ft Kwart miljoen zegels bij Koopcentrum Brug z. Plattelandsvrouwen Oud-papier actie M L Br "HZ nr B Camera inruilactie DE BRONZEN ADELAAR Kruiswoordraadsel W 1 WIPPEROEN EN DE ONGELUKSVOGEL Botsingen met zware schade Sporttoernooi Nieuwe acties Herv. Kerk van invalden Sjaak Noteboom fi llr f3 ril 1; v Pagina 2 B Baronesse|Orczy Historische roman 7 j r 1 '7 '3 *7 Drumband Voorwaarts g mms Jx A3 /T- A WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - donderdag 30 mei 1 /J A> SS ta Jl si ia Ji Af Vo f3 ft tro 7>v 73 49. 19. 1. 12. Verticaal 24. 8. 9. Onder de inzenders van de goede a Nog 1 week de heer Van der Heiden,” dat we daar pas na de pinksterdagen aan toe zou den zijn.” een stuk sportiviteit gegeven die me nig niet gehandicapte met bewonde ring moet vervullen. De burgemees ter zei, dat hij met zijn vrouw hier gaarne had vertoefd, terwijl ook de directeur van de gemeentelijke so ciale dienst van Waddinxveen de heer van Steijn met z’n echtgenote aanwe zig was. De heer van der Hooft zegde 14. 15. 16. 26. 30. 34. 36. 37. 40. 41. 66. 68. 69. 40. 41. 42. 44. Mevrouw Van Donk zei de nieuwe zegelactie van het Koopcentrum bij zonder geslaagd te vinden. ”We heb ben al aan een paar Brugreisjes mee gedaan, maar van deze nieuwe actie vind ik het voordeel dat hij perma nent doorloopt, zodat het voor ieder een, ook voor de oudere mensen, aan trekkelijk is om mee te doen.” Waar om mevrouw Van Donk bij het Koop centrum Brug haar inkopen doet, werd aldus kemachtig samengevat: ’’Goede zaken, aardige mensen.” heren Hou en Joe Doe weerhield hem daarvan. ”Ik heb groot nieuws heren!” riep Wipperoen opeens naar be neden. ”De Ongeluksvogel is geen Ongeluksvogel, maar een héél ge woon iemand! Let maar eens op-” Graaf Raaf was sprakeloos, en de anderen ook; wat bezielde Wip peroen? Was het hem soms in z’n bol geslagen? ”’t Is wél een Ongeluksvogel ventje...” bromde Hou Doe. Maar inmiddels was Wipperoen boven 68. ’’Komt u maar mee naar bui ten Ongeluksvogel”, nodigde Wip peroen hem uit. En die was door het wonderlijke gedrag van Wip peroen zo onthutst, dat hij zonder tegenstribbelen meeging. Maar toen graaf Raaf en de anderen bemerkten dat Wipperoen alleen maar de snavel van de Ongeluks vogel had geboeid, begonnen ze luid te protesteren. Graaf Raaf was zelfs van plan bozer te wor den dan hij van plan was, maar de aanwezigheid van de vreemde Brug-voorzitter A. van der Heiden, vergezeld van penningmeester A. de Rooy, bood mevrouw Van Donk een aantal geschenkenbonnen en een fraai boeket bloemen aan. In zijn kor te toespraak maakte de heer Van der Heiden gewag van de grote blijdschap die er bij het Koopcentrum Brug heerste over het feit dat reeds nu de 250.000ste zegel kon worden uitge reikt. ”Wij hadden verwacht,” zo zei WADDINXVEEN Een blij ver raste mevrouw A. K. van Donk- Groot uit de Mauritslaan in Wad dinxveen werd maandagmiddag het plotselinge middelpunt van een korte, feestelijke gebeurtenis bjj het Koop centrum Brug. Mevrouw Van Donk had zojuist in de, wegens verbouwing voorlopige, winkel aan de Kerkweg van brood- en banketbakkerij J. de Graaf uit handen van mevrouw A. M. de Graaf-Lugthart de kwartmiljoen- ste Brugzegel ontvangen, een gelegen heid die het bestuur van het Koop centrum niet onopgemerkt voorbij liet gaan. Dat nu