Begroting 1968 goedgekeurd uitvalswegen K3 Oplossing puzzel Voor behoud van zoet water: van naar FRA-VA-KO’s Zevenhuizen krijgt betere in- en uitvalswegen 995,- MIELE Kanaal van Waddinxveen Voorburg gewenst MIELE het zuinigst is op Uw wasgoed J I I Kruiswoordpuzzel j n Campingwagen uitgebrand Pagina 3 ~R 7' 77 6' l DE KERKEN NODIGEN omdat BURGERLIJKE STAND' DOKTERSDIENSTEN 4.12.1 warenhuizen Eikenlaan - leplaan tel. 2401 bgg. 2184 Collecte „Sakor” adviseert 1 Hondenbelasting Uitbarsting Begroting 7* 1 1 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART - donderdag 20 Juni 1968. G 680326 WADDINXVEEN 31. t9 Horizontaal ZEVENHUIZEN V i- 83. jong dier MOERKAPELLE Verticaal (afk.) WADDINXVEEN e j j s GEVONDEN EN VERLOREN r ZEVENHUIZEN Miniprijs r van 5.95 als uitschieter nu maar 3.50 Bij 2 stuks 6. ENGELSE KOP- EN SCHOTELS «afmetingen 85 x 61 x 58 cm J 2- p. 6 3 r r WADDINXVEEN De in de ge meente Waddinxveen gehouden col lecte gedurende de periode van 15 t/m 21 april t.b.v. de Samenwerken de Kinderbescherming Organisaties (Stichting ’’Sakor”) gaf een opbrengst van 993,92. Gevonden: wit/geel babyschoentje; gouden zegelring met groene steen, grijze meisjesblazer, bruine porte- monnaie met inhoud. Geboren: Johannes, z.v. W. Lindhout en A. Breedijk; Miranda, d.v. O. Geij- sen en J. de Graaf. Ondertrouwd: Gerrit van Wensem en Maria Willemina Bazen. Ondertrouwd: J. Pattiasina en D. M. Manusama; R. Frankel en J. B. Gu tierrez. Gehuwd: B. J. P. van Rijswijk en A. E. Moerman. "Snelle levering in geheel Waddinxveen en omstreken”. Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur: Kand. J. Willemse, Utrecht; 18.30 uur: Ds. A. Boertje. Ger. Gem: 9.30 en 18.30 uur: ds. A. F. Honkoop. Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur: kand. B. Oosterom; 18.30 uur: ds. J. Langerak, Veenendaal. Herv. wykgebouw: 9.30 uur: ds. B. J. Wiegeraad, Benekom; 18.30 uur:eerw heer D. Scheepmaker, Utrecht. Bethel: 9.30 uur: eerw. heer W. J. de Bruin, Bodegraven; 17 uur: kand. B. Oosterom. Immanuelkerk: 9.30 uur: dr. A. van Haarlem; 19 uur: ds. M. Hanemaayer Alphen a.d. Rijn. Geref. Kerk: 9.30 en 18.30 uur: ds. W. J. Smidt, Voorschoten. Oud Ger.Gem.: Zuidkade 1, leesdiens- ten. Jehova’s Getuigen: 15.30 uur: openb. toespraak; 16.30 uur: Wachttorenstu die. Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur: ds. B. v. d. Wou, Loendersloot; 19.00 uur: ds. P. Hooft, ’s-Gravenhage. Ver.Vrjjz. Herv.: 4.30 uur: dr. J. Buit- kamp, Rotterdam. St. Petruskapel RK: 8.30; 11.15; 17.30 uur; di. 7.45; do. 20.00; za. 9.00 en 19.00 uur. Kapel aan de Rotte: 10.00 uur: ds. J. D. van Hof, Rotterdam. Geref. Kerk: 9.30 uur: ds. J. Bos en 18.30 uur: ds. T. Kamper, Zoetermeer RK kerken: St. Victorkerk: 10.30 uur ma. t.m. vrij. 7.45 uur; wo. 20 uur; za. 19 uur. 1; d f j WADDINXVEEN Dinsdagavond omstreeks half elf is door nog onbe kende oorzaak de campingwagen van de familie Bos aan de Jan Dorrekens- kade volledig uitgebrand. De heer en mevrouw Bos waren bij kennissen aan het kaarten, hun driejarig doch tertje sliep bij buren in een andere wagen. Het vuur greep zo snel om zich heen, dat de vrijwillige brandweer alleen nog maar kon nablussen. Bur gemeester Van der Hooft en wethou der Van Tol waren op het terrein van de brand aanwezig. De familie Bos is voorlopig inge trokken bij vrienden. WADDINXVEEN: