Einde Excelsior heeft kans op kampioenschap A7 ieuwjaarskrant Scholen tekenen Moerkapelse middenstand besluit goed geslaagde Sint Nicolaaswinkelactie Ijsclub Moerkapelle krijgt clubgebouw I ■i Kindercrèche Kohnstamm-ulo over houdt expositie de oorlog Tennisvereniging geen Idenavond Air Products Nederland NV opgericht 1967 goed jaar voor Mulder NV ’De Paddestoel’ viert Kerstmis Bevolkings onderzoek tbc in Moerkapelle bij Bac en Zn Geen winst voor Gouwe Vrienden Slippartijen in Zevenhuizen WSE tegen SVDP Geslaagden ’Tarzan’ 500 voor zwembad van Sint Schaakclub WSV Interessante discussie bij Landbouw jongeren Weinig brokken door gladheid IS Pagina”! 2 Beslissing tegen Schoonhoven Kerstboom Ook automatisering in Waddinxveen Komeet volley I1 ILf 1 I GEI E BURGERLIJKE STAND 7 a WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART - donderdag 14 december 1967. Ven, tegen en I Nieuwjaarswensen en -advertenties voor onze krant van donderdag 28 december kunnen worden opgegeven tot uiterljjk woensdag 20 de cember. Men gelieve rekening te houden met het feit dat in de daarop volgende week beslist geen advertenties meer kunnen worden opgege ven. ZEVENHUIZEN Ned. herv. kerk - 10 uur: ds. J. G. van der Vlist en 19 uur: ds. H. Hu- ting, Rotterdam-Centrum Kapel Rotte - 10 uur: ds. J. Treffers, em.pred. Rotterdam en 19 uur: ds. J. G. van der Vlist Geref. kerk - 9.30 uur: ds. J. Bos en 18.30 uur: ds. F. Spoelstra, Bleiswijk Ver. Vrjjz. Herv. - Geen dienst. MOERKAPELLE Verleden week speelde het herenteam van de Moer kapelse volleybalvereniging ’Komeet’ tegen ’Be Fair’ uit Waddinxveen. Hoewel de wedstrijd tamelijk gelijk waardig verliep, wisten de heren van Komeet toch geen overwinning in de wacht te slepen. De setstanden wa ren 3-15 15-3; 16-14 de dertiende ronde gespeeld. Uitsla gen: A. Zwanenburg-A. A. Rietveld 1- 1, C. Stolker-J. Vermeulen 2-0, W. v.d. Heijden-J. de Heer 0-2, A. A. Rietveld-R. van Dijk 2-0, A. Zwa- nenburg-F. van Kempen 2-0, N. Hoo- gerdijk-C. Stolker 0-2, J. Vermeulen N. Hoogerdijk 2-0. De jeugd speelde ook voor de der tiende ronde: D. Twigt-A. A. D. Mo lenaar 2-0, B. van Ommeren-T.Twigt 0-2, A. van Ommeren-R. van Eijk 2- 0, W. Hoogerdijk-E. Vermeij 2-0. WADDINXVEEN De tennisve reniging Waddinxveen organiseert op dinsdag 19 december in café-res- taurant Royal een kienavond. Deze avond, die om half negen begint, staat in het teken van het wild .Met het kansspel heeft iedereen kans een kip, kalkoen of fles wijn te winnen, die met de kerstdagen in zicht zeker welkom zullen zijn. de heer J. Koster tot nieuw lid geko zen, in de plaats van de heer W. Im- merzeel, die zich niet meer herkies baar stelde. De heren mr. J. A. van der advocaat in Rotterdam en G. G. De- puydt, expertcomptable in Brussel, hebben opgericht de naamloze ven nootschap Air Products Nederland NV, gevestigd te Waddinxveen. De vennootschap heeft ten doel het fa briceren, gebruiken en verhandelen van industriële gassen, andere che mische produkten en apparateur voor het lassen en sneden van metalen. Het maatschappelijk kapitaal be draagt 500.000, verdeeld in vijfhon derd aandelen van duizend gulden, waarvan zijn geplaatst en in contan ten volgestort honderd aandelen. De heer Depuydt heeft als lastheb ber van Air Products België NV 99 aandelen geplaatst en volgestort, mr. Van der Ven één aandeel. De heer P. M. Chetwode-Barton uit Brussel is benoemd tot directeur. WADDINXVEEN Op de hoek van de Kerkweg en de Juliana van Stolberglaan is begin deze week een enorme kerstboom opgezet. Mensen van de gemeente hebben hem met be hulp van een ladderwagen opgetuigd. Al hun creativiteit hebben ze er be slist niet mee opgebruikt. NV Mulder’s fabriek van rollend materieel verwacht gunstige resulta ten