Raad Raad nam afscheid van P. M. van Onna II Aubades en motorgeweid op feestelijke Koninginnedag De burgemeester kan niet in bad Hof behandelt zaak tegen Meubelfabrikanten A 1° 0 I4 I i Ar. eOiïiiifia Voor beroep bedankt Oranjefeest in Moerkapelle Uitslag verloting Benoemingen Pagina 3 Vervolg van pagina 1 HOE? WAT? WAAROM?... CONTACTLENZEN H 3W T Motorcross ti Meer jarigen OU j. F? Pril en plezant Licbtjeszee A WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART - donderdag 2 mei 1968. Zeg, kan jij me zeggen hoe het met Suze gaat? Kijkt ze Ga ook naar Grit en iaat nog altijd zo zuur? Suze?? Die is helemaal veranderd; ze is opgewekt en vrolijk sinds ze Grit contactlenzen draagt Mr. Opticiën Contactlensspecialist i X F 1 I <r ons i 1. Contactlenzen geven zelfvertrouwen! dat zij over deze kwestie hadden aangespannen. Het Hof zal op 10 mei arrest wij zen. WADDINXVEEN De hoofdprijs van de Zonnebloemverloting is ge vallen op lot no. 0881. Verder alle loten die eindigen met een 7 (zeven) zijn prijshoudend. De prijzen kunnen worden afge haald. Zaterdag 4 mei des ’s middags van half twee tot half vier in het Geref. Verenigingsgebouw, Stations straat 18. En dan de motorcross op het cir cuit aan het Noordeinde. Weer waren duizenden toegestroomd om dit sen sationele gebeuren van begin tot eind te beleven. voor de auto-puzzelrit. Eén van hen kwam hiervoor zelfs helemaal uit Heiloo bij Alkmaar. (Reken even uit hoe vroeg die doorzetter moet zijn opgestaan...Het werd een spannen de, zeer fantasierijke cross onder ei gen reglement, waardoor niet alleen de cracks, maar ook de ’’amateurs” dit keer in de prijzen konden vallen. de de De heer W. Guillot als adjunct- commies werkzaam ter gemeentese cretarie, afdeling Algemene Zaken, is met ingang van ljuni benoemd ter gemeentesecretarie van Driebergen- Rijsenburg op de afdeling Algemene zaken in de rang van adjunct-com- mies A. MOERKAPELLE Ds. A. Boertje heeft voor het beroep, dat de gemeen te Nieuw Beijerland op hem uit bracht, bedankt. Ds. Boertje heeft ook nog een beroep van de gemeente Zalk in Overijssel. WADDINXVEEN - De heer I. M. Laclé te Zaandam is met ingang van 1 juni benoemd ter gemeentesecreta rie van Waddinxveen op de afdeling Financiën en Belastingen als adjunct commies A. L In eerste instantie luidde het von nis van de Rotterdamse rechtbank vrijsprekend, waarop de officier van justitie in hoger beroep ging. De fabrikanten zijn in 1966 een boycotactie begonnen tegen een aan tal zogenaamde ’’Kortingverkopers”, detaillisten, die beweren grote kor tingen op meubelen te kunnen geven, maar daartoe eerst hun prijzen heb ben verhoogd. Op een ultimatum van de meubel- handelaren, die dreigden geen goede ren van de fabrieken meer te zullen afnemen, die ook toelevering gaven aan deze ’’kortingverkopers” hebben de fabrikanten deze laatste groep uit gesloten. De Rotterdamse officier van justitie achtte dit een niet te tolere ren ’’collectieve verticale prijsbin ding”, maar de rechtbank achtte de hierop uitgebrachte tenlastelegging niet bewezen. M.aar er waren meer jarigen op deze dag: drie scholieren die („omdat ook voor hen al die vlaggen uithangen’’zo als de burgemeester zei) naar voren wer den gehaald om een luid „hoera!’ en een boekwerkje in ontvangst te nemen. De heren T. Ververs, G. M. Kloet en J. Hogenbrug (-de laatste was door ziekte niet aanwezig-) werden nog eens in het zonnetje gezet in ver band met de koninklijke onderschei ding, die zij mochten ontvangen. En natuurlijk had de burgemeester een speciaal woord van lof voor dirigent Kleyer, die voor de eerste maal als opvolger van de heer Egberts deze aubade op zo’n bovenste beste wijze had geleid. WADDINXVEEN De advocaat- generaal bij de economische kamei van het Haagse gerechtshof, mr. G. J. de Lint, heeft maandag in een princi piële zaak tegen dertien meubelfabri kanten en -grossiers, waaronder de N.V. Kempkes uit Waddinxveen, een geldboete gevorderd van 250.