SPORT JRT SPOR Triomf voor ,De Gouwe’ Goed voorbeeld waterpolo-toernooi m Geslaagd concours op terrein Reigersburgh Competitie Waterpolodagen Voetbaltrip I I Waddinxveen wint juniorentoernooi SPORT P.V. De Zwaluw Neem óók meeste vissen vangt omdat hii prettig rollen, lekker roken! Wie beweert dat hij steeds de TWIN rookt, overdrijft natuurlijk sterk Duizenden bij autocross OfUUw vissen nu vangt of koopt: neem in elk geval TWIN. U rookt er voortreffelijk van. Pagina 4 ■i fa WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART - donderdag 30 mei 1968 D.W.R. 1-de Gouwe 1 Heren 3-4. Het herenzevental heeft de eerste TWIN is alleen een prima halfaoan shag. Prettig om te rollen, omdat hij lang gesneden is. Lekls r om te roken, omdat hij goed gemengd is. de om oe- de ZEVENHUIZEN Op Hemel vaartsdag bezochten bijna 7000 perso nen de door het fanfarekorps ”De Kleine Trompetter” georganiseerde autocross, welke werd gehouden op een stuk weiland tegenover Garage Schmidt aan de Dorpsstraat. Er ver schenen 30 rijders uit het gehele land aan de start. In vergelijking met vo rig jaar was de cross nu iets minder spectaculair, doordat er toen zelfs een acht-baanscircuit was. den 1-1. Vlak hierna nam H.V.G.B. bij een uitval wederom de leiding 1-2, die zij niet meer uit handen gaven. L.Z.C. 1-de Gouwe 1 Dames 2-5. De dames van de Waddinxveense zwemclub de Gouwe startte goed in de zomercompetitie van de K.N.Z.B. De Gouwe won de uitwedstrijd tegen L.Z.C. in Leiden. Alhoewel L.Z.C. spoedig de leiding nam kwam de Gouwe terug door een afstandschot van Wil Rupke. De zelfde speelster gaat de Gouwe de leiding na een com binatie met Els Boonstoppel. De Gou we kwam zelfs op 1-3 nadat de L.Z.C. kepster mis greep; de wind deed de rest. Na de rust liep de Gouwe ver der uit tot 1-4 via een doelpunt van Els Boonstoppel. De achterhoede gaat weinig kansen weg. Toch lukte het L.Z.C. nog eenmaal te scoren 2-4. Het was Els Boonstoppel die de zege voor de Gouwe veilig stelde door fraai te scoren 2-5. ”De Gouwe” heeft met het le da mes en le heren zevental ook deelge nomen aan de 50ste Utrechtse wa terpolo dagen. De dames startten za terdag met een 2-1 overwinning met een 2-1 overwinning op Z.Y.V. uit Den Bosch. In de eerste periode nam de Gouwe de leiding door een doel punt van Wil Rupke, waarna Els Boonstoppel de Gouwe op 2-0 schoot. In de tweede periode hield de Gou we defensie lang stand, maar moest in de laatste minuut capituleren voor een goede Z.Y.V. aanval (2-1). Door deze overwinning plaatste de Gouwe zith voor de finale. In de finale van Afd. II D dames kwam de Gouwe uit tegen D.O.K. uit Rotterdam. In een slecht gespeelde wedstrijd moest de Gouwe genoegen nemen met de 2e plaats. De D.O.K. dames behaalden een 1-0 overwin ning. De Heren van de Gouwe startten in de eerste ronde tegen Z.C.G. uit Gro ningen. De Gouwe won deze wedstrijd met 5-0. Nadat de eerste periode met een 0-0 stand werd afgesloten nam de Gouwe in de tweede periode de lei ding door een doelpunt van Eef Over dam 1-0. Arie Troost liet de tweede Gouwe treffer noteren 2-0, waarna Jan Kraan uit een strafworp de stand op 3-0 bracht. Bij die strafworp moest de Z.C.G. doelman het water verlaten De Gouwe was toen zo sportief om ook met 6 man verder te spelen. In de laatste periode liep de Gouwe ver der uit door doelpunten van Henny v.d. Bosch en Gijs v.d. Leden. Door deze overwinning plaatste de Gouwe zich voor de volgende ronde. Hierin ontmoette het H.V.G.B. uit Haarlem, dat de Gouwe verassend uitschakelde. Hoewel na de eerste periode de stand nog dubbel blank was, nam H.V.G.B. in de tweede pe riode de leiding via een strafworp 0-1. Even later kreeg de Gouwe ook een strafworp maar deze werd gemist 11572 p.; Golden Lucky, Josephine Kammeraat, IIIV2 p., Roxy, Corine Stein, 111 p. Dressuur meergevorderden (dipl. I) 1. Forester New Moon, Mieke Re- meyn, IO9V2 p.; 2. ex equo: Shamrock Ingrid de Man 109 p.; Punsy of Beech wood, Vincent v.d. Berg, 109p.; Max, Marion van Hom 105p. Springen gevorderden (diploma II). 