van Mevr. Derks verlaat chr. lagere school van Woningwetbouw het slachtoffer bedroevend overheidsbeleid Lanqebaanwedstrijden Succesvol toneel bij Landbouwj onderen Jan Bazen kampioen Zuid-Ho Hand Uitslag puzzel Burgemeester Moerkapelle raad m Gewond Kletweo27 6OUttaieL3212l en Biddag WII’l’EROiy de ongeluksvogel Plattelandsvrouwen L. Grootens Sneller dan in Amsterdam Moerkapelle verwelkomt Geslaagde nihoeiing kom* Sursum l orda STIJLMKUBELKiV WOINGINRICHTINBI EHBO-wedstrijd Inwoners zijn kind van de rekening Samenkomst van FRA-VA-KO’s geschenkhuizen Eikenlaan, leplaan; W’veen Telef. 2401 b g.g. 2184 Pagina 2 f 1.50 E KERKEN N BURGERLIJKE STAND Olie o WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART - donderdag 7 maart 1968. WADDINXVEEN zo. ZEVENHUIZEN MOERKAPELLE WADDINXVEEN ;J. ZEVENHUIZEN en de 5 km leverden de ging naar binnen. 'on|< Donderdagavond bleken de raads leden bereid te wachten op het ant woord van de minister op de vragen van de heer Van den Doel. Olie op de woedende golven dus, maar wat als die antwoorden onbevredigend uit vallen. Waarheen dan met al die wachtende Moerkapellenaren die ook niet meer in de omgeving terecht kunnen, want ook daar loopt de wo ningwetbouw voorlopig op de laatste benen. Dankwoord In haar dankwoord bleek mevr. Derks erkentelijk voor de vriend schap, ondervonden in Zevenhuizen. van de gang van zaken. Hij bereken de ook dat het renteverlies van de gemeente nu al 22.400 bedraagt. ”Elk dag dat we wachten met de bouw kost ons 65 gulden,” zei hij. Op de 500 meter moest hij alleen de succesvolle Jan Augustinus voor la ten gaan. Deze liet 44 seconden rond WADDINXVEEN Bij een aanrij ding op de Zuidelijke Dwarsweg is dinsdag mejuffrouw Kosser met een kaakfractuur en verwondingen aan het hoofd in een Gouds ziekenhuis op genomen. Het slachtoffer botste met haar bromfiets tegen een haar tege moetkomende bestelauto, die zij ver moedelijk niet heeft opgemerkt. Deze vertelde in een vlotte causerie van de organisatie, waarbij ook het recreatieve en culturele niet was ver geten. Voor de overvolle zaal voerde de toneelgroep vervolgens het toneel stuk Gevaarlijk Snoepgoed van Max Andrea op. De Twangy Rockers uit Boskoop verzorgden de muziek tijdens het bal dat de geslaagde feestavond besloot. Gespecialiseerd in Donderdag 14 maart as. wordt in Hotel Vos ’s avonds om half acht een selectie-kringwedstrijd gehouden van de E.H.B.O. Aan deze wedstrijd ne men ploegen deel uit Bleiswijk, Gou da, Hekendorp, Moordrecht, Nieuwer WADDINXVEEN Ter gelegen heid van Biddag voor het Gewas houdt de Christelijk Afgescheiden Gemeente op woensdag 13 maart een tweetal diensten, t.w. om tien uur ’s morgens en ’s middags om drie uur. De avonddienst vervalt. I MOERKAPELLE In de Neder lands hervormde kerk wordt op woensdag 13 maart een gebedssamen- komst gehouden voor gewas en ar beid. De dienst wordt geleid door ds. A. Boertje. Aanvang zeven uur. Hij was blij dat zovelen belangstel ling hadden voor de artistieke presta ties van de jongeren-toneelgroep van de Waddinxveense Landbouwjeugd. Nadat hij burgemeester C. A. van der Hooft, de toneeljury en afgevaardi- geri van de Plattelandsvrouwen en de Holl. Mij. van Landbouw had verwel komd, gaf hij het woord aan mejuf frouw Van Straalen. WADDINXVEEN