April Juni Mei I liB k 1 :fflö7® 1 Jx I t K J1 Pagina 4 Prins s i Eten Adoptie - '7 Nest Schap I I 7 J T. - II 7 r lï am WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART - donderdag 28 dec. 1967 -o- o— rm -o— o— o— De Immanuëlkerk neemt zijn nieu we orgel in gebruik. Juni was de maand van de Sport week. Er werd gevoetbald, gezwom men, er waren volkssportspelen etc. Alles overgoten met stralend weer. De Klaas de Vriesschool geeft een eigen schoolkrant uit. De raad van Moerkapelle uit nog maals zijn ernstige bezwaren tegen het streekplan Rijn en Gouwe. De heer Marinus Egberts, oud-diri- gent van Vox Jubilans komt te over lijden op 78-jarige leeftijd. De heer H. J. Egberts, hoofd van de Kohnstamm-ulo viert het feit dat hij veertig jaar geleden bij het on derwijs kwam. De christelijke openbare biblio theek aan de Juliana van Stolberg- laan komt gereed. Het college van B en W toont zich ontevreden over het wegenstramien in het streekplan Rijn en Gouwe. De centrale wijkverwarming wordt 3,5 ton duurder dan was verwacht. Be Fair 3 en Be Fair 7 worden kampioen in hun klassen. Het twee de team van de tennisclub Wad- dinxveen eveneens. In Gouda krijgt het gezin Bezemer uit Waddinxveen een serie cadeau’s van »de Nutspaarbank, die 150 jaar bestaat en hiermee de spaarder in het algemeen wil danken. De voetbalclub Waddinxveen nam afscheid van voorzitter Brouwer en verwelkomde zijn opvolger, de heer Boerma. cieel open en er werd gestart met de bouw van twee scholen en een win kelgalerij. De zang-, muziek- en sportavond in Moerkapelle had veel succes. Begonnen werd aan de werk zaamheden voor de tunnel tus sen Groenswaard en Oranje- wijk. De Culturele Kring zat be slist niet stil en haalde veel kwaliteit naar Waddinxveen. U ziet Caroline Kaart. Jammer dat de belangstelling niet vol doende bleek. De eerste gietbouwflats kwa men gereed. Hier de flats aan de Tollenslaan. De actie Eten voor India werd ook in onze streek geen succes. In Wad- •dinxveen kwam er 5400 bijeen, in Zevenhuizen 2200 en in Moerkapel le 300. o— Dominee J. Verwelius van de Ne derlands hervormde kerk kondigt zijn vertrek naar Schoonhoven aan. In Zevenhuizen overleed de heer J. L. Spekman op 48-jarige leeftijd. Zijn heengaan betekende een gevoe lig verlies voor het verenigingsleven. Op sportgebied viel ook heel wat te beleven. Waddinxveen 2 werd kam pioen, RCV speelde in een dramati sche wedstrijd voor het kampioen schap gelijk tegen Schoonhoven (en verloor later) en Jan Hein Donner, de schaakgrootmeester, was hoofd persoon in een schaaksimultaan in Waddinxveen. De heren J. van Kralingen en P. v.d. Berg uit Moerkapelle kregen de medailles van Oranje-Nassau in goud voor hun verdiensten bewezen aan de Moerkapelse gemeenschap. De Jeugdcontactraad organi seerde een vrolijke wedstrijd tonnetje-varen in de Gouwe, één van de vele activiteiten van de nog prille raad. De oude brandweergarage wordt afgebroken. De heer L. Blonk krijgt de zilveren medaile behorend bij Oranje Nassau omdat hij vijftig jaar melkboer is ge weest. Het Weekblad voor Waddinxveen suggereert de adoptie van een Israë lische kibboets na de oorlog met de Arabische landen. Er ontstaat het no dige gedruis als we ons tegen hulp aan de Arabieren verklaren. Boze brieven, een gesprek in het vereni gingsgebouw zijn het gevolg. En ver der gebeurt er weinig... De Gouwe bestaat veertig jaar en viert dat jubileum met een goed op gezette feestweek, die eindigt met een groots zwemfeest en vuurwerk. De nieuwe, fraaie Groen van Prin- stererschool in de Vondelwijk wordt geopend door loco-burgemeester Van Tol. Het recreatieschap Rottemeren is uitermate actief in het gebied rond Zevenhuizen; er is al heel wat verbe terd aan de verbinding met de kam- peerplaats. Juni is ook de maand van de Bouw dag. Prins Bernhard zorgde voor het nodige tumult door het laten explo deren van een serie oude huisjes aan de Kerkweg, er werd een begin ge maakt met de tunnel, het nieuwe noodgebouw van het raadhuis kwam in gebruik, de bibliotheek ging of- Ter gelegenheid van de prinselijke geboorte plantte de schooljeugd een perenboom in 'de Vondelwijk. Geruchten doen de ronde dat de