Groot werk tot goed einde een Europa-cup om eer aan Geslaagde demonstratie NKS-toernooi Camera inruilactie Foto Sjaak Noteboom Finale bedrijfsvoetbal leek wel strijd Fleurige demonstratie deed TOOS Jong geleerd.oud gedaan Klaverjassen 1 r U doet toch ook mee? Geslaagd Onze telefoonnummers Atletiekavond voor jeugd Gesprekskring Ger. Kerk Automaat met sigaretten geroofd O 't' Pagina 10 4788 4652 2620 3880 2935 I - Eir -, WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART - donderdag 20 juni 1968. (foto’s Sjaak Noteboom) T-J Drukkerij, Oranjelaan 9 (Foto Sjaak Noteboom) Boekhandel Verlengd tot 1 juli wegens groot succes Woonhuis F. Veldwijk Woonhuis J. B. Veldwijk Waddinxveen Telefoon 2744 Passage 143 1} Boekhouding, Redactie en Administr. Weekblad voor Waddinxveen en Hollands Hart, Oranjelaan 30a WADDINXVEEN R.K. voetbal vereniging W.S.E. houdt as. zondag onder auspicieën van de N.K.S. afd. Gouda een jeugdtoernooi op haar sportterrein in het Wamaarplantsoen voor spelen van 18 tot 21 jaar. Deel nemende verenigingen zijn Donk, Floreant, Nic. Boys, N.S.V., Soccer Boys, Unio, W.S.E. Aanvang 11.30 uur. WADDINXVEEN Een kleurige stoet trok dinsdagavond door een gedeelte van het dorp: gymnastiekvereniging TOOS, die haar jaarlijkse demonstratie- avond gaf in het kader van de Sportweek. Met de drumband De Cormula’s voorop ging het van het Kon. Wilhelminaplein naar de sportvelden in het Wamaarplantsoen. Be Fair luisterde de Sport weken op met een volleybalde- monstratie op het schoolplein aan de Oranjelaan. Twee da mesteam lieten daar zien hoe veel er wel in de volleybalsport zit. Verspringen groep III: 1. B. Schoen makers 5,50 meter, 2. R. Everbly 5,35 meter en 3. C. Prins 5.05 meter. De jeugdsportdag, een van de ver frissende elementen in de Waddinx- veense sportweken. Honderden scho lieren, die elkaar sportief de loef af steken in kracht, snelheid en behen digheid. Toegejuicht door je vriend jes loop je wat je lopen kan alsof het om Mexicaans goud gaat. En je zet je tanden op elkaar, neemt die aanloop en springt zo ver je springen kunt. Geslaagd te Gouda voor het ULO- examen van de prof. Kohnstamm- school te Waddinxveen: De examens zijn geëindigd. Geslaagd zijn 35 leerl. Afgewezen 2. 80 meter jongens groep I: 1. P. van Swieten 11.5 sec., 2. P. van Everling 11,9 sec. en 3. R. Nolet 12,3 sec. 100 meter jongens groep I: 1. R. Ever bly 12.5 sec., 2. C. Prins 12.8 sec. en 3. J. Droog 13 sec. WADDINXVEEN De uitslag van de in het kader van de Sportweek gehouden klaverjaswedstrjjd luidt: 1. Plantage 5541; 2. Hr. Blaauw 5499; 3. P. v. Kooten 5480; 4. Driessen 5354; 5. R. v. Kooten 5335; 6. M. v. Verwey 5320; 7. F. Heerleen 5129; 8. Mw. den Haan 5078; 9. M. de Graaf 5075; 10. C. v. Kooten 5050; 11. W. Schippers 5040; 12. H. v. Geloven 5034; 14. W. H. Lamers 5020; 13. Hr. Gelderblom 5033. Poedelprijs gemiddelde: 5541 Hoogste plus laagste: 2 IS 3140 8681 is 4340. daan naar huis toe gaan met de we tenschap dat het goede televisiepro gramma voor deze TOOS-demonstra- tie best gemist mocht worden. WADDINXVEEN In het kader van de -sportweek werd maandag avond op de sportvelden in de Oran- jewjjk een atletiekavond voor de jeugd gehouden door de Atlethiek- vereniging 1965. Ondanks de druile rige regen waren er toch nog diverse mensen naar het terrein gekomen om de verrichtingen van de deelnemers en deelneemsters gade te slaan. De atletiekvereniging