A.H. VAN GEN 7 (PvdA) Verplicht tuinders gebruik aardgas van Spoorweg den Roovaart J van (JHU voorstandster van grotere efficiency Samen Dansavond KERSTMIDDAG BEJAARDEN SPREEKUUR VAN PVDA-FRACTIE van Waddinxveen 1000 en 1 mogelijkheden in de zaak HUUR PIANO’S HUUR 25.- Kerstsprookje bij kaarslicht Pagina 4 WurliTzer - In Gouda voor Luxe en huishoud, cadcau’s BURGERLIJKE STAND ’Industrie’ FRA-VA-KO’s geschenkhuizen Eikenlaan, leplaan; W’veen Telef. 2401 b.g.g. 2184 Wanneer? Bezorgd Demonstraties Brug Fa. J. van Urk Westersingel 42-44 R’dam tel. (010) 135025 Verheugd Combinatie Onderwijs Belastinggebied hoge inruilwaarde voor Uw oude PIANO, HARMO NIUM of ELECTRONISCH ORGEL Vraag folders en Inlichtingen over de nieuwe serie 1967/” 68 bij de Wurlitzer-importeur MENSEN DIE HET WÉTENKIEZEN ELECTRONISCHE ORGELS v v uit 's werelds grootste orgel- en pionofabriek Fonds WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - donderdag 7 dec. 1967 L 1 ■t Enkele dagen geleden is het streek plan Ryn en Gouwe aanvaard. Het mag waar zyn dat het in het streek- Ten aanzien van de plannen voor het Brugcentrum zijn wij allerminst pessimistisch gestemd, maar het hoe- eerder-hoe-beter is hier wel op zijn plaats. Daarbij komt, dat het Brug centrum zeker ’’iets aparts” zal moe ten worden, wil het werkelijk aan trekkingskracht op de gehele gemeen te kunnen uitoefenen. Wij hopen, dat het college binnenkort met afgeron de plannen voor deze wijk kan ko men. vel uit de weg te ruimen. Vorig jaar hebben wij verzocht bij zondere aandacht te wijden aan ver vangende woonruimte voor bewoners van de saneren woningen aan o.a. de Kerkweg. Wij vroegen de mogelijk heid te bezien voor deze bewoners passende woonruimte te creëeren. I Vorig jaar, mdv. het college aan het Instituut voor Stad en Landschap op dracht gegeven tot het maken van een rapport over de te verwachten verkeersintensiteit en verkeersstro men in deze gemeente. Dit jaar heb ben wij kennis kunnen nemen van enige kaartjes, waarop verwachtin gen omtrent de verkeersstromen wa ren aangeduid. Komt u ons mededelen of een rapport van het instituut bin nenkort tegemoet kan worden gezien. Nogmaals vragen wij de aandacht van het college voor het probleem, dat grote transportwagens op ongewenste plaatsen in de gemeente worden ge parkeerd. Het is onze wens, dat het college met maatregelen komt dit eu- Terzake van de schooltandverzorging waren de laatste berichten van uw college, dat voor de oprichting van een dienst perspectief aanwezig was. Kan uw college hierover thans nade re mededelingen doen. MOERKAPELLE Geboren: Jan Johannes Cornells, zv. van G. J. C. Klomp en J. G. van Es; Wilhelmina, d.v. J. H. van Stuijven- berg en M. Kruijt; Ingenette, d.v. A. van der Spek en J. Cammeraat. Ondertrouwd: H. Hagers en K. Boe- veé; J. G. van Zonneveld en G. Ver beek. Gehuwd: C. A. Brouwer en L. Ver beek; J. Hoogen’doom en J. L. Re- bergen. Overleden: J. H. Vlok, 56 jaar; A. Bakker, 73 jaar. WADDINXVEEN Het Jongeren contact Waddinxveen houdt zater dagavond in het verenigingsgebouw aan de Burgemeester Trooststraat weer een dansavond. Muziek mede werkingen geven op deze avond de Francis Brothers uit Naaldwijk. Zij waren al vaker in Waddinxveen, o.a. op Koninginnedag. Het dansfestijn begint om acht uur. plan geprojekteerde kassengebied be slist niet in tien jaar zal vollopen; een feit is, dat wy van nu af te maken hebben met een extra ”industrie”-ge- bied van 1800 ha glastuinbouw. En het maakt slechts een gradueel verschil of dit areaal met enkele hon derden ha zal worden verminderd. In beide situaties zullen wij ten aanzien van de luchtverontreiniging waak zaam dienen te zijn. Het vorige jaar hebben wij in het midden gelaten, welke manier van kasverwarming zou moeten worden toegepast. Op dit punt willen wij ons thans 'definitief uitspreken vóór de verplichting tot gasverwarming. Met belangstelling zien wij uit naar de adviezen, die de Commissie Ver warming Tuinbouwgebied Waddinx veen ons zal uitbrengen. ten nodig zijn. Bovendien achten wij een kosten- beraming op langere termijn van groot belang bij het streven naar een zo groot mogelijke efficiency. Wij kunnen in verband hiermede er op wijzen, dat onze prognose in vele ge vallen beter is geweest 'dan die van de centrale overheid. Dit blijkt o.a. bij de scholenbouw en de brandweer kazerne. Het ziet er naar uit, dat na de Bre- derodelaan de winkelgalerij aan de Kerkweg zal worden gebouwd. Toch vragen wij ons af, in hoeverre 'de uit voering van de plannen voor het Brugcentrum daardoor misschien toch op een te lange termijn worden verschoven. Bijna elk jaar wordt de bouw van winkelcentra aan de orde gesteld. Dat doen wij ook thans. Niet om onze be zorgdheid uit te spreken over het teveel aan winkelruimte dat in Wad dinxveen zou dreigen. De plannen 'dienaangaande in Von- delwijk, aan de Kerkweg en in het WADDINXVEEN De gebruike lijke kerstmiddag voor alle Waddinx- veense bejaarden wordt dit jaar ge houden op 'dinsdagmiddag 19 decem ber in het hervormd wijkgebouw aan de Esdoornlaan. De bejaarden, die de kerstmiddag willen bij wonen, dienen dat voor 14 december as. kenbaar te hebben gemaakt bij de volgende da mes: mevrouw Van Stijn, Zuidkade 218, mevrouw Pille, Jan Dorrekens- kade 54, mejuffrouw Van Drimmelen Sniepweg 14, mevrouw Olie, Dorp straat 83 en mevrouw Noteboom, Oranjelaan 26. met recht van koop v.a. p.mnd. zondereerste storting van de modellen 1967/'68 te Rotterdam dagelijks van 10-4 uur door onze Wurlitzer-organist JOOP WALVIS. Bij aankoop van een orgel 6 maanden gratis onderricht op de Wurlitzerschool Enorme sortering Prijzen-vanaf 675 met recht van koop 1 (Z v.a. p.mnd. >.nn«nran zondereerste storting Vooruitlopende op de hoofdstuks- gewijze behandeling van de begro ting verzoeken wij het college nu al ons inzicht te willen verschaffen in de onderhoudsposten nr 6.12 en 6.14 waar het gaat om de in eigen be heer uit te voeren werken. Er zijn drie zaken, waarvoor wij graag enige informatie willen hebben. In alfabetische volgorde: ambulance dienst, vuilverbranding en woonwa genkamp. Over deze onderwerpen zou regionaal overleg plaatsvinden. Het komt ons voor, dat dit overleg niet zo floreert. Er is destijds bv. een werkgroep ingesteld, die het zieken- vervoer in de streek in studie heeft genomen. Heeft deze werkgroep haar bevindingen inmiddels kunnen for muleren? WADDINXVEEN GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: blauw/witte kinderwant, blauw gebreide want, huissleutel B 438, dameshorloge met zwart bandje, bruine dames of herenhandschoen, zwarte nylon dameshandschoenen. gouden of doublé armband (van hor logeketting) kinderbril met zwart montuur, blauw kinderportemonnee- tje, groen geruit kinderwantje, bank biljet. Verloren: Goud kinderringetje met bloedkoraal, kinderlakschoentje maat 