Kerstboom - Brugcentrum januari verbranding 3 Nieuwjaars receptie Weer grondaankoop regulateur station I Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Clementie Onderscheidingen voor brandweer Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen Kerstfeest voor Plattelandsvrouwen y DOKTERSDIENSTEN Makelaarskantoor A. van Duin te Gouda MAKELAARS TAXATEURS Oudejaarsdag Nieuwjaarsdag I - J Oud MfU. i Weekblad voor Waddinxveen 23e JAARGANG - nr. 1164 DONDERDAG 28 DECEMBER 1967 beheer van onroerende goederen. alle taxaties van onroerende goederen. verzekeringen op elk gebied. Agentschap: N.V. Westlandsche Hypotheekbank. Ld Vredebest 28-30 - Telefoon (01820) 3656 (verschijnt elke donderdag) per waard. Toch blijven we colle ga’s van The New York Times... Laten we dat oude stuk Waddinx- veen dan maar eens hartelijk be danken en een heel werkzaam en blijmoedig 1968 toewensen. Goede zaken en veel verbetering (want daar is het echt wel vatbaar voor). En dan doen we meteen onze bes te wensen erbij voor al onze lezers. Dat ze ons trouw mogen blijven tot Waddinxveen - P. van der Linde, Kerkweg 214, telefoon (01828) 2250. Zevenhuizen - J. Tol, Dorpsstraat 12, Bleiswijk, telefoon (01892) 2500. te koop direct leeg op te leveren GARAGEBOX gelegen nabij De Maurits- laan te Waddinxveen. verstrekken van hypotheken, eventueel tot 90% taxatiewaarde. Burgemeester en mevrouw Van der Hooft zullen op nieuwjaarsdag ten gemeentehuize recipiëren van 4.30 tot 6.00 uur. Waddinxveen - J. W. H. Helleman, Kerkweg 222, telefoon (01828) 2979. Zevenhuizen - J. A. Ensing, Dorps straat 196, Zevenhuizen, telefoon (01802) 204. Mocht u in deze krant het een en ander missen, dan zal alles u duidelijk worden als u weet dat de redactie zich gedu rende deze week afzijdig heeft gehouden van alle werkzaam heden. Het is in jaren niet voor gekomen en hebben het erop gewaagd. We hopen in ieder geval op uw clementie. Prettige dagen. zagen ze van dik hout fraaie meu bels, één van industriën; En dan, in het schuldbewuste be sef dat we nog van alles vergeten, tot slot: Dit keer is als verbrandingsplaats uitgekozen het Diederik van Scha- genplantsoen tegenover het bejaar denhuis. De bomen kunnen daar woensdagmiddag tussen één en vijf uur worden ingeleverd. De - altijd originele - brandweer verbindt dit keer aan de verbran ding een feestelijk tintje. Het kind dat twee kerstbomen inlevert krijgt een lootje waarop een aantal leuke prij zen kan worden gewonnen. De trek king is ’s avonds. Voor elk kind dat een lootje heeft is er een kleine verrassing. MOERKAPELLE De nieuw jaarsreceptie van burgemeester I. J. P. Keyzer van Moerkapelle en zyn echtgenote, mevrouw Keyzer-Nieborg zal plaatshebben op maandag 1 ja nuari tussen half vyf en half zes. WADDINXVEEN Als elk jaar zal Waddinxveen ook nu de kerstbo men niet by de vuilnisbak hoeven te zetten. De vrijwillige brandweer or ganiseert woensdagavond 3 januari ’s avonds om zeven uur weer een kerstboomverbranding. De Bond van Plattelandsvrouwen kwam in het Dorpshuis bijeen voor een Kerstfeestviering. Het erelid mej. P. Brouwer las het Kerstevangelie. Mevr. v.d. Vlist en mevr. Duursma lazen een kort verhaal. Het program ma werd afgewisseld met samenzang declamatie, solozang door de dames de Graaff en Commerel, alsmede Koorzang. De leiding berustte bij de presidente mevr. A. Kadiks-Krijgs- man. Het gaat in het rayon van het bedrijf om 30.000 van deze onbetrouwbare dingen, die vervangen zullen moeten worden. Een en ander gaat het bedrijf 300.000 kosten. Voorts werd besloten wethouder P. Lips toe te laten als lid van de algemene raad van het streekbe- drijf. Hij volgt daarmee burgemees ter C. A. van der Hooft als vertegen woordiger voor Waddinxveen op. Bij de stichting van het streekbe- drijf hadden de vier gemeenten de uitbreidingswerken in eigen beheer in uitvoering. Het energiebedrijf nam de zaak verder in uitvoering. Voor Waddinxveen betekent dat een be drag van 632.300. De ’rel’ om de kraandekplaatjes in augustus jl. trof ook het streekbedrijf. Tijdens een gezellige bijeenkomst van alle leden van de Vrijwillige Brandweer met hun echtgenoten heeft burgemeester I. J. P. Keyzer een onderscheiding wegens 12| jari ge trouwe dienst uitgereikt aan de hoofdbrandwachten C. Zwarteveld en A. G. Tepper. De aanwezigen vermaakten zich met gezelschapspelen waarvoor door de middenstanders vele grote prijzen beschikbaar werden gesteld. De avond werd ook bijgewoond door de adj. inspecteur van de Rijks- inspectie van het Brandweerwezen de Heer en Keur en de heer R. de Haas, ondercommandant te Zoeter- meer en instructeur te Moerkapelle. Voorts werd een krediet gevraagd van ruim een miljoen voor het bekos tigen van uitbreidingswerken voor de gas- en elektriciteitsvoorziening in een viertal gemeenten, waaronder Waddinxveen. Redaktie en advertenties: D. van Schagen- plantsoen 8, postbus 38, Waddinxveen, telef. 