Taptoe met grandioze show Laatste vloermeet in tunnelbouw Beroepen Moerkapelle krijgt nog jaar aardgasnet Befaamd „Ahoy-korps” sluit Sportweken muzikaal af I n fg Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen (verschijnt elke donderdag) Bejaardenreis Anjercollecte Geslaagd A. C. Kraneveld viert dubbel jubileum we SS V DOKTERSDIENSTEN j t '2S de inscheping - i 24e JAARGANG - Nr. 1189 DONDERDAG 20 JUNI 1968 (Foto Sjaak Noteboom) De show, die zaterdag in Waddinx- WADDINXVEEN De grote taptoe, waarmee traditiegetrouw zaterdag avond op het terrein van R.C.Verheul de Waddinxveense Sportweken wor den besloten, wordt dit jaar een evenement van de allereerste orde. Het Sportweekcomité is er in geslaagd het Rotterdamse tamboers- en trompet terkorps „Ahoy’’ voor deze avond te contracteren. Hiermee komt een show band naar Waddinxveen, waarvan de roep en roem tot ver over onze lands grenzen reikt. Tarieven bij contract; tekstadvertenties op aanvraag. Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. J. Klaasesz. Commissaris der Koningin, in de provincie Zuid-Holland Voorzitter van het Anjer fonds Zuid Holland. Redaktie en advertenties: Oranjelaan 9, Waddinxveen, postbus 66, telefoon (01828) 4788 - 4652 (van maan dag t/m vrijdag uitsluitend tussen 9-17 uur). Klachten over bezorging (alleen tussen 8.30-17.30 u.) telefoon 01828-4788. Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdag middag 12 uur. Abonnement: f 2.12 per kwartaal bij vooruitbetaling; postabonnementen f 6.15 binnen het verspreidigns- gebied en f 11.15 per half jaar voor overig Neder land, exclusief incassokosten. veen wordt uitgevoerd, draagt de naam van ”de koperen show”. Zij, is speciaal ingestudeerd naar aanlei ding van het 12,/2-jarig bestaan van het ensemble. Het is nog maar net op de valreep gelukt om deze attractie van Euro pees formaat naar de slotavond van de Sportweken te krijgen: het is het laatste optreden van ’’Ahoy” voor de zomervakantie. Het wordt gegarandeerd een gran dioze finale. Zevenhuizen: J. Tol, arts, dorps straat 12, Bleiswijk (tel. 01892-2500) Waddinxveen: Th. G. Blom, Kon. Wilhelminasingel 83, tel. 2112. Van de O.L.S. Klaas de Vries zijn geplaatst: Op het Chr. Lyceum: Bert van Gent; op het St. Anthonius College: Berna dette Zur-Lage; Op de R.H.B.S.: Ma rianne v.d. Boomen, Hans Eterman, Arie de Groot, Wouter Kleist; Mir jam van Kruistum, Frans Tath, Erik de Ruyter, Hans Tonkens, Inge Zor ge. MOERKAPELLE Ds. A. Boertje ontving een beroep van de Hervorm de Gemeente te Krimpen a.d. Lek in de vacature, ontstaan door het ver trek van ds. J. de Bruin. WADDINXVEEN Ds. B. Koek koek ontving een beroep naar de Geref. Kerk te Ommen. De kerke- raad der Geref. kerk alhier heeft in de vacature ds. J. Snoey, een beroep uitgebracht op D. L. Buitenhuis te Oosterwolde (Fr.). WADDINXVEEN De laatste be tonnen vloermoot voor de tunnelver- binding tussen de Oranjewijk en Groenswaard is dezer dagen gestort. Daarmee is een belangrijke fase af gesloten van de bouw van dit project, waardoor in de nabije toekomst twee vitale wijken van Waddinxveen recht streeks met elkaar worden verbon den. De tunnel, die onder de spoor weg door steekt, gaat een enorme ont lasting betekenen voor het verkeer bij de overweg. In september van het vorig jaar be gon het Spoorwegbouwbedrjjf met de voorbereidende werkzaamheden. In oktober werd de feitelijke bouw aan gevangen. Volgens het bestek moet het gehele plan in januari 1969 wor den opgeleyerd. Maar er zit alle kans in, dat dit eerder gaat gebeuren. „Met een beetje lef en een beetje geluk” - zoals men bjj het Spoorweg bouwbedrjjf zegt - is men een behoor lijke tijd op het bouwschema uitgelo pen. Dit kon onder meer gebeuren, doordat men de tunneldekken buiten het eigenlijke werk heeft gebouwd en met een schuifsysteem ter plaatse heeft aangebracht. In één nacht wer den onder het belangstellend oog van burgemeester Van der Hooft de stalen bekkens verwijderd en de betonnen segmenten ingedrukt. Zo