In het gerefor meerd verenigingsgebouw wordt op woensdag 13 maart weer een bijeen komst van de Plattelandsvrouwen ge houden. De heer P. Quartero uit Wad- dinxveen zal dan dia’s laten zien over de culturen van Maya’s, Inca’s en Egyptenaren. De dia’s worden bege leid met op de band opgenomen com mentaar en muziek. Aanvang acht uur. Geboren: Marinus Johannes, z.v. J. Bregman en A. T. van der Knijff. Ondertrouwd: Jan Slingerland Catharina Breedijk. Gehuwd: Hendrik Visscher en Jantje Maasland. Die voordelige PITRIET ARTIKELEN zijn weer binnen. FruitmandjeH, brood- mandjes, aardappel- mandjes vanaf WADDINXVEEN In de gezellig versierde zaal van het verenigingsgebouw aan de Burg. Trooststraat kon de voorzitter van de Jongerenorganisatie van de Hollandse Maatschappij van Landbouw vrijdagavond een enthousiaste schare Landbouwjongeren welkom heten. ZEVENHUIZEN Tijdens een vorige week gehouden ouderavond heeft mevrouw A. M. Derks-Ytsma afscheid genomen van de christelijke lagere school van Zevenhuizen-dorp. Vanaf 1 april 1950, dus bijna achttien jaar, is zij als onderwijzeres aan deze school verbonden geweest. Mevrouw Derks vertrekt naar Prins Alexanderstad. Ondertrouwd: C. de Jong Gouda en F. M. van der Krans, Waddinxveen C. H. Zaal Zogtermeer en A. Boslo per Waddinxveen; L. J. Hilgers Gou da en H. M. W. van der Velden Wad dinxveen. Geboren: Edwin, z.v. J. Vermeulen en N. Schouten; Gerrit, z.v. G. Kool en S. Overdam; Esmé, d.v. W. Meijer en L. C. Quist; Adrianus, z.v. A. Have naar en J. P. Hoogendoorn; Johan nes Gerardus Jozef, z.v. G. R. Noor- deloos en M. G. Visser; Heiltje Mar iene, d.v. J. Mourik en B. van Rees; Johannes, z.v. N. Vermeulen en C. A. van Ringelenstein Gehuwd: S. Haaksma, Amstelveen en C. N. M. Versluis, Waddinxveen Grootendorst en J. H. Hogebrug,. aanleiding tot het uitspreken van hun grote verontwaar diging over de labiele woningbouwpolitiek van de ho gere overheden, waarvan een groot aantal urgent wo ningzoekenden in Moerkapelle het slachtoffer dreigt te worden of beter gezegd: het slachtoffer is. Dat de gemeente er zelf ook niet beter van wordt (ren teverlies, kostenstijgingen, etc.) vond burgemeester op zich nog niet zo verschrikkelijk. ’’Maar wethouder Hoo- gerdijk moet dat verhaal verkopen aan de mensen die bij hem op spreekuur komen. Hij kan ze niets bieden, geen enkel houvast of vooruitzicht.” Ned. herv. kerk - 9.30 uur: ds. J. D. van Hoff, Rotterdam en 18.30 uur: ds H. Batelaan, Den Haag. Geref. Gem. - 9.30 en 18.30 uur: ds. A. F. Honkoop. Heel wat Moerkapellenaren hebben donderdagavond ken nis gemaakt met het hoofd van de piepjonge dienst van ge meentewerken van de gemeen ten Benthuizen en Moerkapel le, de heer L. Grootens. Aan de raadsvergadering ging een bijeenkomst in de raadzaal vooraf tijdens welke de heer Grootens, zijn vrouw en zjjn zoon door velen werden verwel komd. Gemeentebestuur én gemeenteraad van Moerkapelle hebben het laatste woord nog lang niet gesproken over de vastgelopen woningwetbouw in hun gemeente. De vragen die het Tweede-Kamerlid J. van den Doel (PvdA) aan de minister van volkshuisvesting en ruim telijke ordening betreffende de gang van zaken bij het toekennen en weer intrekken van de voor Moerkapelle zo broodnodige contingenten spreken