Ververs [Gemeentebelang] Gebed om wensen en Attractie markten Hebben we nog wel geld te doen? Vox Jubilans, Zangvogels Feike Asma in kerstconcert Epiloog; I Proloog w WSE-bus KOSTHUIS Prijsklaver jassen vrijdag 15 december a.s. aanvang 20.00 uur. Inleg 1.50 Pagina 9 Vele prijzen de Kleine Willy Bar FRANS VAN CAMP «Gevaarlijk *A DOKTERSDIEHSTEN J Leeg ’N LEKKER VEST? GROF IS MODERN! Gebreide vesten moeten lekker grof zijn. Grof gebreid met zakken en kraag. Wij hebben ze voor u in vijf kleuren (o.a. camel). Gezellige vesten om behaaglijk de winter mee in te gaan. Over behaaglijk gesproken: wij hebben óók voor u zeer voorname tricot-jasjes. Alleen één waarschuwing: als u ze past, wilt u er direct een aanhouden Vest 65,-. Tricotjasjes v.a. 89,50. Bad Verfraaiing Te smal WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - donderdag 7 dec. 1967 SPORT Programma iiimmi jHimiiimig IIHIHUllllli nt N LEKKER VEST Het Koningin UEK voor buitenlandse medewerker. Wilhelminakade 25 Wilhelminaplein ZEVENHUIZEN Ned. herv. kerk - 10 uur: ds. G. Sam- som, Rotterdam-zuid en 19 uur: ds. J. G. van der Vlist. Kapel Rotte - 10 uur: ’ds J. G. van der Vlist. Geref. kerk - 9.30 en 18.30 uur: ds. J. Bos. Ver. Vrjjz. Herv. - 16.30 uur: ds J. van Rossum, Voorburg. MOERKAPELLE Ned. herv. kerk - 10 uur: kandidaat Van Veldhoven, Bilthoven en 18.30 uur: Ds. A. Boertje. Geref. Gem. - 9.30 en 18.30 uur: ds A. F. Honkoop. college wil op 'dit punt zeker werke lijk regeren, dus vooruitzien. Rectificatie. TINI VAN VEEN en JAN DE GELDER geven kennis van hun voorgenomen huwelijk op donderdag 14 december a.s. om 13.30 uur ten gemeentehuize te Boskoop. Kerkelijke bevestiging vindt plaats om 14.30 uur in de geref. kerk te Wad- dinxveen door ds. J. Snoey. Gelegenheid tot feliciteren op de trouwdag van 17.00 tot 18.30 uur in Café-Restaurant „Royal”, Kon. Wil helminaplein 14, Waddinxveen. Boskoop, Goudse Rijweg 115 Waddinxveen, Kerkweg 146a Toekomstig adres: Kerkweg 146a, te Wa'ddinxveen. Zuidkade 166 Waddinxveen - C. A. de Geus, Prin ses Beatrixlaan 6, telefoon (01828)2676 Zevenhuizen - J. Tol, Dorpsstraat 12 Bleiswijk, telefoon (01892) 2500. ZONDAGVOETBAL Waddinxveen-Quick Steps, 14.30 u. Texas-Groeneweg, 14.30 u. NSV-WSE, 14.30 u. Schoonhoven 2-Moerkapelle 2, 11.30 u. Boskoop 2-WSE 2, 14.30 u. Groeneweg 2-Soccer Boys, 14.30 u. Soccer Boys 2-Waddinxveen 3, 14.30 u. Groeneweg 4-Soccer Boys 3, 12 u. Waddinxveen 4-Ona 8, 11.30 u. Zwervers 6-Groeneweg 5, 12 u. Wa'ddinxveen 5-Moordrecht 5, 11.30 u. ASV 4-Moerkapelle 3, 12 u. ZATERDAGVOETBAL Spirit-Be Fair, 14.30 u. Moerkapelle-Boskoop, 14.30 u. RCV-Sportief, 14.30 u. Zwammerdam-Waddinxveen, 14.30 u. Groot Ammers 3-Be Fair 2, 12.30 u. Be Fair 3-Aarlanderveen, 14.30 u. Be Fair 4-Zwammerdam 3, 14.30 u. Rijnstreek 2-RCV 3, 14.30 u. Sportief 2-Moerkapelle 2, 14.30 u. Be Fair 5-Groot Ammers 4, 12.30 u. Be Fair 6-Bodegraven 4, 12.30 u. Jodan Boys 10-RCV 4, 10.30 u. Groot Ammers 5-Be Fair 7,10.30 u. Zevenhoven 2-Moerkapelle 3, 12.30 u. JUNIOREN A: Donk-Be Fair, 14.30 u. Waddinxveen-Esto, 14.30 u. Zevenhoven-WSE, 14.30 u. Jodan Boys-Groeneweg, 14.30 u. Gouda-Moerkapelle, 14.30 u. Kleiweg 2-6/ Gouda/ Telefoon 2350. VAN STIJN zoekt WADDINXVEEN De interressan- te voetbalmeeting tussen NSV en WSE, zondag a.s. kan weer worden bij gewoond door vele WSE-suppor- ters. Er rijdt namelijk een bus naar Noorden, die om half twee vertrekt van het clubgebouw in het War- naarplantsoen. WADDINXVEEN De hervormde gemengde zangvereniging Vox Ju- bilans, het hervormde kinderkoor De Zangvogels en de bekende organist Feike Asma zullen donderdag 14 december een traditiegetrouw geza menlijk kerstconcert geven in de hervormde kerk aan de brug in