- Te gen twee detaillisten eiste hij een boete van 500,-. De betrokkenen zouden zich hebben bezondigd aan het invoeren van een collectieve ver ticale prijsbinding, die strafbaar is gesteld bij de Wet Economische Me dedinging. U demonstreren. Het zijn vliesdunne kapjes, die op het traanvocht drijven. Erg prettig in gebruik. U voelt niets en ziet alles haarscherp. U.. WADDINXVEEN Dat was dan weer koninginnedag. Wel niet zo een, die het roemruchte Oranjezonnetje als feestelijke gangmaker had, maar dat kon de pret niet drukken. De warmte van het enthousiasme was genoeg om er een echt feest van te maken. En wat was dan wel het hoogtepunt? De hartverove- rende zanghulde van de vrolijk uitgedoste kleuters op het dromvolle Koningin Wilhelminaplein? De klaterende aubade van de oudere broers en zussen eer der op het Oranjeplein? Of het massaal machtig geweldnummer, dat de Nati onale Motorcross ook dit jaar weer was? Laat ieder voor zichzelf kiezen. Met steeds als antwoord: het was een fijn feest. De muziekcorpsen „Concordia” en „Voorwaarts” lokten al vroeg tallo ze feestvierders naar de school aan het Oranjeplein, waar de leerlingen van de lagere en ULO-scholen onder leiding van de heer A. Kleyer hun zanghulde brachten. Een fier pro gramma van vaderlandse liederen, dat uiteraard werd geopend en be sloten met het Wilhelmus. Burgemeester Van der Hooft, die met de wethouders en de complete gemeenteraad aanwezig was, had heel wat gelukwensen uit te spreken. Natuurlijk in de eerste plaats aan de jarige koningin, die namens de Wad- dinxveense schooljeugd en de raad ook al telegrafisch hulde was ge bracht. AKI Hierbij werd benadrukt, dat de kortingverkopers in twee instanties verliezer worden in een kort geding, rnimA k.tiendewegiz, tel. 3033 VJUUmA KLEIWEG 108, TEL6033 In een fiks tempo openden de schoolkinderen met enkele Vader landse liederen en het Lied van Zuid- Holland de viering van de verjaar dag van de koningin in Moerkapelle. Burgemeester Keijzer sprak van de grote waarde van de Koninginnedag. Het is nog altijd de moeite waard de ze dag te vieren. De puzzelrit voor motorrijtuigen (125 deelnemers) trok door veel onbekende binnenwegen in de wijde omgeving. De wisselbeker, in bezit van P. Hoogerdijk, ging dit jaar naar P. de Vrij. De tweede plaats werd gedeeld door v. Kralin- gen en Stormbroek, en derde prijs was voor N. Ram met het minste aan tal strafpunten. Voor de interressan- te fotopuzzelrit voor rijwielen waren 120 deelnemers. Met het ganzenbordspel vermaak ten zich 600 inwoners, van groot tot klein. Met de vrolijke klanken van het Fanfare Orkest ’’Excelsior” te Boskoop volgde een grote fakkel en lampion optocht door het dorp. Vanwege het minder gunstige weer moest hiermede de dag worden be sloten. Mr. De Lint meende bij de behan deling in appel, dat korting gevende detaillisten bescherming moeten ge nieten tegen concurrenten, die hen een prijsbeheersing willen opdringen. De verdedigers voerden aan, dat de boycot niet ten doel heeft prijzen vast te leggen maar een wapen te vinden tegen misleidende praktijken van derden. ijk 1 Over de tweehonderd coureurs worstelden hun grommende stalen vaartes door het terrein, dat wel goed hard en gelukkig niet stoffig was, maar naarmate de wedstrijden vor derden steeds zwaarder te nemen werd. Voortgestuwd door de man achter de microfoon persten de stoeren van deze middag al het mogelijke en het schijnbaar onmogelijke uit hun ma chines. Soms ging