al 250.000 Brugzegels kon den worden uitgereikt is, nu de actie nog geen twee maanden oud is, een onverwachte meevaller voor het Koopcentrum. Binnenkort hoopt men de eerste trekking te houden voor de prijsvragen, die in het kader van deze actie worden gehouden. Bij de Coöpe ratieve Raiffeisenbank werden al honderden zegelkaarten ingeleverd. oplossing worden twee boekenbonnen verloot ter waarde van resp. 7,50 en 5,Inzendingen tot uiterlijk vrij dag 7 juni aan de puzzelredaktie: Oranjelaan 30a, Waddinxveen. 50. liefde (Eng.) 53. 54. 56. 57. 58. 59. 64. 67. plaats in België - "1 et 29. 30. 31. 32. meisjesnaam 35. toe dat hij samen met de heer van Steijn zal zoeken naar een oplossing van de moeilijkheden die enkele deel nemers bleken te hebben bij het ver krijgen van mogelijkheden voor zwemonderricht. Bij het in gebruik nemen van het nieuwe zwembad in Waddinxveen zal hiermede zeker re kening worden gehouden. WADDINXVEEN ■*- De bond van Plattelandsvrouwen heeft haar laat ste avond van dit seizoen gehouden. Nadat de presidente, mw. v.d. Putte- Catsman iedereen en vooral de voor drachtskunstenares van deze avond, mw Diet Bouwknecht uit Den Haag een welkom had geheten, werd de avond geopend met enige liederen van een uitmuntend zingend koortje onder leiding van mw. Riedijk en be geleid door de presidente. Daarna kwam mw. Bouwknecht op het po dium, om een voordracht te verzor gen uit het boek ’’Ada Harris gaat naar New York.” Er werd met genoegen en soms enige ontroering geluisterd naar mw. Bouwknecht, die de humor in het verhaal, afgewisseld met de ernstige ogenblikken boeiend wist te brengen. Na een pauze werd het slot van het verhaal verteld en aan het einde van de avond werd men nog verrast met een kleine operette, gezongen door het koortje. WADDINXVEEN Op het sterk bezette concours in Numansdorp, waar o.a. bekende Bands als Con cordia (Boskoop), Euro-band (Rotter dam), Rijnmond-band (Schiedam) be haalde Voorwaarts Drumband met 156V2 punt in de ie afdeling een 2e prijs. Er dongen 30 corpsen mee. ZEVENHUIZEN In de nacht van donderdag op vrijdag heeft zich vo rige week op de Tweemanspolderweg een ongeluk voorgedaan, waarbij twe personenauto’s zwaar beschadigd werden. Een automobilist uit Berg- schenhoek vloog komend vanaf het zwembad ”De Roerdomp” bij de fa. Dekker uit de bocht en klapte op een in de berm geparkeerde auto van de heer D. de Koning uit Zevenhuizen. De oorzaak zocht de politie in een te hoge snelheid waardoor de bestuur der op het laatste bochtige gedeelte van de Tweemanspolderweg de macht over het stuur verloor. In de auto zaten ook twee meisjes, afkoms tig uit Bergschenhoek en Berkel, die evenals de chauffeur met de schrik vrij kwamen. De avond daarvoor omstreeks half zeven schrok de heer J. Rademaker uit Bleiswijk zodanig dat hij met zijn auto van de Vlietkade in Oud Ver laat afschoot en een geparkeerde auto van de heer L. Dullaard ramde, zo dat beide wagens flink beschadigd werden. De heer Rademaker kwam vanaf de Rottekade en reed met hoge snelheid, toen hij van tegenoverge stelde richting plotseling een vracht auto zag komen. Hij remde hard waardoor de wagen slipte en van de weg afreed. tandeloos zoogdier droom (Fr.) soort vis „Doodvalt... doodvalt?! Die ellendeling is toch niet dood gevallen?” „Gelukkig