een natte Daverende finale van Polstokspringen werd aangelegenheid „Sportweken 1968 ■lllll I j -A 9 Sportdag voor ULO-scholen Matig voetbal Gouds elftal ylilï: Pagina 6 Sprietlopen 04 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART - donderdag 27 juni 1968. Lt. - (foto Sjaak Noteboom) ïi'l Bi i i' WADDINXVEEN Polsstokverspringen. Een makkelek woord om uit te spreken maar o, wat is het toch verschrikkelijk moeilijk om het te doen. En wat was het water koud! De vele toeschouwers die zich al wekenlang hadden verkneuterd op een waterballet der Lage Landen hebben zaterdagmiddag wel erg veel waar voor hun geld gehad. Door de felle wind die pal in het gezicht van de deelnemers stond werd het nog veel moeilijker dan het in feite al was. De sloot die negen meter breed was vormde een schier onoverkomelijke hin dernis. Toen het grote klapstuk tromgerof fel weerklonk en daar marcheerde ”Ahoy” het veld op. Een vlotte, tot in de puntjes uitgewerkte show werd zonder onderbreking of commando uitgevoerd. Het was werkelijk een genot voor oog en oor van de hon- WADDINXVEEN Maandagmor gen en -middag werd op het Be Fair-terrein aan de Kanaaldijk de jaarlijkse sportdag voor de leerlin gen van de le, 2e en 3e klassen van de beide Waddinxveense u.l.o.-scho- len, de Christelijke Prinses Wilhel- minaschool en de openbare Profes sor Kohnstammschool, gehouden. WADDINXVEEN Het zette niet zo best in, vrijdagavond in het War- naarplantsoen. Een beduidend aan tal toeschouwers dat altijd bij voet balwedstrijden te vinden zijn, ont brak op het appel bij de wedstrijd van een ploeg samengesteld uit Wad dinxveense verenigingen, en de se lectie van de eerste klasse afdeling Gouda. Het Waddinxveense elftal speelde zich al gauw vrij van de druk die het GVB-elftal op het doel van Mijder- wijk uitoefende, en aanval op aanval rolde op het GVB-doel af. Na ruim een half uur spelen was het Bron die met een mooi schot de stand op 1-0 bracht. Na rust besloten de Gouwenaren er een schepje bovenop te gooien, maar toen Hoogervoorst (van Nic.) de stand in evenwicht had gebracht was het gedaan met de goede voor nemens. Door grove dekkingsfouten in de achterhoede van het GVB-elf tal kon de Waddinxveense ploeg ge makkelijk door doelpunten van Van Rijn en Koele uitlopen naar een 3-1 zege. De wedstrijd werd uitstekend geleid door scheidsrechter Bunnik die werd geflankeerd door twee neu trale grensrechters. met de majorettes een goede show ten beste gaf. Hierna was het de beurt aan het tamboerkorps „De Cormu- la’s” dat parmantig vijftien minuten mocht laten zien wat het waard was. derden toeschouwers waaronder zich ook burgemeester C. A. van der Hooft bevond. Dit was nog nooit te zien ge weest in Waddinxveen. Iedereen was er opgetogen over en liet dit blijken met golven van applaus. Aan het slot van deze zeer geslaag de avond dankte de burgemeester het Sportweekcomite en zijn vele me dewerkers voor hetgeen in deze afge lopen veertien dagen is gepresteerd. In zijn dankwoord werden ook be- muziekanten niet vergeten, die deze avond tot z’n fijne sluiting van de Sportweken hadden gemaakt. Bij monde van de heer C. Kool be klemtoonde het Sportweekcomite nog eens hoeveel werk er verzet moest worden door de leden om deze Sport weken tot een goed einde te brengen. Hij toonde zich niet alleen