daarover duide lijke taal (zie Weekblad van 29 februari). ”Het lijkt,” zo zei burgemee ster Keyzer aan het begin van de vergadering tot de heer Grootens,” voor ons net of u terug bent gekomen van een lange vakantie.” Hij doelde daarmee op het feit dat het nieuwe hoofd van gemeente werken al eerder voor Moerka pelle werkzaam was. ”Ik hoop,’ zo vervolgde de burgemeester,” dat de tijd die u aan de gemeen te zal besteden tot net zoveel goede resultaten zal leiden als we dat in het verleden gewend zijn geweest. Wij, van onze kant zijn graag bereid u met alles terzijde te staan. We reke nen op uw ijver en plichtsge trouwheid en we zien de toe komst met veel vertrouwen de toekomst tegemoet.” De burgemeester bracht dank aan de heer Poldervaart die in de afgelopen maanden de hon neurs op uitstekende wijze heeft waargenomen. Ook wet houder D. van der Spek, die na mens de raad sprak, liet weten hoe blij hij was met de terug keer van de heer Grootens. De heer Grootens zelf bedankte in korte bewoordingen voor de lofuitingen en goede wensen. „Ik hoop evenals u op prettige en vruchtbare samenwerking,” zei hij. Op zijn suggestie dat de gemeente niet twee a drie geschikte woningen zou moeten kopen voor de gemeen tesecretaris, het nieuwe hoofd van de technische dienst en nog een ambte naar, opdat die tenminste in hun ei gen gemeente gehuisvest zullen zijn, kon burgemeester Keyzer alleen maar mismoedig antwoorden: ’’Laten we eerst de bevolking trachten te helpen. Daar is de nood het hoogst.” Tijdens de ouderavond waren de leerlingen ook aktief bezig. Leerlin gen van klas I zorgden voor zangspel- letjes. Samen spraken werden gehou den door leerlingen van klas 2 en 3. („De muts van Jan Klaassen”) en klas 6 („Falderalderiere”). Leerlingen van klas 5 verzorgden een hoorspel, terwijl klas 6 voordrachten hield.Ook de blokfluitclub trad op. Bijzonder genoten hebben de ou ders van de dia’s, die vertoond wer den van het schoolkamp in Drieber gen. Donderdagmiddag nam mevrouw Derks afscheid van de leerlingen van de school Uit alle klassen boden leer lingen cadeaus aan. Het personeel gaf een reiswekker als afscheidsge schenk. De heer Huizinga dankte mevr. Derks namens de kinderen. In de vakature ontstaan door haar ver trek is voorzien door de benoeming van mej. C. Kreft te Zevenhuizen. ”Nou nou...”, zei meneer Otter verbaasd. ”Het lijkt wel een avon tuur. Komt u maar binnen eh... meneer HELPvrager”. Wipperoen zuchtte opgelucht, want nu was hij eindelijk van die lastige HELPvrager verlost. Toen groette hij haastig en holde hals overkop naar zijn holletje terug, en hij nam zich plechtig voor nóóit meer een fles uit zee te vis sen, en vooral niet als er een briefje in zat waar HELP opstond. bewijst dat GS zijn fout al heeft in gezien. ”Ik heb de indruk dat de pro vincie met de rug tegen de muur staat. Al met al wordt het voor ons een niet te verteren zaak.” GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: Huissleutel, 1 paar brui ne gebreide wanten, donkerblauwe portemonnaie met inhoud, blauwe rubber regencape; Verloren: Rechter rose handschoen, rood/zwarte shawl, rode portemon naie met inhoud, rode step, brocaat kleedje in bruin papier, linker wit/ rood/groene want, wit/rode want, zilver armbandje, beige sleuteletui