Lezers schrijven I I I I I voor Worst, mocht Ierland niet worden ingevoerd In de I KA Vt kO s Weer hoger ledental Plattelandsvrouwen I I Wijk r "1 Granen verliesgevend klein bedrijf Plattelandsvrouwen tellen 1 OO^leden Mevrouw Van der Oest werd met een in het bestuur gekozen door een vacature, die was ontstaan door het aftreden van een der bestuursleden. Mevrouw Stuurman werd herkozen. ol Moorkoppen WEEKEND-RECLAME GJV-oppasdienst voor ontwikkelingshulp ADVOCAAT-PUNTEN DE BRONZEN ADELAAR W1 P PEROEN o1 >O Iq I iff In Zevenhuizen Messteken na doorlichting Landbouw en felle twist woonoord Zevenhuizen telt 1 januari 4206 inwoners de ongeluksvogel in GOUDA D[MG,2'I!L3033 Pagina 2 1 HOE? WAT? WAAROM?... CONTACTLENZEN Mr. Opticiên Hlstorlsche roman Baronesse Orczy voor geschenkhuizen 3 gevuld met heerlijke slagroom, 7 halen - 6betalen 6 2 2 lekker groot Dessert Schaaltjes, Glas 1.95 Bierpullen (met oor) 1.50 Grote Stofdoeken 1,50 D epe Borden, gekl. rand 2.85 Lezing Compliment Alpina’s schuim met f hazelnoot per stuk 35 ct banketbakker Bestuur r 1 Slagroom met advocaat en WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART - donderdag 8 februari 1968. Alkema vroeg de moe- VI. eigenaars de HELPvrager vol arg- -<i Wat heb jij? Wat bedoel je? Wel, je beweert altijd zonder bril geen barst te zien en nu steek je zomaar een zebrapad over. Klopt m'n jongen I Ik draag tegenwoordig contactlenzen! Ja, zo is het, dank zij contactlensspecialist Grit Die demonstreerde en vertelde mij over contactlenzen: vliesdunne kapjes die op het traanvocht drijven. Prettig aan te brengen en vlot af te nemen. Je voelt er niets van, maar zien In één woord fantastisch! de In deze rubriek geplaatste brie ven vallen bulten de verantwoordelijk heid van de redactie de redactie behoudt zich het recht voor brieven (eventueel zonder opgaaf van redenen) te weigeren of te bekorten anonieme brieven worden terzijde gelegd. Deze twee dieren had ze ook naar de jaarvergadering meegebracht. Na haar interessante lezing volgde een stortvloed van vragen, waaruit bleek, hoe de meeste dames geïnte resseerd hadden geluisterd. WADDINXVEEN De Gerefor meerde Jeugd Vereniging gaat iets doen aan de ontwikkelingshulp. De vereniging heeft een oppasdienst ge organiseerd, die reeds nu op drie adressen te bereiken is en die elke Waddinxveens echtpaar, dat voor *n avondje uit een oppas nodig heeft, van dienst wil zjjn. Kosten van dit alles: 1,50 per uur, een bedrag dat in zjjn geheel ten goede komt van de ontwikkelingshulp. Contact-adressen zijn: Ada de Jong, van Mecklenburg Schwerinlaan 19, telefoon 3008, Ria van Noort, Noordeinde 5a, telefoon 2194; Kees Hoogendoorn, Zuidkade 63, telefoon 2006. Niet-leden van de GJV kunnen zich, ook bij deze adressen, alsnog opgeven. ZEVENHUIZEN Het aantal in woners van de gemeente Zevenhui zen bedroeg op 1 januari jl. 4206. Op 1 januari van het vorige jaar waren er 4064 inwoners, een toeneming der halve van 142 personen. Er waren nogal wat mutaties in de burgerlijke stand. Leest u zelf maar na. Op 1 januari ’67 waren er 4064 in woners, 2095 mannen en 1969 vrou wen. Er werden 87 kinderen geboren, 45 jongens en 42 meisjes. 26 personen kwamen te overlijden, waarvan 16 mannen en 10 vrouwen. Er vestigden zich 195 personen in Zevenhuizen, t.w. 96 mannen en 99 vrouwen. 114 personen vertrokken uit de gemeenten, van hen waren 48 van het mannelijke en 66 van het vrouwe lijke geslacht. Het aantal inwoners aan het begin van dit jaar bedroeg derhalve 4206 personen, 2172 mannen en 2034 vrou wen. Er werden 34 huwelijken voltrok ken; er waren geen echtscheidingen. I Eikenlaan, lepiaan; W’veen Telef. 