Wereldkampioen geeft tips sportvissers voor onze Pinkstertoernooi 9 Instructieboekje Oplossing puzzel Jongerencontact „De Gouwe” wint in Bodegraven Sr SS van „De Gouwe” „De Gouwe” Möy1 Kruiswoordraadsel DE BRONZEN ADELAAR f r jl WIPPEROEN EN DE ONGELUKSVOGEL s BB - W/ Pagina 2 Historische roman Baronesse Orczy \.ty sa 7* W8" Programma w WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART - donderdag 6 juni 1968. EINDE. G 680325 A ri /V to sa \sr Ss só ¥0 fO $6 At A So XX 7* AS Verticaal pluim of broodvlok Als je echt met een werphengel weet om 53. 22. 7^ St Zij vonden Clyffurde nog zwaar in slaap, of beter ge zegd bewusteloos. Want toen zij hem, zo goed en zo kwaad als het ging, met de hulp van de koetsier naar het rijtuig droegen, gaf hij, behalve dan door zijn adem haling, geen enkel teken van leven. Door het voortdu rende schudden van het rijtuig, sloeg hij af en toe zijn ogen even op, maar er was geen sprake van herkenning. Zij brachten hem naar het Engelse hospitaal, waar zijn wonden verzorgd werden en waar hij wegens bloedverlies en een hersenschudding zeker enige weken verpleegd moest worden. Crystal bleef in het ziekenhuis en waakte net zo lang bij hem, tot hij haar eindelijk herkende. „Droom ik, of ben je het werkelijk?” „Je droomt niet, ik ben bij je.” „Ik kan het niet geloven. Waarom ben jij bij me, 55. 58. 59. WADDINXVEEN Zaterdag 8 juni zal het Waddinxveense Jongerencon tact een grote slotavond geven in het gebouw aan de Burg. Trooststraat. De Amsterdamse beroepsband „de ZEN” zal de muziek verzorgen. Deze beat en R en B groep- bekend van radio en T.V.- zal op deze avond de zijn nieuwe plaat ten gehore bren gen. Aanvang 8 uur. Onder de inzenders van de góede oplossing worden twee boekenbonnen verloot ter waarde van resp. 7,50 en 5,Inzendingen tot uiterlijk vrij dag 14 juni aan de puzzelredaktie: Oranjelaan 30a, Waddinxveen. Vrydag 14 juni: 815: R.Z.C. 1-de Gouwe 1 H. Woensdag 12 juni: 830: L.Z.C. 4-de Gouwe 4 H. Ronald Fenger is niet zomaar een van de 750.000 Nederlanders, die op een vrij ogenblikje naar de waterkant trekken om er hun hengeltje uit te gooien. Sinds hij als achtjarig knaapje zijn eerste visje verschalkte heeft hij zijn hart verpand aan het sportvissen. De werphengel, de kunstvlieg en de spinner be heersen sindsdien zijn leven. Ronald Fenger heeft in Stockholm en in Brussel met zijn hengels en molens het wereldkampioenschap ’’casting” behaald. Hij heeft onderhand op zowat alle soorten vis gejaagd, van haaien tot brasems en van zalm tot forel. Al vele jaren heeft hij zijn hobby tot zijn beroep gemaakt, want als professional werper, als visgids en als handelaar in hengelsport- artikelen heeft hij zich een goed bestaan opgebouwd. De laatste tijd ontwik kelt hij een geheel nieuwe activiteit: hij heeft zich ten doel gesteld, het leger sportvissers aan te vullen met vele duizenden mannen (en ook vrouwen), die de hengelsport nog niet hebben ontdekt als kostelijke vrijetijdsbesteding en ontspanning. W ereldkampioen Ronald Fenger geeft van zijn rubberbootje uit aanwijzingen voor de goede hantering van een werp- len ook over de trapleuning naar beneden te lopen. Maar de ziele- poot wilde er niets van weten en begon allerakeligst te piepen en te jammeren, maar na lang soebat ten beklom hij trillend en bevend de steile trapleuning en schuifelde centimeter voor centimeter naar beneden. Iedereen hield angstig zijn adem in, dat ging nooit goed, het was immers een Ongeluksvo gel...? Maar Wipperoen zat het meest in spanning, dat begrijp je! gewonnen door mevr. W. de Jong-van Schail, Zijde 1, Moerkapelle 7,50); en Jolande Oomes, Wald. Pyrmontstr. 