Nachtelijk karwei Brugkerk Intrede nieuwe dominee m veelzijdig Ds. V.d. Heuvel: man een Th. Lammertse (PvdA) tegenstander hervormd centrum in Vondelwijk autohandel n.v. Msluitin^ van oprit Ernstig gewond I Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Lichamelijke gezondheid vóór geestelijke BENZINE POMPBEDIENDE DIESELMONTEURS EERSTE MONTEURS HULPMONTEURS woning zoekenden Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen Prof. Klasens bij Culturele Kring ïebouw ook voor algemene doeleinden Feest jeugdclubs van Immanuelkerk Spreekuur voor Vanavond A utomobielbedr. Boonstoppel NV doktersdiensten Tegen afsluitboom I 9 f Besloten Brug Fiks bedrag Rendabel Boek FLUWELENSINGEL 59a TEL 01820-7122 GOUDA BR Weekblad voor Waddinxveen DONDERDAG 29 FEBRUARI 23 JAARGANG - Nr. 1173 OMNI In verband met dienstplicht van pompbediende voor direct gevraagd: Oranjelaan 21 Waddinxveen Telefoon (01828) - 23 50 GEVRAAGD voor spoedige indiensttreding: Sollicitaties schriftelijk of mondeling. Aan het eind van de vergadering, waarin de raad zich ook als één man achter het rapport van de commissie Verwarming Tuinbouwgebied stelde, ging men ih besloten beraad, dit op verzoek van de heer Pille, die de po sitie van de woningbouwvereniging Waddinxveen wilde bespreken, een gevolg van een te elfder ure inge diend voorstel inzake de bouw van 123 woningen in Groenswaard. (verschijnt elke donderdag) Tarieven bij contract; tekstadvertenties op aanvraag Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. ren en vijf jaar later (20 juni 1946) vertrok hij naar Schoonhoven. Op 7 februari 1954 deed ds. Van de Heu vel zijn intrede in Ede. Hij zegde evenwel toe na te zullen gaan, of de publieke tribune voortaan een korte samenvatting van de raads stukken zal kunnen worden aange boden. cent aan de zusterschool van het christelijk streekziekenhuis te Ben- nekom, enzovoort. WADDINXVEEN Het eerstvol gende spreekuur voor woningzoeken den heeft plaats op dinsdag 5 maart as. van 19 tot 20 uur. Het spreekuur wordt gehouden in het gebouw van de gemeentelijke dienst voor sociale zaken (achter het gemeentehuis). WADDINXVEEN Een inwoner van Waddinxveen is dinsdagmorgen met zijn auto tegen de neergelaten rechterboom van de hefbrug gereden, vermoedelijk omdat hij werd ver blind door de zon. De man kwam van de Kerkweg. De rood-witte balk was dermate beschadigd dat hij moest worden vervangen. Ook de auto bleek gehavend. WADDINXVEEN Dominee J. van de Heuvel, de predikant die zon dagmiddag as. zijn intrede doet in de Nederlands Hervormde kerk (aan de brug), is op 19 november 1913 in Delft geboren. Hij ging in Rotterdam naar het Marnix-gymnasium en vandaar naar de rijksuniversiteit in Leiden. Daar deed hjj kandidaatsexamen theologie en ook het kerkelijk voor bereidend examen. In 1937 werd ds. Van de Heuvel door het provinciaal kerkbestuur van Noordholland toegelaten tot de evangeliebediening in de Nederlands hervormde kerk. Zijn schoonvader, wijlen ds. P. Kuijlman, toen emeritus predikant in Hilversum bevestigde de jonge predikant op 3 oktober van dat jaar in Poortvliet op het Zeeuw se eiland Tholen. Daar bleef hij tot 8 juni 1941. Toen ging ds. Van de Heuvel naar Game- gebouwd uit staal en beton. Dit is een nieuw systeem dat de Neder landse Spoorwegen ook al toepas ten in Rotterdam. Het werk wordt uitgevoerd door het Spoorweg- bouwbedrijf. Het werk, dat 1,3 miljoen gul den kost (door de gemeente be taald) moet nog dit jaar gereed komen. Dat zal ongeveer decem ber worden. Vorig jaar juni werd officieel met de bouw begonnen. Op de foto ziet u het begin van het graafwerk voor de aanleg van het wegdek onder de tunnel. (foto Sjaak Noteboom) WADDINXVEEN In de aula van de Prof. Ph. A. Kohnstamm- school aan de Mauritslaan spreekt vanavond op uitnodiging van de Cul turele Kring prof. dr. A. Klasens, hoogleraar in de Egyptologie aan de Leidse universiteit, over het onder werp ’Nederlandse opgravingen in Nubië.’ De lezing begint om half negen. Toegangsprijs 2,50; voor donateurs ƒ2. Prof. Klasens maakt deel uit van in vestigt, een extra bedrag aan de gemeente moet betalen?” zo vroeg de heer H. Huizer (Herv. Kiesver.) bij de rondvraag. Burgemeester Van der Hooft ant woordde bevestigend: ”Het is on rechtvaardig een zaak te beginnen in een goedkoop huis dicht bij een win kelcentrum (want dat was het geval met de winkel, waarop de heer Hui zer doelde, en dan mee te profiteren van voorzieningen (zoals parkeer gelegenheden) waarvoor zij, die zich in zo’n winkelcentrum vestigen, heb ben moeten betalen. In zo’n geval moet er toch een fiks bedrag op tafel worden gelegd,” aldus de burgemees ter. Het VVD-raadslid J. H. Mol herin nerde aan een -reeds eerder geuite vraag, namelijk of het publiek bij de raadsvergadering de raadsstukken ook niet zou kunnen krijgen. Zulks ter verhoging van de belangstelling. De heer Van der Hooft antwoordde, dat de raadsagenda wel aan de be zoekers wordt uitgereikt, maar de stukken niet. Een en ander zou an ders te duur worden. Midden vorig jaar besloot de raad tot het verstrekken van o.m. grond en bouwvoorschotten aan deze vere niging voor de bouw van 205 woning wetwoningen in Groenswaard. Door een wijziging in het regeringsbeleid zullen nu slechts 82 woningen in de woningwetsector kunnen worden ge bouwd. De overige 123 woningen zul len nu als premiewoningen worden gebouwd. Daarvoor wil de gemeente nu uit ’s rijks kas een zo hoog mogelijke jaarlijkse bijdrage, die bijdrage ver volgens onder gelijke voorwaarden doorgeven aan de woningbouwvere niging Waddinxveen, en voorts wil de gemeente de rente en aflossing garanderen van een door de woning bouwvereniging te sluiten geldlening ter financiering van maximaal 9O°/o van de stichtingskosten van de wo ningen. De raad besloot overeenkom stig. In de koude, nachtelijke uren van vrijdag op zaterdag hebben zo’n twintig potige werkers met be hulp van vjjzels en lieren het 150 ton wegende blok beton dat de bo venkant van de tunnel gaat vor men over een afstand van zes me ter verplaatst naar het djjkli- chaam van de spoorweg. Het werk moest ’s nachts gebeuren omdat er dan geen treinverkeer is op het kaasvak Gouda-AIphen. Het enorme tunnelsegment, ruim twintig meter breed en bijna zes meter lang, is in de afgelopen maanden naast de spoorbaan op- Verdere belangrijke besluiten van de raad waren o.m. het beschikbaar stellen van een krediet van 25.000 voor het verlagen van de nu nog ge vaarlijk hoge brug in de Brugweg, het besluit tot het aanleggen van een parkeerterrein aan de Kerkstraat, en het voteren van 11.725 voor leer middelen en meubilair t.b.v. de St. Paulusschool. T.a.v. de legesverordening werd een kleine wijziging in de redactie aangebracht. Voortaan zal het zo zijn dat voor het afgeven van een woon vergunning 5,— zal worden ge vraagd, en dat 35,— zal moeten wor den betaald voor het instellen van een onderzoek naar de financiële om standigheden bij aankoop van een woning binnen de gemeente. ”Is het waar, dat iemand die een woonhuis koopt en daar een winkel Abonnement: 2,12 per kwartaal bij vooruitbeta ling; postabonnementen 6,15 binnen het versprei dingsgebied en 11,15 per half jaar voor overig Nederland, exclusief Incassokosten Burgemeester C. A. van der Hooft zei aan