m Nu 4206 inwoners EL onze Goede cross-resultaten Gouda AV’65 in voor Geslaagde uitvoering Z’huizens mannenkoor Woningbouw Zevenhuizen kent 1967 gunstige ontwikkeling Schoolgeld kleuters verhoogd r ?,In het bedrijf invloed doen M gelden” Beloonde overtreding Balans-Opruiming* Meisjes Krechting goed op dreef I I Scholen dammen goed in Gouda HUUR Hf I 50-40 en3Oo\o korting lO°/0 Korting Nieuwjaarsrede A. van ‘t Verlaat: WurliTzer Woninginrichting Fa. II. J. Vonk I k 1 Pagina 4 ■BI CNS. IOO I- ELECTRONISCHE ORGEL WSE Inwoners ’UW WATERLEIDING! I Belangrijk Demonstraties Zestig jaar T.' BW lr hoge inruilwaarde voor Uw oude PIANO, HARMO NIUM of ELECTRONISCH ORGEL Vraag folders en inlichtingen bij de Wurlitzer-importeur 6 maanden GRATIS LES Aardgas s Ik - i. WEEKBLAD VOOR WADDiNXVEEN HOLLANDS HART donderdag 18 januari 1968 1 Kleiweg 27 - Gouda - Tel. 3212 I g Z -jwa trm— nor—-:si'jir?r.^xrj.---:vs-aKaugn»t«wt. I mum■man.uemw; Aanbeveling Een woord aan warme aanbeveling In verband met een ophanden zijnde be- en verbouwing moeten wij tijdelijk ruimte vrijmaken. Daardoor kunt u nu profiteren om kwaliteitsgoederen, welke wij in voorraad hebben, aan te schaffen tegen ongekend lage prijzen. P Z Bij de meisjes D werd T. Krechting eerste in 2.38.4 (600 meter); bij de meisjes B werd J. Krechting derde in 3.06.8 en A. Krechting won de 1000 meter bij de meisjes A in precies vier minuten. Controleer NU hoofdkraan en aftap- s| kraan. Meld defecten, vóór het gaat Voorzitter P. Verbree opende met gebed en Schriftlezing, en heette de vele aanwezigen welkom. De spreker van deze avond, de heer J. J. A. van Stapele, penningmeester van de Chr. Metaalbond, wees er in zijn zeer hu moristisch getinte feestrede op, dat ook in 1968 allen mee moeten bou wen aan het organisatiewerk en het niet moeten laten aankomen op de mensen aan de top Voetballers van de Waddinxveense club WSE bleken ook hun mannetje te kunnen staan in de voetballerscros voor senioren over drie kilometer P. Hervieu eindigde zelfs op de tweede plaats in 10.13.6 op elf seconden ach ter de winnaar. L. van der Lans was vjjfde in 10.48.4. B. Lichtenberg, C. Verwoerd, G. Jansen, T. Bunnik kwa men resp. als 14e, 18e, 32e en 35e over de finish. 1 1 Op de anderhalve kilometer bij de B-jongens finiste J. Droog als vijfde in 5.17.4. Achtste was C. Hoogen- doom. H. Kleiweg eindigde als zesde bij de A-jongens op de twee kilome ter in 8.10.2. Allen zijn lid van de AV ’65. I c 1 dg e: Westersingel 42-44 R'dam tel. (010) 13 50 25 Prijzen gv.a. 1.145.- d r a Tijdens de zaterdag op het Olympia- terrein gelopen wedstrijden voor de tweede cross-competitie van de afde ling Gouda van KNAU zijn een aan tal atleten van de Waddinxveense at- letiekclub AV ’65 goed uit de verf ge komen. Met name een aantal leden van de familie Krechting boekte bij de meisjes successen. W. van de Capelle werd achtste op de duizend meter bij de jongens D. F. Rath kwam daar als elfde over de finish. H. Tonkes en G. van Lingen eindigde als resp. negentiende en twintigste. P. van Sieten werd vierde op de kilometer bij de C-jongens (3.50.6). R. Nolet was veertiende. ZEVENHUIZEN Het Zevenhui- zens Mannenkoor heeft zaterdag avond in Hotel Vos een geslaagde uit voering gehouden, die door ongeveer 150 personen werd bezocht. Voorzitter M. Monster heette in zijn openingswoord veel vertegenwoordi gers van plaatselijke verenigingen welkom. Uit de nummers die het Mannenkoor ten gehore bracht, bleek dat er, onder leiding van dirigent A. V.