J. W. H. Helle man, Kerkweg 222, tel. 2979. Zevenhuizen: J. Tol, Dorpsstraat 12 Bleiswijk, tel. 01892-2500. I- e e- »n B- li t, Li; jn e 1 Als alles volgens plan verloopt, zal in 1969 kunnen worden begonnen met de bouw van het verzorgingste huis, dat 101 bedden krijgt: 82 bedden voor de bejaarden, 9 voor het perso neel, 8 voor zieken en twee voor gas ten. Volgens een zeer globale begro ting zullen de stichtingskosten van het tehuis 2,5 miljoen gulden bedra gen. Verloren: rijbewijs met zwart etui, rood kindersandaaltje, blauw kinder- schoentje, d.blauw jongensjack, voet balshirt geel/zwart, paar zwarte balletschoentjes, nieuwe zwarte he renlaars, bankbiljet, laktas met por- temonnaie met inhoud. ZEVENHUIZEN Hoewel de gemeenteraadsvergadering, die vorige week donderdag te Zevenhuizen werd gehouden, een „begrotingsvergadering” was (de gemeentebegroting over 1968 werd ter goedkeuring voorgelegd), kreeg die begroting minder aandacht dan een ander agendapunt, dat door burgemeester A. van ’t Verlaat „het” punt van de avond werd genoemd. Dat betrof een voorstel van B. en W. tot reconstructie van de toegangs- c.q. uitvalswegen van de gemeente, een plan, waarbij inderdaad vrijwel alle inwoners van Zeven huizen zeer nauw zijn betrokken. ROTTERDAM In de vorige week gehouden voorjaarszitting van de ver enigde vergadering van Schieland - voor het eerst in het nieuwe gemeenlands- huis - heeft de dijkgraaf, Mr. U. G. Schijthuis, nogmaals de aandacht geves tigd op het probleem van de onvoldoende toevoer van zoet water in tijden van grote droogte. Naar hy mededeelde, vrezen Rijnland, Delfland en Schieland dat de Hollandse IJssel alsdan tekort zal schieten als zoetwaterreservoir, ten zij door het rijk bepaalde maatregelen worden genomen om een mogelijke verzilting van de Hollandse IJssel tegen te gaan. Volgens een inmiddels verschenen rapport van het Werkcomité watervoor ziening Midden-West-Nederland zou ter voorziening van Rijnland, Delfland en Schieland van het noodzakelijke zoete water ten behoeve van land- en tuinbouw een aantal waterstaatkundige werken moeten worden uitgevoerd, waarvan de belangrijkste zyn de aanleg van een kanaal van Breukelen naar Bodegraven, ter voorziening van Rijnland van het nodige water uit het Ijssel meer via het Amsterdam-Rynkanaal en een kanaal van Waddinxveen naar Voorburg ter voorziening van Delfland en Schieland. 1. meisjesnaam 4. vrucht 8. hemellichaam 11. soort stoep 13. verhaal 15. ambtshalve (Lat. afk.) 16. moedig 18. hoofddeksel 20. soort struisvogel 22. knaagdier 23. kier 25. groente 27. godheid 29. goud (Fr.) 30. kilowatt-uur (afk.) 32. etcetera (afk.) 34. de mond samen trekkende 36. hij die verlangt 38. liefdegod 40. buts 42. deel v.d. bijbel (afk;) 43. Ned. Televisie Stichting (afk.) 45. plaats op de Veluwe 47. van af (afk.) 48. loshangend jakje 50. drietal 53. voorzetsel 55. lyrisch gedicht 56. Ned. Olympisch Comité (afk.) 58. boom 60. stofmaat 61. hoofddeksel 63. jongensnaam 65. bestuurder 68. klein beetje 70. plaats in Oostenrijk 72. tijdperk 73. woestijn 75. deel v.h. been 76. deel v.e. breuk 79. wind veroorzaken 81. geneesheer 82. Italiaan opera gebouw heel niet mee eens, dat het tehuis door de Stichting zal worden ge bouwd i.p.v. door de woningbouwve reniging ”Ons Begin”. Vrij fel ant woordde de burgemeester hierop, dat