Leden voeren zelf klucht op I Geld voor Ouderavond chr. school Laurens ten Cate onderhoudt PvdA over welvaarts-apathie Lezers schrijven bijvoorbeeld kleurentelevisie of nieuwe auto. Concordia geeft goede j ubileumuit voering 1937 leden voor Geref .kerk m Wegenvraagstuk Zevenhuizen wordt aangepakt I I We Try bij JCW VAN EEUWEN PTT-ploeg wint prijs 4 Winst6 CPB en Nutricia Huur 51 M M M Gemeenschapshuis Waarom zou u het niet lenen? Algemene Bank Nederland I WurliTzer Pagina 3 BURGERLIJKE STAND U bent welkom bij de 'li Duizenden mensen vinden het heel gewoon om geld van ons te lenen voor een belangrijke aankoop. Waarom zou u In zo’n geval ook niet een persoonlijke lening bij ons sluiten? Wij lenen u het benodigde bedrag (van 500,- tot 5.000,-) zónder borg of andere zekerheid; zónder beperkingen voor wat de besteding betreft; mèt kwijtschelding van de nog te betalen termijnen bij onverhoopt overlijden. Over de Persoonlijke Lening zal men u gaarne op al onze kantoren (meer dan 390) ledp— .jp.ste Inlichting geven. Klncht •hoge inruilwaarde- or Demonstraties Piano’s..Prijzen v.a. 675.- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART donderdag 21 maart 1968. WADDINXVEEN Waddinxveen Kerkweg 224 Telefoon 4666 MOERKAPELLE en m Het is te hopen dat de stichting als nog de plannen weet aan te passen aan de alom geuite verlangens, opdat Waddinxveen geen vergroot dorps huis krijgt, maar een centrum, waar men elkaar zonder drempelvrees zal kunnen ontmoeten en begroeten bij concert, sport of markt. Waddinxveen, dat reeds in zo vele dingen groot is krijgt weer een unie- de jonge kunstschilder Ed Munster, alias Jan Alblas, was intelligenter dan zijn oom Kees Bax verwachtte en wist zich handig uit de beklem ming van twee verlovingen te ont worstelen, door zich volledig aan Els te wijden en tevens de psychiater dokter Welling gespeeld door A. Schild te ontmaskeren. ke kans om ook op dit gebied een voorbeeld voor de gehele streek te zijn. De daad is aan de Waddinxve- ners zelf. De eerste verliet de brandweer van wege het bereiken van de pensioen- gerechtige leeftijd - ’’Alleen zou ik wel eens willen weten waar ik mijn pensioen kan halen,” zei hij in zijn dankwoord - en de heer Kloet om ge- W. L. J. de Wit, Pr. Irenestraat 28 leerplichtige leeftijd het liefst ver lengd tot dertien jaar, naar onderen tot vier jaar en naar boven tot zeven tien jaar. Andere markante uitspraken van deze strijdbare Fries: de televisie wordt duidelijk beïnvloed door recht se krachten, en: een aantal industrie ën probeert ons met alle geweld kleu rentelevisie op te dringen om op die geraffineerde wijze de 3,5 miljoen tv- toestellen die ons land rijk is te doen vervangen. De scheidende brandweermannen werden toegesproken door comman dant A. M. Zwambom, door de voor zitter van de brandweervereniging,de heer G. Huizer, die een boek aanbood, en door burgemeester C. A. van de Hooft, die een tweetal etsen had mee gebracht. Allen spraken woorden van lof van dank aan het adres van de scheidenden. De heer Boere sprak in dichtvorm een dankwoord uit. (foto Sjaak Noteboom) Zaterdag 27 april: Dansavond Jongerencontact, m.m.v. uitvaart 43, ver. gebouw Burg. Troost- straat, 20 uur. Zaterdag 30 maart: Dansavond Jongerencontact (We Try), ver.geb.Trooststraat, 20 uur 16 uur. Ruilbeurs, clubhuis speeltuinver. De Paddestoel, Lijsterbesstraat, 14 uur. Dinsdag 2 april: Bert Brugman’s Marionetten theater met Porgy and Bess, gerefver. geb., 20.30 uur. Donderdag 28 maart: Gemeenteraad, Gemeentehuis, 20 uur Vrijdag 29 maart: Ouderavond Prof. Kohnstammschool, geb. Florida te Boskoop, 20 uur. Woensdag 3 april: Excursie Raad naar de Doelen in Rotterdam, 14.30 uur Gemeentevergadering geref. kerk, geref. ver. gebouw, 20 uur. Dinsdag 23 april: Vergadering AR-Kiesvereniging, ge ref. ver. gebouw, 20 uur. Woensdag 24 april: Bijeenkomst CPB, chr. huish. school De Rank, 19.30 uur. Dinsdag 2 april: Gemeenteraad, raadhuis, 19.30 uur. Donderdag 4 april: Uitvoering gymnastiekver. Tarzan, Dorpshuis, 19.30 uur. 1, Donderdag 28 maart: Bijeenkomst NCVB, Dorpshuis, 20 uur. --»• r—' S Op zaterdag 28 september 1968 zal een demi-finale worden gehouden, waarin de ploegen die nu op de eer ste twee plaatsen eindigden nog eens eikaars krachten kunnen meten. Op 12 oktober van dit jaar is er dan de landelijke finale. MOERKAPELLE In de hal van de christeljjke lagere school werd vo rige week een ouderavond gehouden, die ook door andere belangstellenden werd bij gewoond. Na het gebruikelij ke openingswoord door de voorzitter van de schoolvereniging, de heer Van der Knijff, hield het hoofd van de school, de heer K. J. van den Heuvel, een inleiding over de Mammoetwet. Enkele ouders maakten gebruik van de gelegenheid tot het stellen van vragen. Onder leiding van de heer Van der Leede zong een groep leerlingen daar na enkele liedjes begeleid op de blok fluit door klasgenootjes. De heer Van den Heuvel vertoonde dia’s van de school en van vakantiereizen. Na af loop konden de ouders werk van hun kinderen bezichtigen. de In deze rubriek geplaatste brie ven vallen bulten de verantwoordelijk heid van de redactie a de redactie behoudt zich het recht voor brieven (eventueel zonder opgaaf van redenen) te weigeren of te bekorten anonieme brieven worden terzijde gelegd. ZEVENHUIZEN Donderdag 28 maart: Ledenvergadering Raiffeisenbank Hotel Vos, 20.00 uur. Zaterdag 30 maart: Feestmiddag gymnastiek ver. O.S.S. Hotel Vos, 15.00 uur. Oliebollenaktie Vogelvereniging Zang en Kleur. Kerkconcert t.b.v. restauratie Herv. Kerk, 19.30 uur. WADDINXVEEN Het zeventigjarig bestaan van het fanfarecorps Con cordia is vrijdagavond gevierd met een jubileum-uitvoering, waaraan ook meewerkte de harmonie De Vriendschap uit Woerden. Voor de geheel gevulde zaal van het gereformeerd verenigingsgebouw lieten de corpsen - beide gedirigeerd door de heer C. van Kleef uit Woerden - een fraai staaltje van hun muzikale kunnen horen. Een avond die naast kunstgenot ook veel vrolijkheid bracht. Voorzitter G. L. de Knegt sprak een woord van welkom, na de impe rator mars met drumband van Joh. Wichers, en noemde in het bijzonder burgemeester C. A. van der Hooft de wethouders P. Lips en F. M. van Tol, die ook nu weer van hun belangstel ling deden blijken. Hij memoreerde het overlijden in het afgelopen jaar van de oud-voorzitter de heer P. van der Laarse en het oud- lid de heer T. de Joode. Een ogenblik stilte volge op dit ”in memoriam”. Het eerste deel van het uitgebreide programma werd zeer loffelijk ver zorgd door de drumband onder lei ding van J. Langedam en de majoret tes, die werden gedirigeerd door me juffrouw G. Visser. Een spontaan ap plaus beloonde deze onderdelen van Concordia. Vooral de ’’Perzische markt”: de ’’Serenade Napolitaine” van Winkler en ”Les Partineurs” van E. Weldteufel bekoorden zeer door vlotte bewegingen en inspirerende muziek. ”De Vriendschap” begon met een pittige mars uit de opera ”Tan- hauser” van A. Eenhaes en ’’Dans en Maskerade” van