niet. Ik zou ook niet graag zien, dat zoiets door ons toedoen in mijn huis gebeurde en ik kan daar om begrijpen, dat Crystal blij was, dat De Marmont nog leefde..., zelfs al is hij een verrader. Hij is zo ook al mooi genoeg afgestraft.” „Ach, daar gaat het niet om. De Marmont is niet waard, dat er zoveel woorden aan hem gespendeerd worden. Het hindert mij, dat Crystal mij zo onhartelijk ontvangen heeft. Ik kom levend terug uit die hel en het eerste wat zij mij vraagt is, hoe het met de Britten gaat. Ik vraag een verklaring voor zo’n dwaze houding.” De graaf trok niet begrijpend zijn wenkbrauwen op en keek naar Crystal. „Zij zal daar misschien een goede reden voor gehad hebben,” hitste madame la Duchesse nu venijnig aan. Zij had zich steeds buiten het gesprek gehouden, maar nu voelde zij, dat dit voor Crystal de kans was, in te grijpen. Als zij er nu eindelijk maar duidelijk voor uit dorst te komen, dan wist iedereen tenminste, waar hij aan toe was. Crystal zei niets. Ze keek hem zelfs niet aan. Dit ir riteerde Maurice hevig. Wat bezielde haar toch? Zij had hem nu al verteld, dat hij zeker overspannen was en zij zou het te erg vinden, als De Marmont doodge vallen was. Hij werd het beu. Ze moest maar eens stevi ger aangepakt worden. Het moest nu maar eens uit zijn met die kunsten. Had hij niet alles gedaan, wat er van hem verwacht mocht worden? Had hij niet bovendien zijn fouten opgebiecht? Wat kon er dan nu tussen hen staan..., die Engelsman? Nu, dan moest de aap maar meteen uit de mouw komen. En daarom begon hij drif tig: „Zeg eens, je doet of ik lucht ben en het interesseert mij, of je daar een speciale reden voor hebt. Zoeven heb je mij ook al gezegd, dat je zo genoeg van mijn optreden had...” „Kom er mee voor de dag, Crystal. Je wilde natuur lijk graag weten, hoe onze vriend Clyffurde het maak te,” hielp zij haar nichtje op gang. „Inderdaad,” zei Crystal zacht, „dat wilde ik weten, maar Maurice heeft het alleen over zichzelf”. „Weet hij dan, hoe het mijnheer Clyffurde vergaan is? de kans lijkt mij klein. Of heb je de Engelsman ont moet? Vertel de dames dan gauw je nieuws, Maurice, dan is deze vervelende stemming tenminste voorbij,”zei de graaf, nog altijd niet begrijpend, waarom zijn doch ter hier zo’n belang in stelde. Maurice moest nu wel, of hij wilde of niet. Er was hem op de man af gevraagd, of hij de Engelsman ont moet had. „Ik heb alles voor hem gedaan, wat ik kon,” begon hij zénuwachtig. „Alles voor hem gedaan. Waarom? Is hij gewond? Waar is hij?” huilde Crystal bijna. Zij zag vuurrood en Maurice zag, hoe angstig zij keek. Hij begreep, dat zijn zaak verloren was en daardoor ging zijn liefde haast op hetzelfde ogenblik over in haat. Hoe kon zij? Die handschoenenvent... nu, dan nam ze hem maar! Uit de hoogte begon hij bedaard: „Het leek mij in je te prijzen, dat je zo zeer met ons leger meeleefde. Maar je bijzondere belangstelling voor de heer Clyffurde treft mij niet aangenaam.” „Het is toch beter, wanneer je daar goed van door drongen raakt, Maurice,” vond madame. „Dat begin ik nu ook te begrijpen, madame, en ik zal...” „Wat is er met hem? Vertel het dan toch. Waar is hij?” viel Crystal hem ongeduldig in de rede. „In het Engelse hospitaal, hoop ik.” „Dat hoop je Weet je dat dan niet?” Horizontaal