Raad vanavond: van Gekantelde vrachtauto van RAIFFEISENBANK 1,2 ton voor verbouwing Oranjelaanschool Prozaprijs Hilversum Tuinbouwgebied wordt aangesloten op aardgas veroorzaakt stremming dag op Zuideinde WADDINXVEEN spaarbank en alle bankzaken Oranjelaan 42, Tel. (01828) 2046 Koningin Wilhelminaplein 2 Kantooruren: dagelijks van 9-12.30 uur en van 14-16 uur vrijdagavond van 19-21 uur .i 1 I De Raiffeisenbank is goed voor uw geld Uw spaargeld bijvoorbeeld. II r Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Wim Hazen Weer inbreker Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen 1 CNS-coUecte succes Onteigeningen Brugcentrum 0 Groeiend ledental bij Immanuelkerk Papier-actie 4 I I -o DOKTERSDIENSTEN i o j Gas tlii Verbod Weegje Takels SKI J ■b^ I rtiilitf iBft» 1 Brug lift sfii® Si Weekblad voor Waddinxveen 23e JAARGANG - Nr. 1168 DONDERDAG 25 JANUARI 1968 van- f I s AB-M08 Wie goed telt ziet zeven schoorstenen. Als de raad het voorstel om 83.000 uit te trekken voor de aardgasvoorziening in het kassen- bouwgebied aanvaardt - wat wij allemaal hopen - dan zal Waddinx veen grotendeels van luchtverontreiniging gevrijwaard kunnen blij ven. Beelden als deze zullen dan gelukkig een uitzondering worden. (foto Sjaak Noteboom) Tarieven bij contract; tekstadvertenties op aanvraag Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. (verschijnt elke donderdag) Waddinxveen: C. A. de Geus, Prin ses Beatrixlaan 6, telefoon (01828)2676 ’«venhuizen: J. Tol, Dorpsstraat 12 Bleiswijk, telefoon (01892) 2500. en moest uitwijken voor een tegen ligger. Daardoor raakte de wagen in de smalle en zeer zachte berm en kan telde in zijn geheel. De wagen en aan hanger waren beladen met 15 ton le ge jute-zakken. Redaktie en advertenties: D. van Schagen- plantsoen 8, postbus 38, Waddinxveen, telef. 01828-2659 (van maandag t/m vrijdag uitslui tend tussen 9-17 uur). Voor Kabouters, telefoon 01828 - 2238. Klachten over bezorging (alleen tussen 8.30-17.30 uur telefoon 01828-2238). Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdagmiddag 12 uur. sWADDINXVEEN De Uniecollecte Iten bate van Christelijk Nationaal {Schoolonderwijs, die onlangs werd gehouden, heeft liefst 2.749,10 opge bracht. Dit bedrag werd nimmer be reikt. Het geld komt in hoofdzaak te goede aan de Willem van Oranje- en Koningin Julianaschool, aan de chris telijke ulo, de Groen van Prinsterer- school en aan vier kleuterscholen. De verdeling heeft als basis het aantal schoolgaande kinderen. Het restant wordt voor een ander doel bestemd. Het eindresultaat van de actie zal nog hoger liggen omdat een aantal ge trouwe gevers op het moment van de rondgang niet thuis was. Men kan zijn bijdrage verder nog overhandigen aan de heer Hk. Kempkes in de Nes se. Sterker nogwe zijn beter voor uw geld dan u zelf kunt zijn. Als bank zijn we ons van onze verantwoordelijkheid bewust. Geld in huis betekent risico’s. Wie het goed met zijn geld meent zet het op onze bank. Dat geeft zekerheid. En... uw geld wordt bovendien rentedragend. De directie van het Gemeente- schappelijk Energiebedrijf Gouda en Omstreken heeft het Waddinxveense gemeentebestuur een brief geschre ven waarin uitvoering wordt inge gaan op de mogelijkheden betreffen de het aansluiten van het kassen- bouwgebied op het aardgasnet. Het gas zou moeten worden aan gevoerd via een reeds bestaande langs de Zuidelijke Dwarsweg gelegen lei ding van het bedrijf, hetgeen neer- komst op een investering van 550.000 voor de leidingen en 40.000 voor het te stichten hogedruk-reduceerstation Per tuinderij zal een reduceerstation nodig zijn om de middendruk om te zetten in lage druk hetgeen nog eens 8000 per bedrijf vergt. De exploitatie is alleen dan renda bel als meer dan elf bedrjjven op het aardgasnet worden aangesloten. Zo lang dat nog niet het geval is, moet Waddinxveen in de aansluitingskos- ten per niet-aangesloten bedrjjf per jaar 7600 bijdragen, in dit geval dus elf maal 7600, samen 83.600. Dit De raadsvergadering van avond bevat nog meer interessante onderwerpen. Na de - aan het begin van elke eerste raadsvergadering in een jaar - traditionele nieuwjaarsre de door burgemeester C. A. van der Hooft en de gebruikelijke punten wachten er dertien voorstellen op het fiat van de raad. In februari ’66 werd besloten tot verkoop van een stukje grond