Waddinxveen. Het concert begint om half acht. WADDINXVEEN Ned. herv. kerk - 9.30 uur: ds. A. Boertje, Moerkapelle en 18.30 uur: dr. H. Bout, Utrecht. Herv. wijkgeb. - 9.30 uur: ds. J. R. Cuperus en 18.30 uur: ds. H. Stolk, Scheveningen. Bethel - 9.30 uur: T. van ’t Veld en 17 uur: ds. C. Baas, Nieuwerkerk aan den IJssel. Ev. Mol. kerk - 11.30 uur: ds. P. Fa der. Immanuëlkerk - 9.30 uur dr. A. van Haarlem en 19 uur: ds. J. C. Breg- man, Gouda. Geref. kerk - 9, 10.30 en 18.30 uur: ds. B. Koekkoek. Remonstr. kerk - 10 uur: de heer L. H. C. Friederichs, Leiden. Sinterklaas was onze re dactie dit jaar niet welgezind. Behalve dat de goedheiligman op zijn verjaardag voor veel werk zorgde, nam hij ook nog liefst twee redacteuren mee in zijn zak. Vandaar dat u in de krant van deze week weinig meer aantreft dan de „ver langlijsten” van de politieke partijen in Waddinxveen. Redaktie. Heel wat clubs in deze streek zul len het bezoek van Sinterklaas dit jaar met dankbaarheid gedenken. Hoewel het niet overal pais en vrees was, mochten de meeste voetballers echt niet klagen over de verrassende klappen die hier en daar werden uit gedeeld en onvermijdelijk de top wat dichter binnen het bereik brachten. In de allereerste plaats is daar de enorme prestatie van Waddinxveen dat erin slaagde Westerkwartier een punt af te snoepen en daarmee heel duidelijk zijn kandidatuur voor de kopgroep stelde. Doordat Boskoop de koploper Archipel een hak zette, kwa men de verhoudingen heel wat gun stiger te liggen. Moerkapelle nam een forse sprong voorwaarts. De blauwwitten lapten nu Oliveo weer met 3-0 aan hun laars en volgen nu de lijsttrekkers Lenig en Snel en Bergambacht op de voet. Groeneweg had dit jaar niet zo de sympathie van de goedheiligman. Wippolder, bijna een hekkesluiter, maakte de Zevenhuizenaren met liefst 5-1 zandruiter. Het zal heel wat moeite kosten het verloren gegane terrein te herwinnen. Herstel was er enigszins voor Be Fair dat er Rouwkoop met moeite onder wist te houden (0-1). Voorlopig is Naaldwijk nog de enige serieuze kandidaat voor het kampioenschap, maar Be Fair heeft het in eigen hand of in die positie in de tweede compe- titiehelft wijziging komt. In de afdeling Gouda (zondag) werd het een heerlijk middagje voor WSE. De Waddinxveners die zelf voor de competitie rust hadden, zagen Haas trecht voor de Waddinxveners au tomatisch een sprong naar voren be tekende. Bij het zaterdag-afdelingsvoetbal verloor Waddinxveen zoals verwacht van Sportlust. RCV komt er wat beter voor te zitten en heeft nu een zeer reële kans op de derde plaats. Over de woningbouw zou ik willen vragen of het mogelijk is, dat wonin gen van particulieren, waarvan de bewoners al weer zijn vertrokken en die al zo lang leeg staan, door de ge meente gevorderd kunnen worden. Huizen leeg staan, terwijl de aan vraag nog groot is, moet toch niet mogelijk zijn. Wat betreft de omgeving van de katholieke kerk aan de Zuidkade,zou ik willen vragen, komen daar nu in de nabije toekomst nog die woningen die wij daar gedacht hebben, of is men op dat plan teruggekomen en wordt daar niets meer gebouwd? Toen vorige week is aangenomen, dat wij garant zijn voor rente en aflos sing t.o.v. kopers van woningwetwo ningen, heb ik tegengestemd. Ik wil nog eens nadrukkelijk zeggen waar om. Wij nemen saneringsplannen aan, ruimen krotten op en moeten voor die mensen ruimte zoeken. Waar kun- en wij die vinden, wanneer woning bouwverenigingen juist die huizen, waaraan straks in meerdere mate be hoefte is (want de laatste loodjes we gen ook hier het zwaarst) gaat ver kopen? Een enkeling wel, doch de gemeenschap is met deze verkoop niet gediend, maar het verzwaard een taak bij aanvrage en toewijzing van