voor 1967. De omzetten zullen ge lijk zijn aan die van vorig jaar, hoe wel 'de winst als gevolg van de kos tenstijgingen iets minder zal zijn. WADDINXVEEN De speeltuin vereniging De Paddestoel viert ook dit jaar weer uitgebrei’d kerstfeest. In het clubhuis van de Lijsterbesstraat worden maandag 18, woensdag 20 en donderdag 21 december kerstvierin gen gehouden voor de jeugd van de Bomenwijk. De vieringen beginnen om zeven uur. ZEVENHUIZEN Het schil dersbedrijf C. Engelvaart in de Dorpsstraat organiseert voor de schoolkinderen een teken wedstrijd. Ongeveer 430 kinde ren van de christelijke en openbare lagere scholen van Zevenhuizen-dorp en van de christelijke lagere school in Oud Verlaat zullen eraan mee doen. WADDINXVEEN De gemeenten in het gebied van de Goudse Kamer van Koophandel zullen worden be trokken bij een intergemeentelijke samenwerking inzake de automatise ring van de gemeentelijke adminis- stratie. MOERKAPELLE De Ijsclub Moerkapelle, dat zich in een groeiend ledental (250) mag verheugen, hield kort geleden een belangrijke en druk bezochte ledenvergadering. Als een van de voornaamste punten stond de aanschaf van een clubgebouw op de agenda. Nu het winterseizoen weer in zicht raakt is het ontbreken van een goed onderkomen tijdens de wedstrijden een grote handicap. De heren P. de Graaf en J. Koster, die een voordelige aanbod hadden voor een geheel uit- neembaar gebouw, kregen opdracht tot de aanschaf hiervan over te gaan. Dit gebouw zal elk seizoen in korte tijd opgebouw kunnen worden op de finitieve palen. Voorzitter G. Zwarteveld maakte bekend dat de vereniging in het jaar 1968 het vijftig-jarig bestaan hoopt te vieren. Om de hiervoor geplande festiviteiten te kunnen financieren zal er in maart een fancy-fair wor den gehouden. Tijdens de bestuursverkiezing werd MOERKAPELLE De Stichting Goutudo zal op dinsdag 19 en vrij dag 20 december in Moerkapelle een bevolkingsonderzoek houden op tu berculose. Alle inwoners boven d e vijftien jaar krijgen ’s middags van half twee tot half vjjf en ’s avonds van zes tot acht uur gelegenheid zich te laten onderzoeken. Het onderzoek heeft plaats in de voormalige land bouwschool aan de Herenweg. De kosten zyn 1,50 per persoon. Ongeveer drie jaar geleden werd eenzelfde onderzoek gehouden, toen kwam 80% van de bevolking op. De heer C. J. van den Heuvel, voorzit ter van het comité, sprak tijdens een bijeenkomst die o.a. werd bijgewoond door de mensen, die de huisbezoeken zullen afleggen, de hoop uit dat er ook nu een grote opkomst zal zijn. Hij zei dat door tijdige ontdekking van de ziekte veel leed kan worden voorkomen. MOERKAPELLE Als eer ste in de gehele omgeving heeft textiel- en meubelzaak Fa. Bac en Zn aan de Raadhuisstraat in Moerkapelle een kinder speelplaats geopend. De ouders kunnen nu rustig hun inkopen doen terwjjl de kinderen met fjjn speelgoed worden bezigge houden. Voor vele moeders een welkome oplossing. Met het gereedkomen van de gietbouwflat aan de Werumeus Buninglaan is de bouw in de Von'delwijk, die nu 1054 wonin gen telt, vrijwel afgelopen. De NV Reym is nog bezig met de winkelgalerij aan de Bredero- laan, waarboven nog 21 wonin gen komen en verder gaat dok ter Th. G. Blom een nieuw huis annex praktijkruimte bouwen in ’t Vaticaantjë. Resteren de aanleg van de begraafplaats met aula en nog een tweetal woningen, het ge reedkomen van twee lagere scholen in het kader van het scholenbouwteam en de bouw van nog enkele permanente kleuterscholen. Zijn die objec ten eenmaal voltooid dan is de Vondelwijk, waarvoor precies vijf jaar geleden de eerste paal in de grond ging, voltooid. WADDINXVEEN De onlangs gespeelde wedstrijden 'door de teams van de biljartvereniging Gouwe Vrienden konden helaas niet in winst