situatie ontstaat voor voor polders twee Mededeling MARGRIET SCHENKT ONS EEN TWEEDE PRINSJE Gezamenlijk gemaal Firma Kloet schenkt Flamingo het Warnaarplantsoen Verkeer Waddinxveen loopt binnen vijf jaar vast Verkeersintensiteit zal binnen vijf jaar verdubbelen Hopeloze rond ’bottleneck’-hefbrug Wegafsluiting Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen r j |i|| I Timmerfabriek J Bfc gif Waddinxveen I iV DOKTERSDIENSTEN Waanzinnig s® B Onvoldoende 4 Goede’ Goede Vrijdag voor Weekblad voor Waddinxveen DONDERDAG 18 APRIL 1968 23e JAARGANG - Nr. 1180 gaan ge- I (verschijnt elke donderdag) Het is feest op deze tintelende lentedag. Nederland is een tweede prinsje rijker! Gisteravond heeft Prinses Margriet in het Academisch Ziekenhuis in Utrecht het leven geschonken aan een flinke, welgeschapen zoon. Moeder en kind maken het goed. Mr. Pieter van Vollenhoven en koningin Juliana waren tijdens de bevalling in het ziekenhuis aanwezig. De geboorte van het prinsekind - die langs operatieve weg door het medisch team van prof, dr W. P. Plate werd begeleid - heeft heel Nederland verrast. De bevalling werd aanvankelijk pas tegen het einde van de maand ver wacht. Na de verrassing de vreugde: een zoon voor Margriet en Pieter, een tweede kleinzoon in het koninklijk gezin. En voor ons allen: een tweede prinsje! Redaktie en advertenties: Diederick van Schagen- plantsoen 8, postbus 38, Waddinxveen, tel. 01828- 2659 (van 'maandag t/m vrijdag uitsluitend tussen 9-17 uur). Voor kabouters, telefoon 01828-4788. Klachten over bezorging (allen tussen 8.30-17.30 uur telefoon 01828-4788. Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdag middag 12 uur. ZEVENHUIZEN: J. A. Ensing, Dorpsstraat 196, tel. 204. WADDINXVEEN: P. van der Lin de, Kerkweg 214, tel. 2550. Abonnement: 2,12 per kwartaal bij vooruitbeta ling; postabonnementen 6,15 binnen het versprei dingsgebied en 11,15 per half jaar voor overig Nederland, exclusief Incassokosten Tarieven bij contract; tekstadvertenties op aanvraag Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. Het Instituut Stad en Landschap schat dat het in- en uitgaande ver keer op de bestaande uitvalswegen over vijf jaar verdubbelen zal tot bij na 28.000 voertuigen. Verhoudingsge wijs betekent dat dat de nu reeds overbelaste wegen een dubbele ver keersstroom over zich heen krijgen. Op de hefbrug rolt dan elke dag een waanzinnige stroom van voertuigen af. Zelfs het niet meer openen van de brug tijdens de spitsuren zou geen ’soulaas’ meer bieden. wordt elke dag gebruikte door liefst 570 fietsen en bromfietsen. De medewerkers voor zowel de re dactie (C. J. van der Bas) als voor de acquisitie (mej. M. Bot) blijven in dienst van Mol Publicity. Pfeiffer in dienst als redacteur. De heer pfeiffer is gedurende veertien jaren als journalist verbonden aan het Haagsch Dagblad dat in 1964 werd opgeheven. Daarna is hij gaan werken als free lance-jour nalist. De nieuwe redacteur is veertig jaar oud. Met ingang van dezelfde datum zal Drukkerij Veldwijk ook de ad- vertentie-exploitatie ovememen. i Als gevolg van zich snel uitbrei dende werkzaamheden zal het re clame- en public relationsadvies- bureau Mol Publicity met ingang van 1 mei as. zijn redactionele en zakelijke bemoeiingen met het Weekblad voor Waddinxveen/ Hollands Hart beëindigen. In ons bericht van vorige week over de timmerfabriek Both NV is een storende fout geslopen in de kop van het bericht stond te lezen; Meu belfabriek, hetgeen verwarring