Jaaroverzicht Kamer van Koophandel voor ven Weer verkeerscursus W addinxveen m J. A. v. Berkel vedaat LBS f 1500 uit Anjerfonds 1967 geen best jaar; toch nog genoeg werk Bil ■ME DOKTERSDIENSTEN Gematigd optimisme 1968 bij meeste bedrij legen paal Drukte bij kerstboomverbranding Botsingen op rijksweg 12 i I1 I van 9Ken nis’ hijschaven NCVB bijeen Filmvoorstelling Rode Kruis Meubelsector had ’t niet makkelijk Mocrkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen ill i E Gemeente-avond Hervormde kerk Waddinxveners in Kamer v. K. Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen i IKWw! SM Voor Cormula’s A MAKELAARS TAXATEURS Makelaarskantoor A. van Duin te Gouda Minder werk Terug Vergeten N 'Jf' Weekblad voor Waddinxveen 23e JAARGANG - Nr. 1166 DONDERDAG 11 JANUARI 1968 van beheer van onroerende goederen. D. alle taxaties van onroerende goederen. verzekeringen op elk gebied. Agentschap: N.V. Westlandsche Hypotheekbank. Vredebest 28-30 - Telefoon (01820) 3656 verstrekken van hypotheken, eventueel tot 90% taxatiewaarde. Tarieven bij contract; tekstadvertenties op aanvraag Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. De KRANTEN leden onder de in vloed van de televisie-reclame. Grote bedragen werden door het nieuwe medium opgeslokt, die anders wel licht aan de periodieken waren toe mende terughoudendheid voelbaar, die enkele bedrijven ertoe heeft ge bracht in 1968 meer aan verkoopbe vordering te gaan doen. Met name het teruglopen van de bouwactiviteiten zal in 1968 voelbaar worden. FABRIEKEN ondanks de tegenslagen in de bouw nog steeds over nog goed gevulde orderportefeuilles beschik ken; de orders worden op langere ter mijn afgesloten. Wie individueel tim merwerk levert heeft het daarentegen wat moeilijker. Men kan zich voor de cursus, die als de cursis ten dat wensen uitge- (verschijnt elke donderdag) te koop direct leeg op te leveren GARAGEBOX gelegen nabij De Maurits- laan te Waddinxveen. gen in knetterende vlammen op. De vrijwillige brandweer had aan de kerstboomverbranding een attrac tie verbonden in de vorm van een kleine verloting. Er werden achttien waardebonnen verloot voor een to taalbedrag van 75 gulden. Voor ieder kind was er een reep chocola. Het jochie J. Bervoets ging met de waardebon van 10 strijken, Arnold Tol en Leo Brouwer kwamen elk met een bon van 7,50 thuis. De vierde De VERFINDUSTRIE wist in 1967 een omzetstijging te boeken en had daardoor geen slecht jaar. Toch was op sommige afzetgebieden een toene- te handhaven of zelfs te vergroten. De GLAS- EN SPIEGELINDUSTRIE heeft van 1968 goede verwachten, zo als ook het vorige jaar niet tegenviel. De prijzen konden aan de gestegen kosten worden aangepast. De toeneming van de systeembouw is er de oorzaak van dat de TIMMER- ven toch terughoudend in hun ver wachtingen. Weer andere fabrieken moesten sluiten. Slechts 8°/o van de meubelfabrieken was tevreden over het huidige orderbestand, 25°/o klaagt. Veel bedrijven meldden prijsverla gingen. Hoewel 1968 een groot vraag teken is, heeft men goede verwach tingen. De HOUTWARENINDUSTRIE on dervindt moeilijkheden met zijn de biteuren die vaak niet of vaak te laat betalen. De werkgelegenheid in de BOUW NIJVERHEID liep vorig jaar in hoge mate terug. Het opdragen van werken (groot en klein) neemt af. Overheid zowel als particulieren houden veel werken in de portefeuille. Een positief element is de stijging