J. Ardenois, om ver volgens een selectie uit Walt Disney’s Mary Poppins van M. Sherman te vertolken. Het slot nummer De Am- hemmars van A. Kelly muntte uit door sublieme weergave. Het gezamenlijk optreden van fan farecorps en harmonie bracht zeer gevarieerde muziek en boeiende in tervals van trompetten en pauken. In de pauze werd een verloting gehouden, tot versteviging van de kas, die stellig aan haar doel heeft beantwoord. WADDINXVEEN Tijdens de dans avond die het Jongerencontact Wad dinxveen zaterdag as. in het vereni gingsgebouw Burgemeester Troost- straat houdt, zal de muziek worden verzorgd door het Goudse combo We Try. De dansavond begint om acht uur. Het gereformeerd verenigingsge bouw leverde bijna 2000 verlies op, hoger dan was verwacht. Hier zijn de verwarmingskosten de voornaamste factor van het nadelig saldo. Het ka pitaal van de kerk kon worden ver meerderd met ruim 1300 tot 19.100. Eind ’67 telde de gereformeerde kerk 1937 leden, tegen 1815 leden op 1 januari van dat jaar. Er kwamen 231 gereformeerden bij, terwijl het aantal werd verminderd door het vertrek, overlijden etc. van 106 leden. Het kerkbezoek beliep in de mor gendiensten gemiddeld 44,1% en ’s a- vond 34,1%. 63.9% neemt deel aan het Heilig Avondmaal (gemiddelde). Ruim een kwart de gereformeerden is jonger dan tien jaar (27,4%), 31,2% vindt men in de groep van 20 tot 40 jaar en 17,7% heeft de tienerleeftijd bereikt. De Waddinxveense ploeg bestond uit E. J. van Beek (commandant), D. Immerzeel en Y. Immerzeel. WADDINXVEEN Tijdens de jaar lijkse feestavond van de brandweer vereniging Jan van der Heijden, dins dagavond gehouden in café Royal op het KW-plein, is afscheid genomen van twee trouwe spuitgasten, de he ren M. A. Boere, onderbrandmeester, en W. A. Kloet, brandwacht. Naar aanleiding van het verslag over het verenigingsgebouw-plan zou ik het volgende willen opmerken. De uiteindelijke conclusie die uit de felle discussie naar voren kwam is dat de meeste aanwezigen het er goeddeels over eens waren dat Waddinxveen niet gebaat is met weer een soort, nu openbaar, verenigingsgebouw. M. i. bleek klaarhelder dat er behoefte is aan een functioneel gebouw. Een soort centrum waar men elkaar on gedwongen kan ontmoeten, zonder het gevoel te krijgen hetzij ambts halve, hetzij opgeprikt te moeten ko men. Dn centrum zou bovendien als het ware midair, tussen de bestaande bebouwing moeten staan. Te denken ware in de buurt van de nieuw» tun nel. vreemd stel mensen dat voortdurend lachsalvo’s deed opstijgen. Dank zij het in zeer korte tijd vol ledig inwerken in hun rol door de ’’invallers” G. L. de Knecht en A. Schild kon dit vermakelijke toneel stuk goed uit de verf komen. De heer J. Langendam vertolkte zijn ondank bare rol van de slome, slaafachtige pensionhouder tegenover de figuur van de ’’Xantippe” Hendrika, ge speeld door mevrouw Appel meester lijk Kees Bax, de kaasfabrikant, die feitelijk de hoofdrol had, werd door de heer G. L. de Knecht met veel ver wikkelingen en misverstanden supe rieur gespeeld. De beide jongemeisjes-figuren van Els en Kitty kwamen ook goed tot haar recht in het spel van mej. N. Appel en mej. G. Visser. De misken- En toen kregen het publiek (op een laat uur) te genieten van een klucht in twee bedrigven door Jack Bess, ”Een raar stelletje mensen” geheten en inderdaad: het was een zeer zondheidsredenen. Ze hebban er resp. 16 en 20 jaar opzitten. MOERKAPELLE Geboren: Johanna, dv. J. van Helden en G. B. de Bruijn; Yvonne