Massaal welkom voor ds d. Heuvel in Brugkerk Lezers schrijven Dank heeft vele voordelen voor Bejaardentehuis Gereformeerde Gemeenten Moerkapelle Nationale onderwijs tentoonstelling Preek: ’Die oren I Geld voor Kosteres Verbeek verlaat herv. kerk na jaar Schooltandverzorging met Zoetermeer bijvoorbeeld kleurentelevisie of nieuwe auto. heeft, die hore’ Begroeting Citroen GEEN DANSEN Brandewijn Cognac Vieux Algemene Bank Nederland Waarom zou u het niet lenen? VANEEUWEN Pagina 3 A G E N A Toespraken Over de Persoonlijke Lening zal men u gaarne op al onze kantoren (meer dan 390) Iedere gewenste inlichting geven. Duizenden mensen vinden het heel gewoon om geld van ons te lenen voor een belangrijke aankoop. Waarom zou u in zo’n geval ook niet een persoonlijke lening bij ons sluiten? Wij lenen u het benodigde bedrag (van 500,- tot 5.000,-) zónder borg of andere zekerheid; zónder beperkingen voor wat de besteding betreft; mèt kwijtschelding van de nog te betalen termijnen bij onverhoopt overlijden. [ij Open baring; u bent welkom bij de ■■■- L___ WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART - donderdag 7 maart 1968. DIVERSEN Burgemeester Van der Hooft sprak WADDINXVEEN De wjjkgemeente West van de Nederlands hervormde kerk heeft zijn nieuwe dominee, ds. J. van de Heuvel uit Ede, zondagmiddag een massaal onthaal bereid. Nadat de predikant in de ochtenddienst door zijn zoon, dsƒ P. van de Heuvel uit Hagestein, was verwelkomd - ’Een groot mo ment’ noemde ds Van de Heuvel dat zelf - deed hij ’s middags in de meer dan volle kerk zijn intrede. Na de kerkdienst van zondagmorgen heeft de Nederlands hervormde kerk bij monde van ds. A. Boertje, na 26 jaar trouwe dienst afscheid genomen van mej. G. Verbeek als kosteres van de kerk. ”U was”, aldus ds. Boertje, ”26 jaar de trouwe dorpelwachtster van onze kerk. De dertien jaar dat u dit samen met uw vader deed meege rekend is het bijna veertig jaar. Helaas laat uw gezondheid niet toe dit werk nog langer te blijven doen.” In de huislijke kring was mej. Verbeek zaterdagmiddag door de kerk voogdij in de bloemetjes gezet en werd haar dank gebracht voor het vele werk vol liefde en toewijding. Mej. Verbeek ontving in november 1966 van het gemeentebestuur de erepenning in brons van de gemeente Moerkapelle voor haar 25-jarig dienstverband, tijdens een huldigingsplechtigheid in het Dorpshuis uit handen van Burgemeester I. J. P. Keyzer. De familie-traditie wordt voortgezet, want met ingang van 1 maart jl. is tot koster benoemd, een neef van mej. Verbeek, de heer C. A. Verbeek. Aan de vacature die dan bijna tien maanden heeft bestaan door het eme ritaat van ds. J. R. Cuperus was daarmee een eind gekomen. Hoe be langrijk de intrede van de nieuwe predikant derhalve was, bleek uit het feit dat de kerk al een uur voor de dienst begon vol te lopen en korte tijd later aan niemand plaats meer kon bieden. Vele collega’s van ds. Van de Heu vel uit de classis en de ring Gouda, uiteraard ook ds. T. van ’t Veld. De Gereformeerde Kerk werd vertegen woordigd door ds. J. Snoey en oud- burgemeester A. Warnaar. Van de burgerlijke overheid waren burge meester C. A. van der Hooft en de wethouders F. M. van 'tol en P. Lips aanwezig. Ook andere kerkgenoot schappen hadden afvaardigingen ge stuurd. Vormde de woningwetbouw een be langrijke facet van de raadsvergade ring in Moerkapelle, minstens even belangrijk was het