20, sleutelbos met 6 sleutels, zwarte herenjas (op Rijksweg gevonden)zil- ver armbandje met naamplaatje, sue de want met tricot boordje, bruine damesshawl met groene bloemen, witte portemonnaie lange huissleutel, bruine portefeuille. Ondertrouwd: T. Brak en H. Kluin- haar, Waddinxveen (H 13dec 67). C. H. Brinkers, Nieuw Ginneken en M. van der Krans, Waddinxveen (H 13dec67) C. van Oijen Boskoop en A. M. V. Vis ser Waddinxveen (H 15dec67), B. J. F. van Eijk ’s-Gravenhave en Y.L.A.P. Tom, Waddinxveen (H 18dec67); J. van Dijk Bovegraven en Z. J. Ver- bree, Waddinxveen (H 21dec67) Geboren: Hendrik, z.v. C. J. Ver kerk en C. J. Verkaik, Agnes, d.v. G Schouten en J. R. Boekhoudt; Hen- drica Arina, d.v. H. Nieswaag en A. Monster; Christine Caroline, d.v. D. Sonneveld en C. M. Innemee; Astrid Maria, d.v. A. Verwoerd en J. C. Wij- tenburg. Gehuwd: J. H. van Hoven en C. W. van Dam, Waddinxveen. Overleden: Hendriksen, Gijsberthus, 70 jaar. Afnemen De volkshuisvesting op zich zelf baart ons gelukkig niet zoveel zorgen meer. Wel het feit, dat zeker niet door onjuiste planning, maar meer door conjuncturele oorzaken de bouw snelheid aan het afnemen is. Gronden voor de bebouwing aangekocht en nog niet verkocht zijnde, worden jaarlijks daardoor duurder. Wij achten deze door de spreiding van de gebouwen van de gemeente niet efficiënt. Het is daardoor zo jammer, dat 'de plannen voor een nieuw raadhuis er wel zijn, maar niet verder komen. Alleen al de post sala ris schoonmaaksters voor de gemeen- tegebouwen, zonder de scholen, be draagt plm. 40.000,—. Met een mo dern raadhuis zou deze post zeker la ger zijn. Een stijging van iets minder dan 10% bij openbare werken achten wij acceptabel. Wij vertrouwen er echter op, dat blijvend in het oog gehouden zal worden om met de beschikbare mankracht het maximum aan werk zaamheden gedaan te krijgen. Nu het zwembadplan aanvaard is, hopen wij, dat ook gedeputeerde sta ten het van belang achten, dat zo spoedig mogelijk Waddinxveen in het nieuwe zwembad een duik kan nemen Kan het college ons zeggen, of het mogelijk zal zijn, dat hiertoe in Groenswaard één-gezinswoningen in de woningwetsector zullen wor den gebouwd? Prijzen j v.a.1.145.- Met voldoening hebben wij kennis genomen va, de door. Gedeputeerde Staten uitge sproken mening, dat het wen selijk is, dat de spoorlijn Gou- da-Alphen aan de Rijn dient te blijven bestaan. Eerlijk heidshalve voegen wij er aan toe, tot nog toe niet ernstig met de mogelijkheid te hebben re kennis genomen van de door niet het geval zou zijn. Wezenlijk belangrijken ach ten wij de mededeling, dat de Ned. Spoorwegen in de toe komst dienen over te gaan tot de aanleg van de ringlijn Den Haag-Zoetermeer-W addinx- veen en verder naar het noor den. Een 'dergelijke verbinding zal onze oriëntatie op de grote steden in deze provincie nog doen toenemen, hetgeen de aantrekkelijkheid van Wad dinxveen als woongemeente zeker bevordert. Wij betreuren het dat ondanks het beschikbaar stellen van een crediet, de verkeerslichten bij de hefbrug nog niet geplaatst zijn. Juist in de donke re wintermaanden zouden 'deze de veiligheid goed hebben beïnvloed. Hetzelfde geldt voor de reconstructie van de Tweede Bloksweg. Ook dient men te bedenken, dat het onderhoud van de wegen ook de ver keersveiligheid kan beïnvloeden. Zelfs het min of meer provisorisch herstellen van bepaalde wegen en straten kan van belang zijn. Liever