-rhoef, een goede vooruitgang is. Het 22 leden tellende koor bracht o.a. ten gehore Popule mens, Palestrina en gedeelten Het feit, dat de agenda voor de raadsvergadering in Zevenhuizen op dins dag jl. vry gering van omvang was, werd enigszins gecompenseerd door de nieuwjaarsrede, die burgemeester A. van ’t Verlaat in deze eerste vergadering van 1968 uitsprak. Overigens was deze toespraak meer een overzicht van het geen in het afgelopen jaar tot stand is gekomen, dan een vooruitzicht voor de komende maanden. sprak de heer van Stapele nog voor het Sociaal fonds ’’Draagt Elkanders lasten” en de Stichting Spaarbank van het CNV. Aan de spreker werd een bedrag van 100,- gegeven voor de actie ”Kom over”. Het inwonertal van Zevenhuizen is in een jaar tijd gestegen van 4.064 tot 4.206 (op 1 januari 1968). Een stij ging met 142 personen dus, en dat zou bij voortgaande stijging van het in wonertal in deze trant leiden tot een vijfduizend inwoners in 1974. „Met een geleidelijke ontwikkeling van de gemeente zijn wij allen ge baat,” aldus 'de burgemeester, die ook nog zei, dat in de eerste plaats zal worden voorzien in de behoeften van de autochtone bevolking van de ge meente, zonder overigens voorbij te gaan aan de belangen van de in de De toneelvereniging van de Chr. Besturenbond uit Woerden oogstte met een klucht in drie bedrijven van Joh. Blaaser: ’’Rumoer in een kleine wereld” veel succes! De rollen waren in goede handen en de vele verwikke lingen en misverstanden in het stuk kwamen goed uit de verf en vonden veel bijval! Een kort slotwoord sprak nog oud- burgemeester A. Wamaar, die met dankgebed eindigde. Onder de aanwe zigen was ook ds. J. Snoey. gesplein had voorzien. Nu is het geven van namen aan straten en pleinen echter een zaak die is voorbehouden aan de jemeenteraad. Burge meester A. van ’t Verlaat, die het geval in de raadsvergade ring ter sprake bracht, kon evenwel waardering opbrengen voor dit initiatief en hij stelde de raad voor het ’’onwettige” optreden van de betrokken burger te belonen door het par keerterrein inderdaad Catges- plein te noemen. Een 'dergelijk besluit zou ook niets hoeven te kosten, omdat de burgemeester meende, dat de inwoner het - inmiddels op last van hogerhand verwijder de - naambordje ongetwijfeld wel weer ter beschikking zou willen stellen. Bezwaren had de raad niet en dus heeft Zeven huizen nu een parkeerterrein met een officiële naam. Als gevolg van een besluit van de Tweede Kamer zjjn de schoolgelden bij het kleuteronderwijs met ingang van 1 januari drastisch verhoogd. Het wettelijk voorgeschreven schoolgeld per kind per jaar is met 36 verhoogd van 12 tot 48. Aangezien de kleuterscholen naast het wettelijk voorgeschreven bedrag ook altijd nog een bijdrage ontvangen, die in de schoolkas terecht komt, wel ke bijdrage per school varieert, komt het thans jaarlijks te betalen school geld bij het kleuteronderwijs voor het eerste kind aanzienlijk hoger te lig gen. Kleuterscholen, die voorheen bv. een totaal schoolgeld kenden van 38 per jaar moeten dit bedrag nu met 36 verhogen om aan de wettelijke eisen tegemoet te komen. In enkele gevallen hebben kleuter- schoolbesturen al besloten de wette lijke verhoging niet voor de volle honderd procent door te berekenen, maar enkele guldens uit de directe De Waddinxveense scholen die meedoen aan de schooldamkampioen- schappen in Gouda zjjn zaterdag in de eerste ronde indrukwekkend be gonnen. Na twee wedstrjjden leidt het team van de Theo Thjjssenschool in Groep B met vier punten, gevolgd door de Koningin Wilhelminaschool uit Gouda met twee punten. Samen met de Goudse Willem de Zwijger-ulo leidt de Prof. Kohn- stammschool met twee punten uit één wedstrijd. De Waddinxveners zege vierden met liefst 10-0 over het twee de vijftal van 'de Prof. Gunning-ulo uit Gouda. De Theo Thijssenschool kon slechts vier man leveren, zodat al begonnen werd met een 2-0 achterstand. Toch werden beide wedstrijden geëindigd in een zege. Alle deelnemrs zijn lid van d damclub Excelsior. In de aula van de Goudse Theo Thijssenschool aan de Tesselschade- straat begint zaterdagmiddag om twee uur ook de tweede ronde van het schooldamkapioenschap. De woningbouw in Zevenhuizen heeft zich, aldus de burgemeester, gunstig ontwikkeld. Een groot aantal woningzoekenden kon in 1967 aan een woning worden geholpen. Zeven tig woningen kwamen gereed, twee en veertig zijn er thans in het Zuid- plasplan in aanbouw en zullen dit jaar nog klaar komen. Dan zullen er in twee jaar tijd ze ven en zestig woningwetwoningen in de gemeente zijn gerealiseerd. Sinds 1966 werden er zeven en veertig krot woningen