nemen van een voorbereidingsbesluit voor het be stemmingsplan West. In dit bestem mingsplan komt het toekomstige be jaardentehuis van de Gereformeerde Gemeenten te staan, waarover wij reeds eerder schreven. De raadsleden De Knegt en Duurs- ma maakten zich een beetje zorgen over de kosten van dat enorme pro ject, dat ca. 120 bedden gaat tellen. De heer De Knegt vroeg of de ge meente garant zou moeten staan voor de lening die het kerkgenootschap zou moeten afsluiten; de heer Duursma wilde graag weten of alle kosten ge heel door het te vormen stichtingsbe stuur zouden worden betaald. Burgemeester Keyzer repliceerde dat het gemeentebestuur in feite wei nig te maken had met de kosten. ”De grond is een zaak die ons niets aan gaat,” zei hij. De gemeente zorgt voor het bouwrijpmaken en de stichting koopt die grond aan. Bovendien vond de burgemeester dat Moerkapelle blij moest zijn met een bejaardentehuis in het dorp omdat de gemeente al de toe zegging heeft dat de Gereformeerde Gemeenten geen enkel bezwaar heb ben tegen het opnemen van bejaar den uit Moerkapelle, óók als ze niet tot dat kerkgenootschap behoren. Bovendien blijft Moerkapelle op ge meentelijk niveau betrokken bij de Er werd gestemd, de PvdA’ers bleken als enigen tegen het voorstel. De samenwerking tussen Benthui zen, Zoetermeer en Moerkapelle in een schooltandverzorgingsdienst werd door alle raadsleden toegejuicht. Men hoopte dat de dienst snel van start zou kunnen gaan. Enige discussie vroeg de verkoop van grond voor een aardgasontvangst station achter de Herenweg. Men vond een hogedrukleiding dicht bij de bebouwde kom wat gevaarlijk. Bur gemeester Keyzer kon de raadsleden niet van het tegendeel overtuigen en zegde tenslotte toe de juiste plaats nader te zullen bekijken met de des kundigen. Zaterdag 9 maart: Prijzenconcours HSV Waddinxveen, Otweg Boskoop, 8 uur. Maandag 11 maart Vergadering ’Het Groene Kruis’ in Hotel De Unie. Vergadering Staatkundig Gerefor meerde Partij en Herv. Kiesver. in „Het Anker”. Woensdag 13 maart: Bijeenkomst Plattelandsvrouwen/ geref. ver. geb. Dinsdag 12 maart: Feestavond Gouwe Rijders, De Unie, Kerkweg, 20 uur. Woensdag 27 maart: Klaverjasavond Gouwe Rijders, De Unie, 20 uur. ZEVENHUIZEN Vrijdag 8 maart: Ledenvergadering vogelvereni ging Zang en Kleur, Hotel Vos, 19.30 uur. Klaverjaswedstrijd, Hotel Vos, 20 uur. Zuidkade 3, Waddinxveen telefoon 2105 M Slijterij Wijnhandel WADDINXVEEN Donderdag 7 maart: Overhandiging uniformen Cormula’s, veren, geb. Trooststr., 19.30 uur. Verkeer De raad aanvaardde een aantal ver keersmaatregelen. Het verkeer rij dende op Dorpsstraat of Herenweg zal in de toekomst voorrang hebben op dat van de Raadhuisstraat, dit vanwege de onoverzichtelijke situatie ter plaatse. De kruising Heren-Jhr. Van der Welstraat wordt voorrangs- kruising in die zin dat het verkeer op de Herenweg voorrang heeft. Het ver keer op de Dorpsstraat krijgt ook voorrang op de kruising Moerdijk- straat/Kerkedij k j e-Dorpsstraat. Weinig moeite hadden de raadsle den met de voorstellen betreffende de jaarlijkse vergoedingen voor open baar en christelijk kleuter- en lager onderwijs; het geven van de naam Geachte flatbewoner, Op deze wijze zou ik u graag wil len laten weten hoeveel bewondering ik koester voor de manier waarop u er binnen vijf maanden in bent ge slaagd het flatgebouw, dat wij met veertig gezinnen in oktober jl. betrok ken, zodanig