dv. Q. A. Westhoek en I. Luijtjes; Maria J. H., dv. H. Lindhout en J. Bregman; An tonie, zv J. Voorwinden en C. van den Dool. Ondertrouwd: T. Zijderhand en D. Sentel. ZEVENHUIZEN Tijdens de dins dagavond gehouden raadsvergadering deelde burgemeester A. van ’t Verlaat aan de raad mee, dat het wegenpro bleem in Zevenhuizen binnenkort zeer ernstig wordt aangepakt. Vooral het Zuideinde, wat een uit valsweg is naar de Rijksweg Rotter- dam-Utrecht, volodet lang niet meer aan de eisen. Met het Noordeinde, uit valsweg naar Rijksweg 12 (Den Haag- Utrecht) is het niet veel beter gesteld. Aan de minister van Verkeer en Wa terstaat is verzocht, zolang de verbe tering geen feit is geworden, op beide wegen een snelheidsbeperking van max. 70 km in te stellen. Sinds 1965 hebben zich ongeveer zeventig onge lukken op deze wegen voorgedaan. Bjj deze ongelukken verdwenen 32 auto’s in de Ringvaart die langs deze wegen loopt. Met de besturen van de Tweemans- polder, de Eendragtspolder en de Zuidplaspolder is overeenstemming bereikt omtrent de wijze van aanpak van het probleem. Ook de Burgemeester Klinkhamer- weg en de Onderweg krijgen dan een beurt. Indien mogelijk wordt hier dan gelijk een riolering aangelegd. Door de reconstructie van het Noord- en Zuideinde komt de rondweg ten wes ten buiten Zevenhuizen op langere termijn, maar niet definitief van de baan. Het optreden van de Stichting Al gemeen Verenigingsgebouw Wad dinxveen, bij monde van haar voor zitter de heer Quartero, die overigens nog niet zo lang deze funktie be kleedt, getuigde niet van een vooruit strevende en frisse aanpak van deze materie. Teveel zit de Stichting vast aan al dan niet bestaande dogma’s zoals ondermeer bleek uit de, volgens de voorzitter, haar door de subsidie- verlenende instanties opgedrongen naam, de maximale stichtingskosten, de reeds gekochte grond en de bijna afgeronde bouwplannen. Coebergh damesdranken Bessenjenever Frambozenbrandewijn Kersenbrandewijn Abrikozenbrandewijn Aardbeienbrandewijn Sinasbrandewijn Ananasbrandewijn Citroenbrandewijn per fles 6.95 - 3.70 Gratis boekje voor Longdrink Tips Slijterij Wijnhandel Zuidkade 3 - Waddinxveen Voor het eerst sinds 1963 heeft de gereformeerde kerk Waddinxveen met ’winst’ gedraaid De boeken over 1967 konden worden afgesloten met een batig saldo van bjjna 4400 en dat terwjjl de begroting een tekort liet zien van 5000. Dit grote verschil werd voorname lijk veroorzaakt door hogere op brengsten uit collecten, giften, etc. en door aanzienlijk lagere onderhouds kosten. Donderdag 4 april: Opvoering Zangspel kinderkoor m.m. v. Geref. Kerkkoor, ver.geb. Station straat. Voorlichtingsavond voor tuinlief hebbers, geref. ver. gebouw, 20 uur Dinsdag 9 april: Bejaardenmiddag, ver. gebouw burg. Trooststraat, 14.30 uur. Dinsdag 16 april: Klaverjasavond Gouwe Rijders, De Unie, Kerkweg 20 uur Woensdag 17 april: Bijeenkomst Plattelandsvrouwen, geref. ver. gebouw, 20 uur. Bijeenkomst NCVB, geref. ver. geb., 19.45 uur. DIVERSEN Zaterdag 30 maart: Lustrumfeest Jeugdsoos So What, m.m.v. Dutch Swing College Band, Kunstmin, 20 uur. Dinsdag 9 april: Uitvoering Mattheüs Passion, St. Janskerk, Gouda, 19.30 uur. Donderdag 25 april: Toneelavond m.m.v. toneelgezelschap Theater. Bij de zaterdag in Rotterdam ge houden regionale wedstrijden van de reddingsdiensten van de PTT is de bedrijfs-zelfbeschermingsploeg van het postkantoor Waddinxveen tweede geworden achter Alphen aan de Rijn. Ook vorig jaar viel de Waddinxveen se ploeg in de