En bet werd stiller dan op de stilste ochtend in uit Ds Boertje blijft 0'66 vergadert Van der Linde breidde 50 dagen ongemerkt Collecte SAKOR Waddinxveen eert pleehtig de naamloze gevallenen autohandel n.v. 1 KANTOORBEDIENDE 1 KANTOORBEDIENDE Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen (verschijnt elke donderdag) h'? mm 11 'i. - Grondaankopen Jarige markt viert feest Veertig jaar in verzekeringen Opbrengst collecten Chr. Onderwijs Zwembad opent „Rottemeren” F DOKTERSDIENSTEN FLUWELENSINGEL 59a - TEL. 01820-7122 - GOUDA ORGELS -PIANO'S" ELEKTRONISCHE ORGELS km boot Tel. 01726-2541 Kerkstraat 2-28 F «■f fel; RII Weekblad voor Waddinxveen 23e JAARGANG - Nr. 1183 DONDERDAG 9 MEI 1968 (foto Sjaak Noteboom) Waddinxveen: J. W. H. Helleman, Kerkweg 222, tel. 2979. Zevenhuizen: J. Tol, Dorpsstraat 12 Bleiswijk, tel. 01892-2500. grijpen hoe erg oorlog is. Zij droegen de bloemen van hun scholen, van hun club of vereniging. Witte bloemen vaak, wit als hun onschuld. En de ouderen, die het wel weten, ieder jaar weer móeten weten, die ene avond, opdat het nooit meer gebeure. Samen gingen ze de weg van het Nadat het bedrijf in 1959 al een forse uitbreiding kreeg is er nu weer een oppervlakte van zeshonderd vier kante meter bijgekomen: tweemaal 21 bij 7 als verkoopruimte op de par terre en de eerste verdieping en dan nog een opslagruimte van 20 bij 11 vierkante meter. De nieuwbouw is naar achteren doorgetrokken, waar door de zaak nu een diepte heeft van 45 meter. Een MOERKAPELLE Ds. Boertje heeft het beroep van de Herv. Ge meente van Zalk en Veecaten (Ov) niet aangenomen. WADDINXVEEN De tijdens de periode van 26 februari t.m. 2 maart 1968 in de gemeente Waddinxveen gehouden collecte ten bate van de Nederlandse Centrale P.H. te Groes- beek heeft 678,15 opgebracht. Op ons kantoor is plaats voor (vrouwelijk) (mannelijk) Leeftijd 16 17 jaar. Van hen, die in het bezit zijn van het ULO-diploma of hiervoor binnenkort examen zullen afleggen, worden sollicitaties gaarne tegemoet gezien. Met vakantieafspraken kan rekening worden gehouden. dejongs 'Burgemeester Van der Hooft eert namens heel Waddinxveen de ge vallenen met een krans. (foto Sjaak Noteboom) Van der Linde nu ook aan de Dorps straat meer armslag gekregen. En dat mag ook wel, want alle vier zoons van de eigenaar voelen er veel voor om later in de zaak te komen en daarmee een nu al ruim 50-jarige traditie voort te zetten. WADDINXVEEN Dinsdag werd in Waddinxveen een ledenvergade ring gehouden van D ’66. De heer B. J van der Werff gaf een overzicht van de activiteiten en stelde vervolgens de vraag ’’Waarom een plaatselijke af deling van een politieke partij?” Na een constructieve discussie bleek dat D’66, gezien het streven naar een grotere binding en betere communi catie tussen kiezer en gekozene in het algemeen juist de plaatselijke afde lingen essentieel vindt. Zij beschouwt deze als de bouwstenen van een de mocratische politieke partij. Het nieuwe bestuur werd als volgt gekozen: H. P. Barth, voorzitter; M. van Vlo- ten-Smit, secretaresse; W. J. L. de Wit, penningmeester; R. P. F. van der Loo, lid. Naar aanleiding van de plannen die ter vergadering voor de toekomst noodzakelijk geacht werden, zijn een aantal werkgroepen geformeerd. Eén van deze werkgroepen zal zich richten op het coördineren van de be hartiging der belangen van de plaat selijke bevolking, omdat D’66 o.a. van mening is dat er een communicatie- tekort is tussen de bevolking en de diverse gemeenteraadsfracties. Vijftig dagen bouwen, zonder dat de klanten het bemerkten, zonder één dag te sluiten. Alleen woensdagochtend gaat de zaak dicht. Om de allerlaatste hand te leggen aan al dat nieuwe. En omdat de meisjes dan naar de kapper moeten. Want zowel de zaak als de winkelmeis jes moeten toch op hun mooist zijn als ’s middags de burgemeester komt. Abonnement: f 2.12 per kwartaal bij vooruitbetaling; postabonnementen f 6.15 binnen het verspreidigns- gebied en f 11.15 per half jaar voor overig Neder land, exclusief incassokosten. WADDINXVEEN Een zeer bejaarde heer ging moeizaam de trappen op van het bordes en legde zijn bloemen neer. Even