'Zevenhuizen werd „Feesthuizen prins voor pony Koningin vertroetelde blij Maurits Hcttkatn, kerk weg 197 tel.01828-2004 waddinxveen Duiven staakten Tuinartikelen Voorgesteld Bont défilé BEJAARDENREIS 1968 Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen (verschijnt elke donderdag) Schooljeugd en bejaarden als wel komst haag LSI x .V 1 lilaa 1 Weekblad voor Waddinxveen 24e JAARGANG - Nr. 1186 DOND1ERDAG 30 MEI 1961 Verlaat. ’t (foto Sjaak Vloteboom) (foto Sjaak Noteboom) (foto Sjaak Noteboom) Naam: Adres: 'Man alleen - Vrouw alleen *Man en Vrouw ‘Doorhalen wat niet van toepassing is. hierlangs afknippen. Ondergetekende zal op 12 juni deelnemen aan de bejaardenreis. Abonnement: f 2.12 per kwartaal bij vooruitbetaling; postabonnementen f 6.15 binnen het verspreidigns- gebied en f 11.15 per half jaar voor overig Neder land, exclusief incassokosten. Van Pinxteren, Zuidkade G. Huizer, Zuidkade Van Mourik, Kon. Wilhelminaplein Van Ringelenstein, leplaan Van der Linde, Dorpsstraat twaalf kwieke meiskes van de gym nastiekvereniging ’’Oefening Staalt Spieren” het bonte scala aan. Dan de fanfare, rombommend en trompettend op z’n zondags, de tam- boer-maitre stram saluerend aan zijn bepluimde sjako, de dirigent de hand aan de pet. Met een vriendelijk knik je beantwoordde de koningin dit sa luut. Toen de hofauto’s richting Reeu- wijk bleef er een blij vlaggend en lachend Zevenhuizen achter. En kon een klein paardebeest voorlopig nog terug naar zijn stal om gauw groot te worden met het vooruitzicht ’’Over een paar jaar draag ik een prins op m’n rug”. paardje aaitjes en schouderklopjes te geven en was duidelijk even overrompeld door dit originele geschenk. Het werd het onbetwiste hoogtepunt van het koninklijk bezoek, dat dinsdagmiddag heel Zevenhuizen deed ver anderen in „Feesthuizen”. En zeker een hoogtepunt in het nog prille leven van de stoere 13-jarige jockey Ad van Bergen, die gezeten op de rug van de moeder de kleine viervoeter keurig voorreed en aanbood. Als een soort peetvader, omdat de pony op zijn ouderlijke boer derij werd geboren. In de dank, die hij van de koningin kreeg deelden ook zijn ouders. schijnlijk pruilend zouden weigeren. Even maar was er dat vraagteken op het gezicht van koningin Juliana, dan de glimlach van de moeder-grootmoe- der. Op het door een baldakijn over huifde plankier voor het raadhuis wachtten wethouders, gemeentese cretaris en raadsleden om aan de ko ningin te worden voorgesteld, terwijl het fanfarekorps ”De kleine trompet ter” ferm liet horen dat zijn leden ’’Alle man van Neerlands stam” wa ren. ZEVENHUIZEN „Wat schattig. Net een grote hond.” Koningin Juliana was he: podium voor het raadhuis af gekomen om het geschenk van de gemeente Zevenhuizen te knuffelen: een pony-veulen, dat op dezelfde dag werd geboren als prins Maurits en de naam van diens moeder „Margriet” draagt. Een cadeau, dat indirect voor het kleine prins je bestemd is Zeer zelfbewust stond het toe komstig prinselijk ros daar, nog hoogpotig glimmend in zjjn bruine vacht, kokette strikjes in de manen. En daar naast moede pony, blakend van trots om de eer, die haar dochter te beurt viel. Nu die was niet gering. De konin gin kreeg er maar niet genoeg van om het miniatuur- Blij knuffelt de koningin pony- veulen Margriet, het geschenk van Zevenhuizen voor prins Maurits, dat door Ad van Bergen werd aangeboden. (foto Sjaak Noteboom) Twee kleuters komen spontaan een handje geven. En koningin Juliana blijft vriendelijk als al tijd. Tarieven bij contract; tekstadvertenties op aanvraag. Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. De representanten van de postdui venvereniging ”De Stormvliegers” wilden de koningin verrassen. Dat lukte wonderwel, maar op een ande re wijze dan zij zich hadden voorge steld. Voor de koninklijke zetel maakten zij frond en trokken een meegevoerd duivenhof open. Wat er ook uit kwam, geen duif. Kirrende lokroepjes, uitnodigend handgewuif. De vogels bleven in staking. Ten ein de raad keerden de duivenhouders him ëok om, zoals een kind zijn spaarpot. Toen eindelijk: fladderde- fladder kozen drie duidelijk veront waardigde postduiven het zwerk, de koningin en alle anderen lachend achterlatend. De ’’Eendrachtsruiters” besloten het défilé parmantig, zoals zij ook het hoge gezelschap hadden binnenge haald. En toen iedereen dacht, dat het af gelopen was kwam dan nog onver wacht dat allercharmantste tête-a- tête van de koningin met kleine pony Margriet. En dan het maatschappelijk en culturele leven. Voorop de zondags school, natuurlijk onder leiding van mevrouw Merbis-Pols, die hierin reeds zestig jaar een levenstaak heeft. Zg werd later -evenals de der tig jaar trouwe wijkverpleegster zr. Mejjers- aan de koningin voorgesteld De kerkelijke jeugdverenigingen gin- jHoog boven alles uit riep al vroeg de driekleur in de torertrans van de klerk zijn ’’hoera” over het zonnige dorp en van alle huizen riepen de vlaggen mee. ^Om kwart voor drie <wam de ko ningin uit Bleiswijk na een tochtje oyer de Rottemeren pei boot aan bij de steiger van het ZeverJiuizens Ver laat. Zij werd daar op^ewacht door burgemeester A. van 22. Ijpngs het polderland mi t zijn molens 'ir.g het gezelschap, T^aaronder de 1- Toen kon het défilé beginnen, waarin Zevenhuizen zijn vorstin liet zien, wat het allemaal mans is. Op het balkonnetje van het raadhuis stond mejuffrouw M. M. Krijgsman klaar om door de microfoon keurig en des kundig uitleg te geven van de veel kleurige show. Dat gaf eerst wel even een komisch effect, want de koningin keek verschrikt-verbaasd op om te zien, waar die geheimzinnige stem wel vandaan kwam. Burgemeester Van ’t Verlaat maakte een gebaar van ’’daar boven zit ze” en toen was alle opgelost. ’’Zevenhuizen van de ochtend tot de avond”. Zo kondigden huppeldansend De koningin en burgemeester Van 't Verlaat slaan het bonte dfilé van het Zevenhuizense leven ga de. .uichenid, rechts de be ja decoreerden. De eersten blij met hun terecht verworven ere plaatsje, de laatsten trots dragend hun onderscheidingen. Twee kleuters ontsnapten aan het gelukkig uiterst soepele cordon van Ie rijkspolitie om het handje te ge ren, dat zij thuis aan de visite waar- irnissaris der koningin, mr. J. .^»uascsz, pi;r auto richting dorp, waar op het kruispunt 'an de Twee- manspolderweg een bereden escorte van de ’’Eimdrachtsruiters” zich pre senteerde. Voort ging het naar de Dorpsstraat, omzoomd door juichende mensen. Bij de lagere school stapter koningin en gevolg uit om de laatsie meters te voet te gaan door een dubbele ere haag: liinks de honderderr schoolkin deren, vrolijk bevlagd, lipogstemmig len en ge it verlegen Op WOENSDAG 12 JUNI A.S. zal door de plaatselijke Middenstandsver- enigingen weer de jaarlijkse BEJAARDENREIS worden georganiseerd. Bejaarden van 65 jaar