prijzen. WADDINXVEEN Geboren: Ida Wilhelmina, d.v. J. J. Buikema en V. C. Man; Wouter Wil lem Marie, z.v. R. van der Klip en A. C. A. Kooreman; Cornelia Petronella, d.v. D. Huurman en A. J. Sekeris; ralph Walter, zv. F. W. Kamena en A. P. C. Berrevoets; Robertas Jaco bus Gerardus, z.v. J. J. Wijsman en J. M. de Jong. Gehuwd: A. J. van Rosse en D. Borg. Overleden: Maria Hendrika Bezoen, 16 maanden; Jasper Koster, 60 jaar; Abraham Hermanns Alblas, 55 jaar GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: lap stof (gebloemd); Verloren: donkerbruine portefeuille met inhoud, bruine rechter heren handschoen; 1 paar bruine herengla- cé’s, gebreide shawl blauw/groen, rechter blauwe nylon want, sleutel bos met 5 sleutels, gouden speld soort takje, groen/wit/rood geblokte want, map met autopapieren, grijze fietstas, bankbiljet, huissleutel aan sleutelhanger, linker bruin kinder- handschoentje met bontrandje; BIOSCOPEN Reünie: do. 20.15 uur, vr. 20.15 uur, za. 15, 19 en 21 uur, zo. 15 en 17 uur: Chuca, De revolverhuurling, (14); zo. 19 en 21 uur, di. en wo. 20.15 uur: Ik een minnaar (18); za. 23 uur: Zij die van de zonden leven (21). Schouwburg: do. en vr. 20.15 uur, za. 19 en 21.15 uur: Slachting in Chicago (18); zo. 19 21.15 uur, ma. 14.30 en 20.15 uur, di. 20.15 uur, wo. 14.30 en 20.15 uur: De Woestelingen (18); za. 15 en zo. 15 en 17 uur: Superseven calls Cairo (14). Thalia: vr. 20.15 uur, za. 14.30, 19 en 21.15 uur, zo. 15 en 17 uur: Maak geen deining maar liefde (14); zo. 19 en 21.15 uur, ma, di. en wo. 14.30 en 20.15 uur: Operatie Lady C (18). ZEVENHUIZEN Geboren: Martina Cornelia, dv. A. de Vos en N. Rijkaart; Miranda, d.v. C. van Leeuwe en M. E. Hartog; Corne lls Jan, z.v. J. J. van Rijs en M. van Wageningen; Willem, zv. J. M. Kraan en G. de Knegt; Leendert Willem Ni- colaas, z.. L. N. van der Torren en M. Koudstaal. Ondertrouwd: Martinus Koen Cornelia Ottolina van den Akker. WADDINXVEEN Lourens ten Cate, voorman van Nieuw Links in de Partij van de Arbeid en hoofdre dacteur van het dagblad De Friese Koerier, sprak maandagavond in het gereformeerd verenigingsgebouw voor de afdeling Waddinxveen van zijn partij. De heer Ten Cate sprak over de wel vaart waarin we leven en waardoor we apatisch dreigen te geraken voor de noden die er elders in de wereld, maar ook in ons land nog zo vele zijn. 1 „We hebben bijna alles wat we be geren,” aldus de heer Ten Cate, die dat uiteraard een gelukkige omstan- digheid vond, maar die daar toch ook 1 gevaren aan zag kleven. Ten Cate pleitte voor een andere in deling van het onderwijs en zag de vanaf15.- p.mnd. zonder eerste storting Let wel a voor Uw oude PIANO, HARMO- NIUM of ELECTRONISCH ORGEL Vraag folders en inlichtingen bij de Wurlitzer-importeur: flü •Westersingel 42-44 «R’dam jtel. (010)13 50 25 WADDINXVEEN De heer J. Bo de heeft vorige week met dia’s een uitvoerige inleiding gehouden over het ontstaan en de groei van de Nu- tricia-fabrieken voor de leden van de Christelijke Plattelandsvrouwen Bond. Nutricia begon met een melk fabriek, maar maakt nu baby- en kleutervoeding, chocomel, enzovoort. met recht van koop *9 C. v.a. p./nnd. zonder eerste storting van alle modellen te Rotterdam dagelijks van 10-4 uur door onze Wurlitzer-organist JOOP WALVIS. Reeds duizenden muziekliefhebbers leer- den met het normale notenschrift door mid del van het unieke aan wijssysteem op de Wurlitzer-school vlot orgelspelen. Enorme sortering

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 3