01828-2659 (van maandag t/m vrijdag uitslui tend tussen 9-17 uur). Voor Kabouters, telefoon 01828-2238. Klachten over bezorging (alleen tussen 8.30-17.30 uur telefoon 01828-2238). Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdagmiddag 12 uur. E Abonnement: 2,12 per kwartaal bij vooruitbeta ling; postabonnementen 6,15 binnen het versprei dingsgebied en 11,15 per half jaar voor overig Nederland, exclusief Incassokosten Tarieven bij contract; tekstadvertenties op aanvraag Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. De algemene raad van het gemeen schappelijk energiebedrijf Gouda en Omstreken kwam vorige week 4 uur in openbare vergadering bijeen om onder andere te spreken over een voorstel tot aankoop van (nog) een stuk grond aan de Tuinbouwweg in Waddinxveen. In juli werd al grond aangekocht, maar de Nederlandsche Spoorwegen maakten bezwaar tegen bouw van een gasontvang- en regula- teurstation vlak in de buurt van de spoordijk. Voor 3520 wordt nu 352 m2 grond bijgekocht. Uw ziet het, Waddinxveen heeft zijn zwaartepunt nog steeds in het oude, ietwat rommelige ’stadsdeel’ rond de hefbrug. Monumentenzorg heeft in Waddinxveen nauwelijks zorgen, wat wij soms wel eens be- ons allemaalaangaat en waarvan treuren, maar waar blijf je als die wijze mannen een paar honderd panden op de monumentenlijst zet ten. In Gouda kunnen ze daar van mee praten; daar komen de nieuwe ^wijken straks nog eerder voor sa nering in aanmarking dan de oude. 1 mag dit stuk parel aan de Waddinxveen, het heilige der Gouwe dan niet zijn - Van Egeraad umtainta homeros- adviseerde de ogen dicht te knijpen grootste a's ie dan per se langs Waddinx- veen moest rijden, wat wij met het wat u wilt W.el betalen natuurlijk; °P eventuele waterverojitreini- punt vinden, hoewel je met veel auto’s ook een mooie tweede oever verbinding kunt maken - het brug centrum bruist in ieder geval van we (nog steeds) de vruchten pluk ken. Laten we een summiere opsom ming geven: hefbrug: wanneer zullen we cp dat kreng niet meer hoeven te foe teren? 1 gemeentehuis: het episch centrumGoed mooi van gemeentelijke heiligen; koopcentrum Brug: het winkelcentrum, u kunt er krijgen - - ---414. UT «1 4.. l”!- hervormde kerk: niet mooie, maar ging de Gouwe geen juist stand- het religieus centrum van het groot- ste kerkgenootschap in Waddinx veen; bejaardenhuis: samen met het be- leven, het hëêft een groot brok werk jaardenwijkje de plaats waar vele verzet in het afgelopen jaar. verdienstelijke Waddinxveners van een welverdiende rust genieten; openbare werken: u weet wel, die mannen die niks anders doen dan over een schop hangen en sjekkies roken (en tussen de bedrijven door toch maar zorgen voor fraaie gras gazons, plantsoenen, goed onder houden straten en vele, vele ande re zaken; Kempkes’ Meubelfabrieken: daar in het oneindige; is onze oprechte HL 11wens. Wij, allen' die in welk op- Waddinxveen’s grote zicht ook bij deze krant betrokken zijn, zullen er ons best voor doen u in het nieuwe jaar zoveel mogelijk prettige tijdingen te brengen. (luchtfoto M. C. van Hoeven) En zo kijken we dan een laatste Redactie en drukkerij van het keer om naar het Waddinxveen Weekblad voor Waddinxveen: vlak van 1967. Ach, zegt u, deze foto had ons niet uit, wat de redactie schrijft verleden jaar ook gemaakt kunnen is de moeite van het drukken am- worden. En u hebt gelyk. Maar laten we niet vergeten, dat juist dit - oude - stukje Waddinx veen het centrum, het brein is waar verreweg het grootste deel van de activiteiten en initiatieven in onze gemeente tot ontwikkeling ko men. Op dit hele kleine stukje grond werd vroeger al en wordt nog steeds een heleboel uitgebroed wat u en ~s*’ fi ft 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 1