omgezet worden. Het D-team kon het niet bolwerken tegen KOT uit Gouda en verloor met 8-1. Gouwe Vrienden E speelde ook tegen KOT en leed een nederlaag van 7-2. Met kleiner ver schil verloor het F-team tegen Excel sior, eveneens uit Gouda. (5-4). ZEVENHUIZEN Gladde wegen tengevolge van sneeuw en vorst heb ben in Zevenhuizen voor de nodige slippartijen gezorgd, zij het dat het er geen ernstige ongelukken gebeurden. Donderdag raakte de heer Boere- boom uit Den Haag op Rijksweg 12 in een slip. Met de auto vloog hij van de weg af. De wagen werd licht be schadigd. Zaterdagavond nam een personen auto een duik in het ijskoude water van de Ringvaart. Dit ongeluk ge beurde op het Noordeinde, waar de bestuurder vanwege de gladheid de macht over het stuur verloor. De be stuurder liep een nat pak op. Later is de wagen door een takelwagen van de fa. Hoevelaken weer op het droge gezet. Tenslotte werd de grote winkelruit van de schoenhandel Van Oosterom in diggels gereden. Een vrachtauto moest er keren, maar gleed weg, dwars door de ruit. De chauffeur be merkte niets en reed weg. Door een omstander is het kenteken opgeschre ven aan de hand waarvan de vracht auto is opgespoord. Er was bij het wegrijden geen opzet in het spel, zo concludeerde de politie. De ravage in de zaak was aanzienlijk. WSE speelt zondagmiddag, te be ginnen om half drie, een 'vriendschap pelijke wedstrijd tegen SVDP, de koploper in de afdeling Rotterdam van de KNVB. De wedstrijd wordt gespeeld op het terrein in het War- naarplantsoen. MOERKAPELLE Tijdens de vaardigheidsproeven van de Turn kring Gouda en omstreken van Ko ninklijk Nederlands Gymnastiekver- bond, slaagden alle twaalf dames se nioren van de gymnastiekvereniging Tarzan uit Moerkapelle. WADDINXVEEN Sinter klaas en Zwarte Piet konden niet nalaten vlak voor hun ver trek nog één keer goed te doen. Badmeester A. J. Troost vond vorige week in zijn brievenbus een envelop met liefst vijfhon derd gulden, die bestemd was voor het nieuwe zwembad. De milde ge ver (s) liet (en) zich kennen als: Sint en Piet. Onlangs is hierover een rapport verschenen, waarin wordt voorge steld alle gemeenten, die zijn gelegen in de rayons van de Kamers van Koophandel van Gouda, Amersfoort, Harderwijk, Hilversum en Utrecht bij deze gezamnelijke automatisering te betrekken. Ook in Waddinxveen zijn over dit onderwerp reeds besprekingen ge voerd. Aangezien het gehele project nog in een voorbereidingssta'dium verkeert, kan nog niet worden ge zegd, wanneer nadere stappen wor den ondernomen. De eerdere genoem de rayons tellen in totaal 89 gemeen ten. WADDINXVEEN Ned. herv. kerk - 9.30 uur: ds. W. L. Tukker, Zwolle en 18.30 uur: ds. J. R. Cuperus. Herv. wijkgeb. - 9.30 uur: eerw. heer De Groot, Nieuw-Lekkerland en 18.30 uur: ds. C. Vos, Gouda. Bethel - 9.30 uur: ds. J. R. Cuperus en 17 uur: ds. W. L. Tukker. Ev. Mol. kerk - 11.30 uur: ds. P. Fa der. Immanuëlkerk - 9.30 uur: dr. A. van Haarlem en 19 uur: ds. H. M. Cnos- sen, Amsterdam. Geref. kerk - 9, 10.30 en 18.30 uur: ds. J. Snoey. Remonstr. kerk - geen 'dienst. Chr. Afgesch. Gem. - zo. 9.30 en 17 uur en wo. 19 uur: ds. A. P. Verloop. Oud-Geref. Gem - woensdag 20 de cember, 19 uur: de heer Van der Meer, ’s-Gravenzande. WADDINXVEEN In het gere formeerd verenigingsgebouw werd de tiende ronde voor het persoonlijk kampioenschap gespeeld bij de schaakvereniging WSV. De uitslagen waren: P. Broer- W. v. Vuuren 0-1; H. Schoemaker-J. v. Oei 1-0; G. de Willigen-A. A. v. Oort J-J; B. Barloth-P. Perdijk 0-1; A. Littooy-L. Landauer 1-0; W. v. Oort- W. Verstoep 1-0; P. Nekeman-T. Ver- bree 0-1. WADDINXVEEN Op initiatief van de Landbouwjongeren werd ver- ledenweek een contactavond gehou den, waarvoor ook de leden van de Plattelandsvrouwen