voor die mensen betaalbare wonin gen. programma samengesteld, dat wordt geopend door ds. T. van ’t Veld met een korte meditatie. Feike Asma zal voor de eerste keer de volledige kerstsuite nr. 1 van Jan Zwart laten horen op het uit 1810 stammende orgel van de Brugkerk. De suite om vat bewerkingen van o.a. ’Ere zij God’, ’Daar ruischt langs de wolken’ ’Stille Nacht’. Onder leiding van dirigent J. Mou- rik brengen de 85 stemmetjes van De Zangvogels vervolgens een aan tal kerstliederen ten gehore. Vox Jubilans laat zich horen in werken van Palestrina, Bruckner en o.a. een kerstgezang van Fr. Abt: „Een Se- raphinse tonghe’. Vox Jubilans zal ook samenzingen met het kinder koor en voorts, ter herinnering aan de dit jaar overleden dirigent Mari- nus Egberts een door hem bewerkt kerstlied zingen. Gesloten wordt met het brede ko raal nr. 12 uit het Weihnachtsora- torium van Bach: ’Breek aan, o heer lijk morgenlicht’. Op tweede kerstdag zingt Vox Ju bilans in de Wilhelminakerk in Rot terdam. Ook Feike Asma zal daar concerteren. De toegang voor het concert in de Brugkerk is vrij. Een attractief wedstrijdprogramma wacht de voetballiefhebber het ko mende weekeinde. Er zullen dit keer heel wat klappen gaan vallen. Voor de afdelingselftallen is het de laat ste kans, voor het winterreces, te be wijzen dat er wel degelijk aspiraties zijn. Wil Be Fair zijn aansluiting met de kopgroep niet kwijtraken dan zal het Spirit zaterdag moeten verslaan. In de thuiswedstrijd lukte dat, met veel moeite en zelfs niet geheel ver diend. Of het zaterdag weer zo is, we durven het niet te voorspellen. De „onderdeurtjes” in de zater- dagafdeling gaan onder elkaar de buit verdelen. Moerkapelle krijgt de kans op een zege in de wedstrijd te gen Boskoop en Waddinxveen zal de hand moeten slaan aan Zwam- merdam. Een zware opgaaf, te zwaar vrezen we. RCV moet zaterdag bewijzen dat de start ,vals’ is geweest. Dat kan in de ontmoeting met Sportief. We slaan de capaciteiten van de Verheul mannen nog steeds hoog aan en we verwachten dan ook een zege, zij het met geringe cijfers. Heel lastig is de klip die WSE zondag krijgt te omzeilen. Lukt het dan is het bedje van de Waddinx veners voorlopig gespreid, maar wij vinden een gelijkspel al heel mooi. Waddinxveen moet winnen van Quick Steps wil het deze competitie een rol van betekenis blijven spelen. Het resultaat tegen Westerkwartier is daarvoor een mentale ruggesteun, die zijn diensten beslist zal bewijzen. We verwachten niet dat Groene weg zich een tweede keer zal laten verrassen door een ogenschijnlijk ongevaarlijke ploeg. Zondag moeten de Zevenhuizenaren naar Texas en we zetten ze vol vertrouwen op winst. Moerkapelle heeft rust. De heer T. Ververs besteedde een groot deel van zijn beschouwing aan het verkeer. Het vroeg parkeerter reinen, parkeerverboden, garages, enzovoort. Ook de sociale zorg was een belangrijk bestanddeel van de ze beschouwing: Ik wil beginnen met mijn waardering uit te spreken aan allen, die in ge meentedienst zijn, voor de wijze waarop zij het afgelopen jaar onze gemeente hebben gediend. De proble- I men waarvoor zij worden gesteld, I zijn veel en velerlei en veelal on- I overzichtelijk. Onder soms zeer moei- I lijke omstandigheden moeten deze I problemen tot een oplossing worden gebracht. Ik maak dat meerdere ma- I len van dichtbij mee en heb er be- I wondering en waardering voor. Ga ik nu verder aan wat men I noemt de algemene beschouwingen, I dan rijst bij mij de vraag, moeten de- I ze nog wel worden gehouden? Als I men ziet welke grote dingen op sta- I pel staan of bezig zijn aan de reali- 1 sering daarvan, dan hebben wij in I het komende jaar meer dan voldoen- I de werk om toezicht te houden