Half miljoen Kanaaldijk voor Raad voteert 40 mille voor Taalgidsen nadere verkeersstudie MULDER J 1 o v.d.BERGi Meisje Nachtrit van Geslaagde muziek- Foto Sjaak Noteboom Boekhandel Veldwijk Gebr. v. Vuuren Kanaaldijk „Wat en hoe” „De Gouwerijders" Voor Vaderdag en sportavond Nieuw raadslid Urgentie van verbinding Costuums Sportcolberts Terlenka pantalons Regenjassen Kamerjassen Nieuwe acties Fablo shirts Herv. Kerk Robson pyama’s Winkelgalerij voor Personeel Huisraad Auto's Huizen en Kamers Lessen en Clubs Diversen Voor uw verhuizing r F over Gouwe Pagina 10 Italiaans Spaans Deens Zweeds Noors Frans Duits Engels Joego Slavisch alles op het gebied van Herenmode as Kleine advertenties in iedere krant de meest gelezen rubriek. In onze krant KABOUTERS v.a. f 2.- per plaatsing. Opgeven tot dinsdagmiddag 3 bij ons bureau. uur Passage 143 Oranjelaan 9, Waddinxveen, Telefoon (01828) 4788 Verhuur van gelegenheidskleding Kleding naar maat Openbare vergadering van de Boerenpartij Gespecialiseerd in STIJLMEUBELEN [WflHimiiBÏÏHÏIMÊi 2e Pinksterdag Ie Pinksterdag Ie Pinksterdag 7 e Pinksterdag 2e Pinksterdag WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - donderdag 30 mei 1968 Waddinxveen Delft WADDINXVEEN MULDER S SPECIAALZAAK Passage Waddinxveen tel. 01828 2127 Waddinxveen Telefoon 2818 Passage 135 KABOUTERS Vonl Vraagt voor na de vacantie in nieuw te openen zaak, een Voor een gekleed kostuum, vakantie en vrijetijdskleding Waddinxveen Enschede Een mooi portret is een fijn cadeau Herv. Wjjkgebouw: 9.30 uur: ds. T. v. ’t Veld; 18.30 uur: ds. J. v.d. Heuvel. Bethel: 9.30 uur: ds. J. R. Cuperus; 17 uur: ds. T. v. ’t Veld. St. Victorkerk RK: zo. 7.15, 9.00; 11.00 ma. t.m. vrij. 7.45 uur; wo. 20 uur; za. 19 uur. die zegt wat zij meent en ook meent wat zij zegt. Te Gouda op vrijdagavond 7 juni 1968. Aanvang 8 uur In de Schouwburg - voorzaal Kunstmin (Boelekade). Spreker: M. Baron van Randwijk (Lid van de Prov. Staten). Het bestuur van de Boerenpartij afd. Gouda heet u allen van harte welkom. H. Lans L. J. Lans-Twigt T. H. Twigt J. M. Twigt-Schouten A. J. Twigt A. M. Twigt-Oskam H. Twigt C. J. van Os K. L. van Os-Twigt Klein- en Achterkleinkinderen Passage - Waddinxveen - Telefoon 01828 - 2620 Fred. Hendriklaan 25 Telefoon 01828-2668 Waddinxveen In de Hope des Eeuwige leve. van ons heen gegaan, onze innig geliefde en zeer zorgzame moeder, groot- en overgrootmoeder JOHANNA BURGER weduwe van A. Twigt in de gezegende ouderdom van bijna 83 jaar. Wij he Waddinxveen, 29 mei 1968. Piet Heinstraat 28 Verzoeke geen bloemen. Gelegenheid tot condoleantie des avonds tussen 7.00 en 9.00 uur, Piet Heinstraat 28 en direct na de teraardebestelling in de aula van de alg. begraafplaats. De teraardebestelling zal plaats vinden op za terdag 1 juni a.s. des n.m. tussen 1.00 en 2.00 uur op de algemene begraafplaats te Waddinxveen. Vooraf zal een korte rouwdienst gehouden wor den in het Herv. Wijkgebouw aan de Esdoorn- laan. Aanvang rouwdienst 12.30 uur. Totaal 130.000 stelde de raad be schikbaar voor de aankoop van de pastorie van de Gereformeerde Kerk aan de Kerkweg. Na afbraak van de pastorie zal er nog ruimte zijn voor twee of drie winkelpanden aan die zijde van de Kerkweg. De heer Hui- zer wilde zijn fiat niet aan dit voor stel geven. Weliswaar heeft hij zjjn medewerking gegeven aan de nieuwe winkelgalerij, die aan de Kerkweg zal komen, maar nog een paar win kels extra werden hem te gortig. De heer Huizer zei van mening te zjjn, dat er nu wel winkels genoeg zjjn. Burgemeester Van der Hooft deelde - op een verzoek daartoe uit de raad - nog mede, dat zich voor de nieuwe winkelgalerij aan de Kerkweg onder meer als gegadigden hebben gemeld een schoenhandel, drogist, textiel zaken, slager, dames- en herenkapsa lon, fotozaak, sportzaak en opticien. Heel vlot voteerde de raad een kre diet van een half miljoen voor het reconstrueren van de Kanaaldijk. De weg, die de toegang tot ’t Weegje vormt, zal tot zes meter worden ver breed, en ook zal er een afzonderlijk rijwielpad worden aangelegd. Een