2401 b.g.g. 2184 ZEVENHUIZEN De vereniging voor Bedrijfsvoorlichting van Midden- Zuid-Holland hield woensdagochtend een bijeenkomst, waar Ir N. M. de Vos, onderzoeker van het proefstation van akker- en weidebouw te Wageningen en A. J. Hoogerbrugge te Sptfkenisse, bedryfsdeskundige bij de Rijksland- bouwvoorlichtingsdienst, de sprekers waren. Een klein bedrijf kan wel suiker bieten en aardappelen rendabel ver- bieten variëren van 2500,-, 3500,- en voor aardappelen van 2500 tot 5000,-. Honden Na de pauze hield mevr. Schneider te Zevenhuizen een lezing over: ’’Honden fokken, hebben en houden”, Mevr. Schneider is in de kynologen- wereld een zeer bekend figuur en heeft in Zevenhuizen een kennel, ge naamd „De Warwinkel”. Ze houdt er enkele zeer bijzondere hondensoorten op na, o.a. de schapendoes en het hei lige hondje van Tibet. Met deze hon den is ze Nederlands kampioen ge worden. WADDINXVEEN Een bewoner van het woonoord voor buitenlandse arbeiders Anadolu van de Neder landse Kabel Fabrieken aan de Noordkade is bij een ruzie eind vo rige week door messteken zodanig gewond geraakt dat hjj in het Van Iterson-ziekenhuis in Gouda moest worden opgenomen. De dader, een 29-jarige gastarbeider, ging ijlings op de vlucht en kon nog niet worden gearresteerd. De ruzie ging over de vrouw van de gevluchte arbeider, waarbij hij zich zo opwond dat hij een mes te voorschijn haalde en woedend toe stak. De Waddinxveense rijkspolitie heeft de zaak in onderzoek. De woorden van de heer Van Don gen in uw rubriek Lezers Schrijven van 25 januari jl. zijn mij uit het hart gegrepen en vormen de neerslag van een wrevel die alom in de Vondelwijk heerst. Planologisch gezien is deze wijk toch al een onding vanwege zijn lan ge rechte sloten met aan beide zij den groenstroken, onbegaanbaar ge maakt door hondenvuil. De rechte straten met allemaal dezelfde huizen weerspiegelen een benauwende uni formiteit. Het geheel wordt gebarri cadeerd door series flatgebouwen die, vanuit de verte, als een Chinese muur oprijzen daarbij het uitzicht belem merend van velen die de stad juist om deze reden ontvlucht zijn. Nakaarten misschien over wat ge beurd is, akkoord. Maar dan ook een optimale benutting van het laatste stuk grond dat nog gebouwd moet Het is al te gemakkelijk gezegd dat een wijk, in dit geval de Vondelwijk een planologisch onding is. Als u en met u vele andere Vondel wij kers de uniformiteit een bezwaar vinden, dan heeft u deels gelijk; misschien zijn onze nieuwbouwwijken (ook Groens- waard) te uniform. Maar aan de an dere kant hoéft niemand in zo’n wijk te gaan wonen; er is altijd aan ieder een de vrije keus gelaten. En als we over planologische ondingen praten, dan nemen we u graag eens mee naar de nieuwbouwwijken van de met Waddinxveen vergelijkbare dorpen en die van verscheidene grote ste den, die vele nieuwe Waddinxveners juist zijn ontvlucht. Dat hondenvuil stond overigens niet op de tekeningen van de planologen. (rd.WvW). Het heeft dan ook heel wat voeten in de aarde gehad voordat het kerst- pakketje, dat een inwo ner van Waddinxveen aan een relatie op het ’groene eiland’ stuurde te bestemder plaatse aan kwam. De kennis kreeg woorden erkentelijkheid voor de ve le werkzaamheden die zij voor de af deling verrichtte. Mevrouw Oudijk ontving als stoffelijk blijk van waar dering een tegel. In het afgelopen jaar is het ledental weer gegroeid. Momenteel zijn er ruim 80 leden. Het duurde uren, voordat het lawaai en de opwinding om de Tuilerieën wat kalmeerde. De Keizer wist zich eindelijk in zijn studeerkamer af te zonderen, waar hij rustig zijn avondeten gebruiken kon. Toen er niets meer te zien was, kreeg de menigte er genoeg van naar de glinsterende ruiten te staren. Langzaam keerden de mensen naar hun huizen terug. Alleen op het voorplein van de Tuilerieën maakten de cavaleristen, die de Keizer van Fontainebleau af geës corteerd hadden, hun paarden aan de hekken vast. Zij rolden zich in hun jassen en sliepen op de straatstenen. Een van de laatsten, die de Place du Caroussel verliet was Clyffurde. Het gedrang was nu veel minder. De on verschilligen, die alleen nieuwsgierig waren, gingen het eerst. Die tot het laatst bleven, waren de heel geestdrif- tigen, die een laatste schreeuw van „Vive l’Empereurl” over het plein lieten schallen. Clyffurde liep snel naar zijn pension terug. Hij was om de tuinen van de Tuilerieën heen en wandelde langs de rivieroever, toen een troep luidruchtigy feest vierders, die arm in arm in lange rijen liepen te zingen, hem de