memorandum Pastoor Saulenn om Leerlingenavond geslaagd CNS HONDERD JAAR Geslaagde tekenwedstrijd voor schooljeugd door Ëngelvaart Samenwerking bij kerkbouw ideële redenen, niet om 4t geld Klaverjassen I i I Subsidie Een. Kerk Loop der bevolking I in 205.610 voor kerk nieuwe Pupillentoernooi in veilinghallen Expositie van Aad de Wit bij Veldwijk Vrij onderwerp „Geen drie kerken vlak bij elkaar Vergadering van raad Zevenhuizen Bouw actie van katholieke kerk Plattelandsvrouwen Tot 4 februari in Zevenhuizen Pagina 3 HOE? WAT? WAAROM?... CONTACTLENZEN Mr. Opticién Vol I 4 Stap Braaf WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN-HOLLANDS HART - donderdag 11 jan. 1968 Wat went een mens toch snel aan alles. Hoe bedoel je? Nou, ik draag al weer enkele maanden Grit contactlenzen en ik kan er al niet meer buiten, 't Is ook zo enorm praktisch! Contactlensspecialist K. TIENDEWEG12, TEL 3033 DIVERSEN BIOSCOPEN IN GOUDA PraktischJal Ga daarom ook eens vrijblijvend naar Grit en laat U alles over contactlenzen vertellen, ’t Zijn vliesdunne op het traanvocht drijvende kapjes, die o zo gemakkelijk aan te brengen en af te nemen zijn. U voelt er niets van maar ziet er perfect mee. MOERKAPELLE Ned. herv. kerk - 10 en 18.30 uur: ds. A. Boertje. Geref. Gem. - 9.30 en 18.30 uur: ds. A. F. Honkoop. Pastoor Saulenn, die voorts een aantal mogelijkheden voor de finan ciering in overweging geeft, besluit met er zijn vreugde over uit te spre ken dat het contact er in ieder geval is geweest en dat het denken en spre ken over de interconfessionele kerk op zich al een bijzondere waarde heeft ongeacht het resultaat. In de grote zaal van het gerefor meerd verenigingsgebouw die beide avonden geheel gevuld was met ou ders en leerlingen werd een zeer in teressant programma uitgevoerd. De Geels was ontwerper van dit histo risch overzicht van het schoolleven van 1868 tot 1968 en het is mede dank zij het enthousiasme van de kinde ren een successtuk geworden. De heer Hogendoorn, voorzitter van CNS, sprak een hartelijk openings woord met dank aan alle medewer kenden en gaf de leiding verder over aan de schoolhoofden Ming en Speyer Eerst werd het schoolleven van 1868 in de eerste school met den Bijbel bij WADDINXVEEN Een kwart mil joen gulden. Dat is het bedrag dat ge reformeerd Waddinxveen voor het eind van dit nieuwe jaar bijeen wil hebben gebracht voor de nieuwe kerk in Groenswaard. En dat doel wordt bereikt ook. WADDINXVEEN In de veiling hal aan de Bredeweg wordt op zater dag 27 januari as. een zaalvoetbal- toemooi voor pupillen gehouden. Aan dit toernooi georganiseerd door de re gio Waddinxveen van het pupillen voetbal in de afdeling Gouda, wordt door ongeveer zestig elftallen meege daan. Er wordt gespeeld in twee gedeel ten, ’s morgens van 9.30 tot 13.30 en ’s middags van 13.30 tot 17.30 uur. Een tiental satirische zangstukjes illustreerde suggestief de historie van dit vreugdevolle eeuwfeest Donderdag 25 januari: Toneelvoorstelling Theater, Schouw burg, Boelekade, Gouda, 20 uur. Donderdag 1 februari: Concert Residentie-orkest, solist Christiaan Bor, Schouwburg, Boele kade, Gouda, 20 uur. Zaterdag 13 januari: Dansavond voor gehuwden (m.m.v. Melody Mixers) ver. geb. Trooststr., 20 uur. Reünie CNS (100 jaar), geref. ver.geb., 15 uur. Woensdag 24 januari: Jaarvergadering