plaats in Zwitserland onbepaald aantal aanw. vnw. WADDINXVEEN Het is reeds traditie geworden dat de Invaliden sportbond in de grote veilinghal te Waddinxveen op Hemelvaartsdag een nationaal tafeltennistoernooi houdt. Aan dit grote toernooi namen niet minder dan 120 invaliden uit het ge hele land deel. De Goudse Loco-burgemeester Mr. Blankert opende het tournooi des morgens en wenste de deelnemers een goede wedstrijdsgeest toe. Maar toen des middags burgemees ter C. A. van der Hooft uit Waddinx veen het tournooi besloot met de prijs uitreiking kon met zekerheid gezegd worden dat de geest goed was geweest Men gaf elkaar geen krimp en in een zeer sportieve sfeer werd hard ge werkt om de bekers te bemachtigen. Jammer is dat te weinig publiek weet van de prestaties die op een dergelijk tournooi worden geleverd. Zeer te recht merkte burgemeester van der Hooft op, dat er vaak te weinig aan dacht bij de pers is voor deze sport manifestaties, waaraan zelfs lands kampioenen deelnemen. Hier wordt Samen met de graaf, legde Maurice De Marmont, die als een hoop vodden onder aan de trap lag, languit in de gang. Jeanne kwam pruttelend met het gevraagde aan dragen. Zij was het met de St. Genis eens, dat er niets aan dat rapalje verloren ging. Zo’n brutale kerel, die het huis binnendrong en dan mademoiselle haast aan randde. Nee, als het aan Jeanne lag, had zij De Mar mont liever een slok zeepsop tussen zijn kaken gegoten. Maar zij voldeed aan het verzoek van mademoiselle en legde De Marmont’s hoofd op het kussen en diende hem, terwijl Crystal zijn hoofd wat ophield, de brandewijn toe. Het werkte onmiddellijk. Victor opende zijn ogen en keek wazig om zich heen. „Jeanne, wil je nu proberen hier zo gauw mogelijk een dokter te krijgen? Dan kunnen wij tenminste van hem verlost raken. Er woont er een hier drie huizen vandaan.” Jeanne had geluk. De dokter kwam direct met haar mee. Intussen had De Marmont al geprobeerd overeind te komen. Nadat hij weer bij gekomen was van de val, dacht hij aan zijn belangrijke opdracht. Hij moest hier weg... nu direct. Maar toen hij probeerde te staan, schreeuwde hij het uit. Het ging niet. Met geen moge lijkheid kon hij op de been blijven. Zijn linkerbeen leek wel gebroken. Even later bevestigde de dokter inder daad dit vermoeden. De Marmont was radeloos. „Ik moet over een kwar tier met de diligence mee,” riep hij wanhopig. „Nu, dat doet u dan maar,” zei de dokter kwaad aardig. Hij had de hele dag al zoveel ellende gezien en helpen lenigen, dat dit gebroken been nu niet bepaald de grootste indruk op hem maakte. „Het been moet gezet en gespalkt worden en als u la ter nog behoorlijk wenst te lopen, dan zult u enige tijd rust moeten houden.” Toen de dokter wilde vertrekken, hield de graaf hem even apart. Hij legde hem uit, dat deze ongewenste gast zijn huis direct moest verlaten. Wilde de dokter hem in zijn rijtuig niet zelf naar het hospitaal vervoeren? De rekening kwam er niet op aan. Zo gebeurde. Tussen de dokter en Maurice de St. Genis werd De Marmont in het rijtuigje gesleept. Even later kwam Maurice weer binnen. „Ziezo, dat is al weer gebeurd,” zei hij tevreden, „dat was waarach tig nog het smerigste karweitje van vandaag!” ”Er zal wel geen vrouw zijn, die gaarne meemaakt, dat er een man voor haar