en ander geschiedt volgens een aanbeve ling in het reeds hierboven genoemde interim rapport van het Instituut Stad en Landschap. Met het polder bestuur en de gemeente Moordrecht zal overleg worden gepleegd omtrent de mogelijkheden tot verbetering van Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur: ds. A. Boertje Ger. Gem.: 9.30 uur: ds. A. F. Hon- koop. ZEVENHUIZEN Aan ideeën voor akties ten bate van de restaura tie van de Herv. Kerk ontbreekt het in de Hervormde Gemeente niet. Na dat er in vorige maanden al vele ak ties zijn gehouden, zijn er nu weer drie op stapel gezet. De eerste is de aktie bijbel- of boek omslagen, speciaal bedoeld voor va derdag op 16 juni a.s. Er is gelegen heid tot bestellen van deze omslagen bij mevr. Gijsenbergh, Noordelijke Dwarsweg 9, tel. 01802-239. De skaile- deren omslagen worden gemaakt door de knutselclub onder leiding van mevr. Gijsenbergh. De prijzen liggen, afhankelijk van de grootte, tussen 3,- en 5,-. De netto-opbrengst wordt gestort in het restauratiefonds. Als tweede is er een fotowedstrijd' me.t als onderwerp „Vakantie”. Men kan kleuren - en zwart-wit foto’s in sturen, maar ook dia’s waar een kleu ren foto van gemaakt moet worden. Het inleggeld bedraagt één gulden per foto. Er wordt niet zo zeer op technisch als wel originele kwalitei ten van de foto’s gelet. Sluiting van de wedstrijd is 1 oktober a.s. De prij zen zijn waardebonnen te besteden voor fotomateriaal: le prijs 25, 2e prijs 15,en 3e prijs 10, Het inleggeld komt ten goede aan het restauratiefonds. De foto’s kunnen worden ingele verd bij Drogisterij en Fotohandel A. Rodenburg, Dorpsstraat 47. Als laatste is er een kinder-oppas- centrale in het leven geroepen. Er zal een groep van tien meisjes van 16 jaar en ouder gevormd worden. Bo vendien zullen drie dames op ver schillende punten in de gemeente aan gezocht worden als contact personen. De meisjes dienen uiterlijk elf uur naar huis te kunnen. De kosten zijn eén gulden per uur, waarvan de helft voor de oppas en de andere helft voor de restauratie bestemd is. Reeds eerder werd op verzoek van Waddinxveen door het Instituut Stad en Landschap van Zuid-Holland een onderzoek ingesteld naar de verkeers intensiteit op de in- en uitvalswegen van de gemeente. Dit in verband met de toekomstige structuur van het we gennet in de bebouwde kom, alsme de de samenhang daarvan met het wegennet daarbuiten, zoals dit in de toekomst volgens het streekplan zal worden. De resultaten van dit onder zoek, neergelegd in een interimrap- port, bieden volgens B. en W. onvol doende gegevens om een prognose op langere termijn, bijvoorbeeld voor 1980, te maken. Een voortgezette studie moet, zo stelden B. en W., de cijfers en feiten leveren, die de urgentie van in- en uitvalswegen en met name van een tweede oeververbinding over de Gou we, aantonen. Een verkeersstudie is mede een voorwaarde voor een ge meente, om in aanmerking te kunnen komen voor een uitkering krachtens de „Beschikking bijdragen voor voor zieningen ten behoeve van het weg verkeer en het openbare vervoer in en om de steden.” Het college zei van mening te zijn, dat die bijdragen een huidige uitgave van veertigduizend gulden wel recht vaardigen. Uiteindelijk ging de raad met de stemmen van de heren H. Mulder (SGP), H. Huizer (Herv. Kies- ver.) en Ph. Kroes (VVD) tegen, ac- coord met een nieuwe verkeersstudie. WADDINXVEEN De Waddinx- veense motor-autoclub De Gouwerij- ders organiseerde een nachtrit. De uitslag van deze rit is als volgt: 1. M. Aalsma te Waddinxveen met 259 pt; 2. A. de Roolj met 287 pt; 3. J. Trinks te Waddinxveen met 341 pt; 4. R. Bras te Waddinxveen met 350 pt; 5. C. Verhoeff te Waddinxveen met 399 pt; 6. M. C. de RooiJ te Waddinxveen met 454 pt. Klasse A: 1. W. de Groot te Rotterdam 109 pt; 2. J. Kraaijeveld te Sliedrecht met 124 pt; 3. J. Heemskerk te Bode graven 139 pt; 4. B. Sorringa te Bode graven 141 pt; 5. E. Moerman te Berg schenhoek 176 pt; 6. J. van Kooten te Waddinxveen 214 pt; 7. J. Trouw te Bos koop 233 pt; 8. J. Houding te