opgeruimd of aangekocht, en dat betekent, zo meende de heer Van ’t Verlaat, 'dat de woningbouw in Zevenhuizen niet alleen kwantita tief vooruit is gegaan, maar ook kwa litatief. Door bemiddeling van het ge meentebestuur konden vijftien per sonen in een bejaardentehuis worden geplaatst. Een door een inwoner van Zevenhuizen begane overtre ding is in tegenstelling tot wat men zou verwachten nu eens niet gestraft, maar beloond. Het betreft iemand, die in de om geving van de Catgesbrug woont en het daar vlakbjj gele gen nieuwe parkeerterrein op eigen initiatief van een naam bordje met het opschrift Cat- Voor de goede orde wjjzen we erop, dat er een mogelijkheid bestaat om vrjjstelli/ig van de betaling van het wetteljjk voprgeschreven schoolgeld te verkrijgen. Aanvraagformulieren hiervoor, die bij B. en W. moeten worden ingediend zjjn te verkrijgen bij de hoofdleidsters van de kleuter scholen. laatste jaren in aantal sterk toege nomen forenzen. Naar de mening van de burge meester zou in 1968 kunnen worden begonnen aan de aansluiting van Ze venhuizen op het aardgasnet. Aan de voorwaarde van een miniumaantal aansluitingen van 250 kan worden voldaan, omdat een gehouden en- quete (waarop velen overigens niet hebben gereageerd) een positieve uit slag te zien heeft gegeven. Van de 350 antwoorden waren er 300 ten gunste van het aardags. Een belangrijke zaak, waarop het college van B. en W. in 1968 nog zal terugkomen is de rioolwaterzuive ringsinstallatie. Het plan om in de naaste toekomst een rioolpersleiding naar de Hollandse IJssel aan te leg gen zal om financiële redenen niet kunnen worden gerealiseerd. De oor spronkelijke plannen zijn daarom weer uit de ijskast gehaald en reeds wordt onderhandeld over de benodig de grondaankopen. Ligt de put bulten? Leg dan tussen boven-deksel en tussen-deksel een zak gevuld met kranten. BI] zeer strenge vorst eztra toedekken. Andere belangrijke gebeurtenissen in 1967 die de burgemeester in zijn toespraak betrok, waren de opleve ring van de gerestaureerde toren spits, het tot stand komen van een uniek sportcomplex (met waardering voor de zelfwerkzaamheid van de le den van de voetbalclub bij de bouw van een clubhuis), de start van de aan leg van een kinderspeeltuin en een trapveldje voor de jeugd (welke in 1968 gereed zullen komen) en het ne men van belangrijke verkeersmaat regelen. De maatregelen betreffende de Dorpsstraat zullen binnen enkele weken in werking treden. Belangrijk in het afgelopen jaar was ook de aankoop van ruim vijf ha. grond voor de woningbouw en de uit breiding van de begraafplaats. „Al met al kunnen we terugzien op een jaar, waarin door deze raad belang rijke besluiten werden genomen,” zei de heer Van ’t Verlaat. middels verblijd met de medede ling, dat het rijk 50% (tot een maximum van 293.000) zal betalen van de kosten van restauratie van het kerkgebouw, die naar schatting 585.350 zullen belopen. Van pro vinciale zijde mag voor de toren een subsidie van 8% en voor het kerkgebouw van 10% worden ver wacht. De gemeentelijke subsidie voor het kerkgebouw was bij raadsbesluit van 22 november 1963 bepaald op 15%, maar na toepassing van het zoge naamde Besluit Verfijning Algemene Uitkering Monumenten zou dit 30% kunnen worden. Daarmee kon de raad zich verenigen, zodat de ge meente in de restauratiekosten van het kerkgebouw 175.785 zal bijdra gen. Voor de kerkeljjke gemeente blijft er dan nog het niet onaanzienlijke bedrag van 300.095 over, wat men zelf zal moeten zien te financieren. De gemeente Zevenhuizen zal naast de ryks- en provinciale subsidie nog eens moeten zorgen voor 90.731 ter financiering van de restauratie van de romp van de kerktoren. De raad toonde zich unaniem ver heugd, dat de restauratie van zowel toren als kerkgebouw nu in hun ge heel hun beslag zullen kunnen krij gen. Bescherm de hoofdkraan en (Indian I aanwezig) de watermeter met oude wollen lappen. met recht van koop E v.a. p.mnd. zonder eerste storting van üle modellen te Rotterdam dagelijks van 10-4 uur door onze Wurlitzer-organist JOOP WALVIS. Reeds duizenden muziekliefhebbers leer den met het normale notenschrift door mid del van het unieke aanwijssysteem op de Wurlltzer school vlot orgel spelen Enorme sortering PiatlO'S ....Prijzen v.a. 675.