dinsdag ze in Zwemvin b De Gouwe Nieuws van FRANS VAN CAMP VERLOVINGS Circus van Tony Boltini W addinx veen Tom Glasbeek schrijft uit Amerika Hebben ze in Holland ook telefoon’ Meisjesteam De Gouwe kampioen ht m -I Kindeshow bij Nooit Gedacht Dansavond voor gehuwden Hakobaldag voor Lagere scholen ubileumconcert van Concordia Expositie JNW Genoeglijke avond Kohnstamm-uio RINGEN RUITERKLEDING k bleyle J Pagina 3 'tBeöin van Uw BM JUWELIER HORLOGER 4 EXCLUSIEVE HERENMODE GOUDA vervolg op pag. 12 A G E N A GELUK KERK WEG 159 naast PO5TK0NT. TEL. 01828-2435 WADDINXVEEN iSportkuió LEMMENS Laarzen, rijbroeken, jasjes, caps en sporen. Ponybroekjes voor kinderen reeds v.a. f 25,50 Ij ÜW adres voor Programma LIGGEN KLAAR Belangstelling ffliiiiiiiiiwuniiiiiiiiilinHiiiiiniiURiiiimiHnaiiiiimimiiiiiiiiiiiihmiiihiiiiiiiim wwbmmm» ii ixhm, nm:.wiM!iniin-i:<tim««MMMi I Dit kolbert r moet u aantrekken, aanvoelenen laten inpakken. U vraagt maar naar model Clifton. ...het liefst bleyle WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART - donderdag 4 april 1968 WADDINXVEEN Beste inwoners en buitenwoners ZEVENHUIZEN Tom Glasbeek. MOERKAPELLE DIVERSEN De ouderavond werd besloten met dansen op muziek van het duo H. Boelee uit Alphen aan de Rijn. leeuwen; Rafaël aan de trapeze; jong leren door het Trio Lorenti; Bobby Althoff en Josette en Antoinette Bol- tini met olifanten en vele anderen. BZC-Gouwe-meisjes 0-4. De meis jes van de Waddinxveense zwemclub De Gouwe wonnen de laatste wed strijd van de wintercompetitie met 0-4 en werden daardoor kampioen in hun afdeling. De Gouwe was over alle linies ster ker in deze wedstrijd tegen BZC, waar door de Waddinxveense voorwaartsen al spoedig enkele kansen kregen. Maar in eerste instantie werden de schoten van Jannie Noteboom en A- drie Graveland gestopt. Toch nam De Gouwe de leiding door een mooi doel punt van Tannie Noteboom: 0-1. In de tweede periode was de Gouwe be ter op schot. Adrie Graveland zorgde spoedig voor 0-2. Dezelfde speelster nam ook de der de treffer voor haar rekening: 0-3. In de laatste minuut kwam de Gouwe aan een gelukkige vierde treffer toen de keepster van BzC de bal door ei gen doel haalde: 0-4. De Gouwe won Op het ogenblik vieren we hier de eerste paar dagen van de lente met regen en storm en ik ben bang dat dat nog wel even voort zal du ren. Wel alles is hier verder werke lijk prachtig en fantastisch. Dit jaar hier zal ik nooit vergeten, het enigste dat me wat zwaar zal val len is wanneer ik iedereen hier vaarwel moet zeggen, maar dat duurt nog wel zo’n paar maanden. Ik ga er nu weer tussenuit en ik MEENT 8 - GOUDSESINGEL 344 TELEFOON 1311 30 ROTTERDAM De Gouwe 1-Z.P.B. 1 (H) 10-2 De Gouwe heeft in de eerste Vrjjdag 19 april: Jubileumconcert Concordia en Chr. Gemengd Koor, Immanuëlkerk, 20 uur. Zaterdag 27 april: Dansavond Jongerencontact, m.m.v. uitvaart 43, ver. gebouw Burg. Troost- straat, 20 uur. Zaterdag 20 april: Dansavond voor gehuwden, ver. geb. Burg. Trooststr., 20 uur Dinsdag 23 april: Vergadering AR-Kiesvereniging, ge- ref. ver. gebouw, 20 uur. Woensdag 24 april: Bijeenkomst CPB, chr. huish. school De Rank, 19.30 uur. Dinsdag 23 april: Bijeenkomst Plattelandsvrouwen, Hotel Vos, 20 uur. Vrijdag 5 april: Bijeenkomst Jongerengroep Holl.Mij. v. Landbouw, Hotel Vos, 20 uur Ledenverg. School met de Bijbel, Prinses Marijkekleuterschool, 19.30 uur. Donderdag 12 april: Jaarvergadering Verbond voor Vei lig Verkeer, Hotel Vos, 20 uur Vrijdag 12 april: Vrij Klaverjassen, Hotel Vos, 19.30 uur. Zaterdag 20 april: Discobal Jong Volksonderwijs, Hotel Vos, 20 uur. I beker- WADDINXVEEN Leerlingen, ouders en onderwijzers van de open bare Prof. Ph. A. Kohnstammschool voor ulo hebben vrijdagavond een bijzonder geslaagde ouderavond ge houden in zaal Florida in Boskoop. Die ruimte was gekozen