kamerstukken V ergadering van van BALOO JARIG Bredeweg Slot Actie 300f 32.000 Ernstig gewond I Raadsleden willen gebruik gas in kassengebied verplichten Voorrang I I I 1 0 I Resültaat overtreft stoutste verwachting I Hervormd Moerkapelle bijeen in Dorpshuis Discussie over CPB over Afrika Spreekuur PvdA Modelwoning Rehorst N.V. Rijnstreek betrekt nieuwe kantoor BOTSING DOOR SLECHT ZICHT BEROEP Cognac parkeerverbod bevolking lO°lo gegroeid „Vieux” Citroen brandewijn (zacht en toch pittig) VAN EEUWEN Moerkapelle’s Pagina 3 HOE? WAT? WAAROM?... CONTACTLENZEN A G E N A Dwang GHften Dia’s zfNZi* WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART - donderdag 1 februari 1968 de 'a Zeg. kan jij me zeggen hoe het met Suze gaat? Kijkt ze Ga ook naar Grit en laat ze nog altijd zo zuur? Suze?? Die is helemaal veranderd; ze is opgewekt en vrolijk sinds ze Grit contactlenzen draagt Contactlensspecialist ZEVENHUIZEN DIVERSEN (foto’s Sjaak Noteboom) ft 1 Contactlenzen geven zelfvertrouwen! U demonstreren. Het zijn vliesdunne kapjes, die op het traanvocht drijven. Erg prettig in gebruik. U voelt niets en ziet alles haarscherp. ‘r. Opticiën de kortste keren verdwenen was. Zelfs een pootje kon er niet af. Baloo tracteert, zo legde dokter Na gel uit, om zijn dankbaarheid te to nen voor de gastvrijheid die hij altijd op alle scholen in Waddinxveen on dervindt. (elk bedrijf dat zich wil aansluiten, moet 1.500 betalen). De prijs van het gas kan wegens EEG-bepalingen niet omlaag, en dus zou de tuinders een tegemoetkoming moeten worden gegeven. Anders doen ze het niet,” al dus de heer Van Gent. Nog een besluit van de raad, dat met het verkeer te maken heeft: de aanschaf van een tweede volautoma tische zandstrooier, ten bedrage van 7.600. Deze is noodzakelijk gewor den door de toenemende uitbreiding van het wegennet in de gemeente en door de noodzaak de gladheid nog sneller te kunnen bestrijden. On derwiji* Er waren ook nog wat besluiten t.a.v. het onderwijs. Een krediet van 4.700 werd gevoteerd voor de om bouw van de oliestook tot aardasin stallatie bij de Jan Lighthartschool. Voor de aanschaf van leermiddelen voor de Groen van Prinstererschool en de Koningin Julianaschool droeg de raad respectievelijk 1.242 en 2.664 bij. Een krediet van bijna zes tigduizend gulden, dat vorig jaar al was verleend voor een bestuurska mer, en vernieuwde toiletten t.b.v. de Willem van Oranjeschool, is door al lerlei oorzaken (o.a. de noodzaak om een nieuwe fietsenberging te plaat sen) te weinig gebleken, en werd thans verhoogd tot 120.000. Zaterdag 3 februari: Dansavond Jongerencontact, ver.geb. Trooststr., 20 uur. Dinsdag 6 februari: Bejaardenmiddag, geref. ver. geb. 14.30 uur. WADDINXVEEN Vrjjdag 2 februari: Jaarvergadering CBTB, herv. wijk- geb. Esdoornlaan, 20 uur. Spreekuur raadsfractie PvdA, café De Unie Kerkweg, 19.30 uur. Woensdag 7 februari: Kienavond Gouwerijders, De Unie, Kerkweg, 20 uur. Dinsdag 13 februari: Bijeenkomst Plattelandsvrouwen, geref. ver. geb. Woensdag 14 februari: Jaarvergadering NCVB, geref. ver. geb. Klaverjasavond Gouwerijders, De Unie, Kerkweg, 20 uur. Donderdag 15 februari: Bijeenkomst AR, geref. ver. geb., 20 uur. Zaterdag 17 februari: Dansavond Jongerencontact (mmv. Poly Toop) ver. geb. Trooststr. 