zou kunnen doen ontstaan met de meu belfabriek Both van de Oranjelaan. Het ging in dit geval om de timmer fabriek Both aan de Noordkade. De toestand rond de hefbrug is ui teraard hoe meest zorgelijk. Nu al heeft deze oeververbinding moeite met de ca. zevenduizend motorvoer tuigen die er dagelijks overheen rij den. In 1972 zouden dat er 13.300 per etmaal moeten zijn, zodat het duide lijk is dat er hoe dan ook een tweede oververbinding moet komen. Het rapport spreekt van een ’absoluut on houdbare situatie’ in 1972 als geen maatregelen worden getroffen. Voor vrijwel alle overige invalswe gen geldt in mindere mate hetzelfde. Het Noordeinde zal moeten worden gereconstrueerd tot een weg van zes meter breed en een vrij liggend fiets pad, hetzelfde zal moeten gebeuren met de Kanaaldijk. De Piasweg en de Tweede Bloksweg moeten worden ontlast door snelle aanpak van de nieuwe Tweede Bloksweg. Een en ander is geschied in overleg met Drukkerij Veldwijk, die nu het Weekblad weer in eigen beheer zal gaan exploiteren. Voor het journalistieke deel van de krant treedt per 1 mei de heer A. van de grote eenden, die er verblij ven) was maar bar ongezellig. Het was voor de firma Kloet trou wens ook geen slechte dag. Burge meester Van der Hooft opende de nieuwe zaak, die aan de achterzijde grenst aan het plan Koopcentrum Brug, op bijzonder originele wijze. Hij mocht een abstract schilderij ma ken op een helder linnen doek. De heer Van der Hooft hield zich keu rig op de vlakte met de fraai oplo pende letter ’Kloet’. Met wat Tand kleuren haalde hij zijn creatie weer iets omlaag, maar de fraaie lijst maakte weer veel goed. Er was bijzonder veel belangstel ling voor de opening. We zagen be halve de heer en mevrouw Van der Hooft de heer A. C. Kraneveld, di recteur van openbare werken, archi tect L. Roggeveen, raadsleden, ver tegenwoordigers van middenstand en industrie en vele anderen. Nadat de heer M. C. Kloet de ont wikkelingen op schildersgebied had gereleveerd en het wel en wee van het 48 jaar oude bedrijf in grote lij nen had geschetst was het woord aan burgemeester Van der Hooft, die ge- getuigde van het grote respect voor de activiteiten, het vakmanschap van de firma Kloet. De tweede voorzitter van de middenstandsvereniging, de heer A. Jongejan, liet ook gelukwensen horen. Namens de standsorganisatie van het schildersbedrijf sprak de heer D. Buitelaar uit Reeuwijk en tenslotte sprak ook het raadslid T. Ververs een persoonlijk woord. (foto Sjaak Noteboom) In verband met de door de atletiek vereniging AV ’65 Waddinxveen te houden prestatieloop op zaterdag 20 april a.s. zal het gedeelte Kanaaldijk vanaf het spoorwegviaduct tot aan de Kanaaldijk voor alle verkeer zijn afgesloten tussen 14.00 en 18.00 uur. Wegomleggingen zullen duidelijk worden aangegeven. De direkteur van Openbare Werken. De hefbrug verwerkte in 1967 alleen al in de spitsuren 860 voertuigen. Normaliter is dat voldoende, maar in het Waddinxveense geval niet omdat er (ten eerste) onmiddellijk ten oos ten van een brug een intensief ge bruikt kruispunt ligt en (ten tweede) het verkeer gedurende elk spitsuur een kwartier oponthoud ondervindt van het scheepvaartverkeer dat óók nog in intensiteit aan het toenemen is. Het Noordeinde wordt elke dat ge passeerd door 2250 voertuigen, wat gezien de breedte van de weg (4,7 m) veel te veel is. Er zou een weg van zes meter moeten komen en daar naast nog een fietspad. De Kanaaldijk was vorig jaar al volbelast met een verkeersintensiteit