Swanla had ouderavond Bollen-vliestocht Toenemende activiteiten kerkrestauratie voor Uitvoering Tarzan Sterke groei bij Raiffeisenbank I I ton ’binnen Al van een de ongeluksvogel WilTEKOEX en NCVB bijeen J. Brouwer verlaat Oranje-comite O ,o DE BRONZEN ADELAAR Bestuur Plattelands vrouwen Ouderavond van openbare ulo In Zevenhuizen/ Propaganda-avond tuinliefhebbers Moerkapelle FRA-VA-KO’s geschenkhuizen Eikenlaan, leplaan; W’veen Telef. 2401 b.g.g. 2184 GOUDA" E"-12'TB-3033 Bejaardenmiddag Onze Uitschieters kristal suikerschaaltjes op zilveren voet, com pleet met klontj estang 5.95 Pagina 2 HOE? WAT? WAAROM?... CONTACTLENZEN 6 Baronesse Orczy Historische roman ll^DE KERKEN NODIGEN WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART - donderdag 28 maart 1968 WADDINXVEEN nog altijd zo zuur? ze Suze?? Die is helemaal SS contactlenzen draagt Opticiën veranderd; ze is opgewekt en vrolijk sinds ze Grit Winst De omzet nam in 1967 toe met 6 MOERKAPELLE Dominee Boertje wil nu met z’n gemeen te gaan vliegen boven de bol lenstreek. De Actie 300 loopt nog steeds door en wie er voor voelt kan vandaag nog een boe king plaatsen voor een vlucht boven de geestgronden waar de kleurenpracht begint te ontlui ken. Geen gewoel van auto’s, mensen en drukte, maar heer- Eind maart of begin april zullen lu cifers worden verkocht. Catechisan ten zullen proberen 2000 pakken te verkopen. Dat levert 500,- op. WADDINXVEEN In het verslag van de bijeenkomst van de Platte landsvrouwen veroorzaakte het zet- duiveltje een aantal storende fouten. Niet mevrouw Noteboom- maar me vrouw G. van Leeuwen-Vente van de Piasweg is secretaresse van de afde ling Waddinxveen. Presidente is me vrouw A. van de Putte-Catsman en mevrouw C. Stuurman-van den Heu- el is tweede secretaresse. In de groente- en fruitsector was 1967, evenals 1966, ’ri jaar waarin de financiële resultaten onbevredigend waren. Dit werd veroorzaakt door het ongunstige weer, stijging van het kos- tenpeil en iets te grote uitbreiding van het glasareaal. Ook in de land bouwsector viel een kleine terugval in de opbrengsten waar te nemen, o.a. door de lage opbrengst van de aard appelen. Maar als Wipperoen had gewe ten dat de drijfhut van meneer Ot ter aan het zinken was, en dat me neer Otter en HELPvragen zich nog net op het nippertje wisten te redden, zou hij vas en zeker niet zo rustig geslapen hebben- MOERKAPELLE Ned. herv. kerk - 9.30 uur: de heer Scheepmaker, Utrecht en 18.30 uur: Ds. A. Boertje. Geref. Gem. - 9.30 en 18.30 uur: ds. A. F. Honkoop. lijk rustig vanuit de lucht bo ven het mooiste stuk Neder land in deze tijd van het jaar. En met dat alles wordt nog een goed doel gesteund ook. De prjjs is gehandhaafd gebleven op 27,50 voor een vlucht van een half uur. Men kan boeken bjj ds. Boertje, Herenweg 2 in Moerkapelle, telefoon (01793)- 335. I MOERKAPELLE Leden van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond afdeling Moerkapelle komen dinsdag avond 28 maart bijeen in het Dorps huis. Dokter D. P. Kok uit Delft zal spreken over het gebruik en mis bruik van medicamenten in het ge zin. Contactlenzen geven zelfvertrouwen! Ga ook naar Grit en laat U demonstreren. Het zijn vliesdunne kapjes, die op het traanvocht drijven. Erg prettig in gebruik. U voelt niets en ziet alles haarscherp. De afdeling Gouda van de Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw en Plant kunde organiseert op donderdag avond 4 april in het geref. vereni gingsgebouw aan de Stationsstraat een voorlichtingsavond voor tuinlief hebbers. Het ligt in de bedoeling