20 uur. Dinsdag 20 februari: Bejaardenmiddag, geref. ver. geb., 14.30 uur. Woensdag 28 februari: Kienavond Gouwerijders, café De Unie Kerkweg, 20 uur. Donderdag 1 februari: Concert Residentie-orkest, solist Christiaan Bor, Schouwburg, Boele- kade, Gouda, 20 uur. Woensdag 21 februari: Concert Residentie-orkest, soliste In grid Haebler, Schouwburg, Boelekade Gouda, 20 uur. ■d MOERKAPELLE Door slecht zicht als gevolg van de regen kwam vorige week na bij de Holvoeterbrug de heer W. Doornheim op zijn brom fiets in botsing met de scholier Dik Bac die stil stond naast zijn fiets. Bei den kwamen te vallen. Dik Bac liep een dubbele beenbreuk en een hersen schudding op, de heer Doornheim kreeg ook een hersenschudding en wat ontvellingen. De beide voertuigen waren zwaar beschadigd. WADDINXVEEN De kerkeraad van de wijkgemeente Oost van de Nederlands hervormde kerk heeft een beroep uitgebracht op dominee J. A. Vlijm uit Krimpen aan de IJssel. De beroepen predikant is 47 jaar oud en moet nu een beslissing nemen voor liefst vijf beroepen. Hij stond eerder in Goedereede op Goeree-Overflak- kee. Zeer voordelig MOERKAPELLE Op de hoeken Julianastraat-Bredeweg en Zuidplas- straat-Bredeweg zijn dezer dagen verkeersborden geplaatst, waardoor de Bredeweg twee voorrangskruisin- gen hééft gekregen. De gemeenteraad besloot hiertoe enige tijd geleden, om dat de situatie door het steeds druk ker wordende verkeer op deze uit valswegen steeds gevaarlijker werd. Alle verkeer op de Bredeweg heeft n dus voorrang! Verbod Bij onlangs gehouden tellingen van geparkeerde auto’s in de omgeving van het Koningin Wilhelminaplein is gebleken, dat het parkeerterrein bij Albert Heijn slechts voor één derde wordt benut, terwijl 50% van de ter plaatse parkerende bezoekers de au to’s op de rijweg laat staan. Omdat het verkeer daardoor op de noorde- BIOSCOPEN IN GOUDA Reünie: do. en vr. 20.15 uur, za. 15 uur, zo. 15 en 17 uur: De zoon van Spartacus (14); za. 19 en 21 uur, zo. 19 en 21 uur, di. en wo. 20.15 uur: Se cret Service (18); za. 23 uur: Liefdes drift (21). Schouwburg: vr. 20.15 uur, za. 15 uur zo. 15 en 17 uur, wo. 14.30 uur: Ope ratie Vuurdraak (14)za. en zo. 19 en 21.15 uur, ma. 14.30 en 20.15 uur, di. en wo. 20.15 uur: Voor een handvol dollars (18). Thalia: do. 19.30 uur, za. 14.30 en 19.30 zo. 15 en 19.30, ma. en di. 14.30 en 19.30 uur: Dr. Zjivago (14 - vierde week). Volgens burgemeester C. A. van der Hooft zou het wel mogeljjk kun nen zijn de tuinders een lager vast recht te laten betalen, waardoor ze niet duurder uit zouden zijn dan bij het stoken van zware stookolie. Hij vreesde echter, dat de tuinders niet zo gemakkeljjk naar het gas zullen overstappen; een grote tuinder had hem eens gezegd alleen onder dwang aardgas te zullen gaan gebruiken. BOSKOOP In het Boskoopse uit breidingsplan Snjjdelwjjk-West is vo rige week door burgemeester G. W. baron van Dedem van Boskoop een modelwoning in gebruik gesteld in het complex van 132 flatwoningen, dat door het Waddinxveense bouwbe drijf Rehorst NV in dit uitbreidings plan wordt gerealiseerd. De modelwoning, die werd inge richt door Boskoopse middenstands- bedrijven, is speciaal bestemd om de inwoners van Boskoop kennis te la ten maken met de mogelijkheden van dit voor Boskoop nieuwe type flats. Het betreft namelijk dezelfde flats, die