Alphen a.d. Rijn 240 pt; 9. W. Tromp te Bos koop 282 pt; 10. J. Heemskerk te Bode graven 290 pt. In totaal namen 175 aan deze nachtrit deel. ZEVENHUIZEN Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur: ds. J. G. van der Vlist; 19.00 uur: ds. C. A Helms van Delft Kapel aan de Rotte: 10.00 uur: ds. J. G. van leperen van Katwijk aan Zee; 19.00 uur: ds. J. G. van der Vlist. Geref. Kerk: 9.30 uur en 18.30 uur: ds J. Bos. Ver. Vrjjz. Herv.: 11.00 uur: ds. K. v. Os van Maassluis. Op 2e Pinksterdag: geen kerkdiensten een ingelijst portret is altijd een dankbaar geschenk, maak daarom nu reeds een afspraak om zeker te zijn van een goed resultaat. Immanuëlkerk: 9.30 uur: dr A. van Haarlem; 19.00 uur: ds. J. H. Bogers, Alphen a.d. Rijn. Geref. Kerk: 9 uur en 10.30 uur: ds. B. Koekkoek; 18.30 uur: ds. W. J. Markus, Wateringen. Chr. Afgesch. Gem.: 9.30 uur en 17 uur: ds. A. P. Verloop. Remonstr. Kerk: Ds E. M. van Mer- vennée, Den Haag. Oud Geref. Kerk: 10.00 uur en 18.30 uur: voorg. Kamermans. Jehova’s Getuigen: 15.30 uur: openb. toespraak; 16.30 uur: Wachttorenstu die. Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur: ds. J. v.d. Heuvel; 18.30 uur: ds. J. Kooien, Werkendam. MOERKAPELLE De jaarlijkse muziek en sportavond is weer een succes geworden. Burgemeester Keij- zer, moeilijk verstaanbaar door een defecte microfoon, opende op de gras mat van het voetbalterrein de avond. Na de mars door het dorp, door de muziekvereniging ’’Concordia” te Waddinxveen, genoten de aanwezigen een uur lang van de voetbalwedstrijd tussen een selectieteam van de voet balvereniging Moerkapelle tegen Soccer Boys uit Bleiswijk. De uitslag werd 1-0 voor Moerkapelle. Veel aan dacht trok het optreden van de ’’Sna renplukkers” o.l.v. de heer H. Stamps en het optreden van de ’’Mamma’s Roccelli Boys” uit Bergschenhoek. Het rad van avontuur, de schiettent en het koekslaan deden goede zaken. De totale bruto opbrengst was met de entree van de voetbalwedstrijd tussen het personeel van de Fa. Otte- vanger en de Postduivenvereniging „Kapellevliegers” op 20 mei j.l. 1.221,20. Dit bedrag gaat, na aftrek van de onkosten voor het grootste deel van het comité voor het organi seren van een dagtocht voor Ouden van Dagen, hetKoningin Wilhelmina- fonds voor de Kankerbestrijding en WADDINXVEEN Veertig mille voor een voortgezette verkeersstudie: dit bedrag was de inzet voor een langdurige discussie in de gisteravond te Waddinxveen gehouden raadsvergadering. Aanvankelijk voelden weinig raadsleden er voor zoveel geld aan onderzoek te besteden. Liever zag men het gebruikt voor daadwerkelijke voorzieningen op verkeersgebied. Maar B. en W. zagen kans hun tegenspelers ervan te overtuigen, dat de voorge stelde uitgave van nu straks miljoenen zal kunnen opleveren. het deel van de Kanaaldijk, dat thans het slechtst is, namelijk aan de an dere zijde van de Rijksweg. In de vergadering werden voorts nog voorstellen goedgekeurd met be trekking tot het verlenen van mede werking voor de aanschaffing van boekjes voor het verkeersonderwijs voor de Rehobothschool, alsmede leermiddelen voor het leesonderwijs voor de St. Jozefschool. Accoord ging de raad ook met de verkoop van grond in Groenswaard I (hoek Beet- hovenlaan-Mozartlaan) ten behoeve van een benzine- en quick-service- station. Grondprijs 50.000, aange vuld met een jaarlijkse bijdrage van 10.000 gedurende twintig jaar, die voor het nieuwe zwembad zal worden aangewend. Bij het begin van de gisteren ge houden vergadering werd de opvol ger van het KVP-raadslid drs. P. M. van Onna, de heer P. F. J. Schie, be ëdigd. St. Petruskapel RK: 8.30; 11.15; 17.30 uur; di. 7.45; do. 20.00; za. 9.00 en 19.00 uur. MOERKAPELLE Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur: ds. A. Boertje; 18.30 uur: ds. A. van Eijk, Bergschenhoek. Ger. Gem.: 9.30 uur en 18.30 uur: ds. A. F. Honkoop. Chr. Afgesch. Gem.: 10 uur: ds. A. P. Verloop. Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur: ds. T. v. ’t. Veld. kind”.

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 10