Immanuëlkerk Vergadering vanmiddag Kerstconcert m en Middenstandsactie gaat door W addinxveners meer wintersport naar Huisvuil kerst Bomen met na bordjes ONZE MENING Rustig Busdiensten II Raad koopt verkoopt grond Nog gratis Loslatende tegelsgin flat Reym schrijft brief 31 december i Ill, 1 en Mr. Van der Sluis Hollandse Kerstsfeer 2Vu kippen kerstkransen spreekt voor ARP Trekking verzet Oosterse Kleurenpracht Toegangsprijzen sterk verlaagd Bouwdag Waddinxveen Lesauto neemt bocht te ruim Pagina 3 Sfog 3 keer Vervolg van pag. 1 Horeca Ir j WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART - donderdag 14 december 1967. WADDINXVEEN ZEVENHUIZEN ‘assager UM WADDINXVEEN Nog steeds wordt de lijst van Waddinxveners, die in februari of de komende zomer van een gratis vakantie gaan genieten groter. Bij de laatste trekking van de middenstandsactie was de heer W. van Ringe- lenstein, Jan Dorrekenskade 49, de gelukkige. Hij koos voor een zomerreis. De heer G. Beekhuis, Oranjestraat 7 zag geen mogelijkheden een winter- of zomerreis te realiseren. Hij zal zijn hoofdprijs op andere wijze krijgen uitge keerd. VONK Kleiweg 27 Gouda WADDINXVEEN Mr. W. R. van der Sluis, vroeger secretaris van de AR en lid van de tweede Kamer en nu gedeputeerde in Utrecht, zal dins dagavond 19 december in het gere formeerd verenigingsgebouw speken over het onderwerp ’Ruimtelijke or dening’. Hij is in Waddinxveen op uit nodiging van de Anti-Revolutionaire kiesvereniging Waddinxveen. Tijdens deze bijeenkomst, die om acht uur begint, zal ook een jaarver gadering worden gehouden. De op 10 oktober gekozen voorzitter ir. G. van den Berg zal dan zijn taak aanvan gen. Hij volgt de heer P. de Lijster op. als vervangingsmiddel voor het toe latingsexamen van het middelbaar onderwijs) gaat Waddinxveen 2000 kosten. Het begrotingsdebat begint om ze ven uur. Zeven van de vijftien raadsleden hebben zich donderdag trouw gekwe ten van hun jaarlijks terugkerende taak: het houden van een algemene beschouwing op de bégroting voor 1968. Een taak die door de heer Mol (WD) werd gekwalificeerd als ’straf regels schrijven’; wij kregen de in druk dat een aantal van zijn collega’s het schrijven van déze regels bepaald niet ondergaat als een onaangename verplichting. ’s avonds tot negen uur geopend. De woensdagmiddagsluiting komt die week te vervallen. Op zaterdag slui ten alle winkels echter om normale tijd, nl. om 17 uur. Zaterdag 30 december: Oliebollenaktie Volksonderwijs Dinsdag 19 december: Bijeenkomst Plattelandsvr., Hotel Vos, 20 uur Dinsdag 9 januari: Verkeerscursus Zevenhuizen-Dorp MOERKAPELLE Vrijdag 22 december: Volkskerstzang, Jul. v. Stolbergl. Trekking middenstandaktie, De Unie Koopavond tot 21 uur Kerstmarkt, Jul. van Stolberglaan Woensdag 27 december: Trekking middenstandsaktie, De Unie. Zaterdag 16 december: Kontaktavond Jong Volksonderwijs, Hotel Vos, 20 uur Dinsdag 19 december: Kerstavond Plattelandsvrouwen, Dorpshuis Maandag 8 januari: Verkeerscursus Oud Verlaat Donderdag 21 december: Koopavond tot 21 uur. Kerstfeestviering speeltuinver. Pad destoel, clubhuis Lijsterbesstr., 19 uur. Woensdag 20 december: Kerstavond NCVB, Dorpshuis. Kerstmiddag- en avond v.d. kleuter school. WADDINXVEEN De verkoop van loten voor de grote verloting van de actie ’Jeugd en Kerkbouw’ van ’de gereformeerde kerk (met vliegtochten als hoofdprijzen) verloopt minder vlot dan was verwacht. Alsnog zal worden getracht de resterende loten aan de man te