toe te takelen dat een buitenstaander de leeftijd van het ge bouw waarin wij met z’n allen leven met een stalen gezicht op vijf jaar schat. Weinigen zullen u, beste mede-be- woners, en uw kinderen dat kunst stukje nadoen. Maar het moet gezegd: u heeft er ook wel uw best voor ge daan. Uw kinderen vestigden een ab soluut record in het onklaar maken en bevuilen van de lift, in het breken van ruiten in de gemeenschappelijke als eerste een woord van welkom tot de nieuwe predikant. Namens classis en ring Gouda voerde ds. Balke uit Bodegraven het woord. Ds. Snoey verwelkomde zijn collega namens de gereformeerde kerk. Ook sprak nog ds. Cuperus. Tot slot verwelkomde ds. Van ’t Veld dominee Van de Heuvel namens de gemeente. Hij vertelde hoe groot de blijdschap was geweest toen be kend werd dat ds. Van de Heuvel naar Waddinxveen zou komen. Het beroepingswerk vergde in de afgelo pen twee jaar liefst dertig bijeen komsten en er waren veertien beroe pen uitgebracht. Ouderling Grootendorst besloot de rij van sprekers. Op zijn verzoek werd de nieuwe predikant staande psalm 134:2 en 3 toegezongen. Deze ’open brief’ van een der be woners van de nieuwe flats aan de Nicolaas Beetslaan is gericht tot een aantal van zijn mede-flatbewoners, die uiteraard niet kunnen worden ge noemd, maar wier hebbelijkheden ook andere (flat)inwoners van Wad dinxveen niet onbekend zullen voor komen. Gelukkig vormen zij een min derheid, maar met hoe weinigen ook, ze zijn tot heel veel in staat getuige het hierna volgende. (red. WvW) PvdA tegen Zo blij als de PvdA-fractie blijkens de woorden van de heer De Knegt en Van Heukelingen was met het feit dat Moerkapelle gaat deelnemen in de op te richten Schooltandverzorging Zoe termeer en omgeving, zo weinig wil de men weten van het voorstel om B en W te machtigen gemeenteperso- neel zelf te benoemen en te ontslaan. Hoewel het ging om gemeentewerk lieden en schoonmaakster zag de PvdA-fractie er toch een ondermij ning in van het gezag van de raad. ”Wij moeten onze bevoegdheden kun nen houden,” zo zei de heer De Kengt, ”dit gaat naar onze mening te ver.” PS: De familie Beekhuizen, Justus van Effenlaan 72, is u buitengewoon dankbaar voor het feit dat u zich op 28 februari jl. over de eiken kranten bak heeft willen ontfermen die ca. drie minuten onbewaakt in het trap penhuis heeft gestaan. De heer Beek huizen zou u gaarne van zijn waarde ring voor uw behulpzaamheid per soonlijk in kennis willen stellen. De rondvraag leverde wat verkeer- technische suggesties op van de heer Van Heukelingen en Duursma. De heer Duursma suggereerde het hou den van een bijeenkomst van raad én inwoners, zoals kortgeleden in Bos koop is geschied en de heer Douw in formeerde of door de bungalow-bouw in Noord de belangen van een twee tal tuinders niet waren geschaad. Burgemeester Keyzer antwoordde dat alle uitbreidingsplannen ter visie hebben gelegen en dat men volop in de gelegenheid is geweest bezwaren te maken. Vrijdagavond as. is er in het hervormd wijkgebouw aan de Esdoornlaan een begroetings- avond die onder leiding staat van ds. T. van ’t Veld. Ds. J. van de Heuvel en zijn gezin krijgen dan een feestelijk pro gramma te zien dat om half acht begint. Na de samenzang en de ope ningstoespraak door ds. Van ’t Veld zingt het koor De Zangvo gels wat liederen. Verder wor den bijdragen geleverd door Maranatha, de jongensclub De Ankerketting en ’t Mosterd