om, indien daarvoor belangstelling be staat, ook een afdeling Waddinxveen op te richten, teneinde de vele tuin- bezitters in deze gemeente in alle op zichten met raad en daad terzijde te kunnen staan. ZEVENHUIZEN De Coöperatieve Raiffeisenbank voor Zevenhuizen en Moerkapelle heeft in 1967 een sterke groei te zien gegeven. Het spaartegoed steeg over 1967 met 10,2% of in geld met meer dan één miljoen. miljoen tot 81 miljoen. Het aantal posten dat werd verwerkt steeg 14.000 tot 104.276. In 1967 steeg het aantal leden tot 502. De bedrijfs winst bedroeg 32.510. Op de jaarvergadering, die don derdagavond in Hotel Vos gehouden zal worden, moeten de leden beslis sen over de bestemming van de winst ZEVENHUIZEN Ned. herv. kerk - 10 uur: ds. J. G. van der Vlist en 19 uur: ds. W. Kalk man, Driebergen. Kapel Rotte - 10 uur: ds. J. Godthelp, Rotterdam en 19 uur: ds. G. J. van de Bogerd, Gouda. Geref. kerk - 9.30 en 18.30 uur: ds. J. Bos. Ver. Vrijz. Herv. - geen dienst. ZEVENHUIZEN Allerlei aktiviteiten ten bate van de restauratie-actie van de Nederlands hervormde kerk zullen in de komende tijd worden gehouden. Men wil een actie-comité samenstellen dat de akties gaat coördineren, ad viseren en stimuleren. WADDINXVEEN Leerlingen van de Professor Ph.A.Kohnstamm- school zullen morgenavond vrijdag 29 maart, in Florida in Boskoop een toneelstuk opvoeren getiteld ’De eb benhouten olifant’. Na afloop van het toneelstuk is er dansen op muziek van H. Boelee ui Alphen aan de Rijn De ouderavond begint om acht uur. r MOERKAPELLE In een verga dering ter voorbereiding van de fees telijkheden van Koninginnedag, dins dag 30 april as., heeft het Oranjeco- mité afscheid genomen van zijn le den J. Brouwer en J. Koster sr. De heer Brouwer maakte 23 jaren van het comité deel uit en was voorzitter. Voor zijn talloze activiteiten werd hij in harteljjke bewoordingen bedankt door de heer D. de Leeuw, tweede voorzitter van het comité. Besloten werd aan de heer Koster, die niet aanwezig was, een schrifte lijke dankbetuiging te doen toeko men. Daarna werd de heer P. de Jong benoemd in het dagelijks bestuur. De functies zullen onderling worden ver deeld. Op 30 april zullen weer verschei dene kinder- en volksspelen worden georganiseerd. Het definitieve pro gramma zal tijdens de eerstvolgende vergadering worden bekend gemaakt De in 1873 opgerichte Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw- en Plantkunde houdt zich bezig met tuinbouwonder- wijs, organiseert bloemen- en plan- tenexposities, floraliawedstrij den voor scholen, tuinkeuringen, forum-, lezing-, film- en dia-avonden, bloem- schikcursussen, excursies, enz. en ad viseert voorts bij het aanbrengen van groenversieringen aan gevels. De toegang voor de te houden voorlichtingsavond in Waddinxveen is vrij. 59. ’’Blub! Help help! Blub blub!”, proestte meneer Otter vreselijk geschrokken en vreselijk nat. Maar de HELPvrager was trillend van angst boven op de tafel ge vlucht en keek met grote schrik- ogen naar het water dat met een dikke straal de drijfhut binnen stroomde. ”We zinken! We zinken-” jam merde hij snavelklepperend. ”O, ik wist wel dat de moeilijkheden weer volop op de loer lagen!” Zeg, kan jij me zeggen hoe het met Suze gaat? Kijkt ze MOERKAPELLE De gymnastiek vereniging Tarzan geeft donderdag avond 4 april zijn jaarljjke uitvoering in de grote zaal van het Dorpshuis. Het programma vermeld oefeningen voor kleuters, aspirant-jongens en -meisjes, junioren en senioren (dames en heren). De avond staat onder lei ding van mejuffrouw Wichers en me vrouw