Maart Januari Nog geen moeilijk jaar üb Februari HF 4 ■B .XJj M j I h J V 1 I I 1 I 1 o UB W1 r 1 I i I r r 1 I I ji Pagina 3 I 4 I Plaat Goud ■■r— Plan Verhoging 9^ will .jj i -O WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART - donderdag 28 dec. 1967 1967 -0- De rijkspolitie kwam in 1966 373 ongelukken op het spoor en moest erbij verzuchten dat het aantal aan rijdingen, botsingen etc. in vijf jaar verdubbeld was. We zijn benieuwd naar '67. De Zevenhuizenaar Jan Bazen wordt Jeugd-schaatskampioen van Nederland. o— Op het dak van de hervorm de kerk werd ’n ooievaarsnest geplaatst. Het was een precies karwei 'dat door de helicopter- bestuurders nauwkeurig werd uitgevoerd. tief, plotseling nieuwe klap. De raad stelt 4,1 miljoen beschik baar voor de aanleg van de nieuwe Tweede Bloksweg. De eerste gietbouwflats aan de Tol lenslaan worden door hun bewoners betrokken. De moeilijkheden tussen Moerka- pelle en Zevenhuizen over de geza menlijke technische dienst leidden tot steeds heftiger beschuldigingen aan eikaars adres. De burgemeesters van beide plaatsen betichtten elkaar van het spreken van onwaarheden, maar uiteindelljk kwam alles weer op zijn pootjes terecht. Het ministerie geeft toestemming voor de bouw van het zwembad. Er is één levensgrote adder onder het gras: eerst moet de financiering zijn geregeld. Prins Bemhard liet tijdens zijn korte bezoek aan Wad dinxveen een spoor van ver nieling achter op de Kerkweg. In Groenswaard wordt de derde kleuterschool van Volksonderwijs in gebruik genomen. De kleuterschool, ’t Hazelveld, staat in Groenswaard. Mejuffrouw F. Trouwborst is veertig jaar bij het onderwijs en wordt als zodanig gehuldigd. Zij is onderwijzeres aan de Eben Haëzer- school. In zijn woning in Soest overlijdt de 70-jarige heer C. Stolker, oprichter van de meubelfabriek Stolker NV. In Zevenhuizen worden de twaalf bejaardenwoningen vrijgegeven aan de bewoners. Er wordt, na een bespreking op het gemeentehuis, een jeugdcontact raad opgericht waarin alle jeugd organisaties van Waddinxveen zit ting hebben. De gemeenten Waddinxveen, Reeu- wijk en Gouda gaan samenwerken op het gebied van de recreatie. Voor alle noodzakelijke investering is 90 mil joen nodig, ’t Weegje kost 6 miljoen. De raad van Waddinxveen vindt dat wat veel, maar zwicht na twee ron den voor het burgemeesterlijke ge weld. De vestiging van het chemische be drijf Air Products wordt zeker na ze- kerheidsstelling over de luchtveront reiniging. De polder Noordplas neemt het ge maal Omringdijk in gebruik. Zevenhuizen treedt in een ge heimzinnige vergadering als laatste uit de technische dienst. Men geeft Moerkapelle’s burgemeeste? ten slotte van alle moeilijkheden de schuld. Burgemeester A. van ’t Verlaat van Zevenhuizen kondigt in zijn nieuwjaarsrede de spoedige aanleg van het nieuwe sportcomplex aan. De raad besluit tot aankoop van de eer ste gronden in het uitbreidingsplan West. Het Moerkapelse koor Asaf brengt een grammofoonplaat uit. Er gebeurt nog veel meer in Moerkapelle. Het overlijden van de heer Verbeek heeft een reorganisatie bij de gemeente-se- cretarie tot gevolg. De heer G. J. A. Runsink wordt secretaris in plaats van de teruggetreden heer C. J. van den Heuvel, die nu de financiële za ken van Moerkapelle aan een verbe tering gaat onderwerpen. De gemeenteraad van Moerkapelle nam uitermate belangrijke besluiten voor het bouwrijpmaken van het plan Noord, voor de uitbreiding van de begraafplaats