KOM OVER DE BRUG De Cormula s meuw Dronten OPEL OLYMPIA autohandel n.v. dorpshuis W'veen Groene Kruis gaat bureau verbouwen in van jaarinkomen in Botsing koe-auto BENZINE POMPBEDIENDE Eén procent het Extra auto voor huisvuilophaal met schoonmaak Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen (verschijnt elke donderdag) ’s Onteigening De protestante kerken in Nederland willen 21 miljoen gulden bijeen brengen voor liefst 140 ontwikkelingshulpprojecten overzee’ dus groot succes s Bijeenkomst D ’66 maandag jonge van een genieten luxe Opbrengst 3500 Bazar De Schakel Automobielbedr. Boonstoppel NV snelle, Kom eens van de felle, giro 7600 i DOKTERSDIENSTEN Zevenhuizen Groenswaard ’n Doel HUWELENSINGEL 59a TEL 01820-7122 - GOUDA DONDERDAG 14 MAART 1968 kom over de brug 1 In verband met dienstplicht van pompbediende voor direct gevraagd: Oranjelaan 21, Waddinxveen, Telefoon (01828) - 23 50 Ook in Zevenhuizen zal aan Kom over de Brug actief worden meege werkt. Het actiecomité bestaat daar uit de gereformeerden H. van den Dool, A. de Beukelaar en mej. A. Noordzij en de hervormden K. Hui zenga, H. Lindhout en L. van Zuylen. Ook dit comité heeft de beschikking over tientallen medewerkers. WADDINXVEEN Voor alle medewerkers aan de actie Kom over de Brug is er vanavond, donderdag 14 maart, een korte bijeenkomst in de Immanuël- kerk, die om kwart voor negen begint. Er zal materiaal wor den verstrekt en men kan ook inlichtingen krijgen over de ac tie zelf. Abonnement: 2,12 per kwartaal bij vooruitbeta ling; postabonnementen 6,15 binnen het versprei dingsgebied en 11,15 per half jaar voor overig Nederland, exclusief Incassokosten Tarieven bij contract; tekstadvertenties op aanvraag Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. Plannen voor de vestiging van een Groene-Kruisdependance in de Von del wijk zijn er niet en zullen er ook niet komen. ’’Hooguit zal er een bu reau komen in Groenswaard,” zo ver telde voorzitter Jenné ons, ’’Volgens ons zal daar straks de behoefte gro- zijn grote waardering voor het werk van de heer Langendam en zijn Cormula’s. Hij overhandigde een mascotte gekleed in een uniform,, die een plaatsje krijgt aan de gro te trom. De voorzitster van de band, mej. D. van Hal, sprak ook even en bood instructeur Langendam een plan tenbak aan als bewijs van erken telijkheid voor zijn goede diensten. Ook pastoor J. A. M. Saulenn voer de het woord. Hij sprak over de groene kleur van de capes als de kleur van de hoop. De heer Lan gendam besloot de rij met een kort dankwoord. (Foto Sjaak Noteboom) Laten we alleen maar even op sommen wat er in de verschillende delen van de wereld voor die 140 pro jecten (u heeft ze met naam en toe naam in de kranten kunnen lezen) nodig zal zijn om de wensen van de protestantse kerken te verwezenlij ken: Afrika 3.991.000 Indonesië 9.887.000 Azië 2.060.000 WADDINXVEEN Met het oog op de grote schoonmaak, die straks weer heel wat gezinslevens op de kop gaat zetten, zal op de woensdagen 20 en 27 maart en 3, 10 en 17 april een extra auto door Waddinxveen rijden voor het ophalen van schoonmaak- vuil dat de gewone vuilniswagen niet kan meenemen. 