Augustus Juli September I 11 j n ral fcl I I l I i BS A I jij Pagina 11 ISIffll g ha r Raad lit i Vliegen Geld O itesi Brag Baddicht Paal Rooster A Brouwer bestaat o— —o— i —o— O— o— o— —o— 4 De raad van Zevenhuizen is het niet eens met de bezwaren van GS over het bestemmingsplan landelijk gebied betreffende de geplande kas senbouw. Er wordt geld beschikbaar gesteld voor de uitbreiding van de begraafplaats. Het merengebied ten behoeve van het recreatieschap Rot- temeren brengt de tongen ook in be weging. In de gemeenteraad van Moer kapelle krijgt burgemeester Keyzer het aan de stok met het raadslid De Knegt (pvda) over de bouw van het nieuwe raadhuis (verbouwing van de hervormde pastorie), die het bedrag van 250.000 moet gaan kosten. De heer De Knegt vindt zich niet voldoende voorgelicht. Burgemeester Keyzer slaat weer een eerste paal, nu voor tien pre- miewoningen. De heer De Gelder, werkzaam bij Kempkes krijgt Oranje Nassau in goud voor 48 jaar trouwe dienst bij die fabriek. Hij had al ON zilver. Dierenarts dr. W. van den Berg overlijdt op 73-jarige leeftijd. Op de sportdag van het KWF won Gouda verdienstelijk van de ere-de- visieclub Xerxes/DHC met 1-0. Voor het KWF schoot er 1300 over. Het oudercomité van de katholiek scholen wil zich veranderen tot vere niging, hetgeen later in het jaar ook gebeurt. Albert Heijn NV opent in Wad dinxveen zijn 68e supermart op het KW-plein. In Zevenhuizen krijgt de heer J. P. A. van Reeuwjjk de zilveren medaille van Oranje-Nassau bjj zijn jubileum als organist van de Nederlands her vormde kerk (40 jaar!). Mevrouw T. Verhoeff-van der Ende wordt honderd jaar. Zij is de oudste inwoonster van Waddinxveen. In Moerkapelle doet ds. A. F. Hon- koop zijn intrede bij de Gereformeer de Gemeente. Moerkapelle krijgt een contingent van 18 woningwetwoningen toegewe zen. Moerkapelle bereikt een inwonertal van 1600. Er kwam dit jaar ook weer een zestiental bejaardenwonin- gen gereed in de Vondelwijk. Burgemeester C. A. van >der Hooft heit de eerste paal voor de uitbrei ding van het Modehuis Verbakel. Het katholiek oudercomité wijzigt zich in oudervereniging. De aanwezi gen op een oprichtingsvergadering willen het zo. De heer A. Both is 25 jaar ambte naar en wordt derhalve op het ge meentehuis gehuldigd. De raad neemt een aantal verkeers- besluiten (o.a. afsluiting Juliana- straat) en weigert de heilgymnast R. Gaykema een extra dakkapel. Bij de rijksbrug over de Gouwe be ginnen de werkzaamheden tot ver breding van de beide oevers. Dominee J. Verwelius verlaat zijn gemeente na een drukbezochte dienst. Voorwaarts organiseert een muziek festival...en goed. De heer N. Bontenbal neemt na ruim 46 jaar afscheid als voorzitter van de gymnastiekclub TOOS. De wijkverwarming gaat dit jaar al vroeg aan: 9 september. De voetbalclub WSE besluit tot ver hoging van de contributies. In ’t Vaticaantje wordt de eerste (kleuter) school geopend. De Gouwe besluit de viering rond zijn veertigjarig bestaan met een grootst zwemfeest in het zwem feest, dat eindigt met vuurwerk. De raad besluit, na veel 'discus sie, 75 mille ’bij elkaar te schrapen’ uit het plotseling bijna lege fonds Koortsachtige bouwactiviteit bij drie middenstanders, die de Sinter klaaskoopslag niet willen missen. Het zijn: Van der Krans (sigaren - Kerk- weg), Vermey (juwelier - Kerkweg) en Heemskerk (radio, tv, etc. - Dorp straat). Het mannenkoor De Brug krijgt een nieuwe dirigent in de persoon van de heer S. van der Griend. De tiengemeentelijke brandweer- wedstrijd, gehouden in de Nesse, slaagt voortreffelijk. Begonnen wordt aan de werkzaam heden voor de tunnel tussen Oranje- wijk en Groenswaard. De heer J. G. Hooftman, bedrijfs leider bij Citosa NV, wordt be noemd tot directeur van de door Ci tosa opgekochte bus-ondememing Gebr. Van Gog. De gedeputeerde Van der Kwaak kwam de laatste Bouw 'dag opluisteren. Hij bleek min der vernielzuchtig dan de Prins De begroting 1967 van Moerka pelle - ingediend in augustus! - sluit met een post onvoorzien van ƒ4500. De Jeugdcontactraad organiseert een serie evenementen voor de jeugd. Het tonnetje-varen in de Gouwe wordt een succes, de miss-verkiezing niet... 1 Het Curema-ministerie geeft 5,5 ton voor het recreatieschap Rotteme- ren. Dominee A. Boertje van de Moer- kapelse hervormde kerk