het zo enthousiast, dat een buiteling in de strobalen alle kans op victorie om zeep bracht. Maar ongelukken bleven gelukkig uit De winnaars werden tenslotte bij hun bloemgetooide ererondjes door hun concurrenten even hard toege juicht als door het publiek. Topper van de middag werd natuurlijk weer het spectaculaire zijspanrijden, dertig combinaties, die een uitgebalanceerd samenspel lieten zien van bestuurders en bijrijders. De Gouwe Rijders hadden het spits afgebeten en dat gebeurde eigenlijk eerder aan het einde van de nacht dan aan het begin van de morgen. Om half zes al meldden zich bijna 75 niet te stuiten enthousiastelingen Op het Koningin Wilhelminaplein was het door zijn prilheid nog ple zanter: daar de kleintjes van de kleu terscholen, die zich met veel fantasie in de fleurigste pakjes hadden uitge dost en van hun zanghulde een ui terst serieuze zaak maakten, als moesten zij zo op voor een conser- vatoriumexamen. Mejuffrouw C. C. Blonk had de moeilijke, maar o zo dankbare taak om de turfhoge woel waters hierin leiding te geven. Ze deed dat voortreffelijk. Ook hier was de burgemeester pre sent om met de kinderen in de feest vreugde te delen en ook hier werd een aantal jarigen met een ’’lang zul len ze leven” en een leuk boekje ge feliciteerd. De heer Van der Hooft had ook nog een mooi boeket oranje tulpen achter de hand voor een van de kleuterleidsters van „Pinkeltje”, die - het kon op deze dag niet op- ook al haar verjaardag vierde. De burgemeester noemde het een ’’nare ervaring”, maar kon de raad de troost geven, dat de directie van ”De Rijnstreek” voor de toekomst be terschap heeft beloofd. De heer Van de Roovaart (CHU) had altijd in de veronderstelling ge leefd, dat voor de plaatsing van de kranen overleg was gepleegd. Zijn fractiegenoot, de heer Noorlan- der, vroeg zich verbaasd af hoe een situatie is kunnen ontstaan, waarin het waterleidingbedrijf kranen plaatst zonder dat Openbare Werken hier iets van bemerken. ”Ze zijn door de mazen van het net geslopen. Meestal zien we wel wat er in de gemeente gebeurt, maar dit keer werd het pas ontdekt toen men al eenmaal goed bezig was,” zo luid de het antwoord van de voorzitter. De heer Van Onna (KVP) struikel de over de term overleg”. ’’Overleg plegen? Moeten wij geen opdracht geven?” zo vroeg hij. De burgemeester deelde mede, dat in de uitbreidingsplannen het streekwa- terleidingbedrijf niet afhankelijk is van een opdracht, doch hierin zelf standigheid geniet, hetgeen niet weg neemt, dat men verre van gelukkig is met de wijze, waarop hier is te werk gegaan. De raad stelde hierna het gevraag de crediet beschikbaar. Ook de voorstellen tot verkoop van grond in Groenswaard aan de wo- ningbouwver. Ons Begin 223.000) en St. Joseph 204.000) haalden zon der moeite de eindstreep, nadat de burgemeester de raad had verteld, dat aan deze verkoop de eis was ge koppeld, dat tegelijk met de op deze grond geplande bouw van eensge- zinswoningen de bouw van de ge projecteerde flats van de grond zal gaan. Een voorstel tot verkoop van grond, bestemd voor bedoelde flats, zal de raad voor de volgende verga dering bereiken. Twee lampionoptochten - een door het Sniepkwartier en een door de Oranje- en Vondelwijk - maakten een einde aan de Waddinxveense ko ninginnedag. ’’Voorwaarts” en ’’Con cordia” zorgden dapper voor de on ontbeerlijke muziek. Het was al laat geworden en koud. Maar het levende lint van illuminatie trok zich hier niets van aan. Wat is er heerlijker dan met de lampion in top achter de muziek aan te gaan als het eigenlijk al bedtijd is? Al kwamen er dan niet veel ouderen meer de straat op, van achter hun ramen hebben ze volop kunnen genieten van het fascineren de schouwspel, dat zo’n deindende lichtjeszee biedt. En toen was ook deze blijde dag weer opgebruikt om langzaam te ver dwijnen in de vallende nacht. De uitslag van de motorcross was: 50 cc. 1. T. Klokkenberg, Heeten; 2. W. v. d. Brink, Harskamp. 