voeten doodvalt,” steunde de graaf zijn dochter onmiddellijk. WADDINXVEEN Door een te kort aan vrachtauto’s kon de actie „oudpapier Geref. Kerk” vorige week niet geheel worden voltooid. Zaterdag 1 juni zal in de wijken die niet zijn afgemaakt, het papier worden opge haald. op de leun.ng van de kasteeltrap geklauterd en begon voetje voor voetje naa- beneden te lopen.Lie- ve help! H«e durfde hij! De Onge luksvogel sloeg van ontzetting zijn handen voor zijn ogen en wil de wel honierd keer roepen: je valt, je val; maar omdat Wippe roen zo slin was geweest zijn sna vel dicht tebinden kon hij alleen maar onvertaanbare piepgeluid jes maken. Maar Wipieroen viel niet... FOTO Passage 143 - Telefoon 2744 Waddinxveen als eerder (afk.) 51. gewicht (afk.) 52. plan 55. trage 58. muziekteken 60. en andere (afk.) 61. gronden aan voeren 62. meisjesnaam 63. netto (afk.) 65. meisjesnaam boom soort gras plaats in Friesland rivier in Rusland 11. zuivelprodukt 13. aanzien 14, betaalplaats 1. 2. 3. 4. behoeftige_ 5. 1- 6. zeilwedstrijd roeiwedstrijd 7. watervogel muziekterm (afk.) |||A 31 5. 9. 10. leger plaats op de Veluwe sportterm (afk.) samenmengen het romeins imperium (afk.) 18. meisjesnaam 20. riviermond 21. beest 23. kippenprodukt bekende motor races (afk.) hard waaien weg gaan 33. behoeftige opera dunne vriendin (Fr.) 38. thee (Eng.) 39. gelijk aan waarde waarmee wij zier soort 43. vogelwoning 45. omlaag 47. vergrotende trap van trots „Mag ik misschien een iets g<regelder verhaal doen?” vroeg Maurice tergend langzaan, „Dat lijkt mij verstandig,” void de graaf. Nu Maurice meende te merkei, dat zelfs Crystal’s va der hem niet steunde, kon hij net nalaten met een ha telijke opmerking te beginnen: „Ik moet zeggen, dat ik mij lijn thuiskomst, voorzo ver ik dit mijn „thuis” dan medde te kunnen noemen, anders voorgesteld had. Maar ii1 plaats van mijn eigen ondervindingen en de nederlaa; van de Corsikaan te vertellen, zal ik trachten U nader bericht te verschaffen over mijnheer... eh... Clyffurdj Uw Engelse relatie. Hij raakte inderdaad gewond, eei hoofd- en een arm- wond, en naar ik vrees een her^nschudding. Wij ont moetten elkaar, nadat ook ik vn mijn paard gestoten was. Wij reden samen in de rioting van Brussel en rustten, ongeveer tien kilometer lier vandaan, langs een bospad, omdat wij beiden te vemoeid waren. Toen ik uitgerust was, bleek uw vriend 10g te slapen. Zijn tu niek was zwaar bebloed, zodat üi vrees, dat zijn wond verergerd is. Hij ijlde waarschijlijk, want hij noemde de naam van... Crystal.” Het deed Maurice pijn, dit te éggen. Maar toch, nu moest alles er maar uit. Het kor hem niet langer meer schelen. o- Ten bate van het Jeugdwerk in Keyna organiseren de Jeugdclubs van de Ned. Herv. Kerk verschillende ac tiviteiten. Naast de oppasdienst wordt er op zaterdag 1 juni een ver- 17. meisjesnaam plaats in Noord-Holland 22. belangstelling 23. titel (afk.) 25. zoals de akten getuigen (Lat. afk.) 27. langzame 28. koningin (Fr.) vruchten leed ruim, royaal deel v.h. kippenhok soort wafel leuk aanstoot geven teken van verdriet 46. kindergroet 48. goud (Fr-) r-r\ /TïS-icf bijwoord vogel vreemde munt persoon wond verbinding ter zake (afk.) maanstand (afk.) 6ó r'! V en slaatjes.

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 2