LUCHTHAVEN Financiële positie niet zo gunstig met Bejaarden actief Be Fair gewipt Toernooi Be Fair l Vaderdag Tips! Zevenhuizen Vakantieregeling Moerkapelle verhoogt pijn Gemeentebelastingen V akantieregeling Kruideniers Ambtenaren „Zeer redelijk” 1 in Zonnebloemen op stap I Van Eeuwen ft 1 Gemeentehuis Commissaris opent e Vacantie burgemeester Vergane glorie Pagina 3 Vervolg van pag. 1 Bejaardenreis Extra rit groot vuil te n I a DOKTERSDIENSTEN h WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART - donderdag 6 juni 1968. BIOSCOOP GOUDA je al in P. in WADDINXVEEN ZEVENHUIZEN RAZEND SNEL REAGEREN, GAS GEVEN EN WEGWEZEN MOERKAPELLE A. Opticiên CONTACTLENSSPECIALIST GRIT OPTIEK KORTE TIENDEWEG 12 KLEIWEG 108 GOUDA HOORTOESTELPRACTICUS Donderdag 13 juni hopen de bejaar" den uit Moerkapelle en naaste omge ving op reis te gaan. Het programma is door het comité vastgesteld maar blijft zoals altijd nog een geheim. Meereizen mogen zij die 65 jaar of ouder zijn. Men kan zich deze week opgeven bij de Fa. Kadiks, Dorps straat 30. MOERKAPELLE Op woensdag 12 juni zal er een extra dienst zijn voor het ophalen van groot vuil. Be- drijfsvuil valt hier buiten. Het vuil moet in wegwerpzakken, of dozen aan de weg staan! Van 17 t.e.m. 29 juni: G. Lochmans, Kerkweg 141 J. van Triet en Zn., Noordkade 87 en Kon. Wilhelminaplein 45 WADDINXVEEN De vakantie regeling voor kruideniers 1968 is door B. en W. als volgt vastgesteld: we Van 15 juli t.e.m. 27 juli: A. van Eeuwen, Zuidkade 3 J. Asscheman, Kon. Wilhelminapl. 54 N. M. van Rooyen, Dorpstraat 50 G. van Ringelenstein, leplaan 71 K. van Ringelenstein, B. Trooststr. 31. Van 22 juli t.e.m. 3 augustus: Mej. H. M. Asscheman, Trompstraat 9 C. Voshol, Zuidkade 186 G. Visser, Noordeinde 95 Van 8 juli t.e.m. 20 juli: T. Broer, Dorpstraat 46 A. v.d. Sluijs, Dorpstraat 104 P. v.d. Starre, Piet Heinstraat 1 Van 1 juli t.e.m. 13 juli: G. Bosman, Burgm. Trooststraat 79. Van 22 juli t.e.m. 10 augustus: H. Cammeraat, Zuidkade 232 Van 29 juli t.e.m. 10 augustus: D. Kool, Dorpstraat 39 mt el- Van 3 juni t.e.m. 15 juni: Albert Heijn N.V., Kon. Wilhelmina plein 4. Van 24 juni t.e.m. 6 juli: Mevr. N. Koster-Heijns, Dorrekens- kade 79. Assurantiebedrijven: Jac. Markus 6 juni-22 juni; A. Veerman 28 juni-13 juli. Groentehandel: L. Krijgsman 15 juni 29 juni. (Men kan hier wel terecht, om de benodigdheden te halen) Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur en 18.30 uur Ds. A. Boertje. Ger. Gem.: 9.30 uur: Leesdienst en 18.30 uur: ds. A. F. Honkoop. Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur: ds. D. ter Steege van Santpoort; 19.00 uur: ds. W. L. Heijmans van Boskoop. Kapel a.d. Rotte: 10.00 uur: ds. J. G. van leperen van Katwijk aan Zee; 19.00 uur: ds. H. C. van Itterson van Rhoon. Geref. Kerk: 9.30 uur en 18.30 uur: ds. W van den Bos van Pijnacker. St. Victorkerk RK: zo. 7.15, 9.00; 11.00 ma. t.m. vrij. 7.45 uur; wo. 20 uur; za. 19 uur. Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur: ds. J. Ver- welius, Schoonhoven; 18.30 uur: ds. T. v. ’t Veld. ie ■d de ni: m- 3 2- ■de 2- MOERKAPELLE Burgemeester Keyzer zal van 8 tot 30 juni met va kantie zijn. Wethouder D. v.d. Spek zal de burgemeester vervangen. Q i k. Q. •n LÜ Maak uw keuze uit onze grote sortering Jonge jenever Oude jenever Cognac Brandewijn ZEVENHUIZEN De vakantiere geling van de winkeliers, aangesloten bij de middenstandsvereniging „Ze venhuizen” is als volgt: Bakkers: A. van Rijs 10 juni-1 juli; T. Koppenol 8-22 juni; B. Meijer en Zn. 1-21 juli; F. Paal 22 juli-10 au gustus. Tijdens de vakanties bellen de bak kers :n :n i- ie ol Burgemeester Keyzer was het met deze laatste opmerking volkomen eens. Hij stelde dat de voorgestelde verhogingen (hondenbelasting van WADDINXVEEN De christelij ke sportvereniging Be Fair hield op de velden in het Wamaarplantsoen een pinkstertoernooi waaraan werd deelgenomen in poule A door Be Fair, Groeneweg, Haastrecht, Sport- lust en Waddinxveen en in poule B Florsant, Moerkapelle, R.C.V. Spirit en W.S.E. Er was voor dit toumooi bijzonder veel belangstelling en de organisatie was perfect. Vooral de gasten waren hierover vol lof. De finale tussen Sportlust en Moer kapelle werd door Sportlust gewon nen. Als derde eindigde Groeneweg en vierde werd Florsant. De beker werd door voorzitter H. van den Berg aan de aanvoerder van Sportlust uitge reikt. MOERKAPELLE Met heel veel tegenzin is Moerkapelle’s gemeenteraad vrijdagmiddag akkoord gegaan met het voorstel van B. W. om de gemeen telijke belastingen aanzienlijk te verhogen. Een en ander was noodzakelijk geworden omdat, zoals eerst kortgeleden was gebleken, Moerkapelle er finan cieel veel minder gunstig voorstaat dan men uit de begrotingen over 1967 en 1968 zou kunnen opmaken. De heer S. E. Duursma (Algemeen Belang), die bedragen wilde horen, kon burgemeester I. J. P. Keyzer met moeite het bedrag ’een ton’ ontwringen, het geen sloeg op de tekorten over de dienstjaren ’65 en ’66. Even later klapt de neus open, een transportlift komt voorrijden en het uitladen kan beginnen. Het treintje trekt verder. Langs een eindeloze reeks sportvliegtuigjes, een Beech- craft, de nieuwe verkeerstoren in aanbouw, de grote oude Engelse han gar, waarin van alles wordt gesleu teld en opgeknapt. In een hoekje vóór die hangar, ver drietig, staat daar een machtige DC- 3, eens het prestige vliegtuig van een groot zakenman, luxueus ingericht met privé-bar en al. Het bleek een weinig elegante miskoop. Nu staat het trotse toestel letterlijk te verrot ten, rijp voor de sloop. MOERKAPELLE Aan het on derlinge contact en de gezelligheid wordt tijdens de maandelijkse bejaar denmiddagen grote aandacht besteed Naast het houden van gezelschapspe- len werd dit jaar een wedstrijd geor ganiseerd in het kweken van kamer planten. Tijdens de laatste bijeen komst waarvoor grote belangstelling bestond, werd de uitslag hiervan be kend gemaakt. De eerste prijs was voor Mevr. Hanse. Zij ontving een tulband. Mevr. H. Hertog behaalde de tweede prijs een doos zeep. De derde prijs was voor mej. N. Cammeraat, een kop en schotel. Mej. Hertog tuin- bouwlerares te Waddinxveen had de keuring verricht. Ds. Boertje vertoon de dia’s van de bijeenkomst met de bejaarden uit het rusthuis Souburgh te Waddinxveen. De heer J. de Knegt las het verslag van de bejaardenreis voor. De overige voorstellen gingen vlot onder de hamer door. Bij het voorstel tot verhoging van de ambtenarenbe zoldigingen wees de heer Duursma erop dat een percentage-gewijze ver hoging onredelijk is omdat de hoogst- betaalde er het meest/van profiteert en de laagste betaalde er nauwelijks iets van merkt. De heren G. van Malkenhorst en H. A. van Zwieten werden beëidigd als waarnemend gemeentesecretaris. Burgemeester Keyzer wees in een kort toespraakje op de verantwoor delijkheid van