8, Waddinxveen 5,—). Horizontaal 1. brievenbesteller 4. bloem 8. hoefdier 12. knaagdier 13. drinkgerei 14. huidblaasje 16. bid (Lat.) 17. uitroep 19. boom 21. masker 23. vrucht 25. laan 27. vreselijke ziekte 29. vogel 31. jongensnaam 33. verplaatste personen (afk.) 34. scout 37. als eerder (afk.) 39. rivier in Nederland 40. filmmaat schappij 41. mannelijk zoogdier 43. jongensnaam 44. aanzien 45. boog (Eng.) 46. boom 47. seconde 49. aanw. vnw. 51. water in Utrecht de onbekende (afk.) land in Europa meisjesnaam vette vloeistof 42. deen; 45. lui; 47. dat; 48. sofia; 50. eco- le; 52. dm; 54. te; 55. pil; 57. r.i.; 58. a.p.; 59. op; 61. rk.; 63. b.m.; 64. knap; 67. etna; 69. ad; 70. page; 71. amen; 72. of. 61. slang 63. verbinding over water 64. voorzetsel 67. meisjesnaam 69. deel v.d. hals 71. lidwoord 72. steen 73. aanw. voornw. 75. meisjesnaam 77. deel v.h. hoofd 79. schelle kreet 81. delfstof 82. meubel 83. man WADDINXVEEN De dames er. heren van ”de Gouwe” wonnen h ar eigen toumooi, op 2e pinksterdag inl het Waddinxveense zwembad. De da mes kwamen hierdoor in het bezit vanl de v.d. Linde wisselbeker, en de he-l ren wonnen de Fa. W. Roskam beker..] Deze bekers werden tijdens het tour-i nooi spontaan aangeboden door de bovengenoemde middenstanders, wel ke geste door het Waddinxveense’ zwembad op hoge prijs werd gesteldi De dames wonnen de eerste wed- strijd met 1-0 van S.N.A. waarna in de tweede wedstrijd tegen Z.C.R. de punten werden gedeeld. In de laatste wedstrijd zegevierde de Gouwe na eer zeer spannende wedstrijd tegen D.W R. met 2-3. Eindstand dames: 1. de Gouwe 5 punten; 2. D.W.R. 4 punten: 3 Z.C.R 2 punten; 4 SNA 1 punt De heren kwamen in het bezit vat I de Roskam wisselbeker door in de eerste wedstrijd te winnen van D.Wl R. met 1-0. De tweede wedstrijd were met 5-1 gewonnen van de Maas. In de laatste wedstrijd ontmoette del Gouwe S.N.A. waar met 6-0 van were s gewonnen. Eindstand heren: 1. de Gouwe 1 f I punten; 2. D.Z.R. 1 3 punten; 3. S.N.AI 1 3 punten; 4 de Maas 1 0 punten. De graaf keek geërgerd en be zorgd tegelijk en wist niet goed wat hij er van moest denken. Ja, Wipperoen had al vaker gelijk ge had. Wipperoen was heus wel pienter, maar als je de verhalen van meneer Otter en Hou Doe en en van die andere vreemde me neer hoorde, dan was het wel de gelijk een verschrikkelijke Onge luksvogel! Terwijl de graaf zo stond te dubben, was Wipperoen druk be zig de Ongeluksvogel over te ha- Het bloed vloog Crystal naar de wagen en zelfs ma dame draaide zenuwachtig op haar stoel. „Waarom noemde hij Crystal’s naam?” vroeg de graaf onnozel. „Omdat hij van haar houdt, beste André,” legde ma dame uit. „Maar waar is hij? Ga toch verder...” smeekte Chrys- tal, „waarom heb je hem niet meegebracht?” „Ik heb hem met moeite wakker gekregen en hij voel de zich te ziek om verder te rijden. Ik heb aangeboden bij hem te blijven, maar hij vroeg mij dringend, naar Brussel te gaan en een ambulance naar hem toe te stu ren. Hij bood zelfs aan, zo ziek als hij was, mij een trap te geven, als ik niet ging.” „En is hij nu afgehaald?” vroeg Crystal opgewonden. „Ik heb bij alle hospitalen geprobeerd, hulp voor hem te krijgen. Na veel zoeken kwam ik in