Vanavond raadsvergadering en 3e katholieke school wordt noodzakeliik Geref. kerkeraad voor m Waddinxveen: halve ton samenwerking met katholieken Porgy and Bess ook marionettenuitgave moeite ten volle waard Ons Begin en St. Joseph: bouwplan Groenswaard Kooyman heropend 55-j Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen ]\BG verkoopt van 426 werken Collecte Simavi-collecte naar Kom de Brug dan geslaagd Extra vuilnisauto over meer Moeder noemt Reliorst NV viert bestaan Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen Koopentrum BRUG gaan grootse dingen gebeuren. zoontje haar redder Filmavond NCRV Flatgebouw 7 verdiepingen arig S t DOKTERSDIENSTEN Kerk -i 1 School c r* Let op de aanbieding van Bakkerij „Hollander” Ml Weekblad voor Waddinxveen 23e JAARGANG - Nr. 1177 DONDERDAG 28 MAART 1968 EB Firmant A. Kooyman, opende hij openbare werken. (Foto Sjaak Noteboom) c. Over deze materie krijgen uiter- (verschijnt elke donderdag) Redaktie en advertenties: Diederick van Schagen- plantsoen 8, postbus 38, Waddinxveen, tel. 01828- 2659 (van maandag t/m vrijdag uitsluitend tussen 9-17 uur). Voor kabouters, telefoon 01828-4788. Klachten over bezorging (allen tussen 8.30-17.30 uur telefoon 01828-4788. Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdag middag 12 uur. MOERKAPELLE In Moerkapel le wordt deze week een collecte ge houden ten bate van de reumatiek- bestrij ding. en van WADDINXVEEN De opera Por gy and Bess, waarmee het marionet tentheater Berg Brugman as. dins dagavond optreedt voor de Culturele Kring het gereformeerd verenigings gebouw, is geschreven en gecompo neerd door George Gershwin. MOERKAPELLE Ter gelegen heid van de grote schoonmaak rijdt op woensdag 3 april (’s ochtends) een extra vuilniswagen door Moerkapel le voor het ophalen voor groot afval. Er zal geen bedrijfsvuil worden mee genomen. Abonnement: 2,12 per kwartaal bij vooruitbeta ling; postabonnementen 6,15 binnen het versprei dingsgebied en 11,15 per half jaar voor overig Nederland, exclusief incassokosten De nieuwe gereformeerde kerk zal alleen al aan grondkosten een bedrag van 101.880 vergen. Op die grond komt behalve het kerkgebouw ook een woning te staan. De grond is ver- Waddinxveen: E. M. L. Hemminga, Dorpstraat 66, telefoon (01828) 2078. Zevenhuizen: J. A. Ensing, Dorpsstr. 196 Zevenhuizen, telefoon (01802)204. Waddinxveen heeft een halve ton bij elkaar gelegd voor de actie Kom over de Brug. Ruim VIJFTIGDUI ZEND GULDEN was de opbrengst die de secretaresse van het actiecomité, mevrouw A. M. van Veen-de Boer, vrijdagavond kon doorbellen naar de centrale iri Den Haag. Ook Zevenhuizen schoot goed uit zijn slof met een totaal-opbrengst van 12.095.76. Verdeeld over Zevenhui- d. bij welslagen van de samenwer king gaat men over tot de vorming van een stichting, waarin de katho lieke kerk en de gereformeerde kerk elk voor de helft deelnemen, de hy- potecaire lening wordt dan verrekend; e. bij beëindiging van de samenwer king zal de lening zo snel mogelijk worden afgelost. De uitvoering van het poppenthea ter is bijzonder verdienstelijk en om dat het bovendien de enige mogelijk heid is het stuk in ons land te zien (het marionettentheater heeft als eni ge blanke gezelschap het voorrecht gekregen het stuk op te voeren) moet het al gek lopen wil er dinsdagavond niet veel belangstelling zijn. WADDINXVEEN Het bezoek dat het ’rijdend bijbelhuis’ van het Nederlandsch Bijbelgenootschap on langs aan Waddinxveen bracht is een succes geweest. Er werden in to taal 426 religieuze werken verkocht, waarbij 