Raad Moerkapelle vergadert met bouw ambtswoningen IKIeiWeD27 Goma I6L3212I Dol op Uitstekende J. de Knegt en S. E. Duursma hebben moeite met bouw ambtswoningen uitvoering van Tarzan in Dorpshuis Paaszangdienst ’n Unieke kans kunt u benutten, om op 2e Paasdag van 14.00 tot 18.00 uur in ’n sfeervolle showroom ’n exclusief assortiment uit laqué aanbouw slaapkamers, in het betere genre, te bewonderen. Deze speciale paasshow orga niseerden wij in samenwer king met Laqué Meubelfabriek Woerlee. Let u goed op! Deze show wordt gehouden te Gou da, Raam 59. Ruime Parkeer gelegenheid is aanwezig. Slager Van Tilburg koopt weer paasvee Geen Groene Kruis landbouwschap Prestatieloop AV’65 Waddinxveen belooft Ton Slingerland (26) naar Waddinxveen Mevrouw Koppelaar wint koelkast in slagersquiz h succes te worden in voor Personeel Huisraad Auto's Huizen en Kamers Lessen en Clubs Diversen IWOHINRINRICRTINRI MOTORCROSS OP KONINGINNEDAG I Vrachtwagen m Gemeente-avond Immanuëlkerk P. W. Kloet opent Beroepen nngvaart n ié MEUBELFABRIEK BOTH NU N.V. Hl Pagina 5 Kleine advertenties in iedere krant de meest gelezen rubriek. In onze krant KABOUTERS v.a. f 2.- per plaatsing. Opgeven tot dinsdagmiddag 3 bij ons bureau. uur Oranjelaan 9, Waddinxveen, Telefoon (01828) 4788 - >«GEEF ZE DE RUIMTEN tonijneslaatje Apparaat Verbreding Programma WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART - donderdag 11 april 1968. mee. KABOUTERS ing op zijn rem te gaan staan en scheph 1700 Vonk Nu de gemeente Moerkapelle niet in de gelegenheid wordt gesteld de dertig aangevraagde woningwetwo ningen te bouwen, stellen B en W de raad voor naast de daarvoor in de WADDINXVEEN In de Imma nuëlkerk wordt op donderdag 25 april as. een gemeente avond gehou den, die om acht uur begint. Ds. H. G. Baldee uit Timor zal een inleiding houden met als titel ’Zending naast ontwikkelingshulp. 2 1 1 1 3 1 5 0 8 •7 3 0 0 1 ■1 ■0 0 1 3 2 .6 20 17 17 27 28 34 45 35 53 57 MOERKAPELLE De kerkeraad van de Nederlands hervormde kerk in Nieuw-Beijerland heeft een beroep uitgebracht op ds. A. Boertje in Moer kapelle. Ds. Boertje bedankte kort geleden voor het op hem uitgebrach te beroep naar Lienden. WADDINXVEEN Burgemeester C. A. van der Hooft opent vrijdag middag as. het geheel vernieuwde en gemoderniseerde pand van het schil dersbedrijf Kloet aan de Jan Dorre- kenskade. Een en ander vindt plaats om vier uur. ier- aap aan van Hen igen vor- aald len. taal WADDINXVEEN De Waddinx- veense meubelfabriek Both is deze week NV geworden. De naam van de nieuwe naamloze vennootschap luidt NV Timmer- en Meubelfabriek P. Both en Zonen. Directeuren zijn ge worden de heren M. Both, G. Both, A. Both en A. J. Both. 26 27 33 21 36 34 28 40 36 35 45 ■48 •54 MOERKAPELLE Op tweede paasdag wordt in de Nederlands her vormde kerk een paaszangdienst ge houden. Het christelijk gemengd koor Sursum Corda zal aan deze dienst medewerking verlenen. 5 ■12 -35 -29 -37 -30 -51 -26 -50 -48 .7 >0 19 l8 !4 11 16 14 15 15 16 14 26 25 27 33 29 34 26 33 31 39 39 Natuurlijk wit en Boerenbruin Steenland de warme bakker Bakt ’t Weekend lang mals. DE VRACHTWAGEN IN HET VERKEER WADDINXVEEN De motorclub Holland organiseert op Koninginne dag, dinsdag 30 april as., weer een grote motorcross op het bekende ter rein aan het Noordeinde in Waddinx- veen. Dat gebeurt onder auspiciën van de Koninklijke Nederlandse Mo torrijders Vereniging. Men verwacht niet te veel concurrentie van andere evenementen, zodat er onder de deel nemers wellicht veel bekende namen zullen voorkomen. Het plan dat het college van burgemeester en wet houders vorige week de raad aanbood voor de bouw van twee ambtswoningen voor respectievelijk de heren Run- sink, gemeentesecretaris en Grootens, hoofd gemeente werken, heeft aan een zijden draad gehangen. Deze bungalows (met garages) maken deel uit van het plan van 31 die op het