lanceert een revoutionair plan om aan geld te ko men voor zjjn kerk; hjj gaat vlieg tochten organiseren boven zjjn eigen woonplaats en omliggende gemeenten De eerste fase van het winkelplan aan de Kerkweg (Passage) gaat alleen aan het bouwrjjpmaken van de grond al 225.000 kosten. Voor het recrea tie plan Sniepweg is 300.000 nodig om grond te kunnen kopen. Er wordt begonnen met de verbe tering van de Wilhelminakade. Bij de hefbrug komen verkeers lichten, zo wordt meegedeeld. Een tijdstip is echter niet genoemd. Er wordt afscheid genomen van mevrouw C. L. Winterwerp-Edelman die het openbaar onderwijs in Wad dinxveen 15 jaar 'diende. ^WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART - donderdag 28 dec. 1967 Een gezelschap Zuidameri- kaanse architecten en inge- neurs was een dag in Waddinx veen en toonde zich vol lof over de bouw hier. stadsuitleg voor de aanleg van een atletiekveld in de Oranjewijk. De heer Van Gent (PvdA) stelt later vragen over het fonds. De brandweer was weer in vele opzichten actief dit jaar. Dit is een foto van de brand- weerwedstrijd tussen corpsen van tien gemeenten. De colleges van B en W van Bos koop, Alphen en Waddinxveen ver zoeken in een brief aan de minister van verkeer en waterstaat geen toestemming te geven voor het op heffen van de spoorlijn. Het hertenkamp werd dit jaar verplaatst naar een beter plekje in het Wamaarplant- soen. Reparaties aan het wegdek van de rijksbrug over de Gouwe maken een grootscheepse operatie noodzakelijk, Radio, televisie, landelijke en regio nale pers geven zoveel attentie aan deze werkzaamheden (die de brug tot zes meter versmallen) dat het ver keer het punt zo veel mogelijk mijdt. Notaris D. B. van der Most wordt bij zijn pernsionering benoemd tot ere-burger van Waddinxveen voor lijn vele verdiensten. Tom Glasbeek vertrekt voor een jaar naar Amerika met een studie beurs van de American Field Service. Er ging deze zomer ook een flamingo aan de haal. Hij werd nog overal gesignaleerd, maar zijn echtgenoot in het War- naarplantsoen bleef alleen. Citosa NV, het autobusbedrjjf, koopt de busmaatschappij Gebr. Van Gog uit Capelle aan den IJssel. In de warme dagen van deze maand moet het zwembad worden ge sloten als gevolg van vissterfte in het kanaal. Personeel van de Zuidplas- polder strooide het vergif gramoxone 'dat onder deze omstandigheden funest bleek. Hennie de Wit, een winnaresje van de Chiquita-kleurwedstrijd, mocht een vliegtocht maken over Nederland In Zevenhuizen worden zestien ver dienstelijke brandweer mannen on derscheiden. In de Dorpstraat opent het krui- deniersbedrijf Kool een fraaie, nieu we zelfbediening. Fonds Waddinxveen krijgt een extra-uit- kering uit het gemeentefonds van 260.000. Waddinxveen neemt afscheid van zijn stedebouwkundige, de heer J. W. Kelderman, die naar Middelburg ver trekt. Het Modehuis veertig jaar. In Moerkapelle opent burgemees ter Keyzer het splinternieuwe graan- bedrijf Van der Tas. Bij de Raiffeisenbank wordt de twintig miljoen aan spaargelden overschreden. Een artikel in ons blad over leegstaande woningwet- flats in de Vondelwijk heeft een lawine van reacties tot gevolg. De flats zijn binnen een mum van tijd vol. De gemeenteraad van Moerkapelle uit zijn tevredenheid over de begro ting. Tevoren wordt door gedeputeer de D. van der Kwaak de eerste paal geheid voor het pastorie-raadhuis- project. De herstelde torenspits van de Ze- venhuizense hervormde kerk wordt met veel vertoon in gebruik genomen. Mevrouw M. Möhle-van der Neut redt haar tweejarig zoontje van de verdrinking. Dominee A. Boertje van Moerkapelle deed dit jaar vele malen van zich spreken met zijn grote activiteiten voor de hervormde kerk. Het Koopcentrum Brug neemt achthonderd kinderen mee voor een dagreisje naar de Efteling. Een groep van 25 Zuidamerikaanse ingenieurs en architecten bezoekt een hele dag tal van Waddinxveense bouwprojecten. Het zwembad wordt nu be slist snel werkelijkheid. De Stichting Vrienden van het Zwembad hield een bliksem- slotactie die nog een twaalf mille opleverde. Op de gemeentesecretarie van Waddinxveen wordt vanwege de warmte een tropenrooster ingevoerd. De Industriële Club overhandigt de Stichting Vrienden van het Zwembad 6700. - «tóf - Hg

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 11