wat slecht onderhouden plantsoenen, dan slechte wegen. Verzakkingen in de wegen blijven te lang op reparatie wachten. In de water- en luchtverontreini ging kunnen zich allerlei calamitei ten voordoen. Wij juichen het daar om toe, dat aan de luchtverontreini ging door rookgassen bij een even tueel groot gepland tuinbouwgebied bij Waddinxveen zoveel aandacht is geschonken. Ja wij menen, dat alleen al doordat dit onderzoek plaats vindt en hopelijk binnenkort wordt afgeslo ten, de provinciale overheid zich ge haast heeft om dit tuinbouwgebied minder geconcentreerd op te stellen of kleiner te maken. Gaarne zouden wij van u verne men, hoever de plannen voor een ’’streek-ambulancedienst” zijn ge vorderd. Wij achten een oplossing hiervan zeer urgent, gezien het stij gende cijfer van verkeersongeval len. Ook het Kraamcentrum is nog een van onze wensen. Het is zeker verheugend te kunnen constateren, dat het nadelig saldo ten opzichte van 1967 met 457.000,-- is gedaald. Dit te meer, daar het alge meen kostenpeil in het afgelopen jaar zeker met 5% is gestegen en bo vendien de bevolking met 6% is toe- genomén. Hiertegenover staat een stijging van de uitgaven van plm. 8%. De toe name van de bevolking en het ge stegen kostenpeil in aanmerking ne mende, zijn wij in Waddinxveen per inwoner niet duurder geworden. Daar bovedien de uitkering uit het gemeentefonds 714.649,— hoger is en tevens de opbrengst van diver se belastingen plm. 320.000,— hoger is, komen wij zo langzamerhand bij die gemeenten, die met een tekort van ongeveer 15,— per inwoner het lang nog niet zo gek doen. Wij zijn een voorstander, dat alle diensten, die 'de gemeentelijke over heid over haar inwoners verricht, door deze inwoners zoveel mogelijk worden betaald. Helaas zal dit in houden, dat een ’’goed lopende” en ’’goed geoutilleerde” plattelandsge meente niet goedkoper zal zijn voor zijn inwoners, dan een grote stadsge meente. Daar wij van mening zijn, dat uw college zal trachten ’’vooraan” te ko men, voor wat betreft de leefbaarheid in Waddinxveen waar te maken door goede voorzieningen op allerlei ge bied, achten wij het juist, als thans reeds een jarenplan wordt gemaakt om uit te maken, wat Waddinxveen over tien jaar, als naar wij hopen een, zij het wellicht voorlopige stil staande, grootte in de bevolking is be reikt, alzo nodig heeft op het gebied van gemeentelijke instellingen, soci ale voorzieningen, scholen enz. Het is dan wellicht mogelijk aan de hand van deze globale uitgaven planning waaronder ook de kapitaal uitgaven in zijn totaliteit begrepen zijn, een kostenlast per inwoner te maken. Wanneer dan overhoopt de noodzaak en de mogelijkheid van nieuwe plaatselijke belastingen aan wezig is, kan nagegaan worden, of deze voor tijdelijke kostenbedragen of blijvende lasten, b.v. kapitaallas- In eerder stadium is door uw colle ge betoogd, dat Waddinxveen een combinatie van woon- en werkge- meente moet zyn en blyven. Wy on derschrijven die opvatting. Wij hopen, dat uw college tegen de achtergrond van een toenemend fo rensisme ook nu nog van oordeel is, dat die combinatie in ongeveer gelijke verhouding als thans, gehandhaafd zal blijven. Kan het college in dit ver band mededelen, hoe 'de verwachtin gen zijn met betrekking tot de ver koop van industrieterreinen. Naar onze mening zijn bij het on derwijs in de naaste toekomst weinig knelpunten te verwachten waar het betreft de