3. C. Leijnse, Anna Paulowna. 250 cc. 1. Huisman, Gouda; 2. S. de Wit, Lei den; 3. C. Wol, Oegstgeest. 500 cc. 1. van den Bomen, Veldhoven; 2. F. van Hedel, Gouda; 3. N. Pons, Bergambacht. Zijspan 1. j, Kruisinga, Gouda; 2. T. Suiker- buik, De Heen; 3. B. Doeschate, St. Idorius- hoven. WADDINXVEEN "In de buurt van het Noordeinde, maar ook in Groenswaard is zuurst of aan het water toegevoegd om de buizen te reinigen van mangaan. Die toevoeging is te overvloedig geschiedt, zodat het mangaan te snel heeft losgelaten. Het water is nu ijzerhoudend. Dat is zelfs gezond, maar ontzaglijk verve lend. Je kunt niet eens meer be hoorlijk in het bad.” Zo antwoordde burgemeester Van der Hooft donderdag op de raadsvergadering tijdens de rond vraag het raadslid Pille (PvdA) op diens klacht over de ongeniet baarheid van het water in deze dorpswijken. Als troost kon de burgemees ter de heer Pille meegeven, dat hijzelf in zijn woning aan de Sniepweg de ongemakken van het minder aangename leidingwater ten volle met zijn gemeentena ren deelt. Het Koningin Wilhelminaplein op koninginnedag: een deinende zee van vrolijke mensen, allemaal bij elkaar om te genieten van fleurig aangeklede aubade van kleuters. (Foto Sjaak 'Noteboom) WADDINXVEEN Het zal wel niet veel voorkomen, dat een burge meester het niet fijn vindt, dat een van zijn gemeentenaren een onver wachte oplossing heeft gevonden voor zijn huisvestigingsproblemen en een woonvergunning krijgt. Bur gemeester Van der Hooft van Wad dinxveen toonde zich donderdag avond tijdens de raadsvergadering zo’n uitzondering, zij het dan met de beste bedoelingen. Het was bij het afscheid van drs. P. M. van Onna, het KVP-raadslid, dat wegens zijn benoeming tot direc teur van de woningbouwvereniging ”Het Noorden” in Amsterdam zijn zetel beschikbaar heeft gesteld. ”Uw ontslagaanvrage heeft enigszins verrast. Ik dacht, dat het nog wel een poosje zou duren en nu heeft u ineens uw huisvestingspro blemen overwonnen en gaat u naar Amsterdam verhuizen,” zo zei de heer Van der Hooft. ”Het is jammer, dat u weggaat, juist nu u, die nauwelijks twee jaar zitting heeft in deze raad, er zo echt in begon te komen.” ”Wij hebben vooral genoten van uw algemene beschouwingen: door uw stijl en door de mooie stem, waarmee WADDINXVEEN De heer J. E. R. Wiltenburg te Gouda en werk zaam ter gemeentesecretarie van Waddinxveen,afdeling Interne Zaken in de rang van klerk A is met in gang van 1 juli benoemd tot adjunct- commies ter gemeentesecretarie van Arkel en Kedichen benoemd. u ze voordroeg. De steekjes onder water, die u toediende, heeft het col lege altijd kunnen waarderen.” De burgemeester dankte het schei dende raadslid vooral voor de in spanningen, die hij zich heeft ge troost ten behoeve van de jeugdraad. Hij wenste de heer Van Onna veel succes in zijn nieuwe werkkring. ”Het wordt werk, dat u echt ligt: in de Bijlmermeer kunt u weer mee bouwen aan de belangen van ons volk.” De heer Pille (PvdA) sloot zich als nestor namens de raadsleden bij de ze woorden aan. De heer Van Schaik zei als frac tiegenoot van de heer Van Onna, dat hij de eerste is, die aan het gemis zal moeten wennen. ”Ik hoop er het bes te van te maken, hij heeft mijn taak altijd veel gemakkelijker gemaakt.” In een geestig speechje dankte drs Van Onna het college en de raad voor de samenwerking, die hem steeds was geboden en voor de vrien delijke woorden van vaarwel. A ze

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 3