streek onze in Frontale botsing Recepties Onze mening In Dorp Oud Verlaat en Verkeerscursus in Zevenhuizen Geen ongelukken tijdens rustige jaarwisseling Botsing Noordeinde I V eilig V erkeer ÜIÜÏÏIBOOT Glaasje-drinkers laten zich rijden Veel belangstelling bij begrafenis]. Visser ÉR Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen Strooien om twaalt uur Bijna 25 jaar commandant slip r Uitslag loterij Jeugd-Kerkbouw Parochieleden kiezen raad Aanrijding na Rumoerige nacht in Moerkapelle Si Rast x DOKTERSülENSTEN I f 2,50 Belangstelling ------- ORGELS - PIANO'S ELEKTRONISCHE ORGELS Weekblad Hollands Har (verschijnt elke donderdag) 23e JAARGANG - nr. 1165 DONDERDAG 4 JANUARI 1968 I1IHK BMMMWBlMWWnWI I) IWWWrtW.lfflW HmwmtwrtwwHnhMUiRwtwiwmuwwwuwwi •4 K. v.d. B. Ji Tel. 01726-2541 Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdagmiddag 12 uur. stadje ook steedse nadelen met zich kan brengen toen hij midden in dit nacht uit zijn bed werd gehaald om de leiding te nemen bij wat moeilijk heden met wat op- en aangeschoten knapen, die de zeer lankmoedige hou ding van de politie bij het stoken van een brandje op ’het’ kruispunt hono reerden met het smijten met rot fruit. Gaslek De bewoners van de Brugweg had den dit jaar bijna zonder oliebollen en Zaterdagmor gen om half tien raakte de heer A. Dullaard te Zevenhuizen op de Wol- lefoppenweg in een slip doordat het wegdek in een bocht glad was. Door de slippartij botste hij op een auto komende uit de richting Oud- Verlaat, die werd bestuurd door me vrouw. M. Karreman uit Zevenhuizen Beide wagens werden zwaar bescha digd. Er waren evenwel geen per soonlijke ongelukken. Waddinxveen: Th. G. Blom, Koningin Wilhelminasingel 83, tel. (01828) 2112. Zevenhuizen: J. A. Ensing, Dorps straat 196, Zevenhuizen, tel. (01802) 204. Aan de cursus is een examen ver bonden. Zij die hiervoor slagen zal een diploma worden uitgereikt. Het ligt in het voornemen de diploma’s uit te reiken op een later te houden jaarvergadering. te Zevenhuizen opgeven bij de voor zitter: G. W. Hoef akker, Rozenstraat 25, telefoon 400. In Oud Verlaat kan men zich opgeven bij de secretaris: N. I. Mesker, Wollef oppen weg 153, tel. (01893)-355. •S'. Redaktie en advertenties: D. van Schagen- plantsoen 8, postbus 38, Waddinxveen, telef. 01828-2659 (van maandag t/m vrijdag uitslui tend tussen 9-17 uur). Ook is aanmelding nodig bij de aanvang der cursussen. Voor leden van de afdelingen voor inwonende jongeren tussen 15 en 18 jaar is de cursus gratis. Voor niet-leden be draagt het cursusgeld 2,50. (Voor de gehele cursus), waarvoor zij dan ook voor het kalenderjaar 1968 gelljktij- Een botsing tussen beide auto’s volgde. Vanwege de moeilijke plaat selijke situatie was de snelheid van beide auto’s niet groot, waardoor er alleen maar materiële schade was ontstaan. Tarieven bij contract; tekstadvertenties op aanvraag Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. Hoe diep er in Waddinxveen, Zevenhuizen en Moerkapelle tijdens de jaarwisseling ook in de glazen en glaasjes zal zijn gekeken, de rijkspolitie mocht wensen dat het verkeer zich rond elke jaarwisseling zou gedragen als dit weekeinde het geval is geweest. Speciaal werd er door de dienstdoende politiemannen op gelet of de on geschreven wet ’Glaasje op? Laat je rijden’ ook metterdaad werd opgevolgd en, zoals een wetsdienaar, die in de laatste uren van het jaar over onze veiligheid waakte, het tevreden uitdrukte: „We hebben er niet één kunnen pakken.” In Waddinxveen en Moerkapelle hielden de gemeentebestuurders en hun echtgenotes weer de gebruike lijke nieuwjaarsrecepties. Op nieuw jaarsdag om half vijf stroomde de raadzaal van het gemeentehuis in Waddinxveen weer vol met vele in woners, voornamelijk in de een of an dere vereniging of instantie een open bare functie bekledend. In Moerkapelle was het nog niet zo