zaadje. Er is ook een klank beeld samengesteld. Na de slot- samenzang spreekt ds. Van de Heuvel een slotwoord. A de In deze rubriek geplaatste brie ven vallen buiten de verantwoordelijk heid van de redactie A de redactie behoudt zich het recht voor brieven (eventueel zonder opgaaf van redenen) te weigeren of te bekorten a anonieme brieven worden terzijde gelegd. WADDINXVEEN In ons bericht over de feestavond van de jeugdclub van de Immanuëlkerk is vorige week door omstandigheden buiten onze schuld een fout geslopen. Aan het be richtje werd nl. de zin toegevoegd: ’Er is gelegenheid tot dansen.’, hetgeen on juist was. heid en met speciale leermiddelen t. b.v. de vakken natuurkunde - schei kunde en biologie. Voor het verwer ken van administratieve gegevens - tekst-, examen- en enquêteformulie ren, het opstellen van lesroosters en het reproduceren van opgaven staat het onderwijs speciale apptratuur ter beschikking, die op de tentoon stelling uitgebreid aan bod komt. Wat de sector voorlichting betreft, dient in de eerste plaats de inzending genoemd te worden van het Ministe rie van Onderwijs en Wetenschappen. In dit jaar, waarin het Ministerie van O. W. zijn 50-jarig jubileum viert, krijgt ons onderwijssysteem een nieu we stimulans door het van kracht worden van de zgn. Mammoetwet. Aan de mogelijkheden, die deze wet biedt, wordt bij deze inzending alle aandacht besteed. De gemeente Utrecht verzorgt op de Nationale Onderwijs Tentoonstel ling veruit de grootste inzending. Op ruim 900 m2 standruimte wordt door demonstratie en exposities aandacht gevestigd op de verschillende vormen van onderwijs in deze gemeente. Verder voorlichtingsstands hebben betrekking op o.m. verkeersopvoeding - landbouwonderwijs - onderwijs aan gehoorgestoorden en spraakgebrek- kigen - handenarbeid. De Nationale Onderwijs Tentoon stelling wordt vergezeld door een om vangrijk congres, waar een groot aan tal actuele onderwerpen op het g- bied van het onderwijs wordt behan deld. De tentoonstelling omvat ruim 9.000 m2 netto standoppervlakte met ca. 200 deelnemers. Op het buitenterrein worden voorts spel- en klimmateriaal en een aantal compleet ingerichte houten scholen geëxposeerd. Raadhuisplein aan de ruimte tussen Dorpshuis en het nieuwe raadhuis; het eervolle ontslag als ambtenaar van de burgerlijke stand van de heer C. J. van den Heuvel (pensioen) en be noeming va nde heer H. A. van Zwie- ten als zijn opvolger; de aanbieding van het structuurplan voor Moerka pelle; het nemen van een voorberei dingsbesluit voor herziening van de bestemmingsplannen Noord en Noord Oost; het uittrekken van 6000 voor het aanleggen van een centrale ver warming in de woning Nassaustraat 2; het vaststellen van de bezoldigings- verordening 1968; het garanderen van rente en aflossingen van geldleningen voor particuliere huis-aankopen; het wijzigen van de Horeca- en Benzine- pomp-verordeningen en het vaststel len van de jaarrekening 1966 en be groting 1968 van de stichting drink waterleiding De Tien Gemeenten. Woensdag 18 maart Vergadering D66 in Geref. ver.geb. aan de Stationsstraat. Woensdag 20 maart: Bijeenkomst NCVB Klaverjas avond Gouwe Rijders, De Unie, 20 uur. Vrijdag 22 maart: Jubileum uitv. Concordia, geref, ver. geb., 20 uur. Donderdag 14 maart: EHBO-kringwedstrijd, Hotel Vos, 19.30 uur. Vrijdag 15 maart: Uitvoering Voorwaarts. Zaterdag 16 maart: Receptie Concordia, geref. ver. geb., 