het Engelse hos pitaal, waar een verpleegster mij beloofde de eerstvol gende hulptroep naar hem uit te laten kijken. Daarom zei ik zoeven: ik hoop, dat hij nu in een Engels hospi taal is. Meer inlichtingen kan ik tot mijn spijt niet ver strekken.” „Waar lag hij? Vertel mij precies, waar het is,” riep Crystal zenuwachtig. „Op de grote weg naar Waterloo staat rechts een mijl paal, waar het bos van Soigne begint. Daar begint een bospad, dat evenwijdig aan de grote weg loopt. Op dat pad is hij achtergebleven. Iedere ambulance kan hem daar gemakkelijk vinden.” Crystal luisterde niet langer naar hem, maar liep ge decideerd op de deur af. Haar vader hield haar tegen. „Wat ga je doen, Crystal?” vroeg hij streng. „Ik ga natuurlijk naar hem toe.” „Maar je weet niet waar hij is.” „Dat weet ik nu wel en ik zal wel een rijtuig weten te vinden, dat mij er naar toe brengt. Laat mij er alsje blieft door.” Maar de graaf bleef tussen haar en de deur staan. „Je kunt niet midden in de nacht door Brussel dwa- te gaan kan je van het strand af zo’n honderd meter ver in zee vissen: een droombelevenis voor iedere sportvisser. Als adviseur van een Nederlands sporthuis heeft hij een uitgekiend programma opgesteld voor de begin ners. Een instructieboekje, waarin hij zijn rijke ervaring van vele jaren neerlegde, vergezelt de hengelsets die hij voor pa, voor zoonlief en zelfs voor ma ontwierp. Een wereldkam pioen geeft tips voor sportvissers... niemand behoeft nu meer bang te zijn voor een middag zonder beet... Materiaal-tips. 1. Vernieuw uw lijnen, haken en eventueel dobbers. 2. Controleer de slip van uw werp- molen. 3. Controleer de geleide-ogen van uw werphengel. Vaak veroorzaken in- slijtingen lijnbreuk. 4 Behandel uw vaste (houten) hen- geldelen inwendig met lijnolkie. Het maakt de hengel soepel en krachtig en verlengt zijn levensduur. 5. Bekijk uw schepnet, is het net ver teerd, monteer dan tijdig een nieuw. Visvang-tips. 1. Een luchtige Zeelt rommelt graag in ondiepe en vuile sloten en zwemt langs vaste pa den de z.g. zeeltgangen. Snoek ligt op die plaatsen waar hij goed verscholen is en waar veel prooi (kleine visjes) voorbij zwemt. Dus kruisingen van vaarten en sloten, bredere gedeelten enz. Snoekbaars aast meestal tegen ver hogingen op de bodem omdat daar zijn prooi (kleine visjes) in grote ge tale voorkomt. Paling zwemt vrijwel overal als hij ’’loopt” - vaak worden grotere exem plaren aan een klein dood visje ge vangen. ADVIEZEN. 1. Pas op 1 juli opent het seizoen voor de ’’speciale” hengel. 2. Zorg tijdig voor de benodigde ver gunningen. 3. Vis meenemen betekent minder sport in de toekomst, ook voor uw broeders in Petrus. 4. Pak de gevangen vissen altijd met natte handen beet, anders beschadigt u de beschermende lijmlaag rond het visselijf en... 5. verwijder de haak met een speciaal daarvoor ontworpen instrument: de zgn. hakensteker. Dit pennetje ver wijdert snel en pijnloos de haak uit de vissebek en het voorkomt ook het afschuwelijk martelen, waaraan on- sportievelingen zich schuldig maken. 6. Zet de gevangen zoetwatervis lie ver direct terug in het water. Als u een erg grote vis hebt gevangen kunt u hem beter fotograferen dan meene men. Als u de gevangen vis in een leefnet bewaart, haal het leefnet dan niet telkens uit het water, want be schadigde vissen hebben geen over le- vingskans- 8. Als u toch enkele vissen (bijv, zee vis of een vette baars) mee naar huis wilt nemen voor consumptie, laat de gevangen vissen dan niet zieltogen in een zak of doek, maar dood hen di rect. Aanbevolen literatuur: 2. Vissoorten m ons land; uitg. van de afd. Sport- visserij van het Ministerie van Land bouw en Visserij. 