deze taak, waarvan hij hoopte dat hij nooit vervuld zou behoeven te worden... De woning Zijde 16 werd onbewoonbaar ver klaard, terwijl de ontruimingstermij- nen van de onbewoonbaar verklaar de woningen Dorpsstraat 21 en 23 en Herenweg 36 en 38 met een jaar wer den verlengd. In principe werd besloten tot de bouw van een nieuwe openbare lage re school in het plan West. Een voor stel dat geen enkele consekwentie in hield omdat het nog lang niet zo ver is. De raad aanvaardde de statuten WADDINXVEEN Be Fair 1 is zaterdag uit de bekerronde gespeeld door een 4-1 nederlaag tegen Jodan Boys uit Gouda. Direct na het begin bleek al dat Jodan Boys de sterkste papieren had. In de rust stond Be Fair al met 2-0 achter. Ook na de rust was Be Fair in het nadeel. F. Oskam wist weliswaar de stand op 2-1 te brengen, maar dit was voor Jodan Boys alleen maar ’n aan moediging en door te gaan. Het werd hiervoor beloond met een 4-1 over winning. Chr. Afgesch. Gem.: Zuidkade 159 10 uur en 18.30 uur, maandag 10 juni, 19.00 uur: de heer Van der Meer te ’s-Gravenzande. Jehova’s getuigen: 15.30 uur: openb. toespraak; 16.30 uur: Wachttorenstu die. MOERKAPELLE De com missaris van de koningin in Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz., zal op donderdag 15 augustus de officiële opening verrichten van Moerkapelle’s nieuwe ge meentehuis. Al dus werd vrij dagmiddag bekend gemaakt tijdens de raadsvergadering die plaatshad in het oude raadhuis Zondag 16 juni: Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur: ds. J. Koo- le; 18.30 uur: Ds. A. Boertje. Ger. Gem.: 9.30 uur en 18.30 uur: ds. A. F. Honkoop. r. ie 1- >e d. 1- n ie te ■n V. ie ie V. J -d St. Petruskapel RK: 8.30; 11.15; 17.30 uur; di. 7.45; do. 20.00; za. 9.00 en 19.00 uur. In de hangar nog zo’n vergane glo rie, maar dan een van onschatbare historische betekenis: het uitgemer gelde wrak van de Vigeler Storch, waarmee in de oorlogsjaren Sikorsky de stuntpiloot van Hitler, diens mak ker in het kwaad Benito Mussolini uit zijn gevangenschap in de bergen verloste. We gaan weer naar buiten. We hebben alles gezien en het treintje wacht. Nee, toch nog niet alles. Bij de Cessnavliegschool van Hen van Over vest taxiet net het tweelingbroertje van onze PH-KFF weg. Een heel mooi meisje als leerling aan de stuur- knuppel. Driftig komt het toestel van de grond en verdwijnt dan, rank als een sterntje in het ijle blauw van de einder. Happy landings, Cessna, happy landings, mooi meisje! Thalia: Vakantieperikelen met Funés (te) gevolgen A.L. in kleuren. Aanv do, vr. 8.15, za. 2.30, 7.00, 9.15, zo. 3.00, 5.00, 7.00, 9.15 uur, ma. di. wo. 2.30, 8.15 uur. De heer S. E. Duursma (Algemeen Belang), die bedragen wilde horen, kon burgemeester I. J. P. Keyzer met moeite het bedrag ’een ton’ ontwrin gen, hetgeen sloeg op de tekorten over de dienstjaren ’65 en ’66. Men wilde weten waarom eerst nu pas duidelijk was geworden dat Moerkapelle verhoudingsgewijs even armlastig is als vrijwel elke andere gemeente in Zuid-Holland. Het ant woord was heel simpel. Burgemees ter Keyzer noemde een voorbeeld: ”We zitten nu al te werken aan de be groting voor 1969, terwijl de defini tieve cijfers over vorig jaar nog niet bekend zijn. Als we dan een gunstig jaar denken te hebben, dan werkt dat onmiddellijk door op de nieuwe be groting.’ De meeste kritiek op de nota, waar mee B en W. de belasting-voorstellen begeleidden, had de heer Duursma, die vond dat de raad de afgelopen jaren zand in de ogen was gestrooid, dat de nota een weinig-zeggend ver haal was en die wilde weten hoe de gemeente zou gaan bezuinigen. Omdat in de nota ook de noodzaak van uitbreiding van het inwonertal van het doen van grote investeringen aan de orde was gesteld, wilde de heer Duursma weten hoe het met de huisvesting van eigen inwoners was gesteld en welke investeringen dan wel zouden worden gepleegd. De heer J. L. van Heukelingen (PvdA) was in zijn kritiek uiterst mild. Hij 'noemde het voorstel een bittere pil, die voor de inwoners van Moerkapelle slechts gemiddeld een tientje per jaar zal gaan betekenen, maar die hij hen toch liever zolang mogelijk wilde besparen. ”Wat ik wel weet,” zo zei het PvdA-raadslid, ”is dat de hogere overheden er het nodige toe bijdragen dat de gemeen telijke belastingen zo hoog mogelijk worden opgevoerd.” De heer De Knegt (PvdA) was te leurgesteld door het voorstel. ”Bij de begrotingsbehandeling voor de nieu we begroting werd ons nog verteld dat de gemeente financieel zo gezónd was als een visje en nu ineens deze forse verhoging.” De invoering van rioolrechten zag de heer De Knegt voorlopig liever bepaald op 25 in plaats van 35 met het oog op de fi nanciële situatie in veel Moerkapelse gezinnen. De heer Douw (prot.chr.) noemde het voorstel een pijnlijke geschiede nis. Hij vroeg zich af of een en ander het gevolg was van de forse nieuw bouw voor mensen van buiten Moer kapelle. ”Als dat zo is dan ben ik er voorstander van,” zo zei de heer Douw,” het voorlopig maar wat kal mer aan te doen, want anders moet de eigen bevolking het gelag betalen” ’’Heeft discussie over die voorstel ei genlijk wel zin?” zo voor het raads lid D. Bremmer (SGP) zich af. ”A1 deze zaken worden toch van hoger hand uitgemaakt. Als we er niet mee akkoord gaan dan stuurt GS ons de hele boel toch weer terug.” Reünie: Terug uit de hel 14 jaar Van dinsdag t.m. vrijdag wegens vakantie gesloten. Aanvang do. vr. 8.15, za. 300 4.00, zo. 3.00, 5.00-4.00. Zaterdag nachtvoorsteling 11.00 (21 j); Meisjes op het slechte pad. De derde film in de serie van ’’Kei harde” Dyango Westerns Franco Nero in ’’Dyango” de man zonder genade in kl. (18j), za., zo. 7.00 en 9.00 uur. Schouwburg: Do, vr. 20.15 uur: De grote stilte (18j); za. 15, 19, 21.15 uur, zo. 15, 17 uur; wo. 14.30 uur: Mijn naam is pecos (14j). zo. 19, 21.15 uur, ma. 14.30 uur, di., wo 20.15 uur: Frankenstein schiep een vrouw (18j). 10 naar 15; opcenten hoofdsom personele belasting van 150 naar 200; straatbelastingpercentages van 8 en 12 naar 10 en 15; invoering rioolrecht 35 en verhoging van de legeskos- ten) zeer redelijk waren en bij lange na niet voldeden aan de normen van het ministerie, die bijvoorbeeld het rioolrecht op 100 stelden. Dat de eigen inwoners het gelag zouden moeten betalen, betwistte de burgemeester. ”Het is juist zo dat de nieuwe inwoners onze financiële po sitie gunstig beïnvloeden door hogere inkomsten uit het gemeentefonds”. Dat men zich zorgen maakt over de huisvesting van eigen inwoners kon burgemeester Keyzer begrijpen,” maar u weet hoe wij daar zelf tegen over staan.” Dat zo plotseling was gebleken dat de gemeente er niet zo gunstig voorstaat verklaarde de heer Keyzer uit het feit van de natuurlijke achter stand die er is tussen de begrotings behandeling en het verschijnen van de jaarrekening. ”We verwachten o- verigens