18 maart 20 uur Gereform. Verenigingsgebouw H. A. F. M. O. v. MIERLO GEMEENSCHAPSCENTRUM Weekblad voor Waddinxveen d De Cormula’s hoeven voor geen mu ziekcorps of drumband in de streek meer onder te doen. Geel gerokt, met witte trui en groene cape kwa men de meisjes van het nu vijf jaar bestaande corps donderdagavond vol trots het podium van het vere nigingsgebouw in de Burgemeester Trooststraat op, bewonderd door talloze aanwezigen. Een en ander bleek maandagavond tijdens de algemene jaarvergadering van het Groene Kruis, die in café De Unie aan de Kerkweg werd gehou den. Voorzitter H. Jenné kon twee leden welkom heten, zo groot was de belangstelling voor dit belangrijke gebeuren. Uit de jaarverslagen bleek dat het Groene Kruis in 1967 aan inkomsten en uitgaven een totaal heeft bereikt van 92.409. Het batig saldo werd aangewend voor de bouw, waarvoor direct 25.000 op tafel zal moeten ko men. Er werden in het algelopen jaar door de drie wijkzusters 133 patiën ten behandeld, die 5190 bezoeken vergden. Op het zuigelingen- en kleu- terbureau stonden 2515 kinderen in geschreven. Aan de ouders werden 1198 bezoeken afgelegd. De zuigelin gen vergden 3104 consulten, de kleu ters 1020. WADDINXVEEN Drie losge broken koeien op de Piasweg brach ten vrijdagavond mevrouw Verhoef uit Zevenhuizen, die in haar auto op weg was naar huis, in grote moeilijk heden. Twee dieren wist zij te ont wijken, maar de derde koe veroor zaakte door een schrikreactie een botsing. Het dier werd gewond, de auto was aanzienlijk beschadigd. WADDINXVEEN De rechtbank te Rotterdam heeft de onteigening uitgesproken van de percelen van me vrouw J. G. Zwijgers-Haak en P. H. van Gelooven, resp. groot 3.15.30 en 0.02.20 ha. Eenentwintig miljoen gulden. Een verschrikkelijk ambitieus bedrag, een doel dat tien protestantse kerken in Nederland, het Leger des Heils, de Neder- landsche Christen Vrouwenbond, de Christelijke Plattelandsvrouwen Bond én het Christelijk Nationaal Vakverbond zich hebben gesteld om althans een klein deel van de grote nood waarin miljoenen mensen ’overzee’ verkeren te lenigen. Het lijkt allemaal een beetje ’Open het dorp’-achtig, maar de kerken moeten het doen zonder de steun van een marathonuitzending van een dag. De kerken doen het conventioneel, al zullen pers, radio en tv toch niet gemist kunnen worden. WADDINXVEEN Op zo kort mogelijke termjjn gaat de bouwmaatschap pij Rehorst NV de uitbreiding van het Groene-Kruisgebouw aan de Stations straat ter hand nemen. Het ligt in de bedoeling dat de nieuwbouw nog voor de bouwvakvakanties van dit jaar gereed komt. ter zijn, omdat nog altijd wordt ge sproken over een busverbinding van Boskoop door de Vondelwijk naar het station.” Over de uitbreiding van gebouw aan de Stationsstraat volgende week meer. Waddinxveen zeer geliefd zijn. Het nog resterende bedrag zal men door middels acties trachten aan te zui veren. Het was voor instructeur B. F. Lan gendam een grote dag. Vijf jaar ge leden aanschouwde zijn ideaal, een drumband, het levenslicht. Dat is verre van gemakkelijk geweest, de moeilijkheden waren vaak bijzon der groot, maar donderdagavond kon hij zijn corps, zijn meisjes met alle gerechtvaardigde trots van de wereld presenteren. Dertig vrolijk en bevallig geüniformeerde leden van de damesdrumband lieten zien wat zij onder zijn leiding hadden bereikt. Onde tenue Nadat een tiental meisjes het oudste uniform had getoond, donkere rok en blauwe das, lieten zestien tam boers het voorlaatste uniform zien, de Schotse rok en de groene das. Daartussenin hadden de kleintjes kunnen laten zien onder leiding