Plattelandsvr., geref. ver. geb. Bijeenkomst CPB, geref. ver. geb. Zaterdag 27 januari: Zaalvoetbaltoumooi pupillen, vei linghal Bredeweg, 9.30 uur. Dam- en schaaktournooi Excelsior en WSV, geref. ver. geb., 10 uur. Zaterdag 3 februari: Dansavond jongerencontact, ver.geb. Trooststr., 20 uur. Dinsdag 6 februari: Bejaardenmiddag, geref. ver. geb. 14.30 uur. Zaterdag 13 januari: Uitvoering Mannenkoor Zevenhuizen, Hotel Vos, 19.30 uur. Dinsdag 16 januari: Raadsvergadering gemeentehuis, 19.30 uur. Zaterdag 20 januari: Bijeenkomst rijver. De Eendrachts- ruiters, Hotel Vos, 20 uur. Dinsdag 23 januari: Jaarvergadering Plattelandsvr., Hotel Vos. Zaterdag 27 januari: Bijeenkomst rijver. De Eendrachts- ruiters, Hotel Vos, 20 uur. Woensdag 31 januari: Voorlichtingsavond van de Land- bouwdienst, Hotel Vos, 20.30 uur. Woensdag 7 februari: Voorlichtingsavond van de Land- bouwdienst, Hotel Vos, 20.30 uur. ZEVENHUIZEN Vrjjdag 12 januari: Ledenvergadering HZM, Hotel Vos, 20 uur. Donderdag 18 januari: Filmmiddag- en avond Roode Kruis, Hotel Vos, 16 en 20 uur. Vrijdag 19 januari: Ledenvergadering SDS, Hotel Vos, 20 uur. Woensdag 24 januari: Voorlichtingsavond van de Land- bouwdienst, Hotel Vos, 20.30 uur. Bijeenkomst Plattelandsvrouwen, Dorpshuis, 19.30 uur. Afsluiting Aktie 300, Dorpshuis. VrQdag 26 januari: Feestavond Snarenplukkers, Dorpshuis. Donderdag 18 januari: Start Verkeerscursus Veilig Verkeer, clubgeb. Lijsterbesstr. Zaterdag 20 januari: Dansavond Jongerencontact, ver. geb Trooststr., 20 uur. Dinsdag 23 januari: Bejaardenmiddag, geref. ver. geb., 14.30 uur. WADDINXVEEN Donderdag 11 januari: Bijeenkomst NKV vrouwen, ver. geb. Trooststr. Bejaardenmiddag, geref. ver. geb., 14.30 uur. Gemeenteavond herv. kerk, wijkgeb. Esdoomlaan, 19.30 uur. Vrijdag 12 januari: Afscheid J. A. van Berkel, Landbouw schap, Café ’De Unie’, Kerkweg, 20 uur. Donderdag 11 januari: Cabaret Seth Gaaikema, Schouwburg 20 uur, Gouda. Zaterdag 13 januari: Optreden Boudewijn de Groot, Soci- ëte Sito What, Peperstraat, Gouda, 20 uur. ZEVENHUIZEN De klaverjas- vereniging Hotel Vos is onverminderd verder gegaan met de onderlinge wedstrijden. Er werden weer drie partijen gespeeld, waarbij C. Engel- vaart zich als sterkste toonde. Hij verzamelde 5378 punten. De uitslag luidt verder als volgt: 2. J. v.d. Broek 5287 punten; 3. W. v.d. Hoek 5102 punten; 4. C. v.d. Hoek 4962 punten; 5. A. de Kooter 4915 punten; 6. P. Koole 4826 punten; 7. P. Verwaal 4811 punten; 8. C. Koppe naal 4488 punten; 9. J. Ottevanger 4399 punten en 10. O. Geyssen 4371 toor Saulenn dat de verschillen die er zijn beslist niet verdoezeld mogen worden. ’’Intercommunie en intercelebratie zijn nog geen haalbare zaken, ook al wordt daartoe soms een poging ge daan. Ik neem aan dat er ook in de andere kerken geen behoefte bestaat aan deze expirimenten. De Waddinx- veners gaan beslist niet over één nacht ijs en ook van de meerderheid der nieuwe ingezetenen kan dat wor den gezegd.” MOERKAPELLE De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen in Moerkapelle houdt weer een bijeen komst op woensdag 17 januari in het Dorpshuis. De bijeenkomst begint om half acht. Mejuffrouw Hoekendijk uit Am sterdam zal spreken over ’Vrouwen in Donker Amsterdam’. Er zullen ook een aantal huishoudelijke zaken wor den behandeld. vrjje