W oningbouw vereniging Tennisvereniging werd kampioen OPEL REKORD 1968 Bekerwedstrijden I Lezers schrijven Pinkstertoernooi van Be Fair S Vakantieregeling Zevenhuizen I i zn Bijeenkomst van aanvoerders bedrijfsvoetbal Beierse bierpullen FRA-VA-KO’s warenhuizen V akantieregeling Kruideniers Felle oliebrand Vuilnisdienst „Kapellevliegers” I moet hoofd buigen autohandel n.v. 'H II Aaltje Donker en de kunst k I /J doktersdiensten Stormvliegers „De Gouwe” O1 1 o Wedvlucht van „De Sperwer” Pagina 3 H VANAF Voor die prijs koopt u nu al een i Ifl 1*1 HOE? WAT? WAAROM?... CONTACTLENZEN ^BURGERLIJKE STAND I I 1 1 1 ^fNZE> 'p Eikenlaan - leplaan tel. 2401 bgg. 2184 f FLUWELENSINGEL 59a - TEL. 01820-7122 GOUDA 1 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - donderdag 30 mei 1968 'i JK*. 4 A. 1 196, Zevenhuizen A Wat went een mens toch maanden Grit contactlenzen praktisch! Mr. Opticién Contactlensspecialist (foto Sjaak Noteboom) i 1 snel aan alles. Hoe bedoel je? Nou, ik draag al weer enkele 75 ct - 2 stuks 1.30 Leuk voor vader. Van 22 juli t.e.m. 10 augustus: H. Cammeraat, Zuidkade 232 Van 29 juli t.e.m. 10 augustus: D. Kool, Dorpstraat 39 Praktisch Jal Ga daarom ook eens vrijblijvend naar Grit en laat U alles over contactlenzen vertellen, 't Zijn vliesdunne op het traanvocht drijvende kapjes, die o zo gemakkelijk aan te brengen en af te nemen zijn. U voelt er niets van maar ziet er perfect mee. Van 15 juli t.e.m. 27 juli: A. van Eeuwen, Zuidkade 3 J. Asscheman, Kon. Wilhelminapl. 54 N. M. van Rooyen, Dorpstraat 50 G. van Ringelenstein, leplaan 71 K. van Ringelenstein, B. Trooststr. 31. Van 8 juli t.e.m. 20 juli: T. Broer, Dorpstraat 46 A. v.d. Sluijs, Dorpstraat 104 P. v.d. Starre, Piet Heinstraat 1 Van 22 juli t.e.m. 3 augustus: Mej. H. M. Asscheman, Trompstraat 9 C. Voshol, Zuidkade 186 G. Visser, Koordeinde 95 Van 17 t.e.m. 29 juni: G. Lochmans, Kerkweg 141 J. van Triet en Zn., Noordkade 87 en Kon. Wilhelminaplein 45 Van 1 juli t.e.m. 13 juli: G. Bosman, Burgm. Trooststraat 79. Van 24 juni t.e.m. 6 juli: Mevr. N. Koster-Heijns, Dorrekens- -kade 79. WADDINXVEEN De vakantie regeling voor kruideniers 1958 is door B. en W. als volgt vastgesteld: Van 3 juni t.e.m. 15 juni: Albert Heijn N.V., Kon. Wilhelmina- plein 4. Voor beide Pink- de Geus, Pr. Bea- Groentehandel: L. Krijgsman 15 juni 29 juni. (Men kan hier wel terecht, om de benodigdheden te halen). Assurantiebedrtfven: Jac. Markus 6 juni-22 juni; A. Veerman 28 juni-13 juli. ZEVENHUIZEN De vakantiere geling van de winkeliers, aangesloten bij de middenstandsvereniging „Ze venhuizen” is als volgt: Bakkers: A. van Rijs 10 juni-1 juli; T. Koppenol 8-22 juni; B. Meijer en Zn. 1-21 juli; F. Paal 22 juJi-10 au gustus. Tijdens de vakanties bellen de bak kers!. Onze uitschieters Speelgoed, Luxe- en Huishoudelijke Geschenken de Jongs ZEVENHUIZEN Geboren: Maarten Comelis, z.v. A. de Vogel en C. van der Hoek; Maria Gretha, d.v. J. Olieman en G. H. A. Hansman; Jantje, d.v. C. B. Maasland en A. ’t Gilde; Aris Johannes, z.v. A. Verduijn en A. Korver; Comelis Leendert, z.v. J. Lekkerkerk en M. Zonneveld. Ondertrouwd: Frederik Simon Visser en Elizabet Rosbergen. Gehuwd: Willem Oskam en Maria Markus. WADDINXVEEN Dankzij een 6-2 overwinning op medekandidaat Dash ’35 is het eerste team van ten nisvereniging ’Waddinxveen’ zondag kampioen in zijn afdeling geworden. Gedetailleerde uitslagen waren: 1e H.E. - R. Klelst-B. Krul 1-6 4-6; 2e