reeds eerder door Rehorst in Wad dinxveen volgens een ontwerp van het architectenbureau L. Roggeveen, eveneens uit Waddinxveen, in de Vondelwijk werd gebouwd. Alleen zijn de Boskoopse flats aangepast aan de nieuwste eisen van de Rijks overheid, waardoor ze aanzienlijk ruimer zijn en o.a. ook de beschikking hebben over een royale eetkeuken van bijna vier bij 3.60 meter. In februari 1967 werd de eerste paal geslagen door de burgemeester van Boskoop. De bouw is zo snel verlo pen - Rehorst ligt enkele maanden op het bouwschema voor - dat de eer ste bewoners binnenkort al hun wo- ningen kunnen betrekken. Woensdag 7 februari: Voorlichtingsavond van de Land- bouwdienst, Hotel Vos, 20.30 uur. WADDINXVEEN De gemeente- raadsfractie van de Partij van de Ar beid houdt vrijdagavond 2 februari as. in café De Unie aan de Kerkweg weer spreekuur. Het spreekuur be gint om half acht en eindigt om on geveer half negen. Gezien in het licht van een steeds verdergaande lucht verontreiniging, was het een belangrijk besluit van de raad, akkoord te gaan met het aan sluiten van Waddinxveeil’s tuinbouw gebied op het aardgasnet. Een bedrag van 83.600 werd beschikbaar ge steld als bijdrage in de door het ge meenschappelijk energiebedrijf Gou da en Omstreken te maken kosten voor het aansluiten van de eerste elf tuinbouwbedrijven. Toch is het lang niet zeker, dat de tuinbouwbedrijven zich zonder meer op het aardgasnet zullen aansluiten. De heer A. H. van Gent (PvdA) zei hierover: ”Het stoken van kassen met aardgas is duurder, ook al in verband met de grote investering MOERKAPELLE Vrjjdag 2 februari: Klaverjaswedstrijd ONA Moerkapel le, Dorpshuis?, 20 uur. Donderdag 8 februari: Gert en Hermien-show, Schouwburg Gouda, 20 uur. Vrjjdag 9 februari: Feestavond Snarenplukkers, Dorps huis, 19.30 uur. Voor dertig mille koopt de gemeen te enkele percelen, die midden in het recreatieplan 't Weegje gelegen zijn, en die vervolgens aan de provincie zullen worden doorverkocht. De raad ging hiermee akkoord, met uitzonde ring van de heer H. Mulder (SGP), die een en ander te duur vond. De heer H. Huizer (Herv. Kiesver.) wees nog op de financiële consequenties van dit besluit, maar hij wilde niet tegen stemmen, omdanks het feit, dat in de toekomst in het betrokken ge bied ook op zondag gerecreëerd zal worden. Dit, omdat er nu eenmaal zes door-de-weekse dagen tegenover één zondag staan. tientjes en de torenbezichting bijna vijftig gulden. Dat alles kon worden vermeerderd met renteloze aandelen voor een bedrag van 10.650, giften aan de kerkvoogdij ter waarde van 9063,50, catechisatiebusjes ruim 410 enzovoort. Ook tijdens deze slotavond kwam nog eens voor vele tientallen guldens binnen. Het regende bijna bankbiljet ten van honderd, vijfentwintig en tien gulden en ook de zangvereniging Sur- sum Corda kwam nog met 25 aan dragen. De badhanddoeken, die 535 op brachten, zijn volledig uitverkocht. Getracht zal worden nog een aantal na te bestellen voor liefhebbers, die zich dan binnen een week dienen op te geven. De doeken bevatten afbeel dingen van het kerkgebouw en het gemeentewapen en zijn te verkrijgen in groen, rood en blauw. De jongens van de jeugdclubs had den met een oud-papieractie 1096,22 ingezameld. De meisjes verzorgden een flessenactie die 413 in het laatje