zal het kunnen gebeuren, dat Oranjewijk en Groenswaard him ver binding misschien wel twee maanden eerder krijgen dan men had ver wacht. (foto Sjaak Noteboom) MOERKAPELLE Het gasbui zenloze Moerkapelle zal nog dit jaar aangesloten worden op het aardgas net van Leiden. Dit betekent, dat het gebruik van aardgas voor koken en verwarmen in de woningen tot de mogelijkheden gaan behoren. Nu in Moerkapelle tot op heden een vrij groot gebruik van butagas voor komt, kan ter oriëntering worden ge steld, dat één fles butagas overeen komt met 18 m3 aardgas. Algemeen wordt aangenomen, dat het gasver bruik voor koken in een gezin van 4 a 5 personen per jaar plm. 200 m3 kal bedragen en rond 62,- zal gaan kosten. Indien daarnaast nog een gashaard wordt gebruikt om het be langrijkste woonvertrek te verwar- knen, dan kan het jaarverbruik van zo’n apparaat op rond 1200 m3 wor den geschat. Met het koken mee kost pat ongeveer 227,- per jaar. De gas- yerwarming van het woonvertrek komt derhalve neer op 165,- rond per jaar. be aansluiting op het gasnet wordt, [indien deze niet langer dan 10 meter behoeft te zijn, kosteloos tot stand [gebracht, mits ook gas wordt ver bruikt. Daartoe dient een aanvraag formulier te worden ingevuld, on dertekend en op het gemeentehuis kngeleverd. Door de ondertekening en snlevering verplicht men zich - een len ander is door het college van bur gemeester en wethouders met de Ste- [delijke fabrieken van gas en elek triciteit volledig doorgesproken! - een [waarborgsom van 100,- (ineens of in vier maandelijkse termijnen van 25,-) te betalen. Voor elke betaling [ontvangt men een acept-girokaart. [Na aanvang van de gaslevering kan een gasinstallatie of van gas-ap- fcaraten. Een gasinstallatie die de leidingen fcmvat, die het mogelijk maken in de keuken gasapparaten te gebruiken, [alsmede een gaskachel of gashaard En de woonkamer, aan te sluiten, zal [tegen een eenheidsprijs van f 250,- per woning kunnen worden geleverd. Een meer uitgebreide aanleg zal van zelfsprekend de eenheidsprijs gaan kerhogen. Is de gasleiding naar de keuken reeds aangelegd, dan zal de [uitbreiding met een gasleiding snaar de woonkamer voor de aan- Naast enkele bekende nummers speelt ”Ahoy” meest eigen composi ties. De show, die wordt gebracht, is bijzonder veelzijdig. In zeer snel tem po wisselen bijvoorbeeld foxtrots, rumba’s en negro-spirituales elkaar af. Het Rotterdamse elitekorps heeft een prijzenkast, die uitpuilt van be kers en lauwertakken en plakboeken vol juichende kranteknipsels uit Italië, Duitsland, Zwitserland, Frank rijk, België en natuurlijk Nederland, land. Verscheidene malen werd ”Ahoy” uitgenodigd om aan het wereldbe roemde bloemenfeest van San Remo muzikale luister bij te zetten. Vorig jaar werd zelfs de verre reis naar Agrigento op Sicilië gemaakt, waar de vurige Italianen laaiend enthou siast raakten voor de show, die de muzikanten uit Rotterdam hen voor schotelden. WADDINXVEEN De heer A. C. Kraneveld, directeur van openbare werken en bedrijven, is volgende week veertig jaar in dienst van de overheid, waarvan 25 jaar bij de ge meente Waddinxveen. Ter gelegenheid van dit dubbele jubileum wordt woensdagmiddag 26 juni om 3 uur in het raadhuis een openbare buitengewone raadsverga dering gehouden. Na afloop van deze vergadering is er van half vijf tot half zes een re ceptie, waarop ieder de gelegenheid krijgt de heer Kraneveld en mevrouw Kraneveld-Houweninge te felicite ren. MOERKAPELLE Met bus en een aantal personenauto’s hebben de bejaarden van Moerkapelle een prachtige reis gemaakt. De tocht ging eerst naar Oud-Loos- drecht, waar de koffie stond te wach ten. Voor de middagmaaltijd was Lunteren uitgekozen, waar het zeer goed vertoeven was. Tot aller verras sing voegde hier burgemeester I. J. P. Keijzer, die naar verondersteld werd met vakantie in Zeeland ver toefde, zich bjj het gezelschap, om een deel van de uitgaansdag met zijn bejaarde ingezetenen mede te maken. Na een rit door de Gelderse dreven