H.E. - A. Spanjer-F. Hissink 6-4 6-3; 1e D.E. - Mej. M. Y. Oei-Mevr. H. Krul 6-1 6-0; 2e D.E. - Mej. A. Koppenaal-Mevr. M. de Visser 4-6 6-4 6-1; H.D. - R. Kleist-A. Spanjer-H. Krul-W. Beumer 1-6 2-6; D.D. - Mej. M. Y. Oei-A. Koppenaal-Mevr. H. Krul-M. de Visser 6-3 6-1; 1e G.D. - Mej. M. Y. Oei-R. KleistMevr. M. de Visser-W. Beu mer 6-4 6-8 6-0; 2e G.D. - Mej. A. Koppenaal- A. Spanjer-Mevr. H. Krul-F. Hissink 6-2 6-4. Het tweede team eindigde door een 5-3 nederlaag tegen Delftse T.B. defi nitief op de onderste plaats. Het der de team eindigde door een 3-2 neder laag tegen ’s-Gravendeel in de mid denmoot. De competitie zal door de resul taten van het le en 2e team een ver lengstuk krijgen. Het eerste team zal op 9 juni waarschijnlijk een selectie wedstrijd moeten spelen. Bij winst zal het op 16 juni een promotiewed strijd moeten spelen tegen een degra- datiecandidaat van de 3e klasse. Het tweede team zal op 16 juni moeten trachten door een overwinning op een kampioen van de vijfde klasse, het 4e klasseschap te handhaven. ZEVENHUIZEN Woensdagmid dag om kwart voor twee werd de brandweer gealarmeerd voor een fel- le oliebrand bij de tuinderij van de a. K. Olieman aan de Knikkelweg. Men had de verwarmingsketel schoon gemaakt en het afval vervolgens in brand gestoken. Binnen korte tijd hing er boven Zevenhuizen een inkt zwarte rookkolom. De dikke olie werd door de hitte steeds dunner, waardoor het brandend oppervalk steeds groter werd en gevaarlijk dichtbij de kassen kwam. De brand weer was het vuur snel meester. Dit is voor de tweede maal binnen een week dat de brandweer uit moest rukken voor een brand bij deze firma. Zondagmorgen was er brand ont- staan in het ketelhuis van de tuinde rij aan het Zuideinde. Waddinxveen - sterdag: Dr. C. A. trixlaan 6, telefoon 2676. WADDINXVEEN De bijeenkomst van aanvoerders - en - of leiders van de elftallen, die uitkomen in de Be- drijfsvoetbalcompetitie wordt gehou den op dinsdag 4 juni om 8 uur in de kantine van de voetbalvereniging „Waddinxveen”. Daar zullen de re gels en richtlijnen gegeven worden om de bedrijfsvoetbalcompetitie zo goed mogelijk te laten verlopen. De oorspronkelijk vastgestelde avond op 5 juni komt hierdoor te vervallen. WADDINXVEEN Doordat Be Fair de eerste ronde doorkwam van de bekercompetitie KNVB met een overwinning op Hazerswoudse Boys en Jodan Boys ook zijn wedstrijd won is het lot zo gevallen dat clubs tegen elkaar uitkomen op zaterdag 1 juni op het terrein van de Boys in Gouda. De wedstrijd vangt aan om 2.30 uur. De andere voetbalclub die bekerde was Moerkapelle, dat tegen Gouda (eerste klasser) uitkwam. In deze wedstrijd waarin Moerkapelle de bo ventoon voerde werd helaas tegen de verhouding in verloren. Alweer een bekerdroom stuk. I het bijzonder op het gebied van de abstractie. Dat is voor de leek ver warrend en er zullen dan ook veel mensen zijn die de mening van me juffrouw Donker delen. Echter, mejuffrouw Donker is be voegd te onderwijzen en het dient misschien aanbeveling voor haar, wat aandacht aan de kunstgeschiedenis te besteden en de hedendaagse kunst vooral eens wat nader te bestuderen, alvorens ongefundeerde en simplis tische meningen over te brengen op onze schooljeugd. Hoogachtend, Annemarie Han-Schooneveldt, Jan Campertlaan 4, Waddinxveen, Tel. 3692. - Beide Pinksterdagen: J. A. Ensing, arts, Dorpsstraat (tel. 01802-204). ZEVENHUIZEN In verband met de komende feestdagen zal het huis vuil op maandag Tweede