aan de Tesselschadelaan voor de bouw van zeven garages aan de NV Bouwteam Groenswaard. Het Bouwteam heeft geen belangstelling voor deze grond, zodat het raadsbesluit moet worden ingetrokken. In december ’67 besloot de raad voor 8280 een strook grond te kopen van de Coöp. Tuiniersvere- niging Gouda en Omstreken voor de de verbreding enz. van de Tweede Bloksweg. Deze prijs is te hoog be vonden en de coöperatie is bereid ge bleken de grond ook voor 5625 van de hand te doen. Een Waddinxvener, die zijn perce len aan de Kerkweg zal moeten ont ruimen volgens een raadsbesluit van februari ’64 en een vonnis va n de rechtbank in Rotterdam van januari ’67, heeft de wens te kennen gegeven een stuk bouwterrein aan de noord kant van de Stationsstraat te mogen kopen voor 25.200. Het gaat om een stuk grond ter grootte van ca. 420 m2. De Bouwmaterialenhandel T. de Waardt NV aan de Noordkade wil van de gemeente aan diezelfde Noordkade een strook grond aan kopen, die is gelegen voor een vier tal woningen, die eigendom van de NV zijn. Het gaat om zestig vier kante meter, die voor de gemeente geen waarde hebben. B en W stel len voor de grond voor 1200 te verkopen. Omdat het verkeer op de noorde lijke rijbaan van de Willem de Zwij- gerlaan tussen de Prinses Beatrix laan en het Koningin Wilhelminaplein in het bijzonder tijdens de wekelijkse koopavond wordt belemmerd door ter weerszijden van de rijbaan gepar keerde auto’s (tussen Beatrixlaan en KW-plein) stellen B en W voor op die rijbaan een parkeerverbod in te voe ren. Dit kan gemakkelijk omdat bij on langs gehouden tellingen is gebleken dat het parkeerderrein achter Albert Heijn ternauwernood wordt benut. Men zal er nu dus gebruik van moe ten maken. WADDINXVEEN Een inbreker heeft zaterdagavond omstreeks elf uur getracht zich toegang te verschaf fen tot het huis van de heer Van der Wal aan de Kerkweg. In de keuken werd hij verrast door de komst van de echtgenote van de heer Van der Wal. Hij ging overhaast op de vlucht ZEVENHUIZEN Vorige week donderdag is van ’s morgens half negen tot ’s avonds laat het gehele Zuideinde afgesloten geweest voor alle verkeer. De oorzaak daarvan was een vrachtwagen met aanhangwagen, die in de Ring vaart was gekanteld. Al vaker is een personenauto of een vrachtwagen in de ringvaart verdwe nen, hetzij langs het Zuideinde hetzij langs het Noordeinde. Maar zoveel ongerief al nu zal er nog nooit zijn ge weest. Woensdagavond omstreeks zes uur reed de vrachtauto, eigendom van de firma Labeeuw-Dedeurvaerder uit Rumbeke (België) op het Zuideinde bedrag krjjgt de gemeente terug zo dra zich tuinders aan de Abraham Kroesweg gaan vestigen die gebruik gaan maken van het aardgas. WADDINXVEEN De buitenge wone wijkgemeente in wording van de Nederlands hervormde kerk, Im manuelkerk geheten, groeit gestaag. Telde de gemeente in januari 1965 1500 lidmaten, doopleden en geboor teleden, het jaar daarop waren er al 1700 leden. Begin vorig jaar waren er ongeveer 2000 en aan het begin van dit jaar bleek de gemeente 2100 leden te tellen. De Willem van Oranjeschool aan de Oranjelaan moeten een verbou wing ondergaan die ongeveer 120.000 gaat kosten. De raad had voor dit project al 56.760 beschik baar gesteld maar naar aanleiding van opmerkingen van de bouwkun dig hoofdinspecteur is een aantal voorzieningen gewijzigd of uitgebreid Voor het beschikbaar gestelde bedrag zal aan de school een nieuwe be stuurskamer worden gebouwd, die ook kan worden gebruikt als onder- zoekkamer voor de schoolarts, wor den de toiletten vernieuwd en krijgt de school een nieuwe fietsenberging. Evenals dat met de boerderij van de heer Klapwjjk is gebeurd, willen B en W nu een woonhuis met schuur en erf in het recreatieplan ’t Weegje aankopen (voor 30.000) ten behoeve van het recreatieschap Reeuwjjkse Plassen en omgeving. Dat betekent dat de provincie het door de gemeen te aangekochte zal overnemen voor dezelfde prijs, vermeerderd met de bijkomende kosten. Het perceel is ei gendom van een inmiddels overleden inwoner van Gouda. B en W achten aankoop van dit gebied, voor een groot deel uit water bestaand, van essentieel voor de recreatieplannen daar. Het college vraagt voorts een kre diet van 7600 voor de aanschaf van een tweede volautomatische zout/ zandstrooier, die noodzakelijk is ge worden door de uitbreiding van het