voor Tweeduizend Kerstbomen gingen in vlammen op Lezers schrijven IKieiweo27 fioufla leLSZizi 1 Interkerkelijke dienst zorgt voor volle kerk Gemeenteraad Moerkapelle verkoopt bouwgronden Wethouder Lips slaat paal uniek project woningcorporatie 40 premie-huurwonin^en in Groenswaard goed 1968 van Dansen gehuwden Bungalows Van Hogendorpstraat aan Botsing met drie ponies op Piasweg Binnenbrandje bij Van Erk Proefpreek door kand. Oosterom LOCHMANS Spar-zelfbediening Snarenplukkers geven feest Uitvoering Zevenhuizen’s Mannenkoor Goudse’ heeft bevredigend ‘67 Oliebollenactie wordt succes IWONINeiNRICRTIMl Pagina Lochmans wenst u ’n Speciale aanbiedingen in toonkamer modellen o.a. BANKSTELLEN, WINDSOR EETKAMERS, BROODKASTEN enz. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART - donderdag 4 jan. 1968 8 de i DIVERSEN F. Leenen. Vonk Opmerkzame lezers zullen verleden week bij nieuwj aarsadvertentie van winkelgalerij De Passage gezien hebben dat een naam is vergeten. Namens In een korte vergadering heeft de gemeenteraad van Moerkapelle woensdag middag besloten tot verkoop van twee percelen vrijesector-bouwgrond gelegen aan de Van Hogendorpstraat tegenover de in de toekomst te bouwen bejaar denwoningen (730 m2) en ten noorden van de Beatrixlaan aansluitend op het bungalowplan (1053 m2) voor de prjjs van 112.000,aan het Makelaars kantoor N.V. Hopman te Zoetermeer. Aanvankelijk zouden op deze grond elf woningen worden gebouwd, maar door het ontwerpen van een nieuw type woning is het mogelijk gebleken hier op zestien woningen te bouwen. De gemeente heeft hierbij op zich genomen de betegeling en de noodzakelijke verlichting voor haar rekening te nemen. Bur gemeester I. J. P. Keijzer antwoordde op een vraag van de heer S. E. Duursma (Alg. Bel.) dat de plaatselijke aannemers in de gelegenheid gesteld zullen wor den deze woningen te bouwen. Dit blijkt voor sommige mensen niet voldoende te zijn. Iedere vrijdag avond staan de auto’s aan beide zij den van de W. de Zwijgerlaan gepar keerd en op de grote daarvoor be- stemde-parkeerplaats, staan drie of vier auto’s die waarschijnlijk nog van Sinds korte tijd bezit Waddinxveen een grote supermarkt van ”een grote kruidenier uit Zaandam”. Bij het be drijf is een grote parkeerplaats aange legd om de moderne klant gelegen heid te geven met zijn/haar auto haast de winkel in te rijden. het daar werkzame personeel zijn ook. Aengezien vrijdags de Jul. v an Stolberglaan is afgesloten ten behoe ve van de weekmarkt, moet al het verkeer zich door de dichtgeparkeer- de W. de Zwijgerlaan wurmen. Is het niet de hoogste tijd dat de ge meenteraad besluit aan één zijde van W. de Zwijgerlaan een stopverbod in te stellen, zodat deze voordurende er- genis oo kverleden tijd zal zijn. De thans in aanbouw genomen wo ningen zijn volkomen gelijk aa nde Burgemeester Van der Hooft roem de het initiatief van de woningbouw vereniging en hij hoopte, dat het be stuur kans zou zien om zo mogelijk nog dit jaar nogmaals eenzelfde com plex in aanbouw te nemen. Naar de mening van de burgemeester zullen er, vooral door de hoge rentestand, die het kopen van huizen wat min der aantrekkelijk maakt, meer pre- miewoningen voor de verhuur moe ten komen. Voor vele honderden kinderen en volwassenen was het een fascinerend schouwspel, dat nog attractiever werd door de af en toe ópschietende vuur pijlen en wat bengaals vuur rond de berg brandende bomen. Er was wel de nodige brandstof nodig om de in de loop van de dag nat geworden kerst bomen goed brandend te krijgen. Vooral in de aanvang van het onge vaarlijke brandje ontstond er daar door een enorme rookontwikkeling. Met het in aanbouw nemen van dit complex premiewoningen is het to- Met de door de brandweer in het vooruitzicht gestelde loten voor iedere ingeleverde twee bomen probeerde