Pinksterdag niet opgehaald worden. In de plaats daarvan wordt het op dinsdag opge haald. Op donderdag is de regeling weer normaal. Op maandag 3 juni (2e Pinkster dag) zal Be Fair op zijn velden in het Wamaarplantsoen een groot Pink stertoernooi organiseren, met tien standaardelftallen uit de omgeving. Het wordt een zeer sterk toernooi waarin de krachten elkaar niet ver zullen ontlopen, want zowel zater dag- als zondagelftallen doen mee. In poule A spelen behalve Be Fair ook Groeneweg, Haastrecht, Sport- lust (weer teruggekeerd naar de KNg VB), en Waddinxveen. In poule B zitten Floreant (de nieuwe combinatie uit Boskoop), Moerkapelle, RCV, spi rit en WSE. De wedstrijden beginnen om 10.30 uur. en ik kan er al niet meer MOERKAPELLE De woning bouwvereniging ’’Volksbelang” te Moerkapelle wordt op 11 augustus geliquideerd en worden overgeno- men door de gemeente. Zonder hoof delijke stemming of commentaar hebben 19 van de 103 leden het voor stel van het bestuur goedgekeurd. De vereniging die op 3 juni 1913 werd opgericht begon met de bouw van acht woningen aan de Juliana- straat. Het bezit groeide na de 2e oor log snel uit tot 98 woningen met een waarde van ongeveer twee miljoen vier honderd duizend gulden. Bij het vijftig jarig bestaan ontving de voor zitter Alb. Hertog (thans de oudste inwoner) de eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau in Goud. Voor deze vergadering had het be stuur de heer C. J. Koole consulent van de Nationale Woningraad uitge nodigd om de aanwezigen voor te lichten. Het bestuur kwam vrijwillig tot het opheffingsbesluit. Na het overlijden van de heer H. Chr. Verbeek die bijna 25 jaar secretaris-penningmeester van de vereniging was, is men er niet in geslaagd een nieuwe administrateur te vinden. Ook het samenbundelen van de verenigingen in Zevenhuizen en Benthuizen bleek onmogelijk. Een beroepskracht zou nog te duur uitko men. Het bestuur kon de laatste tijd, me de door ziekte, van de voorzitter A. Verwey de administratie niet meer bijbenen waardoor er een grote ach terstand ontstond. Het verificatie bu reau van de vereniging van Neder landse Gemeenten kon mede daar door geen sluitende rapporten meer afgeven. „Als vertegenwoordiger van een organisatie, waarbij alle woningbouw corporaties zijn aangesloten, had ik ZEVENHUIZEN De postduiven vereniging De Stormvliegers heeft afgelopen weekeinde deelgenomen aan een wedvlucht vanaf St.Ghislain. In verband met de toestand in Fran krijk werd niet, zoals aanvankelijk gepland was, gelost in Tergnier. Aan de wedvlucht namen 174 duiven deel, welke om 8.20 uur gelost werden. Zij moesten een afstand van 182 kilome ter afleggen. De eerste duif arriveer de om 11.01.14 uur, wat neerkomt op een gemiddelde snelheid van 1132,60 meter per minuut. De laatste prijs- hebbende duif vloog gemiddeld 793,10 meter per minuut en was daarom om 12.10.09 uur teruggekeerd. De uitslag luidt: M. van Rijk 1, J. Heijkoop 2 7: H. Brands 3 14 17; W. Verschoor 4; J. de Groot 5 10; A. Vente 6; J. P. Breedijk 8; M. Heems- bergen 9; D. Kranenburg 11; W. Timmermans 12 15; J. van den Haak 13; J. Stofberg 16; P. de Beukelaar 18; D. van den Haak 19; E. Strijd- horst 20. buiten, ’t Is ook zo enorm I rnilhA K.TIENDEWEG12,ia.3O33 uUUUA KLEIWEG 108 TEL.6033 het graag anders gewild, maar in dit geval is het onvermijdelijk en moet de vereniging opgeheven worden”,al dus de heer Koole. Omdat het vereiste aantal leden niet aanwezig was, sloot de