28 bijbels en 96 psalm- en gezangboeken. Een en ander verte genwoordigt een waarde van ruim 2400. Aan giften werd 483 ont vangen. I Tarieven bij contract; tekstadvertenties op aanvraag Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. zen-dorp en Oud Verlaat zijn die be dragen 9383,26 en 2712,50. In Moerkapelle, waar geen specia le actie werd gevoerd en de mensen dus eigener beweging hun geld kwijt moeten, komt toch nog maar liefst 1404,34 bijeen. Een twintigtal gere formeerde gezinnen, die meededen met de actie in Zevenhuizen, offerden samen liefst 1125, zodat de totaal- opbrengst voor Moerkapelle ongeveer 2530 bedraagt. Een school voor openbaar havo blijft op ambtelijk niveau de gemoe deren bezighouden. Samen met Al- phen, Bodegraven en Gouda gaat Waddinxveen nu een socilaa-geogra- fisch onderzoek (laten) houden om na te gaan waar de nieuwe school zal moeten komen. De groei van de christelijke ulo maakt het noodzakelijk dat er per 1 augustus 1968 drie lokalen meer no dig zijn. Het vaklokaal, dat nu als Bij het I Wacht maar af. Hooft, de gebroeders Kooyman en op de ach tergrond gemeentesecre taris Jenné die de ope ning bijwoonde. Ook wa ren er bestuursleden van middenstandsvereni- De bewoners van het bejaarden huis Souburgh deden spontaan met de actie mee en kwamen gezamen lijk aan een bijdrage van zevenhon derd gulden. De gehele opbrengst van Waddinxveen is een raming omdat na het weekeinde nog enkele grote bij dragen binnenkwamen. Wie meent alsnog een steentje aan Kom over de Brug te kunnen bijdragen kan te recht bij de Coöperatieve Raiffeisen bank in Waddinxveen. leslokaal dienst doet, moet dat weer voor zijn oorspronkelijke bestem ming worden gebruikt. Er komen daarom bij de school drie noodloka- len te staan, wat gemakkelijk kan omdat de St. Paulusschool binnen kort het nieuwe gebouw betrekt.Voor definitieve verbouwing van de school is geen geld. De vergroting maakt ook de aanschaf van nieuw meubi lair noodzakelijk. Het gaat om 83 leerlingensets, hetgeen 14.250 gaat kosten. De christelijke ulo telt thans ongeveer 230 leerlingen. Leermiddelen voor het handenar- beid-onderwijs voor de St. Jozef school gaan 2100 kosten. Dit vak wordt in het nieuwe seizoen op het programma gezet. Mevrouw Oosterom-Blonk van de Henegouwerweg heeft haar dinsdag geboren zoontje genoemd naar de heer H. Ver heul, Waddinxveen’s ere-bur- ger die in november van ’t vo rige jaar zonder zich te beden ken in het winterse water van de Gouwe sprong om daar het leven te redden van mevrouw Oosterom. Zij en haar dochter tje Mia (9) waren geslipt met de auto en vervolgens in de Gouwe terecht gekomen. WADDINXVEEN Vanavond is er in het gereformeerd verenigings gebouw een filmavond van de Ne derlandse Christelijke Reis Vereni ging (NCRV). De filmdienst van de vereniging heeft een aantal kleuren films meegebracht die zijn opgeno men in Noorwegen, Venetië, Dubro vnik, op de Griekse eilanden Rhodos, Mykonos en Kreta, Athene, Jeruza lem en Afrika. De toegangsprijs bedraagt een gul den. WADDINXVEEN In de eerste week in Waddinxveen de jaarlijkse Simavicollecte gehouden. Vele dok ters en verpleegsters in de tropen- landen zetten hun persoon en hun kennis in voor de hulp aan mensen, die aan vaak afschuwelijke ziekten lijden, veroorzaakt door onhygiëni sche toestanden en ondervoeding,door onkunde en verkeerde behandeling. Duizenden mensen komen zonder ook maar één dubbeltje op zak naar de ziekenhuizen en poliklinieken, naar dokters en verpleegsters, in de hoop van hun ziekten en kwalen te worden