van de produk- tie. De meeste bedrijven in de streek beschikten echter nog over ’n rede lijke gevulde orderportefeuille. De SCHILDERS had’den een rede lijk jaar, evenals de GASFITTERS, LOODGIETERS en ELEKTRICIENS. Wel wordt gevreesd voor het terug lopen van de bouwactiviteit. Voor de SPEELGOEDFABRIEKEN was het een moeilijk jaar omdat de winkeliers niet op tijd hun voorraden aanvulden en vaak pas op ’t laatste nippertje bestelden. Dat én de terug lopende belangstelling uit Duitsland maakten 1967 tot een lastig jaar. Bij de sportartikelen werd de prijscon currentie zeer scherp. De tenten- en luifelfabrikanten wisten ondanks he vige concurrentie de omzetten van ’66 gevallen. Geen reden tot wanhoop of paniek overigens. De ZAADHANDEL had in 1967 nog een redelijke af zet. Het was goed weer waardoor het voor de binnen landse zaadteelt een goed jaar werd, hoewel deze branche zich steeds meer naar het buitenland verlegt, waar de teelt meer oogstzeker is. Het optreden van mond- en klauw zeer bracht de VARKENSHANDEL dit jaar in grote moeilijkheden. Hoe wel het ging om een beperkt aantal gevallen sloot het buitenland onver wijld de grenzen, hetgeen in ons land reden tot groot wantrouwen gaf. Voor het overige was de export bevredi gend en kan men alleen mond- en klauwzeer weer roet in het eten gooi en. Redaktie en advertenties: D. van Schagen- plantsoen 8, postbus 38, Waddinxveen, telef. 01828-2659 (van maandag t/m vrijdag uitslui tend tussen 9-17 uur). Voor Kabouters, telefoon 01828-2238. Klachten over bezorging (alleen tussen 8.30-17.30 uur telefoon 01828-2238). Inzenden van advertenties en berichten: t tot dinsdagmiddag 12 uur. Dertig leden hebben zitting in het bestuur van de Kamer van Koophandel. Onder hen be vinden zich ook de heren Hk. Kempkes en G. Ringelenstein uit Wad'dinxveen. ZEVENHUIZEN Vrijdagavond om zes uur vond een voorbijganger een man bewusteloos bij een paal van de bushalte van de Citosa naast Ho tel Vos. Na onderzoek bleek het de heer A. J. van Tol uit Rotterdam te zijn. Met zijn bromfiets was hij blijk baar geslipt en tegen de paal gere den. De man was op weg naar Wad dinxveen. De man werd naar een ziekenhuis in Gouda vervoerd, waar men behal ve een hersenschudding ook een kaak fractuur constateerde. Een tweetal beelden van de kerst boomverbranding die vorige week woensdag zoveel succes had bij de Waddinxveense jeugd. Aan het begin van de middag bewogen zich hele ka ravanen kinderen, belast met het ver voer van twee kerstbomen door het dorp om de bomen tijdig op het Die- derik van Schagenplantsoen kwijt te kunnen. Ook ’s avonds was het uiter mate druk. Liefst zestienhonderd bo men, het dubbele van vorig jaar, gin- ZEVENHUIZEN Op Rijksweg 12 (Den Haag-Utrecht) hebben zich vo rige week donderdag drie ongelukken voorgedaan. Twee daarvan waren ontstaan ten gevolge van de glad heid. Hierbij bleef het ongerief be perkt tot materiële schade. Bij het derde ongeluk was een auto betrokken waarin vijf personen za ten. Een van de wielen van de wagen liep vast, waardoor de wagen rare capriolen begon te maken. Een ande re auto kon de ongelukswagen niet meer ontwijken en klapte er boven op waardoor de wagen van >de weg af schoot. Daar bleef het voertuig totaal ver nield liggen. De politie heeft het ken teken bewijs ingenomen. Wonderwel liep niemand van de vijf inzittenden verwondingen op. susleider D. Niezing, fers van lieverlee