omdat Wad- dinxveen geen mogelijkheden biedt voor bijeenkomsten van wat grotere omvang. Leerlingen voerde de thriller ’De ebbenhouten olifant’ op van Christien van Bommel-Kouw en Henk Bakkér. Onder regie van docent P. Broere wisten de jongens en meisjes er iets goed van te maken. Vooral Willy van Ede als vertolkster van de belang rijkste rol, verdient een compliment voor haar spel. Zij reikte na afloop, geheel in de stijl van haar rol, bloe men over aan de heer Broere. Ande re leerkrachten, die een belangrijk aandeel in het welslagen hadden wa ren de heren A. Verwaal, J. Leeuwe- rink en R. Binkhuijsen. Tevoren was de grote schare be langstellenden welkom geheten door de heer J. L. van Heteren, voorzitter van de oudercommissie. Aanwezig waren o.a. wethouder P. Lips en Ze- venhuizen’s wethouder A. van Tol. Op de foto ziet u de Charifen Trou pe uit Marokko. Deze heren doen spectaculaire din en op het gebied van de massa-acrobatie. dinxveen kwam om één van de v. d. Breggens te bezoeken. Onge looflijk, maar waar. Er worden me echter zo af en toe wel eens vragen gesteld als; ’’Hebben ze televisie, telefoon,enz. in Holland? Waar zijn je klompen enz.”. En dat bewijst toch wel, dat ze waarschijnlijk verscheidene ke ren de valse toeristenpropaganda hebben gelezen, dat helaas in vele Amerikaanse tijdschriften gepu bliceerd wordt. En dan de ontroe rende verhalen over ”het beloofde land” Nederland, waar iedereen altijd zo graag naar toe heeft wil len gaan. Van de speeches heb ik zelf ook nog wel wat van geleerd. Wist U dat we een land van eieren zijn, dat we bijvoorbeeld in 1963 meer dan twee billion eieren uit voerden? En wist U, dat we ge middeld in Nederland het langste leven op moederaarde lijden? En er zijn meer van die schokkende dingen. Donderdag 4 april: Opvoering Zangspel kinderkoor m.m. v. Geref. Kerkkoor, ver.geb. Station straat. Voorlichtingsavond voor tuinlief hebbers, geref. ver. gebouw, 20 uur Spreekuur raadsfractie PvdA, café De Unie, Kerkweg, 19.30 uur. Zaterdag 6 april: Eerste paal voor nieuwe gereformeer de kerk, Groenswaard 2, 10.30 uur. Maandag 8 april: Ledenvergadering Coöp. Raiffeisen bank, geref.ver.geb., 20 uur. Dinsdag 9 april: Bejaardenmiddag, ver. gebouw burg. Trooststraat, 14.30 uur. Circus Boltini, Chopinlaan, 16.15 en 20 uur. Donderdag 4 april: Uitvoering gymnastiekver. Tarzan, Dorpshuis, 19.30 uur. Vrgdag 5 april: Vrij Klaverjassen, Clubhuis V.V. Moerkapelle, 20 uur. Op het programma staan o.a. rij- wielacrobatiek van de Ricoraz uit Praag; acrobatiek op vrijstaande ladders van de Zeven Vasallo’s uit Spanje; Lufong, een Duitser die ca priolen uithaalt op een elf meter hoge lantaarn; de Vier Adrienne aan de vliegende trapeze; de clowns van Pa co Perez uit Spanje; paardendressuur met Emile Karoly en Alberto Alt hoff, kameeldressuur; hoge-schoolrij- den door Antoinette Boltini; domp teur Wim Vos met zeven Berber- BIOSCOPEN Reünie: do. en vr. 20.15 uur, za. 15, 19 en 21 uur: Maciste tegen de Groot Khan (14) zo. 19 en 21 uur, di. en wo. 20.15 uur: De tweede man (18) Schouwburg: do. 20.15 uur, za. en zo. 19, 21.15 uur, ma., en di. 20.15 uur: Dagvlinder (18); za. 15 en zo. 15 en 17 uur: Jacht op de vijand (14) Thalia: do. en vr. 20.15 uur, za. en zo. 19 en 21.15 uur: ma. di. en wo. 20.15 uur; De man van de Marakesc (18);, 14.30 uur, zo. 15 en 17 uur, ma., di. en wo. 14.30 uur: Terugkeer van de wre ker (14) ze lange, gladde en gevaarlijke latten te klimmen, ik heb er hier werkelijk van genoten. De eerste paar keren op die planken heb ik wel een beetje staan te beven, maar tegen het einde van het sei zoen, dat ik nu helaas in de verle den tijd neer moet schrijven, wer den de latten toch echt wel wat minder gevaarlijk en ik kon met een glimlach op diegenen neer zien, die zelfs nog slechter waren, dan ik was. Dinsdag 