brengen. De trekking is verschoven naar uiterlijk 28 decem ber van dit jaar. Notaris J. in ’t Hol zal zich met die taak belasten. Op 5 januari worden in het gerefor meerd verenigingsgebouw’ de prijzen uitgereikt. BIOSCOPEN IN GOUDA Reünie: do. en vr. 20.15 uur, za. 15, 19 en 21 uur, zo. 15, 17 uur: Daar komen de tanks (14)zo. 19 en 21 uur, di. en wo. 20.15 uur: Sex en moord in Soho (18). Schouwburg: vr. 20.15 uur, za. 15, 19 en 21.15 uur, zo. 15 en 17 uur, wo. 14.30 uur: Adios Gringo (14); zo. 19 en 21 uur, ma. en di. 14.30 en 20.15 uur, ’s Nachts langs het strand (18). Thalia: vr. 20.15 uur, za. 14.30, 19 en 21.15 uur, zo. 15, 17 en 19 uur: Wilde nacht in Jericho (14). 1 ZE VENHUIZEN/MOERKAPELLE In verband met de naderende feest dagen zal de huisvuilophaaldienst voor Zevenhuizen en Moerkapelle het vuil als volgt ophalen: In de week na Kerstmis: in Zeven huizen op woensdag 27 december; in Moerkapelle op donderdag 28 decem ber. In de week na Nieuwjaarsdag: in Zevenhuizen op dinsdag 2 en donder dag 4 januari; in Moerkapelle op woensdag 3 en vrijdag 5 januari. Dinsdag 19 december: Bevolkingsonderzoek TBC, land bouwschool, 13.30-16.30 uur, 18-20 uur Woensdag 20 december: Bevolkingsonderzoek TBC, land bouwschool, 13.30-16.30 uur, 18-20 uur. Het bouwbedrijf J. Reijm NV uit Waddinxveen heeft de bewoners van de 240 gietbouwflats in de Vondelwijk een brief gestuurd, waarin wordt uit eengezet waarom het tegelwerk in de woningen en in de trappenhuizen op verschillende plaatsen loslaat. Bij het indienen van de klachtenlijsten voor de tweede oplevering was een regen van aanmerkingen over de houdbaarheid van het tegelwerk over het hoofd van de aannemer uitgestort. De oorzaak van het loslaten, dat zoveel flatbewoners narigheid bezorgt, moet worden gezocht in de kwaliteit van de lijmsoort, die is gebruikt om de tegels aan de muur te lijmen. Deze lijm, zo schrijft Reijm, werd door TNO goedgekeurd, maar blijkt in de praktijk niet te voldoen door bepaalde chemische reacties. De NV heeft inmiddels een onderzoek laten instellen. Reijm is inmiddels begonnen met herstelwerkzaamheden. Als gevolg van de op 1 november in werking getreden Drank- en Hore- cawet moet de gemeenteraad nu een tweetal verordeningen daaromtrent vaststellen. De eerste behelst een re geling betreffende de heffing en in vordering van een horeca-belasting, de andere regelt o.a. het instellen van beroep tegen besluiten van de burge meester, waarbij bijvoorbeeld afwij zend wordt beschikt op een verzoek om toestemming tot dansen. De raad wordt voorgesteld de be dragen over het openbaar lager en uitgebreid lager onderwijs over het dienstjaar 1966 vast te stellen. Voorts wordt voor de aankoop van twintig leerling-sets in de Jan Ligthartschool 1410 gevraagd. De invoering van zg. standaardproefwerken (voorgesteld ZEVENHUIZEN Woensdagmor gen heeft zich op de kruising Noor delijke Dwarsweg-Dorpsstraat nabij Hotel Vos een aanrijding voorgedaan tussen een vrachtauto en een perso nenauto. De vrachtwagen kwam uit 'de richting Moerkapelle. Van links kwam de personenauto, een lesauto. De bestuurder, een leerling reed on der toezicht van een instructeur. Hij nam de bocht veel te ruim, waardoor de aanrijding ontstond. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor, maar wel werd de lesauto zwaar be schadigd. Donderdag 14 december: Uitvoering De Kleine Trompetter, Hotel Vos, 20 uur Vrijdag 15 december: Uitvoering De Kleine Trompetter, Hotel Vos, 20 uur. oppervlakte bij de hoofdstukgewijze behandeling. Geen wonder dat de VVD en ook 'de heer Ververs van Gemeentebelang de noodzakelijkheid van de beschou wingen en het nut ervan ietwat rela tiveerden, ook al bleken beide woord voerders nog ruim vier ’kantjes’ no dig te hebben om B en W dat en nog een heleboel andere dingen aan het verstand te brengen. Werden de beschouwingen van vo rig jaar overschaduwd door de twee spalt in de protestantse partijen en door een nogal overmoedige maiden speech van Gemeentebelang, verle den week bleken rust en vrede weer gekeerd. De CHU was, bij monde van de heer Van den Roovaart, zelfs bij zonder lief voor de AR, maar die par tij ging nog niet op de toenaderings poging in. Het zal nog wel even du ren voordat de platonische liefde van thans verandert in een ’reformatori sche verbroedering.’ Zonder dat bepaald van een vrijage en Zie onze expositie van zeer aparte oosterse tapijten w.o. zeldzame antieke exemplaren Vrijdag 22 december: Klaverjassen, Hotel Vos, 20 uur, inschr. 19.30 uur Kerstmid'dag bejaarden. Zaterdag 23 december: Kerstavond Landbouwjongeren, Hotel Vos, 20 uur Kerstfeest Zondagschool, ned. herv. kerk. Vrydag 15 december: Klaverjassen (om kerstbout), Dorps huis, 20 uur Een andere vraag is het of ruim de helft van de raad (de wethouders niet meegerekend) het woord moet voeren. Het zouden er ook vier kun nen zijn, maar dat is een nadenkertje. Dat de huidige versnippering geen zoden aan de dijk zet, bewijst het feit dat men sommige beschouwingen met de loep zal moeten bekijken, wil men bij de essentiële zaken, met name de financiële, onderscheid ontdekken. De minieme verschillen dié er zijn - merendeels het gevolg van een ande re accentuering - komen wel aan de WADDINXVEEN De bekende harpiste Maria Nagazako en de flui tist Raymond Delnoye zullen dinsdag as. in de Immanuëlkerk een kerst concert geven op uitnodiging van de Culturele Kring Waddinxveen. Het bestuur van de Kring heeft, overwe gende dat december toch al zo’n dure maand is, de prjjzen voor dit popu laire concert drastisch verlaagd; de entree kost nu 3 per persoon en 2,50 voor donateurs. De harpiste en de fluitist zullen zo wel gezamenlijk als afzonderlijk op treden. Ze hebben een aantrekkelijk programma opgesteld dat de liefheb bers van de klassieke muziek even zeer aan hun trekken doet komen als degenen 'die een voorkeur hebben voor moderne muziek. De naam die Maria Nagasakoe en Raymond Delnoye ieder op hun ge bied hebben verworven is een waar borg voor een mooi concert. De aard van de instrumenten en het aantrek kelijke programma zullen niet alleen de geroutineerde concertbezoeker boeien, maar ook zij die nooit of zel den een dergelijk concert bijwoonden zullen door de sfeerrijke, maar be slist niet ’zware’ muziekuitvoering op bijzonder plezierige wijze kunnen kennismaken met een cultureel eve nement van de eerste orde. De Immanuëlkerk aan de Prinses Beatrixlaan is bekend om zijn uitste kende akoestiek, die al eerder bijzon der gewaardeerd werd door Emmy Verhey en Caroline Kaart en hun begeleiders. In de pauze is er gelegen heid in de hal een kopje koffie te drinken. Nog drie maal kan met de volge plakte zegelkaarten inleveren nl. op 18, 22 en 27 december. Indien u de kaarten op die avonden uiterlijk om half zeven in de bus hebt gestopt bij Horlogerie Den Haag, Kerkweg 189, Drogisterij Van Mourik, Kon. Wilhel- minaplein 10, Van Ringelenstein’s Zelfbediening, leplaan 71-73, Boek