ogenblik worden gebouwd aan de Beatrixlaan, door de fa. Bontebal te Zoetermeer. De heer S. Duursma (gem. bel.) vond het plan, waar voor 130.000 werd gevraagd, veel te duur. Het oor spronkelijke plan om twee premiewoningen aan te ko pen aan de Frederik-Hendrikstraat en Mauritslaan zou WADDINXVEEN Slager K. van Tilburg van het Koningin Wilhelmi- naplein is deze en vorige week weer op de paasveetentoonstelling in Den Bosch en in Rotterdam geweest voor de aankoop van het traditionele paas- beest. Het werden er dit jaar twee. De heer Van Tilburg kocht een os van liefst 880 kilogrammen, die een ere prijs in de wacht sleepte in Den Bosch. In Rotterdam kocht hij een dier dat zowel in de Brabantse hoofd stad als in de Maasstad werd be kroond. Dit paasbeest woog 715 kilo; In Den Bosch kocht de heer Van Til burg verder ook nog zes varkens, die een eerste prijs had gewonnen. voor 4 personen 40 g (2 eetl.) Californiscfre blauwe rozijnen 1 ul 50 g) 1 krop sla 1 blikje tonijn 200 g) de helft van een potje zure room (sour cream) - 1 potje 0,1251. het sap van een halve citroen 1 eetl.) theel. kerrie zout en peper naar smaak Wel de rozijnen 5 minuten in heet water en laat ze daarna uit lekken. Rasp de ui. Was en pluk de sla. Meng alle Ingrediënten, behalve de sla,met een vorkdoor elkaar. Leg de sla in een slabak en ver deel er de vis overheen. Even tueel garneren met een paar plakjes tomaat. Serveren met stokbrood, toast of (geroosterd) brood. De behandeling van het jaarver slag van het Groene Kruis-kraam- centrum ’’Gouwe, Lek en IJssel” was voor de heer Duursma aanleiding te informeren naar de plannen om te komen tot een eigen kruisgebouw in Moerkapelle. Voor zover bekend, al dus de burgemeester, zijn de plannen om de leegstaande landbouwschool hiervoor te gaan gebruiken om finan ciële redenen vastgelopen. ”Dit zijn zaken van het bestuur, maar daar naast is de gezondheidszorg een ge meenschapsbelang,” zo zei de heer Keijzer. In de komende maanden zal de uit 1907 daterende politieverordening aangepast worden aan de eisen van deze tijd. De heer Duursma vond het noodzakelijk de bevolking meer be kend te maken met deze verordening. Besloten werd de belangrijkste pun ten via een circulaire aan de bevol king mede te delen. Er komt ook een openbare behandeling, waardoor ook al publiciteit gegeven kan worden. Van de polder ”De Wilde Venen” kocht de gemeente in erfpacht 425 vierkante meter voor verwezenlijking van een parkeerterrein bij het kerk gebouw der Gereformeerde Gemeen te aan het Kerkedijkje. de gemeente 40.000 minder kosten. Ook de heer De Knegt (PvdA) vond alles te duur. De huuropbrengst, een vastgesteld bedrag van het salaris, zal de gemeente 4.000,per jaar kosten, waar door het niet rendabel zal zijn. Aanvankelijk nam bur gemeester Keijzer het voorstel terug. De heer De Knegt verzocht echter tijdens de rondvraag de vergadering te schorsen en de bespreking achter gesloten deuren voort te zetten. De heer Duursma bleef echter bij zijn standpunt en verzocht stemming. Met zes voor en één tegen werd het voorstel toch aangenomen. In de stichting Bejaardentehuis Hazerswoude-dorp, waaronder ook Moerkapelle zal resorteren, werden het algemene stemmen de heren Douw en Van Heukelingen als be stuursleden gekozen. De burge meester wenste de benoemden veel succes. ”Wij zitten op de resultaten te wachten”, zei hij. In samenwerking met de gemeen te Benthuizen besloot de raad 2000 beschikbaar te stellen voor de aan schaf van een reproductie-apparaat voor de beide lagere scholen. Het ap paraat zal periodiek op de scholen aanwezig zijn. Aan het Oranjecomité werd f 1000 subsidie toegezegd voor de feeste lijkheden op de as. Koninginnedag. Doelman Ton Slingerland (26), tot voor kort keeper in het eerste elftal van de voetbalclub Moerkapelle, wordt volgend seizoen lid van Wad dinxveen. Hij traint daar nu reeds. De