9 april: Uitvoering Mattheüs Passion, St. Janskerk, Gouda, 19.30 uur. Donderdag 25 april: Toneelavond m.m.v. toneelgezelschap Theater. Er doen negen lagere scholen mee met elk een jongens- en een meisjes team, t.w. de Klaas de Vriesschool, Willem van Oranjeschool, Groen van Prinstererschool en Rehobothschool (poule A); de Theo Thijssenschool, Jan Ligthartschool, Koningin Juliana- school, Sint Jozefschool en Eben Ha- ëzerschool (poule B). Er worden 34 wedstrijden gespeeld van tien minuten. Van twaalf tot één uur is er pauze. De heer Delnooz, in specteur van het lager onderwijs, zal na afloop (omstreeks half vier) de prijzen uitreiken. Het toernooi begint om tien voor negen. Donderdag 11 april: Alg. Ledenvergadering Genootsch. Kinderherstellingsoorden afd. Wad- dinxveen, Zuidkade 37,15 uur. Dinsdag 16 april: Klaverjasavond Gouwe Rijders, De Unie, Kerkweg 20 uur Woensdag 17 april: Bijeenkomst Plattelandsvrouwen, geref. ver. gebouw, 20 uur. Bijeenkomst NCVB, geref. ver. geb., 19.45 uur. WADDINXVEEN Het circus Tony Boltini slaat dinsdag 9 april as. zijn tenten op aan de Waddinxveense Chopinlaan voor twee voorstellingen van drie uur. De eerste begint ’smid- dags om kwart over vier, de tweede om acht uur ’s avonds. Boltini, die zich op de talloze plak katen die overal in Waddinxveen te vinden zijn eigenaar noemt van ’het grootste circus ter wereld’, brengt een wervelende show vol acrobatiek, mu ziek, dressuurkunst, clownerie, kort om alles wat bij een circus thuis hoort. Het circus heeft 250 mensen in dienst telt tientallen dieren en een stoet van tweehonderd vrachwagens caravans en personenauo’s. Die we reld op zichzelf geeft maandag as. al een voorstelling in Bodegraven en is dus een dag later in Waddinxveen. Dat kan omdat de grote, groenwit te tent van 125 bij 50 meter door een nieuwe vindingvan Toni Boltini, bliksemsnel (hydraulisch) kan wor den opgezet. In de tent vinden zeven duizend menseen een plaats. Buiten het skieën werd de rest van m’n tijd gevuld met speeches en huiswerk. Het is werkelijk ver bazingwekkend dat zoveel mensen hier belangstelling tonen in ons kleine landje. Elke keer wanneer ik een speech geef, is er wel ie mand in de groep, die familie,ken nissen of wat het ook mag zijn in Nederland heeft. Ik heb zelfs nog een omaatje ontmoet, dat vroeger in Oudewater had gewoond en verscheidene keren naar Wad- WADDINXVEEN De Ijsclub Nooit Gedacht houdt zaterdag middag as. een vrolijke middag voor de kinderen van de leden (van zes tot dertien jaar). Deze middag, Kindershow genaamd, vindt plaats in het gereformeerd verenigingsgebouw en begint om half drie. Kaarten kunnen worden afgehaald bij secretaris Boere, Kerkweg 14. hoop dat ik gauw de gelegenheid krijg om U weer wat te schrijven. ronde Z.P.B. uit Barendrecht kans loos gelaten. Hoewel de Gouwe met drie invallers speelde gaf het Z.P.B. maar weinig kansen, de invallers draaiden goed mee. De Gouwe start te in een hoog tempo en nam daar mee het innistatief dat het niet meer uit handen gaf. Eef Overdam miste in eerste instantie enkele kansen, maar even later herstelde hij zich goed en gaf de Gouwe de leiding 1-0. Even later was het weer Eef Overdam die scoorde 2-0. Arie Troost zorgde met een omhaal voor de derde tref fer, terwijl Gijs v.d. Leden met een fraai afstandsschot de stand in de eerste periode nog op 4-0 bracht. In de tweede periode een weer sterk aanvallend Gouwe dat van geen wij ken wist Gijs v.d. Leden zorgde eerst voor 5-0 waarna de zelfde speler via nog verder uit door een treffer van Gijs v.d. Leden die in laatste instan tie door Arie Troost iets van richting werd veranderd 4-1. Met nog één spelperiode voor de boeg leek de Gouwe op een fraaie overwinning af te gaan maar het liep heel anders. Het was de Zijl dat in de laatste pe riode duidelijk het instatief