bracht. Alles werd netjes aangeboden, terwijl kerkvoogd Heijboer een en al glimlach en glunder was. De zang avonden brachten 360 op, de olie bollenacties 1940, het planten kwe ken door de bejaarden 117,24, het borduur-, haak- en breiwerk 204, aan giften kwam 123,22 binnen, luchtfoto’s brachten 132,50 op, de Lutherpreken 200, de sluitzegelac- tie 370, de vliegreizen liefst 120 ZEVENHUIZEN Maandagmor gen is op rijksweg 12 een ernstig on geluk gebeurd ten gevolg van de gladheid. Mej. De Bruijn uit Apel doorn reed ter hoogte van het via duct over het Noordeinde toen haar auto op het gladde wegdek slipte. Zij botste met de wagen tegen de beton nen muur van het viaduct. Terwijl de auto zeer zwaar be schadigd werd, werd mej. De Bruijn aan haar hoofd zeer ernstig gewond. Behalve glas in het hoofd, had ze ook glas in een der ogen. Met grote spoed is ze met een politieauto naar het Van Iterson ziekenhuis in Gouda vervoerd, waar operatief moest wor den ingegrepen. Een groot Actie 300 raambiljet werd bij velen ten toon gezet; Voor ’t resultaat mogen wij Here loven, want de kerktoren wijst ons naar boven!” Aldus een klein deel van het grote gedicht van de heer Paul, waarvan wij al melding maakten. Onder het toeziend oog van een aantal dames, leden van de Kring van Vrouwen van de Hollandse Maatschappij van Landbouw, die ter politieke studie naar het gemeentehuis waren gekomen, vergaderde vorige week donderdagavond Waddinxveen’s gemeenteraad. Na het aanhoren van de in zo’n eerste veradering van het jaar gebruikelijke nieuwjaarsrede van de burgemeester, boog de raad zich over de te behandelen voorstellen: wat kamerstukken, maar ook een paar interessante punten. WADDINXVEEN Tijdens de vo rige week in de huishoudschool De Rank gehouden maandelijkse bijeen komst van de CPB heeft mevrouw De Kok een lezing gehouden over het ge zinsleven in Zuid-Afrika, waar zij tien jaar geleden met haar gezin als emigrante geleefd heeft. Mevrouw De Kok vertelde op ple zierige wijze over het huiselijke leven en de omgang met mensen van een andere huidskleur. Na de pauze was er gelegenheid vragen te stellen, waarvan velen gebruik maakten. Baloo, de hond van schooldokter mej. E. J. Nagel, vierde vrijdag zijn zesde verjaardag. Een gelegenheid die de schoolarts aangreep om het dier, dat haar overal vergezelt, te la ten tracteren. Het enorme dier ver gastte de kinderen op - heel verstan dig - een bijzonder welkome appel. Voor het overige interesseerde ce remonie hem weinig en weigerde hij brommend voor de fotograaf te pose ren. Van een leerlingetje uit de eer ste klas van de Groen van Prinsterer school, waar zich dit alles aan het eind van de les afspeelde, kreeg de jarige een hartig presentje, dat bin- In de pauze vertoonde dominee Boertje dia’s van de bejaardensoos, van de oude en de nieuwe pastorie en ’Moerkapelle en omgeving vanuit de lucht’, hetgeen zeer in de smaak viel. Kerkvoogd Heijboer vertolkte de dank van de kerkvoogdij voor het ve le werk door talloos velen in het be lang van de kerk verricht. ”En allen gingen aan het werk, Het kwam ten goede aan de Kerk. Dominee A. Boertje opende de bij eenkomst op de gebruikelijke manier en gaf vervolgens een overzicht van hetgeen alzo aan acties is georgani seerd ten einde het schuldrestant zo veel mogelijk te delgen. Een