1. Beatrix, Johan v.d. Breggen, O na barrage 0 strafp. 65; Peer Gynt, Jan Keizers, O na barrage 4 strafp. 70; 3. Meaded Fable, Teuneke Wegeling, O na barrage 7 strafp. 50. Springen vergevorderden. 1. Punshy of Beechwood, Vincent v. d. Berg, O na Barrage O strafp. 75; 2. Georgy, Barbera Glastra v. Loon, O na barrage a strafp. 70; 3 Sheila, Conny Glasbeek, O na barrage O strafp. 65. Bestgaande rij pony. 1. Forester New Moon, Mieke Re- meyn; 2. Oostenbroek Callifoy, Caro- lien v.d. Berg; 3. Offem Diana, Patri cia Meeuwse. B. springconcours in het kader van de N.H.S. winterregeling. 1. Karina, P. Diks; 2. Svenia, Mej C Glasbeek; 3 Winzel, T. Olsmeyer L springconcours. na eenmaal barrage. wedstrijd voor de zomercompetitie gewonnen van D.W.R., in Haarlem. De Gouwe nam spoedig de leiding na dat Gijs v.d. Leden binnen die 4 me ter te zwaar werd gehinderd: de straf worp werd door hem zelf benut (0-1) Even later zorgde Arie Troost met een omhaal voor 0-2. D.W.R. vocht vinnig terug en via Jan Sint kwam het in de eerste periode nog op 1-2. In de twee de periode liep de. Gouwe verder uit. Nadat Eef O ver dam zeer goed spe lend 2 verdedigers naar zich toe had getrokken kreeg Arie Troost de bal vrij voor doel en benutte deze kans goed (1-3). De Gouwe kreeg een voor deel strafworp die door Gijs v.d. Le den werd gemist. De Gouwe kwam toch aan zijn vierde treffer door een doorslag van Arie Troost op een hard schot van Gijs v.d. Leden (1-4). In de derde periode werd er niet gescoord. In de laatste periode werd duidelijk dat enkele Gouwe spelers nog con ditie te kort kwamen. D.W.R. kwam goed terug Jan Sint zag tweemaal kans om te scoren eerst uit een straf worp daarna met een hard schot (3-4) De Gouwe hield echter de laatste mi nuten goed stand en behaalde de vol le winst uit deze eerste wedstrijd. G.Z.C. 4-de Gouwe 2 Heren 1-3. Ook het tweede herenzevental won de eerste wedstrijd voor de zomer competitie. Hoewel de Gouwe sterker was, werd het een moeizame zege. Het was Jan Kraan die de Gouwe de leiding gaf via een strafworp, nadat Piet de Graaff te zwaar was aange vallen. Piet de Graaff gaf de Gouwe een 2-0 voorsprong nadat hij zich goed had vrijgespeeld en beheerst scoorde In de tweede periode kwam G.Z.C. goed terug via een afstands: schot werd het 1-2. De Gouwe ging hierna onrustig spelen het plaatsen werd slechter en ook het schieten ging niet zuiver. Toen Piet v. Rooten met een mooi achterwaarts schot de stand op 1-3 bracht was het zelf vertrouwen terug. Toen was de tijd echter te kort om een grotere overwinning op te bouwen. WADDINXVEEN De dames en heren van „de Gouwe” namen op He melvaartsdag deel aan een toernooi van S.M.A. in het Zuiderparkbad in Den Haag. Zowel de dames als de he ren bleven ongeslagen in dit toernooi en bereikte daarmee de eerste plaats. De dames startten tegen de organi serende vereniging S.M.A. met een overwinning. Na een 1-0 achterstand won de Gouwe met 2-1 door doelpun ten van Wil Rupke en Mary van Rin- gelestein. In de tweede ronde ont moette de Gouwe H.P.C., dat met een 9-0 nederlaag naar de kant werd ge stuurd. De Gouwe dames scoorde er lustig op los Els Boonstoppel 3x, Mar- jo Boers-Lochmans 2x en Wil Rupke 4x. In de laatste rondde speelde de Gouwe tegen