Weinig belangstelling jaarvergadering SDS 147.9S Epiloog Proloog IP ||||h I J1P WIPI’EltOElX en de ongeluksvogel I plus 10% korting irUit 11 \1’ Schaakclub WSV Gouwenieuws PTT-centrale Feest op 9 febr. Steenland baH ’t overdrijft natuurlijk sterk! prettig rollen, lekker roken! Neem óók TWIN dat hij vaster op het ijs staat omdat hij TWIN rookt, Wie beweert, DE BRONZEN ADELAAR Overwinningen Zevenklappers Daverende zeges voor W’veense schooldamteams kJ O in bedrijf IN HET KORT EW FRA-VA-KO’s Of U nu op schaatsen rijdt of op Uw zitvlak glijdt: neem in elk geval TWIN. U rookt er voortreffelijk van. Roestvrij Stalen Keukenuitrusting WW. Klaver jas-avond Pagina 2 Historische roman Baronesse Orczy TH!' w 2 ■2 3 geschenkhuizen - Leiders - if M 1 AM B WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART - donderdag 25 januari 1968 i 51 Standen ”Ach dat valt wel mee”, lachte Programma Ui iSRECIAi^Z HALF ZWARE SHAG MOERKAPELLE Het ging wat moeizaam, maar we zijn er dan toch eindelijk achter gekomen dat de feest avond van de mandolineclub De Sna renplukkers wordt gehouden op vrij dag 9 februari. En niet op 26 januari of 7 februari, ’t Is maar een weet ZATERDAGVOETBAL Be Fair-Koudekerk, 14.30 uur ZONDAGVOETBAL Spoorwijk-Waddinxveen Groeneweg-Oliveo, 14.30 uur boerenbruin, dwars gebakken Weekend lang mals TWIN is alleen een prima halfzivare shag. Prettig om te rollen, omdat hij lang gesneden is. Lekker om te roken, omdat hij goed gemengd is. Eikenlaan, leplaan; W’veen Telef. 2401 b g.g. 2184 voorzitter P. Dullaart en secretares se mej. T. Bouwmeester. A. v.d. Ruit nam de plaats in van de niet herkies bare penningmeester J. Boer. Als leidsters en leiders zijn be noemd: Senioren: P. Dullaart (senio ren); mej. M. Dullaart (juniorengr. 1); mej. N. Hogebrug (junioren 2). Reser ves: P. Hoogendoorn en P. v.d. Berg. As. zaterdag wordt alweer de eerste wandeltocht al weer gehouden. Men loopt in Boskoop mee, aan een serie van drie tochten, elke maand één. Twee daarvan moeten worden meege lopen om een medaille te krijgen. 11 10 10 12 9 9 8 11 9 7 8 9 10 8 10 10 8 7 8 8 11 9 14 13 13 13 14 13 12 11 13 14 14 6 5 4 4 4 5 4 2 2 2 2 0 4 6 5 4 4 3 3 3 4 0 1 1 2 4 3 3 1 1 3 2 2 2 2 3 0 2 4 1 2 1 6 3 0 6 4 2 7 2 3 4 4 3 2 4 4 7 7 6 7 6 8 9 3 3 7 4 6 9-14 9-22 ”Ach welnee. ’’Ziet u nou wel dat het een sterke paal is? Die breekt niet zo gemakkelijk hoor”. ”Van kwaad tot erger...” jam merde de HELPvrager. ”Nu denk je zeker dat die paal sterk is,maar weet je dat wel zéker? Met palen weet je dat nóóit zeker. Zo’n paal is één en al gevaar. Heus ventje geloof me toch!” Snipper liet het intussen niet bij woorden en gaf voor de tweede maal een trap tegen de paal, -en veel harder dan de eerste keer. Maar de paal brak niet, nee, hij brak niet, maar wat er wél ge beurde zie je op het prentje! WADDINXVEEN Vijf teams van de zwem- en poloclub De Gouwe kwamen vorige week in het water; vier kwamen met winst terug. Vooral het tweede en vierde zevental zorg den voor een verrassing met dit fraaie resultaat. W w fl M J fr r. vzras. 0 23 29-17 3 20 37-19 3 20 33-14 2 18 31-23 4 17 22-16 6 12 25-21 8 11 24-35 5 10 21-28 9 27-31 8 23-27 8 19-27 8 17-30 6 19-37 9 18-18 8 10-12 8 17-25 5 2 Onze streekgenoten in de KNVB weren zich wonderwel. Hoewel we er zondag niet veel van hebben kunnen zien, verrichten ze over het algemeen goede prestaties en weten ze zich nog steeds aardig in de voorste slagorden te handhaven. Dat mag best eens ge zegd worden. In Waddinxveen zat het zondag zó potdicht dat de geelzwarten thuis konden blijven. Jammer, want zo ra ken ze geheel uit hun ritme