waren uitgeno digd. De zaal was niet overvol, het geen was té wjjten aan het barre winterweer. Na het openingswoord door de voorzitter, de heer J. van Leeuwen, werd het woord gegeven aan de spreker, de heer Roosendaal uit Stolwjjk, adjunct-secretaris van de Hollandse Maatschappij van Landbouw. IJet onderwerp was ’vorming, visie en veerkracht op een platteland in beweging’. Op duidelijke en interes sante wijze besprak de heer Roosen daal en evolutie van het platteland. De omschakeling van 'de landbouw gebieden tot industrie- en woonge bieden. De opleiding van de jongeren, die niet zo maar meer in het voet spoor van hun vader op de boerderij gaan werken. Juist door de in au gustus 1968 in werking tredende Mammoetwet zal een andere beroeps mogelijkheden voor plattelandsjon- geren een grotere kans worden ge geven. Een goede leiding van ouders en leerkrachten bij het bepalen van die toekomst vond de spreker van groot belang. Niet door te provoceren, ook al gebeurt dit voor goede doelen, zo als bijvoorbeeld de honger in India, maar 'door constructieve bijdragen te leveren en zelf mee te helpen is een betere maatschappij mogelijk. Na de pauze volgde een levendig dis cussie over de behandelde onderwer pen. Door de vlotte en geestige ma nier van spreken van de heer Roo sendaal was deze avond voor de aan wezigen bijzonder leerzaam. WADDINXVEEN De middenstanders van Moerkapelle wegen gemiddeld ruim 85 kilo. Tot deze, bepaald niet van gewicht ontblootte conclusie kwa men zaterdagavond vele Moerkapellenaren toen tien Moerkapelse midden standers op de weegschaal moesten, zij het niet om te licht te worden be vonden. Het begin om een prijsvraag die de middenstand eind november uitschreef ter gelegenheid van de Sint Nicolaas-winkelactie. De inwoners moesten het gewicht raden van de tien zelfstandigen om een kans te maken op een prijs. Waagmeester, de heer W. van Vliet, die tot de conclusie kwam dat de heer van Nieuwkoop een vliegge- wicht middenstander was (68 kilo), de heer Van Marie daarentegen met zijn 112 kilo geen gek figuur zou slaan tegen ons aller Cassius Clay. De heer N. van den Berg bleek met het jaren van het totaal bedrag (856) het dichtst in de buurt te zijn en werd eigenaar van een elektrisch strijkijzer. Burgemeester I. J. P. Keyzer, die zich ook nog liet wegen en ook geen gek figuur sloeg, ging vervolgens over tot het trekken van de prijs.-, winnaars van de zegelactie. De be volking bleek vierduizend kaarten te hebben volgeplakt, zodat de spoeling erg dun was. D. de Graaf won de bromfiets en J. van Helden kreeg een pick-up. De electrische deken was voor P. Buitelaar, die ook nog een droogkap kreeg. De middenstand toonde zich zeer tevreden over het verloop van de actie, waarvan de opbrengst ook dit jaar weer bestemd is voor de zomer reis van de Moerkapelse bejaarden. ZEVENHUIZEN Geboren: Maminus, z.v. M. de Vries en D. van der Spek, Karel, z.v. G. Metselaar en J. H. Huesken. Gehuwd: Leendert Stofbergen Baartje Trijntje Moerman WADDINXVEEN De gladheid heeft in Waddinxveen dit weekeinde niet tot al te veel ongelukken geleid. Er was één aanrijding waarbij een jongeman uit Papendrecht met een hersenschudding naar het Van Iter- sonziekenhuizen moest worden ver voerd. Vrijdag omstreeks half negen ver leende een personenauto op de krui sing KW-Singel-Anna van Saksen- straat geen voorrang aan een per sonenauto die uit de Van Saksen- straat kwam. Er ontstond een botsing waarbij de auto van de man die geen voorrang verleende, zwaar werd be schadigd. Bij de noordelijke oprit naar rijks weg 12 ontstond vrijdag op de Hene- gouwerweg een botsing tussen een busje en een vrachtauto. Het busje stond te wachten op het tegemoet ko mende verkeer toen het van achter werd