- Hlllir met recht van koop vanaf 15p. mnd. zondezeerste storting ”Het werk nu 60 jaar geleden door ons voorgeslacht in een tijd van gro te armoede ondernomen, met veel te genstand en vooroordeel bekampt, moeten wij in onze welvaartstijd voortzetten”, zei hij.” ”De grote ver anderingen en adembenemende ont wikkelingen moeten wij 'doelbewust mee beheersen en in het bedrijf onze invloed doen gelden. Een boom die aan de stam kwijnt gaat in de top on herroepelijk dood en de boom van onze christelijke organisaties moet zij, levenssappen uit de grond in de stam brengen en vandaar het hele organisme doen groeien! bijdrage van de ouders aan de school kas af te staan. De vrijstelling wordt echter alleen verleend indien bv. een gezin met één kind een inkomen heeft beneden de 106 per week. Voor een gezin met twee kinderen moet dat minimum in komen 114,50 bedragen, voor drie kinderen 123, voor vier kinderen 135 met verder een stijging van 12 per kind. Onder inkomen wordt ver staan het totale gezinsinkomen, dus ook dat van werkende kindleren en de kinderbijslag. In feite betekent dit, dat de vrijstelling dus maar i(rij spo radisch zal kunnen worden verleend. uit de Deutsche Messe van Frans Schubert. Ook het knapenkoor liet een vier tal nummers horen. Overigens week het gezongen repertoire sterk af van het aangekondigde. Op het podium stonden slechts negen kna pen, terwijl het koor uit zestien knapen bestaat. In de pauze werd een verloting ge houden, die wat de financiële kant betreft, zeer geslaagd genoemd kan worden. Na de pauze trad een cabaret ge zelschap op, waarvoor het publiek veel waardering had. Het was bijzon der goed verzorgd en in vergelijking met vorig jaar een stuk beter. Met al haar honderd jaren werd Christelijk Nationaal Schoolonderwijs zaterdag jl. nog een ’hippe jonge dame’ ge noemd. Liefst vijftienhonderd mensen, oud-leerlingen, -on derwijzers en -bestuurders kwamen haar in het gerefor meerd verenigingsgebouw ge lukwensen. We voegen de onze er graag aan toe. Volgende week willen we graag dieper op het onderdja rig bestaan van CNS ingaan met een historisch overzicht. Dat is ook de reden waarom u de briljante toespraak van de oud-voorzitter, de heer F. M. van Tol, in ons verslag niet ge citeerd vindt. Houd hoofdkraan (en nieter) goed bereikbaar. De grote zaal van het gereformeerd verenigingsgebouw was dinsdag avond geheel gevuld met leden en hun dames van de aangesloten orga nisaties Bouwvakkers, Agrarische Bedryfsbond; Metaal- en Electro- technische Industrie; Chr. Bond van Voedings- en Genotmiddelen; Chr. Bond van Overheidspersoneel en de Chr. Bedrijfsgroepen centrale) van van het C.N.V. Lef wel: Hebt U geen C.V., of gaat U enkele dagen van huis deze winter? Bescherm dan Uw waterleiding tegen bevriezing, bij aanschaffing van het Prinses Margriet wordt vrijdag 19 januari as. 25 jaar. De dinsdagavond in de vergadering te behandelen raadsstukken van de Zevenhuizense gemeenteraad hadden op één na alle betrekking op het on derwijs. Die uitzondering was een voorstel tot verlening van een sub sidie voor de restauratie van de Ne derlands Hervormde Kerk. In een schrijven heeft de minister van Cultuur, Recreatie en Maatschap pelijk Werk toegezegd met 40% (tot een maximum van 55.200) bij te dragen in de restauratiekosten van de torenspits (totale kosten van dit in middels gereedgekomen werk: totaal 138.000). In de restauratiekosten van de romp van de toren (geraamd op 167.000) zal het rijk eveneens met 40% tot een maximum van 67.000 bijdragen. Het college van kerkvoogden is in- Jl Tocht Is de grote vijand van Uw huis. Maak daarom kieren, en tochtnaden dicht OP DIVERSE ARTIKELEN. Verder Het vanouds bekende adres: TELEFOON 4919 GROENEND AAL 19 GOUDA b.g.g. Telefoon 5219 op alles, uitgezonderd enkele merkartikelen. g r a d v v d C Z’ zi a

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 4