en zien ze hun concurrenten steeds verder weglopen. Toch was het nog een lu cratieve dag door wat gerommel in de hoogste regionen. Als Waddinx veen de drie wedstrijden die het nu achterstaat in winst weet om te zet ten dan staat het bovenaan! Groeneweg trof het niet zo best. Het kon in al die mist het net niet vinden en het was maar gelukkig dat hekkesluiter Duindorp er ook geen gat in zag, zodat tenminste nog één punt in Zevenhuizen bleef. Jammer, maar er staan de Zevenhuizenaren nog vele overwinningen te wachten, waarmee ze het verloren gegane ter rein weer zullen heroveren. Moerkapelle zegevierde weer met grote cijfers. Nog is de kloof tussen de blauwwitten en Lenig en Snel groot, maar eens komt de definitieve afrekening. Wie weet zien we op het eind van de competitie een felle strijd tussen Groeneweg en Zevenhuizen om de hoogste eer. Steeds minder hoop krijgen we op eventuele terugkeer van Be Fair naar de top van de ranglijst. Er zijn weliswaar nog elf ontmoetingen uit te vechten, maar zolang de zwartwit- ten spelen zoals ze zaterdag weer te gen GWS hebben gedaan, dan ziet al les er maar somber uit. Vooropgesteld dat Be Fair wint van Koudekerk - wat wij redelijker wijs gesproken toch wel mogen ver wachten - kunnen de Waddinxveen- se zaterdagvoetballers zich zaterdag toch weer in de rijen der ’groten’ scharen als de uitslag van de wed strijd Naaldwijk-Spirit eindigt in een zege van de streekgenoten. Dan nl. is de uitloop van de Naaldwijkers ge stremd en kan de toekomst weer met enige inventiviteit worden aangevan gen. Hoewel Waddinxveen voor degra datie niet meer te vrezen heeft, is het in de top ook nog lang niet klaar met alle vjjanden. Want Westerkwartier mag dan bovenaan staan,het is zelfs voor de vierde van onder, Woerden, nog mogeljjk bovenaan te eindigen. Dat is weliswaar theorie, maar toch ook een realiteit waarmee Waddinx veen rekening heeft te houden als het zondag in het veld komt tegen Spoor- wijk. Een zege, tippen wjj, hoewel het geen ’makkie’ wordt. Bovendien znn de andere wedstrijden in de vierde klas B uitermate interessant. Groeneweg herstelt zich wel tegen het Pijnackerse Oliveo. Daarmee zou den de Zevenhuizenaren bovenaan komen, want noch Lenig en Snel, noch Moerkapelle komen in het veld. Reëel is die ere-plaats dus (nog) niet. 51. ”U maakt zich zorgen om nie mendal”, lachte Snipper zelfverze kerd. ’’Deze paal is heel erg sterk, want het is een oersterke paal”. Maar de HELPvrager be schermde angstig zijn hoofd en schuifelde voetje voor voetje naar de deuropening. „Je moest eens weten ventje...” mompelde hij schor. ’’Heus, overal loert ge vaar! Heus, dat gaat nooit goed met die paal. Straks breekt-ie en dan ZEVENHUIZEN Vorige week kwamen vier teams van de volley balvereniging De Zevenklappers bin nen de Ijjnen; alle behaalden ze een overwinning. Zaterdagmiddag vestigde het junio renteam zich weer vaster op kop door Olympia met 3-0 te verslaan. De eer ste en tweede eindigden in 15-8 en 15-6. Een zwakke arbitrage had in de derde set aan beide kanten van het net veel gooi- en smijtwerk tot ge volg. Deze set eindigde in 15-12. Eveneens een zwakke arbitrage was erbij de wedstrijd HouVast I-Zeven- klappers I (dames). Aangezien boven dien beide teams invallers hadden vanwege griepgevallen, was het peil (behalve de laatste set) van de wed strijd bijzonder slecht De setstanden waren 9-15, 15-4, 12-15 en 4-15; des ondanks een nuttige 3-1 zege. Het eerste herenteam ontving Jo- dan Boys 3 uit Gouda. Het was een uitstekende wedstrijd, op behoorlijk technisch peil staand. De gastheren wonnen met 3-0, met de