Elektriciteit 10 procent duurder met Hogere kosten Gouden middenstand in RAIFFEISENBANK Na aanrijding doorgereden autohandel n.v. WADDINXVEEN spaarbank en alle bankzaken De Raiffeisenbank ïs goed voor uw geld... Uw spaargeld bijvoorbeeld. t zonnetje iEB-raad accepteert tegenzin] jtarief s verhogin g A. van der Heiden voorzitter Brug oncordia verliest ictief medewerker AANKOMEND Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen KANTOORBEDIENDE Botsing tussen rachtauto’s Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen 1 Makelaarskantoor A. van Duin te Gouda DOKTERSDIENSTEN MAKELAARS TAXATEURS TEL 01820-7122 GOUDA Dat is nergens beter onderdak dan bij de Raiffeisenbank. Ruim twee miljoen spaarders schenken ons al jarenlang hun vertrouwen Samen spaarden zij reeds meer dan 6 miljard gulden Omdat zij weten: De Raiffeisenbank is goed voor ons spaargeld. Kosted Oranjelaan 42, Tel. (01828)4566 Koningin Wilhelminaplein 2 Kantooruren: dagelijks van 9-12.30 uur en van 14-16 uur vrijdagavond van 19-21 uur iHfei FLUWELENSINGEL 58a ORGELS r PIANO'S elektronische ORGELS 23e JAARGANG - Nr. 1174 DONDERDAG 7 MAART 1968 beheer van onroerende goederen. alle taxaties van onroerende goederen. verzekeringen op elk gebied. Vredebest 28-30 - Telefoon (01820) 3656 Agentschap: N.V. W estlandsche Hypotheekbank. GEVRAAGD ra Irniami AB-6307 energiebedrijf het hoofd heeft te bie den zjjn personeel lasten, rentestij ging, herstratings- en grondkosten. Daarbij komt dat de groei van de af zet dit jaar iets tegenviel. Ten op zichte van 1966 nam het verbruik van elektriciteit vorig jaar met 6,6% toe tot ca. 175,4 miljoen kWh en dan van gas met 17,8% tot ca. 33 miljoen ku bieke meter. De elektriciteitstarieven gaan met tien procent omhoog. Voor de klein verbruikers gaat het nieuwe tarief in maart in en de grootverbruikers, die dit jaar nog profiteren van de contractverplichtingen van het streekener- giebedrijf Gouda en Omstreken, gaan per 1 januari 1969 het nieuwe tarief betalen. (verschijnt elke donderdag) Tarieven bij contract; tekstadvertenties op aanvraag Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. verstrekken van hypotheken, eventueel tot 90% taxatiewaarde. De voornaamste factoren van de iteeds stijgende kosten waar aan het De lonen en sociale lasten zullen in 1968 stijgen met 15% ten opzichte van 1966. In die periode namen de loonkosten met 1,5 miljoen gulden toe waarvan 40% veroorzaakt werd door hogere loonkosten en de rest het ge volg was van uitbreiding van het per soneel dat nu 333 mensen omvat, ter wijl 120 man constant voor het bedrijf werkt in dienst van aannemers. In 1966 werd voor 11,5 miljoen gul den geïnvesteerd, in 1967 voor 19 mil- van der Loo de feestrede uitsprak en nog door vele anderen het woord werd gevoerd. te koop direct leeg op te leveren GARAGEBOX gelegen nabij De Maurits- laan te Waddinxveen. Waddinxveen: P. van der Linde, Kerkweg 214, telefoon (01828) 2250. Zevenhuizen: J. Tol, Dorpsstraat 12, Bleiswijk, telefoon (01892) 2500. (mannelijk) Leeftijd plm. 18 aar. Enige kantoorervaring vereist. Schriftelijke sollicitaties aan dejongs WADDINXVEEN In het bestuur van het Koopcentrum Brug heeft se cretaris A. van der Heiden de plaats ingenomen van voorzitter C. de Bas. Al enige tjjd geleden heeft de heer De Bas, die van de oprichting van het Koopcentrum af voorzitter was, laten weten dat hij zjjn tijd gekomen acht te. De heer Van der Heiden wordt op zijn beurt als secretaris opgevolgd door de heer D. A. de Vlaam. Een en ander betekent dat het gemeenschappelijk energiebedrijf dit jaar in plaats van een aanvankelijk geraamd tekort van 519.300 voor de afde ling electriciteit nu een batig saldo zal hebben van ongeveer 30.000. Daar bij komen dan nog de batige saldi voor gas 60.000) en voor leveranties aan derden 25.000). Toen het energiebedrijf begin 1966 met zijn werk begon beliepen de door de afzonderlijke bedrijven ingebrach te bezittingen ongeveer dertig mil joen gulden. De leningen die het be drijf daarvoor moest afsluiten kosten per jaar alleen aan rente 1,7 mil joen, hetgeen ruim 19% meer is dan de interest die de afzonderlijke bedrij ven betaalden. Door gebrek aan ruimte moest deze week een deel van het nieuws achterwege blijven. Het nog ter zake dienende treft u volgende week in onze krant aan. Abonnement: 2,12 per kwartaal bij vooruitbeta ling; postabonnementen 6,15 binnen het versprei dingsgebied en 11,15 per half jaar voor overig Nederland, exclusief incassokosten Redaktie en advertenties: Diederick van Schagen- plantsoen 8, postbus 38, Waddinxveen, tel. 01828- 2659 (van maandag t/m vrijdag uitsluitend tussen 9-17 uur). Voor kabouters, telefoon 01828-4788. Klachten over bezorging (allen tussen 8.30-17.30 uur telefoon 01828-4788. Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdag middag 12 uur. WADDINXVEEN De rijkspoli tie speurt naar de bromfietser die de ze week een ongeluk veroorzaakte op bet stuk Kerkweg dat naast de oprit naar de hefbrug ligt. De man bereed een crèmekleurige bromfiets van het merk DKW. Doordat de bromfietser in verkeer de richting reed kwam hij in botsing met de heer B. de Wit, die ook een bromfiets bereed. De heer De Wit kwam daardoor te vallen. De tegen ligger reed haastig door. kwam gelukwensen (zie foto boven). ’s Avonds spraken de gemeentelij ke autoriteiten en ook de voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Mid denstands Bond, bij welke organisa tie de Middenstandsvereniging sinds 1 januari is aangesloten. De praeses bood de heer Van der Loo een fraai bondsvaantje aan (zie foto hiernaast). Op de bovenste foto ziet u van links naar rechts: oud-burgemeester War- naar, T. Ververs, H. van der Linde, A. van Eeuwen, A. Jongejan, C. van Mourik (penningmeester), G. van Ringelenstein (secretaris) en H. K. v. d. Loo (voorzitter). (foto Sjaak Noteboom) De algemene raad van het streek- nergiebedrijf aanvaardde het voor- itel tot tariefsverhoging in de verga- iering van vrijdagmiddag met tegen in. Waddinxveen’s wethouder P.Lips rroeg zich af of het voorstel wel ac- eptabel zou zijn voor het ministerie tan economische zaken. Niettemin kwam de verhoging er met algemene stemmen door. Boven- iien werd duidelijk dat het bedrijf in ie toekomst nog meer ’winst’ zal moe ien maken dan de 115.000 van dit iaar om de nodige voorzieningen voor jas- en elektriciteitsleveranties in het fehele gebied tijdig te kunnen tref fen. De tariefsverhoging zal worden be kkend over het gehele bedrag, het- ;een wil zeggen dat wanneer bijvoor- eeld in twee maanden voor 77 aan lektriciteit is verbruikt (inclusief 'astrecht, nachttarief, etc.), op dat «drag een zg. capaciteitstarief komt 'an tien procent. Betaald moet der- lalve worden 77 -J- 7,70 84,70. De algemene raad stelde ook een zg. uniteitensysteem vast ter bepa ling van de kapitaallasten van hoogspannings- en hogedruknetten. Dit systeem betekent een besparing op de begroting van liefst een half miljoen. ZEVENHUIZEN Op de Brede- feg heeft zich donderdagmorgen een "geluk voorgedaan waarbij twee Tachtauto’s waren betrokken. De wagens kwamen beide uit de •chting Moerkapelle. De bestuurder de vrachtauto van de fa. La '"and uit Waddinxveen wilde een Wiere vrachtauto (van de fa. Luy- ®n uit Zoetermeer) inhalen. Tijdens die inhaalmanoeuvre week jatstgenoemde wagen sterk naar <s uit, waardoor het inhalende '*nuig van de weg af werd gedrukt. 1 de berm kwam de wagen tegen een 'nm tot stilstand. Hij was zwaar -chadigd aan vooras en cabine, 'fsconlijke ongelukken deden zich ^ter niet voor. Waddinxveen in het van ^son-ziekenhuis in Gouda is maan- overleden de heer P. C. de Joode, ’leven een bijzonder verdienstelijk van het fanfarecorps Concordia. e heer De Joode heeft gedurende e'e jaren leerlingen voor het corps geleid. Hij deed ook mee aan ver- fteidende acties. Daarbij was hij een pd muzikant. Weekblad voor Waddinxveen Dat gebeurde trouwens ook tijdens de receptie. De eerste spreker was daar oud-burgemeester A. Wamaar, die met zijn echtgenote het jubileren de bestuur in café-restaurant Royal op het Koningin Wilhelminaplein De Middenstandsvereniging Wad dinxveen is vorige week bjj twee ge legenheden uitvoerig gefêteerd van wege het vijftigjarig bestaan. Een ju bileum dat de middenstand passend vierde tjjdens een tweetal gelegenhe den, de eerste ’s middags in Royal en de tweede ’s avonds in zaal Avifauna in Alphen met een feestelijk diner- dansant tjjdens welke voorzitter H. K i BODEGRAVEN el- 01726-2541 Kerkstraat 2-28 Bezoekt onze toonzalen of vraagt brochure. joen en verwacht wordt dat in 1968 18 miljoen nodig zal zijn. Aan interest kost dit het bedrijf in 1968 ongeveer 4,4 miljoen, zonder rentestijging zou dit ca. 3,3 miljoen zijn geweest. Produktie Ook de grondkosten stellen het be drijf voor problemen. De verhoging van de electriciteitstarieven konden daarom niet achterwege bljjven, ook al heeft de minister van economische zaken bepaald dat de interne kosten stijgingen moeten worden opgevan gen door produktieverbetering. Het dageljjks bestuur van het bedrjjf meent dat heel wat facetten van de werkzaamheden van het energiebe drijf nl. niet onder de noemer pro- duktiviteit vallen. Behalve het stijgen van de grond prijzen is het ook steeds moeilijker om grond te krijgen voor de bouw van noodzakelijke transformator- en gas- regulateurstations. Een wonderlijke situatie is dat sommige grondeigena ren weigeren grond te verkopen en te gelijkertijd bij het bedrijf klagen over de onvoldoende netspanning die mid dels een station zou kunnen worden opgeheven.

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 1