Voorzit ter de heer Verwey de vergadering en opende deze na een korte pauze. Daarna kwam pas de eerste vraag. ’’Kunnen de bewoners de huizen niet kopen”? De heer Koole legde uit dat dit altijd in het nadeel van de tegen woordige huurder uitvalt. De grond prijzen worden berekend naar de huidige prijs en de huizen worden ge schat door 2 taxateurs. Bovendien vervalt dan de toeslag die het rijk op alle huizen geeft. Na dat het bestuur een serie klachten had moeten aah- horen over het onderhoud van de wo ningen dankte de heer Koole voor het besluit van de vereniging. Het belang van de volkshuisvesting is hiermede het beste gediend. Burgemeester Keijzer noemde de werkers uit het verre en nabije ver leden mensen met spirit. Het is ver drietig, dat er nu een stuk sociaal par ticulier initiatief is komen te verval len. Hij dankte het bestuur voor het vervullen van zijn ondankbare taak, om de woningnood, die nog steeds niet verdreven is, te helpen lenigen. ”De gemeente krijgt er veel werk bij. Uw nieuwe huiseigenaar zal trachten het naar ieders tevredenheid te ver richten,” aldus de burgemeester. R.Z.V. 1-de Gouwe 1 Dames 3-0. De dames zetten de goede start in de zomercompetitie voort. Ook de twee de uitwedstrijd werd in een overwin ning omgezet. Nu won de Gouwe met 3-0 van R.Z.V. 1. De Gouwe nam de leiding door een doelpunt van Wil Rupke, die de bal goed kreeg toege speeld van Joke den Adel (0-1). Even later zorgde Marry van Ringelestein voor de tweede Gouwe treffer na een goede combinatie met Els Boonstop- pel (0-2). De Gouwe verdediging met aan het hoofd Nella Rietveld gaf R.Z.V. geen kans. In laatste instantie was er dan altijd nog Hannie Kloet die goed werk verrichtte. In de 2de helft stelde de Gouwe de zege veilig door een treffer van Wil Rupke nadat Marjo Boers-Lochmans de bal goed had opgebracht (0-3). Naar aanleiding van een artikel over mejuffrouw Aaltje Donker in uw weekblad voor Waddinxveen van 22 mei jl. zou ik gaarne enige opmer kingen willen maken, slechts in het kader van mijn eigen vak. Ik zou mejuffrouw Donker allereerst veel succes en veel geluk toe willen wen sen met haar hobby-academie. Ik maak me echter wel wat bezorgd over haar „besliste standpunten” op het gebied van de beeldende kunst. Een ieder is vrij een standpunt in te nemen en te verdedigen, op welk ge bied dan ook, maar het wordt wat angstig als bepaalde ideeën overge bracht worden op de jongere genera tie als zijnde „de waarheid”. Kinderen van de lagere school zijn gemakkelijk te beïnvloeden en ik vind het kortom bedenkelijk, als hen verteld wordt dat: „het huidige kunstonderwijs is dood gelopen”, „de middelen doel zijn geworden,” „we in Europa uitgepust zijn” ’’Picasso een tragisch vastgelopen ta lent” zou zijn. (Deze laatste opmerking is te vinden in het stencil, dat mejuffrouw Donker liet uitdelen bij de opening van haar tentoonstelling vorig jaar). Dergelijke opmerkingen zijn onge fundeerd en duiden op een totaal on begrip voor de Beeldende Kunst in deze tijd. Deze tijd van welvaart maakt het inderdaad mogelijk, dat ook mensen, die niet vakbekwaam zijn, zich kunnen wagen op het ge bied van de Beeldende Kunst en in De Postduivenvereniging ’’Kapelle vliegers nam deel aan een wedvlucht vanuit Quievrain. Afstand 192 km. In concours waren 148 duiven. De dui ven werden gelost om 6.10 uur. Aan komst eerste duif 9.00 uur, laatste 9.32 uur. Gemiddelde snelheid 1097 meter tot 950 meter per minuut. De prijzen