wegennet in de gemeente en een snellere bestrijding van de gladheid. De verwarmingsinstallatie van de lagere Jan Ligthartschool moet van het gebruik van stookolie overschake len op aardgas, hetgeen ombouw noodzakelijk maakt. De thans veer tienjarige olie-tank behoeft dringend herstel en het zou 5100 kosten om een nieuwe aan te schaffen. Aardgas blijkt toch voordeliger; de ombouw vergt ’slechts’ 4700. De Groen van Prinstererschool heeft een tekort aan leermiddelen voor het derde, vierde en vijfde leer jaar als gevolg van de stijging van het aantal scholieren. B en W stellen nu voor medewerking te verlenen voor de aanvulling van het tekort voor een bedrag van 1242. Ook de Koningin Julianaschool be hoeft nieuwe leermiddelen en wel voor het invoeren van een nieuwe on derwijsmethode in het eerste leer- jaar, die bedoeld is om de overgang van kleuterschool naar lagere school Abonnement: 2,12 per kwartaal bij vooruitbeta ling; postabonnementen 6,15 binnen het versprei dingsgebied en 11,15 per half Jaar voor overig Nederland, exclusief Incassokosten WADDINXVEEN Wim Hazeu, de in Waddinxveen wonende dichter, heeft de poëzieprijs van de gemeente Hilversum gekregen. De jury, o.a. be staande uit Halbo C. Kool en Gabriël Smit, besloot eenstemmig de prjjs aan de Waddinxvener toe te kennen. De prozaprijs van Hilversum is bestemd voor prof.dr.Garmt Stuiveling. Wim Hazeu is o.a. de auteur van de dichtbundels Achterebbe en Dank dag voor het Gewas, de bloemlezing Dichter bij Achterberg en van bijdra gen in verschillende tijdschriften. Hij is redacteur van het literair tijd schrift Kentering, literair recensent van de Delftsche Courant, het dag blad Tubantia en het Vlaamse week blad Links. Hij is voorts dramaturg- producer bij de NCRV. Donderdagmorgen om half negen begonnen twee grote takelwagens aan een haast onmogeljjke opgave. Pas in de loop van de avond was het karwei geklaard. Al die tijd was het verkeer via smalle polderweggetjes omgeleid. Omdat die zo smal zijn, waren ze als éénrichtingswegen aangewezen. Ook de busdienst Zevenhuizen-Rot- terdam van Van Gog moest omrijden. Voor de passagiers op het Zuideinde betekende dit een flink eind lopen. Van de aspirant-verbruiker zal voor aansluiting 1500 worden ge vraagd en voor het verbruik vallen onder het groot verbruikers-contract- tarief van vijf cent per afgenomen kubieke meter en een vast bedrag van 400. Als meer dan een miljoen ku bieke meter wordt verbruikt per jaar dan wordt de prijs 4,73 cent per m3 en het bedrag per maand 625. Deze prijzen zijn gebonden aan de prijs van zware stookolie en zullen zich - ten hoogste met fluctuaties van 0,95 cent - naar boven of naar beneden aan de olieprijs aanpassen. B en W achten het beschikbaar stellen van dit ’voorschot’ van het hoogste belang om de luchtverontrei niging tot een minimum te kunnen beperken. In de commissie tot wering van schoolverzuim moeten worden her benoemd de heren G. Koppelaar, H. J. Egbers en J. W. Verbakel. iiisai WW Het tuinbouwgebied ten westen van Waddinxveen zal worden aangesloten op het aardgasnet als de gemeenteraad in zjjn vergadering van vanavond ak koord gaat met een voorstel van B. W. om 83.600 beschikbaar te stellen als bjjdrage in de aansluitkosten. Het gaat in eerste instantie om de bedrijven die zich zullen vestigen aan de Abraham Kroesweg. B. W. achten het noodzakelijk om van het eerste moment af te voorkomen dat de zich hier vestigende tuinbouwbedrijven gebruik gaan maken van zware stookolie voor de verwarming van hun kassen. wat te vergemakkelijken. Gevraagd wordt een krediet van 2664. In het bestemmingsplan Brugcen trum moeten een aantal percelen ge legen tussen Zuidkade en Juliana- straat, aan de voet van de hefbrug dus, worden onteigend. De raad keur de in oktober 1967 een plan tot ont eigening goed. Het plan heeft inmid dels ter inzage gelegen en van de ge legenheid tot het indienen van be zwaren is geen gebruik gemaakt. Met de eigenaars bleek minnelijke schikking niet mogelijk, zodat het noodzakelijk is de procedure tot ont eigening voort te zetten. De raad wordt voorgesteld de betreffende per celen te onteigenen. WADDINXVEEN Ter verster- king van het bouwfonds der gerefor meerde kerk wordt zaterdag as. weer een oud-papieractie gehouden. I J I SS

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 1