of al- I les naar wens verloopt en blijft er I praktisch geen tijd en misschien ook I geen geld over om wensen, die er 1 vanzelfsprekend altijd nog zijn, tot I uitvoering te brengen. Dat wij een f kleiner tekort op onze begroting heb- I ben dan vorig jaar is verheugend, I doch laten wij niet vergeten dat wij I noodgedwongen verschillende lasten hebben verzwaard en dat dit van- I zelfsprekend voor de betrokkenen I minder prettig is geweest. Wij zullen er maar weer op vertrouwen, dat wij een extra uitkering krijgen. Ik heb 'de voorzitter kort geleden I horen zeggen: ”Wij werken naar een sluitende begroting toe”. Dat zal wel waar zijn, maar of ik het optimisme, betreffende het tijdstip waarop dat een feit zal zijn met de voorzitter deel blijft voor mij een vraag. -. Bespreking Vorig jaar heb ik het college ge vraagd en is mij toegezegd, dat er ’n bespreking zou plaats hebben met het bestuur van het Groene Kruis, i.v.m. het stichten van een dependance in de Vondelwijk. Is deze bespreking in negatieve zin verlopen? Ik heb nog geen resulta ten gezien. Het moet daar toch mo gelijk zijn, gezien de woningen die in die wijk leeg staan. Een dependance daar is zeker geen overbodige luxe. Ook over de schooltandverzorging horen wij niets meer. Ik weet wel, dat de uitvoering daarvan in het slop is geraakt, maar moet het daarin blijven of is daar alsnog verandering in te brengen? Het verheugt mij weer wel dat het ziekenveryoer waarover destijd al zo veel is gesproken door het gebruik van mobilofoons en samenwerking met politie en brugpersoneel perfect werkt. Eveneens heb ik vorig jaar gepleit voor bejaardenbegeleiding. Het ver schil tussen verzorging in het be jaardentehuis, die uitstekend is en zij die .zelfstandig wonen, is erg groot. Een flatgebouw voor zelfstandige be jaarden met daarbij een dienstverle- ningscentrum en daarnaast, een op- WADDINXVEEN De reclame- commissie van de marktkooplieden houdt op de vrijdagen 8 en 15 de cember, evenals vorige jaren, weer een tweetal zg. attractiemarkten. Bij aankopen ter waarde van twee kwartjes wordt door de kooplieden een genummerde bon afgegeven, die een lot vormt voor de traditionele verloting. Voor de winnaars zijn ve le waardevolle geschenken beschik baar. De hoofdprijs is een brom fiets, verder zijn er dames- en kin derfietsen, broodroosters, haar- droogkappen, enzovoort te winnen. De bekendmaking van de uitslag ge schied op vrijdag 22 december, 's middags om drie uur. Verheugend is het dat het zwem- badplan is aangenomen en bij het tot stand komen van een sporthal aan een overdekt instructiebad is gedacht. Nog meer zal de jeugd in de gelegen heid moeten worden gesteld om te leren zwemmen, zodat het percentage van niet zwemmers steeds kleiner wordt. Mocht het nog lang duren, dat een sporthal werkelijkheid wordt, dan zou een andere oplossing voor een instructiebad misschien gevon den kunnen worden door na te gaan of er in onze gemeente een gebouw te koop zou zijn, dat als instructie bad geschikt gemaakt zou kunnen worden. Ik denk bjjv. aan de Kon. Julianaschool aan de Kerkweg. Betreffende het zwembad zou ik k het college willen verzoeken, 'dit heb. ik vorig jaar ook gevraagd, om al vast een beplanting rondom aan te leggen, 'zodat als het zwembad klaar is, deze beplanting al voor beschut ting zorgt. Ik hoop dat de gemeenschapszin, die getoond is door de bijdragen aan de Vrienden van het Zwembad, in evenzo grote mate tot uiting zal ko- I men bij het stichten van een gebouw voor algemene 'doeleinden. De stich- I ting heeft het zwembadplan niet wil len doorkruisen, doch nu zal hier wel terdege aandacht aan besteed moeten worden, zodat ook dat gebouw waar aan beslist' behoefte bestaat er