op bouw van 205 Onze mening Somber RAIFFEISENBANK 1 Gedeputeerde Van der Kwaak kleine bouwdag Bekendmaking WADDINXVEEN spaarbank en alle bankzaken Oranjelaan 42, Tel. (01828) 2046 Koningin Wilhelminaplein 2 Kantooruren: dagelijks van 9-12.30 uur en van 14-16 uur vrijdagavond van 19-21 uur Waddinxveen vestigt vele provinciale bouwrecords Begin Reym - gietbouwflats service, een niet te verwaarlozen factor! Raiffeisenbank Boskoop werk van Rehorst NV Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen (veschijnt elke donderdag) Nieuw j aarsreceptie I Makelaarskantoor A. van Duin te Gouda Vervolg op pag. 3 DOKTERSDIENSTEN I MAKELAARS TAXATEURS p Geslaagd ORGELS - PIANO'S ELEKTRONISCHE ORGELS DH boot Tel. 01726-2541 Kerkstraat 2-28 de Raiffeisenbank is spaarbank, jazeker, maar doet alle bank zaken! wij kunnen veel voor u doen in het financiële vlak, komt u gerust eens praten, het verplicht u tot niets, met een deskundig advies bent u altijd geholpen. Cjjfers Sloopwerk '1- Weekblad voor Waddinxveen 23e JAARGANG - nr. 1162 DONDERDAG 14 DECEMBER 1967 i S beheer van onroerende goederen. alle taxaties van onroerende, goederen. verzekeringen op elk gebied. Vredebest 28-30 - Telefoon (01820) 3656 Agentschap: NV. Westlandsche Hypotheekbank. l a Aan de Burg. Colijnstraat heeft de burgemeester van Boskoop, baron G. W. van Dedem, dinsdagmiddag het nieuwe bankgebouw geopend van de Coöp. Raiffeisenbank Boskoop. Het tot stand komen van het bijzonder fraaie bouwwerk is in belangrijke mate een Waddinxveense aangelegen heid geweest. Het bouw- en aannemingsbedrijf P. Rehorst NV kreeg in 1966 de op dracht tot de bouw van het aan de buitenzijde geheel met witte mozaik- tegeltjes beklede gebouw volgens een ontwerp van architectenbureau Bier uit Boskoop. Al het schilderwerk werd verzorgd door het Waddinx veense schildersbedrijf P. W. Kloet, terwijl de M. Heemskerk NV de aan leg van de elektrische installatie voor haar rekening kwam. In het bijzonder representatief aan doende gebouw zijn tal van snufjes verwerkt. Een primeur voor de ge hele streek is het drive-in loket, waardoor automobilisten hun bank zaken direct vanuit hun auto kunnen afhandelen. Namens bouwer en architectenbu reau bood de heer Bier het bestuur van de bank ter gelegenheid van de opening een fraaie lamp voor de be stuurskamer aan. te koop direct leeg op te leveren GARAGEBOX gelegen nabij De Maurits- laan te Waddinxveen. verstrekken van hypotheken, eventueel tot 90% taxatiewaarde. WADDINXVEEN De heer B. C. B. van Oosterom uit Waddinxveen is dezer dagen cum laude geslaagd voor het kerkelijk examen aan de rijks- rijksuniversiteit van Utrecht. De heer Van Oosetrom deed zulks in de helft van de daartoe gestelde tijd. In april slaagde hij cum laude voor kandi daatsexamen aan de theologische fa culteit. Waddinxveen - J. W. H. Helleman, Kerkweg 222, telefoon (01828) 2979. Zevenhuizen - J. A. Ensing, Dorps straat 196 Zevenhuizen, telefoon (01802)204. Tarieven bij contract; tekstadvertenties op aanvraag Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. Abonnement: 2,12 per kwartaal bij vooruitbeta ling; postabonnementen 6,15 binnen het versprei dingsgebied en 11,15 per half jaar voor overig Nederland, exclusief incassokosten Redaktie en advertenties: D. van Schagen- plantsoen 8, postbus 38, Waddinxveen, telef. 01828-2659 (van maandag t/m vrijdag uitslui tend tussen 9-17 uur). Voor Kabouters, telefoon 01828-2238. Klachten over bezorging (alleen tussen 8.30-17.30 uur telefoon 01828-2238). Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdagmiddag 12 uur. De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat alle manlijke Ne derlanders die in 1948 zijn geboren en die in een Nederlands bevolkings register zijn opgenomen, moeten zijn ingeschreven voor de militaire dienst plicht. Zij, die geen bewijs van in schrijving, noch een bewijs van niet- inschrijving hebben ontvangen zijn verplicht zich voor 1 januari 1968 aan te melden op de gemeente-secretarie van hun woonplaats of hun gewone verblijfplaats. Waddinxveen, 1 december 1967. De burgemeester voornoemd, C. A. van der Hooft. WADDINXVEEN Burgemeester C. A. van der Hooft en zijn vrouw, mevrouw J. van der Hooft-Lourens houden op maandag 1 januari hun traditionele nieuwjaarsreceptie. Dat gebeurt van 16.30 tot 18 uur in de raadzaal van het gemeentehuis. ItmilUltlIWHIWtlHUHIllllllllHIHHHllBIMIlllllllUmiailHIlllllHHIIIIIUIIIIUItlIlHUUlllllllllllUlllIllIllWUjB Kwaak geloven dan ziet de toekomst er voor rijk, pro vincie en gemeente somber uit. De financieringsmoeilijk- heden brengen de gemeentebesturen tot wanhoop. „Zij weten niet meer waar ze aan toe zijn en ik weet het ook niet meer. Ik zie werkelijk weinig perspectief voor 1968. Ik heb in mijn ruim twintigjarige periode als provinciaal bestuurder de toestand nog nooit zo ernstig gevonden,” zo zei de heer Van der Kwaak. Desondanks wilde de gedeputeerde niet somber zijn. Dat kon ook niet op een dag als deze, die hem in ieder geval het genoegen deed smaken de aanvang van een serie nieuwe projecten daadwerkelijk bij te wonen. De hoge gasten gingen vervolgens even op bezoek in het gezin Grot- hauzen-Bruggeman, 'dat vorige week de zestienduizend inwoners volmaakte. Ook nu bood de heer Reym geschenken aan. Waddinxveen had weer eens een Bouwdag. Een klein tje weliswaar, maar toch groot genoeg om bouwgedepu- teerde D. van der Kwaak vroeg uit de veren te halen om de onstuimige groei van het bloeiende Gouwe-dorp voor de zoveelste maal van nabjj te bezien. Een dag ook van indrukwekkende cijfers zowel van de bouw als van de krotafbraak (want ook daar is Wad dinxveen provinciaal recordhouder in). En ook een dag waarop Waddinxveen zichzelf weer in de schijnwerpers van de belangstelling zette bij diegenen van wie het ge meentebestuur in zijn voortvarendheid afhankelijk is. Mogen we de woorden van gedeputeerde Van der Bezoekt onze toonzalen of vraagt brochure. In de raadzaal van het gemeente huis liet burgemeester Van der Hooft de cgfers nog eens rondschallen. Hij herinnerde eraan dat de autochtone Waddinxveners in het begin weinig voor flatwoningen voelden m^ar dat nu al 85% van de inmiddels gebouw de flats door economisch gebondenen wordt bewoond. Hij roemde ook de samenwerking in bouwteamverband, die tot hu toe al had geleid tot ’de bouw van negen honderd woningen, het wooncomfort dat de inwoners kon worden gebo den en de resultaten met de door stroming. Ook was de burgemeester trots op het feit dat tot nu toe al zes tig woningen konden worden afge broken. Het feit dat nog steeds tal van mensen met een relatief hoog inko men een goedkoop woningwetwoning bewonen noemde de burgemeester een sociaal kwaad. Hij betreurde het dan ook dat de huurbelasting volgend jaar geen doorgang zou vinden. Om de doorstroming te bevorderen suggereerde hij het beschikbaarstel- len van meer geld voor het doorst'ro- mingsfonds of althans de mogelijk heid gebruik te maken van het geld dat in andere gemeenten voor dit doel niet wordt benut. De heer Van der Hooft besloot zijn toespraak met een beroep op het provinciaal bestuur medewer king te verlenen bij de ontwikke ling van het tuinbouwgebied. Met name drong hij aan op steun bij het verplichten tot gebruik van aard gas. Omdat de formaliteiten voor de bouw van veertig premie-woningen bestemd voor verhuur door de wo ningbouwvereniging Waddinxveen nog niet waren vervuld kon het ver richten van het eerste graafwerk door de gedeputeerde uiteraard niet doorgaan. In de plaats daarvan mocht