en ouder en invalide kunnen gratis aan deze reis deelnemen. Opgave voor deelname worden ingewacht op onderstaande adressen voor Maandag 4 juni, n.m. 7 uur. De Zevenhuizense landbouw pal achter de muziek aan: met grommen de tractor voorop rolden daar ploeg, maaimachine, schoffelmachine, sproeiwagen en een enorme combi ned harvester - (de koningin keek met respect tegen die reus op )- ana het podium voorbij. Een wagen met kostelijke tarwe, een karrevracht aardappelen, oogst van al dit mechanisch vernuft. En dan de enige deelnemers aan de op tocht, die geen sier respect toonden voor het hoge bezoek. Zes roodbonte koeien, die boven de rand van hun veewagen uitkeken met gezichten van ”Is dat nou alles?” Een landauer met vertegenwoordi gers van de Hollandse Maatschappij voor Landbouw en een ponywagen van de jongerenorganisatie symboli seerden de menselijke leiding, die achter dit agrarisch Zevenhuizen staat. De volksgezondheid manifesteerde zich in de parade van de altijd be,- hulpzame dames van Groene Kruis, EHBO en Gezinsverzorging. Koninklijk applaus voor de heel originele junioren van de schaatsclub die als Keesies Verkerk en Stientjes Kaiser beenmaaiend en armzwaaiend voorbij stoven. Een combinatie uit de tuinbouw, waarin zelfs een complete met toma ten gevulde broeikas. gen vooraf aan de in hun onbevan genheid aandoenlijke Kleine Duimp jes van de kleuterscholen. Zij beten het spits af voor de grote broers en zussen van het lager onderwijs. Prompt daarachter de struise mei den van de huishoudschool. Koningin Juliana keek naar het bord, dat zij meevoerden. Keek nog eens en schoot toen in de lach: ”’t Beste stuk in 't huisbedrijf is een goed en handig wijf” was dc slogan, waarmee deze toekomstige huisvrouwen al een vast besloten greep naar de emancipatie deden. De twee brandweerkorpsen volg den deze vurige dames voor de zeker heid op de voet en om op alles te zijn voorbereid kwam daarna nog de B.B. acte de présence geven. In felkleurige jassen, spiegelei in de hand, volgden de verkeersbriga- diertjes. Daarop de Middenstandsvereniging de Bond van Plattelandsvrouwen, de Gereformeerde en Hervormde Vrou wenverenigingen, en vier uiterst krasse bejaarden, die de koningin spontaan de handen op elkaar deden brengen. En dan weer verenigingen: sport, cultuur, ontspanning, ze zijn een hoog in Zevenhuizen. De gymnasten van ’’Oefening Staalt Spieren”, de voetballertjes van ’’Groeneweg, de zangverenigingen ”Ons Genoegen”, ”Vox Jubilans” en Zevenhuizens Mannen- en Knapen koor. De twee Oranjeverenigingen. ’’Ontspanning door Inspanning”, de amateurtonelisten. De volleyballende ’’Zevenklappers” en de wandelaars, die er geen twijfel over lieten bestaan of ze worden ’’Sterker door Strijd”. Het ging allemaal zo vlot, spontaan goed georganiseerd, dat het eigenlijk alleen maar wachten was op het mo ment, dat er iets mis zou lopen. Dat kwam onvermijdelijk. En het ver wekte een heerlijke hilariteit. - Redaktie en advertenties: Oranjelaan 9, Waddinxveen, postbus 66, telefoon (01828) 4788 - 4652 (van maan dag t/m vrijdag uitsluitend tussen 9-17 uur). Klachten over bezorging (alleen tussen 8.30-17.30 u.) telefoon 01828-4788. Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdag middag 12 uur. j Mevrouw Merbis-Pols, zestig jaar leidster van de Zondagsschool, wordt aan de koningin voorge steld.

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 1