setstanden 15-9, 15-12 en 15-6. Een voortaan vaste opstelling van het tweede herenteam, wierp direkt zijn vruchten af. VOAC 2 werd op ei gen terrein met 3-0 verslagen, terwijl de sets eindigden met de stand 15-9, 15-11 en 15-7. WADDINXVEEN De damteams van de Prof.Ph.A. Kohnstamm-ulo en de Theo Thijssenschool zijn zaterdag weer met klinkende overwinningen thuis gekomen. De ulo won zijn wed strijd voor de tweede keer met 10-0 en de Theo Thijssenschool kwam zelfs twee keer met een dergelijk resultaat voor de dag. De Kohnstamm-ulo versloeg in groep B het derde team van de Gun ningschool, terwijl de Theo Thijssen school de Goudse Anne Frankschool en Koningin Wilhelminaschool 2 met de grond gelijk maakte. .Na de twee de ronde om het schooldamkampioen- schap, gespeeld in Gouda, leiden bei de Waddinxveense teams in hun pou les, de Theo Thijssenschool zelfs met een voorsprong van twee punten. Het programma luidt: 27 jan. Rotterdam 1-Gouwe 1 (dames) 19.10 uur - voor de beker; 30 jan. Gouwe (meisjes)-ZPS, 20 uur; Woer den 3-Gouwe 4 (heren) 21.05 in Gou da; 3 febr.: De Zijl 2-Gouwe 2, 21.05 uur in Leiden. WADDINXVEEN De achttiende ronde van de competitie om het club- kampioenschap van de Waddinx veense Schaak Vereniging heeft de volgende uitslagen opgeleverd: G. de Willigen-P. Broer J-J, J. van Oort- W. van Oort 0-1, H. Schoemaker-A. A. van Oort i~i, N. E. Plantfeber- P. Perdjjk 0-1, B. Berloth-A. Littooy afgebr., A. Wiersma-L. Landeweer 0-1, P. Neeleman-A. Versluis 0-1. De eerder uitgestelde wedstrijd GEB 2-WSV 1 voor de competitie van de Rotterdamse Schaak Bond wordt nu vanavond gespeeld. De op donder dag 7 december bij 3J-3J afgebro ken ontmoeting Zwarte Dame 2-WSV 1 is na het uitspelen van de drie af gebroken partijen in een 5J-4J zege voor de Waddinxveners geëindigd. III. Het was ’s avonds laat op twintig maart. Een dunne mist verspreidde zich over Parijs. Vanaf de Place du Caroussel waren de verlichte ramen van de Tuilerieën slechts door een waas te zien. Een dichte menigte was hier verzameld. Uur na uur 'wachtten zij, sinds vroeg in de middag ’n renbode van Fontainebleau met het bericht kwam, dat de Keizer daar al was en nog dezelfde avond in Parijs zou aanko men. De mensenmenigte, die nog geen vierentwintig uur ge leden een paar tranen van sympathie liet rollen bij het vertrek van de oude vorst, staat hier nu opgewonden te wachten, klaar om de volksheld toe te juichen. Het was inderdaad een zeer heterogene massa! Voor het grootste deel waren het nieuwsgierigen en geestdrif tige Bonapartisten, maar ook waren er ontevredenen,die geklaagd hadden onder de conservatieve dwingelandij van de Restauratie en anderen, die nooit geestdriftig waren, maar wie iedere verandering welkom was, om dat het misschien verbetering brengen kon. Hier en daar liepen er een paar heethoofden tussen door, die de Keizer al even hartgrondig vervloekten als zij het de Koning gedaan hadden en dan tenslotte wat droevigge- stemde koningsgezinden, die de totale vernietiging van al hun verwachtingen betreurden. Victor De Marmont stond een tijd tussen de menigte. Hij wist.dat de Keizer hoogstwaarschijnlijk niet vóór de nacht in Parijs kon zijn en hij genoot ervan meegesleept te worden door het enthousisme, dat steeds hoger en ho ger oplaaide. Hij luisterde naar de opgewonden gesprek ken om zich heen. Zij waren hier gekomen om de held, die hij zelf aanbad, toe te juichen. Onder zijn zorgvuldig dichtgeknoopte jas droeg hij de waardepapieren, die hij nu spoedig aan de Keizer zou overhandigen. Clyffurde bewoog zich ook tussen de menigte. Telkens stond hij stil te