Van Zetten. Donateurs kun nen toegangskaarten halen bij me vrouw Kadiks, Dorpsstraat 30. Aan vang half acht. ’’Help liever een handje me neer!” riep meneer Otter die wan hopig naar de houten prop zocht om het lek in de boot te kunnen dichten. Lieve help, het water stond al bijna tot z’n knieën; als hij het lek niet héél gauw stopte zou z’n mooie drijfhut zinken als een baksteenPrecies zoals die ra re HELPvrager had voorspeld En terwijl al dat verschrikke lijks gebeurde, was Wipperoen fijn naar bed gegaan. Hij had nog I terdams Jongens- en Schola Canto- rum. Organist is J. van Reeuwijk, ter wijl J. E. Dorrestijn een orgelsolo zal geven. De toegangsprijs bedraagt een gulden. Aanvang half acht. Een aantal jaren geleden heeft de Hervormde Gemeente al een restau ratiefonds in het leven geroepen. De stand daarvan per 1 januari jl. was ruim 4.000,-. Daar wegens overheidssubsidie per 1 januari jl. nog te ontvangen was 9.900,- en wegens schade-uitkering dakbedekking tijdens de torenval nog eens 6.060,-, kan gesteld worden dat thans voor de restauratie aan eigen middelen ter beschikking staat ruim 57.000,-. Met gestorte gelden en toe zeggingen van gemeenteleden is de eerste 100.000,- bereikt. Het is nu hopen dat de tweede ton er ook komt. De grote bazar zal worden gehou den op 20 en 21 september as. handelde prachtig. Later overviel Victor De Marmont mij en ontfutselde mij het geld en ik was niet in staat dat te behouden, waarvoor ik mij als een lafaard gedra gen had. Ik voel mij verlicht dat ik dit alles verteld heb, Crystal, en ik weet, dat er geen harde gedachten over mij bij je op zullen komen, nu ik alles ga doen, wat een man aan zijn eer, zijn Koning en zijn land verplicht is Alles kan nu weer goed worden, want liefde vergeeft alles.” WADDINXVEEN De rechtbank in Rotterdam heeft aan de heer C. G. van den Hoek, aannemer in Wad dinxveen, voorlopig surséance van betaling verleend. Mr. C. Jonker uit Gouda is benoemd tot bewindvoerder VI. Tot diep in de nacht, haast tot de morgen, zat Crystal de Cambray bij het open raam van haar slaapkamertje, in de kleine woning, die haar vader in de rue du Mar- dais gehuurd had. Zij zat met één elleboog op de vensterbank en in haar rechterhand hield zij een brief, die Jeanne haar gege ven had, toen zij van het bal thuiskwam. Jeanne vertel de, dat monsieur de St. Genis haar de brief vanavond gebracht had... het moest even na tien uur gewees zijn. Hij had grote haast, maar hij liöt Jeanne beloven, dat zij de brief dadelijk aan mademoiselle Crystal zou geven, als zij thuis kwam... Verder had hij er ook op ge staan, dat de brief gegeven zou worden, als mademoisel le alleen was. Crystal was niet verbaasd, want Maurice had haar toch gezegd, dat hij haar wat te bekennen had, voordat hij afscheid nam. Crysal voelde zelfs een beetje spijt, want zij was zo tevreden met de eenvoudige verkla ring van Clyffurde. En nu had zij hier zijn brief. Cry stal aarzelde nog, voor zij hem opende, het was, of het papier, nog nat van de regen, iets verschrikkelijks ver borg, dat zij eigenlijk niet eens meer lezen wilde. Dat is wat Maurice haar schreef: Mijn lieve Crystal, „Misschien kom ik nooit terug. Er is iets dat mij zegt, dat mijn leven, zoals het nu is, leeg en nuteloos was Maar als ik terug mocht komen, dan wil ik je^iiet ontmoeten met een kwaad geweten. Ik vertelde het je niet eerder, omdat ik te laf was. Ik kon er niet aan denken, dat je mij verachten zou. En zo zweeg ik, ter wijl mijn eer mij had moeten dwingen te spreken. En nu spreek ik, omdat de volgende paar