Moerkapelse doelman heeft ook een tweetal jaren bij ONA onder de lat gestaan en maakte bij Moerkapel- Gelijktijdig met de aanleg van het Raadhuisplein, na de sloop van het oude gemeentehuis, wordt voorge steld de Herenweg te verbreden tot aan de duikertocht in de Herenweg. De weg zal zes meter breed worden, waardoor de aansluiting bij de be graafplaats ook afgemaakt kan wor den. Samen met de aanleg van het trottoir, parkeerhavens en een orna ment op sokkel op het raadhuisplein stelde de raad hiervoor 49.000 be schikbaar. De heer Duursma had liever gehad dat dit werk openbaar was aanbe steed, maar de burgemeester achtte dit onmogelijk omdat asfalt en straat werken door weer gespecialiceerde aannemers zal gebeuren. De begro ting is bijzonder gunstig benaderd. Openbare aanbesteding zal beslist hoger uitkomen. De heer Bremmer (SGP) vroeg speciale aandacht bij de aanleg van de riolering, opdat later weer niet de straat opgebroken moet worden. Ook het Vormingsinstituut Zuid-Hol- land Centrum kan een subsidie van 287,14 tegemoet zien. Aan de fa. D. de Graaf werd ver kocht drie kavels bouwgrond aan de Van Hogendorpstraat en drie kavels aan de Mauritsstraat voor de bouw van zes zg. meerruimtewoningen voor in totaal 87.500,-. In de plaatselijke commissie Wel standstoezicht, die advies zal uitbren gen bij de aanvragen van bouwver gunningen, werden benoemd de’ he ren B. Stegeman, architect te Rotter dam; T. Bier, architect te Boskoop; L. Grootens, hoofd gemeenewerken, en als administratiefambtenaar ge meentesecretaris G. J. A. Runsink. Bij het voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met stedeljjke fa brieken van Gas en Electriciteit te Leiden had de heer De Knegt enkele onvriendelijke opmerkingen vanwe ge de minder goede service van dit bedrijf. Hij wilde liever gaan onderhande len met het streekbedrijf in Gouda. Burgemeester Kejjzer stelde de heer De Knegt gerust. ”Met Zevenhuizen komt er een controleur voor alle sto ringen en voor gasontploffingen be hoeft u beslist niet bang te zijn. Alles wordt van nieuw materiaal gemaakt,’ zei hjj, ”we zitten vast aan de con cessies van Leiden. De plannen op pa pier zjjn klaar, alleen de geldmidde len spelen nog een rol.” WADDINXVEEN Mevrouw Kop pelaar van de Willem de Zwijger- laan was maandagmiddag de konin- (in) te rijk toen ze bij slager K. van Tilburg op het Koningin Wilhelmina- plein te horen kreeg dat ze winnares was geworden van één van de dertig koelkasten die de Nederlandse top- slagers bij een prijsvraag hadden uit geloofd. De prijsvraag vond plaats in maart. De topslagers hadden ook duizend Gelderse rookworsten uitgeloofd. Daarvan vielen er in Waddinxveen liefst twaalf. De winnaars (winnares sen) zijn mevrouw N. C. de Rooy, A. van Zetten, P. D. Oskam, P. van Vliet, A. Zwanenburg, G. Hubertus, H. P. Kortekaas, mevrouw Atema, J. Mollokker, L. M. de Haan, Pelten- burg en R. van Eist. jes, junioren en senioren dames en heren. Voor een gezellige afwisseling zorgden de volksdansen door de meis jes en senioren-dames. De aspirant- meisjes hebben gekleed in prachtige kostuums op voortreffelijke wijze het sprookje van Assepoester opgevoerd. Ademloos stil werd de zaal toen de kandidate voor de Olympische Spe len, Marian van Zetten, een perfect uitgevoerde oefening op de even- wichtsbalk bracht. De hoepeloefening van de dames was een fraai slot van deze avond. plaats gekomen twaalf toegewezen woningwetwoningen de woningbouw vereniging ’’Volksbelang” elf premie- huurwoningen te laten bouwen,waar voor wél toestemming kan worden verkregen. De heer De Knegt sprak hierover zijn ontevredenheid uit. ”De minst-draagkrachtigen moeten hier door veel hogere huren gaan beta len,” zei hij. Burgemeester Keijzer was het ge deeltelijk met deze zienswijze eens. De huur, die ongeveer 130 per maand zal worden, zal echter voor diegenen die minder dan het