koesterende zon nooit zo nog RAIFFEISENBANK De Raiffeisenbank is goed voor uw geld... èn uw waardepapieren èn uw kostbaarheden WADDINXVEEN spaarbank en alle bankzaken Oranjelaan 42, Tel. (01828) 4566 Koningin Wilhelminaplein 2 Kantooruren: dagelijks van 9-12.30 uur en van 14-16 uur vrijdagavond van 19-21 uur Boottocht in Reis voor ouden van dagen vorstelijk Nieuw feuilleton Vakantieregeling groentehandel en slagerijen daar hoort een Pontiac bij DIPLOMA Zevenhuizen Raadsvergadering J. D€N HAAG Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen (verschijnt elke donderdag) O jS EXAMENS Dank jullie wel Finale Bedrijfsvoetbal ;i Miac tijd juiste tijd Een en al zon F "Wg i' I „Meyendell” Haventocht Want wij kunnen die bewaren ineen safe-loket. Safe gevoel zo’n safe-loket. Voor een gering bedrag per jaar kunt u over zo’n eigen kluis beschikken. Kom eens langs om inlichtingen in te winnen. Koningsmaal Onvergetelijk A -4- i - I 24e JAARGANG - Nr. 1188 DONDERDAG 13 JUNI 1968 Groentehandel: 17 juni t.m. 29: K. Sekeris Kerkweg; 15 juli t.m. 27 juli: W. en S. Zuidkade. V. 14. Rondvraag. «HF Weekblad voor Waddinxveen Slagerijen: 1 juli t.m. 13 juli: C. Koot, Kerkweg; 12 aug. t.m. 24 aug.: W. Sekeris, Dorpsstraat; J. v. Triet, K.W. Plein. Het was geen wonder, dat na deze opwekkende hors d’oeuvre het voor treffelijke diner smaakte als een ko ningsmaal. Tijdens dit diner werd het woord gevoerd door wethouder P. Lips, die namens het gemeentebe stuur warme dank uitsprak aan al diegenen, die ook nu weer honderden dorpsgenoten hebben laten merken, dat zij geen vergeten groep vormen, al zijn ze nog zo oud: dank dus aan deze middenstanders en de vrijwilli ge chauffeurs. Waddinxveen Voor de Waddinx- veense groentehandelaren en slagers is de volgende vakantieregeling vast gesteld: 15 juli t.m. 3 aug.: Bonefaas, Victor- plein; Verbree, leplaan; P. Verbeek P. Heinstraat. 1 juli t.m. 13 juli: C. A. Zwijgers K. W.plein; J. Tol, Kleikade. 29 juli t.m. 10 aug.: de Vos Stations straat. 22 juli t.m. 3 aug: D. Versluis, Kerk weg. 19 aug. t.m. 2 sept.: K. v. Tilburg, K.W. Plein. 8 juli t.m. 20 juli: C. Kerver, Dorp straat. Namens de bejaarden vertolkte de heer Van Helden deze oprechte ge voelens van dank. Twee toespraken, die door de bejaarden met hartelijk applaus werden ontvangen. Toen, toen eindelijk werd het tijd voor de laatste étappe. In uitsteken de stemming ging het via Leimuiden, over Alphen a.d. Rijn en Boskoop te rug naar Waddinxveen. Bij de Noord- kade stonden heel veel mensen om de oude glorie op te wachten. De en thousiaste verhalen waren niet van de lucht. Bij de brug stond de harmo nie ’’Voorwaarts” voor een muzikale groet gereed, bij het dorp was ’’Con cordia” present om een welkom toe te blazen. 10. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor reconstructie van het Begoniaplein (onder meer creëren van parkeergelegenheden.) 11. Voorstel om de toegangs-c.q. uitvalswegen der gemeente te re construeren. 12. Voorstel tot vaststelling van de gemeentebegroting voor het dienst jaar 1968. 13. Voorstel tot vaststelling van be- grotingswij zigingen 2 sept. t.m. 18 sept.: P. C. v Beest, Zuidkade. WADDINXVEEN In de woens dagavond gespeelde wedstrijden voor het bedrijfsvoetbal is de beslissing gevallen. De spanning bleef er tot het einde van de avond in en er werd fel gestreden om de punten. Zaterdag avond om 6 uur begint dan de grote finale. In de finale hebben zich ge plaatst uit poule A: Agrariërs; poule B: Reym en poule C: Houtex. ZEVENHUIZEN De gemeente raad van Zevenhuizen vergadert donderdagavond 20 juni om 7.30 uur over de volgende agenda: Ja toen, toen was het eindelijk af gelopen. En vandaag en nog vele da gen hierna rest een onvergefelijke herinnering aan een magnifieke Be jaardenreis 1968. Dank, middenstan ders, dank chauffeurs, dank ook aan u, dokter