A. Berkel van lieninfsverschil Expositie afgelast Overnachten in auto Geen ongelukken ondanks gladheid weg hij Landbouwschap ,Geen tijd gehad om bang te zijn’ Algemene Bank Nederland Bij een grote, vertrouwde bank: H. Hofstede uit Waddinxveen, scheepskok en schipbreukeling de Bonafide van Kandidaat Oosterom gaat naar Indonesië VAN EEUWEN Aanrijding J Waar is uw spaargeld veilig? Algemene Bank Nederland Afscheid in De Unie Pagina 3 I 4% 4% 41/4°/o 41/2°/o 5°/o 51/2°/o 6% dolven 1 A G E N A U bent welkom bij de E - Spaarboekje - Spaarrekening - Spaardeposito - Spaardeposito - Spaardeposito - Spaardeposito - Spaardeposito z Redding ar,1 Klapband WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART - donderdag 18 januari 1968 WADDINXVEEN per ZEVENHUIZEN I MOERKAPELLE DIVERSEN BIOSCOPEN IN GOUDA Slijterij Wijnhandel nacht hen vechten metershoge golven een verwoede strijd in de duisternis. De meesten worden al snel zeeziek. Hendrik Hofstede denkt voor het eerst aan thuis. ”Ik miste mijn trouw ringen, die hingen nog aan het haak je in de hut.” De kok heeft een pnlijke enkel ;bij het uitzetten van het vlot heeft hij zijn voet verbrand aan een uitlaat, maar dat begint hij pas te voelen nu de wond in aanraking kom met het zoute zeewater. ’’Voor de rest viel het wel mee. Ik was goed in het vlot te recht gekomen. Door alle gebeurte- tenissen hadden we geen tijd om bang te zijn. Ik werd wel tamelijk beroerd in die dinky, ’t Was net alsof we in een soortement rups op de kermis za ten, alleen een beetje erger.” ”Ze hadden natuurlijk ons SOS op gevangen en ze wisten bijna meteen dat de Bonafide in nood moest zitten. Toen we uitvoeren hadden we dat na melijk al gemeld. Dat is verplicht.” Scheepskok Hendrik Hofstede tegen een toepasselijke achter grond. (foto Sjaak Noteboom) Remonstr. kerk - geen dienst. Sint Victorkerk RK - zo. 7, 9, 11 en 15 uur, ma., do., wo. en vr. 7.45 uur, do. 20 uur en za. 9 uur: Heilige Mis. Sint Petruskerk RK - 8.30, 11.45 en 17.30 uur, do. 7.45 uur, do. 20 uur en za. 9 uur: Heilige Mis. noeg. Jehova’s Getuigen - zo. 15.30 uur: openb. toespraak en 16.30 uur: Wacht torenstudie; do. 19.30 uur: bedienings- school. Chr. Afgesch. Gem. - zo. 9.30 en 17 uur en wo. 19 uur: ds. A. P. Verloop. Herv. wjjkgeb. - 9.30 uur: ds. C. Baas, Nieuwerkerk en 18.30 uur: ds. J. R. Cuperus. Bethel - 9.30 uur: ds. T. van ’t Veld en 17 uur: ds. D. van Vliet, Zetten- Andelst. Immanuëlkerk - 9.30 en 19 uur: dr. A. van Haarlem. Geref kerk - 8.45, 10.45 en 18.30 uur: ds. B. Koekkoek. Reünie: do. en vr. 20.15 uur, za. 15, zo. 15 en 17 uur: De tijger in Barcelona (14); za. 22 uur: Meisjes langs de weg (21); za. en zo. 19 en 21 uur di. en wo. 20.15 uur: Johnny Yuma (18). Schouwburg: do., vr., za., zo., ma., di. en wo. 19.30 uur: De getemde feeks (14)za. 15 uur, zo. 15 en 17 uur, wo. 14.30 uur: De verdere perikelen van Laurel en Hardy (a.l.) Thalia: do. en vr. 19.30 uur, za., zo., na., di., en wo. 14.30 en 19.30 uur: Dokter Zjivago (14). Woensdag 21 februari: Concert Residentie-orkest, soliste In grid Haebler, Schouwburg, Boelekade Gouda, 20 uur. Donderdag 1 februari: Concert Residentie-orkest, solist