druk, maar hier moet men ook nog wennen aan de door burgemeester I. J. P. Keyzer ingevoerde nieuwjaars ontvangst. Daarbij komt dat door het overlijden van de heer H. Chr. Ver beek de receptie van vorig jaar niet door kon gaan. Bjj de begrafenis waren aanwezig de brandweercommandanten in uni form van de overige gemeenten in de kring Gouda. Tevens was burgemees ter Quarles van Ufford van Reeu- wyk er. Ook uit de kransen en bloemstuk ken bleek wel, dat de overledene ge zien was. Er waren kransen van de Middenstandsvereniging, brandweer Zevenhuizen, Gemeentebestuur, Brandweer Kring Gouda en van de familie. Een bloemstuk was er o.a. van de B.B. Ds. J. G. v.d. Vlist, Ned. Herv. predikant, sprak ook een woord tot de nabestaanden en aanwezigen. Tenslotte werd er een dankwoord ge sproken door de heren P. Visser, resp. J. Visser resp. vader en neef van de overledene. ZEVENHUIZEN Dinsdagmiddag heeft zich op de Moerkapelse Zijde een aanrijding voorgedaan tussen twee personenauto’s. Uit de richting Bleiswijk naderde de heer J. O. uit Voorburg de Holvoeterbrug en moest volgens de geldende borden vrije doorgang verlenen aan het verkeer uit tegenovergestelde richting. Dit deed hij echter niet. Uit de richting Moerkapelle kwam een auto, be stuurd door een inwoner van Zoeter- meer. Waddinxveen Een inwoner van Waddinxveen raakte zaterdag rond het middaguur licht gewond toen hij bij het keren van zijn auto op het Noordeinde werd aangereden door de auto van inwoner van Hazerswoude. De Waddinxvener die juist zijn draai- manoeuvre aan het uitvoeren was werd te laat opgemerkt en mede van wege de gladheid kon de Hazerswou- denaar niet meer op tijd stoppen. De Waddinxveense auto schoot een eind in de berm en raakte volledig ver nield. Ook de andere wagen was zwaar beschadigd. Abonnement: 2,12 per kwartaal bij vooruitbeta ling; postabonnementen 6,15 binnen het versprei dingsgebied en 11,15 per half jaar voor overig Nederland, exclusief incassokosten Ten overstaan van notaris J. in ’t Hol is donderdag jl. de trekking ge houden van de lotery die Jeugd en Kerkbouw eind vorige maand ten ba te van de gereformeerde kerkbouw in Groenswaard hield. De eerste prijs viel op lotnummer 1158, de tweede op nummer 2423, de derde op nr. 608, de vierde op 312 en de vijfde op 323. De prijsuitreiking vindt plaats op vrijdag 19 januari tussen acht en ne gen uur ’savonds in het gereformeerd verenigingsgebouw. De winnaars van de eerste vijf prijzen dienen zich tij dens deze avond te melden voor o.a. het maken van een afspraak over de datum op welke de door hen gewon nen vlieg- of helicoptertocht zal plaatshebben. De overige deelnemers kunnen hun blijvende herinnering af halen. De overige prijzen vielen op de nummers 294, 1135, 1742, 591, 1804, 1797, 275, 766, 164, 1375, 2051, 257, 962, 2340, 2205, 1601, 2180/ 2711 1653 834, 597 en 912. WADDINXVEEN 640 leden van de roomskatholieke parochie in Wad dinxveen hebben onlangs hun stem uitgebracht voor de verkiezing van de parochieraad. De raad bestaat uit dertien leden, waarvan pastoor J. A. M. Saulenn en kapelaan G. L. M. Paardekooper door hun functie deel uitmaken. De overige parochie-raadsleden zijn de heren A. Boer, H. M. van den Dool, F. Brenkman, M. van der Meu ten, drs. P. M. van Onna, H. van Paas- sen, A. van Pinxteren en W. Verhoeff en de dames mevrouw Van Dijen-van Dam, mevrouw Van der Krogt-Hör- ters en mevrouw Pruymboom-van der Lans. appelflappen moeten stellen toen vrijdagmorgen vroeg de hoofdgaslei ding onder het wegdek was gaan lek ken. Door vroegtijdige melding van een der omwonenden kon de lekkage door mannen van het streekenergie- bedrijf snel in orde worden gebracht. Was het defect niet of veel later ont dekt, dan was de kans op een onge luk groot geweest. Op oudejaarsdag, ’s morgens om tien uur, raakte een inwoner van Oldenzaal met zijn personenauto van