met 2 Daf sleutels, donkerblauw/ witte shawl, herenhorloge met zwart nylon bandje merk Allaine, blauwe herenfiets: Starfighter de Luxe, don kerblauwe portemonnaie; Donderdagavond vonden de raadsleden opnieuw alle de aantal zou het ook nog wel mee vallen. Het gaat niet goed en begin november 1967 neemt de raad una niem een motie aan, waarin dringend wordt verzocht om snelle toewijzing van het contingent. Dit alles draagt niet bij tot de goedgemutsdheid van het voorvarende gemeentebestuur dat met lede ogen toeziet hoe bij rijk en provincie met de plannen wordt ge treuzeld en getreuzeld. Dan komt eind januari als donderslag bij helde re hemel een telefoontje binnen op Moerkapelle’s gemeentesecretarie. GS. ”We zitten in de knoei met ons woningwetcontingent Of Moerka pelle dan maar zo vriendelijk wil zijn premie-bouw te bevorderen in plaats van woningwetbouw. Alsof er de laatste jaren niets in Moerkapelle is voorgevallen op dat gebied. ling meegebracht die geen dak boven zijn hoofd heeft. Mag hij hier slapen?” ”O dat is best hoor”, zei meneer Otter, die toevallig in een goede bui was. ’’Maar waarom logeert hij niet bij jou?” ”Ach ach, daar beginnen de moeilijkheden al” hoorde Wippe roen de HELPvrager achter zich zich mompelen. En toen vertelde Wipperoen maar eerlijk wat er al lemaal was gebeurd. Burgemeester Keyzer had het over een bedroevende, oneerlijke gang van zaken. ’’Moerkapelle wordt het kind van de rekening van de financiële moeilijkheden van de overheid. Als wij hier zouden hebben kunnen bou wen, waar we in de naoorlogse jaren recht op hadden dan was er nu geen probleem geweest. Maar daar wordt aan voorbijgegaan.” Wat is het geval? Moerkapelle wil de 30 woningwetwoningen bouwen en tien bejaarden woningen, volgens een plan van eind 1966. Het idee vond geen genade in de ogen van gedepu teerde staten. De woningwetwoningen werden gereduceerd tot 18, de be jaardenwoningen bleven. Dat daar door de exploitatieopzet nadelig be ïnvloed werd, was bezwaarlijk maar niet onoverkomelijk. Dan komt gede puteerde D. van der Kwaak in au gustus de eerste paal voor het raad- huis-project heien en in zijn feestre de laat deze doorschemeren dat men zich over die woningen geen zorgen hoeft te maken en met het resteren- Het raadslid Duurma gaf donder dagavond een uitvoerige uiteenzetting De heer Douw vroeg bij wie de fout van deze verwikkelingen ligt. Burge meester Keyzer: ”Het feit dat we in middels al weer te horen hebben ge kregen dat we in ieder geval twaalf woningwetwoningen mogen bouwen Kruiswoordpuzzels hebben de voor keur van onze puzzelfans. De trouwe puzzelaars doen ook mee als ’t wat moeilijker wordt. Onze kruiswoord puzzel van 22 februari jl. leverde een boekenbon van 5 op voor mevrouw G. Njjhof-de Vries, Beethovenlaan 62 Waddinxveen en een bon van 2,50 voor A. Clazing, Knibbelweg 19 Ze venhuizen. De laatste oplossing miste ’37 verticaal’, het woord termiet,maar dat hebben we de inzender maar niet aangerekend, het bleek eenvoudig een ongelukje want uit de horizontale op lossing bleek dat alles goed zat. Overigens willen we de deelnemers in het vervolg wel vragen hun oplos sing niet meer uit de krant te knip pen en op te plakken. Schrijf uw op lossing gerust uit op de briefkaart, zodat u de krant