weg versperde. Tandarts mevrouw Alkema hield na de pauze een bijzonder belang wekkende lezing over het gebit. Een lezing die duidelijk werd toegelicht door een film. Mevrouw Alkema ver telde hoe in de westerse landen het tandbederf hand over hand toeneemt teveel snoepen, door het eten van te zacht voedsel en vooral door het gebrek aan fluor in het drinkwa ter. Vooral tandartsen heid. Mevrouw ders hun schoolgaande kinderen niet meer te laten tracteren op snoep, maar fruit of kaas, etc. En als er dan toch gesnoept moet worden, dan liefst bij het drinken van melk, thee en dergelijke. officieren zich van hem meester maken en hem in de hoogte heffen. Op hun schouders dragen zij hem de monumentale trap op. Iedereen is brooddronken; zij trekken hun held haast in stukken door hun onstuimig welkom. „Bescherm hem in ’s hemelsnaam,” roept de due de Vicense angstig, en hij en Lavalette weten de balustrade te bereiken. Met veel stompen en duwen slagen zij erin, stap voor stap achteruit lopende, een weg voor de Kei zer te banen. De mensen kunnen hun ogen bijna niet ge loven. „Het is de Keizer! Het is de Keizer!” En hij de kleine man in een lakense jas en witte kuitbroek loopt de trappen van zijn heroverd paleis op, als in een droom; zijn ogen staren in de oneindig heid, hij maakt geen beweging om zijn geestdriftige vrienden op zij te duwen, de glimlach op zijn lippen is star en zonder uitdrukking. „Vive l’Empereur!” brult het volk. Na een nederlaag, verplettender dan ooit, opnieuw Keizer van Frankrijk! „Vive l’Empereur!” roepen zij als uit één mond. De teleurstelling van het afgelopen jaar is voorbij. als reden opgegeven dat ’vlees op deze wijze ver pakt’ niet mocht worden ingevoerd. De Waddinx- vener had echter afzon derlijk een Engelstalig tijdschrift gestuurd, waarin de Nederlandse gebruiken rond Sint Ni- colaas uit de doeken wer den gedaan. Er werd ook over marsepein gespro ken, ook over de fraaie resultaten die een goede banketbakker soms weet te bereiken bij het nama ken van fruit, vlees en der gelijke. briefje naar de posterijen was al voldoende voor de afdeling douane om eens voorzichtig van de ’worst’ te proeven. En ja hoor, de worst smaakte zoet. Met een keurig briefje, waarin de doua niers zich verontschul digden voor hun verden kingen, kwam het ge schenk, weliswaar bijna een maand te laat bij de rechtmatige aan. Dat artikel bracht de mensen op het idee dat de worst best van marse pein zou kunnen zijn. Een dit laatste is een voor dringende aangelegen- 52. ”Heb ik het niet gezegd” riep de HELPvrager klaaglijk uit. ’’Overal schuilt gevaar, in elk hoekje en elk gaatje. Ach ach, zat ik maar veilig in mijn verre don kere stille grot. Laat me toch gaan laat me toch gaan Snipper zat met tranen in z’n ogen op de grond, want de paal was precies op zijn neus gevallen en dat voel je. Maar ofschoon Wipperoen een heleboel medelij den met Snipper had, had hij nog meer medelijden met de arme zie lige HELPvrager, en nu was er en mooie kans om eens echt aar dig voor de zielepoot te zijn. Ten slotte had HIJ de fles met het HELP-briefje gevonden, dus had hij ook het meeste recht om de HELPvrager te helpen. ’’Komt u maar met mij mee hoor”, zei Wipperoen, terwijl hij de HELPvrager mee naar buiten trok. ”Wa... waar gaan we dan heen?’ Wat de Ieren betreft krijgt banketbakker De Vlaam aan de Oranje- laan, die de maker was van deze verraderlijke ’worst’, meteen het sla- gersvakdiploma Mevrouw Oudijk trad af als pen- ningmeesteresse. Zij werd door de presidente toegesproken met veel vroeg waan. ’’Naar mijn mooie prettige hol”, zei Wipperoen trots. "Volg me njpar”. Maar toen ze bij het hol van Wipperoen aankwamen, bleef de HELPvrager stofstijf staan. Hij werd helemaal bleek om zijn neus en stamelde: ”Is dat je hol? Moet ik d”r in? Nooit! Nooit! Dat durf ik niet hoor! O nee, dat is veel te gevaarlijk!” De heer De Vos sprak over de re sultaten van de nieuwste onderzoe kingen bij de graanteelt, voorname lijk wat betreft de stikstof-bemesting C.C.C.