uur alles goed zullen maken. Als ik terugkom, zal je mij vergeven.Als ik val, zal je mij betreuren. In ieder geval zal ik geluk kiger zijn, als je alles weet, Crysta. In mijn hele leven heb ik slechts eenmaal gelogen en dat was drie maan den geleden, toen ik er op uitging om het geld van de Koning, dat jullie ontstolen was, op te sporen en toen ik met lege handen terugkwam. Ik had het geld en de dief gevonden. En hij was geen dief, Crystal, maar een vriend, die zijn land, onze zaak en jou wilde dienen. Die man was je vriend Clyffurde. Ik geloof niet, dat ik ooit jaloers op hem geweest ben. Nu op ’t ogenblik ben ik dat ook niet. Onze liefde, Crystal, is te groot en te sterk oii» de mededinging, van wie dan ook, te duchten. Hij had het geld van jullie weggenomen, omdat hij wist,dat Victor De Marmont het anders met een gewapende ben; de ten bate van de Corsikaan geroofd zou hebben. Hij moest het geld op die manier nemen, omdat hij wist, dat jij, noch je vader naar zijn waarschuwingen geluis terd zou hebben. Hij nam het geld alleen met de bedoe ling, het de Koning te doen toekomen. Ik vond hem en gedroeg mij als een lafaard. En dat deed ik, Crystal, al leen omdat ik jou liefhad omdat ik wist dat ik je nooit zou kunnen winnen, zolang ik arm was. Ik be greep, dat Clyffurde een vriend was. Ik smeekte hem mij het geld te geven, zodat ik het aan de Koning zou kunnen brengen en daarvoor beloond zou worden, dat was mijn zonde, Crystal en ook, dat ik er om loog tegen je. Ik heb een minne rol gespeeld. Clyffurde gaf mij het geld, omdat ik hem vertelde, dat wij van elkaar hielden en omdat jij alleen geluk kon vinden in m’n liefde. Hij Op zaterdag 30 maart is er in de Herv. Kerk een groot concert ten ba te van de restauratie. Het initiatief hiervoor is opgekomen bij de zang koren in Zevenhuizen. Medewerking zullen verlenen: Zevenhuizens Man nenkoor; dameskoor Vox Jubilans, Zevenhuizens Knapenkoor; Chr. Ro even liggen denken aan de merk waardige dingen die hij samen met Snipper had beleefd, maar hij was zo moe -at hij weldra in slaap viel. WADDINXVEEN Door omstan digheden kan de bejaardenmiddag die was vastgesteld op dinsdagmiddag 2 april niet doorgaan. De middag vindt nu plaats op dinsdag 9 april. Plaats: verenigingsgebouw Burgemeester Trooststraat, aanvang half drie. Ned. herv. kerk 9.30 uur: voorber. Heilig Avondmaal en 18.30 uur: ds. J. van de Heuvel. Herv. wijkgeb. - 9.30 uur: ds. J. van de Heuvel en 18.30 uur: eerw.heer C. van Gils. Bethel - 9.30 uur: ds. T. van ’t Veld en 17 uur: ds. J. R. Cuperus. Immanuëlkerk - 9.30 uur: ds. H. W. Hemmes, Leiden en 19 uur: dr. A. Dronkers, Utrecht. Geref. kerk - 9, 10.30 en 18.30 uur: ds. B. Koekkoek. Chr. Afgesch.Gem. - 9.30 en 17 uur, wo. 19 uur: ds. A. P. Verloop. Remonstr. kerk - geen dienst. Jehovah’s Getuigen - zo. 15.30 uur: openb. toespraak en 16.30 uur: Wachttorenstudie; do. 19.30 uur: be- dieningsschool. Sint Vtetorkerk RK - zo. 7, 9, 11 en 15 uur, ma., do., wo. en vr. 7.45 uur, do. 20 uur en za. 9 uur: Heilige Mis. Sint Petruskerk RK - 8.30, 11.45 en 17.30 uur, do. 7.45 uur, do. 20 uur en za. 9 uur: Heilige Mis. noeg. je Maurice. Die brief lag nu nat en verkreukeld op haar schoot. Terwijl zij bij het open raam zat en het geluid van de vertrekkende mannen en paarden in de verte hoorde, doemden er allerlei beelden op van alles, wat de komen de dag betekenen kon. De brief was nat van tranen, maar zij las hem voor de tweede maal en nog eens over. Een vriend had Maurice luchtig gezegd. Hoe weinig had hij er van begrepen! Hoe goed wist zij