verlo- wachtmeester eerste klas ren gaat. Ruggesteun aan de Kerkweg bij de Om die naar de achter- behoefte aan stimulering van de in vesteringen, mede omdat de concur rentie sterk toenam. West-Duitsland toonde zich als grote afnemer zeer te rughoudend en ook de overheid plaat ste weinig opdrachten. Als de over heid in 1968 de reikende hand biedt zijn de vooruitzichten wat gunstiger. De fabricage van centrale verwar- mingsinstallaties ondervond weinig of geen moeilijkheden en maakt zich ook voor het komende jaar geen zorgen. Voor de autobusfabricage werden de vooruitzichten gunstiger, zij het dat de prijzen bijzonder scherp zijn. Waddinxveen: C. A. de Geus, Prinses Beatrixlaan 6, telefoon (01828)-2676. Zevenhuizen: J. Tol, Dorpsstraat 12 Bleiswijk, telefoon (01892)- 2500. WADDINXVEEN De afdeling Waddinxveen van de NCVB houdt op woensdag 17 januari weer een bijeen komst in het gereformeerd vereni gingsgebouw. De heer J. Thurmer uit Vlaardingen spreekt over het onder werp ’Het kruis in de vlag’. De ver gadering begint om kwart voor acht. Toch is men over het algemeen het nieuwe jaar met gematigd optimisme tegemoet gegaan. Evenals minister De Block en het Centraal Planbureau verwachten veel bedrijven dat het dieptepunt nu wel is gepasseerd en dat in 1968 veel van het verloren ge- gane terrein zal worden terug gewon nen. Bij de METAALNIJVERHEID kon 1967 nog een acceptabel jaar worden omdat veelal kon worden gewerkt met eerder verworven orders. Er is WADDINXVEEN Tijdens de ge meente-avond die de Nederlands her vormde kerk op donderdag 11 janu ari in het wijkgebouw aan de Es- doornlaan houdt wordt behalve de kerkbouw-actie en alles wat daar mee samenhangt ook de kerkbegro- ting voor 1968 besproken. Een forum, dat bestaat uit leden van de kerkvoogdij, de wijkkerkera- den en het algemeen actie comité, zal vragen beantwoorden betreffende de kerkbouw. De heer H. C. Kooyman heeft een klankbeeld opgesteld dat de problematiek van de kerkbouw in de gemeente uitvoerig belicht. De gemeente-avond begint om half acht. De HOUTHANDEL vreest dat 1968 moeilijk zal worden als er in de bouw nijverheid geen verbetering optreedt. 1967 was redelijk, hoewel de omzet en ook de prijzen iets terugliepen. Ook de handel in bouwmaterialen verliep moeilijk. Voor de MEUBELSECTOR was ’67 een jaar om snel te vergeten. Onder bezetting, lage prezen en slechte beursresultaten waren enkele oor zaken. De nog steeds stijgende im porten en de vergrootte binnenlandse concurrentie maakten het extra moei lijk. Sommige bedrijven boekten des ondanks omzetstijgingen, maar blij- WADDINXVEEN Het Nederland- sche Roode Kruis houdt maandag as. in het gereformeerd verenigingsge bouw weer de jaarlijkse filmvoor stelling voor kinderen en ouderen. De opbrengst van de voorstellingen komt ten goede aan de organiserende in stelling. Het avondprogramma wordt ge vuld met de bekende kleuren film ’Fanny’ van Horst Buchholz en Leslie Caron, die destijds lovende kritieken kreeg. De toegangsprijs bedraagt slechts 1,25. Middags om vier uur begint de kindervoorstelling met de kleuren film ’Assepoester’. De toegang hier voor bedraagt twee kwartjes. Abonnement: 2,12 per kwartaal bij vooruitbeta ling; postabonnementen 6,15 binnen het versprei dingsgebied en 11,15 per half jaar voor overig Nederland, exclusief incassokosten Met bestuur van de districtsraad Gouda van het Landbouwschap neemt morgen, vrijdag 