spoorlijn Gouda-Alphen zal wor den opgeheven. Dat is niet waar, de Spoorwegen hebben bij de regering alleen hun nood geklaagd over de zg. onrendabele lijnen, waartoe ook onze spoorweg behoort. De raad besluit achter het raad huis een parkeerterrein aan te leggen en ook de verkeerssituatie op de wes telijke Kerkweg te verbeteren. De raad besluit ook tot sluiting van de textielwinkels op maandagochtend. Zevenhuizen biedt de raad een slui tende begroting 1967 aan. Er is een post onvoorzien van 13.000. Zevenhuizen raakt betrokken in een plan van de gemeente Capelle aan den IJssel tot vorming van een gemeente IJsseldam, die onder onder meer een stuk Zevenhuizen beslaat. De familie Schelling uit de Oranje- wjjk beleefde angstige dagen toen het 5-jarige pleegdochtertje Sita naar Duitsland werd ontvoerd. Alle kwam tenslotte op zijn pootjes terecht. Er wordt, op initiatief van het echt paar Bürmann een nieuwe Jeugdna- tuurwacht tot leven gewekt, die al meteen grote activiteit ontplooit. Gemeentesecreatris G. J. A. Run- sink van Moerkapelle wordt geïnstal leerd in een druk bezochte vergade ring. Bij de brandweer in Zevenhuizen worden successen geboekt met het halen van diploma’s. 48 Waddinxveense ulo-scholieren gaan op voor het examen. In Moerkapelle wordt met veel vertoon de nieuwe brandweer- en gemeentegarage ingebruik geno men. In Zevenhuizen konden de restauratiewerkzaamheden aan de torenspits van de Neder lands hervormde kerk feeste lijk worden afgerond. Nog maar enkele jaren en we zul len ook kunnen feesten over de restauratie van de rest van het fraaie kerkgebouw. Er wordt een Waddinxveense afde ling opgericht van de Vereniging tot Steun aan het Nederlands Astma Fonds. De Gereformeerde Gemeente in Moerkapelle neemt afscheid van ds. C. Molenaar die naar Amsterdam vertrekt. Tom Glasbeek mocht van de American Field Service een jaar naar Amerika. Dominee J. Verwelius van de Nederlands hervormde kerk vertrok naar Schoonhoven. Burgemeester Keyzer sloeg in Moerkapelle 'Je eerste paal voor nog eens twintig premiewoningen. De Bouwdag en met name de dynamiet-klap van Prins Bernhard heeft in de landelijke pers enorme belangstelling gekregen. Het aantal persreacties was bijna niet te tellen. De PTT Rotterdam liet weten dat de telefoon-ellende in Waddinx- veen nog dit jaar tot het verleden zou gaan behoren. En inderdaad, wie nu Gouda of een andere plaats in de omgeving tracht te bellen, wordt nu niet meer geconfronteerd met die irriteren tuut-tuut-toon. De wachtlijst werd ook korter. Het raadslid S. E. Duurma uit Moerkapelle sloeg de eerste paal voor 32 premiewoningen in Moerkapelle. Het prinsje wordt op 27 april gebo ren. De gemeenteraden van Zeven huizen en Waddinxveen horen van het nieuws tijdens de vergadering. Er wordt druk gefeest. Een paar dagen later is Koningin Juliana jarig. Weer feest. De heren R. H. Bezoen en G. L. de Knegt ontvangen zilveren ere-me- dailles van Oranje Nassau in het ka der van de lintjesregen. Waddinxveen krjjgt een Prins Willem-Alexander- tunnel en er komt ook een katholieke kleuterschool van die naam. De televisie komt erbij als een he licopter een ooievaarsnest plaatst op het dak van de hervormde kerk aan de brug. Onder de ooievaars heerst kennelijk geen woningnood... C. J. van Mourik is veertig jaar bij van Gend en Loos. De heer F. van der Klauw wordt pau selijk onderscheiden bij zijn grootse afscheid van de woningbouwvereni ging St. Joseph. Het recreatieschap Reeuwijkse plassen e.o. brengt verhitte gemoede ren in de gemeenteraad. Burgemees ter Van der Hooft krijgt na twee ver gaderingen toch zijn zin als blijkt dat het raadslid Noordam (ar) door de knieën is gegaan. Waddinxveen wordt lid van het - dure - schap. Hier is de oudste inwoonster van Waddinxveen, mevrouw T. Verhoeff-van der Ende, die honderd jaar werd en door het burgemeestersechtpaar werd gelukgewenst. —o— In Zevenhuizen geeft het gemeen tebestuur een beleidsnota bij de be groting voor 1967. Er blijkt o.a. uit dat ook Zevenhuizen koortsachtige ac tiviteit heeft op het gebied van wo ningbouw en andere voorzieningen. I 4 <4 -*7; - I - x X' «r

Weekblad voor Waddinxveen | 1967 | | pagina 4