aangereden door de zware vrachtwagen. Een jongeman uit Pa pendrecht werd, zoals vermeld, ge wond, het busje liep zware schade op. Zaterdag raakte ter hoogte van de Passage op de Kerkweg een perso nenauto, die reed in de richting van het station in een slip toen hij wilde uitwijken voor een geparkeerde auto. Hij trachtte te remmen maar raakte toch een andere, stilstaande auto. WADDINXVEEN Door een fraaie 12-8 zege op Boskoop heeft de damclub Excelsior zich kandidaat ge steld voor het kampioenschap. Excel sior zal in een beslissingswedstrijd te gen Schoonhoven moeten uitmaken of het inderdaad de titel van het Gouds Dam District waard is. Schoonhoven eindigde nogal eenvou dig op deze plaats omdat het Bleis- wijkse DDV niet opkwam en aldus de zilverstad-dammers nogal gemak- keljjk de punten in handen speelde. Excelsior moest derhalve winnen van het gelijkstaande Boskoop, een niet eenvoudige opgaaf. Door een on voorzichtigheid verloor C. H. Kramp zijn partij van D. van Wijk. Hij nam een schijf winst maar moest opgeven door een fraaie slagzet. H. Troost bracht zijn tegenstander ten val door een verrassende zet en bracht de stand weer in evenwicht. D. Zwanen burg nam al snel na 'de opening een schijf winst en kreeg zijn tegenstan der snel op de knieën. T. den Ouden, B. van Eijk en T. Driesse moesten door pech genoegen nemen met re mise hoewel zij voor hetzelfde geld hadden kunnen winnen. Den Ouden zag een mooie slagzet over het hoofd en bood remise aan, hoewel hij de partij zo uit had kunnen maken. De stand kwam door deze remises op 7-5. De spanning steeg ten top toen ook de partij G. v.d. Zijden-W. van Es in remise eindigde. De partij A. Blom en D. v.d. Zijden wist uit te buiten. Remises van T. Twigt en H. Boele brachten de stand op 12-8. De beslissingswedstrijd Schoonhoven wordt gespeeld op maandag 18 december in het Goudse Ter Gouw. Voor het clubkampioenschap wed Voor twee groepen zijn zes prijzen beschikbaar gesteld. De eerste groep bestaat uit kinde ren van 6 tot 9 jaar; de twee de uit kinderen van 9 tot 12 jaar. De tekeningen moeten voor de kerstvakantie zijn in geleverd, terwijl ze in de Kerst vakantie beoordeeld zullen worden. De jury die de tekeningen be oordeeld bestaat uit de drie hoofden van scholen, t.w. dhrn N. Dirkzwager, openb. lag. school, K. Huizenga chr. lag. school Zevenh.-dorp en H. H. Kühlemeier, chr. lag. school Oud Verlaat. Het onderwerp voor de teke ning mogen de kinderen )elf kiezen. WADDINXVEEN In de ge meenschapsruimte van de openbare Prof. Ph. A. Kohnstamm-ulo is deze week een voortreffelijke tentoonstel ling gehouden over het onderwerp ’Nederland en de tweede wereldoor log’. De afgelopen tijd hebben de leerlingen zelf allerlei zaken betref fende de oorlog (bonkaarten, illega le bladen, propagandamateriaa van de Duitsers en de NSB, etc.), bjjeen gebracht. Een en ander geschiedde in het ka der van de behandeling van het on derwerp Tweede Wereldoorlog in de klas. Vorige week is een groot aantal ulo-scholieren naar het oorlogsmu seum Overloon geweest. As. dinsdag wordt in dezelfde gemeenschapsruim te een filmvoorstelling gegeven over hetzelfde onderwerp. De films zullen vermoedelijk afkomstig zijn van de Nederlandse Onderwijs Film en van het Rijksinstituut voor Oorlogsdocu mentatie. De tentoonstelling bevatte een in drukwekkende schakering aan ma terialen. De illegale bladen bleken rijk vertegenwoordigd, maar ook al lerlei ander ’levend’ materiaal als ge heime zenders, uniformen van de landmacht, schreeuwerige Duitse Hitler-lectuur, kogels, granaten en vele, vele andere zaken waren rijk vertegenwoordigd. Vandaag hebben leerlingen van drie lagere scholen de expositie be zichtigd.

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 12