W.I.K.. De Gouwe won met 4-0. De doelpunten werden ge maakt door Wil Rupke 2x, Mary van Ringelestein lx en Tannie Noteboom lx. De heren speelden de eerste wed strijd van dit tournooi tegen de west- duitse Kölner Schwimm Verrein „Rhenus”. De Gouwe bleek duidelijk de betere en won met 6-1 door doel punten van Arie Troost 2x, Eef Over- dam2x, Gijs v.d. Leden lx en Leen Sol lx. In de tweede rondde ontmoet te de Gouwe de Bevers. Ook deze wedstrijd leverde weinig problemen op. Het werd een 8-1 zege door doel punten van Eef O verdam 3x, Gijs v. d. Leden 2x, Arie Troost 2x en Leen Sol lx. In de derde en laatste rondde ontmoette de Gouwe de organiseren de vereniging S.M.A., die met 6-1 werd geklopt. De doelpunten kwamen van Jan Kraan 2x, Leen Sol lx, Cees v. Tilburg lx, Gijs v.d. Leden lx en Arie Troost lx. De Gouwe eindigde in dit internationaal waterpolo toer nooi als eerste met 6 punten. De voor hoede scoorde 20x terwijl doelman Henk v. Erk slechts 3x moest vissen. Troost 8 21; P. C. Loendersloot 10 11 41; H. N. van Haren 15 19 24 28 29; D. Oskam 16; Joh. Brans 17 47; J. de Haan 22 26; M. de Zwart 23; P. Groen 27 37; Jac. van Veen 39; K. van Veen 40 44; M. van Leeuwen 45. WADDINXVEEN Het A-elftal van de voetbalvereniging ’’Waddinx- veen” vertrekt op zaterdagmorgen 1 juni om 8 uur per bus naar het Duit se plaatsje Lüdenscheid. Daar wor den gezamenlijk de Pinksterdagen doorgebracht in het kader van de sportuitwisseling met dat plaatsje. Vanzelfsprekend wordt er ook een wedstrijd gespeeld tegen een jeugd- elftal uit Ludenscheid. Niettemin konden de toeschouwers van de gekste capriolen genieten. Reeds in de allereerste ronde verdwe nen twee auto’s in de sloot. De eerste drie manches werden gewonnen door L. v.d. Linden te Zwijndrecht, G. Rietveld te Bergambacht, en J. van Vliet te Nieuwerkerk a.d. IJssel. Twaalf rijders gingen rechtstreeks over naar de halve finale. In twee herkansingsmanches moest worden uitgemaakt welke acht rij ders ook in deze halve finale zouden uitkomen. De winnaar van deze her- kansingsritten waren J. Reijm te Ze venhuizen en G. v. d. Hoeven te Rot terdam. De twee manches in de halve finale werden gewonnen door W. Honkoop te Krimpen a.d. IJssel en G. Severs te IJsselstein. In de finale kwamen tien rijders uit De uiteindelijke winnaar werd J. v. Vliet te Nieuwerkerk a.d. IJssel met zijn snelle X-15. Hij mocht een fraaie wisselbeker in ontvangst nemen. Het meest spectaculaire van de middag was het slotstuk een afval race. Om alles zo bont mogelijk te maken, waren er vele premies uitge loofd. Het fanfarecorps b.v. stelde een premie van 150,- beschikbaar voor degene, die de meeste auto’s in de slo ten kon krijgen. Het was jammer, dat de organisa toren geen rekening bleken te hebben gehouden met de gebruikelijke facili teiten voor de persvertegenwoordi gers, waardoor deze van het kastje naar de muur werden gestuurd alvo rens zij hun werk konden doen. Op Hemelvaartsdag werd door de Stichting Ruiterconcours Waddinx- veen voor het derde achtereenvolgen de jaar een jeugdconcours gehouden onder auspiciën van de N.H.S. en N.P.C. De wedstrijden hadden even als voorgaande jaren plaats op de terreinen van Manege De Reigers burgh, waar naast de prima outilage ook ruim voldoende parkeergelegen heid was. De ideale weersomstandig heden. hadden een groot aantal toe schouwers aangetrokken, hetgeen de sfeer zeer verhoogde. Er werd door de jongelui fel doch sportief gestreden om de ereplaatsen, die vaak met miniem verschil verder veroverd. Nadat ’s morgens de dressuurwed- strijden waren verreden, alsmede het nummer bestgaande rijpony, opende burgemeester C. A. v.d. Hooft om ca. 1.30 uur met een kleine toespraak of- ficiel het springconcours. Na het springconcours voor de po ny’s werd nog een B. springconcours gereden voor grote ruiters met paar den in het kader van de Winterrege ling, waarna aansluitend een L.spring concours werd gehouden. Gezien de enthousiaste uitlatingen van ruiters en publiek was het weer een zeer ge slaagde dag. Uitslagen: Dressur beginnelingen (diploma III). 