en ongedwongen sfeer en ka meraadschappelijke omgang met de leerkrachten. Ook hiervan werden vele beelden getoond, die zeer plastisch in zang en ballet de moderne versie van paeda- gogiek demonstreerden. Veel hilari teit wekte de binnenkomst van een koe door ’n jongen ’in de wei gevon den!” Het was een avond vol verras singen en snaakse invallen en de dank aan het eind aan medewerken den en voorbereiders was dan ook zeer verdiend! WADDINXVEEN Met een ten toonstelling van schilderijen en teke ningen van de Moordrechtse kunste naar Aad de Wit begint de Kunst stichting Waddinxveen op dinsdag 16 januari aan het nieuwe jaar. De ex positie, als gewoonlijk bij Boekhan del Veldwijk aan de Passage, gaat dinsdagavond om kwart voor acht open en blijft tot 4 februari. Cor Zwart, een vriend van de expo sant, zal een inleiding houden over het werk van Aad de Wit en leest voor uit eigen gedichten. De tentoon stelling kan op werkdagen van 10 en 12 en van 14 tot 18 uur worden be zichtigd, elke vrijdagavond van 19 tot 21 uur, terwijl Boekhandel Veldwijk ’s woensdagmiddags is gesloten. Zij hebben hun tekening op school gemaakt en mochten zelf het onder werp kiezen. Velen hadden sneauw en Kerstmis als onderwerpen geko zen, onderwerpen die blijkbaar in druk op een kind maken. Een jury moest uit deze stapel te keningen zoeken wie een prijs zou ontvangen. Deze jury bestond uit de drie schoolhoofden, te weten N. Dirk zwager, openbare lagere school, K. Huizenga, chr. lagere school Zeven- huizen-dorp en H. H. Kühlemeier, chr. lagere school Oud Verlaat. Er waren twee leeftijdsgroepen, nl. van 6 t/m 8 jaar en van 9 t/m 12 jaar. Als prijswinnaars kwamen de volgende kinderen uit de bus: Groep I (6 t/m 8 jaar): 1. André Vis ser (Oud Verlaat), 2. Reinie Verwey (Chr. lag. school-Dorp), 3. Bernard de Geus (Open. lag. school), 4. Anja Bos (Oud Verlaat), 5. Inez Hulag (Openb. lag. school), 6. Greetje Dorrestijn (Chr. lag. school-Dorp). Groep II (9 t/m 12 jaar): 1. Anja van Wensveen (Chr. lag. school-dorp) 2. Evert van den Berg (Openb. lag. school); 3. Cobi Braat (Openb. lag. school), 4. Leen Dorrestijn (Chr. lag. school-Dorp), 5. Liesbeth Rosbergen ZEVENHUIZEN Ned. herv. kerk - 10 uur: ds. P. Mac- kaay, Oegstgeest en 19 uur: ds. J. G. van der Vlist. Kapel Rotte - 10 uur: ds. J. G. van der Vlist. Geref. kerk - 9.30 en 18.30 uur: ds. J. Bos Ver. Vrjjz. Herv. - 16.30 uur: ds. H. Elderkamp, Voorburg. Doen Een eis voor het slagen van het eventuele samengaan is dat men el kaar beter leert kennen en begrijpen. Er zal niet alleen samen gepraat moe ten worden, er moet ook wat samen worden gedaan, zo meent de pastoor, die denkt aan oecumenische samen komsten, contacten tussen gespreks groepen overleg aangaande de doop- erkenning en doopritueel, gezamen lijk pastoraal beleid inzake gemeng de huwelijken, in de kerk voor ei kaars noden bidden, enzovoort. Pastoor Saulenn meent niet hier mee de scheiding van eeuwen te kun nen overbruggen. Maar: ”We zullen respect moeten hebben voor elkaar en voor eikaars geloofsovertuiging, die ieder van ons zo dierbaar is. Het zal niet meevallen.” Het memorandum doet ook een aantal suggesties ten aanzien van de indeling en het interieur van het kerkgebouw. Er moet, zo wordt ge steld, gestreefd worden naar een zo ’flexibel’ mogelijke bouw, die tege