de heer Hoogendoorn sinds het tot stand komen van de Stichting maar steeds zijn eigen weg gaat, en niet meer op de vergaderingen is versche nen. ’’Waarom zou het tehuis door één van de partners (de woningbouwve reniging) moeten worden gebouwd?” zo vroeg de heer Van ’t Verlaat. ”U hebt mooi pionierswerk gedaan,” zei hij tot de heer Hoogendoorn, ’’maar niemand van het Stichtingsbestuur staat nu meer achter u.” ’’Omdat die overrompeld zijn”, antwoordde de heer Hoogendoorn daarop boos. Nog bozer toonde zich de heer G. D. van den Broek (VVD), die op hoge toon verklaarde naar huis te zullen gaan, als men doorging met ruzie zoeken. De discussie werd daarop snel beslo ten en de heer Hoogendoorn stemde tegen het voorstel. gemeente Rotterdam tot ruiling van grond aan de Willem Ruyslaan ten behoeve van Schielands parkeerter rein. Tenslotte werd ten behoeve van dijkgraaf en hoogheemraden een pensioenverordening aangenomen. Na de rondvraag sprak de dijk graaf de hoogheemraad J. U. Schilt- huis toe, die op 1 augustus as. zal af treden wegens het bereikt hebben van de 70-jarige leeftijd. De dijkgraaf memoreerde dat de heer Schilthuis 13 jaar lang hoogheem raad is geweest, altijd grote belang stelling voor Schieland had en een zeer goede trait d’ union vormde tus sen het gemeentebestuur van Rotter dam en Schieland. Voor al hetgeen de heer Schilthuis voor Schieland heeft gedaan zegde de dijkgraaf hem hartelijk dank. De heer J. U.-Schilthuis dankte de voorzitter voor zijn vriendelijke woorden en memoreerde de goede sa menwerking tussen de vertegenwoor digers van de gebouwden en onge bouwde eigendommen. Met de leden van het college, de hoofdambtenaren en de verdere ambtenaren was het prettig samenwerken, voor welke sa menwerking hij iedereen hartelijk dank zegde. De voorzitter memoreerde tenslotte dat door de vergadering van hoofd ingelanden, welke aan de verenigde vergadering vooraf ging, een aanbe velingslijst voor een nieuwe hoog heemraad is opgemaakt, waarop Mr. van Dongen als no. 1 voorkomt. Deze aanbevelingslijst zal aan de kroon worden toegezonden. ’’Erkend dealer. Vei lige service: Opleiding van onze monteurs bij de Miele-fabrieken. Deze werken moeten worden uit gevoerd naast die tot vastlegging van de bodem van de Nieuwe Waterweg en de Nieuwe Maas, waardoor een opdringen van het zoute water uit zee zoveel mogelijk kan worden be perkt. Wanneer in het kader ter beteuge ling van de verzilting het nodig zou zijn de Oude Maas af te sluiten, dan moet deze mogelijkheid open blijven. Het belang van het vasteland van Zuid-Holland brengt mee dat alle maatregelen moeten kunnen getrof fen om de verzilting van de bodem tegen te gaan. De vergadering hoorde deze ope ningsrede met belangstelling aan waarna de heer Roelfsema vroeg het hele vraagstuk in een nota neer te rioolwaterzuiveringsinstallatie wordt nog steeds gezien als één van de ur gentste onderwerpen, die aan de orde zijn. Voorts meent de commissie, dat op het kruispunt Burgemeester Beer straat en Dorpsstraat, mede door de uit een oogpunt van welstand ontsie rende brandweergarage annex boven huis, een gevaarlijke verkeerssituatie zal ontstaan. Tijdige maatregelen zullen moeten worden getroffen. Burgemeester Van ’t Verlaat zei het te betreuren, dat de begroting ruim een half jaar te laat was geko men. Hij had er geen