te nemen, dat het wijkcen trum, net als dat in de Esdoorn] aan, ook ten algemene nutte zal kunnen worden gebruikt. ’’Zoiets is wel duur ffi daarom zal men het zeker wel ren tabel willen maken. Wellicht zal er ook ruimte zijn voor het Groene WADDINXVEEN De oprit van •te Zuidkade naar de Kerkweg (aan ta voet van de hefbrug) zal binnen art gesloten worden verklaard voor verkeer behalve voetgangers in taide richtingen. Het verkeer, ko- ®end van de Zuidkade, zal dan zijn ^eg moeten zoeken via Burgemees ter Trooststraat, Kanaaldijk en Ka baalstraat of via Jan Dorrekenskade en Kanaalstraat. De maatregel wordt genomen om- tat binnen afzienbare tijd verkeers- 'ehten bij de hefbrug zullen worden ^Plaatst. Ook is er het voornemen o® op het kruispunt Kerkweg-Ka- “Zalstraat/Juliana van Stolberglaan verkeerslichten te plaatsen. De oprit die nu gesloten wordt ver hard zal te zijner tijd verdwijnen het verkeer van Nesse naar Zuid- ade te vergemakkelijken. Functies Ds. Van de Heuvel had zitting in verschillende commissies van bestu ren van kerkelijke organisaties. O.a. was hij lid van het classicaal bestuur van Bommel tijdens zijn periode in Gameren, in Schoonhoven was hij scriba van de classis Gouda, in Ede enkele jaren praeses van het breed moderamen van de classicale verga dering van Arnhem, namens die clas sis lid van de generale synode van de Nederlands hervormde kerk, lid van de commissie voor het opzicht uit de generale synode, voorzitter van het bestuur van de hervormde scholen in Ede, bestuurslid van de christelijk nationale scholen in die plaats, do- 2 ïl Kruis, en zou toch ook die lichame lijke gezondheid nog aan zijn trekken komen,” aldus de burgemeester. Hij vertelde, dat er nu aan wordt gedacht een gymlokaal te bouwen achter de winkels aan het Koningin Wilhelminaplein. Aan de hand van cijfers toonde hij aan, dat deze nieu we plaats qua ligging voor de meeste scholen gunstiger is dan het aanvan kelijk aangewezen terrein. T.a.v. de opmerking van de heer Van Onna verklaarde hij het niet op de weg van het gemeentebestuur achten te liggen tegen de kerken te zeggen: „Praat eerst maar eens met elkaar.” Zoiets moet groeien vond de heer Van der Hooft. De raad ging er tenslotte mee ak koord, dat de grond voor 57,360 werd verkocht aan de hervormde kerk. Alleen de heer Lammertse bleef tegen. Nog meer geld zal er in de ge meentelijke kas vloeien door de ver koop van gronden aan twee benzine- maatschappjjen: de Benzine en Pe troleum Handelmaatschappij N.V. en Mobil Oil N.V., die benzine-service- stations zullen bouwen aan respectie velijk de Brederolaan (hoek Vondel- land) en aan de Chopinlaan. Dat de maatschappijen ’’iets” ex tra’s hebben betaald, noemde de bur gemeester een volkomen gezonde zaak. ”Ook in andere gemeenten,” zo zei hij,” wordt in dergelijke gevallen vaak extra betaald voor bijvoorbeeld de geestelijke en lichamelijke gezond- heid(!)” Een derde voorstel inzake grond- verkoop in deze vergadering betrof de verkoop van enige percelen in het villawijkje (voor 90.000) en gronden aan de Prins Bernhard- laan (voor 144.000) aan het bouw bedrijf J. Reijm N.V. enkele internationale commissies die zich bezighouden met de cultuur schatten die in de Egyptische woes- tijngrond te kust en te keur te vin den zijn. Zo maakte hij deel uit van de Unescocommissie die de Egypti sche regering adviseerde bij o.a. het verplaatsen van de tempel van Abu Simbel naar hoger gelegen grond. De kostbare tempel dreigde onder water te komen als gevolg van het stuwdam project bij Assoean. Prof. Klasens zal in maart weer naar Egypte vertrek ken waar hij onder meer aanwezig zal