ieder kind behalve de eigen boom ook nog een tweede boom te bemachtigen. Overigens bleek het centraal in de gemeente gelegen Diederik van Scha- genplantsoen een goede plaats voor deze kerstboomverbranding, omdat men vanaf vele plaatsen de vlammen zee goed kon gadeslaan en bovendien de bewoners van huize „Souburgh” aan de Juliana van Stolberglaan min of meer eerste rang zaten. Ook de toestand waarin de straten worden achtergelaten na reparaties De heren A. W. Lips en G. Roos, volantair ter secretarie, zijn thans, in vaste dienst, benoemd tot typist. Het koor, waarvoor A. Verhoef de dirigent is, zal de volgende nummers ten gehore brengen: 1. Popule mens, Palestrina, 2. uit de Deutsche Messe, Fr. Schubert, 3. In een kloostertuin, A. W. Ketelbij (bewerking A. Ver hoef), 4. Dien avond, G. J. M. Merkx, 5. Vija Lied, Fr. Lehar (bew. A. Ver hef), 6. Sanctus, Th. Verhey. wensen wij u daarom alsnog een voorspoedig 1968 toe. MOERKAPELLE De mandoline club De Snarenplukkers uit Moerka pelle geeft op vrijdag 26 januari een feestavond in het Dorpshuis. Het fan farecorps De Kleine Trompetter uit Zevenhuizen verleent medewerking. De feestavond begint om half acht. Op een vraag van Duursma bleek dat de werkzaamheden aan de be graafplaats voorlopig stil liggen aan gezien de beplanting nu niet meer uit gevoerd kan worden. De oprit aan de Beatrixlaan is nu gereed, dus kan de Donderdag 11 januari: Cabaret Seth Gaaikema, Schouwburg 20 uur, Gouda. Zaterdag 13 januari: Optreden Boudewijn de Groot, Soci- ëte Sito What, Peperstraat, Gouda, 20 uur. Donderdag 25 januari: Toneelvoorstelling Theater, Schouw burg, Boelekade, Gouda, 20 uur. Donderdag 1 februari: Concert Residentie-orkest, solist Christiaan Bor, Schouwburg, Boele kade, Gouda, 20 uur. Zaterdag 27 januari: Zaalvoetbaltournooi pupillen, vei linghal Bredeweg, 9.30 uur. Dam- en schaaktoumooi Excelsior en WSV, geref. ver. geb., 10 uur. Zaterdag 3 februari: Dansavond jongerencontact, ver.geb. Trooststr., 20 uur. ZEVENHUIZEN Maandag 8 januari: Verkeerscursus Oud Verlaat Dinsdag 9 januari: Verkeerscursus Zevenhuizen-Dorp WADDINXVEEN De heer Oosterom, kandidaat theologie, ttt —3 ^3 i —3 w ari a.s. in de Geertekerk in Utrecht (tegenover het Academisch Zieken huis) zijn proefpreek houden. Dat ge beurt ’s avonds om half acht onder voorzitting van professor dr. S. van der Linde. Paranympfen zijn de kan didaten theologie W. J. C. van Ree nes en R. H. Kieskamp. De heer Duursma informeerde naar de gemeenschappelijke administratie van de Gemeenten via de Kamers van Het koor opende deze avond met ’’Komt allen tezamen” en Koor en ge meente zongen gezamenlijk ”De he melse eng’len riepen eens de herders” Het was een machtige jubelzang ZEVENHUIZEN Het Zevenhui- zens Mannen- en Knapenkoor zal op zaterdag 13 januari in Hotel Vos een uitvoering geven, die begint om half acht. Na de pauze wordt een cabaretpro- gramma afgewerkt. Hieraan werken mee: de Runa’s, zangduo; Rinus van Evelingen, conferencier; André Gil bert, muzikale clown; de Bario’s, clownsduo; De Martiny’s, accordeon duo. Tevens zullen een aantal sket ches worden vertoond. Na afloop is er tot twee uur gelegenheid tot dansen op muziek van M. van Heelsbergen. Aanvankelijk lag het in de bedoe ling dat behalve de bestellingen af werken er ook huis aan huis en van uit een kraam verkocht zou worden. Maar tot deze twee laatste dingen is men niet eens gekomen. Er waren zelfs bestellingen van buiten de ge meente gekomen. De bruto-opbrengst van de aktie was 1100,-. Verwacht wordt dat de netto-opbrengst tussen de 800 en 900 zal komen te liggen. s’? .'i <4^ BIOSCOPEN IN GOUDA Reünie: do., vr. 20.15 uur, za. 15, 17 en 21 uur, zo. 15 en 17 uur: Zo gaat dat in Texas (14); za. 23 uur: De danseres van de duivel (21); zo 19 en 21 uur, di. en wo. 20.15 uur: Het oudste