stond hij daar, peinzend, in een stille groet. Toen bracht hij een aantal kinderen naar voren, jongens, meisjes, zijn kleinkinderen, misschien wel zijn achterkleinkinderen. En ook zij legden bloemtuiltjes bij het monument. En er waren honderden, die het zagen. Het ontroerend persoonlijk verdriet van die oude man. En de eerbiedige hulde van de niet-alles begrijpende kinderen. En het was stil op het Stations plein. Met al die honderden mensen angstig veel stiller dan op de stilste ochtend. Zaterdagavond 4 mei. Waddinxveen herdacht de gevallenen. Het persoonlijk verdriet. Het den ken aan die éne eigen dierbare. Maar vooral die hulde van de honderden, die deze avond als naamlozen samen gingen naar die plek, waar de geest is blijven leven van hen, die naamloos de dood vonden. Van de tienduizenden uit eigen land, van- de miljoenen over de ge hele wereld. De soldaat, jongen nog, die kansloos viel op de Grebbeberg, bij Mil, op de Maasbrug of Ypen- burg in die meidagen 1940. De moe der, die - beschermend nog haar kind- werd neergeslagen in een zin loos bombardement. De miljoenen schuldelozen, die werden afgeslacht in de moordenaarskampen. De ver zetsman, die in de duinpannen van Waalsdorp of Bloemendaal het vuur peloton zag en toch nog bad, dat zijn werk goed was geweest en toen niets meer. Zo gingen zij die bleven naar hen die vielen. Geroepen door de rouwen de roffel van de omfloerste trom, door de ijle treurmuziek, door de zachte noodkreet van de kerkklok ken. Kinderen waren er, heel veel kin deren. Zij, die gelukkig niet we ten wat oorlog is; maar van hun ge zichtjes lieten lezen dat ze wilden be- WADDINXVEEN Vijftig werkdagen lang is er bij de fa. Van der Linde aan de Dorpsstraat gemetseld, gehamerd, getimmerd, geverfd en wat al niet meer aan bouwactiviteiten gepleegd, zonder dat het kooplustig publiek daar hoegenaamd iets van heeft gemerkt. Woensdagmiddag om half vijf komt het resultaat van de ingenieus gecamofleerde vlijt in de openbaarheid, als burge meester C. A. van der Hooft de uitbreiding van dit vertrouwde textiel- en woninginrichtingbedrijf officieel zal openen. ruime parkeergelegenheid maakt de gang naar de vernieuwde winkel nu ook veel aantrekkelijker. Het werk is uitgevoerd door de firma Bontenbal uit Reeuwijk naar een ontwerp van architect L. Rogge veen uit Waddinxveen. De heer Van der Linde zelf bracht de ideeën bij een voor de binnenhuisarchitectuur, hetgeen resulteerde in een uiterst smaakvolle betimmering en handige verkooprekken. Er zijn nagenoeg geen toonbanken meer, waardoor het pu bliek volgens moderne verkoopme thoden een veel ongedwongener keu ze heeft. Die keuze is er in ruime mate, al heeft het assortiment in zijn totaal geen uitbreiding ondergaan. ”We hoe ven praktisch nooit ”nee” te verko pen, dat is de kracht van de zaak,” zegt de van energie bruisende eige naar H. van der Linde, ”Als je een bedrijf hebt is er geen weg meer te rug, je moet met je tijd mee en elke klant - al is-ie nog zo klein, volle aandacht geven. Dat zijn de voornaamste overwe gingen, die tot de uitbreiding hebben geleid, ook al speelt de groei van Waddinxveen en daarmee de poten tiële groei van de klantenkring op de achtergrond zeker een rol. De verbouwing komt precies op tijd klaar, want volgende week moet Van der Linde de vroegere opslag ruimte opleveren aan het fietsenbe- drijf, dat deze heeft gekocht. Naast de nieuwe vestiging op het Koningin Wilhelminaplein, die drie jaar geleden werd betrokken, heeft ZEVENHUIZEN In de chr. la gere school te Oud Verlaat hield de vereniging voor christelijk Onderwijs te Zevenhuizen-Oud Verlaat de jaar lijkse ledenvergadering. De afdeling Lager Onderwijs had over 1967 een batig saldo van ruim 400,-. Dit is toegevoegd aan het ver- enigingskapitaal, wat hierdoor op ruim 12.000 komt. De afdeling kleu teronderwijs heeft een verenigings- kapitaal van ruim 10.000,- met een batig saldo van eveneens ruim 400,- In verband met rijksmaatregelen werd besloten om het kleutergeld met ingang van heden te verhogen van 1,- tot 1,50 per week. Tijdens de bestuursverkiezing werd A. Krijgsman Pz herkozen. De vice- voorzitter, Abr. Krijgsman, was we gens verhuizing niet herkiesbaar. In zijn plaats kwam C. Oskam. Uit het jaarverslag bleek dat het leerling aantal de laatste jaren sterk daalt, in verband met uitbreiding van Om moord. Redaktie en advertenties: Oranjelaan 9, Waddinxveen, postbus 66, telefoon (01828) 4788-4652 (van maan dag t/m vrijdag uitsluitend tussen 9-17 uur). Klachten over bezorging (alleen tussen 8.30-17.30 u.) telefoon 01828-4788. Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdag middag 12 uur. Naar verhouding is er door het schap in Zevenhuizen veel gekocht. Zelfs bij geruchten van aanbieding- gen komt het schap zo snel mogelijk in aktie. Veel van de grond welke het schap in Zevenhuizen heeft aange kocht er nog gekocht moet worden is bestemd voor de aanleg van het Ze- venhuizermeer en de Nesseplan. Ove rigens kan pas, als alle aankopen zijn gedaan en er een bestemmingsplan is, op 25- vroegst over 4 a 5 jaar met de realisering hiervan begonnen wor den. Tarieven bij contract; tekstadvertenties op aanvraag. Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. WADDINXVEEN De Collecte voor de Kinderbescherming ’’SA KOR” heeft in Waddinxveen opge bracht 1.010,42. Het Gereformeerd Kerkkoor zet te aan de herdenking van de ge vallenen bij het monument aan het Stationsplein piëteitvol luister bij. WADDINXVEEN Het zeven jarig bestaan van de weekmarkt wordt vrjjdag 10 mei gevierd met een feestelijke marktdag. Als motto geldt ”Op de markt is uw gulden een daal der waard.” Het publiek krijgt naast de gezel ligheid van de feestmarkt honderden waardebonnen op de koop toe. ’s-Aq vonds van 7 tot 8 uur luistert de mu ziekvereniging ’’Concordia” het fes tijn op. Het gemeentelijk zwembad aan de Kanaaldijk wordt maandag 13 mei geopend. Van af die datum kan men zich weer laten inschrijven voor zwemlessen, die door de badmees ter worden gegeven. Evenals verleden jaar zijn er apar te lestijden voor dames en heren. Ook de 4- en 5-jarige kleuters kan men opgeven van 13 mei tot 18 mei. De zwemlessen beginnen op maan dag 20 mei. raadhuis naar de gedenknaald. En de weg was lang dit keer, eindeloos lang Daar waren de masten met hun treurende vlaggen. Daar klonk het gebed van de muziek: ’’Abide with me” en ”Wenn Ich einmal soil schei den”. En de kransen werden neergelegd. Van het gemeentebestuur en van de Oranjevereniging. Als dank voor hen die het offer van hun leven brachten en als verantwoording voor de erfe nis van de vrijheid, die zij ons met dit offer gaven. Dan volgden de bloemen, steeds meer bloemen, elke bloem vertellend van rouw, maar bovenal van dank. Zwijgen deden plotseling de klok- ketonen. En zwjjgen de gekomenen. In twee minuten verbonden met de geest van die niet meer zijn. Fel flakkerden flambouwen op. Een vlaggegroet. Een verzetsgedicht. Het Wilhelmus. Met de belofte aan de doden: ”de tyrannie verdrijven,die mij mijn hart doorwondt”. Allen zijn daarna weggegaan. Al leen de stilte bleef. En de prunus, die met gebogen hoofd zijn late bloesem liet vallen als zachte tranen tussen de andere bloemen. ZEVENHUIZEN In het gebied van het recreatieschap ’’Rottemeer” zijn door het bestuur reeds vele on roerende goederen aangekocht. Voor wat betreft Zevenhuizens grondge bied zijn dat 7 objecten met een tota le oppervlakte van ongeveer 41.50.17 ha. Met de onroerende goederen in andere gemeenten is hiermee een to tale aankoopsprijs, inclusief pachts- vergoedingen, van 2.635.565,— ge moeid. Bezoekt onze toonzalen of vraagt brochure. WADDINXVEEN De heer N. Bontenbal beheerde op 1 mei gedu rende veertig jaar achtereen een ver tegenwoordiging te Waddinxveen van de N.V.Assurantie Maatschappij ”De Nederlanden van 1845”. Hij ontving ter gelegenheid van dit jubileum een zeer waarderend schrij ven van de hoofddirectie, mede-on- dertekend door de directies van de di verse dochtermaatschappijen. Namens de maatschappij kwam de heer J. W. Brakel in gezelschap van enige buitendienst-functionarissen de heer Bontenbal persoonlijk compli menteren, waarbij hem een stoffe lijk blijk van erkentelijkheid werd aangeboden. 4 :t - i '4m "■E

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 1