Van der Linde en wijkver pleegsters van het Groene Kruis. Het was weer mooi werk. ”De Professor op kattepoten”. Zo heet ons nieuwe feuilleton van de schrijver A. B. Cox. Een dwaas verhaal vol verrassende wendingen. Een professor in de biologie, die heeft uitgedokterd dat het best eens mogelijk zou kunnen zijn om door transplan tatie een dier menselijk ver stand te geven, wordt na zijn dood het proefkonijn van zijn eigen bedenksel. Hij moet met al zijn geleerdheid een tweede leven beginnen als kat. Dat dit denkende, sprekende hoog geleerde poezebeest van het en bizarre avontuur in het andere valt is bij voorbaat wel zeker. Vandaag presenteren wjj u de eerste aflevering van deze ’’Professor op kattepoten” in het vertrouwen, dat u er veel plezier aan zult beleven. Horloger Juwelier I r.;:rkweg 189, telefoon 01828-2077 Daar wachtte in de ongerepte rust van de Wassenaarse duinen, stralend in de zon, de historische uitspanning ’’Meyendell”. Met een gezellig drank je werd daar anderhalf uur genoten van de koesterende zon in een stukje natuurschoon, dat tot de mooisten van ons land behoort. En toen ook hieraan een einde was gekomen was er van naar huis gaan nog geen sprake. Nog lange niet, nog lange niet. Nu ging het via het dorp Wasse naar door de bollenstreek naar Hil- legom. Daar, in het vermaarde res taurant ’’Treslong” zat Nico van den Handel al klaar achter zijn Ham- mond-orgel om de bejaarden met vrolijke muziek welkom toe te roepen Een man, die zijn gasten op juiste waarde wist te taxeren. Hij had een onuitputtelijk repertoire van schla gers uit de oude doos, die - hoe kon het anders - natuurlijk meteen uit volle borst werden meegezongen. Het begon al zo feestelijk door de 1 gulle medewerking van de zon, die I voor deze bejaardenreis al vroeg was 1 opgestaan en tot het einde van de dag een vertroetelende gezelschaps- I dame bleef. Weer waren van alle kanten de I vrijwilligers komen opdagen, die gast- I- vrij hun auto’s beschikbaar stelden I om een comfortabele tocht te garan deren. Toen omstreeks half negen het I startsein klonk kon een stoet worden geformeerd van liefst 89 luxewagens I en een autobus met de inwoners van I het bejaardenhuis. Via de Piasweg ging het in vrolij- ke stemming richting Zevenhuizen. Vandaar via Capelle a.d. IJssel langs I de majestueuze Brienenoordbrug op Rotterdam aan. Daar lag aan de Maasboulevard I parmantig de Spidoboot ’’Erasmus” I gereed om de veteranen uit Waddinx- 1 veen aan boord te nemen. Te Gouda slaagden voor het eind examen ULO van de Prof. Kohn- stammschool te Waddinxveen: J.Min nee, W. Vermeij, G. J. van der Zij den, Inge Besseling, M. Berger, M. Groeneveld, J. Hoogendoorn, A. van Vuuren en Evelyn van Beek, alles te Waddinxveen, en Marry Bergshoeff te Boskoop en J. Braber te Zevenhui zen. Afgewezen twee kandidaten. De examens duren voort. Voor het eindexamen van de Chr. ULO te Waddinxveen slaagden: di ploma A met biologie en midden standsdiploma: Walda Geluk, Nelly den Hertog, Willy Ketting, Henk As- scheman, Ria Asscheman, Elly van Bergen en Adrie de Joode. Diploma A met fysica en wiskunde: Reinder Manusiwa, Henk Schoenma ker, Tony v.d. Smit, Ada van Steijn, Frits Boonstoppel, Wim Buitelaar en Mariska Kessing. Diploma B: Arie van Amerongen, Hans van Berkel, Gert Konijn en Jan v. d. Krans. Voor het eindexamen A van de r.k. Petrus Canisius ULO te Gouda slaagde :Miep Verkley en voor het diploma B.: Lily Wubben, beiden te Waddinxveen. Voor het eindexamen handelsdag- school van het Libanon-lyceum te Rotterdam slaagde: Hen Zwijgers, Waddinxveen. Voor het eindexamen Chr. Detailhandelsvaksehool te ’s- Gravenhage slaagde W. F. Ming, Waddinxveen. Redaktie en advertenties: Oranjelaan 9, Waddinxveen, postbus 66, telefoon (01828) 4788-4652 (van maan dag t/m vrijdag uitsluitend tussen 9-17 uur). Klachten over bezorging (alleen tussen 8.30-17.30 u.) telefoon 01828-4788. Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdag middag 12 uur. daar stonden auto’s en bus weer klaar om de krasse feestgangers ver der te vervoeren naar de volgende verrassingen. Langs een uitgelezen weg ging het op Den Haag aan. Via de nieuwe Haagse woonwijk koos het lint van volgeladen wagens richting Wassenaar. 4. Voorstel tot vaststelling van een structuurplan Rotterdam-oost/Ca- pelle aan den IJssel/Zevenhuizen. 5. Voorstel tot het garanderen van rente en aflossing van leningen, overeenkomstig de bepalingen van de beschikking geldelijke steun ei gen woningen 1968 ten behoeve van de bouw van niet-woningwetwo- ningen in het uitbreidingsplan ’’West”. Tarieven bij contract; tekstadvertenties op aanvraag. Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. te en aflossing van geldleningen aan te gaan door de Stichting Be jaardenhuisvesting Zevenhuizen voor de bouw van een verzorgings tehuis. Abonnement: f 2.12 per kwartaal bij vooruitbetaling; postabonnementen f 6.15 binnen het verspreidigns- gebied en f 11.15 per half jaar voor overig Neder land, exclusief incassokosten. 1. Notulen, ingekomen stukken en mededelingen. 2. Voorstel om het huurcontract met C. Glintmeijer, wonende B. Klinkhamerweg 18, te beëindigen. 3. Voorstel tot afbraak van de pan den Dorpsstraat nr. 177, 179, 181 en 183. Ruim twee en half uur duurde de I toen volgende unieke bootreis door I de Rotterdamse havens met al hun I bedrijvigheid, hun gigantische zee- I kastelen, hun drifitge sleepbootjes. Daarna het Botlekgebied met zijn in dustrieën, raffinaderijen, havenwer ken. Een onvergetelijke impressie van de machtigste zeehaven ter wereld, in alle rust opgedaan op de dekken i van een luxueuze salonboot. Een extra verrassing was het, dat I burgemeester Van der Hooft met zijn echtgenote zijn veteranen op deze I bootreis kwam vergezellen. Eigenlijk veel te gauw werd er al I weer naar de Maasboulevard terug- I gekeerd en af gemeerd. Maar daar- mee was de reis nog niet ten einde. Nog lange niet, nog lange niet. Want 17 en lief baby kindje stuurt zijn Dj portretje en zijn ouders dan ken voor de felicitaties, die zij bij zijn geboorte kregen. Een even eenvoudig als hartelijk antwoord, dat prinses Margriet en mr. Van Vollenhoven ook aan leerlingen van de Waddinxveense kleuter scholen, lagere scholen, ULO- scholen en huishoudschool zon den, op de gelukwensen, die zij van hen mochten ontvangen bij de geboorte van prins Maurits. 6. Voorstel inzake de door W. Vos kuilen gevraagde voorziening te gen een besluit tot weigering van een bouwvergunning. 7. Voorstel om de destijds bij wijze van proef ingevoerde koopavond (op vrijdag) definitief vast te stel len, conform het verzoek van de plaatselijke Middenstandsvereni- ging. 8. Voorstel tot verhoging van de hondenb elasting 9. Voorstel om in principe te be sluiten tot het garanderen van ren- WADDINXVEEN Ruim driehonderd Waddinxveense bejaarden hebben gis teren weer hun dag van het jaar gehad: hun jaarlijks uitstapje, aangeboden door de „Middenstandsvereniging Waddinxveen”. „Uitstapje"? Zeg maar gerust „uitstap’’. Want van alle 37 keer, dat de middenstanders hun op jaren gekomen dorpsbewo ners nu al zo spontaan hebben onthaald uit het resultaat van de St. Nicolaas-actie is het nog nooit zo vorstelijk geweest. Om hun gasten ook iets te laten meevieren van het vijftigjarig bestaan van de vereniging werd als extra attractie een boottocht aan het gebruikelijke programma toegevoegd: een machtig hoogtepunt in een mach tig mooie dag. ‘?.5 klassieke vorm is het kenmerk van elegante dameshorloge. Pontiac ’’°doge! Goud f 169.-, Doublé f 98-, van «iKas MAE RITS IIKT OK-ZK hahtei mm; V <»<»R VXV otxckwbsskh Mtar ne «KjaoonTJR life i

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 1