jaar mor brandweer Totale brandschade in nog geen Vele festiviteiten op til Concordia wordt 70 Lantaarn de weg in Tien zaken in RAIFFEISENBANK winkelgalerij Bredero-laan Uitzonderlijk rustig jaar vergeleken met voorgaande periode manier waarop wij u van financieel advies dienen. I WADDINXVEEN spaarbank en alle bankzaken Oranjelaan 42, Tel. (01828) 2046 Koningin Wilhelminaplein 2 Kantooruren: dagelijks van 9-12.30 uur en van 14-16 uur vrijdagavond van 19-21 uur De Raiffeisenbank is goed voor uw geld Dat merkt u aan de -I achtimille I I „Brandschoon" ’67 ANMB vergadert Vergadering raad Pater Vermey gaat naar Brazilië I Vorig jaar voor 6,3 miljoen aan bouwvergunningen Trouwe leden gehuldigd opent centrale C. A. van der Hooft Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen (verschijnt elke donderdag) Sterke daling Vergadering van Veilig Verkeer Geslaagd OM Jf i DOKTERSDIENSTEN Makelaarskantoor A. van Duin te Gouda Met kennis van zaken. Wij houden altijd rekening met uw wensen, uw mogelijkheden, uw belang, uw geld. MAKELAARS TAXATEURS In actie H ■3 - - Weekblad voor Waddinxveen 23e JAARGANG - Nr. 1170 DONDERDAG 8 FEBRUARI 1968 Ringelen- van a beheer van onroerende goederen. alle taxaties van onroerende goederen. verzekeringen op elk gebied. AB-6816 i Agentschap: N.K Westlandsche Hypotheekbank. Vredebest 28-30 - Telefoon (01820) 3656 Omlaag: Ter vergelijking de schadecijfers (ramingen) van de laatste zes naar: WADDINXVEEN De gemeente raad van Waddinxveen is voor een vergadering bijeengeroepen op don derdag 22 februari as. Aanvang acht uur. De brandjes waarvoor de vrijwil lige brandweer in actie moest komen, konden in negen gevallen gekwali ficeerd als begin van brand; grootste schade 100.000 totale schade 1925. ’twee kleine branden richtten voor resp. 650 (werkplaats aan de Kerk- weg) en 4500 (keuken boerderij Piasweg) schade aan. In één geval was er loos alarm, drie keer bleek de brand bij aankomst als geblust en tot slot was er een licht geval van hooibroei aan de Kanaaldijk. Het werk achter de schermen ging Tarieven bij contract; tekstadvertenties op aanvraag Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. verstrekken van hypotheken, eventueel tot 90% taxatiewaarde. de Immanuëlkerk. Ditzelfde concert wil men in de zomermaanden nog een keer in de buitenlucht geven. Als sluitstuk van Concordia’s jubi leum-activiteiten worden dan in sep tember weer een taptoe voor de in woners gehouden. Hierover zijn al onderhandelingen gaande met een aantal grote muziekcorpsen. te koop direct leeg op te leveren GARAGEBOX gelegen nabij De Maurits- laan te Waddinxveen. Pater Vermey behoort bij de Orde van Passionisten en is gehuisvest in het klooster te Haastrecht. Waddinxveen - Th. G. Blom, Ko ningin Wilhelminasingel 83, telefoon (01828) 2112. Zevenhuizen - J. Tol, Dorpsstraat 12 Bleiswijk, telefoon (01892) 2500. 1967 was voor de Vrijwillige Brandweer Waddinxveen een bijzonder rustig jaar. Hoewel nog altijd zestien keer de hulp van de brandweer werd ingeroe pen, bleef de totale geraamde brandschade ver beneden de cijfers, die men de afgelopen jaren gewend is geraakt. De ’rode haan’ kostte in 1967 nog geen 8000. Redaktie en advertenties: D. van Schagen- plantsoen 8, postbus 38, Waddinxveen, telef. 01828-2659 (van maandag t/m vrijdag uitslui tend tussen 9-17 uur). Voor Kabouters, telefoon 01828-2238. Klachten over bezorging (alleen tussen 8.30-17.30 uur telefoon 01828-2238). Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdagmiddag 12 uur. WADDINXVEEN In 1967 werd voor 6,3 miljoen aan bouwvergun ningen verleend, een aanmerkelijke teruggang t.o.v. 1966 toen voor 10,7 miljoen vergunningen werden uitge reikt. WADDINXVEEN Pater A. Ver mey, een oud-inwoner van Waddinx veen, vertrekt woensdag 14 februari as. naar Brazilië, waar hij gaat wer ken in de missie. Na zijn studie aan de Utrechtse rijksuniversiteit te heb ben voltooid hoopt de missionaris in het vormingswerk zijn deel te kun nen bijdragen aan de ontwikkelings hulp. WADDINXVEEN Het fancare- corps Concordia bestaat dit jaar ze ventig jaar. Dit jubileum is voor het bestuur aanleiding geweest tot het organiseren van een aantal festivitei ten, die aan Waddinxveen niet onop gemerkt voorbjj zullen gaan. Het bestuur van het succesvolle muziekcorps recipiëert op zaterdag 16 maart as. in het gereformeerd ver enigingsgebouw, voor welke gele genheid velen zullen worden uitge nodigd. Voorts is er op vrijdag 22 maart as., eveneens in het gereformeerd vere nigingsgebouw, een uitvoering waar aan ook de harmonie De Vriendschap uit Woerden zal medewerking. Dit concert wordt gedirigeerd door de heer C. van Kleef uit Woerden. Op vrijdag 19 april as. wordt aan donateurs en genodigden een groots jubileumconcert aangeboden waar aan ook het christelijk gemengd koor uit Reeuwijk, onder leiding van diri gent Klip uit Gouda, zal meewerken. Van dit koor zijn al een aantal gram mofoonplaten in omloop; het telt on geveer honderd leden. Behoudens de toestemming van het kerkbestuur zal dit concert worden gehouden in 1962 75.000, ’63 350.000, ’64 290.000 ’65 250.000, ’66 165.000 en ’67 8.000. 1967 mag dan een uitschie ter worden genoemd, de tendens is toch duidelijk omlaag en dat ondanks de stijging van het aantal inwoners. De brandweer is uiterst concent over de mistblussing, die vorig jaar in alle gevallen werd toegepast en al leen in 1966 nog twee keer steun no dig had van lage druk. Toch hebben de brandweerlieden vorig jaar de ’kat niet uit de boom zitten kijken.’ Behalve voor brand alarm (16 x) werd tien keer hun bij stand ingeroepen voor andere ge beurtenissen, bijv, de stormschade aan het bejaardenhuis in februari, een geval van blikseminslag aan de Nassaulaan, het opblazen van de krotten door Prins Bernhard in juni en het houden van toezicht op de ex positie Brug ’67. De oude brandweergarage bij het gemeentehuis werd vorig jaar gesloopt. Het gebouwtje stelde weinig voor en voldeed niet meer aan de eisen die het moderne materieel van Wad- dinxveen’s brandweer nu stelt. Het wachten is nu op het geld voor een nieuwe accommodatie. (foto Sjaak Noteboom) I Omdat het vorige week 25 jaar geleden was dat de heer Verwey en zijn zoon Cornells Verwey lid werden van Con cordia werden zij vrijdagavond jl. gehuldigd door de voorzitter van het fanfarecorps, de heer De Knegt. Het weer liet een se renade niet toe, maar als de drukte rond het zeventig jarig bestaan achter de rug is dan wordt de beide ’zilveren’ leden die alsnog aangeboden. Voorzitter De Knegt bracht de jubilarissen dank voor hun vele activiteiten voor het corps. De heer Verwey jr. verhuisde een tiental jaren geleden naar Gouda maar bleef het corps desondanks trouw is nu zelfs nu zelfs bestuurslid. Abonnement: 2,12 per kwartaal bij vooruitbeta ling; postabonnementen 6,15 binnen het versprei dingsgebied en 11,15 per half jaar voor overig Nederland, exclusief incassokosten WADDINXVEEN De in aan bouw zijnde winkelgalerij aan de volgende middenstandszaken huis vesten: slagerg en poeliersbedrijf P. C. van Beest; doe-het-zelfzaak fa. W. de Bas; groente- en fruithandel J. van Triet; schoenmakerij en schoenhandel A M. Smit; brood- en banketbakkerij A. T. van den Berg; zelfbediening G. stein; slijterij A. van Eeuwen; bloemenhandel mevr. J. J. Knuijs- ting; herenkapsalon/parfumerie J. Blok. Eén gegadigde heeft nog geen be slissing genomen. De opening van de nieuwe winkelgalerij wordt ver wacht in juni. gewoon door. De brandweermannen zetten hun EHBO-cursus, hielden herhalingsoefeningen