Waddinxveen van uit de hicht Hervormde kerk bouwt straks centrum aan de Bilderdijklaan Serie inbraken I ii ui iHunj Groenswaard Drinkwater duurder Besluit van Actie 300 Ook na uur Gereformeerde kerk wil blijven praten met katholiek kerkbestuur gireren drie J.Hogenes stelt vragen over IJsseldam-zaak Af llii Geen wijziging in gereformeerde kerkbonwp’annen j| Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen I Openstaande Verkeerscursus bovenlichten Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen I Uitvoering van Snarenplukers op 7 februari MOERKAPELLE De feestavond van de mandolinevereniging De Sna renplukkers zal niet plaatshebben op vrijdag 26 januari, zoals wij eerder meldden, maar op vrijdag 7 februari. Het programma vermeldt de mede werking van De Kleine Trompetter uit Zevenhuizen. Aanvang half acht. De feestavond wordt gehouden in het Dorpshuis. G. J. A. Runsink gaat naar Moerkapelle q DOKTERSDIENSTEN Communiqué Kwaad ORGELS - PIANO'S ELEKTRONISCHE ORGELS Weekblad voor Waddinxveen 23e JAARGANG - Nr. 1167 DONDERDAG 18 JANUARI 1968 (luchtfotoM. C. van Hoeven) T: Voor de luchtfotograaf is Waddinxveen een boeiend object. Steeds weer opnieuw blijkt het tal van nieuwe mogelijkheden te bevatten, ’t Is eigenlijk een kwestie van invliegen. Op deze foto ziet u het ook weer, Waddinxveen half stad, half dorp midden in het wijdse polderland met koele, zakelijke industrieën, met strakke, vindingrijke woonvormen, met veel groen en groei. Een dorp dat leeft en werkt en dat zijn taak in het Nederland van 1968 naar behoren vervult. De inbreker of inbrekers (had(den) niet veel succes; in totaal wordt voor 450 aan geld gemist. Er werd ook een stuk kaas ontvreemd dat voor een deel opgegeten werd teruggevonden. In elk huis was een grote rommel ge maakt. Met ingang van 22 januari zullen de postkantoren op alle werkdagen ook na drie uur ’s middags open zijn voor alle geldhandelingen. Sinds de werktijdverkorting in 1961 konden op vrijdag al gedurende de hele open- stellingsduur van de kantoren geld zaken worden afgewikkeld. Enkele maanden geleden werd het mogelijk gemaakt giro-cheques op alle werk dagen ook na drie uur te verzilveren. Twee belangrijke vergaderingen le verden de afgelopen week dit nieuws op. Aan ingewijden was al langer be kend dat de hervormde kerkeraad al in een veel vroeger stadium besloten had de gemeente-leden te vragen de voorkeur te geven aan de Vondelwijk waar een hervormd kerkgebouw meer urgent zou zijn. De vele belangstel lenden die zich donderdagavond in het hervormd wijkgebouw aan de Es- doornlaan verzamelden bleken dit voorstel in overgrote meerderheid te steunen. Na afloop van de maandagavond gehouden vergadering van de kerke raad van de gereformeerde kerk werd het volgende communivué uitgege ven: ”De Raad van de Gereformeerde Kerk te Waddinxveen heeft zich in de vergadering van 15 januari jl. be ziggehouden met het verzoek van het RK Kerkbestuur inzake de kerkbouw in Groenswaard. (verschijnt elke donderdag) MOERKAPELLE De uitgebrei de Actie 300, die werd gehouden ter gelegenheid van het driehonderdjarig bestaan van de Nederlands hervorm de kerk in Moerkapelle en die be doeld was om de financiële nood die was ontstaan door de kerkrestaura tie, zal worden besloten op woensdag 24 januari met een massale bijeen komst in de grote zaal van het Dorps huis. Dominee A. Boertje, die deze actie zo enthousiast leidde, zal tijdens deze avond samen met het actie-comité de leiding hebben. De ingezamelde gel den zullen aan de leden van de kerk voogdij worden overhandigd, terwijl ook dia’s zullen worden vertoond van de gevoerde acties. Deze feestelijke bijeenkomst begint om half acht. De vragen zijn inmiddels schrifte lijk beantwoord. Een afschrift van het antwoord is aan alle raadsleden toegezonden. I WADDINXVEEN Onder leiding van 'de heer D. Niezing start vana vond om acht uur in het clubgebouw van De Paddestoel aan de Lijsterbes straat de verkeerscursus van het Ver bond voor Veilig Verkeer. De cursus duurt vier avonden. Redaktie en advertenties: D. van Schagen- plantsoen 8, postbus 38, Waddinxveen, telef. 