voor Wie Herdenking gevallenen RAIFFEISENBANK WADDINXVEEN spaarbank en alle bankzaken Koninklijk eremetaal drie Waddinxveners De Raiffeisenbank is goed voor uw geld In ruim 1400 kantoren lintjesregen staat op waarde getoetst” W Gemeente koopt na aarzeling i „Beukenhof” voor ruim 2 ton in Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen IS Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen Openbare ULO mag uitbreiden Rectificatie Makelaarskantoor A. van Duin te Gouda Vervolg op pagina 3 De Raiffeisenbank die u kent maakt deel uit van een keten van ruim 1400 vestigingen. Samen beheren die MAKELAARS TAXATEURS Oranjelaan 42, Tel. (01828) 4566 Koningin Wilhelminaplein 2 Kantooruren: dagelijks van 9-12.30 uur en van 14-16 uur vrijdagavond van 19-21 uur Nare ervaring e banken ruim 6 miljard gulden aan spaargelden van meer dan 2 miljoen Nederlanders. U kunt bij deze kantoren ook terecht voor onpartijdig advies in al uw financiële aangelegenheden. De Raiffeisenbank is immers een spaarbank waar u tevens voor alle bankzaken terecht kunt. Weekblad voor Waddinxveen DONDERDAG 2 MEI 1968 23e JAARGANG - Nr. 1182 beheer van ontroerende goederen. alle taxaties van onroerende goederen. verzekeringen op elk gebied. Vredebest 28-30 - Telefoon (01820) 3656 Agentschap: N.V. Westlandsche Hypotheekbank. De stoet vertrekt te 19.30 uur vanaf het raadhuis. ra AB-6828 giiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiuüiiiuiiiiiiiiniiiMiiiiiiiiiuiiuiiiiuiiiiiiiuiiiiHiiiiiiiiiiiiuiiiiimiiiiiiiiiHiinnuiHiu WADDINXVEEN In de korte gemeenteraadsvergadering van donderdag - met een agenda van kamerstukken - is tamelijk uitvoerig gediscussieerd over het voorstel van B. en W. om voor de aankoop van het pand Kerkweg 163, „De Beukenhof” een crediet van 220.000,beschikbaar te stellen. Nadat burgemeeester Van der Hooft de ongerustheid, die bij een aantal raads leden heerste over de hoogte van dit aankoopbedrag, had weggenomen werd het voorstel zonder stemming aanvaard. (verschijnt elke donderdag) Redaktie en advertenties: Oranjelaan 9, Waddinxveen, postbus 66, telefoon (01828) 4788-4652 (van maan dag t/m vrijdag uitsluitend tussen 9-17 uur). Klachten over bezorging (alleen tussen 8.30-17.30 u.) telefoon 01828-4788. Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdag middag 12 uur. ZEVENHUIZEN In ons blad van vorige week meldden wij, dat na de kringwedstrijden van de dienst Be scherming Bevolking, waarbij de Ze- venhuizense B.B.-ploeg eerste werd, de prijzen zouden zijn uitgereikt door de burgemeester van Krimpen a.d. Lek. Deze prijsuitreiking geschiedde echter door de heer A. van ’t Ver laat, burgemeester van Zevenhuizen. WADDINXVEEN Op zaterdag 4 mei zal traditiegetrouw de herdenking van de gevallenen uit de tweede wereldoorlog plaats vinden bij het monument op het Stationsplein. Abonnement: f 2.12 per kwartaal bij vooruitbetaling; postabonnementen f 6.15 binnen het verspreidigns- gebied en f 11.15 per half jaar voor overig Neder land, exclusief incassokosten. In verband met deze herdenking wordt verzocht gedurende de periode van 18.00 tot 21.00 uur de buitenverlichting, zoals neon reclames en lichtbakken e.d. te doven. Vanaf 18.00 uur tot zonsondergang dienen de vlaggen halfstok te hangen. ter ook de echtgenotes van de onder- scheidenen. De heer S. Pille feliciteerde de he ren Ververs en Kloet als nestor van de raad en bood hun dames bloemen aan. Ook de voorzitter van de Oranje- sprak een gelukwens uit. Staande werd een toast uitgebracht op de koningin en op de nieuwe me- dailledragers. Velen maakten daarna van de ge legenheid gebruik om de heren Ver vers en Kloet en hun familieleden te complimenteren. O te koop direct leeg op te leveren GARAGEBOX gelegen nabij De Mauritslaan te Waddinxveen. WADDINXVEEN De lintjesregen, die elk jaar op koninginnedag over het land trekt, heeft ook een paar druppels laten vallen in Waddinxveen. In de met bloemen getooide raadszaal van het gemeentehuis, dat feestelijk vlag de, heeft burgemeester C. A. van der Hooft maandagmorgen in aanwezigheid van zijn echtgenote ten overstaan van een select gezelschap twee onderschei dingen uitgereikt: de eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau in goud aan de heer T. Ververs en die in brons aan de heer G. M. Kloet. Tevoren had de burgemeester de bronzen medaille thuis gebracht bij de heer J. Hogebrug, hoofdbode van de gemeente, die reeds lange tijd ziek is. Tarieven bij contract; tekstadvertenties op aanvraag. Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. De samenkomst bij het monument wordt voorafgegaan door een stille tocht. ”Ik ben zeer dankbaar, dat deze hoofdbode, die ernstig ziek is en niet meer hier zal terugkeren, deze onder scheiding nu heeft gekregen. Wij hadden die al eerder aangevraagd, maar men is in Den Haag nogal streng in deze zaken en heeft daar ge dacht ”hij haalt zijn pensioen nog wel”. Nu is het er dan toch van ge komen. Hij heeft het verdiend met zijn harde werken voor de gemeen te,” zo zei de heer Van der Hooft bij de opening van de bijeenkomst. Ook de heer Kloet, die is gedeco reerd om zijn veertig jaar werken in het schildersbedrijf bij zijn broer, had wellicht eerder een onderschei ding verwacht. ’’Maar ieder, die in de lintjesregen staat is wel degelijk on derzocht op zijn waarde voor de ge meenschap,” aldus de burgemeester,” en nu op haar verjaardag heeft de koningin gezegd: ’’natuurlijk, daar hoort Kloet ook bij”. Wij en alle in woners van Waddinxveen zijn hier blij om en we zijn dankbaar voor al les wat u in je werk voor de gemeen te hebt gedaan.” De staat van verdiensten, die de burgemeester aan de heer Ververs toekende, had schier geen einde. ”Het belangrijkste deel in uw le ven vind ik persoonlijk datgene, wat u in de oorlog heeft gedaan. U was toen bureauhoofd van de Hollandse Maatschappij voor de Landbouw. Ie mand, die zo’n functie in die tijd aandurfde moest veel waard zijn. Want hij moest eigenlijk half in dienst van de vijand staan. Maar u heeft in die tijd alleen in dienst ge staan van het vaderland en de hele agrarische wereld spreekt nog steeds vol waardering over het werk van Ververs in die jaren. U is toen getest op uw moed en uw vertrouwen in de toekomst.” De burgemeester schetste verder het vele werk op sociaal terrein, dat op naam van de heer Ververs komt: 30 jaar lid van de kerkeraad van de Remonstrants Gereformeerde Gem. oprichter en voorzitter van de kleu terschool van Volksonderwijs, zeer vele jaren voorzitter van het Sport - weekcomité en van de ijsclub ’’Nooit- gedacht”. Daarnaast bestuurslid en later ad ministrateur van de woningbouwver eniging „Waddinxveen”. En ten slotte tien jaar lid van de commissie voor sociale zaken van de gemeente raad en een voortreffelijk raadslid. ”Als commissielid wilde u uw hart wel eens teveel laten spreken en de mensen alles geven wat ze maar vroegen. Dat gaf uw leven weer: u wilt niets liever dan medemensen helpen. Als raadslid is u altijd con structief geweest. U heeft nooit aan ’’politiek” gedaan, het ging bij u steeds om de zaak zelf.” In zijn hulde betrok de burgemees- vereniging, de heer Van der Loo, WADDINXVEEN Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben hun goedkeuring gehecht aan het plan tot uitbreiding van de Openbare ULO- school te Waddinxveen, waardoor de- ge van vier op acht lokalen kan wor den gebracht. Burgemeester Van der Hooft kon in de raadsvergadering van donder dagavond mededelen, dat de toestem ming ’s-morgens telefonisch was af gekomen. Er zal zo spoedig mogelijk worden overgegaan tot realisering van deze bouwplannen. verstrekken van hypotheken, eventueel tot 90% taxatiewaarde. De aankoop van De Beukenhof sluit aan op de al eerder tot stand geko men overname van de belendende percelen: het pand Verwaal en het notarishuis. Zoals bekend is in dit complex een bestemmingsplan voor het centrum van het dorp gepland met een nieuw postkantoor, een nieu we vestiging van de Raiffeisenbank, een parkeerterrein en een vereni gingsgebouw, eventueel schouwburg. De voorzitter was duidelijk verrast door de twijfels, die de koopsom in de raad opriepen. Deze gingen aan vankelijk zo ver, dat de heer Huizer (Herv.Gr.), voorzitter van de finan- cieele commissie, om schorsing van de vergadering vroeg teneinde de commissie gelegenheid te geven tot nader overleg. „Ik heb niet zwaar tegen dit stuk opgezien,” aldus de burgemeester, ”en ik geloof, dat u te diep heeft gegra ven. Ik weet zeker, dat de Raiffeisen bank daar wil bouwen en zich niet zal laten afschrikken door de prijs.” De heren Van Gent (PvdA) en Van Schaik (KVP) waren er huiverig voor dat het voorstel na goedkeuring door de raad het fiat van Gedeputeerde Staten niet zou halen, gezien de krappe financieele positie, waarin de gemeente verkeert. De burgemeester wees erop, dat ook de aankoop van het pand-Ver- waal 120.000) destijds door GS was goedgekeurd, omdat ook in dat geval de garantie van de Raiffeisenbank een voldoende zekerheid werd ge acht. Na deze uiteenzetting trok de fi nanciële commissie zijn verzoek tot nader beraad in en ging de raad met het voorstel akkoord. De bevreemdende toestand rond de plaatsing van een 54 tal brandkranen door het waterleidingbedrijf ”De Rijnstreek”, waarvoor de directeur van de dienst Openbare Werken niet werd geraadpleegd maar wel met een rekening van 15.398,79 werd geconfronteerd, bracht ook nogal wat tongen los. De burgemeester noemde het een „na re ervaring?’, maar kon de raad de troost geven, dat de directie van „De Rijn streek” voor de toekomst beterschap heeft beloofd. (foto’s Sjaak Noteboom) Dat waren dan T. Ver vers, die door zijn schier ontelbare verdiensten werd begiftigd met de eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau in goud, de heer G. M. Kloet, die voor zijn veertig jaar trouw aan ’t schildersbedrijf (waar van hier een jubileum- foto) deze onderscheiding in brons kreeg en hoofd bode J. Hogenbrug, die ziek thuis was, maar daar bezoek kreeg van de burgemeester om even eens het bronzen ere metaal te ontvangen. I Ook in Waddinxveen liet de jaarlijkse „lintjesre gen” z’n druppels vallen. Burgemeester Van der Hooft kon drie van zjjn gemeentenaren decore ren.

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 1