hy nu het eerste sloopwerk verrichten voor een te saneren wo ning aan de Kerkweg. Gedachtig aan de waarschuwing van het raadslid H. Huizer sprong het college van B en W nu liever niet met springstoffen om. Er was een in genieuze constructie gemaakt, die weinig risico’s kon opleveren. De ge deputeerde hakte nu met een bijltje de saneringsknoop door en het dak van het huisje stortte met veel ge raas ineen. Het was de zestigste woning, die Waddinxveen dit jaar saneerde. De heer Van der Kwaak was nog niet klaar. Hij moest ook nog de eer ste paal heien voor door 205 woning wetwoningen in gietbouw-sfeer. De ze flatwoningen (vijf bloks van veer tig etage-woningen en vijf invaliden woningen) zullen verrijzen langs de spoorlijn in Groenswaard. Bouwer is de NV Reym. De paal ging met moeite de grond in, reden waarom de heer Van der Kwaak het halverwege opgaf en de betrekkelijke warmte van de auto weer opzocht. Behalve voor de gemeente was het ook voor het Waddinxveense bouw bedrijf J. Reym NV een grote dag. De drieduizendste na-oorlogse wo ning was door dit bedry’f gebouwd en ook de start voor de bouw 205 giet- bouw-woningen in Groenswaard in Groenswaard is een Reym-object. Voorts bleek ook de zestienduizendste inwoner, mevrouw A. M. H. M. Grot- hauzen-Bruggeman, een Reym-giet- bouwflat te hebben betrokken. In de raadzaal van het gemeente huis verzamelde zich vrijdagochtend ter verwelkoming door burgemeester C. A. van der Hooft weer iedereen die rechtstreeks of zijdelings, plaatse lijk, regionaal of provinciaal bij de Waddinxveense bouw is betrokken. Daar kwamen om tien uur ook ge deputeerde Van der Kwaak en zijn vrouw, mevrouw A. A. van der Kwaak-van den Berg aan. Technisch hoofdambtenaar L. D. Labohm hield een onnavolgbare uit eenzetting aan de hand van een gra fiek die voor het gros van het pu bliek in nevelen bleef gehuld. Het ging in ieder geval over het bouw- tempo van Waddinxveen in de afge lopen jaren. Vervolgens ging het naar de We- rumeus Buninglaan waar mevrouw Van der Kwaak de sleutel van de drieduizendste na-oorlogse woning overhandigde aan het jonge echtpaar D. C. van Doorn en J. E. van Doorn- Visser, die zich met een dochtertje van zeven maanden in de gietbouw- flat van Reym gaat vestigen. De heer J. Reym jr., directeur van de bouw maatschappij, sprak het echtpaar ook nog toe en overhandigde een tweetal geschenken. Gedeputeerde Van der Kwaak heeft op de vrijdag gehouden Bouw dag zich uitermate somber uitgelaten over de bouw-toekomst van de ge meenten in de provincie Zuid-Hol- land. ”We weten niet meer waar we aan toe zijn,” zei hij, sprekend over de financieringsproblemen. De heer Van der Kwaak roep al jaren ach en wee over de toekomst, die hij in steeds donkerder tinten af schildert. Intussen heeft hij - welis waar handenwringend - bijna dag werk aan het overal slaan van eerste palen, het straten van nieuwe bouw werken en het openen van andere. Het zijn tegenstrijdigheden die we de gedeputeerde niet kwalijk nemen. Maar zijn zwartkijkerij doet zeker geen opgeld voor Waddinxveen, Ze venhuizen en Moerkapelle en vele, vele andere gemeenten. Want hier kan wél gebouwd worden en is het alleen de vaak ambtelijke benadering van het Provinciehuis die heel wat zaken duurder maakt dan ze eigen lijk behoeven te zijn. Hoeveel gemeentebesturen in on ze streek hebben dat niet aan den lijve ondervonden. Daarom nemen we de somberheid van gedeputeerde Van der Kwaak maar met een fikse korrel zout. Zo lang de provincie zelf nog zonder blikken of blozen twee ton op tafel kan leggen alleen voor het opknappen van de gevel van het Provinciehuis, is er voor de gemeenten nog geen re den tot overgrote bezorgdheid. K. v.d. B. *ggt\

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 1