2. Tips voor snortivssers, gratis ver krijgbaar bij Sporthuis Centrum. Verticaal: 1. ta; 2. prei; 3. ge; 4. nor; 6. nel; 7. p.f.8. deel; 9. ut; 11. me; 12. ego; 14. ra; 16. dadel; 18. animo; 20. slak; 21. an; 22. orde; 23. isis; 25. ne; 27. dame; 28. o.a.; 30. rm.; 33. s.o.s; 35. min; 38. glad; 40. offer; 41. slap; 42. duel; 43. enorm; 44. stap; 46. is; 47. de; 49. o.t.; 51. li; 53. mond; 56. iel; 58. amo; 60. pa; 62. keg;-63. bom; 64. st; 65. ka; 66. p.p.; 67. en; 68. Af. De boekenbonnen werden na loting Donderdag 6 juni: 7.30: de Gouwe 3-Suae 2 H; 8.00: dj Gouwe 1-Sedna 1 H. Zaterdag 8 juni 2.30, 300 en 6.00 meter gekleed zweff. men in de Gouwe; 3.30: Nationale km in de Gouwe. zal in juni wonderen kunnen verrich ten voor voorn- en brasem vangsten. 2. Juni is de worm-maand voor kar pers. 3. Maak uw voer luchtig en gebruik het met kleine hoeveelheden. 4. Voorkom het wegzakken van uw schuiflood in de zachte bodem, door er een kurk omheen te lijmen. Het maakt de weerstand voor de vis ge ringer. 5. Vis ook eens op onwaarschijnlijke plaatsen. Vooral Junior vissers van gen vaak grotere vissen, doordat ze de z.g. mooie stekkies niet zien! En bedenk ook eens, dat vissen het water beslist anders zien dan wij.... 6. Gebruik eens een lijnmaat dunner. Lichter vissen betekent vaak meer re- sulaat, doch vooral méér sport. Baars houdt van houten schoeiingen, stenen kanten en dikke kroosdam-, men. Karper treft u vroeg en laat op de dag vaak in ondiep water. Brasem zwemt in scholen, vangt u er één, voer dan wat bij en tracht de vissen op uw stekkie te houden. Voorn houdt zich vaak tegen of zelfs in het riet op. len. Het stikt van de soldaten en de dronken mensen. Ik zeg je, dat je niet kunt gaan.” Maurice was er nu wel van doordrongen, dat Crystal voor hem verloren was. „Mag ik u even storen?” vroeg hij beleefd. „Ik heb een vrij vermoeiende dag achter de rug, moet u weten. Hoe gaarne ik u anders ook van dienst ben, dit keer ben ik niet van plan aan dit dwaze plan mee te werken. Ik ga naar de kazerne om te slapen en ik wens u veel succes!” Hij maakte een kleine buiging en terwijl de graaf ver bouwereerd een stap op zij ging, liep Maurice met drifti ge passen de kamer uit. Met een slag viel de voordeur dicht. Crystal was hierdoor echter niet in het minst van haar stuk gebracht. Met al haar kracht probeerde zij haar vader, die zich weer voor de deur geposteerd had, op zij te duwen. „Crystal, je kunt niet gaan. Ik zal alles doen, wat in mijn vermogen ligt om mijnheer Clyffurde op te laten sporen, maar jij blijft hier.” „Maar je kunt je zuster niet beletten te gaan, waar zij wil,” kwam de stem van madame tussenbeide. „Des te beter, wij gaan samen, tante,” riep Crystal. Op hetzelfde ogenblik drong het ratelend geluid van een rijtuig, dat de straat in reed, in de kamer door. Madame duwde haar broer op zij om te zien, of zij dit rijtuig nog zou kunnen bemachtigen. Tot haar verba zing stopte het vlak voor de deur. Zij sloeg gauw een sjaal om en liep op de koetsier af. „Een officier heeft mij hierheen gestuurd. Ben ik hier terecht bij de Comte de Cambray?” „Een laatste goede daad van Maurice!” juichte ma dame, „stap in, Crystal, dan