tevreden met de resultaten maar ook met het goede verloop van dit alleszins grote gebeuren. Vervolgens kwam ’’Voorwaarts” aan bod, maar dat het helaas zonder eigen drumband moest stelle, maar zo ge lukkig was geweest de drumband van ”De Pionier” met majorettes uit Gouda te kunnen engageren. Het bleek geen misgreep. Men was uiter aard niet op elkaar ingespeeld, maar de geinproviseerde show die men te beste gaf bracht toch vele malen de handen op elkaar. B. van Bruggen legde beslag op de tweede plaats en B. Van Oest op de derde. Bij de junioren werd Ineke Versluis kampioene. Tweede, derde en vierde werd een familieaangele genheid, n.l. die van de zusjes Van Gelooven. Rest alleen nog het Juniorkam- pioenschap Polsstokverspringen. Winnaar werd I. Versluis met een af stand van 7.50 meter op de voet ge volg door K. Verhoef met 7.40 en A. Bakker met 7.10 meter. Nadat de heer C. Kool in de kan tine van de voetbalvereniging alle medewerkers en in het bijzonder de demonstrerende vereniging had dank gezegd voor hun voortreffelijke me dewerking aan dit evenement, kon hij de zeer fraaie prijzen uitreiken. Toen iedereen, koud maar zeer vol daan naar huis terugkeerde, kon men goed bespeuren dat dit evenement best uit mocht groeien tot een jaar lijks terugkerend hoogtepunt in de Waddinxveense Sportweek. om de ten om een been, maar de derde gaat er n^ee heen. Met allure en gratie deden de da mes van T.O.O.S. hun oefeningen op de mat tijdens de jaarlijkse de- monstratieavond in de sportweek. Er werd stevig gevochten bal in het bezit te krijgen, maar ook hier is het twee honden vech- WADDINXVEEN De Waddinx veense Sportweken beleefden zater dagavond hun grote finale met als hoogtepunt het optreden van de be roemde showband ”Ahoy” uit Rotter dam. Rond half negen marcheerden de deelnemende Waddinxveense korpsen luid trommelend en spelend naar het veld van de Racing Club Verheul om daar nog eens de lof trompet te steken ter ere van het Waddinxveense publiek en het Sport weekcomite. De publieke belangstelling was enorm groot. Men was niet alleen voor de roemzuchte Rotterdammers gekomen maar ook om de Waddinx veense korpsen nog eens hun beste beentje te zien voorzetten. Het eerste korps dat optrad was ’’Concordia” dat in een vlot tempo Toen was het de beurt aan de even wichtskunstenaars- en -sters in het sprietlopen. Na een orientatieloop over de balk moest de afstand afge legd worden in de korst mogelijke tijd. Een hele opgave. Normaal lo pen ging nog wel, maar het horloge van de heren kamprechters was on verbiddellijk. De snelste tijd kwam van M. van Bruggen. In 4.8 sec. ging hij over de evenwichtsbalk en werd kampioen van Waddinxveen. Om half drie was het dan eerst de beurt aan de Polsstokverspringvere- niging De Vlist, die eens zou laten zien hoe het precies moest. De eerste springer nam een forse aanloop,klom in de stok die op het dode punt niet wilde doorzwaaien. Heel langzaam kwam de kopman in het koude wa ter terecht. Grote hilariteit onder de toeschouwers: het begon werkelijk goed voor de lachers. De oorzaak van deze mislukking moest gezocht wor den in het feit dat er te diepe mod der in de sloot lag die de stok vast zoog. Maar de mannen van De Vlist ga ven geen krimp. De stok werd iets te ruggezet en de tweede springer maakte zich gereed. Zijn sprong