de weg (Rijksweg 12) en tjoempte in het water. Door plaatselijke gladheid waren twee auto’s voor hem plotse ling gaan remmen met als gevolg dat de middelste auto in de berm terecht kwam en de man uit Oldenzaal hele maal de macht over het stuur kwijt raakte. Het ongeluk gebeurde op de zuidelijke rijbaan, een halve kilome ter voor de Gouwebrug. Geen per soonlijke ongelukkep. Zevenhuizen kende in tegenstelling tot vorig jaar ook een rustige jaar wisseling. Wel gingen wat pakktn stro in vlammen op, maar niets leidde tot excessen. Er ging voor veel geld aan vuurwerk de lucht in, maar ook deze vreugdeuitingen leverden geen moeilijkheden of ongelukken op. Dat het zo rustig was dankt Zevenhuizen, zo zegt de politie, voor een deel aan het feit dat oudejaarsdag op zondag viel. Rust en vrede kenmerkten ook de entree van het nieuwe ‘jaar in Wad dinxveen. Het eerste kwartier was die vrede wel erg luidruchtig door het vele vuurwerk dat de straten onvei lig maakte (voor hoeveel geld ging dit jaar in rook en kruitdamp op?), maar daarna keerde ieder tevreden huis waarts en at een oliebol. Zelfs toen het om een uur of twee heel erg glad werd en er nog vrij veel verkeer was op de wegen, kwam er geen melding van een ongeluk. dig lid van de afdeling zijn. De cursus te Zevenhuizen zal worden gehouden in één der bovenzalen van Hotel Vos en worden gegeven door de postcom mandant de rijkspolitie, de heer G. W Hoefakker. De cursus te Oud Verlaat zal waarschijnlijk weer gehouden worden in één der lokalen van de christelijke lagere school en worden gegeven door de rayoncommandant der rijkspolitie, de heer N. I. Mesker. Geen heildronk om klokslag twaalf voor de mannen van de strooiwagen. Toen het in de al lerlaatste ogenblikken van 1967 plotseling glad werd kwamen zij weer in actie met het veilig heid brengende zand en zout. Al snel waren de voornaamste straten van het dorp, dank zij die kranige werkers weer zon der gevaar te berijden hoewel het dieper in de nacht toch weer glad werd. Het was voor hen geen pret tig begin, maar ze hebben hun werk gedaan. Bedankt, mannen De overledene was tijdens zjjn le ven commandant van het brand weerkorps van Zevenhuizen-dorp, voorzitter van de Middenstandsvere- niging-Zevenhuizen en had een be langrijk aandeel in de B.B.-organisa- tie. Daarom werd de kist door leden van het brandweerkorps Zevenhuizen dorp naar het graf gedragen. De heer Visser werd op 10 oktober jl. 61 jaar oud. Hij laat een vrouw en vier kinderen achter, waarvan er één uit Canada was overgekomen om de teraardebestelling bij te wonen. Van april 1932 af was de overlede ne in dienst van de brandweer. Vanaf 1943 was hij commandant. In septem ber j.l. was hij nog onderscheiden vanwege 35 dienstjaren. Aan het graf memoreerde burgemeester A. van 't Verlaat dat de overledene over drie maanden zijn zilveren jubileum als brandweercommandant zou vieren. Verder zei hij, dat de naam van de heer Visser hem altijd in herinnering zal blijven, omdat hij de brandveilig heid in Zevenhuizen heeft hoogge houden. BODEGRAVEN Kerkstraat 2-28 Bezoekt onze toonzalen of vraagt brochure. A AN de winter van 1963 zullen we nog lang terugdenken. De ouderen herinneren zich nog die van 1947 en waarschijnlijk nog wel een aantal andere. En de een denkt met plezier aan die bitter koude dagen, dat hij in dikke trui met sjaal en wanten onafgebroken op alle sloten, vaarten en plassen een baantje kon trekken, de ander voelt nog een koude rilling over zijn rug gaan. Maar we zijn het allemaal eens dat zo’n frisse, eerlijke winter toch verre de voorkeur verdient boven het weer dat we nu kennen, Sneeuw die geen sneeu wis, vorst die niet doorzet en ijs dat alleen maar gevaarlijk is. Dan konden we vorig jaar ten minste nog genieten vair de sprookjesachtige schoonheid van ’t Weegje, getooid in een hermelij nen mantel van sneeuw. (Foto