aanbiedingsnota bijgedaan, omdat, zo zei hij, zijn nieuwjaarsrede alle zaken op be leidsgebied reeds had omvat. Voorts bood de begroting geen opzienbaren de uitkomst: vrijwel gelijk aan die van vorige jaar. Korte algemene be schouwingen werden gehouden door de raadsleden C. Roos en J. Hogenes (beide PvdA)De heer Hogenes vroeg o.m. naar de mogelijkheden tot plaat sing van een openbare telefooncel, naar een contactblad, waarin het ge meentebestuur zich tot de bevolking kan richten en naar de mogelijkhe den de oude openbare school (zodra er een nieuwe is) als overdekt zwem bad in te richten. Dat laatste zou volgens de burge meester te duur worden. In een con tactblad zei hij niets te zien, omdat men daar toch geen kopij voor zou hebben, en evenmin tijd. De voorlich ting in de pers noemde hij voldoen de. Een voorstel van de heer Hogenes in het briefverkeer van de zijde van de overheid wat meer normale be leefdheidsvormen in acht te nemen, wees de burgemeester af als zijnde ’’ongebruikelijk”. Problemen had de raad met een zaak betreffende een inwoner aan de Moerkapelse Zijde. Deze wil zijn be drijf uitbreiden, en daarbij bouwen op de erfscheiding, terwijl hij daar volgens de wet minstens vijf meter vandaan moet blijven. De raad voel de het voor de betrokkene als een be lemmering in zijn bedrijfsvoering,dat hij aan de gestelde wettelijke eisen moet voldoen. Men stelde dan ook voor de wet maar terzijde te schuiven maar kwam daar weer van terug, toen de burgemeester op de (finan ciële) consequenties daarvan wees. Het punt is uitgesteld tot een volgen de vergadering, de betrokkene daar mee de gelegenheid gevend alsnog een ander bouwplan naar de eisen van de wet in te dienen. Geboren: Maria Johanna, d.v. J. Damstra en M. M. Louis; Robert, z.v. W. F. van der Vaart en G. J. de Bruin Maria Hendrika, d.v. G. J. Vonk en T. C. M. van Houweling; Jesca Maria Jacoba Elisabeth, d.v. L. M. J. van Loo en E. W. A. M. Cloodt; Susan Gertrudis, d.v. F. B van der Heijden en D C. M. G. Buijs; Jolanka Ca tharina Elisabeth, d.v. A. van Woe- rekom en H. E. Blaauw; Cornells, z.v J. H. van den Berg en H. Bras; Nan cy, d.v. P. Verboom en I. M. Oostrom; Emmy, d.v. W. J. M. Gouw en G. v. d. Ham; Amber Ingrid, d.v. R. R Nee- leman en R. Sluiter. Een voor hondenbezitters onaange naam raadsbesluit is de verhoging van de hondenbelasting per 1 janu ari 1969. Een zgn. ”luxe-hond” gaat dan 15,- per jaar kosten (thans een tientje), bedrijfshonden en waak honden 12,- per jaar (nu 5,-), ter wijl de korting voor hondenbezitters met een minimum inkomen komt te vervallen. Eigenaars van kennels gaan, ongeacht het aantal honden, 50,- ’s jaars betalen. Met deze nieu we tarieven moeten de honden (lie ver gezegd hun bazen) hun steentje bijdragen aan de verbetering van de financiële positie van de gemeente. Horizontaal: 1. v.a.; 3. sate; 6. deel; 9. a.p.; 11. lamp; 13. emelt; 15. aida; 17. aard; 18. tand; 19. kant; 20. edele; 23. darm; 24. eire; 26. arme; 28. hallo; 31. nok; 33. onzin; 37. ara, 38. nu; 40. es; 41. ent; 42. kg; 43. rasse; 44. pi; 45. toe; 47. o.k.; 48. dl; 50. spa; 53. ani mo; 55. alm; 57. aster; 59. oran; 61. oase; 63. boon; 65. Assen; 67. dans; 70 eter; 71. geel; 72. tere; 74. diepe; 77. rede; 79. si; 80. roer; 81. plat; 82. il. Verticaal: 1. vlak; 2. aa; 3. spatel; 4. teder; 5. em; 6. dl; 