luisteren naar de gesprekken om zich heen. Hij was bang, dat dit enthousiasme kort zou du ren; hij vermoedde dat binnen enige weken de moedige, roekeloze avonturier, die Frankrijk zo gemakkelijk her- roverd had, zou ondervinden, dat de keizerlijke kroon niet zo stevig op zijn hoofd zou rusten. Volgens hem kon de tegenwoordige verheerlijking maar kort duren en de kalme Engelsman lachte in zichzelf om de luide kreten van „Vive l’Empereur!”, die telkens weer opstegen, zo dra er geluid van paardengetrappel of geratel van wie len uit de richting van Fontainebleau gehoord werd. Niemand wist beter dan hij, dat nu al in Engeland een andere grote held, Wellington, zijn legers aan het orga niseren was om nu voor goed een eind te maken aan de macht en de eerzucht van de man, die door Engeland nooit anders dan als een vijand beschouwd was. In de binnenzak van zijn jas droeg Clyffurde een brief, die hij zojuist in zijn pension in het Quartier Al ma ontvangen had een paar minuten vóór hij de straat opgegaan was. Die brief was het antwoord op een ver trouwelijk schrijven van hem aan het hoofd van het Departement van de Engelse geheime dienst te Parijs, waarin hij vroeg of het Departement ook wist, of de grote som geld in handen van de Koning gekomen was, vóór zijn vlucht uit de hoofdstad. Het antwoord was kort maar krachtig: „Neen!” Het geheime Departement had niets van zo’n buiten kansje gehoord. Maar wel hadden geheime spionnen be richt ontvangen, dat Victor De Marmont, kapitein van de lijfwacht van Napoleon, de St. Genis aangerand had op de grote weg, niet ver van Lyon. Naaldwijk Spirit Katwijk SVOW Be Fair De Lier GWS Lisser B. Hazersw. B. Koudekerk Rouwkoop Oegstgeest Leiden ^1 WADDINXVEEN De PTT-tele- fooncentrale aan de Jan Dorrekens- kade waaraan nu al enkele jaren in tensief is gewerkt, zal op of omstreeks woensdag 14 februari volledig in be drijf komen. Deze week is men be gonnen de telefoon-abonnees op de nieuwe centrale aan te sluiten. MOERKAPELLE De klaverjas club Ontspanning Na Arbeid houdt vrijdag 26 januari as. in het Dorps huis een onderlinge klaverjaswed- strijd. De wedstrijd begint om acht uur. 2 13 22- 5 2 12 28-16 2 12 16-14 1 11 16-10 3 11 18-13 4 11 21-21 9 17-18 7 15-12 6 11-16 6 10-18 6 17-29 2 4-25 Snipper. ’’Wacht maar, om u he lemaal gerust te stellen zal ik nog eens een flinke trap tegen die paal geven; wèdden dat-ie niet breekt?” ZATERDAGVOETBAL 13 10 13 10 9 7 8 5 5 2 3 4 1 2 2 ZONDAGVOETBAL Westerkwartier 12 Quick Steps Archipel Tonegido VTL Waddinxveen .Spoorwijk Woerden Boskoop DSO Ooievaars Vierde klas D KNVB: Lenig en Snel Moerkapelle Groeneweg Bergambacht Flammingo’s Wit Blauw Esto Zwart Blauw Oliveo Texas Wippolder Duindorp SV 1 15 13- 8 3 14 20-15 2 13 22-16 2 12 20-18 4 12 24-23 4 2 10 19-11 3 2 0 5 0 ZEVENHUIZEN Met slechts elf aanwezige leden hield de wandelsport- vereniging „Sterker Door Strijd” vrijdagavond in Hotel Vos de jaarlijkse ledenvergadering. In het afgelopen jaar is het leden aantal vrijwel constant gebleven. Het zijn er bijna zestig. Financieel bezien heeft de vereniging een goed jaar achter de rug. Ondanks een totaal aan uitgaven van ongeveer 2900,- was er een batig saldo van 500,-. De bestuursverkiezing leverde wei nig problemen op. Herkozen zijn Het geleide, dat Victor De Marmont bij zich had, was te Villefranche door hem teruggezonden. De Engelse geheime dienst was van dit alles op de hoogte gekomen door de stomiteit van de sergeant, die het bevel over het escorte voerde en die er zich in een herberg op beroemd had, zelf de St. Genis gefouilleerd te hebben en er een grote som