gaan we op zoek... Doe wat warms aan.” De rest van het verhaal kan kort zijn. De koetsier reed de dames naar de hem opgegeven plek. Bij het bos pad moesten zij, door de koetsier bijgelicht, te voet ver der gaan. 69. ”Kom onmiddellijk hier Wip peroen!” beval graaf Raaf toen hij zonder vallen op de begane grond stond ”Wat had die kinder- a.chtige vertoning te betekenen? Foei je geeft een slecht voor beeld! Straks loopt iedereen langs de trapleuning naar beneden!” ”Ja maar graaf Raaf...” legde Wipperoen uit. ”’t Is zo moeiijk uit te eggen ziet u... Ik bedoeen als u even wacht dan zal ik u al ten zien dat de Ongeluksvogel he lemaal geen Ongeluksvogel is-” WADDINXVEEN De heren van „de Gouwe” namen afgelopen zater dag deel aan een tournooi van B.Z.P. C. in Bodegraven. De Gouwe speelde tegen B.Z.P.C. erI de Maas waarvan met resp. 8-4 en! 8-1 werd gewonnen. De Gouwe speel de twee sterke wedstrijden, vooral del achterhoede en met name Leen Soli was goed op dreef. Ook de voorhoe-l de kwam tot zeer goede combinaties De Gouwe werd dan ook verdiend] eerste in dit door B.ZP.C. 1. de Gouwe 1 4 punten; 2. B.Z.S.PC 1 2 punten; 3 de Maas 1 0 punten. Donderdag 13 juni: 7.90: Gouwe-G.Z.C. b J; 7.30: Gom' 2-OZV. 2 D; 745: ZI.O.S. 3-de Got 1 we 2 H WADDINXVEEN Uitslagen zo mercompetitie waterpolo: A.Z. V. 3; de Gouwe 2 H 0-4; Merwede 2-de Gouwe 3 H 2-5; O.Z.V. 2-de Gouwe i D 7-2; de Gouwe 2-Z.P.S. 2 D 2-2; de Gouwe 4-LZ.C.4 H 1-0; Berkenwoudfl Gouwe J 4-4. (onder protest v.d. Goul we). Zondag 9 juni: 12.00: Heren 1 neeirj deel aan een toernooi: van de Sleutel stad in Leiden. I Dinsdag 11 juni: 7.15: de Gouwe B.Z.S.P.C. 2 D; 7.45: de Gouwe l-<fl Sleutelstad 1 D; 8.15 de Gouwe -9 D.J.K 3 H Crystal? Ben je het heus?” „Knijp mij maar, dan weet je het zeker.” Clyffurde greep haar hand. „Ik geloof het pas, als je mij zoent.” „Dat wil ik graag...” „Blijf je dan altijd bij mij?” „Altijd!” „Ook als ik...” „Ook als je handschoenen koopt.” Ruim drie weken moest Clyffurde in het hospitaal blijven. Crystal was er ook. Als hij sliep, knipte zij ver banden, las anderen voor en maakte zich verdienstelijk. Madame la Duchesse had het in die tijd ook druk, want zij had precies drie weken nodig om de graaf te bewegen, zijn toestemming voor het huwelijk te geven. Vr- Horizontaal: 1. t.p.; 3. gans; 5. knap; 8. du; a. arme; 13. fret; 15. ee; 16 dr; 17 la; 19. a.e.; 20. si; 21. aa; ooi; 24. n.n.; 26. ld; 28. onder; 29. stier; 31. ala; 32. mom; 33. sloe; 34. stom; 36. pro; 37. ion; 39. soms; -3 A A CT 1A ri 4- .A O 4-4 o n z 22. muzikaal drama 24. boom 25. Engels voegwoord 26. gelofte 28. bevel 30. opporren 32. teveel van het goede ontvan gende hebbende 33. zwerven 35. toestand van rust 36. edel 38. plaats in Drente 39. loterijbriefje 42. masker 48. enkele 50. meisjesnaam 52. jongensnaam 54. gevangenis 56. vallei 57. lokspijs 58. boos 60. verdedigings werk 62. unieke 63. verzoek 65. tijdperk 66. uitheems zoogdier 68. verharde huid 70. gewicht (afk.) 72. vreemde munt (afk.) 74. titel (afk.) 76. Frans voegwoord 78. geogr. aanduiding (afk.) 80. voorzetsel 1. dot 2. onder andere (afk.) 3. optocht 4. water in Brabant 5. vorm van ontspanning 6. moesplant 7. ambtshalve (Lat. afk.) 9. jaargetijde 10. bijwoord 11. niet vroeg 13. Noord-Holland (afk.) 15. afstandsmaat (afk.) 18. soort stof 20. glad neerliggend (van haar) - 6 b.) Sjf 69 WW M ij I

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 2