Christiaan Bor, Schouwburg, Boele kade, Gouda, 20 uur. Zaterdag 27 januari: Feestavond (vijf-jarig bestaan) so ciëteit So What, Peperstraat, Gouda, 20 uur. Donderdag 25 januari: Toneelvoorstelling Theater, Schouw burg, Boelekade, Gouda, 20 uur. Vrijdag 9 februari: Feestavond Snarenplukkers, Dorps huis, 19.30 uur. Woensdag 24 januari: Bijeenkomst Plattelandsvrouwen, Dorpshuis, 19.30 uur. Afsluiting Aktie 300, Dorpshuis Woensdag 24 januari: Jaarvergadering Plattelandsvr., geref. ver. geb. Klaverjasavond Gouwe Ruiters, De Unie, Kerkweg, 20 uur. Bijeenkomst CPB, geref. ver. geb. Dinsdag 6 februari: Bejaardenmiddag, geref. ver. geb. 14.30 uur. Woensdag 31 januari: Voorlichtingsavond van de Land- bouwdienst, Hotel Vos, 20.30 uur. Woensdag 7 februari: Voorlichtingsavond van de Land- bouwdienst, Hotel Vos, 20.30 uur. Donderdag 18 januari: Start Verkeerscursus Veilig Verkeer, clubgeb. Lijsterbesstr. Zaterdag 20 januari: Dansavond Jongerencontact, ver. geb Trooststr., 20 uur. Dinsdag 23 januari: Jaarvergadering Plattelandsvr., Hotel Vos. Vrjjdag 26 januari: Feestavond Snarenplukkers, Dorpshuis. Zaterdag 27 januari: Bijeenkomst rijver. De Eendrachts- ruiters, Hotel Vos, 20 uur. Dinsdag 23 januari: Bejaardenmiddag, geref. ver. geb., 14.30 uur. Woensdag 24 januari: Voorlichtingsavond van de Land- bouwdienst, Hotel Vos, 20.30 uur. Zaterdag 27 januari: Zaalvoetbaltoumooi pupillen, vei linghal Bredeweg, 9.30 uur. Dam- en schaaktournooi Excelsior en WSV, geref. ver. geb., 10 uur. Zaterdag 3 februari: Dansavond jongerencontact, ver.geb. Trooststr., 20 uur. Dinsdag 13 februari: Bijeenkomst Plattelandsvrouwen, geref. ver. geb. Woensdag 14 februari: Jaarvergadering NCVB, geref. ver. geb. Klaverj asavond Gouwerijders, De Unie, Kerkweg, 20 uur. Donderdag 15 februari: Bijeenkomst AR, geref. ver. geb., 20 uur. Vrjjdag 19 januari: Ledenvergadering SDS, Hotel Vos, 20 uur. Zaterdag 20 januari: Bijeenkomst rijver. De Eendrachts- ruiters, Hotel Vos, 20 uur. Woensdag 7 februari: Kienavond Gouwerijders, De Unie, Kerkweg, 20 uur. Donderdag 18 januari: Filmmiddag- en. avond Roode Kruis, Hotel Vos, 16 en 20 uur. ZEVENHUIZEN Maandagmid dag omstreeks vijf uur heeft zich op de Vlietkade in Oud Verlaat een aan rijding voorgedaan tussen twee per sonenauto’s, waarbij geen persoonlij ke ongelukken zijn gebeurd. Wel was er behoorlijke materiële schade. Het ongeluk werd veroorzaakt door de heer P. C. H. uit Rotterdam die met te grote snelheid een onoverzich telijke bocht nam. Daardoor kwam hij op de linkerweghelft en botste in volle vaart op een auto die uit de te genovergestelde richting kwam. Deze wage:, werd bestuurd 'door een inwo ner van Berkel. ZEVENHUIZEN Ned. herv. kerk - 10 uur: ds. J. G. van der Vlist en 19 uur: ds. G. J. van de Bogerd, Gouda. WADDINXVEEN Ned. herv. kerk - 9.30 uur: ds. D. van Vliet, Zetten-Andelst en 18.30 uur: ds. T. van ’t Veld. Direct beschikbaar op vertoon ƒ2.000,— per maand; één maand opzegging voor hogere bedragen Direct beschikbaar ƒ2.000,— r~” maand; één maand opzegging voor hogere bedragen Drie maanden opzegging Zes maanden opzegging Eén jaar opzegging Achttien maanden vast Twee jaren vast