is in Waddinxveen bijzonder actief en heeft een groot aantal leden. Aan deze wedstrijden konden alle inwoners deelnnen. WADDINXVEEN Het bedrijfsvoetbal is weer ten einde. Op de door zon overgoten terreinen van ’Waddinxveen’ (een zeer goed gastheer) werd op het scherp van de snede gestreden om de wisselbeker. Deze grote trofee - bijna een Europacup zei locoburgemeester Van Tol - was de inzet van een zeer hevig voetbalgevecht dat drie ploegen leverden. Het ging er stevig aan toe'. Allereerst kwamen de Agrarieërs tegen Reym in de wei, maar na een half uur voetbal was de stand nog precies zoals men begonnen was (0-0) 800 meter jongens groep III: 1. R. van Rijs 2,18 min., 2. C. Hoogendoom 2. 20.5 min. en 3. R. Everbly 2.21.5 min. 60 meter meisjes groep I: 1. T. Krech- ting 9,2 sec., 2. T. Goor 9.5 sec. en 3. W. Bijl 9,7 sec. 100 meter meisjes groep HI: 1. A. Krechting 14.2 sec. 60 meter jongens groep 1: 1. F. Rath 8,9 sec., 2. W. v.d. Capelle 9,3 sec en 3. T. Versluis 9.5 sec. De uitslag van de verschillende wedstrijden is als volgt: Verspringen groep I Meisjes: 1. G. Kwaak 3,72 meter, 2. T. Krechting 3,64 meter en 3. T. Goor 3,56 meter. Verspringen groep III Meisjes: 1. A. Krechting 4,14 meter. Verspringen jongens groep I: 1. P. Rath 3.85 meter, 2. B. Rutz 3,80 meter, 3. W. v.d. Capelle 3.60 meter. Verspringen jongens groep II: 1. R. Nolet 4,38 meter, 2. P. Everling 3,92 meter en 3. F. van Swieten 3.68 me ter. Allereerst was het de beurt van Albert Heyn, dat de beker in ont vangst mocht nemen voor de sport- liefste ploeg. Het behaalde 46 punten in de door de scheidsrechters na elke wedstrijd uitgebracfhte rapporten. Toen was het de beurt aan de win naar van poule A; de Agrarieers, de tweede werd Broer. In poule B mocht Reym de eerste prijs in ontvangst mocht nemen terwijl de tweede plaats voor Alblas/De Bruin was. 600 meter jongens groep II: 1. P. van Swieten 1.57 min., 2. C. Versluis 2.01.4 min. en 3. R. Nolet 2.20.9 min. Diploma A met handel en midden stand: H. Appel, T. Bostelaar, J. Roo- derkerk, M. Bostelaar. Diploma A met wiskunde: A. v.d. Berg, J. van Hof wegen, R. Oosterom. Geslaagd aan de Chr. ULO te Wad dinxveen: Diploma A met wiskunde en fysica: Rebecca Witteman, Peter Vliegendhart; Diploma A met Wis kunde en Biologie: Heleen v.d. Hoek, Anneke Roggeveen, Harriët Starre- veld, Albert Alferink, Yvonne Beer, Elly Berghoef; Diploma A met biolo gie en Middenst.dipl.: Nel Konijn, Gerrit Kool, Wim Sliedrecht, Heleen v.d. Spek, Marry de Vos, Trudy de Vries, Huib de Wit; Diploma A met fysica en Middenst.dipl.: Hugo v.d. Linde en Gert Los. In poule C was het Houtex dat voor de eerste prijs in aanmerking kwam en Mulleman voor de tweede. Weer werd toen de aanvoerder van Reym naar voren gehaald om nu de grote beker in ontvangst te nemen, onder luid gejuich van de aanhang. Het was een waardig besluit van een groot gebeuren. Weer was er bedrijfs voetbal geweest, weer was het gelijkt Een en twintig elftallen van Wad- dinxveense bedrijven hebben voor de puntjes gevochten. Zes en zestig wed strijden: het was geen kleinigheid. Zoals het nu ging graag volgende jaar weer. Het is bewezen wederom dat zo’n Bedrijfsvoetbalcompetitie leeft onder de Waddinxveense bevol king maar ook bij de bedrijven. Na dat zaterdag de wedstrijden werden afgelast kon men de hele verdere week bogen op mooi weer. Bij dit alles nog een grote publieke belang