nu, wat de aanleiding tot deze daad was geweest. Zij had daar al walsende, zoveel geleerd. Als zij haar ogen dicht deed, kon zij nog de heerlijke beweging navoelen van die sterke arm om haar heen en ze hoorde de zachte me lodie en zijn gefluister. Zij hoefde zich nu niet meer te schamen over wat haar hart toen gevoeld had; zij had alleen maar spijt over het verleden. Hoe had zij ooit kunnen geloven, dat hij een verrader zou kunnen zijn? Zij kon zich nu schamen over haar misselijke gedrag nog pas geleden in Parijs, toen hij haar ook te hulp was geschoten. „Alles kan nu weer goed worden,” schreef Maurice, Ja, misschien! Maar zij konden het verleden niet uit wissen. Maurice zou terugkomen Crystal hoopte dat ook eerlijk voor hem maar Clyffurde zou misschien voor goed uit haar leven verdwijnen. God alleen wist, hoe deze oorlog zou eindigen! Een dans als besluit! Ja, die hadden zij gehad en dat was het einde van een mooie roman, die geen begin had gehad. Hij was nu weg, net als Maurice en al de andere mannen en zij kon hem niet laten weten, dat zij nu be greep, dat alles wat hij voor haar gedaan had, alleen uit zijn liefde voortgekomen was. Eén dans en dat was het einde geweest. Alles was te laat! te laat! Toen het grijze morgenlicht haar kamer binnenkwam kroop Crystal moe en droevig in bed. Zij kon niet sla pen, maar zij lag heel stil. In haar verbeelding beleefde zij die heerlijke avond opnieuw. Daarna was het, of iets in haar heel duidelijk zei, waar hij was, wat hij deed, welke weg hij ging. En eindelijk, toen zij bijna slapend haar ogen sloot, voelde zij die liefkozende, beschermen de armen vlak om haar heen, en zijn zachte fluister woorden: „Crystal, Ik hou van je...” Haar herinnering bracht haar iedere klank van zijn stem, iedere blik uit zijn ogen, iedere aanraking van zijn hand terug. Zij hoorde zijn laatste woorden: „met iedere droppel van mijn bloed, met iedere zenuw, met iedere gedachte heb ik je lief.” En in de stille mbrgen antwoordde haar hart: „Kom terug, liefste, kom terug! ik kan niet zonder je leven! Je hebt mij geleerd wat liefde is onzelfzuchti ge, beschermende liefde - je kunt nu niet van mij weg gaan” Het totale spaartegoed was op 31 december bijna 11,7 miljoen. Aan spaargeldrente werd in 1967 vergoed 424.000 (1966: 346.000,-). Het totale tegoed van de rekening- couranthouders was aan het eind van het jaar 2,2 miljoen. In 1967 werd weer een sterk beroep gedaan op de Boerenleenbank voor het verstrekken van leningen. In to taal werd er voor 1,8 miljoen aan geldleningen verstrekt, terwijl er voor ruim zeven miljoen gulden aan voorschotten werd verstrekt. ZEVENHUIZEN De huishoud school Swanla hield donderdagavond een ouderavond, waarvoor veel be langstelling was. Het programma stond in het teken van contact tus sen gezin en school. De directrice legde er in haar praatje de nadruk op, dat goed con tact voor de leerlingen heel belang rijk is. Na bespreking van enige schoolza- ken kwamen de mogelijkheden voor de leerlingen na het 2e en 3e leerjaar aan de orde. In de lange pauze werd druk ge bruikt gemaakt van de gelegenheid om met de leerkrachten te spreken. Ook was een kleine tentoonstelling te bekijken van werkstukken van alle vakken van een kook- en bakdemon- stratie van de 3e jaars leerlingen. Hierna volgde een ”mini”-show van op school gemaakte kleding en voerden eerste- en tweedejaars leer lingen paar stukjes op, die spontaan in de lessen in Nederlandse taal ont staan waren. Zij oogstten veel suc ces.

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 2