gemid delde inkomen hebben met 5,- wor den verminderd. De grondprijs zal echter de zelfde zijn als voor de Wo- ningwetbouw. Met de bouw van de tien bejaarden, zeven woningwet- en zeventien pre- miehuurkoopwoningen zal waar schijnlijk binnen zeer korte tijd be gonnen kunnen worden. MOERKAPELLE In de stampvolle grote zaal van het Dorpshuis gaf de gymnastiekvereniging „Tarzan” vorige week haar jaarlijkse uitvoering. Het programma, dat niet minder dan 26 verschillende nummers omvatte, werd onder leiding van mejuffrouw Wichers en mevrouw Van Zetten-Hoogendam uit Zoetermeer vlot afgewerkt. Voorzitter J. de Graaff heette de aanwezi gen, waaronder mevrouw Keijzer-Nieborg, hartelijk welkom. De secretaresse, mevrouw J. H. Ka- diks-Krijgsman, las een brief voor van Koningin Juliana, dat vanwege het dertigjarig bestaan van de ver eniging de statuten koninklijk goed gekeurd en erkenning hebben ver kregen. De voorzitter overhandigde vervol gens mevrouw Kadiks een speciaal ontworpen zilveren medaille met lin ten, vanwege het feit dat zij 25 jaar geleden secretaresse van de vereni ging werd. De heer D. Verbeek en mejuffrouw H. Bakker ontvingen de medaille omdat zij meer dan twintig jaar bestuurslid zijn geweest en me vrouw Zijderhand-Hertog en de heer de Knegt vanwege hun twintig jarig lidmaatschap. Verschillende leden ontvingen diploma’s die zij behaalden tijdens wedstrijden te Gouda. Het programma bood een bonte verscheidenheid van oefeningen door kleuters, aspirant-jongens en -meis- ZEVENHUIZEN Woensdag is opnieuw een vrachtauto in de Ring vaart verdwenen, nadat hij uit moest wjjken voor een tegenligger. Een vrachtauto uit Zevenhuizen kwam uit de richting Nieuwerkerk en moest op de Groeneweg te ver naar rechts gaan voor een tegenlig ger (een vrachtauto uit Bodegraven), die niet voldoende aan de kant reed. De vrachtauto kwam met de willen in de zachte en smalle berm, waar door de wagen vrijwel direkt kantel de in de Ringvaart. Een takelwagen had ruim een uur nodig om de wagen weer op het droge te krijgen. U dwingr de,vrachtwagenchauffeur daarmee de volgende risico's VERHOOGD SLIPGEVAAR LADING KAN GAAN SCHUIVEN Ga pas weer naar rechts als u I de vrachtwagen geheel in uw achteruitkijkspiegel kunt zien. De start en finish voor de presta tieloop bevinden zich beide bij het zwembad aan de Kanaaldijk. Burge meester C. A. van der Hooft zal twee keer het startschot lossen. De eerste keer voor de cross van de jeugdgroep die 3,5 kilometer lang is, de tweede keer voor de hoofdgroep, die zeven kilometer (twee ronden) zal moeten afleggen. Het parcours is als volgt: zwem bad Kanaaldijk (start) - Sniepweg - Dorpstraat - Jan Dorrekenskade W. - Puttelaan - Eikenlaan - Sniepweg - grindpad langs voetbalveld - Ka naaldijk. Het parcours is duidelijk aangegeven. De rijkspolitie verzoekt de meae- werking van het verkeer om het eve nement zo soepel mogelijk te laten verlopen. De genoemde straten zullen na vier uur op gezette tijden zijn af gesloten voor alle weggebruikers. De le de promotie naar de vierde klas cross begint om vier uur. Alle deelnemers, die de prestatie loop naar behoren volbrengen, ont vangen een fraai erelint met gulden opdruk. Ook vrachfwagens moeten zodanig afstand houden dal- andere auto's veilig kunnen invoegen. (Buiten de bebouwde kom is 50 m. zelfs verplicht). WADDINXVEEN De prestatieloop die de AV ’65 Waddinxveen zater dag organiseert belooft een succes te worden. Al vele tientallen deelnemers uit ale delen van de provincie Zuid-Holland en zelfs daarbuiten hebben zich gemeld. De wedstrijd staat voor iedereen open, zodat wie zich nog fit van lijf en leden voelt, zich bij de start kan opgeven a raison van 1,25 (voor de jeugd van 12 tot 15 jaar; of 2 (voor deelnemers van 16 tot - schrikt u niet - 70 jaar). SNIJDEN IS ■O-T' LEVENS- GEVAARLIJK

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 5