MOERKAPELLE Ned. herv. kerk - 10 en 18.30 uur: ds. B. J. Wiegeraad, Zeist. Geref. Gem. - 9.30 en 18.30 uur: ds. A. F. Honkoop. CITROEN BRANDEWIJN per liter 8.40 per 'A liter 4.50 COGNAC VIEUX „SEVENSTERN” per liter 10.60 per '/a liter 5.55 Zuidkade 3, Waddinxveen telefoon 2105 In het gezellige zaaltje van het café De Unie aan de Kerkweg te Waddinxveen nam de heer J. A. van Berkel vrijdagavond afscheid van de districtsraad Gouda van het Land bouwschap, waaraan hij twintig ja- renzijn beste krachten heeft gegeven. Tussen de boogbrug en het munitie depot kreeg een mevrouw uit Bussum een klapband waardoor zij de macht over het stuur verloor. De wagen kwam tegen de vangrail tot stilstand. Op de vuurpijlen die worden afge schoten komt eindelijk de Spaanse coaster Puncta Amber uit de duister nis opdoemen. De schipbreukelingen komen op de moeilijke zee met veel moeite langs een touwladder aan boord. De ontvangst is daar hartver warmend. De verkleumde Hollanders krijgen vier flessen cognac om weer op verhaal te komen. Met die goden drank lukt dat wonderwel. Een inwoner van Hilversum raakte ongeveer een halve kilometer terug bij het inhalen in een slip, sloeg eerst tegen de vangrail en schoot terug door de middenberm. De wagen kwam in de sloot terug. De Hilversummer kwam met 'de schrik vrij. van zaterdag op zondag een groot aantal in hun auto moeten slapen; men kon de rijksweg niet bereiken. Sommigen waren om een uur of acht ’s avonds uit Waddinxveen vertrok ken en bereikten ëun huis in bijv. Rotterdam of Den Haag pas de vol gende ochtend. De Waddinxveense politie-atuo was zo ongeveer de laatste wagen in het gehele district die nog reed. De wa gen verleende assistentie aan dok ter C. A. de Geus, die weekeind- dienst had en zelf ook niet meer heen of weer kon. Kapel Rotte - 10 uur: ds. M. J. ten Brugge-Cate, Rotterdam-Zuid en 19 uur: ds. J. G. van der Vlist. Geref. kerk - 9.30 en 18.30 uur: ds. P. van Strien, Delft. Ver. Vrijz. Herv. - geen dienst. Dat kon oék niet anders want er was met ge^n mogelijkheid beweging te krijgen /in de meeste voertuigen. Mensen dié hellingen op moesten rij den, korfden niet anders doen dan naar hi/is terug keren. Bij de oprit ten nagr rijksweg 12 hebben de ’’Zelfstandig en vrijwillig neemt u het besluit zich terug te trekken. Het is een moedige beslissing afstand te doen van werk dat hem lief was, om plaats te maken voor een jongere! Hartelijk dank vriend Van Berkel voor alles wat U hebt gepresteerd! Na het overlijden van de heer Jonge- Op de Zuidkade had zaterdagavond een klein botsinkje plaats tussen een tweetal auto’s bestuurd door Wad- dinxveners. Een van hen wilde een geparkeerde auto passeren en kon niet tijdig meer stoppen. Lichte blik schade. ”Het was donker toen we uitvoeren Dat was om ongeveer kwart over acht. De dagen tevoren had er nog een storm van tien gestaan, maar nu was het niet stormig meer. Er stond wel een flinke well met golven van zo ongeveer drie meter, maar dat kun je in 'de Golf van Biscaje ook wel ver wachten.” Scheepskok Hofstede heeft in de avonduren van de tiende januari geen wacht. Hij ligt rustig te slapen als om ongeveer negen uur de deur