verlost. Velen werden bijtijds gered. Maar ook velen stierven, zon der dat er een dokter aan te pas kwam. Simavi helpt waar zij kan. Simavi helpt van het collectegeld steeds meer ongelukkig zieke mensen door het schenken van medicijnen, instrumen ten, verbandmiddelen, verplegings- artikelen. Iedere dokter en verpleeg ster, die in tropenland een verant woord stuk werk doet, wordt door Si mavi voorzien van het onontbeerlij ke materiaal. De heer Verheul was zonder meer in het water gedoken en haalde eerst Mia uit de auto en bracht vervolgens mevrouw Oosterom op de kant. De kleine Hendrik Johannes heeft van het avontuur weinig schade ondervonden. Hij woog bij zijn geboorte liefst acht pond en 3j ons. Het verhaal is nog steeds actueel, hoewel Gershwin, die in 1933 schreef liet spelen in het Charleston van 1912 De componist had maanden onder de negers verkeerd om de juiste sfeer te kunnen treffen. De marionetten-uit- voering heeft overal goede kritieken gekregen en is artistiek zeker zo ver antwoord dan wanneer het door men sen zou zijn uitgevoerd. in hij de Kooyman WADDINXVEEN De kerkeraad van de gereformeerde kerk is in principe bereid samen te gaan met de roomskatholieke kerk bij het gebruik van de nieuwe kerk in Groenswaard, waarvoor vanavond in de gemeenteraad over de grondverkoop wordt beslist. Dat samengaan houdt in dat de twee kerken volgens een nog nader te be palen verdeelsleutel in de exploitatie van het nieuwe kerkgebouw zullen bij dragen. De overeenkomst heeft de volgen de bepalingen: a. de katholieke kerk verstrekt een bedrag in de vorm van een hypothe caire lening als deelneming in de stichtingskosten b. beide kerken gaan bijdragen in de exploitatielasten er is een proeftijd van drie jaar; aard ook de gemeenteleden van de gereformeerde kerk nog het nodige te zeggen. Op woensdag 3 april as. wordt de jaarlijkse gemeentevergade- ring gehouden, waarin voor de pauze het financiële aspect van het kerke lijk leven ter plaatse naar voren komt. Erna wordt van gedachten ge wisseld over de eventuele samenwer king met de katholieke kerk. De ver- Enkele hoogtepunten uit de opera zijn de songs ’Summertime’, ’A wo man is a sometime thing’, ’My man’s gone now’ en ’I got plenty o’nuttin’. De uitvoering begint om half negen. De toegang bedraagt 3,50. WADDINXVEEN De bouw- en aannemingsmaatschappjj Rehorst NV heeft vrijdagavond in zaal Florida in Boskoop het 55-jarig bestaan gevierd met een feestavond die behalve door ruim honderd personeelsleden en hun echtgenotes, resp. verloofden ook werd bij gewoond door de heer P. Re horst sr., die het bedrijf 55 jaar gele den stichtte. Het feestelijke programma werd ge vuld met een optreden van ’t Goudse amateur-gezelschap De Speeldoos.dat de eigen revue ’Vlieg er eens uit’ op voerde. Het werd een bijzonder vro lijk en wervelend programma, waar in de hoogtepunten de veelvuldige optredens vormden van Piet van den Berg en zijn partner Ben van Win gerden. Teun Koster bleek een ver dienstelijk zanger. Na deze kostelijke revue werd g- danst op muziek van een combo dat bestond uit leden van de luchtmacht- kapel. de uitge- verfraaide woningin- Gebroeders de Pas- Het gaat voor het merendeel om formaliteiten. Zo zal bij de woning- bouwplannen door de gemeente ’n zo hoog mogelijke jaarlijkse bijdrage worden gevraagd ter dekking van de kosten van het project. Het gaat om premie-huurwoningen, waarvan de flats weer in gietbouw zullen ge schieden. De flaat van Ons Begin wordt zeven verdiepingen hoog en zal daarmee het hoogste bouwwerk wor den dat in