01828-2659 (van maandag t/m vrijdag uitslui tend tussen 9-17 uur). Voor Kabouters, telefoon 01828-2238. Klachten over bezorging (alleen tussen 8.30-17.30 uur telefoon 01828-2238). Inzenden van advertenties en berichten: l tot dinsdagmiddag 12 uur. De vragen luiden als volgt: 1. Is ingevolge artikel 158 Gemeente wet een verzoek tot grenswijziging waarbij de gemeente betrokken is door Gedeputeerde staten aan de raad van onze gemeente gezonden? 2. Zo ja, wanneer is dit stuk ontvan gen? 3. Indien het stuk is ingekomen, waar om is dit dan niet aan de raad mee gedeeld? 4. Waneer zal 'de raad in de gelegen heid worden gesteld daarover te be raadslagen? De Waddinxveense rijkspolitie ver moedt dat men met dezelfde inslui pers te doen heeft die ook in andere naburige gemeenten hun slag hebben geslagen. Voetsporen wezen uit dat het wellicht twee mannen of jongens zijn geweest. Een speurhond van de geleider voor het district Leiden deed nuttig werk door aan te tonen dat de dieven alleen die woningen zijn bin nengedrongen waar het raam open stond. Men neemt aan dat hetzelfde duo in dezelfde nacht ook heeft ingebro ken in de keet van de werkers aan de spoorwegtunnel. In een bureau vonden zij een op een geldkistje ge lijkende doos voor een waterpasmeet toestel. Toen het kistje geen geld bleek te bevatten hebben zij kenne lijk in woede het toestel ook vernield, waarmee een schade werd aangericht van 1100. Het waterleidingbedrijf, dat Zuid- hollands midden van water voorziet, heeft thans ongeveer 18.000 aanslui tingen. De begroting voor 1968 geeft een tekort te zien van 136.000. De al gemene reserve is niet van dien aard dat een tariefsverhoging achterwege kan blijven. Abonnement: 2,12 per kwartaal bij vooruitbeta ling; postabonnementen 6,15 binnen het versprei dingsgebied en 11,15 per half jaar voor overig Nederland, exclusief incassokosten nere zaalruimten worden gecreëerd. Het noodgebouw Bethel in de Oran- jewjjk zal door de nieuwe kerk zjjn huidige functie verliezen. Het argument dat voor de vrij plot selinge wijziging van de plannen 'de doorslag gaf was de urgentie. De vol gebouwde Oranje- en Vondelwijk, die nogal wat hervormden tellen, zouden moeten kerken in gebouwen die bui ten hun wijk liggen en waarvan de een zelfs nog lang niet is volgebouwd. En dat terwijl in de nabijheid, nl. aan de Esdoomlaan het hervormd wijk- gebouw staat waar ook elke week diensten worden gehouden. Bovendien zal 'de nieuwe kerk in de Vondelwijk ook voor de Groenswaardbewoners gemakkelijker bereikbaar worden als de tunnel er eenmaal is. Een kleine hoop op een tweede spoorwegover gang tussen Groenswaard 2 of 3 en de Vondelwijk is er ook altijd nog. Mochten echter termen aanwezig zijn om in Groenswaard alsnog te gaan bouwen, 'dan is die mogelijkheid er later altijd nog. De aanwezigen in het wijkgebouw waren het donderdagavond eens met de beweegredenen van de kerkeraad, die 'dan ook volmacht kreeg de plan nen nader uit te werken. Over de sa menwerking met andere kerken bij de bouw is hoegenaamd niet gespro ken, ook al omdat dit nu niet meer opportuun leek. Hoe snel de bouwplannen van de hervormde kerk nu verwezenlijkt zul len worden hangt af van een aantal factoren. In ieder geval is er nu dank zij een aantal formidabele giften aan het eind van 1967 (4 x 2000, 3 x 1000, 1 x 400 en 1 x 300) 226.500 beschikbaar om te kunnen beginnen. MOERKAPELLE Met ingang van 1 april 1968 zal het drinkwaterlei- dingbedrijf De Tien Gemeenten de ta rieven van het drinkwater verhogen. Het vastrechttarief wordt verhoogd van 32 tot 40 per jaar, terwijl de kubieke meterprijs met vijf cent om hoog gaat van 0,45 tot 0,50. Het voorstel van drs. A. A. Ruiten- burg, een lid van het dagelijks be