van de heer B. Langendam. Voorts zag men ook de nieuwe trommels. Een amusant intermezzo was het optreden van José van den Berg op het accordeon, die door haar vader op de viool werd begeleid. Burgemeester C. A. van der Hooft, die de ceremonie samen met de wethouders F. M. van Tol en P. Lips bijwoonde, hield een korte toe spraak waarin hij gewaagde van ----- Redaktie en advertenties: Diederick van Schagen- plantsoen 8, postbus 38, Waddinxveen, tel. 01828- 2659 (van maandag t/m vrijdag uitsluitend tussen 9-17 uur). Voor kabouters, telefoon 01828-4788. Klachten over bezorging (allen tussen 8.30-17.30 uur telefoon 01828-4788. Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdag middag 12 uur. Voorzitter is de heer G. de Waal, Meidoomstraat 45, van de Imma- nuëlkerk. Mevrouw A. M. van Veen- de Boer (Gereformeerde Vrouwen Groep), Willem de Zwijgerlaan 70, te lefoon 2124 is secretaresse. Zij ver strekt graag alle informaties die men maar kan wensen. ’s Morgens rijdt de wagen door Vondelwijk, Oranjewjjk, Kerkweg, Bomenwijk, Dorpstraat, Noordkade en Oranjelaan en ’s middags worden de resterende gedeelten van Wad dinxveen (St. Victorwijk, Troost straat, Henegouwerweg, Trompstraat enz.) afgewerkt. Men dient het huisvuil gebundeld langs de kant van de rijweg te plaat sen. Men leze de advertentie. Nab. Oosten 757.000 Suriname en Curasao 1.884.000 Amerika (Z) 922.000 Europa en USA 660.000 Algemene fondsen 700.000 Comité En om al dat geld voor scholen, vormingsinstituten, landbouwvoor lichting, kraamklinieken, jeugdcen tra, bejaardentehuizen enzovoort bij elkaar te krijgen is ook in Wad dinxveen een actie-comité gevormd, dat bestaat uit leden van de Neder lands hervormde kerk, de gerefor meerde kerk, de remonstrantse kerk, de Immanuëlkerk, het Nederlands Bijbelgenootschap, het CNV, de CBp en de NCVB. Waddinxveen: C. A. de Geus, Pr. Beatrixlaan 6, telefoon (01828) 2676. Zevenhuizen: J. A. Ensing, Dorps straat 196 Zevenhuizen, telefoon telefoon (01802) 204. ZEVENHUIZEN De bazar, die zaterdagmiddag en -avond in de christelijke school in Oud-Verlaat is gehouden is zeer geslaagd. De her vormde vrouwenvereniging De Scha kel uit Oud-Verlaat, die de bazar or ganiseerde kon bekendmaken dat de netto-opbrengst ruim f 3500 was. De bruto-opbrengst was bijna vier en een half mille. ’s Middags en vooral ’s avonds na negen uur was het verschrikkelijk druk. Ook burgemeester A. van ’t Verlaat gaf blijk van zijn belang stelling. De burgemeester won zelfs het kalf, dat de hoofd prijs vormde van de verloting. Aan het eind van de avond werd de trekking gehouden van een verlo ting, waarvan ten platenspeler de hoofdprijs was. Andere verlotingen hadden een kalf en een big als hoofd prijs. De opbrengst van deze bazar komt ten goede aan een restauratie-beurt van de Hervormde kapel aan de Rot te. Onder andere zal deze kapel voor zien worden van grotere ramen. De verdere leden zijn J. C. Noor- lander en J. Visser (herv. kerk), J. Hoogendoorn (herv. zendingscommis- sie op geref.grondslag), mevr. A. Hof- man-Doornheim (herv.vrouwen- kring), B. Belvroy (herv. diaconie), mevr. J. van der Neut-Hogedoorn (herv. vrouwen dienst), W. Jelsma (geref.diaconie), W. J. Moelker (re- monstr.kerk), Mevr. J. Boere-Radder (CPB), mevr. W. van Rijn-Kooyman (NCVB), C. Pellicaan (Bijbelgenoot schap) en J. G. van Witteloostuijn (CNV). Deze commissie gaat ongeveer 