moet komt aan de eisen die elk der religies aan zijn kerk stelt. Pastoor Saulenn is geen voorstander van het voor elkaar ’wegmoffelen’ van litur gische voorwerpen die bij de een wel en bij de ander niet in gebruik zijn. ”De kerkgangers moeten kunnen merken dat het gebouw ook door an dersdenkenden worden gebruikt, zon der eikaars liturgische eerbewijzen na te volgen.” Het doopvont zou ge zamenlijk moeten worden gebruikt. De tijden van de diensten is uiteraard een zaak van redelijk overleg. Inmiddels zijn de bouwplannen al in vergevorderd stadium. De bestek ken zijn vorige week aan een vijftal aannemers verstuurd en de aanbeste ding moet dan eind van deze maand plaats vinden. De nieuwe kerk, kort geleden nog in onze krant afgebeeld, is een ontwerp van architect-bna L. Roggeveen uit Waddinxveen. Christelijk Nationaal Schoolonder wijs viert deze week het honderdjarig bestaan. Twee, voortreffelijk opge zette en goed geslaagde leerlingen avonden zijn al achter de rug, waar over hieronder meer. Verder is er nog de reünie van allen die gedurende die afgelopen eeuw aan de school op enigerlei wijze verbonden zijn ge weest. Uitnodigingen zijn niet ver stuurd, u bent als oud-leerling of -onderwijs niettemin van harte wel kom. De reünie begint om vier uur, daarvoor is er een ontvangst van een uur. het Sluisje aan de Nesse met dia’s en compleet met een ouderwetse ’’school meester” en een klas jongens en meis jes in klederdracht anno 1870 ge toond. ’’Meester” met plak en spaans rietje en snor a la Kaiser Wilhelm en leerlingen die zingen: ”Wij uw zoete en brave pupillen beloven plechtelijk U, dat we naarstig ons inspannen willen om te worden braaf, deemoedig, hulpvaardig en goed”. Op 1 januari was er 205.610 in de kas van het bouwfonds voor de nieu we gereformeerde kerk. Vele akties zijn nog aan de gang terwijl van an dere activiteiten de opbrengsten nog moeten worden berekend. Zo wordt met spanning het definitieve resultaat van de oud-papieractie afgewacht en ook de bloembollen-verkoop zal nog een lieve duit opleveren. Ook is de opbrengst van de kortgeleden gehou den kienavond nog niet bekend. Aan giften ’ineens’ zal het bouw fonds vermoedelijk vele duizenden guldens rijker worden en tenslotte zijn er nog zes kerkcollecten, die extra ruggesteun zullen geven. Die collec tes vinden plaats op 14 januari, 10 maart, 21 april, 16 juni, 1 september en 13 oktober. Groep II (9 t/m 12 jaar): Diana van Helden, Adri Vis en Rinus de Leeuw, (allen Openbare lagere school). De prijzen kunnen, voorzover dat nog niet gebeurd is, worden afge haald bij de heer C. Engelvaart, die de prijzen ook beschikbaar stelde. Hij had deze wedstrijd georganiseerd, omdat, naar zijn meningen, op Zeven huizen te weinig evenementen zijn, voor deze leeftijdsgroep. Pastoor Saulenn stelt dat het even tuele gezamenlijke kerkgebruik voor al positief gewaardeerd moet worden als een stap om de kerken vertrouwd te maken met elkaar en als bereid heid tot onderling dienstbetoon. ”Wij geloven niet,” zo schrijft hij, ”dat er in 1968 nog drie kerken naast elkaar mogen worden gebouwd; we zouden na een aantal jaren terecht het verwijt tot ons horen dat we de scheiding in de Kerk van Christus al leen maar groter hebben gemaakt.” De pastoor zou er in het andere ge val, dat de kerken gescheiden gaan