be roep van de wereld (14). Schouwburg: do. en vr. 20.15 uur, za. en zo. 19 en 21.15 uur, ma. 14.30 en 20.15 uur, di. en wo. 20.15 uur: Mijn Prinses (18); za. 15 uur, zo. 15 en 17 uur, wo. 14.30 uur: Vliegende tijgers (14). Thalia: do. en vr. 20.15 uur, za. 14.30 19 en 21.15 uur, zo. 19 en 21.15 uur: Maigret en het Gogh Mysterie (14); zo. 15 en 17 uur: Hercules tegen Go liath op leven en dood (14); ma., di. en wo. 14.30 en 20.15 uur: Een Ameri kaan in Parijs (14). B. uit Waddinxveen zal op dinsdag 9 janu- Hij wees er voorts op, dat deze wo ningen in de eerste plaats zijn be stemd voor de doorstroming o.a. van uit het Sniepkwartier en voor de on dersteuning van de sanering van het woningbezit van de woningbouwve reniging. Naar zijn mening zal bij de verdeling van deze woninge wel zeer kritisch te werk moeten worden ge gaan. WADDINXVEEN Op zaterdag avond 13 januari is er weer een dans avond voor gehuwden in het vereni gingsgebouw aan de Burgemeester Trooststraat. Medewerking verlenen The Melody Mixers. WADDINXVEEN Drie ponies, die vrijdagavond om een uur of zes uit hun weiland aan de Piasweg wa ren losgebroken hebben hun kort stondige vrijheid duur moeten beta len. Terwijl ze al door hun eigenaar en diens zoontje werden teruggejaagd over de weg naar het land reed een tegemoetkomende auto, waarvan de bestuurder door het donker en het slechte weer maar weinig kon zien met behoorlijke snelheid op de arme dieren in. De auto was total loss, een pony moest later uit zijn lijden wor den verlost, de tweede had een ver lamd achterlijf en de derde had een been bezeerd. Koophandel. Voor onze gemeente, al dus de heer Keyzer, die nu nog de fi- nancieële administratie in oude stijl voert is dit nu nog onmogelijk, maar in de toekomst als de nieuwe stjjl is ingevoerd en de administratie meer via de banken zal worden gevoerd kunnen we bezien of regionaal sa menwerking rendabel zal zijn voor een kleinere gemeente. In de loop van de middag trokken kinderen lopend, met de fiets of ge bracht door vader of moeder met de auto naar het Diederik van Schagen- plantsoen, waar de brandweer handen vol werk had met het in ontvangst nemen van de bomen en het uitdelen van de ongeveer negenhonderd loten, die de winnaars een waardebon zul len opleveren. De situatie van de Moerkapelse Zijde vond de heer Duursma zeer ge vaarlijk. Door de aanle gvan de gas leiding is het wegdek daar bij nat weer spiegelglad terwijl de berm daar naast weg is gezakt. Met de ge meente Bleiswijk is contact opgeno men, aldus de burgemeester. Bij de Schadeverzekering Mij. zal het premie-inkomen ruim 46 mil joen (v.j. 40,8 miljoen) bedragen. Een steeds belangrijker plaats neemt de afdeling motorrijtuigenverzeke ring in, waarvan het premie-inkomen in ’67 is gestegen tot ca. 9 miljoen. Ook de uitbouw van de afdeling brandverzekering verloopt bevredi gend. alleen werd het risico, dat overal af gedankte kerstbomen zouden worden gedeponeerd vrijwel geëlimineerd, maar bovendien was de kerstboom verbranding voor heel wat kinderen een goede vrijetijdsbesteding. WADDINXVEEN Dit is de weg, die we in de toekomst opmoeten” zo zei vrijdag burgemeester C. A. van der Hooft, nadat wethouder P. Lips (tevens voorzitter van de woning bouwvereniging Waddinxveen) aan de Beethovenlaan in Groenswaard de eerste paal had geslagen voor veertig eengezinswoningen in de premiesec- tor, die in opdracht van de woning bouwvereniging worden gebouwd door de NV Bouw- en aannemings- maatschappij P. Rehorst uit Wad dinxveen. Het komt slechts sporadisch voor, dat een woningbouwvereniging pre miewoningen voor de erhuur laat bouwen en het initiatief an de Wad- dinxeense woningbouwvereniging mag dan ook wel uniek worden ge noemd. WADDINXVEEN Was de Interkerkelijke Kerstnachtdienst in 1966 in de Immanëlkerk een schuchter