dat dankzij deze maatrege len de achterstand in 1970 weer is in gelopen,” zo zeide burgemeester. De grote investeringen in de nabije toe komst noemde hij de rioolwaterzui vering, het onderwijs (als gevolg van de Mammoetwet) en de komst van het aardgas. Burgemeester Keyzer zegde toe te willen bekijken op welke manier Moerkapelle eventueel in aanmerking zou kunnen komen voor een aanvullende uitkering uit het ge meentefonds. van de Stichting Bejaardenzorg in de gemeenten Hazerswoude, Benthuizen en Moerkapelle en stelde 500 be schikbaar als bijdrage in het gemeen schappelijk kapitaal. Voorts nam de raad de bezittingen over van de geli quideerde woningbouwvereniging Volksbelang. Bij het voorstel op de juniorencom missie van de voetbalclub Moerka pelle negentig gulden subsidie te ver lenen voor het ontplooien van spor tieve activiteiten van de Moerkapelse jeugd, bleek de heer Bremmer ’met het oog op de financiële toestand’ als enige raadslid tegen. De heer Duurs ma pleitte voor een algemeen subsi diebeleid en burgemeester Keyzer zou de vorming van een verenigingsraad op prijs stellen, die een fonds sticht en daaruit de nodige bijdragen ver schaft. De gemeente zou in dat fonds kunnen bijdragen. Manufacturiers: C. T. v.d. Bogerd 12- 26 juni; Jac. Hogebrug 10-31 juli; P. Voorbrood 15-29 juli. Levenmiddelsbedrijven: H. Overdevest 29 juli-10 augustus. Coiffures: Kapsalon ’’Trudy” 4 juni- 18 juni. Bethel: 9.30 uur: ds. T. v. ’t Veld; 17 uur: ds. A. Boertje, Moerkapelle. Immanuëlkerk: 9.30 uur: dr. A. van Haarlem; 19 uur: jeugdcantatedienst ds. M-L-W-Schoch, Heemstede. Geref. kerk: 9 uur en 10.30 uur: ds. B. Koekkoek; 18.30 uur: ds. F. Spoel stra, Bleiswijk. Herv. Wijkgebouw: 9.30 uur: eerw. heer C. B. van Gils; 18.30 uur: cand. B. Oosterom. voor - rechts - links - achter - afstand scnatten - turen - gluren. Vraag het elke automobilist: WAT EEN INSPANNEND GEDOE! ’k Ben daarom blij, dat ik Grit om raad vroeg. Grit (Mr.Opticiën)steldefeilloosvast waar de schoen wrong. Juister gezegddat de glaasjes haperden: mijn brille- glazen korrigeerden onvoldoendeDAT VERMOEIT DUBBEL» Dank zij Grit, vtmi ik mi] nu fit, (om maar niet te spreken over dat - voorbije - vermoeiende turen). Dinsdag hebben de patiënten van de therapieclub ”De Zonnebloem” weer hun jaarlijks uitstapje gemaakt. Het werd een fijne boottocht over het Brasemermeer en de Kagerplassen naar Avifaund’het riante vogelpark in Alphen a.d. Rijn. Nadat het park was bezichtigd werd in het restaurant een puik diner gebruikt. Op de terugreis werd het helemaal feest toen bleek, dat er een 40-jarig bruidspaar aan boord was. De heer en mevrouw Vente kreeg als feestgeschenk een fraaie plant en op accordeonmuziek brak toen een vrolijke polonaise los. Terug in Waddinxveen werden de uitgaanders keurig met auto’s thuis gebracht. Maar niet voor de heer A. Kersbergen namens allen dr. Oei en wijkzuster Boer bedankt had voor hun gelukkig bijna overbodige -medische assistentie op deze heerlijke trip. (foto Sjaak Noteboom) - - id I Zevenhuizen: J. Tol, Dorpsstraat 12, Bleiswijk (telefoon 01892-2500). Waddinxveen: Th. G. Blom, Kon. Wilhelminasingel 83, tel. 2112. Citroenbrandewijn Citroenjenever Keizerbitter Gin Rum Whisky Wodka Alle flessen leuk verpakt in in zak, tas of doos. Prijzen v.a. 2.65 tot 50.00. Slijterij Wijnhandel Zuidkade 3, Waddinxveen 2 de de u-

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 3