met perslucht- apparatuur (zelfs onder water), de den examens en haalden diploma’s. Een hoogtepunt was de brandweer- wedstrijd van tien gemeentelijke corpsen aan de Nesse. Voor de jeugd werden brandweerwedstrijden en een kerstboomverbranding georganiseerd Een grote wens van de vrijwillige brandweer blijft, aldus de heer Zwambom, de bouw van de nieuwe brandweergarage aan de Noordkade met twee woningen. Op dit moment staat het brandweermaterieel gestald in de garage van de dienst van open bare werken aan de Noordkade. Waddinxveen - Nadat een inwoner van Waddinxveen vorige week op de Noordkade met zijn auto tegen een lantaarnpaal was gereden, waardoor het gevaarte knakte en over de weg kwam te liggen reed een uit de rich ting van Boskoop komende bromfiet ser er pal tegenaan, doordat hij niet tijdig meer kon stoppen. De man liep een lichte hersenshud- ding op, zijn brommer was zwaar be schadigd. De grootste klap viel in de woning bouw, waar het bedrag aan bouwver gunningen van 7,9 miljoen in 1966 terugliep naar 3,7 miljoen vorig jaar. Ook in de industriële sector liep het bedrag terug, zij het minder schok kend: in ’66 1,1 miljoen, in ’67 ruim 900.000. Ook bij de middenstand liep de bouwactiviteit terug. Er werden vo rig jaar vergunningen aangevraagd voor een totaal-bedrag van 391.000, tegen een totaal in 1966 van 547.000. In de sector openbare gebouwen steeg het bedrag van 785.000 in ’66 naar 841.000 in ’67. Het aantal ver gunningen voor bouwwerken in de land- en tuinbouw beliep een totaal van 353.000, tegen 346.000 in ’66. Voor diverse kleine bouwwerken bleef het bedrag nagenoeg gelijk, 82.550 in 1967 en 82.270 het jaar ervoor. WADDINXVEEN De nieuwe te lefooncentrale aan de Jan Dorrekens- kade zal op woensdag 14 februari as. officieel in dienst worden gesteld door burgemeester C. A. van der Hooft, pat gebeurt tijdens een bijeenkomst in het gemeentehuis, die om drie uur ’s middags begint. WADDINXVEEN De deelnemers aan de bijschavingscursus van de heer D. Niezing voor de afdeling Waddinxveen van het Verbond voor Veilig Verkeer zullen op donderdag 15 februari tijdens een bijeenkomst in het clubgebouw van de speeltuinver eniging De Paddestoel aan de Lijs terbesstraat de getuigschriften uitge reikt krijgen. Voorts wordt op deze avond de ledenvergadering gehouden Aanvang acht uur. WADDINXVEEN De heer J. N. M. de Jong uit Waddinxveen is aan de technische hogeschool van Delft geslaagd voor het propedeutisch exa men werktuigkundig ingenieur. ZEVENHUIZEN De Algemene Nederlandse Bedrijfsbond voor de Metaalnijverheid en de Elektrotech nische Industrie, afdeling Zevenhui zen, zal maandag 12 februari om 8 uur in Hotel Vos bijeen komen. Op de agenda staat o.a. de behandeling van een aantal belangrijke voorstellen, die op het ANMB-congres in augustus aan de orde zullen komen. In zijn, als steeds, voortreffelijk verzorgd, jaarverslag geeft brand weercommandant A. M. Zwambom een aantal oorzaken van de daling van de schadecijfers in Waddinx veen. Want hoewel het jaar 1967 uit zonderlijk rustig was, is er de laatste jaren toch duidelijk verbetering op getreden. Een verbetering, die zelfs gunstiger verloopt dan landelijk het geval is. Volgens de heer Zwamborn spelen vooral facetten als nieuwbouw van woningen en fabrieken - daardoor betere brandpreventieve maatrege len -.wijziging van de stookgewoon- ten van kolen, via olie naar gas en eletriciteiten (centrale verwarming!) een rol. Daarbij komt dat door nieu we blusmethoden, mistblussing voor al, betere geoefendheid van het 22 le den tellend brandweercorps én het ter beschikking staande materiaal de toch voorkomende gevallen van brand sneller en effectiever kunnen worden bestreden.

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 1