geld op hem gevonden was, die De Marmont dadelijk in beslag nam. Toen Clyffurde deze brief gelezen had, sloeg hij een taal uit, die een kolendrager eer aangedaan zou hebben. Hij vervloekte de St. Genis, die zich had laten pakken, maar ook zichzelf, omdat hij zo slap was geweest, het geld uit handen te geven. De brief brandde hem in zijn handen. Hij had ge dacht de vrouw, die hij liefhad, te dienen door haar eerst het geld te ontnemen, omdat hij wist, dat Victor De Marmont er op loerde en verder, door aan de man van wie zij hield de eer te gunnen, dat geld aan de voe ten van zijn vorst te leggen. Alles was op een fiasco uit gelopen en Clyffurde voelde zich verdrietig en boos op zichzelf. En temidden van de menigte temidden van degenen die droevig en eenzaam de zegevierende intocht van de vijand kwamen bijwonen, zoals zij de vernedering van hun koning hadden bij gewoond waren le Comte en zijn dochter Crystal. Zij waren, evenals vele andere ko ningsgezinden, gekomen met de vage hoop, dat het volk eindelijk zou tonen, dat Parijs voor de koning en niet voor de overweldiger was. Toen de Comte de Cambray en Crystal op de Place du Caroussel aankwamen, zag men nog enige witte kokar des in het gedrang, maar hoe later het werd, hoe minder er overbleven. Enkele kokardes werden ruw afgerukt en in de modder gegooid en de drager kon een flinke por krijgen, als hij volhardde in zijn koningsgezinde uiting. Dergelijke voorvallen beangstigden Crystal niet in ’t als zij ze zag. Zij droeg haar witte kokarde openlijk op haar mantel gespeld; zij was te trouw, te geestdriftig, te veel vrouw, om haar overtuigingen zo maar op te ge ven. Zij zag er zo jong en lief uit, zoals zij daar ging naast haar vader en hij was zo’n typisch onschadelijk overblijfsel van het gevallen régime, dat zij, behalve een paar ruwe woorden en zo nu en dan een dreigement tot nu toe nergens last van hadden. En nu kreeg de menigte langzamerhand zo veel te zien, dat er niet meer gelet werd op witte kokardes en voorlopig voelde niemand behoefte de treurig kijkende koningsgezinden te plagen. Een sleep rijtuigen reed nu de stad binnen over de Place du Caroussel naar de Tui lerieën. Eerst ging het langzaam en hielden ze vlug bij de poorten van het Oavillon de Flore stil. De eersten stapten snel uit en gingen gauw het paleis binnen. De jassen waren zorgvuldig dichtgeknoopt om de unifor men en livreien te verbergen. Ministers, Raadsheren, de Hofhouding, botteliers, lijfknechten, zij kwamen allen zo onopvallend mogelijk in groepjes van twee of drie. Hoe later het op de middag werd, hoe openlijker zij zich vertoonden. Zij sloegen de rijtuigportieren achter zich dicht en deden niet langer geheimzinnig en gehaast. Zij stonden even op de treeplank stil om een bevel te geven of om met een vriend te praten; de schitterende unifor men werden niet langer onder de jassen bedekt, maar vértoonden openlijk de ridderorden, de sterren en het goud boruursel. Nu kwam het bericht: De Keizer heeft Fontainebleau verlaten! Binnen een uur is hij in Parijs! o Gouwe 1 (dames) maakte korte metten door hen met een 5-0 neder laag huiswarts te sturen. Gouwe 2 (heren) versloeg het sterke BZC 1, wardoor het de aansluiting met de kopgroep niet verloor. Gouwe 3 (he ren) liet De Zijl 3 kansloos door een 4-0 overwinning. Gouwe 3 (heren) liet De Zijl 3 kansloos door een 4-0 over winning. Gouwe 4 (heren) verrasste iedereen door een verdiende zege op AZC 4: 1-2. De enige teleurstelling was de nederlaag van het jongens- team dat met 3-1 van de AZC-jeugd verloor.

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 2