spoe dig kpmt. gifmiuiniiiiiiiiiiimiiiiiiniiiiiiiuiiiiniuiimnniiiiiiniiiiiHummiuiiuuiimniiiiiHiiiiuiiHtiiiimifiiiiiuniiii SPORT Vox Jubilans houdt nu al meer dan twintig jaar het gebruik in ere, dat in de Advent het koor als eerste de vele kerst wij dingen, etc. begint. Er is een bijzonder gevarieerd vraagt dringend om een oplossing, kan daarmede nu ten spoedigste be gonnen worden? Het is daar vaak le vensgevaarlijk. Tevens zou ik U wil len vragen of over de opheffing van de spoorlijn nog meer wordt gespro ken, of is dit geheel van de baan? Nu ik het toch over de verkeers situatie heb, zou ik willen vragen om bijzondere aandacht te schenken aan het knelpunt hefbrug. Het is daar dikwijls een chaos. Het scheepvaart verkeer heeft voorrang, maar toch zou ik willen vragen om te bewerk stelligen, dat op de spitsuren, t.w. twaalf en vijf uur, de brug voor het scheepvaartverkeer gesloten blijft. Ook vraag ik om zo spoedig mogelijk verkeerslichten te plaatsen bij de kruising Kerkweg-Kanaalstraat - Jul. van Stolberglaan. Verder vraagt de luchtverontreini ging onze bijzonder aandacht. De omgeving waar tuinbouw is geves tigd heeft daarvan al zeer veel hin der. Het zijn gewoon fabrieken die de vette rook uitwerpen met alle min der prettige en voor de volksgezond heid funeste gevolgen. Nu men het vestigen van 1800 ha. tuinbouw teruggebracht heeft tot 1100 ha. vraag ik mijzelf wel af of men dan gedacht heeft aan 'Je renta biliteit van de aardgasvoorziening. Wordt het aardgas dan niet te duur? Zijn de besprekingen betreffende het eventueel overdragen van onze rioolwaterzuiveringinstallatie aan Rijnland al in zulk stadium, dat het college er ons al meer over kan ver tellen? De scholenbouw kunnen wij toch zeker wel als zeer voornaam be schouwen en is urgent. Ik denk aan uitbreiding van ulo-scholen en aan de lagere scholen in Groenswaard. Men kan bijv, in Groenswaard niet wachten totdat die wijk geheel be volkt is en dan pas scholen gaan bouwen. In de laatste raadsvergadering hebben wij gesproken over een havo- of atheneumschool. Ik heb waarde ring voor datgene wat het college voor scholenbouw in onze gemeente doet en t.o.v. een havo of atheneum de vinger aan de pols wil houden. Het De gemeenteraad heeft vorig jaar, een nieuw reglement van orde aangenomen en 'daarin ook het ambtsgebed weer op genomen. Ik ben en blijf daar nog steeds tegen, omdat de sfeer in de raadsvergaderingen vaak een aanfluiting is t.o.v. het gebed. Daarvoor is een ge bed mij te ernstig. Ik zou wil len voorstellen, schrap het ambtsgebed en geef enkele mi nuten stilte voor hen die daar aan behoefte hebben, maar misbruik het gebed niet. Ik doe een dringend beroep op het college, hoe zou U van mij ook an ders kunnen verwachten, een plaats te vinden voor een vel’dijsbaan. Mijn gedachte gaan in de eerste plaats uit naar Groenswaard. Zou dit niet mo gelijk zijn, dan in het plan Sniepweg, bij het zwembad. Laat het college dit eens spoedig bezien. Straten en wegen, vragen bijzon dere aandacht. Ik weet zeker goed, dat alles niet ineens kan gebeuren en men alles kan verfraaien, zolang men in een bepaalde wijk nog aan het bouwen is en het zware verkeer da gelijks alles stuk maakt, toch vraag ik Uw aandacht voor de Vondelwijk. Wjj hebben kort geleden bomen ge plant in Groenswaard, het zou geen overdaad zjjn eens na te gaan of ook in de Vondelwijk, niet wat bomen ge- of bijgeplant kunnen worden. Onze in- of uitvalswegen, zijn in een zeer slechte toestand. Kan er met de Tweede Bloksweg eindelijk be gonnen worden? Het duurt allemaal zo lang, dat ik bang ben dat straks de polder alvast begint met haar werkzaamheden en dat zal de reali sering van de Tweede Bloksweg, ze ker niet ten goede