zijn bij de heropening van de tem pel van Abu Simbel, die dan weer geheel gerestaureerd is. WADDINXVEEN Mejuffrouw A. Blonk uit Waddinxveen raakte vori ge week ernstig gewond bij een auto- ongeluk op de Kerkweg. Zij brak haar linkerbeen, een vinger en liep enkele wonden aan het hoofd op. Het slachtoffer week met haar fiets plot seling naar links uit waardoor een haar tegemoetkomende auto haar niet meer kon ontwijken. „Lichamelijke gezondheid gaat naar mijn mening boven geestelijke gezond heid,” aldus het PvdA-raadslid T. Lammertse in de donderdagavond gehouden raadsvergadering. Deze boute uitspraak gold overigens alleen de Vondelwijk, waar de kerkvoogdij van de Nederlands hervormde kerk een wijkcentrum wil bouwen. Over de verkoop van de benodigde grond, een terrein aan de Bilder- dijklaan, moest de raad beslissen. Aanvankelijk zou op het betrokken terrein een gymnastieklokaal komen, maar dat kan nu uiteraard niet door gaan. Dat leidde bij de heer Lam mertse tot de vraag, welke gezond heidszorg moet prevaleren: die voor het lichaam, of die voor de geest. Wat betreft de Vondelwijk was het ant woord voor de heer Lammertse dui delijk, getuige zijn bekentenis. De heer S. Pille (PvdA) wilde we ten, of het geplande gebouw ook door anderen zou kunnen worden gebruikt (bruiloften en partijen), een vraag waar de heer T. Ververs (Gemeente belang) zich bij aansloot, met als ex- tra-suggestie, dat er ook wellicht ruimte in zou kunnen worden gevon den voor een consultatiebureau van het Groene Kruis. ’’Nogal ongelukkig” werd een en ander gevonden door het KVP-raads- lid drs. P. M. van Onna. Dit omdat nu een streep wordt gehaald door een deel van een wens die al eerder in de publiciteit is geweest, namelijk het streven van de kerken naar een col lectieve aanpak van de kerkebouw. ’’Het is een delicate zaak”, realiseer de zich de heer Van Onna, ’’maar ik wil dit toch niet ongezegd laten.” De heer Van Onna zei ook nog zich te kunnen voorstellen, dat de omwonen den van het terrein aan het nut van een en ander twijfelen: eerst was er een voorziening gepland met een col lectieve bestemming; nu mot men die collectieve bestemming nog maar afwachten. WADDINXVEEN De gezamen lijke jeugdclubs van de Nederlands hervormde Immanuëlkerk houden op zaterdagavond 2 maart as. hun jaar feest in het gereformeerd vereni gingsgebouw aan de Stationsstraat. Er is gelegenheid tot dansen. Aan vang 19.30 uur. Zes jaar geleden reisde ds. Van d Heuvel naar het Midden-Oosten,waar hij Syrië, Libanon, Jordanië en Is raël bezocht. Samen met ds. E. F. Vergunst uit Polsbroek, die toen ook nog in Ede stond, schreef hij naar aanleiding van de reis het boek ’tiet land dat ik U wijzen zal’. Ook schreef ds. Van de Heuvel de brochure ’In goede aarde’, een brochure over de verhouding Wet en Evangelie. Ds. Van de Heuvel doet in de dienst die om drie uur ’s middags begint zijn intrede, ’s Ochtends om half tien zal de nieuwe predikant, die de opvolger is van ds. R. Cuperus in de wijkgemeente West, worden bevestigd door zijn zoon, ds. P. van de Heuvel uit Hagesteyn. Redaktie en advertenties: Diederick van Schagen- plantsoen 8, postbus 38, Waddinxveen, tel. 01828- 2659 (van maandag t/m vrijdag uitsluitend tussen 9-17 uur). Voor kabouters, telefoon 01828-4788. Klachten over bezorging (allen tussen 8.30-17.30 uur telefoon 01828-4788. Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdag middag 12 uur. Jjaddinween - E. M. L. Hemminga, orPstraat 66, telefoon (01828)2078. »rle?llu*zen J- A- Ensing, Dorps- f°lB02)20496 Zevenhuizen’ telefoon de Jong s1

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 1