handel van Pinxteren, Zuidkade 157 of fa. C. v.d. Linde, Dorpstraat 38, dingt u die avond nog mee. De trekkingen worden gehouden in De Unie op 18 december. Café de Sport op 22 december en weer in De Unie op 27 december, steeds 's avonds om half acht. Ook in de kerstweek zijn er weer enkele koopavonden. Vanaf woens dag 20 december tot en met vrijdag 22 december zijn alle winkels Kaarten voor het concert, om half negen begint, zijn verkrijgbaar -hij Boekhandel Veldwijk aan ore Pasf— of ’s avonds aan de zaal. WADDINXVEEN De bussen van de busmaatschappij Citosa NV zullen op zondag 31 december as. (oude jaarsdag) na negen uur ’s avonds niet meer rijden. Alleen ritten naar de garage worden normaal afgewerkt. Voor oudejaarsdag geldt voor de rit ten na zeven uur ’s avonds de vol gende regeling: Lijn 1 (Boskoop-Zoetermeer-Den- Haag v.v.;: 167 20.27 Boskoop-Den- Haag; 21.32 Den Haag-Boskoop. Lijn 2 (Alphen-Boskoop-Zevenhui- zen/Moerkapelle-Rotterdam-Zoeter- meer-Leiden v.v.)245 20.02 Boskoop -Rotterdam; 245 21.10 Rotterdam-Zoe- termeer; 246 20.47: Rotterdam-Bos- koop 246 19.58 Zoetermeer-Rotterdam. Lijn 3 (Nootdorp-Delft-Zoetermeer Gouda v.v.): 328 19.06 Gouda-Zoe- termeer; 329 19.58 Zoetermeer-Gou- da. Lijn 4 (Leiden-Boskoop-Gouda-Bo- degraven-Alphen-Leiden v.v.): 456 20.42 Boskoop-Gouda; 461 20.52 Gou- da-Boskoop. Lijn 7 (Boskoop-Reeuwijk-Gouda v.v.): 727. 1950 Boskoop-Gouda; 730 21.25 Gouda-Boskoop. De op 11 november gestarte Sint Nicolaas winkelaktie van de geza menlijke middenstand is een dusda nig succes geworden, dat unaniem werd besloten de winkelakti'e tot Kerstmis te verlengen. Tot en met zaterdag 23 december worden dus bij alle aankopen, nog de groene winkelzegels verstrekt. Iedere volgeplakte zegelkaart geeft kans op een van de vele wintersport reizen in februari naar het aantrek kelijke wintersportoord Kitzbühel in Tirool. Daarnaast zijn er vele hon derden kerstkransen en kippen, die op de trekkingsavonden met gulle hand worden uitgeloot. De waarde van al deze prijzen loopt in de dui zenden guldens. WADDINXVEEN De Bea- trix-Clausboom, de Willem- Alexanderboom en de Konink- rijksboom hebben dezer dagen alle een naambordje gekregen. De bomen, die door de Wad- dinxveense schooljeugd zijn ge plant der gelegenheid van de recente hoogtijdagen in het Huis van Oranje, zijn resp. te vinden in de Beatrixlaan, bij de Groen van Prinstererschool in de Vondelwijk en op de hoek KW-plein en Willem de Zwij- gerlaan. De aangebrachte bordjes zijn gemaakt door de leerlingen van de roomskatholieke technische school in Gouda. Zij bevatten een toelichtende tekst. Gedeputeerde Van der Kwaak noemde het een novum, dat een ge meente in 22 jaar tijds zijn woning voorraad kon verdrievoudigen.” De burgemeester heeft het niet met zo veel woorden gezegd, maar ik heb zo ’es zitten becijferen dat Waddinx veen voor de komende twee jaren bouwplannen op stapel heeft staan voor liefst 1300 woningen. Daarmee is het hele contingent voor het bouw- district in één keer opgebruikt,” ver telde de gedeputeerde. Hij zei dat de manier van bouwen in Waddinxveen hem altijd had aan gesproken en dat de verhouding oud- nieuw uitermate gunstig is. ”Ik ben altijd blij met de uitkomsten die u weet te bereiken. Ook met uw plan nen staat u bovenaan de lijst.” De hoge gast suggereerde tot slot in het tuinbouwgebied een zodanige samenwerkingsvorm te creëren dat de tuinders en bloc gas zouden kun nen afnemen en niet ieder afzonder lijk. Hij