begin, waarvoor de belangstelling niet overwel digend was, deze keer overtrof het bezoek alle verwachtingen. Reeds om tien uur was het kerkgebouw bijna geheel gevuld en de toeloop bleef voortduren, zodat alle tussenpaden met stoelen waren bezet en de kerkeraadsbanken, de orgelgalerij en alle banken meer zitplaatsen moesten bieden’ Ds. J. Snoey verzorgde de liturgie, terwijl dr. A. van Haarlem, predikant van de Immanuëlkerk, de prediking hield. Het orgel werd bespeeld door de heer H. van Nielen en het Geref. Kerkkoor werd gedirigeerd door de heer D. van den Bosch. ZEVENHUIZEN De afdeling Ze venhuizen van het Volksonderwijs heeft zaterdag met veel succes een oliebollenaktie gehouden om de kas te versterken. Machtiging werd voorts verleend tot verkopen van grond voor de bouw van zeventien premie-huurkoopwo- ningen waarvoor zich thans 24 gega digden hebben gemeld. De 17 wonin gen zullen worden aangesloten op de centrale wijk verwarming die ge bouwd wordt voor de woningwet- en bejaardenwoningen. De overige zeven oningen kunnen ook worden ge bouwd maar niet in deze straat, zodat zij niet aangesloten kunnen worden op de wijkverwarming. de in deze rubriek geplaatste brie ven vallen bulten de verantwoordelijk heid van de redactie de redactie behoudt zich het recht voor brieven (eventueel zonder opgaaf van redenen) te weigeren of te bekorten anonieme brieven worden terzijde gelegd. De heer J. L. v. Heukelingen (PvdA) vroeg aandacht voor de slech te toestand van de Dorpsstraat. Her- strating zou nodig zijn. De voorzitter was het hier wel mee eens maar met de werkzaamheden voor de gasvoor ziening in zicht is deze uitgave niet verantwoord. We zullen ons tot plaat selijke reparaties moeten beperken. complexen premiewoningen, die de NV Rehorst in hetzelfde uitbreidings plan in aanbouw heeft en die voor de verkoop zijn bestemd. Bouwkundig Ingenieursbureau Stuurman NV ontwierp deze huizen die een royale woon-eetkamer, een keuken, drie slaapkamers, een badcel, een ruime zolder met dakraam en een stenen schuur in de tuin omvatten. De huur van de premiewoningen zal ongeveer 100 tot 170 per maand gaan bedragen. De schriftlezing was Psalm 24, waarna deze psalm berijmd door al len werd gezongen. De koorzang ’’Al zo lief heeft God de wereld gehad” af gewisseld door Schriftlezing werd ge volgd door het bekende Kerstlied. ’’Stille nacht, heilige nacht” voor Koor en gemeente. Er is veel gezongen in deze Kerst nachtdienst, o.a. ’’Hoor de eng’len zingen d’eer”, en ”Ik kniel aan uwe kribbe neer” en toen kwam dr. A. van Haarlem met zjjn prediking naar aanleiding van de tekst: Joh. 1:5: ”En het licht schijnt in de duisternis” Hij wees allereerst op het beangs tigende en verontrustende van de duisternis en bracht dit in verband met de machten der duisternis in de natuur en in de samenleving. Hij constateerde dat een mens zich zo hulpeloos kan voelen in die beklem mende donkerheid en vond in het Kerstgebeuren de bron van alle le venwekkende symptonen door de komst van Hem, Die zichzelve noem de het Licht der wereld. Slechts door de Kribbe en het Kruis is werkelijk Licht mogelijk!” De samenzang ’’Daar is uit ’s we reld duist’re wolken” vertolkte de overheersing van de duisternis door het licht over de dood en de nacht der zonde! Vrjjdag 12 januari: Ledenvergadering HZM, Hotel Vos, 20 uur. Zaterdag 13 januari: Uitvoering Mannenkoor Zevenhuizen, Hotel Vos, 19.30 uur. Donderdag 18 januari: Filmmiddag- en avond Roode Kruis, Hotel Vos, 16 en 20 uur. Vrjjdag 19 januari: Ledenvergadering SDS, Hotel Vos, 20 uur. Zaterdag 20 januari: Bijeenkomst rijver. De Eendrachts- ruiters, Hotel Vos, 20 uur. Dinsdag 23 januari: Jaarvergadering Plattelandsvr., Hotel Vos. Woensdag 24 januari: Voorlichtingsavond van de Land- bouwdienst, Hotel Vos, 20.30 uur. Zaterdag 27 januari: Bijeenkomst rijver. De Eendrachts- ruiters, Hotel Vos, 20 uur. Woensdag 31 januari: Voorlichtingsavond van de Land- bouwdienst, Hotel Vos, 20.30 uur. Woensdag 7 februari: Voorlichtingsavond van de Land- bouwdienst, Hotel Vos, 20.30 uur. WADDINXVEEN Bij manufac- turenhandel Van Erk aan de leplaan heeft dinsdagochtend een kortstondig binnenbrandje gewoed toen een flesjes teakolie het begaf en de in houd van de flesjes op een hete kachel terecht kwam. Nog voordat de brand weer, die al was gewaarschuwd, hoef de uit te rukken kreeg men het vuur zelf onder controle. Zelfs de schuim- blusser van een inmiddels gearriveer de spuitgast hoefde zijn diensten niet te bewijzen. Met het organiseren van deze kerst boomverbranding, die ook in vorige jaren al werd gehouden, bewees de brandweer de gemeenschap van Wad dinxveen weer een goede dienst. Niet taal aantal woningen in aanbouw in het uitbreidingsplan Groenswaard thans gekomen op bijna vierhonderd waaronder de 205 flatwoningen, waar voor het lid van Gedeputeerde Staten, de heer D. van der Kwaak onlangs de eerste paal sloeg. Het slaan van de eerste paal door de heer Lips werd o.m. bijgewoond door wethouder F. M. van Tol, alsme de bestuursleden van de woningbouw vereniging, de directeur van openba re werken, de heer A. C. Kraneveld, de plv. gemeentesecretaris de heer J. Meuleman, de heer T. W. Verweij, di recteur van bureau Stuurman en de heren A. en C. Rehorst van het ge lijknamige aannemersbedrijf. (Foto Sjaak Noteboom) WADDINXVEEN Zaterdag 6 januari: Dansavond Jongerencontact (Section D), vergeb. Trooststr., 20 uur. Dinsdag 9 januari: Leerlingenavond CNS (100 jaar), geref.ver.geb., 19.45 uur. Woensdag 10 januari: Leerlingenavond CNS (100 jaar), geref.ver.geb., 19.45 uur. Donderdag 11 januari: Bijeenkomst NKV vrouwen, ver. geb. Trooststr. Bejaardenmiddag, geref. ver. geb., 14.30 uur. Zaterdag 13 januari: Dansavond voor gehuwden (m.m.v. Melody Mixers) ver. geb. Trooststr., 20 uur. Dinsdag 16 januari: Propagandafeestavond CNV, geref. ver.geb., 19.30 uur. Woensdag 17 januari: Bijeenkomst NCVB, geref. ver. geb., 19.45 uur. Zaterdag 20 januari: Dansavond Jongerencontact, ver. geb Trooststr., 20 uur. Woensdag 24 januari: Jaarvergadering Plattelandsvr., geref. ver. geb. Bijeenkomst CPB, geref. ver. geb. WADDINXVEEN Nog eenmaal straalde gisteravond het licht van bij na tweeduizend kerstbomen, die de afgelopen weken de Waddinxveense huiskamers hadden gesierd. Een rode gloed en dikke rookwolken hingen boven de omgeving van het Diederik van Schagenplantsoen, waar op initi atief en onder leiding van de vrijwil lige brandweer de kerstbomen een prooi werden van de vlammen. door waterleiding en electriciteitsbe- drijven vond met droevig. De burge meester hoopt in de toekomst op streekbedrijven waarin de gemeenten vertegenwoordigd zullen zijn. De Goudse Verzekering Maat schappij en de Goudse Levensverze kering Maatschappij hebben een voor spoedig jaar achter de rug. De geza menlijke winst van beide NV’s zal naar wordt verwacht niet achterblij ven bij die van 1966, toen deze 3,5 miljoen bedroeg. De directies delen mee dat de groei in 1967 bevredigend was. Het geza menlijke premie-inkomen zal de 51 miljoen te boven gaan. Door de Le vensverzekering Mij. werd in de sec tor individuele verzekeringen een aanmerkelijk hogere produktie be reikt dan in 1966. Aan de Woningbouwvereniging ’Volksbelang’ werd verkocht 18 ka vels a 4.700,- en 10 kavels a 3.500,- in totaal voor 119.600,- voor de bouw van achttien woningwetwoningen en tien bejaardenwoningen. Dit komt in de plaats van het besluit van oktober 1966 waarin 30 kavels voor een ge lijk aantal woningwetwoningen en 10 bejaardenwoningen, omdat voor dit aantal geen rijksgoedkeuring verkre gen kon worden.

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 3