van zijn kooi wordt ingetrapt. ”We maken slagzij aan bakboord. Je moet als de bliksem op de brug komen.” Hendrik Hofstede springt uit zijn kooi, grijpt zijn broek en staat een minuut later op de brug, waar kapitein Keus (44) al snel het bevel ’Verlaat het schip’ moet laten horen. De slagzij is al der tig graden. WADDINXVEEN Een verschil van mening tussen het bestuur van de Kunststichting Waddinxveen en de kunstschilder Aat de Wit uit Moor drecht is er de oorzaak van dat de ex positie, die dinsdagavond zou worden geopend in de tentoonstellingsruimte van Boekhandel Veldwijk, is afgelast. ”We waren van mening,” zo vertel de de voorzitter van de Stichting, de heer H. M. van den Dool, ons, ”dat de aard van dit werk niet paste in de boekhandel. De heer De Wit heeft zich niet aan de afspraak gehouden.” De Moordrechtenaar werd ge vraagd een tweetal doeken te vervan gen, maar deze weigerde daarop in te gaan. ’’Alles of niets,” luidde zijn commentaar, waarna hij zijn schilde rijden kon inpakken. WADDINXVEEN Ondanks de nogal Siberische weersomstandighe den zijn er gedurende dit weekeinde geen ernstige ongelukken gebeurd. Donderdagavond waren op de noor delijke rjjbaan van rijksweg 12 twee ongevallen tijdens de fele sneeuw jacht en het onweer twee ongevallen gesignaleerd, zaterdagmorgen een kleine slippartij maar tijdens de plot seling opgetreden gladheid van zater dagavond en zondagnacht was het betrekkelijk rustig. Het was een intiem onderonsje waarin deze gebeurtenis plaats vond. De voorzitter van de Districtsraad, de heer C. Verburg, sprak van weemoed wanneer weer een der veteranen het bijltje er bij neerlegt, maar consta teerde dat de heer Van Berkel, die meer dan 35 jaren in velerlei functies in onze omgeving op agrarisch ge bied actief is geweest nog vitaal en gezond met de hem eigen ijver en acuratesse zijn werkzaamheden als secretaris verrichtte. De Spanjaard heeft inmiddels vast gemaakt aan de nu helemaal gekan telde Bonafide. Over de radio Puncta kunnen de schipbreukelingen het ver trouwde geluid van Radio Schevenin- gen Horen: ’’Radio Scheveningen roept de Bonafide... Radio Scheve ningen roept de Bonafide.” Het stervensuur van het zes jaar oude schip heeft inmiddels geslagen. Met nog steeds brandende lichten komt de Bonafide toen nog overeind, zij het diep in het water. Met een klap valt de elektriciteit uit, de machine kamer loopt langzaam vol. Langzaam het eerst met de achtersteven ver dwijnt de Bonafide in de diepte. In Waddinxveen raakte mevrouw Hofstede bijna overstuur toen ze de eerste regels van het telegram las: ’’Bonafide gezonken Haar schoon moeder kon haar pas uit de droom helpen door haar te wijzen op de vol gende regel: ’’Bemanning gered.’’Kort daarna had zij haar man weer thuis, die nu van een paar vrjje dagen en een ruim voorschot geniet. Binnen kort gaat hij weer varen. ”Ik moet wel want we willen volgend jaar emi greren naar Amerika, daar heeft mjjn vrouw al haar familie.” Springen ”Tjjd voor een zwemvest hadden we k niet. Ik heb al mjjn spullen in de hut I moeten laten. We hadden twee dinky’s aan boord, die zo snel mogeljjk met I water in moesten. Eerst hebben we er I