Zevenhuizen nieuws voor Bokje CNS 100 Volgend jaar: jaar h in Kerstzangdienst V E R M E Y 600 CJP’ers Kans op aardgas Zevenhuizen Prettig Rijk subsidieert voor 50°/q in restauratie van kerk Kerstboomversierd’ door GEB Gonda en 0. Voetganger geschept Jan Ligthartschool heeft eigenikrant laatje rijden! m Glaasje op Wij PRETTIGE KERSTDAGEN VAN EEUWEN Kerstzangdienst Gerei. Kerk Kerstwijding Herv. Kerk Kerstzangdienst Geref. kerk Stoplichten genegeerd Weest Getrouw’ al zeer actief Geslaagd de zaak van Waddinxveen Delicatessen Eeuwen van wensen u in Delicatessen juwelier - horloger FRA-VA-KO’s warenhuizen Pagina 4 Zondag Personeel Directie en van Tweede Kerstdag I TELEF. 2495 WADDINXVEEN KERKWEG 169 E KERKE Eerste Kerstdag wenst prettige Kerstdagen en een voorspoedig 1968 Weest Getrouw Spoedig WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART donderdag 21 dec. 1967 ZEVENHUIZEN g I ZEVENHUIZEN WADDINXVEEN Zuidkade 3 - telefoon 2105 Waddinxveen Kreeft Crab Shrimps Paling Kaviaar Gaffelbitter Rode zalm Gerookte zalm Escargots Plumpudding Cramberries Asperges Gember Schildpadsoep Buitenlandse kaas Het eerste nummer heeft nu nog het karakter van een mededelingen blad, maar in de toekomst hoopt men er een echte schoolkrant van te ma ken- waarin ook de leerlingen eens aan het woord kunnen komen. Dit nummer brengt o.a. mededelin gen over de komende vakanties, over de samenstelling van de oudercom- missie, over de melkverstrekking en een verslag van de ouderavond die onlangs werd gehouden. In het ver volg zal niet meer één maal, doch twee keer per jaar een ouderavond worden gehouden, de volgende zal in maart plaatsvinden. Bij de gemeente zijn tekeningen in de maak voor de uitbreiding van de school met twee nieuwe lokalen. Men verwacht bovendien de toewijzing van een zesde leerkracht. Vorige week van de dankbaarheid van de her vormde vrouwen. Dit verzoek geldt uiteraard voor zowel dames als he ren. Voor inlichtingen of eventueel over leg kan men zich wenden tot domi nee J. G. van der Vlist, Leliestraat 10 (telefoon 219) of bij een van de be stuursleden van de vrouwenvereni ging. De secretaresse is mevrouw J. Gorissen-de Bil, Burg. Klinkhamer- weg 50. Op een dergelijke bruidsjonker was uiteraard niet gerekend, maar het bruidspaar kon er best om lachen, de familie uiteraard ook. Eikenlaan, leplaan; W’veen Telef. 2401 b g.g. 2184 Ned. herv. kerk - 9.30 uur: ds. T. van ’t Veld en 18.30 uur: ds. H. G. Abma, Gouda. Herv. wjjkgeb. - 9.30 uur: ds. J. R. Cuperus en 18.30 uur: ds. D. van de Ent Braat, Monster. Bethel - 9.30 uur: ds. H. Stolk, Sche- veningen en 17 uur: ds .T. van ’t Veld. Immanuëlkerk - 10.30 uur: dr. A. van Haarlem. Geref. kerk - 9, 11 en 19 uur: ds. J. Snoey. Remonstr. kerk - 10 uur: mevr. ds. mr. M. B. Kolff-Vos, Naarden. Chr Afgesch. Gem. - 10 uur: ds. A. P. Verloop en 17 uur: leesdienst. St. Victorkerk RK - 24 uur (nacht mis), 7.30, 9 en 11 uur: Heilige Mis. St. Petruskapel RK - 24 uur (nacht mis), 7.30, 9 en 11 uur: Heilige Mis. Jehovah’s Getuigen - geen dienst. Ned. Herv. kerk - 10 uur: ds. J. G. van der Vlist. Kapel Rotte - 10 uur: de heer A. Bak ker, Rotterdam en 19 uur: ds. H. C. van Itterzon, Rhoon. Geref. kerk - 9.30 uur: ds. J. Bos en 19.30 uur: ds. D. N. Verschoor, Moor drecht. Ver. Vrjjjz. Herv. - 16.30 uur: 'dr. J. Buitkamp. MOERKAPELLE Ned. herv. Gem. - 9.30 uur: kandidaat L. Westland, Huizen en 18.30 uur: ds. A. Boertje. Geref. Gem. - 93.0 uur: leesdienst en 18.30 uur: ds. A. F. Honkoop. WADDINXVEEN De heer A. C. Kraneveld, directeur van openbare werken, nam het vorige week onmid dellijk op voor zijn mensen toen in de krant had gestaan dat de versiering van de kerstboom aan het begin van de Juliana van Stolberglaan niet ge tuigde van de grootste creativiteit. De boom was niet opgetuigd door men sen van openbare werken maar door werklieden van het streek-energiebe- drijf Gouda en Omstreken. En is in middels het een en ander aan gedaan, zodat de boom er nu weer wat sier lijker bij staat. MOERKAPELLE Ned. herv. kerk - 10 uur: kerstzang dienst. Geref. Gem. - 9.30 uur: ds. A. F. Hon koop. ZEVENHUIZEN Ned. herv. kerk - 18 uur: kerstdienst zondagsschool. Kapel Rotte - geen dienst. Geref. kerk - geen dienst. Ver. Vrijz. Herv. - geen dienst. MOERKAPELLE Ned. herv. kerk - 9.30 uur: ds. A. Boertje en 18 uur: kerstdienst zon dagsschool. Geref. Gem. - 9.30 en 14.30 uur: ds. A. F. Honkoop. Ned. herv. kerk - geen 'dienst. Herv. wtfkgeb. - geen dienst. Bethel - geen dienst. Immanuëlkerk - geen dienst Geref. kerk - geen dienst. Remonstr. kerk - geen dienst. Chr. Afgesch. Gem. - 10 uur: ds. A. P. Verloop St Victorkerk RK - 9 en 11 uur: Heilige Mis. St. Petruskapel RK - 8.30 en 11.15 uur Heilige Mis. Jehovah’s Getuigen - geen dienst. Werd de zeshonderdste cultureel- jeugdpaspoorthouder van 'de Culture le Raad Gouda het vorig jaar pas in geschreven in juli, nu meldde zich vo rige week woensdag al de zeshon derdste in het nieuwe seizoen. De nieuwe CJP’er is de negentienjarige Loes Schenk uit Gouda, die in Rot terdam studeert voor logopediste. WADDINXVEEN Toen hij za terdag de Kerkweg ter hoogte van het Stationsplein overstak werd de heer J. Saton geschept door een per sonenwagen. De voetganger liep hier bij een hersenschudding en enkele lichte hoofdwonden op zodat dokter P. van der Linde vervoer naar het ziekenhuis De Wijk noodzakelijk achtte. De auto werd licht beschadigd WADDINXVEEN De eerste schoolkrant van de Jan Ligtharschool is de afgelopen week uitgekomen. Het bleek dat er behoefte bestond aan een beter contact tussen de school en de ouders en met deze krant hoopt men hieraan tegemoet te komen. ZEVENHUIZEN Indien er bij de bevolking voldoende belangstelling aanwezig is, wordt Zevenhuizen in 1968 aangesloten op het aardgasnet. Dit is tijdens een bespreking tussen de gemeente en de directeur van de lichtfabrieken te Leiden vast komen te staan. ZEVENHUIZEN In de kapel aan de Rotte zal op eerste kerstdag, des avonds om zeven uur, een kerstzang dienst worden gehouden waaraan me dewerken het gemengde zangkoor Ons Genoegen uit Oud-Verlaat (diri gent H. van Collum), de organiste mej. M. Grootendorst en ds. H. C. van Itterson uit Rhoon. Bij de eet en- drinkgelagen die wij allen van Kerstmis en Oud-en-Nieuw elk jaar weer maken denken we lie ver niet aan de honger en armoe in andere delen van de wereld. Maar aan de verworvenheden van de hoogconjunctuur kleven ook nade len. En om die nadelen te bestrijden zijn acties als ’Glaasje op?’ nodig. En daar hebben ze in die landen, waar u en wij niet aan denken nu weer geen moeite mee. Enfin, als u in ieder geval maar niet vergeet u te laten rijden als u een glaasje geestrijk vocht naar binnen hebt gewerkt. Sommige Waddinx- veners hebben dit jaar aan den lijve ondervonden wat het betekent als u deze slogan vergeet. ZEVENHUIZEN