beschikbaarheid van loka len voor het lager en kleuteronder wijs. Die situatie kan echter op een termijn van bijv, vijf jaar geheel an ders liggen. Kan uw college een prog nose geven over de te bouwen scho len in de komende vijf jaar, 'daarbij de te verwachten groei van de ge meente in aanmerking nemend? Een zaak, die wij op dit moment niet al te rooskleurig zien is de uit breiding van de openbare ulo. Welis waar is voor deze uitbreiding een ur- gentieverklaring aanwezig, maar de bouw is om financiële redenen nog steeds niet mogelijk, en 'dat terwijl al een groot deel van de leerlingen in dépendances is gehuisvest. Kan het college mededelen hoe de vooruitzich ten zijn? Een zelfde vraag stelen wij t.a.v. de bouw van het gymnastieklokaal in de Vondelwijk. Ook een urgente kwestie. Pas in de laatste raadsvergadering hebben wij over het middelbaar on derwijs gesproken. Wij willen nog maals onderstrepen, dat het college de raad een goed voorstel deed, de ge meente te doen aansluiten bij de ’’ge meenschappelijke regeling ter be hartiging van de belangen van het gemeentelijk voortgezet onderwijs”, die dit jaar is aangegaan. Dat Waddinxveen thans is opgeno men in het regionale scholenplan voor Zuid-Holland, achten wij een zeer belangrijke stap. Vorig jaar heeft onze fractie gepleit voor de oprichting van een school raad en in tweede instantie heeft uw college toegezégd, daaraan aandacht te zullen besteden. Juist met het oog op de meningsvorming over en de toekomstige besluiten tot het vestigen van een school voor voortgezet onder wijs in deze gemeente verzoeken wij het college wederom de vorming van een schoolraad in overweging te ne men. Met vruegde konden wij constate ren, dat uw college achter de gedach te van het dienstencentrum staat en initiatieven tot de verwezenlijking heeft genomen. Bekend is, dat verte genwoordigers van vele organisaties geruime tijd geleden voor een infor matief gesprek bijeen zijn geweest. Zou het misschien mogelijk zijn, dat bepaalde activiteiten, die binnen het kader van het dienstverlenende werk kunnen vallen reeds ter hand wor den genomen? Brugcentrum, en op bescheiden wij ze ook in Groenswaard, zijn ons in ziens in de loop der tijd alle voor rea lisering vatbaar in een gemeente van 25.000 inwoners. De Partij van de Arbeid roerde bij monde van de heer A. H. van Gent heel wat belangwekkende zaken aan. Met name het financiële beleid van B en W kwam uitgebreid ter sprake: Bij een eerste beschouwing-begro- ting-1968 kan onze fractie niet anders dan voldoening hebben over het be trekkelijk kleine tekort op deze be groting, althans de sterke verminde ring van het tekort in vergelijking met de begroting 1967. De oorzaken spreken voor zichzelf. Sommige daarvan werden in onze vo rige beschouwing reeds als een paar lichtpunten voor de toekomst aange stipt: de verhoging van de uitkering uit het Gemeentefonds en de relatief minder sterke stijging van de uitga ven voor sociale zorg. Daarnaast mag het bedrag, dat in 1968 plaatselijk aan belastingen en heffingen méér wordt opgebracht, be paald niet onvermeld blijven; circa y2 miljoen gulden is een respectabele som. De verhoging van de uitkeringen uit het Gemeentefonds valt ons toch nog enigszins tegen. De regering heeft de aanbeveling van de Raad voor Gemeentefinanciën niet gevolgd en het percentage van de algemene uitkering enkele punten lager vastge steld. Evenmin gelukkig zijn