1. Emigrant, Valentine v.d. Berg, 106p WADDINXVEEN Hemelvaars dag organiseerde de voetbalvereni ging ’’Waddinxveen” een zeer ge slaagde jeugdtoernooi. Niet in de eer ste plaats door de vele deelnemers en toeschouwers, maar ook door het prachtige weer. Er werd in twee poules gespeeld, de wedstrijden duurde 2 x 15 minu ten. In poule A speelden Alphia, Esto, GSV, RVC en Vep. In Poule B behal ve Waddinxveen ook Moerkapelle, Moordrecht, SDZ en Stolwijk. Onder de goed leidende scheidsrech ters werd hard maar zeer sportief ge streden om de ereplaatsen. De uitslagen van poule A waren: Alphia-Esto 0-2; GSV-RVC 1-0; Vep- Alphia 2-1; Esto-GSV 1-1; RVS-Vep 0-2; AlphiaGSV 0-3; Vep-Esto 1-0; RVC-Alphia 1-0; GSV-Vep 1-0 en Esto-RVC 2-1, zodat GSV uit Gouda met de eerste plaats ging strijken en Vep op de tweede plaats beslag leg de. In poule B waren de uitslagen: Moerkapelle-Moordrecht 1-1; SDZ- Stolwijk 4-2; Waddinxveen-Moerka- pelle 2-0; Moordrecht-SDZ 0-2; Stol wijk-Waddinxveen 0-4; Moerkapelle- SDZ 1-1; Waddinxveen-Moordrecht 2-0; Stolwijk-Moerkapelle 0-1; SDZ- Waddinxveen 0-3; en Moordrecht- Stolwijk 3-1, zodat hier de gastheren op de eerste plaats eindigden en SDZ met de tweede genoegen moest ne men. Toen kwam de grote finale van Waddinxveen tegen GSV. Dit werd een overwinning van Waddinxveen zodat de beker in eigen huis bleef. GSV ging met de tweede prijs naar huis, terwijl SDZ in de strijd om de derde plaats tegen Vep eervol als derde ejndigde. Vep kwam op de vier de plaats. Een goed voorbeeld uit het be kende boekje: ”Hoe speelt men 90 minuten mooi en sportief voetbal”, dat was ongetwijfeld de wedstrijd die verleden week gespeeld werd tussen Racing Club Verheul en Waddinxveen- zondag. Deze wedstrijd die qua voetbal en sportiviteit op een hoog plan stond werd uitste kend geleid door scheidsrech ter Dat de uit slag een gelijkspel was (1-1), is maar een bijkomstigheid. Dat er fijn gevoetbald is, dat is hoofdzaak. A.s. donderdag 8 uur speelt RCV weer een fenwedstrijd. Ditmaal tegen Ooievaars uit Den Haag. Deze wedstrijd begint om 8 uur en in verband hiermede is de trai ning vervroegd van 8 uur naar half zeven. WADDINXVEEN P.V. De Zwa luw hield een wedvlucht met oude duiven vanuit Quievrain. Afstand 194 km. Los 6.10 uur. In concours 187 duiven. Aankomst le duif 9-06-32 uur. Aankomst laatste duif 9-56-28 uur. De uitslag luidt als volgt: C. J. Smit 1. (15 min. los), 12 25 33 35 38; O. Boere 2 14 18 34 43; Troost-Tamerus 3 7 13 30 36; C. de Lang 4 32; Vorige week woensdg stapte de heer Eddy den Adel in het huwe lijksbootje met mej. Willy van Prooyen. Aan belangstelling ont brak het hen niet. De heer den Andel die in de jeugdcommissie zit van de voetbalvereniging Wad dinxveen en de pupillenafdeling trainde en tot grote bloei bracht, kreeg hier een uiting van dank baarheid van zijn jongens, waar aan hij uren had gegeven. •tl I In derde periode kreeg de Gouwe wederom een strafworp toegewezen die nu benut werd door Gijs v.d. Le- 2. Shamrock, mej. J. N. Verboom; zonder barrage 2. Karina, P. Diks. ker Girl, Marion Tjelpa, 104 p. Dressuur gevorderden (diploma II). 1. Meadend Fable, Teuneke Wegeling

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 4