12 januari, af scheid van zijn secretaris, de heer J. A. van Berkel. Dat gebeurt in een speciale bijeenkomst, die om acht uur in café De Unie aan de Kerkweg be gint. De heer Van Berkel was geduren de twintig jaar secretaris van de raad, daarvoor had hij ook al zitting in het bestuur van de Stichting van de Landbouw. by de rijkspolitie, weer veel behartenswaardigs verteld over de verkeers- wetgeving, die velen he- grond verdreven kennis laas nog zo onbekend is. weer op te frissen is de WADDINXVEEN De drumband de Cormula’s uit Waddinxve nekrijgt van het provinciaal Anjerfonds dit jaar een bijdrage van 1500 voor de aanschaf van uniformen. „De gang van zaken in het bedrijfsleven van het regio der Kamer werd in het afgelopen jaar gekenmerkt door een verscherpte concurrentie. De terug gang van de conjunctuur in West-Duitsland en de terughoudendheid bij groot- en detailhandel in het binnenland brachten in vele bedrijven problemen.” Aldus dr. J. C. Derksen, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Gouda en Omstreken in zijn nieuwjaarsrede, vorige week ge houden voor een groot aantal belangstellenden. Wie een blik werpt in het economische overzicht over 1967 van de Kamer kan het met bovenstaande uitspraak alleen maar eens zijn. De bedrijven in onze streek kregen een flinke tik van de allerwege merk bare verslechtering van de vader landse en Europese economische toe stand. Weliswaar bleef het aantal be drijfssluitingen in vergelijking tot el ders in het land bijzonder laag en kan het percentage werklozen zich bij lan- ge-na nog niet meten met de hoeveel heid vakante arbeidsplaatsen (vol gens gegevens van het Gewestelijk Arbeids Bureau), maar toch kwam men er ook hier niet zonder kleer scheuren af. tot en met de achtste prijs bestond uit waardebonnen van 5 en verder waren er tien prijzen van 2,50. De lotnummers waarop prijzen vie len lui'dden respectievelijk 567, 907, 608, 935, 593, 73, 272, 211, 288, 17, 197, 401, 2, 212, 598, 269, 222 en 517. De nummers 73, 517 en 598 werden tot heden nog niet af gehaald. De prijzen liggen tot 1 februari ’68 op het kan toor van openbare werken aan de He- negouwerweg. verkeerscursus een idea- In vorige jaren is de le ruggesteun. Het Veilig cursus bijna steeds een Verkeer hoopt derhalve groot succes geweest.Ook weer vele geïnteresseer- in 1967 was de opkomst den naar het clubge- groot. De heer Nizing gaf houwtje van de speeltuin zijn lessen toen de naam vereniging De Paddestoel bijschavingscursus, T “-*■ heer D. Niezing (telefoon 3000), op het gemeente huis bij de heer T. van Berkel (telefoon 2341) of op diens huisadres Roe mer Visscherstraat 12 of bij de heer P. de Lijster, Stationsstraat 19 (tele foon 2587). De cursusavonden be- een in de Lijsterbesstraat te ginnen om acht uur. WADDINXVEEN Ook betiteling die hij nu zien komen om a raison dit jaar houdt de afde- weer wil gebruiken. Te- van een rijksdaalder ling Waddinxveen van recht gaat de heer Nie- (voor de gehéle cursus) het Verbond voor Veilig zing er hierbij van uit dat de verkeerscursus te vol- Verkeer weer een ver- de mensen voor een groot gen. keerscursus. Gedurende deel al enigszins met de vier donderdagavonden, verkeersregels vertrouwd te beginnen met 18 janu- zijn, maar dat de exacte “SJ’„_WOrdt brëidTan worden tot vijf ta f i 1- meer avonden, opge ven op het politiebureau

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 1