-bespuiting en vruchtwisseling De heer A. J. Hoogerbrugge sprak over de plaats van de granen in het bouwplan, bedrijfseconomisch ge zien. Daarbij kwam hij tot de conclusie, dat een graansoort op weinig hectare grond niet rendabel is. De saldo’s van de verschillende granen (is aantal kg maal de prijs min de direkte kosten) variëren van 1060 per ha voor ha ver tot f 1250 per ha voor wintertar we. Voor een klein bedrijf moeten hier dan nog vanaf de indirekte kosten welke gemiddeld 1300 tot 1400 per ha bedragen. Voor het grote be drijf is het wel rendabel, daar de in directe kosten zakken tot 1000 tot 1100 per ha. ZEVENHUIZEN De afdeling Zevenhuizen van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen hield dinsdagavond in Hotel Vos een boeiende jaarver gadering. Na de opening van de presidente, mevr. Van ’t Verlaat-De Vries, werd de agenda vlot afgewerkt. Tijdens de bestuursverkiezing werd mevr. Koppend herkozen. De secre taresse, mevr. Van Bergen, die zes jaar deze functie vervulde, was niet herkiesbaar. Voor haar in de plaats werd mevr. Olieman-Oudijk geko zen. De vereniging heeft zich financieel niet kunnen bedruipen. Wel is tij dens deze jaarvegradering een ver loting gehouden om de onkosten er van te dekken. Contactlensspecialist ÜUUUH KLEIWEG 108, TEL. 6033 Het wachtend volk wordt steeds opgewondener. De mensen zijn het trieste vertrek van hun koning volko men vergeten. Zij juichen, zonder te weten wie het pre cies zijn, iedereen toe, die het paleis binnengaat. Er ko men nu steeds meer rijtuigen en telkens stappen prach tig geklede mensen uit. Ook de vrouwen van de hofig- nitarissen komen nu aan. Zij doen geen moeite hun schitterende toiletten te verbergen; de diamanten stra len in hun haar. De menigte herkent sommige maarschalken, die on der Napoleon de Franse troepen naar de overwinning voerden, in Italië, Pruisen en Oostenrijk: Maret, due de Bassano, de due de Rovigo, maarschalk Davout, prins d’Eckmühl, generaal Excelmans, een van Napoleon’s oudste wapenvrienden; de hertog van Gaeta, de hertog van Padua, vele generaals en hoofdofficieren. Zij wor den door de massa toegejuicht. Het is alsof de Schone Slaapster van het Betoverde Kasteel door een kus uit haar slaap van elf maanden wordt gewekt. Het Keizer rijk had geslapen en een nare droom gedroomd, waarin zijn held een gevangen banneling was: nu ontwaakte het langzaam tot leven en werkelijkheid. Het wordt steeds later en donkerder. De opwinding gaat in onrust over. Als de Keizer Fontainbleau wer kelijk verlaten had op de tijd, die de laatste renbode op gegeven had, dan moest hij er nu al zijn. Vreemde ge ruchten deden plotseling overal de ronde: een konings gezinde dwaas had een schot op de Keizer gelost! De Keizer was gewond; hij was dood! Het wachten duur de te lang. Eindelijk, juist terwijl de kerkklokken negen uur slaan, komt uit de verte het gedempte geluid van gal- lopperende paarden en ratelende rijtuigwielen. Het komt van de richting van de Seine-oever en in de verte wordt al het „Vive l’Empereur!” gehoord. Het ge luid zwelt aan en wordt steeds duidelijker, de kreten worden overal herhaald, tot zij samensmelten in één groot, enthousiast gebrul. De menigte golft op en neer, gaat op de tenen staan, valt weer terug, duwt en dringt. Eindelijk komt een zware koets, omgeven door vele gewapende mannen te paard, over de keien van de Place du Caroussel gereden. Het geschreeuw van het volk wordt oorverdovend: „Vive l’Empereur!” davert het overal. Officieren storten zich vooruit, als de koets voor het paleis stilstaat. Het portier wordt geopend en de Keizer wordt letterlijk uit het rijtuig gesleept, waar nog meer npworden voor recreatie en dienstver- ™lening jn de ruimste zin van het woord. A. WOUDSTRA De Genestetlaan 16. De Nederlanders zul len in de ogen van het buitenland altijd de Chi nezen van Europa blij ven. Neem bijvoorbeeld de mensen van de Ierse posterijen, die zich sinds kort afvragen waarom wij in vredesnaam de hen onbekende lekkernij marsepein als twee druppels water doen ge lijken op een worst. o Passage 135, Telefoon 2818, Waddinxveen

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 2