een laten zakken en daarna hebben I ik de kapitein geholpen met de twee- I de. Die lieten we zakken voor het ge- I val de andere lek zou slaan. En toen moesten we allemaal springen.” De ’blauwe knop’ is inmiddèls in gedrukt, het S OS gaat in dreigend I staccato de wereld in. Het wachten is nu op hulp. Kapitein Keus wilde zo dicht mogelijk bij het steeds ver der hellende schip blijven om weer aan boord te kunnen klimmen als het zich weer zou oprichten. De dek en mastlichten zijn aangebleven. De acht mannen hebben het in hun I rubbervlot niet makkelijk. Op enkele I centimeters onder zich weten zij het I gevreesde Zeemanskerkhof; boven WADDINXVEEN In de Utrechtse Geertekerk heeft kandidaat B. Ooste- I rom (30) uit Waddinxveen vorige week zjjn proefpreek gehouden. Het I was een zeer druk bezochte dienst die I door vele Waddinxveners werd bij- I gewoond. Dominee T. van ’t Veld van I de Nederlands hervormde kerk be- I hoorde ook tot de aanwezigen. De preek ging over Johannes 10, de I verzen 11 en 14 (”Ik ben de Goede I Herder”). Voorzitter was professor dr. I van der Linde. I In tegenstelling tot wat door velen I wcrdt verondersteld zal de heer Oos- I krom zich niet beroepbaar stellen. I Hij gaat nu ruim een jaar studeren aan de zendingshogeschool Oegstgeest ILeiden en daarna voor doctoraal te- i teg naar Utrecht. Over een jaar of I I arie hopen de heer Oosterom en zijn I vrouw dan naar Indonesië te vertrek- waar hij docent zal worden aan l Hogere Theologische School op Ce- mbes. De heer Oosterom zal worden J Uitgezonden door >de Gereformeerde 1 Lendingsbond. Hjj is niet bepaald onder de ndruk van het avontuur dat hjj nog maar kort tevoren heeft beleefd. Hendrik Hofstede (24) van de Waddinxveense Henegouwerweg vertelt zjjn verhaal op dezelfde manier als de schooljon gen die thuiskomt met de mededeling dat de meester ziek is en dat hij der halve vrij heeft. Niet leuk voor de meester, maar hij mag best nog een poosje ziek blijven. Je kunt het 'de jonge scheepskok van de Bonafide, het schip dat vorige week woensdagavond in de golven van de Atlantische Oceaan verdween, niet kwalijk nemen; hij is nog te kort zeeman om in geuren en' kleuren van de scheepsramp te verhalen. Later, als hij het gevaar eenmaal goed heeft leren kennen, dan zullen Hendrik Hofstede’s kleinkinderen kunnen ge nieten van opa’s belevenis in die avontuurlijke januari-nacht in 1968. Dan zal de scheepskok kunnen ver tellen hoe het schip waarop hij al drie maanden voer, de zeshonderd brt me tende coaster Bonafide, met een leT- ding permiet (ijzerhoudende grond) uit de Spaanse haven Santander was vertrokken op weg naar Rochester, Engeland. - De ongevallen op rijksweg 12 lever den twee ernstig beschadigde auto’s op. Er waren geen persoonlijke letsels jan heb ik meer van nabij kunnen zien wat U voor de Districtsraad bete kende”, zo zei de heer Verbeur. De scheidende secretaris dankte zijn medebestuursleden voor de pret tige wijze waarop hij met hen heeft kunnen samenwerken en wenste het bestuur in de toekomst met de vele te verwachten problemen veel wijs heid en sterkte toe. J

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 3