we met het voornemen van de regering, dat bij de uitkering uit het Gemeentefonds in de komende jaren niet alleen met de gemeentelijke behoeften, maar ook met de bestaande middelen zal wor den rekening gehouden. De regering stilt zich veel voor van de verruiming van het gemeentelijk belastinggebied, een aangelagenheid, die al enige jaren in discussie is, maar waarvoor overigens ook nu nog geen wetsontwerp is verschenen. Het gemeentelijk belastinggebied zal moeten compenseren, wat de re gering aan algemene uitkeringen minder wil doen dan de Raad van de Gemeentefinanciën heeft voorgesteld. Dat zou niet stroken met de bedoe ling, die steeds voor de verruiming van het gemeentelijk belastinggebied is vooropgesteld, te weten het schep pen van een vrije zoom in dekkings- middelen, bestemd voor vrije gemeen telijke uitgaven. Op dit punt zijn wij mèt uw college van mening, dat de gemeente een we zenlijke financiële verantwoordelijk heid zal kunnen dragen voor beslis singen over additionele uitgaven,waar voor de uitkeringen uit het Gemeen tefonds geen ruimte bieden. Of de verruiming van het gemeen telijk belastinggebied ons achter meer financiële armslag zal geven, staat te bezien. Keren wij terug naar het begro tingstekort, dan zijn wij van mening, dat voor de komende jaren hetzelfde geldt als door uw college bij de be groting voor 1967 werd opgemerkt, n.l. dat de lasten van belangrijke in vesteringen, het tekort in de komende jaren toch weer zal doen toenemen. Wij denken hierbij, aa nde aanleg van de begraafplaats, de scholenbouw, de Tweede Bloksweg, enz. In uw nota wordt gesteld, dat ter zake van het lager onders de uit kering uit het Gemeenteonds nog steeds geen integrale kostenvergoe ding inhoudt. Gaarne zouden wij van u vernemen of daarin verandering kan optreden. Over de begroting van Openbare Werken merken wij op verheugd te zijn, dat de uitgaven van deze dienst zich thans op een aanvaardbaar per centage van de gemeentelijke uitga ven bevinden. Let wel WADDINXVEEN De raadsfrac tie van de Partij van de Arbeid in Waddinxveen houdt morgen, vrij dagavond, in café De Unie aan de Kerkweg, het eerste spreekuur, dat kortgeleden in een brief aan de be volking is beloofd. Iedereen, ook de niet-PvdA’ers, kan in De Unie tus sen half acht en half negen zyn hart luchten over allerlei plaatselijke aan gelegenheden. ZEVENHUIZEN Geboren: Ronald, z.v. C. Koole en A. C. Stolk; Johan Pleun, zv. A. van der Knaap en A. Oudijk Oudertrouwd: Abraham Jan Sonne veld en Janna Aartje Verweij Gehuwd: Cornelis Adriaan Brouwer en Lena Verbeek. Overleden: Margaretha Adriana Vente, 59 jaar; Jacob Schmidt, w.v. Clazina van den Bos, 58 jaar. De historische Markt in Gouda zal dinsdagavond 19 december voor kor te tijd weer feeëriek worden verlicht door honderden Goudse kaarsen,ter wijl ook de grote kerstboom, ge schonken door de stad Kongsberg in Noorwegen, zal worden ontstoken. Het gebeuren trekt elk jaar be langstelling uit alle delen van het land en zelfs ook uit het buitenland. De televisie maakte al enkele keren opnamen. Het gemeentebestuur, dat zelf alle openbare gebouwen zal 'doen verlich ten door kaarsen, heeft de bewoners van de panden aan de Markt ge vraagd hetzelfde te doen. Een koor zal kerstliederen ten gehoren brengen gevolgd door samenzang. Het unie ke kerstgebeuren begint om zeven uur. Sê] fA Wij achten deze voorziening daarom zo juist, omdat deze door