kunt gebruiken om wat woorden uit te proberen. Dan tot slot nog een waarschuwing Het gebeurt nog steeds dat oplossin gen niet juist worden geadresseerd. Inzendingen die bij Drukkerij Veld wijk worden ingeleverd lopen het ri sico dat ze buiten beschouwing zul len worden gelaten. U mag uw briefkaart of papier in leveren aan het redactie-kantoor,Die- derik van Schagenplantsoen 8 óf op sturen naar Puzzelredactie Weekblad voor Waddinxveen/Hollands Hart, postbus 38 Waddinxveen. Een andere mogelijkheid is er niet. De oplossing van de puzzel van 22 februari was: Horizontaal: 1. en 3. nap; 5. mat; 7. ar; 9. lik; 11. ora; 12. lam; 13. slager; 15. aalbes; 17. antenne; 18. loge; 19. ga; 20. d.d.; 21. prul; 24. Ada; 26. kan deel; 30. garonne; 34 granaat; 38 war moes; 42. eer; 43. lord; 44. ur; 45. o.i.; 47. isar; 48. armoede; 50 bikini; 51.< tarten; 53. rug; 54. ere; 55. rek; 57. es; 58. alt; 59. non; 60. l.o. Verticaal: 1. el; 2. nis; 3. noga; 4. por taal; 5. maandag; 6. Tule; 7. aas; 8. r.m.; 10. klagen; 12. leuren; 14. eng; 16. and; 18. late; 22. lee; 23. de; 25. or; 27. aar; 28. don; 29. eva; 31. aga; 32. oom; 33. nee; 34. gal; 35. aardig; 36. au; 37. termiet; 50. bus; 52. nel; 53. re; 56. k.o. Er werd gloedvol en met overtui ging gespeeld. Een langdurig applaus aan het eind van het derde bedrijf be wees hoezeer de bezoekers van het spel hadden genoten. Een groot suc ces voor de jongerengroep en de re gisseur, de heer F. van Kooten. De voorzitter van de Landbouwmy. dankte na afloop alle medespelenden en reikte bloemen en boekenbonnen uit. Voor de regisseur waren er siga ren. Een verloting met als hoofdprijs een elektrische boormachine of haar- droogkap verstevigde de kas van de vereniging. MOERKAPELLE De christelijke gemengde zangvereniging Sursum Corda gaf met medewerking van de pianiste Yvonne Hoekstra en het meisjes- en kinderkoor Song Sursum Corda haar jaarlijkse uitvoering in het Dorpshuis. Het geheel stond onder leiding van de heer H. van Collum uit Schoonhoven. Het koor opende het programma, na de gebruikelijke opening door de ere voorzitter, ds. Boertje, met enkele lie deren van Joh. Seb. Bach. In het tweede optreden werden vier liederen van Fr. Schubert vertolkt, waaron der Zum Gloria en Schluskoor. Het publiek reageerde enthousiast op de fragmenten uit de operette ”Ein Wal- zertraum” van Osc. Strauss met pia nobegeleiding van Yvonne Hoekstra. Het geheel was heel zuiver, maar gaf helaas een wat slordige indruk, in tegenstelling tot hetgeen in vorige ja ren werd gebracht. Na de pauze, waarin een verloting gehouden werd voor de noodlijdende kas, voerde het meisjes- en kinder koor de door mevrouw N. J. de Graaff Bergshoef ingestudeerde operette ’Blond Zigeuner Elsje’ van Evelijn Wales op. Het was een vrolijk, goed opgevoerd spel met Plonie Hanse als het bekoorlijke Blonde Elsje. Remonstr. kerk - 10 uur: Os, Maassluis. Jehovah’s Getuigen - openb. toespraak en kerk a.d. IJssel, Oudewater, Wad dinxveen en Zevenhuizen. De beste van deze ploegen mag meedoen aan een landelijke wedstrijd. De leiding van de joy berust bij arts J. A. En- sing. Ongeveer 180 personen, ouders en oud-leerlingen, woonden de bijeen komst bij. In zijn toespraak memo reerde de heer C. Kreft, voorzitter van de vereniging School