7. etter; 8. landen; 9. ad; 10. palm; 12. man; 14. ere; 16. ida; 21. den; 22. lak; 25. ion; 27. mos; 28. ha; 29. ar; 30. lakei; 32. oksel; 34. zeist; 35. in; 36. n.t.; 39. urk; 40. eed; 45. ta; 46. on; 47. oor; 49 las; 51. p.e.; 52. ar; 54. monter; 55. ans; 56. moe; 58. sedert; 60. aarde; 62. angel; 63. bits; 64. oer; 66. sie; 68. ale; 69. snel; 73. ei; 75. ir; 76. p.p.; 78. d.i. Na loting werden de boekenbonnen toegekend aan de heer J. Nieuwerf, Prunusstraat 41 7,50) en mevr. M. J. van Os-v.d. Hoop, Brugweg 9 5), beiden te Waddinxveen. van instorten is volgens de niet denkbeeldig. De leggen en zonodig daaraan een af zonderlijke bespreking te wijden,het geen door de voorzitter gaarne werd toegezegd. Na goedkeuring van de notulen der vorige vergadering volgde vast stelling van de rekeningen van het Algemeen en Boezembeheer over het jaar 1967. Door de commissie tot het nazien van de geloofsbrieven werd tot toela ting geadvisieerd van gekozen resp. benoemde hoofdingelanden en hoofdingelanden-plaatsvervangers en wel tot hoofdingeland de heren J. v. d. Berg. Joh. Sol, A. Dijksman en tot plaatsvervangers N. M. v.d. Bosch, P. Breedijk, G. Spruijt en J. Worst. Voorts werd besloten tot het aan gaan van een overeenkomst met de Tot een uitbarsting van opgekrop te gevoelens kwam het bij de behan deling van een voorstel om in prin cipe te besluiten tot het garanderen van rente en aflossing van geldlenin gen aan te gaan door de Stichting Bejaardenhuisvesting Zevenhuizen voor de bouw van een verzorgingste huis. Een van de pioniers van het be jaardentehuis, de heer T. Hoogen doorn (CHU), was het er in het ge- De gemeentebegroting voor 1968, die pas laat op de avond (de verga dering duurde tot na middernacht) fean de orde kwam werd door de raad (goedgekeurd. De begroting sluit met een post voor onvoorziene uitgaven van f 15.968,61, nadat is beschikt over een bedrag van rond twintig mille van de saldireserve. De begroting was tevoren door een commissie, bestaande uit de raadsle den K. Herweijer (SGP), J. Hogenes (PvdA) en Jac. Stofberg (CHU), on derzocht en van enkele kantteke ningen voorzien. De commissie wil het opvoeren van de gemeentelijke belastingen tot een zo groot mogelijke hoogte niet propageren, maar ziet wel in, dat aan een zekere verhoging Biet is te ontkomen, gezien de stijgen de uitgaven van de gemeente. Zij yraagt B. en W. de belastingverho gingen geleidelijk en niet met te grote sprongen ineens door te voeren. De commissie vraagt B. en W. een onderzoek in te stellen naar de toe- «and an de beschoeiing van de bruggesloot aan de Lange Zijde. Het gevaar commissie H t I In de huidige situatie is de dorps- kom slechts te bereiken via toegangs wegen, die niet meer aan de minima- le eisen voldoen. Dat geldt vooral voor de twee wegen, die als uitvals weg fungeren voor de autosnelwegen: het Zuideinde/Groeneweg (uitvals- I weg van rijksweg 3, Utrecht-Gouda- Rotterdam) en het Noordeinde (uit- I valsweg van rijksweg 12 Utrecht, Gouda-Den Haag). B. en W. stelden I zich op het standpunt, dat het wegen vraagstuk van Zevenhuizen snel en zo goed mogelijk dient te worden op- I gelost. Over de wijze, waarop dit zou moeten gebeuren is inmiddels in 1 principe al overeenstemming bereikt tussen de besturen van de Een- 1 dragts-, Tweemans- en Zuidplaspol- I der, het provinciaal