bouwen, de voorkeur aan geven de kerken wat verder uit elkaar te bou wen. ”Dan valt de schade van de ver deeldheid minder op,” schrijft hij. Het eventuele samengaan bij de bouw behoeft niet te leiden tot gefor ceerde expirimenten, aldus het me morandum. Hoewel het gezamenlijke gebruik van de kerk een belangrijke en uiterlijk waarneembare stap zou kunnen zijn in de ontwikkeling die onmiskenbaar gaande is, meent pas- Groep I (6 t/m 8 jaar): Louièe v. d. Vlist (Chr. lag. school-Dorp) ;Ar- jan van der Dussen (Oud Verlaat); Jikke van Elswijk (chr. lag. school- Dorp). I ZEVENHUIZEN Vol ijver en in spanning hebben ruim vierhonderd schoolkinderen zich ingezet voor de tekenwedstrijd die het schildersbe drijf C. Engelvaart in de Dorpsstraat eind vorig jaar organiseerde. Aan deze wedstrijd hebben deelgenomen alle leerlingen van de drie lagere scholen van Zevenhuizen en Oud- Verlaat. Reünie: do., vr. 20.15 uur, za. 15, 19 en 21 uur, zo. 15 en 17 uur: De piraat van de zeven zeeën (14); zo. 19 en 21 uur, di. en wo. 21.15 uur: In de greep van de Maffia. Schouwburg: vr. 20.15 uur, za. 15, 19 en 21.15 uur, zo. 15, 17 en 19 uur, zo. 14.30 uur: Sensatie (14); zo. 21.15 uur, ma. 14.30 en 20.15 uur, di. en wo. 20.15 uur: De kus van het gevaar (18). Thalia: 'dagelijks 14.30 en 19.30 uur, zo. 15 en 19.30 uur: Dokter Zjivago (14). Men heeft er ons op gewezen dat wij in onze krant van 21 de cember jl. ten onrechte hebben gesteld dat de katholieke kerk nog met zijn bouwactie moest beginnen. Wij bedoelden te zeg gen dat de katholieke kerk al thans naar buiten toe nog geen concrete activiteiten heeft ont plooid zoals bij de andere ker ken het geval is. Bij de katholieke kerk is het gebruikelijk dat 'de bouwplan nen in de verschillende paro chies grote financiële bijstand krijgen uit het fonds voor ker kenbouw van het bisdom. Hier over is echter nog geen enkele definitieve toezegging gedaan. Het was de tjjd van de brave Hen- drikken, die wei heel schril afsteekt bjj onze schoolklassen met haar meer Maandag 15 januari: Kinderfilm Roode Kruis, geref. ver. geb., 16 uur. Filmavond Roode Kruis, geref. ver. geb., 20 uur. Dinsdag 16 januari: Propagandafeestavond CNV, geref. ver.geb., 19.30 uur. Opening expositie Aad de Wit, Boekh. Veldwijk, 19.45 uur. Woensdag 17 januari: Bijeenkomst NCVB, geref. ver. geb., 19.45 uur. Ingekomen: B. v.d. Spek-Voordouw van Gouda; C. H. v.d. Burg van Den Haag; W. H. Paul van Rotterdam; M. Stemmerich-Sloot van ’s Gravenhage H. Dullaart-Nobel van Krimpen aan de Lek; P. Brouwer van Moerkapelle; F. A. Jansen-De Wolf van Dordrecht; J. Zweere-Hofman van Waddinxveen J. v.d. Eijk van Benthuizen; J. C. v. Rijn van Pijnacker; J. E. v. Oosterom van Noordwijk; A. M. v.d. Berg van Boskoop; J. de Langen van ’s Gra venhage; J. J. v. Vliet van Bergam bacht; J. H. Hofsteden van ’s Graven hage; J. Sleeuwenhoek van Moerka pelle; B. L. Verschoor van Gouda; J. L. Hofsteden van ’s Gravenhage; M. v.d. Spek-v. Driel van ’s Gravenhage W. Glazing van Schiedam; Joh. Dul- laard van Rotterdam; Z. Bontan van Boskoop. Vertrokken: L. Brouwer-Verbeek naar Moerkapelle; H. Dullaart naar Krimpen aan de Lek; M. Sluyk-v.d. Wiel naar Bodegraven; L. v. Rijswijk naar Alphen a.d. Rijn; J. W. Dullaard naar Nieuwerkerk aan den IJssel; J. H. Loekemeijer naar Nieuwerkerk aan de