en diverse reorganisa ties bij de ambtelijke apparaten. De heer J. A. van Berkel werd erelid van de Kring Gouda van de CBTB voor zijn 35-jarig bestuurs lidmaatschap. Bakkerij Huizer aan de Zuidkade viert het vijftigjarig bestaan met de opening van de geheel gemoderni seerde winkel. TïIT wordt een heel gekke terugblik op het jaar 1967 U omdat in verband met onze kerstvakantie, een gele genheid die we nu maar eens te baat hebben genomen met al die feestdagen, er maar heel weinig tijd bestaat voor ’n lang verhaal, zodat onze hoofdredacteur opdracht verstrekte een terugblik te schrijven die slechts één zin bevat, maar 'die niet aan een bepaald aantal woorden is gebonden, zodat we zullen trachten het hele lange jaar in één enkele zin te herbergen, hetgeen natuurlijk niet eenvoudig is als we zien wat zich allemaal heeft afge speeld in Waddinxveen, Zevenhuizen en Moerkapelle, drie plaatsen die de moeilijkheden in de conjunctuur nauwelijks als hinderlijk schijnen te ondervinden en maar rustig doorgaan met het bouwen van huizen, van tunnels, van gemeentehuis, ’t aanleggen van sportvel den, het maken van plannen voor nieuwe scholen, we gen, winkels en verder alle zaken die daarmee in ver band staan zoals krotafbraak, die met name in Wad- dinxveen dit jaar vlot doorgang kon vinden, ’t bouw rijpmaken van nieuwe gronden, waardoor in Waddinx- veen binnen kort kan worden begonnen aan Groens waard II en in Zevenhuizen met het uitbreidingsplan West en in Moerkapelle met het plan Noord, zodat de woninnood in deze plaatsen steeds minder nijpend wordt dan in andere plaatsen waar men nog niet zoveel resul taten heeft weten te bereiken met het scheppen van woonruimte en andere openbare voorzieningen als in ons spreidingsgebied, waar overigens ook nog grote behoef te blijft bestaan aan een nieuw zwembad - een plan waar keihard aan wordt gewerkt en waarvoor de Stich ting Vrienden van het Zwembad liefst 92.000 gulden bij een wist te brengen na een indrukwekkende slotactie - een rioolwaterzuivering in Zevenhuizen en Moerka pelle, die zo’n ding heel hard nodig hebben om het sloot water tussen de verschillende kaskwekerijen nog enigs zins bruikbaar te houden voor het kweken van allerlei soorten groenten en fruit, die wij met z’n allen weer op souperen hoewel dat wellicht ook niet lang meer zal duren want door de grote luchtverontreiniging die al die kassen teweeg gaan brengen met hun oliestook-verwar- ming zitten onze ramen straks allemaal vol met roet en om nu iets te eten wat je niet kunt zien is ook niet Kort na het overlijden van de heer Verbeek komt ook de heer W. J. Dekker, brandweercommandant en ook op andere terreinen zeer ac te overlijden. Een Boerenpartij verloor de helft van zijn aanhang, verworven bij de Staten verkiezingen. Moerkapelle heeft 1500 inwoners. Burgemeester I. J. P. Keijzer over handigt geschenken aan het gezin van de Rijswijkse ingenieur H. C. Kahlmann. Dokter W. H. Verduyn den Boer neemt afscheid van Zevenhuizen en Moerkapelle en krijgt de zilveren ere-penning van de gemeente Moer kapelle. Waddinxveen wordt een aantal beeldjes rijker, die worden gekocht van leden van de Haagse Carolus- kring. Ter bestrijding van de dreigende luchtverontreiniging in het geplande kassengebied ten westen van Wad- dinxveen wordt een commissie in het leven geroepen, waarin vele deskun digen zitting hebben. De Raiffeisenbank Zevenhuizen Moerkapelle is tevreden over het haar ’66. Er is voor tien