Oktober November December u ■F ■i I lil Pagina 13 SfKSÊ It" Kleine Begroting TSpreekuur Begroting Plan PP PO p® m-l I - «Ik i PP:O PPPPPP^ p p p&4®i .pp Pil; WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART - donderdag 28 dec. 1967 -o- -0- o— -o- -0- o— o— o— -o— -0- o— De heer J. Akkerhuis wordt voor zitter van 'de gymnastiekclub Toos. Er komt een parochieraad voor >de Waddinxveense katholieken. De provincie Zuid-Holland wordt deelgenoot in het Recreatieschap Reeuwijkse Plassen en omgeving. Wachtmeester D. Niezing is 25 jaar bij de rijkspolitie en wordt derhalve gehuldigd. De bejaardensociëteit wordt 1700 rijker naar een succesvolle verkoop- middag. B en W tonen zich tevreden over de grote verkleining van het tekort op de begroting voor 1968 ten opzich te van 1967. De schuld per inwoner blijkt thans 2500 te bedragen. De visclub Waddinxveen was actief met het uitzetten van vis. Notaris Van der Most ging met pensioen en werd ere-bur- ger van Waddinxveen. Moerkapelle kreeg een nieu we gemeente-secretaris in de persoon van de heer G. J. A. Runsink, die ook secretaris is van Benthuizen. De raad van Zevenhuizen stelt drie ton beschikbaar voor het bouwrijp- maken van het plan West. In de Dorpsstraat stelt men een parkeer verbod in. Dierenhandelaar J. Hoogendoorn deelt gratis goudvisjes uit en wordt daarmee de held van de dag voor ve le, vele Waddinxveense kinderen. De gemeenteraad stelt zeven* ton beschikbaar voor het bouwrijpma- ken van vele stukken grond in ver schillende uitbreidingsplannen. Uit een raadsstuk blijkt dat de hoop op een middelbare school in Waddinx-' veen nog niet is opgegeven. Heel in het begin van deze laatste maand van het jaar bereikte Wad dinxveen de 16.000 inwoners. Mevr. Grothauzen-Bruggeman, haar man en twee dochters werden verwel komd door Sinterklaas. De raadsleden houden hun algeme ne beschouwingen op de begroting voor 1968. Er is over het algemeen weinig kritiek op het beleid van B en W, hoewel de heer H. Huizer (Herv. Groep en SGP) even heel hard schopt tegen de schenen van burgemeester C. A. van der Hooft, die vroeger ech ter ook heeft gevoetbald... een enorme tentoonstelling. Se cretaris en drogist J. van der Heiden had de mooiste stand - Ir. H. C. Kahlmann, Moerka- pelle’s 1500ste inwoner. Katholiek Waddinxveen kiest zijn vertegenwoordigers in de parochie raad. o— De Zevenhuizensche Ijsclub heeft plannen voor een veldijsbaan. Burge meester A. van ’t Verlaat wordt ere voorzitter. De Sportweek eindigde met Volkssportspelen, waarvan hier een beeld. —o— De Jeugdcontactraad organiseert een kunstmarkt in het gereformeerd verenigingsgebouw, die geen groot succes wordt. Het produktschap voor Groenten en Fruit in Den Haag houdt een zgn. appelactie van twee weken op drie lagere scholen. Dit om het snoepen tegen te gaan en tegelijkertijd de af zet van fruit in eigen land te bevor deren. De draadomroep, waarop in Wad dinxveen in het oude gedeelte altijd nog tachtig mensen waren geabon neerd, wordt geliquideerd. De heer J. in ’t Hol, kandidaat, no taris in Apeldoorn, wordt opvolger van de heer D. B. van der Most als notaris in Waddinxveen. De Partij van de Arbeid begint in Waddinxveen met het houden van spreekuren voor de bevolking. In Moerkapelle heerst tijdelijk een ander bewind als burgemeester Key- zer en gemeentesecretaris Runsink zich vervangen door een tweetal leer lingen van de openbare school. Het duur maar kort en het gaat boven dien uitstekend. Een pluim voor het niveau van het Moerkapelse lager onderwijs. Scheidsrechter A. van der Star ren uit Waddinxveen beleeft een vreemd avontuur met het bestuur van de voetbalclub Boskoop, die hem niet laat spelen. Het veld zou niet bespeelbaar zijn. De gemeenteraad van Moerkapelle krijgt de begroting 1968 alweer voor geschoteld. Hij sluit met een post on voorzien van twintig mille. Burge meester Keyzer stuurt een brief naar het stichtingsbestuur van het Dorps huis en dreigt met sluiting als niet aan de tekortkomingen t.a.v. brand veiligheid wordt voldaan. De heer M. C. Kloet neemt afscheid van de oudercommissie van de Theo Thijssenschool. Burgemeester Van der Hooft kon digt in zijn beantwoording op de al gemene beschouwingen geen belas tingverhogingen aan, hoewel hij de kans erop niet uitsluit... In antwoord op de vele bezwaar schriften, ingediend op het streekplan Rjjn en Gouwe, geven gedeputeerde staten te kennen dat het niet in de bedoeling ligt dat Moerkapelle en Waddinxveen veel groter zullen wor den dan thans het geval is. Er is weer enig geschuif met wegen, maar dat bljjkt in de vergadering van no vember allemaal toekomstmuziek. Burgemeester Van ’t Verlaat van Zevenhuizen