Mejuffrouw R. M. Boer uit Zevenhuizen is dezer da gen aan de rijksuniversiteit van Utrecht geslaagd voor het doctoraal examen geneeskunde. vrijdag bezochten de leerlingen van de 4e, 5e en 6e klas, bij wijze van verlate Sinterklaassurprise, de Goud se Schouwburg, waar het onderwij- zersgezelschap ”De Goudsbloem” een toneelstuk opvoerde. Dinsdag was er in de Jan Ligthartschool een kijk- avond voor de ouders. Een versplinterde voorruit, een be schadigd dak en een proces-verbaal waren de wrange vruchten nogal overhaaste Waddinxvener L. M. maandagavond plukte toen hij door de stoplichten van de hefbrug was gereden. Komend van de Henegou- werweg had hij het rode licht gene geerd en reed zich klem voor de rood-witte afsluitboom aan de Kerk- weg-kant. De botsing leverde niet al leen veel schade op aan de auto, maar ook was de slagboom verbogen en het drukke spitsuur-verkeer moest weer veel langer voor de gesloten bomen wachten. MOERKAPELLE In de Neder lands hervormde kerk zal op tweede kerstdag een kerstzangdienst worden gehouden waaraan wordt meege werkt door de christelijke gemengde zangvereniging Sursum Corda onder leiding van dirigent H. van Collum. De samenzang zal worden begeleid door trompettist D. Geerts en orga nist J. Waardenburg, beiden uit Zoe- termeer. Ds. A. Boertje zal een medi tatie houden. Er wordt gecollecteerd voor de Actie 300. Op bescheiden, maar daarom niet minder waardevolle wijze is de her vormde vrouwenvereniging Weest Getrouw inmiddels al activiteiten gaan ontplooien ten bate van de kerk restauratie. In september van het volgende jaar wil men een grote bazar houden, waaraan reeds nu door een aantal leden hard wordt gewerkt. Om deze bazar te doen slagen is veler mede werking vereist. Wie wat ter beschik king wil stellen of wie iets zelf wil maken voor de bazar (hand- of brei werk, etc., etc.) kan verzekerd zijn WADDINXVEEN De Vereniging Christelijk Nationaal Schoolonder wijs te Waddinxveen bestaat begin 1968 honderd jaar. Een reden tot feesten dus en CNS maakt er ten vol le gebruik van. Op dinsdag 9 en woensdag 10 ja nuari wordt een tweetal leerlingen avonden gehouden in het gerefor meerd verenigingsgebouw. Opge voerd wordt een kindermusical (eigen produktie), die kan worden bijge woond door de ouders. De school jeugd zal de generale repetitie kun nen zien. De voorstellingen beginnen om kwart voor acht. Op zaterdag 13 januari is er een zg- reünie van oud-bestuursleden van CNS, oudpersoneel en oud-leerlingen. Daarvoor zullen in de landelijke dag bladen advertenties worden geplaatst De reünie vindt eveneens plaats in het gereformeerd verenigingsge bouw. Van drie tot vier uur ’s mid dags is er een ontvangst door het be stuur van CNS, waarna het gebeuren om vier uur officieel wordt geopend. Christelijk Nationaal Schoolonder wijs beheert thans twee scholen, t.w. de Koningin Julianaschool aan de Kerkweg en 'de Willem van Oranje- school aan de Oranjelaan. CNS par ticipeert in de stichting die de Groen van Prinstererschool (Vondelwijk) be heert. Min of meer een dochterorganisa tie is Christelijk Nationaal Kleuter onderwijs dat uiteraard nog niet zo lang bestaat. ZEVENHUIZEN In de hervormde kerk zal zondag 24 december, ’s avon ds om kwart over zeven, een kerst- wjjdingsdienst worden gehouden. Vanaf zeven uur is er samenzang. Velen zullen tijdens deze dienst him mederwerking verlenen. Dat zijn: het Hervormd Kerkkoor; Knapenkoor; Greetje