miljoen ge spaard. C. Drost viert zijn zilveren jubi leum als koster van de Nederlands hervormde kerk. T. de Man, veertig jaar werk zaam bij Kempkes ’Meubelfabrie ken, ontvangt Oranje Nassau brons De Raiffeisenbank Zevenhuizen en Moerkapelle opent een fraai nieuw kantoor in Moerkapelle. Twaalf bewoners van de Vondel- wijk sturen een adres aan de raad, waarin teleurstelling wordt uitge sproken over een dreigement van het gemeentebestuur met een rechtszaak. De bewoners wilden geen overeen komst tekenen over de levering van warmte. Ds. T. van ’t Veld doet in een stampvolle Brugkerk zijn intrede bij de Nederlands hervormde kerk. Het Modehuis Brouwer opent een fraai nieuw pand aan de Nesse. De heer A. Brouwer geeft duizend gulden voor het zwembad. Het voetbalelftal Waddinxveen 3 werd kampioen, evenals het volley balteam Be Fair 2 (dames). De ziekenkas De Werkman wordt opgeheven. Het overbljjvende geld wordt later in het jaar geschonken aan het Groene Kruis. De raad besluit tot het verhogen van een aantal plaatselijke belastin gen. Dat gaat niet zonder tegenzin. Het Koopcentrum Brug doet in maart van zich spreken met de ten toonstelling Brug ’67. Het wordt een enorm succes. Er zjjn vele duizenden bezoekers en er wordt goed verkocht. Het Weekblad voor Waddinxveen heeft er ook een stand. In het feest- paviljoen komen Gert en Hermien optreden en ook Adré van Duin. Het gemeenschappelijk energiebe drijf Gouda en Omstreken gaat de gastarieven verhogen. De heer G. van Eyk herdenkt het feit 'dat hij veertig jaar in dienst is bij de speelgoedfabriek Okkerse NV. De Actie 300 ter gelegenheid van het driehonderdjarig bestaan van Moerkapelle’s Nederlands hervormde kerk gaat van start Dominee A. Boertje zal nog van zich doen horen, dit jaar. Het streekplan Rijn en Gouwe wordt gepubliceerd. Er is veel over gesproken, vooral in de maand no vember, toen Provinciale Staten het plan aanvaarden. De gemeenten heb ben nogal wat kritiek op het ambi tieuze plan, dat de aanleg van nieu we wegen, een groot kassenbouwge- bied en beperking van de uitgroei van kleine kernen op het oog heeft onder andere). Het jaar 1965 eindigde met een fors krediet, beschikbaar gesteld door de raad, voor de bouw van drie lagere scholen en de uitbreiding van de ulo. Inmiddels is de bouw van twee scholen in volle gang. Moerkapelle begon het nieuwe jaar met een schokkend verlies door het overlijden van zijn eerste ambtenaar, H. Chr. Verbeek. De heer Verbeek, ook correspondent voor ons blad, liet in vele organi saties en verenigingen een vakante bestuurszetel achter. In een spoed zitting van de raad was er felle kri tiek op de aankoop van twee win kelpanden in de Moerkapelse Dorpsstraat. De verkiezingen. Waddinxveen, Zevenhuizen en Moerkapelle con formeren zich aan de landelijke ver schuivingen, zjj het dat D’66 bijvoor beeld hier wat minder extra won. De fijn als je dat niet gewend bent en zeker niet als je door al die verontreiniging het roet niet eens meer van de borden afkrijgt, hoe hard uw vrouw ook heeft geboend, en hoe kwaad ze zich ook heeft gemaakt, op de tuin ders, die er ook niets aan kunnen doen, want zij willen best aan aardgas, maar dat geeft niet genoeg zekerheid omtrent de voortdurende toevoer naar de verwarming, die bovendien voor veel geld moet worden omgebouwd en geld hebben ze nu eenmaal niet net zo min als in het bedrijfsleven, waarvan we vroeger nog wel eens een mooie kalender kregen, maar waarvan we dit