15 uur. Dansavond Jongerencontact, Blues Syndicate of Silence) ver. geb. Troost- straat., 20 uur. Ds. Van de Heuvel las uit de Schrift bij Marcus 4, de verzen 1 tot en met 20 (de gelijkenis van het zaad). Als tekst en leidraad voor zijn preek koos hij Openbaring 27. (’Die oren heeft, die hore wat de Geest tot de gemeenten zegt. Die overwint, Ik zal hem geven te eten van de boom des levens, die in het midden van het pa radijs Gods is.’). De preek handelde voornamelijk over het eerste gedeelte, ’Die oren heeft, die hore’. Ds. Van de Heuevl zei dat volgens hem de gemeenteleden door de prediking bij het woord van God worden betrokken. Het oor,waar over Openbaring spreekt, is het ge loof. Na de preek bedankte ds. Van de Heuvel eerste zijn zoon, die hem had bevestigd. ’Het was een groot moment voor mij,” bekende hij. De nieuwe do minee zei dat het hem bekend was dat er ook in Waddinxveen geen een heid was op kerkelijk gebied. Hij zei echter te hopen op goede samen werking waar en wanneer dit moge lijk was. trappenhuizen, enzovoort. Ze kunnen zich in het gebruik van originele schuttingwoorden meten met de meest vooraanstaande, moderne lite ratoren van deze tijd. Uw hondje kan bogen op een enor me produktie van natuurlijk afval en legt bovendien een ontzagwekkende virtuositeit aan de dag in het larde ren van deze surprises. Bij het zoe ken van de juiste plaats van zijn be zigheden vergeet hij zijn mede-bewo- ners zelden, zodat we bij het betre den van onze schuren en garages re gelmatig met zijn bestaan worden geconfronteerd. Mocht hij ons even wel toch per ongeluk vergeten dan bent u er altijd nog om hem naar de juiste plaats te dirigeren. Maar laten we uw eigen loffelijke bijdragen niet vergeten. Als indivi dualist kunt u het niet over uw hart verkrijgen de vuilnisbak te (doen) le gen op de dag dat de anderen dat ook doen. U kiepert de inhoud met een sierlijke boog over de balustrade aan de achterkant van de flat, zodat u ons binnen de kortste keren een welig tie rend vuilnishoopje hebt kunnen schenken. Als anderen tegelijk met u de flat betreden dan zorgt u er, als het éven kan, voor het eerst in de lift te zijn en toch vooral niet op die anderen te wachten. U doet dat vooral als die an der helemaal boven moet zijn en u- zelf met drie flinke passen op uw ei gen verdieping. Dank zij u blijven we daardoor een beetje in conditie. Met de folders in uw brievenbus bereikt u altijd heel aardige decora tieve effecten op dit dofgrijze geel- vloer in het trappenhuis. Uw brom fiets of fiets zet u overdag het liefst tegen de garage-deur van uw buren en ’s avonds in de entree, want die is daar immers voor? De deuren van de galerijen laat u - met het oog op de frisse tocht, eh...sorry lucht - het liefst open. U laat de kinderen allerliefst met de lift en in de trappenhuizen spelen. Sinaasappelschillen, etc. horen op de trappen en niet in de vuilnisbak,want die wordt daar maar vies van. En als uw kinderen teveel stenen hebben om elkaar (of ons) te bekogelen dan stoppen ze die allerliefst in onze brie venbussen. Wij zijn daar natuurlijk geweldig blij mee. Nóg blijer zijn we als ze de krant uit de brievenbus heb ben gepeuterd of als de lieve kleine handjes onze post te pakken hebben gekregen. Wie weet verscheuren ze wel een rekening. En als het dan avond is en wij, uw buren, hebben een hele dag van al die originele invallen van uw gezin