komen. De verlichting in de Bomenwijk is ten evenmale onvoldoende: De Sniepweg wordt straks, feitelijk is dat nu al in iets mindere mate het geval, een weg waarvan zeer druk ge bruik zal worden gemaakt. Het parkeren langs die weg heeft wegversmalling tot gevolg. Laat het college toch vergunning geven om langs, tussen de straten garages te bouwen. Garages met een uitrit niet direct op de weg. Misschien wil men dat niet uit een oogpunt van stads schoon, doch dan vraag ik het college wat is in dit geval belangrijken, het stadsschoon of een Sniepweg zonder geparkeerde auto’s. Het afrondings- geheel wordt door de garage’s geen geweld aangedaan en de verkeersvei ligheid zal dan beter worden. Enkele maanden geleden had ik met de voorzitter verschil van mening be treffende straten, waar volgens mij de brandweerauto niet zou kunnen passeren, wanneer ’s avonds de auto’s daar geparkeerd zouden staan. Ik heb een rit gemaakt met de brand weerauto. Wij zijn door verschillende Straten gereden, doch meer ook niet. Verscheidene keren moest men aan beide zijden uit de portieren kijken of er nog enkele centimeters ruimte was. De auto’s stonden in enkele stra ten half op het trottoir. Was dit niet het geval geweest (auto’s behoren toch niet op trottoirs) en men had werkelijk als brandweer gereden, dan zou men te laat bij de brand zijn ge komen en brokken hebben gemaakt Nu kunt U misschien tegenwerpen dat er bij brand somtijds wel een an dere weg te volgen is, dan die welke wij hebben gereden. Dat neemt ech ter niet weg, dat er oplossingen ge vonden moeten worden, daar de door ons bereden straten beslist te smal zijn als aan weerszijden geparkeerd wordt. De straten die ik op het oog heb, zijn de Amalia van Solmstraat, Prin ses Irenestraat, Prinses Margriet- straat en in de Bomenwijk nog wel enkele straten. In de Van Solmstraat zou het trottoir meer naar de huizen verlegd moeten worden, terwijl van het plantsoentje tussen Pr. Irene straat en Pr. Margrietstraat een ge deelte zou kunnen dienen als par keergelegenheid. Om tot ’n effectief resultaat te komen, zou men daar in de door mij genoemde straten voor vangcentrum voor chronisch zieke •- één zijde een parkeerverbod moeten bejaarden, is in onze gemeente nood zakelijk en dringend. Ik spreek uit ondervinding wanneer ik zeg dat verschillende bejaarden bijna geen verzorging hebben en aan gewezen zijn op hulp van derden. Deze, mensen, hoewel zij er niet openlijk voor uit zullen komen, vra gen om de hulp zoals door mij hier voor is genoemd. instellen. Het open terrein tegenover de be jaardenwoningen zou een mooie par keergelegenheid zijn, terwijl ook en gedeelte naast de chr. bibliotheek ze ker daarvoor geschikt is. In de Bo menwijk zou ik behalve een oplossing door het bouwen van de eerder door mij genoemde garage’s willen vragen, het open stuk naast het hervormd wijkgebouw, dat nu een wildernis is, te proberen als parkeerruimte in te richten. Het zal vanzelfsprekend wel wat kosten, doch daar staat tegenover, dat men daardoor het gemeentelijk stratenplan wel een ander aanzien gaat geven en daarmede is het stads schoon zeker gediend. Ook een parkeerplaats voor vrachtwagens moet worden gevon den. Verschillende eigenaren van die wagens, 'die thuis op hun bedrijf vol doende ruimte hebben, laten deze wagens, soms onverlicht in de stra ten staan. Waarom moeten deze auto’s onze straten blokkeren? Wat betreft het mooie parkeerter rein achter het raadhuis, dit zou nog meer zin hebben, wanneer voor de omgeving brug ook een parkeerver bod zou gelden. aniiuiiiiiimiPHMfiwiiiHHiiHinuiiiHimiiiiiitHiiininniuiiiiiuiniiniiiniHimmttHiiiUfmifiih'LiBUUiinitiB

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 9