slaat een paal voor 31 woningwetwoningen. De begroting 1968 van Waddinx veen vertoont een tekort van 2,3 ton. De begroting voor ’67 sloot met 6,8 ton tekort. Jan Bazen uit Zevenhuizen werd jeugdkampioen van Ne derland op de schaats. De heer G. M. Kloet wordt gehul- digt omdat hij veertig jaar in dienst is van het schildersbedrijf P W .Kloet Ir. G. van den Berg wordt voorzit ter van de AR als opvolger van de heer P. de Lijster. Juwelier Vermey opent zjjn fraaie nieuwe winkel aan de Kerkweg. Heemskerk NV opent eveneens. Hier gaat het om een uitbreiding van de showroom aan de Dorpstraat. De raad van Moerkapelle uit in steeds furieuzer bewoordingen zijn ongenoegen over het streekplan Rijn en Gouwe en de gang van zaken bij de woningwetbouw. Sinterklaas doet zijn intrede. De Middenstandsvereniging Waddinx veen start met een Sint-Nicolaasac- tie die klinkt als een klok. Winter sportreizen zijn de hoofdprijzen. Er is een slotactie voor het nieuwe zwembad, waarvan de plannen be kend worden en dat liefst 1,6 miljoen gaat kosten. Er wordt bjjna 12 mille by een gebracht tijdens die grootste bliksem-strooptocht door Waddinx veen. De inwoners van Zevenhuizen en Moerkapelle hebben voor 1968 kans op aardgas. Waddinxveen had ook weer een kleine Bouwdag, die werd opgeluis terd door de gedeputeerde Van der Kwaak. Er werd een begin gemaakt met de bouw van 205 woningwetflats in gietbouwsfeer, de drieduizendste woning werd in gebruik genomen, etc De raad weigert eenrichtingver keer in te voeren in de Dorpstraat. Een desbetreffend voorstel moet eerst worden teruggenomen, maar wordt ook later niet geaccepteerd. In Moerkapelle ging de eer ste paal de grond in voor de nieuwe pastorie van de Neder- daarmee ook een begin kwam van het einde van Moerkapel- lands hervormde kerk, terwijl le’s oude raadhuis. o— In Zevenhuizen plant de school jeugd de eerste bomen op het nieuwe voetbalveld. Vrijwel alle foto’s van deze Oudejaarsbijlage werden ge maakt door onze fotograaf Sjaak Noteboom. De heer A. Kroes, dijkgraaf van de Zuidplaspolder, neemt afscheid en wordt door velen gehuldigd. De heer Van Wingerden, tuinder van beroep, stookt zjjn kassen met aardgas en hy is zeer tevreden over. Over de kastuinbouw is dit jaar nogal wat te doen geweest. Groepscommandant J. Kruit van de rijkspolitie neemt afscheid van zijn corps en van de gemeente. Het is een vervroegd afscheid omdat de heer Kruit om gezondheidsredenen niet langer politieman kon zijn. De winkelgalerij Sniep bestaat tien- jaar evenals 'de huishoudschool Swanla in Zevenhuizen. Feiten die niet onopgemerkt voorbijgaan. De vijfde Molentocht van de wan- delsportclub SDS uit Zevenhuizen trekt 1200 deelnemers, het hoogste tot nu toe. Ds. J. Snoey zal, zo heeft hy aan- gekondigd, in mei van het volgende jaar met emeritaat gaan. In 'drie kerken gaan stemmen op over een eventuele samenwerking bij het bouwen van een nieuwe kerk. Zevenhuizen hoort prettig kerst- nieuws over de rijkssubsidië voor de kerkrestauratie. De 26-jarige Waddinxveense werktuigkundige Dick van ’t Wout en zijn vrouw Rosa beleven een angstig avontuur in het door oorlog verscheurde Nigeria. Dick krijgt een gevangenisstraf van tien jaar, maar is enkele dagen later weer op vrije voeten. De heer G. van Vliet uit Zevenhui zen, 40 jaar in dienst bij de melk inrichting De Vooruitgang in Rotter dam, krijgt Oranje-Nassau in brons. De heer A. Boonstoppel (83), op richter van verffabriek Wed. Boon stoppel NV (Tokion) overlijdt. In Zevenhuizen wordt het voorma lige burgemeestershuis gesloopt. Dat betekent de eerste stap in de weste lijke uitbreiding van het dorp. Een driewekelijkse prijsvraag ter gelegenheid van Sinterklaas in onze krant wordt een enorm succes. We krijgen ruim elfhonderd inzendingen binnen. Cora de Wit wordt winnares van de hoofdprijs: 250. Ook in Zevenhuizen en Moerka pelle is de middenstand actief met Sinterklaas. Er worden allerlei eve nementen op touw gezet, die een groot deel van de koopkracht in ei gen dorp houden. De her L. Grootens wordt benoemd tot hoofd van de nieuwe gezamenlijke technische dienst van Benthuizen en Moerkapelle. Het raadslid Van Gent (PvdA die antwoord kreeg op zijn vragen be treffende het fonds stadsuitleg is daarmee niet tevreden. Toch horen we niets meer. Provinciale Staten stellen het streekplan Rjjn en Gouwe vast zon der akkoord te gaan met de grootte van het geplande kassengebied. Ook op het wegenstramien wordt veel kri tiek geleverd. er voor... Moerkapelle gaat premiewoningen bouwen voor eigen inwoners. Dit ter bevordering van de doorstroming. Of p. pp L OW Mg P:Pp-<P<P

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 12