stelling: een fijne voetbalweek! ZEVENHUIZEN Maandagavond heeft de gesprekskring van de Geref. Kerk een bijeenkomst gehouden in het jeugdgebouw achter de kerk. De heer S. Bestebreurtje uit Rotterdam sprak over het onderwerp „Hoe be naderen wij buitenkerkelijken”. De heer Bestebreurtje is lid van het de- putaten schap voor Evangelisatie. Hij bracht naar voren dat er voor Zevenhuizen een pracht terrein braak ligt omop de camping kerkelijk werk te verichten. Ook besprak hij het probleem van het achteruit gaan van de kerkgang in de grote steden. Hij meende dat het kerkbezoek gestimuleerd kan worden door nieuwe vormen te kie zen. Tenslotte besprak hij het vraag stuk van het opvangen van christe nen van het platteland in de grote stad. ’„Zit-ie wel, zit-ie niet. Een van ide vele spannende momenten uit het Bedrijfsvoetbaltoernooi, waarin onder zeer grote pu- I blieke belangstelling de elftal- i lien van de Waddinxveense be- I 'drijven tijdens de Sportweken om de hoogste eer streden. (Foto Sjaak Noteboom) U weet het toch nog wel? Za terdagmiddag de Waddinx veense kampioenschappen polsstokspringen en sprietlo- pen. Het wordt een fantastisch gebeuren, dat zijn weerga nog niet kent in ons mooie dorp aan de Gouwe. Het sportweek- comite, dat altijd voor een goe de stunt te vinden is heeft ook dit jaar weer raak geschoten. De gedachte om deze oeroude sport hier nieuw leven in te blazen is werkelijk grandioos. En waar kunt u honderd gul den verdienen op uw vrije za terdag? Het sportweekcomite heeft aan de titel van KAM PIOEN VAN WADDINXVEEN honderd gulden als eerste prijs verbonden. De tweede krijgt veertig en de derde vijf en twintig gulden. Is dat niet het risico van een nat pak waard? Kom op heren, sportlieden of geen sportlieden, maak er een dol gezellige en vooral ’n spor tieve middag van. En voor de mensen die het water te nat vinden of de evenwichtsbalk te lang; kom in ieder geval kijken op de Sniepweg. Het zal geen verloren middag worden. U kunt nog bij de start inschrij ven. Of je moet heel moeilijk handig doen over een evenwichtsbalk en een bruglegger. En wat tenslotte van al die inspanning het resultaat mag zijn, het voornaamste is steeds weer, dat je een fijne sportdag hebt gehad met al je vrindjes en vriendinnetjes. Tijdens de rust, die wel nodig was om een beetje op krachten te komen, werd op het eerste veld een demon stratie Korfbal gegeven, die voor het grootste deel in het water viel door dat de meeste toeschouwers nog ste vig stonden na te kaarten over de af gelopen wedstrijd en al ijverig prog noses stonden te maken. Na een half uur konden de voetbal lers weer aan de gang. Het werd een zeer spannende wedstrijd tussen de Agrarieërs en Houtex. Houtex, dat de gehele wedstrijd sterker was zege vierde tenslotte met 0-2. De kansen van Reym stegen nu. Weliswaar moest men winnen om kampioen te worden, maar iedereen was er wel van overtuigd dat ze het wel zouden halen. Wederom was het de Korfbalvere niging FIT dat zijn kunnen aan het Waddinxveense publiek mocht tonen. Helaas kon men nu ook niet bogen op veel publiek, de kantine trok meer want het was erg warm. Het uur van de waarheid kwam nader. Wie zou zich kampioen mogen noemen van dit op hoog peil staande toernooi? Het werd een slopende strijd tus sen Houtex en Reym. Al van het be gin af begon Reym met harde aan vallen op het doel van Houtex, dat echter met gelijke munt terugbetaal