Waddinxveen tot dusver is gebouwd. Het flatgebouw van St. Joseph krijgt een hoekvorm. De flatgebouwen zullen resp. 64 en 48 woningen tellen en verder zullen de corporaties 42 eengezinswoningen voor hun rekening nemen. In de kos ten zullen zij zelf tien procent op ta fel moeten leggen, de rest kan wor den geleend. Ook het voorstel tot het verlenen van medewerking van de bouw van een katholieke school van acht klas sen in Groenswaard vereist slechts de prinxipiële adhesie van de raad. Niet bekend is immers wanneer de school gebouwd zal worden, wie hem zal bouwen (Scholenbouwteam?) en hoe veel het project zal gaan kosten. Al leen is zeker dat de St. Paulusschool in de Vondelwijk, die binnenkort ge reed komt, aan zijn zes lokalen in de nabije toekomst niet genoeg zal heb ben. Men verwacht dat de nieuwe school in augustus al genoeg leerlin gen zal hebb enom een achtste leer kracht te kunnen aantrekken. Voor de stichting van een nieuwe school worden de handtekeningen gevraagd van vijftig ouders van as- pirant-leerlingen. Dat aantal haalt men ruimschoots. De bouw van een nieuwe school is dus wettelijk ver antwoord en bovendien feitelijk ge wenst. Een andere oplossing voor het ruimteprobleem zou zijn de huisvesting van het teveel aan leer lingen in noodlokalen. Burgemeester C. A. v. met de nieuwe zaak, die mens de middenstands- d. Hooft heeft donder- in grote vrijwel is ver- vereniging. dagmiddag de uitge- dubbeld. De bouw- en breide en verfraaide Schorst NV startte begin winkel richting Kooyman aan sage officieel heropend. Een negental jaren ge leden opende hij de welbespraakt als altijd, nieuwe Passage in zijn dankte in een spitse toe- geheel. spraak iedereen die bij de de totstandkoming van ging en de heer A. C. De burgemeester hield de vernieuwing betrok- Kraneveld, directeur van een korte toespraak waar "ken was geweest. Tevo- gebroeders ren had nog gesproken gelukwenste de heer A. Jongejan na- Op de foto ziet u bur- januari met de uitbouw gemeester C. A. van der van het winkelpand en jj00ft de heeft er bijzonder snel aan gewerkt. kocht voor 60 per vierkante meter. In het algemeen bestuur van het recreatieschap Reeuwijkse Plassen en omgeving is door het college van B en W als lid benoemd de heer C. A. van der Hooft, plaatsvervanger is wet houder F. M. van Tol. Uit de raad zal ook een lid moeten worden be noemd. Op de voordracht van B en W staan de namen van de raadsleden Th. Lammertse (PvdA) en A. Noor- lander (CHU). De plantsoenendienst heeft een nieuwe grasmaaimachine nodig ter vervanging van twee oudere. Het is een grote machine, die dit jaar bijna 22 hectaren zal moeten bijhouden. Een en ander gaat 11.060 kosten. Het drukwerk van de gemeente wordt meer en meer in offset ver vaardigd. Daartoe kocht men in 1961 een offset-machine, die zóveel werk kreeg te verzetten dat hij nu reeds is versleten. Men gaat nu een nieuwe offset-machine aanschaffen voor f 9.770. WADDINXVEEN Bij de (weinige) voorstellen van burgemeester en wet houders voor de raadsvergadering vanavond zitten een drietal beslist be langrijke: de woningbouwvereniging Ons Begin (christelijk) en St. Joseph (katholiek) hebben plannen voor de bouw van 154 woningen in Groenswaard 2; de gereformeerde kerk wil ca. 1700 vierkante meter grond kopen in Groens waard 2 voor de bouw van de nieuwe kerk, hetgeen ruim een ton gaat kosten; de stichting voor katholiek onderwijs St. Victor vraagt medewerking voor de bouw van een derde lagere school, ook al in Groenswaard.

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 1