stuur, om de tarieven in 1970 nog eens te verhogen, kreeg niet het fiat van het algemeen bestuur. Men wilde lie ver afwachten hoe de financiële si tuatie zich zal ontwikkelen. WADDINXVEEN De rijkspoli tie is ijverig op zoek naar de dader(s) van een serie inbraken die in de nacht van zondag op maandag jl. in Groens waard zijn gepleegd. Aan zeker vier woningen aan de Chopinlaan en Beethovenlaan werd een bezoek ge bracht dat werd vergemakkelijkt door openstaande bovenlichten aan de voorkant waardoor men gemakke lijk en zonder lawaai kon binnenko men. De Kerkeraad is in principe bereid op dit verzoek in te gaan. Uit zijn midden is een commissie gevormd 'die deze zaak met het RK Kerkbestuur nader in details zal doorspreken. Een en ander betekent geen ver traging in de plannen van een Geref. Kerk in Groenswaard. Tarieven bij contract; tekstadvertenties op aanvraag Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. Ce<> t1 um Een groot kerkelijk centrum gaat de Nederlands hervormde kerk bou wen op het stuk grond aan de Bilder dijklaan, dat ligt ingeklemd tussen een tweetal hoge flats. D e nieuwe kerk, waarvan het grondplan in grote •ijnen klaar is, gaat vierhonderd zit plaatsen bevatten en wellicht een Mogelijkheid tot uitbreiding naar vijf honderd. Verder zullen er wat klei- De politie wijst er met nadruk op dat men ’s nachts ramen en deuren op de benedenverdieping goed sluit. Ook indien men tegen inbraak ver zekerd is, dient men zijn huis goed af te sluiten omdat men anders, zoals de maatschappijen het uitdrukken ’gele genheid geeft’ en er dus niets wordt uitgekeerd. I Waddinxveen: J. W. H. Helleman, I Kerkweg 222, telefoon (01828)2979. I Zevenhuizen: J. A. Ensing, Dorps straat 196 Zevenhuizen, telefoon (01802') 204. BODEGRAVEN Tel. 01726-2541Ketkstraai 2-28 Bezoek’ onze toonzalen of vraagt brochure. Er is de afgelopen dagen heel wat meer klaarheid gekomen omtrent de bouwplannen van de drie grote kerken van Waddinxveen in Groenswaard. Duidelijk werd o.a. dat: de hervormde kerk géén kerk gaat bouwen in Groenswaard, maar daaren tegen het oog heeft laten vallen op het braakliggende stuk grond aan de Bilderdijklaan; de gereformeerde kerk in principe bereid is verder te praten met de katholieke kerk over een eventuele samenwerking bij de bouw in Groens waard; de gereformeerde kerk niettemin zonder meer zal doorgaan met de huidige bouwplannen. MOERKAPELLE De heer G. J. A. Runsink, gemeentesecretaris van Moerkapelle en Benthuizen heeft be sloten met zijn gezin in Moerkapelle te gaan wonen. Hij is van plan in het bestemmingsplan Noord een pre- miewoning te kopen. Overweging bij dat besluit is ge weest het feit dat ook burgemeester L. J. P. Keyzer al in Benthuizen woonde. ZENVENHUIZEN Het gemeenteraadslid J. Hogenes (PvdA) heeft het college van burgemeester en wethouders van Zevenhuizen schrifteljjk vragen gesteld, betrekking hebbend op de eventueel nieuw te vormen gemeente Ysseldam, waarvoor Zevenhuizen ook een gedeelte van zijn grondgebied zou moeten afstaan. Het ligt in 'de bedoeling de gemeen- tevergadering van de Geref. Kerk zo spoedig mogelijk volledig van de gang van zaken op de hoogte te brengen teneinde daarover de mening van de gemeenteleden te peilen.” Het bleek ons niet mogelijk over het besprokene van maandagavond meer te weten te komen dan wat er in het communiqué wordt gezegd. Pastoor J. A. M. Saulenn, die we ook om een reactie vroegen, toonde zich uiteraard zeer verheugd, maar ook hij kon verder niets zeggen. Dat 'de besprekingen worden voort gezet betekent nog geenszins dat er ook werkelijk samen zal worden gebouwd. Wel kan uit de inhoud van het communiqué worden opge maakt dat er hoe dan ook geen wij zigingen meer zullen komen in het ontwerp dat architect-bna L. Rog geveen uit Wad’dinxveen voor de gereformeerde kerk maakte, al thans niet aan de buitenzijde.

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 1