restant dat nog ongeveer veertig mille be droeg. ”Het eindresultaat heeft onze stoutste verwachtingen overtroffen,” zo merkte dominee Boertje verheugd op, toen hij de ruim 32.000 in ont vangst mocht nemen. De bejaarden kwamen het eerst aan bod. De heren F. Paul en P. Sol, ge assisteerd door de dames Cammeraat Koot, Perdijk en Van Marie traden voor het voetlicht in gezelschap van ’Dika Moerkapelle’ (een als bejaarde dame verkleede pop, compleet met lakschoenen). Geheel op rijm kwam de actie weer tot leven, waarbij bij zondere aandacht werd besteed aan de bijdrage van de bejaarden, tijdens de fancy-fair bijeengegaard. Het werd een bedrag van 2660,13 dat Di ka in een tas aan ds. Boertje mocht overhandigen. lijke rijbaan van de Willem de Zwij- gerlaan, tussen Prinses Beatrixlaan en Kon. Wilhelminaplein, ernstig belemmerd, met name tijdens de koopavonden, is nu besloten het par keren op die rijbaan langs de water kant te verbieden. milHA K.TIENDEWEG12,TEL3033 U U U U A KLEIWEG 108TEL 6033 MOERKAPELLE Hervormd Moerkapelle was vorige week in zeer grote getale in het Dorpshuis present toen daar de slotavond werd gehouden van de vorig jaar gehouden Actie 300 ten bate van de aflossing van de restauratie- schuld op het drie eeuwen oude Nederlands hervormde kerkje. Onder de vele aanwezigen bevonden zich ook burgemeester I. J. P. Keyzer, wethouder J. Hoogerdijk, gemeenteraadsleden en de heer M. C. van Hoeven van het Communicatie Centrum Zoetermeer, dat de bekendgeworden vlieg reizen boven het dorp organiseerde. MOERKAPELLE De bevolking van Moerkapelle is in 1967 toegeno men met bijna tien procent tot in to taal op 1 januari van dit jaar 1634 personen (819 mannen en 815 vrou wen). Begin vorig jaar waren er 1489 inwoners, 749 mannen en 740 vrou wen. Het verloop was als volgt: geboren 25 jongens en 19 meisjes, overleden 6 mannen en 3 vrouwen, gevestigd 170 personen en vertrokken zestig. Er werden 16 huwelijken voltrok ken, echtscheidingen kwamen niet voor. Burgemeester Van der Hooft deel de naar aanleiding van een opmer king van de heer Mulder, dat dit maar een ’’halve maatregel” was, nog mee dat het parkeren aan beide zij den verboden zal worden zodra de nieuwe spoorwegtunnel gereed is. Het algemeen bestuur van het wa terleidingbedrijf De Rijnstreek komt morgenmiddag, vrijdag 2 februari in openbare vergadering bijeen op het gemeentehuis van Boskoop. Na de vergadering zal de officiële opening plaatsvinden van het nieuwe kantoor van het bedrijf, de vroegere Coöpera tieve Raiffeisenbank. Tijdens de vergadering, die om twee uur begint, zal de begroting voor 1968 worden behandeld. Verder wordt een voorstel besproken tot het aangaan van een geldlening. (één van de lekkerste) Liter 10.60 'h liter 5.55 Liter 8.40 ’/2 liter 4.50 Slijterij Wijnhandel Zuidkade 3, Waddinxveen Telefoon 2105 Dat ontlokte aan drs. P. M. van Onna, die zei het onderhavige voor stel toe te juichen omdat zijn (KVP)- fractie zich altijd zorgen over de luchtverontreiniging heeft gemaakt, de vraag of mogelijk tot gebruik van aardgas zou kunnen worden gedwon gen. De burgemeester antwoordde, dat dit inderdaad bij verordening zou kunnen, mits er voor degenen die het betreft geen hogere kosten aan ver bonden zijn.

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 3