IJssel; D. P. Bakker naar Waddinxveen; A. Vis naar Deventer; H. A. Dekker naar Leiden; G. Weer- heim naar Gouda; H. W. Zwart-v. Kralingen naar Nieuwerkerk aan de IJssel; L. G. Vermaat-van Prooijen naar Stolwijk; A. M. van ’t Wout-v.d. Berg naar Waddinxveen; P. J. Ver- haert naar Westerschouwen. De katholieke kerk van Waddinxveen zou zeker geen samenwerking bij de kerkbouw in Groenswaard wensen als een besluit daartoe alleen op grond van financiële overwegingen zou worden genomen. Vóórop moeten staan ideële motieven, de principiële bereidheid bij de kerkbouw interconfessi oneel te denken en te werk te gaan. W Contactlensspecialist CAI IR A K-TIENDEWEG12, TEL 3033 l|ï uUUUA KLEIWEG 108, TEL.6033 (Oud Verlaat), 6. Piet Krijgsman (Oud Verlaat). De hieronder volgende leerlingen kregen een troostprijs. WADDINXVEEN Ned. herv. kerk - 9.30 uur: ds. J. R. Cuperus en 18.30 uur: 'ds. C. Baas, Nieuwerkerk aan den IJssel. Herv. Wjjkgeb. - 9.30 uur: ds. T. van ’t Veld en 18.30 uur: ds. J. R. Cuperus. Bethel - 9.30 uur: ds. C. Vos, Gouda en 17 uur: ds. T. van ’t Veld. Immanuëlkerk - 9.30 uur: dr. A. van Haarlem en 19 uur: ds. R. Alers, Rot terdam. Geref. kerk - 9, 10.30 en 18.30 uur: ds. J. Snoey. Chr. Afgesch. Gem. - zo. 9.30 en 17 uur en wo. 19 uur: ds. A. P. Verloop. Oud-Geref. Gem. - 'do. 18 jan. 19 uur: ds. V. d. Kamp, Utrecht. Remonstr. kerk - 10 uur: ds. L. van Os, Maassluis. Jehovah’s Getuigen - zo. 15.30 en 16.30 uur: openb. toespraak en Wacht torenstudie; do. 19.30 uur: bedienings- school. Deze gedachten ontvouwt het kerk bestuur van de rooms-katholieke kerk in een memorandum van pas toor J. A. M. Saulenn dat werd opge steld naar aanleiding van de bespre king die eind oktober met een aantal vertegenwoordigers van de gerefor meerde kerk werd gehouden. Dit me morandum werd voorgelezen in de katholieke kerk en kapel op kerst- zondag van het vorige jaar. De bespreking tussen de gerefor meerde en katholieke afvaardigingen werden in grote openhartigheid ge voerd. Uitgangspunt was dat de ka tholieke, hervormde en gereformeer de kerken alle bouwplannen hebben in Groenswaard en dat deze gebou wen volgens het uitbreidingsplan dicht bij elkaar waren gesitueerd. Het was dus nuttig van eikaars plan nen kennis te nemen. Het financiële aspect van de kerk bouw speelde slechts in zoverre mee, zo blijkt uit het memorandum, dat de bouw van drie kerken in enkele jaren wellicht een te zware last zou kunnen vormen voor Waddinxveen als geheel, dat nog zoveel andere voorzieningen behoeft. ZEVENHUIZEN De gemeente raad van Zevenhuizen heeft dinsdag avond 16 januari as. een openbare vergadering in de raadzaal van het gemeentehuis. De vergadering begint om half acht. Agendapunten zijn: verlenen van medewerking voor de aanschaf van nieuwe kachels voor de kleuterschool van Volksonderwijs; vaststellen van het bedrag per leerling voor 1969 voor het openbaar onderwijs toekennen van voorschotten op de exploitatievergoedingen voor 1968 voor het bijzonder onderwijs; toekennen van voorschotten op de exploitatievergoedingen voor 1968 voor de bijzondere kleuterscholen; wijziging gemeenschappelijke rege ling inzake geneeskundig schooltoe zicht; verlening van een subsidie voor de restauratie van de hervormde kerk; begrotingswijzigingen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 3