werden als volgt behaald: J. v.d. Linde 1, 3, 4, 9, 20, 23, 24, 29; H. Smaal 2, 21; J. Duivesteijn 5, 19, 34; G. Boutesteijn 6, 32, T. Lamens 7, 15, 18, 25, 27; C. Zweere 8, 13, 19; W. Meijer 10, 16, 30, 33; W. Huizinga 11, A. Uitenbroek 12, 22, 37; B. Hertog 14 31, G. Koole 26, D. den Hertog 28: M. Strijdhorst 35, 36. Inkorven voor Pt. St. Masienie 344 km Donderdag 30 mei vanaf 6.30 uur. I 7.995, Manufacturiers: C. T. v.d. Bogerd 12- 26 juni; Jac. Hogebrug 10-31 juli; P. Voorbrood 15-29 juli. Levenmiddelsbedrijven: H. Overdevest 29 juli-10 augustus. Coiffures: Kapsalon ’’Trudy” 4 juni- 18 juni. H de in deze rubriek geplaatste brie ven vallen buiten de verantwoord Rijk heid van de redactie o de redactie behoudt zich het recht voor brieven (eventueel zonder opgaaf van redenen) te weigeren of te bekorten anonieme brieven worden terzijde gelegd. WADDINXVEEN Uitslag P.V. de Sperwer van de wedvlucht St. Ghislain. Afstand 187 km. Gelost om 8.20 uur. In concours 374 duiven. Aankomst eerste duif 10.57.05 uur; laatste duif 12.12.13 uur. Snelheid eer ste duif 1195.78 m. per min., laatste duif 813.25 m. per. min. De uitslag luidde als volgt: C. A. Bode 1; T. Anders 2 84; E. J. de Jong 3 75 78 93; J. Degenkamp jr. 4 27; J. A. Versloot 5 43 65 72 90; T. den Ouden 6 10 44 85; T. H. Twigt 7 11 58 81; D. Verkade 8 19 32; Gebr. Metselaar 9 14 18 26 42 45 82; P. Bonefaas 12 21 74; A. de Bruyn 13 76 89; L. de Bruyn 15 47 71 79; A. Bonefaas 16 64 70; H. van Dijk en Zn 17 41; D. Heeren 20 30; L. Slootjes 22 24; C. Hofman 23; W. Berkesteyn 25 31 69; P. Vink 28 67 94; C. van Dijk 29 62; S. de Way 33 40; F. Rip 34 36 57 68; L. de Rijk 35; N. van Vliet 37 59 88; H. v. d. Willik 38 60 87; J. W. Fase 39 77; G. Boere 46 49 86; J. C. den Riet 48 73; N. van Buren 50; A. v. d. Graaf 51; P. van Gelooven 52 63; N. L. van der Zijden 53 91; W. Breedijk 54 66; L. den Outer 55 61 80 92; J. W. Fase 56; C. Groenendijk ö3. WADDINXVEEN Ondertrouwd: I. A. A. van den Broek en N. M. Grootendorst; D. van der Graaf en J. Roos. Geboren: Lammegiena, d.v. H. Wilde- boer en L. Oosterhof; Petronella, d.v. T. Hoogendoorn en H. J. van Heezik; Irma, d.v. J. P. de Bruijn en E. van Meerveld; Marcel Adriaan, z.v. A. de Bruijn en R. Vis; Brigitte Josephine Gabriëlle, d.v. J. M. van Beekum en J. A. Gelton; Goverdina Hermine, d.v A. Schiessl en R. J. L. Rooi vink; Peg gy Brigitte, d.v. H. van Katwijk en G. Kleppe; Rosemarie, d.v. A. C. Moser en N. de Heer; Michaël Martinus, z.v. J. J. M. Wicherink en M. T. E. van Loon; Maria Johanna Catharina, dv. A. Versloot en M. C. Gelderblom. Jacqueline Agatha, d.v. H. J. van Noot en R. A. M. Akerboom. Gehuwd: A. J. Ruitenburg en L. Trouwborst; E. M. den Adel en W. v. Prboijen. Overleden: Knaapen, Josephus Fran- ciscus, oud 60 jaar; van Vliet, Jacob Marinus, oud 44 jaar. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: zwarte rubberlaars en sok rode protemonnaie met inhoud, brom- fietstas met broodtrommeltje en ther mosfles, bruine portemonnaie, kin- derstep rood-wit, zwarte tas. Verloren: boekenbon, heren zonne bril, sleutelbos met 5 sleutels, leren bruine motorhandschoenen, badtas met rood gestreept badpak, sleutel hanger met 4 sleutels, bruine porte monnaie met inhoud en betaalpas, doublé dameshorloge merk Lanco, Ronson damesaansteker. Hartelijk verwelkomd door een erehaag van bejaarden komt koningin Juliana bij het raad huis aan.

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 3