iedereen ge bruikt kan worden, zonder dat hij of zij ergens lid van behoeft te zijn. Wij hopen, dat de centrale overheid begrip heeft voor uw en onze wensen. Weest u er van overtuigd, 'dat onze fractie volkomen achter de plannen van het college staat om sneller te komen tot het stichten van perma nente scholen. Ook dit is een onder deel van efficiëncy. Het onderhoud van deze tijdelijke schoolgebouwen drukt zwaar op het gemeentelijk on derwijsbudget. Onontkoombaar De kosten van sociale zaken en maatschappelijk werk bewegen zich in een steeds stijgende lijn. Het is wel eens moeilijk om dit feit als on ontkoombaar te aanvaarden. In een tijd van betrekkelijke wel vaart zoals wij die nog steeds, bele ven, is men allicht geneigd te zeggen dat materiële nood tot het verleden behoort. De bovengenoemde stijging leert ons echter wel anders. Als men van wat meer nabij met de noden ook in onze gemeente geconfronteerd wordt, 'dan wordt het duidelijk, dat steeds meer middelen nodig zijn om deze materiële zorgen te verlichten. De bejaardenzorg eist vanzelfspre kend wel het grootste deel van het budget van sociale zorg op en gezien het steeds stijgende aantal ouderen zullen de kosten hiervan ieder jaar naar evenredigheid stijgen. Maar al deze kosten zijn beslist noodzakelijk en op besnoeiing hiervan zullen wij zeker niet aandringen. Wel en wel licht ten overvloede, wijzen wij erop, dat een voorzichtig beleid altijd nodig blijft, opdat de werkelijk nodige ge vallen niet in 'de verdrukking komen. De bevolkingsaanwas van Wad dinxveen is vooral te vinden bij die bewoners die buiten Waddinxveen hun werkterrein hebben. Het ware dan ook te wensen, dat andere dan de huidige werkmogelijkheden - ij denken hierbij vooral aan adminis tratieve instellingen - hun oog zou den richten op onze gemeente. Voor al voor de jongere bevolking zou dit van belang zijn. Wellicht is geen ge richte propaganda hiervoor op zijn plaats. Tot slot, mijnheer de voorzitter, mo gen wij constateren, 'dat de beide wet houders na hun inwerkperiode o.i. een grote steun voor u zijn geweest. Wij hebben de stille hoop gekoesterd, dat het dit jaar mogelijk zou zijn om met onze reformatorische broe ders tot een gecombineerde beschouwing te geraken, maar helaas, diverse om standigheden, zoals overgrote ijver enerzijds en een mis schien verklaarbare laksheid anderzijds, hebben 'dit weer belet. Maar de hoop is geble ven, al zit ze nog in Pando ra’s doos. Het is toch een vreemde toestand en daar moet ons inziens een eind aan komen. Betreffende het doorstromings- fonds is onze fractie geïnteresseerd te vernemen of met de op dit fonds be trekking hebbende verordening in 1967 goed kon worden gewerkt. Deze vraag stellen wy, omdat wy bij de aanvaarding van de verordening vry sceptisch stonden tegenover de moge lijkheid van een juiste of liever eer lijke toepassing. Nadat de heer J. van den Roovaart er in zyn beschouwing op had gewe zen dat de CHU openstaat voor ieder een die geen starre party-politiek voorstaat, kwam hy ter zake: Ons compliment voor de uitvoering van 'de begrotingsstukken. Op wat kleinigheden na, kunnen wij ons met de door u gestelde bedragen vereni gen. Wij vertrouwen er op, dat on danks het feit, dat bepaalde bedra gen niet hoog gesteld zijn, er toch ge streefd zal worden naar een uitga- venpeil lager dan het begrotingscij fer.

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 4