nam en niet meer uit handen gaf. In de eer ste seconde was het al 4-2 door een fraai doelpunt van v.d. Moolen. De volgende aanval was alweer raak nu was het Pont die de Gouwe-verdedi- ging te vlug af was 4-3. De spanning steeg ten top. Het was echter de Zijl dat via een voordeel strafworp de toch wel verdiende gelijk maker scoorde 4-4. Pont was de maker van dit laatste doelpunt in deze goed ge speelde wedstrijd. WADDINXVEEN In het vereni gingsgebouw aan de Burgemeester Trooststraat wordt zaterdag 20 april de laatste dansavond voor gehuwden van dit seizoen gehouden. Muzikale medewerking verlenen de Westplas- melodians uit Aalsmeer met zang van Anita Bol. De dansavond begint om acht uur. Na enkele maanden van streek geweest te zijn, heb ik de juiste vorm weer aangenomen en kan ik U weer eens wat over het Wilde Westen vertellen. Wel, er is in de tussentijd wel het een en ander geschied. Er zijn al zo’n zes maanden school achter de rug en ik kan het op het ogen blik allemaal heel goed volgen. Al werd er in den beginne wel het een en ander tegen mijn bank ge sproken, het gaat er nu aardig overheen en ik vang het allemaal vrij goed op. De winter is zo ongeveer achter de rug, dat was anders wel een ervaring. De thermometer bereikt hier een veel lager punt in de win ter dan het ooit in Nederland wil en het leek wel of de barometer niet van ’’koud” te slaan was. Het was zelfs soms zo barbaars koud in december en januari, 30-35 gra den onder nul, dat we vrijaf van school hadden, omdat ze het ge bouw niet warm genoeg konden stoken. Ondanks de barre ervaring der koude heb ik toch een werkelijk plezierige ervaring opgedaan en wel het skiën. Al had ik in ons tulpland nooit een kans om op de- WADDINXVEEN In de gymna stiekzaal van de Jan Ligtharschool wordt dinsdag 9 april a.s. weer een hako-baldag gehouden onder leiding van de geestelijke vader van het spel, de heer J. Akkerhuis. Hako-baltoer- nooien werden al eerder gehouden voor de beide ulo-scholen en met groot succes. Ook het toernooi voor de lagere scholen slaagde voortreffe lijk. Dinsdag zijn de lagere scholen weer aan de beurt. Gouwe 1-De Zijl 1: 4-4. De Gouwe gaf ook nu een 4-1 voor sprong in de laatste periode uit han den. De Gouwe startte goed tegen het snelle de Zijl. In de eerste periode nam het de leiding door een doelpunt van Leen Sol via een strafworp, 1-0. In de tweede periode kwam de Zijl naast de Gouwe via een doelpunt van Van de Moolen: 1-1. De Gouwe kwam goed terug; eerst scoorde Gijs v.d. Le den uit een voordeel strafworp 2-1 en even later was het Henny v.d. Bosch die één van zijn afstandsschoten in het Leidse doel zag verdwijnen 3-1. In de derde periode liep de Gouwe dan ook dik verdiend deze belangrijke wedstrijd. Het kampioensteam bestaat uit de speelsters Ivonne Kiel, Fanny van de Berg, Marjo Rietveld, Gonnie Ver hoef, Adrie Graveland, Tannie Note boom en Ineke Kloet. WADDINXVEEN In samenwer king met het Christelijk Gemengd Koor uit Reeuwjjk geeft het fanfare corps Concordia op vrijdag 19 april as. een jubileumconcert in de Im manuëlkerk, dat om acht uur begint. Op het programma staat de uit voering van werken als het Halelujah van Handel, het Slavenkoor uit ’Na- buco’ van Verdi, de Ambrosiaanse Lofgezangen van Gerhardt Tiemer- smit en door Concordia met begelei ding van het kerkorgel Fantasie sur trois Noêls van Meindert Boekel. Corps en koor zullen ook afzonder lijk enkele composities ten gehore brengen. WADDINXVEEN In de raad zaal werden gisteren en vandaag werkstukken tentoongesteld van ve le tientallen Waddinxveense Jeugd- natuurwachtertjes, die hadden mee gedaan aan een wedsrijd van de Jeugdnatuurwacht. Uiteraard had den de werkstukken, hoe uiteenlo pend van aard ook, alle betrekking op de natuur. 4 lik

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 3