verwachtte dat dat een veel rendabeler exploitatie zou geven. De heer T. Ververs - in zijn ’wo- ningbouwjasje’ - uitte tenslotte zijn blijdschap over de nu begonnen bouw van weer tweehonderd woningwet- oningen. Hij pleitte echter ook voor 'de bouw van goedkopere huizen. Voorts deed de heer Ververs een dringend beroep op de aannemers in het algemeen meer aandacht te be steden aan de afwerking van hun bouwwerken.” De woningbouwvere niging Waddinxveen beheert nu een kwart van het totale woningbestand in Waddinxveen,” zo besloot hij vol trots. WADDINXVEEN Voorafgaande aan het begrotingsdebat van vanavond houdt de gemeenteraad in de middaguren, te beginnen om vier uur, een ’gewone’ vergadering. Op de agenda pryken zeven voorstellen, waarvan het belangrijkste is het besluit tot aankoop van gronden langs de Tweede Bloks- weg. Met de aankopen van een groot aantal percelen is dit keer een bedrag gemoeid van 222.700, terwijl de pachters een vergoeding ontvangen van 77.700. Er is nu nog maar één eigenaar met wie nu aan de Bloksweg nog overeenstemming moet worden bereikt, terwijl ook nog gepraat moet worden met een aantal pachters. De gemeente gaat ook weer grond verkopen. In de Vondelwijk en in het bungalowpark Die’derik van Scha- genplantsoen gaan drie bungalows verrijzen. Aan grondverkopen levert dit de gemeente ruim een ton op. kan worden gesproken, bleek de strijdbijl tussen PvdA en Gemeente belang begraven. De raad heeft de nieuwe partij en zijn vertegenwoor diger, de heer Ververs, volledig ge accepteerd en het moet gezegd: het optreden van de heer Ververs na de verwikkelingen van vorig jaar recht vaardigt zijn huidige positie ten vol le. Hij is geen man voor moeilijkhe den. Er werd slechts één politieke tijd bom geplaatst en die gold burgemee ster Van der Hooft. De heer Huizer van de SGP en Hervormde Groep maakte zich kwaad over de soms nog al geïrriteerde reacties van de bur gemeester op de afwijzende houding van de heren Mulder en Huizer bij vele voorstellen, die om een princi pieel (of financieel) standpunt vra gen. ”Wij leven gelukkig in een de mocratisch land waar een ieder zijn standpunt vrijelijk mag bepalen. Wij vinden het jammer, mijnheer de voor zitter, dat u daar niet altijd oog voor heeft,” zo zei de heer Huizer. Even later zou hij, doelend op de Bouw dag ’67, het gemeentebestuur vragen niet te lichtvaardig met springstoffen om te gaan... K. v.d. B. Donderdag 14 december: Raadsvergadering (antw. alg. besch.) Kerstzangavond ’Vox Jubilans’ (m.m. v. Feike Asma en Zangvogels) herv. kerk Brug, 19.30 uur. Vrfjdag 15 december: Atraktiemarkt, Jul. v. Stolbergl. Postduivententoonstelling, De Sper wer, geref. ver. geb., 19 uur. Zaterdag 16 december: Postduivententoonstelling De Sper wer, geref. ver. geb. Maandag 18 december: Kerstavond Plattelandsvr., geref. ver. geb., 20 uur. Kerstwijding C.P.B., huishoudsch. ’De Rank’, 19.30 uur. Trekking middenstandsaktie, De Unie. Kerstfeestviering speeltuinver. Pad destoel, clubgebouw Lijsterbesstr., 19 uur. Dinsdag 19 december: Bejaardenmiddag, herv. wijkgeb. Esdoornl., 14.30 uur Bijeenkomst AR (ruimtelijke orde ning) geref. ver. geb., 20 uur Concert Maria Nagasako-harp, Ray mond Delnoyefluit, Immanuëlkerk, 20.30 uur Woensdag 20 december: Kerstwijding NCVB, herv. wijkgeb., Esdoornl., 19.45 uur Koopavond tot 21 uur. Kerstfeestviering speeltuinver. Pad destoel, clubgeb., Lijsterbesstr. 19 uur.

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 3