3200 gezinnen laten bezoeken door liefst 175 medewerkers. Wie niet wordt bezocht kan zijn geld uiter aard ook kwijt op giro 7600 Am sterdam of bij de Coöperatieve Raiffeisenbank. Hoewel het een actie is van de protestantse kerken en dus in de eerste plaats de pro testante inwoners om een bijdrage wordt gevraagd, kan iedereen die niet tot de deelnemende kerken behoort en toch mee wil doen zijn bijdragen zowel op giro als bij de bank kwijt. De waardering voor de activiteiten van de sympathieke drumband gaat ver uit boven het lokale. Want van de zesduizend gulden die De Cormula’s op tafel zullen moeten leggen voor hun fraaie, nieuwe uit rusting subsidiëerde het Anjerfonds in Zuid-Holland er liefst 1500. Acties onder de fabrikanten, midden standers en verkoop van enkele artikelen leverden nog eens ruim 3300 op, waarmee het bewijs werd geleverd dat De Cormula’s ook in Aan Kom over de Brug zijn drie jaren van intensieve voorbereidingen vooraf gegaan. De kerken, nee de mensen overzee vragen één procent van het jaarinkomen, dus KOM OVER DE BRUG. WADDINXVEEN De nog jonge afdeling Waddinxveen van D’66 houdt op maandag 18 maart as. zijn eerste openbare bijeenkomst in 1968. Dat gebeurt in het gereformeerd ver enigingsgebouw, aanvang acht uur. Sprekers zijn mr. H. A. F. M. O van Mierlo, fractievoorzitter van D’66 in de Tweede Kamer, en de heer A. van Horen, direkteur van het spectacu laire gemeenschapscentrum in Dron ten. De heer Van Mierlo zal de visie van D’66 laten horen op de huidige poli tieke situatie, zoals die is ontstaan door de gebeurtenissen binnen de confessionele partijen. De heer Van Hoven zal aan de hand van fotomateriaal een voor dracht houden over het gemeen schapscentrum De Meerpaal, dat bij iedereen sterk de aandracht heeft getrokken door zijn revolutionaire opzet. Door het grote aantal mogelijkhe den, dat het gebouw biedt (overdek te weekmarkt, zaalsport-accommo- datie, theater, kerkgebouw, etc.) maakt het een groot aantal andere voorzieningen overbodig. Omdat juist hieraan ook in Wad dinxveen vaak grote behoefte be staat, meent D’66 dat een dergelijk gebouw ook voor deze gemeente van groot belang kan zijn. Omdat de wen sen van de bevolking primair moeten worden gesteld boven die van de pla nologen, hoopt D’66 dat de inwoners van Waddinxveen in groten getale aanwezig zullen zijn en aan de dis cussie zullen deelnemen. D’66 heeft ook de andere politieke groeperingen uitgenodigd. Dat gaat aldus gebeuren: op maan dag 18 maart krijgt ieder die tot de deelnemende kerken behoort bezoek van een collectant, die een envelopje achterlaat. De erop volgende vrijdag wordt het zakje weer opgehaald en het actiecomité hoopt dan maar dat de bijdrage inderdaad neerkomt op ongeveer één procent. De bezochte mensen krijgen ook een folder. Nog diezelfde vrijdagavond krijgt men enige indruk van de op brengst omdat dan via een extra te- levisie-uitzending de resultaten worden bekendgemaakt. Dat kan, zo verwacht men, allemaal blik semsnel zijn beslag krijgen. Het doel behoeft nauwelijks toe lichting. Het gaat om ontwikkelings hulp in de meest ware zin van het woord. Treffende beelden over het leed, de ellende, de noden, etc. hoe ven niet te worden geschilderd, men weet het maar al te goed. Men kan er niet aan voorbijgaan. de Jong s 23e JAARGANG - Nr. 1175

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 1