Kersbergen uit Nieuwerkerk a.d. IJssel, solozang; A. Verhoef, or- gelsolo; C. S. Bax, trompetbegeleiding Catechisanten, recitatie; J. P. A. van Reeuwijk organist en ds J. G. v.d Vlist, voorganger De plaatsen zullen voor deze dienst vrij zijn, terwijl er aan de uitgang een schaalkollekte gehouden wordt. Bejaarden die deze bijzondere 'dienst willen bij wonen kunnen rekenen op vervoer mits ze zich opgeven bij (voorzover ze wonen op de Wollefop- peweg, Bermweg of Groeneweg) mej. M. Krijgsman, Wollefoppenweg 3, tel. (01803)2775 en anders bij C. v. Erk, tel (01802) 203. gesteld, een voorlopige oriëntatie en geheel vrijblijvend. Niemand zal er door zijn gebonden. Zodra de plannen vastere vormen aannemen, wordt men uitvoeriger ingelicht over de prijzen en de Voor waarden voor aansluiting. Dan pas zal men definitief een besluit moeten. Natuurlijk verwacht het gemeente bestuur wel, dat er alleen maar se rieuze antwoorden ingestuurd wor den, die vóór de Kerstdagen op het gemeentehuis moeten zijn ingeleverd worden. Op het formulier kan men ook in vullen of men belangstelling heeft voor het aanschaffen van gasver- verwarming een aanschaffing resp. ombouw van een fornuis en/of gey ser. ZEVENHUIZEN Op eerste Kerst dag, zal ’s avonds om half acht in 'de Geref. kerk een kerstzangdienst wor den gehouden. Medewerking wordt verleend door de chr. gemengde zang vereniging „Asaf” uit Moerkapelle onder leiding van dirigent J. A. H. Verhoef te Zevenhuizen en de beken de zangeres Greetje Kersbergen uit Nieuwerkerk. Voorganger is ds. D. N. Verschoor te Moordrecht, terwijl het orgel wordt bespeeld door H. C. v.d. Dool. tingspositie van het rijk dergelijke uitgaven moet kunnen toelaten. Burgemeester Van ’t Verlaat deel de ons mee dat men nu liefst zo spoe dig mogeljjk met het verdere herstel van de hervormde kerk wil beginnen. Eerst moet echter nog overleg wor den gepleegd met het kerkbestuur beginnen. Eerst moet echter nog over leg worden gepleegd met het kerk bestuur over een financiële opzet voor de werkzaamheden. Kerk en gemeente zullen de over blijvende restauratie-kosten voor het kerkgebouw (eigendom van de kerk) moeten delen, maar er bestaat nog geen zekerheid welke verdeelsleutel moet worden toegepast.Het gaat hier om een bedrag van ongeveer 240.000 Ook een zaak 'die de aandacht vraagt is de opzet van de voorfinan ciering. Nog kerk, noch gemeente hebben op dit moment zoveel finan ciële armslag dat dit kapitaalswerk uit eigen middelen kan worden voor geschoten. Ook dit is een zaak, die nog in overleg is. Ned. Herv. kerk - 10 uur ds. W. Ver- wey, Alphen a.d. Rijn en 19 uur: ds. J. G. van der Vlist. Kapel Rotte - 10 uur: ds. C. Vos van Gouda. Clubgeb.L.Zijde - 10 uur: combadienst de heer P. C. Taal, Loosduinen. Geref kerk - 9.30 uur: ds. J. Bos en 18.30 uur: de heer K. van Baaren, Scheveningen. Ver. Vr(jz. Herv. - geen dienst. Met een vijftal vrienden had Dirk Brak (21) uit Waddinxveen afgesproken dat wie het eerst ge trouwd zou zijn van zijn kornui ten een bok cadeau zou krijgen. Welnu, Dirk was zelf vorige week woensdag het (willige) slachtof fer, dat op het gemeentehuis en in 'de hervormde kerk aan de brug in het huwelijk trad met mejuf frouw Hennie Kluinhaar (21), werkzaam op d e Coöperatieve Raiffeisenbank in Waddinxveen. De bruidegom, boomkweker, en zijn jonge vrouw werden na de huwelijksvoltrekking, door de vrienden verrast met een bokkig bokje (zie de foto van Sjaak No- teboom). ZEVENHUIZEN Het rjjk heeft de Nederlands hervormde kerk en de gemeente Zevenhuizen een bijzonder prettige kersttjjding gebracht. Het mini sterie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk zal van de kosten voor de restauratie van het vervallen, eeuwenoude hervormde kerkgebouw vijftig procent voor zijn rekening nemen. Ook kwamen subsidie-toezeggingen (tot veertig procent) binnen voor de restauratie van toren en torenspits. De volledige herstelwerkzaamheden aan het gehele kerkgebouw zijn voorals nog geraamd op ruim 900.000. De verwachting is dat dit bedrag nog zal stijgen tot ruim een miljoen gulden. Gespecificeerd komen we tot de volgende bedragen: kerkgebouw 568.000, toren 170.000 en spits 152.000 (waarvan 14.000 niet in aanmerking komen voor subsidie). Het rijk neemt in het eerste bedrag deel tot vijftig procent, de overige be dragen worden tot 40% gesubsidieerd Het gemeentebestuur koestert nu de stille verwachting dat eerdaags ook de subsidie-toezeggingen van de provincie zullen loskomen. Die subsi dies liggen meestal in de buurt van 'de tien procent. Er zit bij al deze feestelijke gelui den een klein addertje onder het gras; de betaalbaarstelling van de subsi dies zal nog op zich laten wachten. Burgemeester A. van ’t Verlaat, die zich bij de ingebruikneming van de al gerestaureerde torenspits in augus tus, nog niet zo optimistisch durfde uitlaten over de subsi'die-toezeggin- gen - ”We tastten toen nog volkomen in het duister,” zei hij ons van de week - .hoopt dat het geld voor de spits in ieder geval in 1968 ter be schikking van de gemeente komt. Dat geld zou dan weer gebruikt kunnen worden ter voorfinanciering van nieuwe restauratiewerkzaamheden, zoals dat ook bij de spits is gebeurd. Het geld voor het kerkgebouw zelf komt eerst in 1969 en dan nog in gedeelten ter beschikking van de gemeente. De subsidie voor de torenromp in 1971. Voor alle geval len geldt uiteraard dat de begro- Met voldoende belangstelling bedoelende lichtfabrieken minstens 250 aansluitingen in de bebouwde kom van Zevenhuizen-dorp, ondanks dat het wel vrjj zeker zal zijn, dat dit aantal aansluitingen gehaald zal wor den, wil het gemeentebestuur toch een zeker beeld krijgen van de be langstelling voor het afnemen van aardgas. Daarom is er in Zevenhuizen een folder met een invulkaart verspreid waarop meegedeeld kan worden of men aardgas wil hebben, ja dan nee. Dit onderzoek is, zo wordt duidelijk WADDINXVEEN Ned. herv. kerk - 9.30 uur: ds. J. R. Cuperus en 18.30 uur: ds. H. G. Abma, Gouda. Herv. wjjkgeb. - 9.30 uur: eerw. heer J. Hensen, Leiderdorp en 18.30 uur; ds. J. R. Cuperus. Bethel - 9.30 uur: ds. T. van ’t Veld en 17 uur: ds. C. Vos, Gouda. Immanuëlkerk - 9.30 uur: ds. G. J. van de Bogerd, Gouda en 22.30 uur: 'dr. A. van Haarlem en ds. J. Snoey (interkerkelijke kerstnachtdienst in gereformeerde kerk). Geref. kerk - 9.30 en 17 uur: ds. B. Koekkoek en 22.30 uur: ds. J. Snoey en dr. A. van Haarlem (interkerke lijke kerstnachtdienst in gerefor meerde kerk). Remonstr. kerk - 16 uur: kerstdienst zondagsschool. Chr. Afgesch. Gem - 9.30 uur: ds. A. P. Verloop en 17 uur: leesdienst. St Victorkerk RK - 7.15, 9 en 11 uur: Heilige Mis. St. Petruskapel RK - 8.30 en 11.15 uur Heilige Mis. Jehovah’s Getuigen - 15.30 uur: open bare toespraak en 16.30 uur: Wacht torenstudie.

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 4