jaar wei nig hebben gezien behalve dan hier en daar de opening van een nieuwe of verbeterde winkel, maar over ’t al gemeen was het in het bedrijfsleven erg rustig zij het dat we niet hoorden van grote ontslagen of faillissemen ten zoals elders wel gebeurde en waardoor grote werk loosheid ontstond, die op zijn beurt weer grote ontevre denheid bracht, maar waarvan we hier, waar we best tevreden mogen zijn met de resultaten op allerlei ge bied, weinig of niets hebben gemerkt, zodat men zich hier ook nog niet al te ongerust hoeft te maken over het nieuwe jaar dat alweer snel nadert en waarvan we mogen hopen dat het voor iedereen in ons land weer wat wat meer vreugde, geluk en vooral wérk zal brengen opdat we niet terugkeren naar de jaren dertig, toen ie dereen armoe moest lijden en het goede leventje van nu slechts was beschoren aan een enkeling, die het stand punt gedeelde vreugd is dubbele vreugd beslist niet met ons deelden en die men heden ten dage nog wel aantreft op voetbal - en andere sportvelden, hoewel gedeelde vreugd daar beslist geen dubbele vreugd is, wat vele voetballers ook dit jaar weer aan den lijve hebben on- vervonden en niet tot hun genoegen mogen we wel zeg gen aan het eind van dit verhaal, dat nu toch wel ein deloos dreigt te worden en waarin we nog zoveel meer hadden willen zeggen als niet de hoofdredacteur al een zeer dreigende blik over onze schouders had geworpen, daarmee te kennen gevend dat hij ons beslist niet zo’n voortreffelijk geweldig, enorm en genoeglijk 1968 toe wenst als wij het u doen, maar waarbij we toch ook niet willen nalaten u nog even te verzoeken niet al te veel te rijden als u nog moet drinken. Het scholenbouwteam start met zijn werkzaamheden en bij het uit delen van scholen staat Waddinx- veen natuurlijk weer vooraan de rij. Op de verjaardag van Sin terklaas kon Waddinxveen de zestienduizendste inwoner verwelkomen. Het was me vrouw Grothauzen-Bruggeman Het christelijk Waddinxveense mannenkoor De Brug wordt opge richt. De middenstand brengt liefst 7500 bijeen voor het nieuwe zwembad. Bekend wordt het Passage-plan aan de Kerkweg, waarbjj een deel van de Kerkweg wordt afgesloten voor het rjjdende verkeer. In zijn nieuwjaarsrede kondigt burgemeester Van der Hooft o.a. op nieuw verhoging van de plaatselijke belastingen aan. Dierenarts J. Slager krijgt de be schikking over een eigen röntgenaf- deling. De PvdA haalt in het kader van de verkiezingen prof. Samkalden naar Waddinxveen. Hij is nu bur gemeester van Amsterdam, maar wist-ie toen nog niet. Zevenhuizen sticht een fonds voor jonge, talentvolle sportmensen, opdat ze betere trainingsmogelijkheden krjjgen. De kans bestaat 'dat Waddinxveen een vliegstrip krijgt. Hij zal worden aangelegd door de begin dit jaar op gerichte Goudse zweefvliegclub. Koninginnedag was weer aanleiding voor veel vrolijk kinderplezier... o— Het lid van gedeputeerde staten, N. van der Brugge, bezoekt Waddinx veen. Burgemeester Van der Hooft maakt van de gelegenheid gebruik om te protesteren tegen de vestiging van de Rotterdamse veiling in de onmiddellijke omgeving. Dr. J. M. M. de Valk wordt lec tor sociologie aan de economische hogeschool in Rotterdam. Goed nieuws voor Zevenhuizen, waar ds. J. G. van der Vlist het be roep voor de predikantsplaats bij de Nederlands hervormde kerk aan neemt en zodoende opvolger wordt van ds. W. F. van der Staat. A ’S* a k 'S K X.

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 3