bestuur en het college van B. en W. In het reconstructieplan zijn de volgende tertiaire wegen opgenomen: de Onderweg; de weg gelegen in de Zuidplaspolder tussen Zuidelijke en Noordelijke Dwarsweg; het Noordeinde; de verbinding tussen Onderweg en Noordeinde: A. Burgemeester Klinkhamerweg - de traverse binnen de bebouwde I kom vanaf de Noordelijke Dwars weg tot de huishoudschool; b. een vanaf de huishoudschool te maken oprit met brug over de ring vaart naar het Noordeinde; I de verbinding tussen Zuideinde- Groeneweg en Onderweg via een nieuwe brug in plaats van de be- staande Groéneweg-brug. Voorts de quartaire wegen het Zuideinde; de Groeneweg. Deze twee wegen kwamen eerst ■voor op het tertiaire wegenplan,maar 'worden nu ondergeschikt gemaakt ..aan de Onderweg, waaraan het voor- deel is verbonden, dat de huidige ■breedte van Zuideinde-Groeneweg gehandhaafd kan blijven. Als gevolg van de veranderingen in het tertiaire- en quartaire wegenplan welke voor Zevenhuizen een grote ■verbetering betekenen vergeleken «met de oorspronkelijke gedachte, is de omleidingsweg ten westen van de ^dorpskom - de verbinding tussen «Noordeinde en Zuideinde - voorlopig “van het wegenplan afgevoerd. ”Een ■■Igelukkige omstandigheid” noemen B. en W. dit, want, zo zeggen zij, ”het is van belang, dat de aanleg van die «omleidingsweg naar de verdere toe- jkomst wordt verschoven. Volgens de ^aanvankelijke plannen was deze weg noodzakelijk. maar niet direct ge- •^wenst in verband met de afsluiting van het uitbreidingsplan ’’West”. I De totale kosten worden geraamd op 4,5 miljoen. Daarin zijn ook be grepen de kosten van verbetering van de bij de gemeente in beheer zijnde Burgemeester Klinkhamerweg ter lengte van 450 meter. T.a.v. deze weg ■al er naar worden gestreefd, de weg ïowel voor het doorgaande als het plaatselijke verkeer acceptabel te Inaken. Aan één zijde van de weg kunnen parkeergelegenheden worden •^keereërd. KB KRANENBURG en DE BRUIN GOUDA: MARKT 5-telefoon 6465 KLEIWEG 67- tel. 3566 WADDINXVEEN: PASSAGE 133 - tel. (01828) .3003 1. zuivelprodukt 2. titel (afk.) 3. slang 4. geest 5. eiland in de Midd. Zee 6. aanzien 7. laatstleden 8. familielid 9. groente 10. na aftrek 11. plaats in Zeeuws- Vlaanderen 12. en andere (afk.) 1 14. vierhandig zoogdier 17. familielid 19. water in Friesland 21. muziekwerk 23. glazen uitbouw 24. plaats in Engeland 26. vorm van eren 28. telwoord (Eng.) 31. soort vlinder 33. circa (afk.) 35. mankement 37. enige 39. deel v.h. jaar 41. kleur 44. precies 46. maar 49. sierlijk 51. herkauwer 52. Frans onbep. voornw. 54. voorzetsel 57. plaats in Canada 59. strijdperk 62. driekroon 64. effen 66. bijwoord 67. ontkenning 69. uitroep 71. levenslucht 73. droog (Fr.) 74. rondhout 77. herkauwer 78. vaartuig (afk.) 80. dierengeluid ...omdat MIELE over vele (aren nbg PERFECT werkt!-Twee van de vele redenen waarom onze technische «taf U MIELE adviseert. Een gede gen research heeft ons bewezen dat de MIELE 412 iedere vergelij king, óók met veel duurdere ma chines, glansrijk doorstaat.. Oplossingen worden ingewacht tot en met vrijdag 5 juli bij de puzzelredactie, Oranjelaan 30a, Waddinxveen. Onder de inzenders van de juiste oplossing worden twee boekenbonnen ter waarde van resp. 7.50 en f 5.verloot. /J <7 vt 43 6c ac

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 3