Sjaak Noteboom) Vrouwen reden, taxi’s reden, maar het benevelde deel der natie had zich vrijwel niet achter het stuur gewaagd Des te meer waardering kan men voor deze zelfbeheersing opbrengen als wordt bedacht dat op het Wad dinxveense station de laatste trein om tien voor acht naar Gouda vertrok en dat Citosa zijn busdiensten om negen uur staakte. Van het openbaar ver voer waren alleen de taxi’s beschik baar, maar die vormden uiteraard de spreekwoordeljjke druppel op de gloeiende plaat. In Moerkapelle ondervond burge meester I. J. P. Keyzer dat een klein ZEVENHUIZEN Het bestuur van de afdeling Zevenhuizen, van het Verbond voor veilig verkeer zal ge durende de maanden januari en fe bruari 1968 te Zevenhuizen (dorp) en te Oud Verlaat weer een algemene verkeerscursus voor leden en niet-le- den geven. De scene rekte zich dank zij de gemoedsrust van de politiemannen enkele uren maar toen het fruit er aan te pas kwam besloten zij toch in te grijpen en werden vier belha mels opgepakt. Op het politiebu reau in Waddinxveen werden ze flink onderhanden genomen waar na ze weer in hun woonplaats wer den afgeleverd. ZEVENHUIZEN Vrijdagmiddag is onder grote belangstelling het stoffe lijk overschot van de heer J. Visser ter aarde besteld op de algemene begraaf plaats van Zevenhuizen. De heer Visser was op le Kerstdag plotseling tijdens een hartaanval over leden. Hiermee verloor Zevenhuizen een zeer gezien persoon. Tenslotte merkte de burgemees ter op dat de heer Visser behalve in Zevenhuizen, ook in brandweer kringen een groot aanzien genoot. Overal in het land worden aan het begin van dit door volijverige, en thousiaste en van idealen bezielde be stuurders van plaatselijke afdelingen van het Verbond voor Veilig Verkeer weer verkeerscursussen georgani seerd. Zevenhuizen, Waddinxveen en Moerkapelle blijven in die lange rij van afdelingen en afdelinkjes dank zij de kordate medewerking van heel wat rijkspolitiemensen en vele ande ren niet achter. We mogen alleen maar blij zijn met dat enorme brok gemeenschapszin dat door een klein groepje goedwil lende mensen wordt opgebracht. Door hun activiteiten worden jaarlijks vele honderden (we spreken nu over de streek) verkeersdeelnemers opgevoed tot menselijker, beleefder en correc ter verkeersgedrag. En als je het anders benadert dan kan worden gesteld dat dank zij dit belangeloze werk het verkeer er weer een stuk veiliger op wordt. Dat er - hoewel dat uiteraard niet in getallen is uit te drukken - minder medemen sen het slachtoffer zullen worden van de massamoordenaar die het verkeer - en dat zijn wij allemaal - elk jaar weer maakt. Aan het einde van elke verkeers cursus wordt een aantal mensen ’af geleverd’, die, eenmaal met hun neus op het harde feit gedrukt dat ze de verkeersregels bij lange na niet onder de knie hebben, zich in het verkeer heel anders (veel beter) gingen ge dragen. En ze hadden in die cursus nog plezier gehad ook. Denk niet dat u na zo’n cursus de man bent die alles weet. Dat diploma ligt al snel tussen de polissen en het garantiebewijs van de eerste en al lang versleten wasmachine in de schoenendoos. En die theorie ver dwijnt van lieverlee in de grijze mas sa van het onderbewuste. U moet uw vergeelde kennis zo af en toe weer ’ns wat bijschaven om weer helemaal bij te zijn en met eerlijk zelfvertrou wen weer deelnemer aan het verkeer te worden. Kennis is macht. En in het ver keer behalve macht vooral een zaak van leven en dood. ZEVENHUIZEN De cursus te Zevenhuizen dorp vangt aan op dinsdag 9 januari 1968 te 20 uur. De cursus te Oud Verlaat vangt aan op maandag 8 januari 1968 eveneens om 20 uur. Zij die één van deze leerzame cursussen, waarbij de nieuwe verkeersvoorschriften die op 1 januari 1967 van kracht zijn gewor den, wensen te volgen, kunnen zich W' 8^'4? jr. 3»

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 1