voerde de reis naar Leersum, waar het diner zich uitstekend liet smaken. Ruimschoots na het aangegeven tijd stip van terugkomst arriveerde een voldaan, maar toch ook wel een ver moeid gezelschap in Moerkapelle. sluiting van een gaskachel voor 130 worden uitgevoerd. De levering van de gewenste gasapparaten zal tegen winkelprijs geschieden. Indien de gasinstallatie door de Stedelijkse fa brieken Leiden is verzorgd, zullen de aparaten kosteloos worden geplaatst en aangesloten. Uiteraard zullen voor de wijziging van schoorsteenkanalen of het maken van rookgasafvoeren, in het algemeen dus bouwkundige voorzieningen, kosten in rekening moeten worden gebracht. Bij gasverwarming door bemiddeling van de stedelijke fabrieken Leiden aangelegd en aangeschaft, kan een reduktie van 200,- worden toege kend. Indien meer gaskachels wor den geplaatst door bemiddeling der fabrieken, is deze instelling bereid een premie van 20% toe te kennen. Uitbreiding gasinstallatie, teneinde meer kachels te kunnen toepassen, alsmede het plaatsen en aansluiten der kachel(s) zijn voor rekening van de verbruiker. Bij toepassing van centrale verwarming geldt eveneens een premie van 200,-; mits acnge- schaft door bemiddeling van de Leid- se Fabrieken. Van dinsdag 18 tot en met zaterdag 29 juni zal in de grote zaal van het Dorpshuis een aantal gasverbruiks- toestellen worden tentoongesteld. Naast de bezichtiging kan men al daar eveneens uitgebreide voorlich ting krijgen. Van maandag tot en met vrijdag kan men des namiddags van 2 uur tot des avonds 9 uur terecht, op de bei de zaterdagen van des voormiddags 9 uur tot des avonds 6 uur. Het korps, dat in 1955 werd op ge richt, heeft 48 leden. Behoudens acht muzikanten, die momenteel met vakan tie ziji, komt "Ahoy” op volle sterkte naar Waddinxveen. Het zal getooid zijn in het gala-uniform met de indrukwek kende hoofddeksels. Als men weet, dat het korps ook nog een standaard- en een zemeruniform heeft, is het wel duidelijk, dat het zaterdagavond in topvorm voor de dag wil komen. De leiding van het tamboers- en trompetterkorps ’’Ahoy” berust bij Wim Hardenbol, die ook de figuur- marsen samenstelde. Veelvuldig luistert ’’Ahoy” de wedstrijden in het Feijenoordstadion op, hetgeen de band wel eens de naam van ’’huisorkest van Feijen- oord” heeft opgeleverd. Van enige binding is echter geen sprake. Het korps wordt alom zo vaak gevraagd, dat het geheel zelfstandig kan blij ven. Weekblad voor Waddinxveen Nu het Anjerfonds Zuid-Hol- land reeds 20 jaar in dit ge west (de gemeenten ’s-Graven- hage en Rotterdam niet mede- gerekend, alwaar eigen Anjer fondsen werkzaam zijn) zijn belangrijke arbeid op cultureel gebied verricht, is het meer dan ooit zaak te zorgen, dat de jaar lijkse Anjercollecte een succes wordt. Gelukkig vertoont de opbrengst van de jaarlijkse col lecte nog steeds een stijgende lijn, zodat ik mij vooralsnog geen zorgen maak, dat het An jerfonds wegens gebrek aan ba ten moet worden opgeheven. In de afgelopen 20 jaar is wel heel duidelijk het belang van het bestaan van het Anjerfonds gebleken: talrijke muziek-, zang-, toneel- en jeugdvereni gingen zijn door het Anjer fonds in staat gesteld hun werk ten behoeve van de gemeen schap in dit gewest voort te zet ten of uit te breiden. Het An jerfonds kan deze steun echter slechts geven, indien het pu bliek bereid is de Anjercollec te naar vermogen te steunen. Evenals vorige jaren zal ook nu weer op of omstreeks de verjaardag - 29 juni - van Zij ne Koninklijke Hoogheid Prins Bernhard deze collecte worden gehouden. Ik weet het: er zijn vele col lecten, waardoor er een zekere collectemoeheid dreigt te ont staan, maar toch zou ik u wil len vragen: steunt de Anjer collecte, zoveel dit in uw ver bogen ligt, opdat het Anjer fonds Zuid-Holland zijn nut tige en zinvolle taak voor de cultuurbevordering in ons ge west kan blijven verrichten, heigeen uiteindelijk in uw ei- f gen voordeel is. 1 i

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 1