van 2050 voertuigen per dag. Ook hier dient de weg tot minstens zes meter te worden verbreed. Zwaar te verduren had het de Tweede Bloksweg, die met een breed te van drie meter elke dag ca. 770 voertuigen over zich heen liet gaan. De nieuwe Tweede Bloksweg is dus snel gewenst. De Piasweg is overbelast met ge middeld 2380 voertuigen per dag. De verwachting is dat ook hier de nieu we Bloksweg verlichting zal brengen De Onderweg is ook een zorgenkind. De dijkgraaf van de Zuidplaspolder, de heer R. den Hollander, heeft vorige week bij de Snelle Sluis tussen Moordrecht en Nieuwerkerk a/d IJssel de eerste paal geslagen voor het Abraham Kroes-gemaal. Dit gemaal, waarvoor de investeringskosten vijfenhalf miljoen bedragen, zal de ge meenschappelijke bemaling van de Zuidplaspolder en de Prins Alexander- polder voor zijn rekening nemen. Men hoopt de bouw in het najaar van 1969 te voltooien. Beter gaat het op de Noordkade die per dag 1600 voertuigen ver werkt, wat heel goed kan. Ook de Zuidkade heeft weinig moeite met de 1150 voertuigen die er elke dag passeren, hoewel het wegdek wel voor verbetering vatbaar is. Het nog jonge fietspad naar Boskoop geeft ook geen problemen. Het In zijn naam eert het gemaal de heer Kroes uit Waddinxveen, die 35 jaar bestuurslid - in de laatste jaren voorzitter - van het bestuur van de Zuidplaspolder is geweest. De twee polders, die door het Abra ham Kroes-gemaal zullen worden be diend, zijn de meest laaggelegen van het land. Zij beslaan een oppervlakte van 7000 ha, een gebied, dat zich uit strekt van Rotterdam langs de IJssel tot in Waddinxveen en gedeelteijk ook tot Moerkapelle en Zevenhuizen. Het nieuwe werk omvat een pom pengebouw met hoge en lage inlaat, ’n 74 meter lange persleiding, die het water over de dijk in de IJssel pompt en een uitstroomhoofd. De vier pompen krijgen een gezamenlijke ca paciteit van 850 kubieke meter water per minuut. Het bouwmateriaal bestaat o.m. uit 328 betonpalen, 4000 kubieke meter beton en 450 kubieke meter beton staal. De bouw wordt gesubsidieerd door de Binnen vijf jaren zal het verkeer in Waddinxveen op zes van de acht toe gangswegen volkomen in de knel raken. Op en rond de hefbrug zal reeds voor die tijd een hopeloze situatie ontstaan. Dat zijn de conclusies uit het verkeersrapport dat het Instituut Stad en Landschap vorig jaar samenstelde in opdracht van het gemeentebestuur van Waddinxveen en dat onlangs aan de raadsleden is toegestuurd. Met een breedte van drie meter gaan daar elke dag zeshonderd voertuigen langs. provincie Zuid-Holland, het hoog heemraadschap Schieland, de meente Rotterdam en de cultuur technische dienst. Het werk wordt uitgevoerd door de Rotterdamse N.V. Kondor onder su pervisie van het adviesbureau Van den Boogaard en De Haan te Aals meer. De opening van het prachtige,nieu we bedrijfspand van het schildersbe drijf P. W. Kloet aan de Jan Dorre- kenskade op Goede Vrjjdag heeft - met Pasen in het verschiet - ook Waddinxveen geen windeieren ge legd. Firmant M. C. Kloet, van me ning dat by een dergelyke gelegen heid ook de gemeenschap niet mag worden vergeten, bood burgemeester C. A. van der Hooft een fraaie, roze flamingo aan ter vervanging van het dier dat vorig jaar het hazenpad koos. Het werd dus voor Waddinxveen een echte goede vrijdag, want het Warnaarplantsoen zonder flamingo’s (nummer twee werd vorige week het slachtoffer van een driftbui van een Ir i W Si'v'

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 1