met den Bijbel, dat mevr. Derks niet alleen in school een graag geziene figuur was, maar ook buiten school om heeft ze veel gedaan voor de gemeenschap. Ze stonden midden tussen de men sen om hen uit hun nood te helpen. Voor velen was ze een vertrouwens persoon. Veel heeft mevrouw Derks gedaan voor het organiseren van kollekten voor allerlei doeleinden. Ook de oud-vooriztter van de school vereniging, dhr A. P. v.d. Knaap sprak haar toe. Eén der ouders over handigde de scheidende onderwijze res namens allen ’n bloemstuk. Van schoolbestuur kreeg ze een boeken bon. Namens het personeel sprak de heer K. Huizenga, het hoofd der school. Ned. herv. kerk - 9.30 uur: ds. L. A. Klootwijk, Ede en 18.30 uur: ds. J. van den Heuvel. Herv. wykgeb. - 9.30 uur: ds. J. van de Heuvel en 18.30 uur: ds. T. van ’t Veld. Bethel - 9.30 uur: ds. T. van ’t Veld en 17 uur: ds. L. A. Klootwijk, Ede. Immanuëlkerk - 9.30 uur: dr. A. van Haarlem en 19 uur: ds J. F. Wagener, Voorburg. Geref. kerk - 9 en 10.30 uur: ds. J. Snoey, 18.30 uur: ds Brink uit Hazers- woude. Chr. Afgesch. Gem - 9.30 en 17 uur en wo. 19 uur: ds. A. P. Verloop. ds. L. van Ned. herv. kerk - 10 uur: ds. A. Boer tje, Moerkapelle en 19 uur: ds. J. G. van der Vlist. Kapel Rotte - 10 uur: ds. J. G. van der Vlist. Geref. kerk - 9.30 en 18.30 uur: ds. J. Bos. Ver. Vrjjz. Herv. - 18.30 uur: ds. J. van Blanken, Haastrecht. 15.30 uur: 16.30 uur: Wachttorenstudie; do. 19.30 uur: be- dieningsschool. Sint Vietorkerk RK - zo. 7, 9, 11 en 15 uur, ma., do., wo. en vr. 7.45 uur, do. 20 uur en za. 9 uur: Heilige Mis. Sint Petruskerk RK - 8.30, 11.45 en 17.30 uur, do. 7.45 uur, do. 20 uur en za. 9 uur: Heilige Mis. noeg. ZEVENHUIZEN Op de kunstijsbaan van Heerenveen zijn vrijdag de langebaan-kampioenschappen van Zuid-Holland gehouden, die eindigden met een overwinning voor de Zevenhuizenaar Jan Bazen. Een tweede plaats op de 500 meter, een eerste plaats op de 1500 meter en de 5 km leverden de eerste plaats op in het algemeen klassement. voor zich afdrukken, terwijl Jan Ba zen er 0,2 seconden langer over deed. Het persoonlijk record van Jan Ba zen staat op 439 gereden op de snel le ijsbaan van Inzell. De 1500 meter ging aanzienlijk sneller dan tijdens de Nederlandse kampioenschappen in Amsterdam,na- melijk 4,9 sec. Nu 2.17.9 tegen toen 56. Ze liepen en liepen en toen ze bijna geen hand voor ogen meer konden zien kwamen ze bij de drijf hut van meneer Otter aan. Maar dat het een drijfhut was zag de HELPvrager gelukkig niet. O, fijn, meneer Otter was nog op. Toen klopte Wipperoen aan en ging naar binnen. ”Wie is daar?” vroeg meneer Ot ter zich omdraaiend. ”Ik ben het, meneer Otter”, zei Wipperoen. ”Ik heb een vreemde- 2.22.8. Deze tijd leverde de eerste plaats op. Voor de 5 km startten twaalf rij ders, de zes besten uit het algemeen klassement na twee afstanden, aan gevuld met de zes besten op de „schaatsmijt”. De 5 km legde Jan af in een tijd van 8.38.7, ook goed voor de eerste plaats. Hierdoor werd het puntento taal 142.037, waarmee hij zich kam pioen van Zuid-Holland mocht noe men. Aan dit kampioenschap namen 33 rijders deel. S. Wagenmaker werd tweede met 147.600 punten en A- Heemskerk derde met 148.067 punten- 56

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 2