genoten dan krijgen we de mooiste slot-apotheose die we ons kunnen in denken: om elf uur gaat u heel ijve rig en spijker in de bikkelharde muur timmeren. Het zou te ver voeren al uw ver diensten voor uw medebewoners on- derwoorden te brengen. Alles heb ik niet willen en kunnen noemen. On getwijfeld zult u het mij niet euvel duiden dat ik niet volledig ben ge weest, maar wees ervan overtuigd dat wij nog jarenlang van uw fasci neren opvoedingsmethoden en fat soensnormen wensen te genieten. Uw niveau zouden wij nooit kunnen be reiken, onze pogingen daartoe zouden zonder meer falen. In het besef dat wij nooit in uw schaduw zullen kunnen staan, teke nen wij met verschuldigde eerbied en erkentelij kheid, KEES VAN DER BAS Nicolaas Beetslaan 80 „Sevenstem” - de lekkerste. Liter 8.40 Vi liter 4.50 De uitbreiding heeft voornamelijk betrekking op de groepen schoolboek- uitgevers - gymnastiektoestellen - fysica-instrumenten en scholenbouw, die naast de sectoren onderwijskun de - schoolinrichting - inrichting van praktijklokalen - schooladministra tie, een compleet overzicht geven van hetgeen het onderwijs van kleuter school t/m wetenschappelijk onder wijs ten dienste staat. De tentoonstelling wint aan bete kenis door de vele demonstraties, die worden gegeven o.m. op het gebied van talenonderwijs - geprogrammeer de instructie - technische vaardig- Donderdag 14 maart: Concert Nederlands Kamerorkest, Schouwburg, Gouda, 20 uur. Donderdag 21 maart: Toneelavond m.m.v. toneelgroep Ensemble, Schouwburg Gouda, 20 uur. Zaterdag 30 maart: Lustrumfeest Jeugdsoos So What, m.m.v. Dutch Swing College Band, Kunstmin, 20 uur. BIOSCOPEN IN GOUDA Reünie: do. en vr. 20.15 uur, za. 15, 19 en 21 uur, zo. 15, 17 uur: Derek Flint (14) zo. 19 en 21 uur: di. en wo. 20.15 uur: Das Madchen met dem sexten Sinn (18). Schouwburg: do. 20.15 uur: in Soho (18); vr. 20.15 uur, za. 15, 19 en 21.15 uur, zo. 15, 17, 19 en 21.15 uur, ma. 14.30 en 20.15 uur, di. 20.15 uur, wo. 14.30 en 20.15 uur: Bertrand in Ontroerend goed (a.l.) Thalia: vr. 20.15 uur, za. 14.30, 19 en 21.15 uur, zo. 15, 17, 19 en 21.15 uur: Wat deed je in de oorlog pappie? (14) ma., di. en wo. 14.30 uur, 20.15 uur: War game (18). zeer voordelig om zo te drinken of te mixen Liter 10.60 liter 5.55 Van 17 t/m 19 en van 22 t/m 24 april a.s. wordt in de Julianahal te Utrecht de zesde Nationale Onderwijs Tentoonstelling gehouden. De uitbreiding, die deze tentoonstelling heeft ondergaan, alsmede het per 1 augustus a.s. van kracht worden van de wet op het voortgezet onderwijs, geven aan dit evene ment een bijzondere betekenis, waardoor een zeer grote belangstelling uit onderwijskringen wordt verwacht. bejaardenhuisbouw in Hazerswoude- Dorp, zodat de ’oude-dagsvoorzien- ning’ in Moerkapelle ideale omstan digheden tegemoet gaat. ’’Nergens zal ’t zo luxueus zijn geregeld als in Moerkapelle,” zo zei burgemeester Keyzer. De heer Duursma vroeg nog of het bejaardentehuis interkerkelijk zou kunnen worden opgezet, hetgeen niet mogelijk bleek omdat het hier gaat om overplaatsing en vergroting van een bestaand tehuis (nu gevestigd in Leiden) van een bepaalde stichting. Ook voor de gemeente is de ves tiging aantrekkelijk, want behalve dat Moerkapelle profiteert van het ’bedrag per inwoner’, zag de heer Duursma nu ook de vestiging van een huisarts sneller gerealiseerd.

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 3