de. Het was Reym dat een voorsprong nam. Een lange pass vanuit de ach terhoede waar keeper Appel zich op verkeek en de middenvoor had geen enkele moeite om de bal in het ver laten doel te werken. Houtex liet het hoofd niet hangen en kort daarna kwam het gelijk doordat de keeper van Reym de bal niet klemvast kreeg na een hard schot, waarna in tweede instantie de bal in het doel werd ge werkt. (1-1). Vanaf dit moment werd het een ver toning, waarin veel te hard werd ge speeld. Het publiek begon zich te roe ren. Kreten van afschuw maar ook van goedkeuring vlogen over het veld. Het begon al in de tweede helft toen de rechtsback van Houtex een handsbal maakt een Reym een straf schop te nemen kreeg en benutte. (1-2) Nu werd het pas echt fel. Iede re meter grond werd betwist. Bij een uittrap van de keeper van Houtex liep een speler van Reym te hinderen. De keeper liep op hem in, maar trof slechts zijn eigen ach terspeler die prompt neerging. De scheidsrechter zag hier een pe nalty in. Een hoop misbaar van de spelers van Houtex en vooral een on sportieve houding van de keeper was het gevolg. Er vielen zelfs klappen. De middenvoor ging achter de bal en schoot naast. De scheidsrechter had een overtreding geconstateerd, de penalty werd overgenomen en ver dween nu hoog over het doel. Na dit incident werd er weer drif tig verder gevoetbald. Houtex kwam nog dicht bij een gelijkmaker maar kon niet slagen. Juichend verlieten de spelers van Reym het veld als on geslagen winnaars. Rondom de geluidswagen hadden zich al veel toeschouwers verzameld voor de prijsuitreiking. Allereerst bracht de voorzitter van het Sport weekcomite hulde aan de heer Ho- geveen en zijn vele medewerkers die vele avonden en veel nachtrust heb ben opgeofferd om dit festijn zo goed mogelijk te laten slagen. Ook werd dank gebracht aan de vereniging die gastvrijheid had verleend. Na deze levende woorden werd het woord ge geven aan de loco-burgemeester Van Tol die in een geestige speech de prij zen uitreikte. Het was een bijzonder fleurig maar vooral ook kleurig gezicht: al die kinderen in hun wit-blauwe tenue’s. Heel velen, ouders maar ook belang stellenden hadden zich al verzameld rond het veld in blijde afwachting van wat komen zou. Nou, dat was geweldig. De ouders konden trots zijn op hun kinderen. Het was een bijzonder leuk schouwspel. Geluk kig werkte het weer ook mede al was de voorspelling niet gunstig. De instructeurs en instructrices be haalden eer van hun werk. Een schoonheidsfoutje hier en daar kon gemakkelijk vergeven worden: het was de volle 100% inzet die het zo fijn maakte. Ook oogsten de dames en heren van TOOS succes met goed uitge- gevoerde oefeningen. Toen aan het eind van de avond de regisseur ieder een bedankte, die aan dit festijn hadden meegewerkt, kon men vol- WADDINXVEEN Onbekenden hebben woensdagnacht omstreeks kwart voor drie de sigarettenauto maat van de heer Van Pinksteren aan de Zuidkade met inhoud en al van de muur gerukt en in een auto meege nomen. Toen de eigenaar, opgeschrikt door het lawaai, wakker werd en naar bui ten keek, zag hij de wagen in de duisternis verdwijnen voordat hij een nummer kon opnemen. De automaat bevatte 45 pakjes sigaretten en on geveer 10,aan wisselgeld. De rijkspolitie heeft de zaak in onder zoek. Tot op heden ontbreekt van de daders elk spoor. -:X Ie na r

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 10