liep nog slechter af dan de eerste en de EHBO moest er weer aan te pas ko men om de man een beetje op te lap pen. Twee lieftallige dames van de vereniging zouden het nu proberen. Het werd ook voor dat duo, van het zelfde laken een nat pak. De speaker, speciaal meegekomen om het publiek eens goed voor te lichten, begon ern stig te twijfelen aan de afloop van dit grootse gebeuren. Hij had immers springers bij zich die zich kampioen mochten noemen van Zuid-Holland en Utrecht. Moesten de Waddinxveners het dan toch nog be ter doen? Vol vuur kondigde hij de eerste se rie sprongen aan. De aanmoedigingen vlogen over het water maar helaas niets hielp, hoe de mensen ook schreeuwden en juichten, men bleef in het water springen. Aan het einde van de eerste serie kwam er één man min of meer droog over. Hij sprong met de hakken in de sloot. De tweede demonstratie die de ve reniging De Vlist gaf verliep beter. De kampioenen hadden zeker moed geput uit het falen van de Waddinx veners. Zij kwamen nu allemaal droog over de sloot. Toen was het weer de beurt aan de Waddinxveners. Deze ronde was min of meer gelijk aan de eerste, met dit verschil, dat er nu een win naar moest komen. Een winnaar, die tevens kampioen van Waddinxveen zou zijn. Het werd erg moeilijk voor de jury, want iedereen kwam in de plomp terecht en dat bemoeilijkte de meeting. Het was tenslotte de heer Vink,die zich voor een jaar kampioen van Waddinxveen mag noemen met een sprong van 9.10 meter. Vlak er ach ter kwam op de tweede plaats Van Vuuren, die 9.05 meter sprong. De derde plaats was voor M. de Joode, terwijl M. van Bruggen de vierde prijs mee naar huis mocht nemen. Het ochtendprogramma, dat om 8.30 uur begon en om 12.15 uur ein digde, bestond uit de onderdelen: hardlopen (meisjes 80 m., jongens 100 m.), hoogspringen, verspringen, balwerpen en hindernisbaan. De uitslagen waren als volgt: Hardlopen jongens: 1. Piet Stuur man (openb.) 12,2 sec., 2. Joh. v.d. Wolf (openb.) 12,4 sec. Hardlopen meisjes: 1. Heleen Vente (openb.) 11 sec., 2. Ria Nomen (openb.) 11,5 sec. Balwerpen jongens: 1 Leo Pol (chr.) 40.30 m., 2. Arie Sopakuwa (openb.) 37,20 m. Balwerpen meisjes: 1. Lenie Broer (chr.) 26,10 m, 2. Lenie Schol- tes (openb.) 25.40 m. Hoogspringen jongens: 1. Leo Pol (chr.) 1,60 m., 2. Jaap Minnée en Arie v.d. Sloot (beiden openb.) l,55m. Hoogspringen meisjes: 1. Ans de Kruijf (openb.) 1,60 m., 2. Ellie Both (chr.) 1,50 m. Verspringen jongens: 1. Arie Spek man (openb.) 5,18 m., 2. Joh. v.d. Wolf (openb.) 5,13 m. Verspringen meisjes: 1. Heleen Vente (openb.)4,16 m., 2. Jenny Ernster (openb.) 4,10 m. Hindernisbaan: 1. Klas II openbare u.l.o. 42,2 pt. 2. Klas II christelijke u.l.o. 46,1 pt. 3. Klas I openbare U.L.O 46,6 pt. Het middagprogramma, durende van 14.00 tot 16.30 uur, bestond uit korf- balwedstrijden. De uitslagen hiervan waren als volgt: Poule A: Chr. u.l.o. I-Openb. u.l.o. II 0-2; openb. u.l.o. I - Chr. u.l.o II 0-3; Chr. ulo I - Chr. ulo II 0-2; openb. u.l.o. I - openb. u.l.o. II 0-1; chr.u.l.o. - openb. u.l.o. I 0-0; chr ulo II- openb u.l.o. II 0-2. Eindstand Poule A: 1. openb. u.l.o.- II-6pt., 2. chr. u.l.o. II - 4 pt 3 en 4 chr. u.l.o. I en openb. u.l.o. I - 1 pt. Poule B: chr. u.l.o III-Openb.u.l.o IV 2-0; openbulo IH-chru.l.o. IV 1-1; chr. u.l.o. III-chr.u.lo IV 3-0;openb. u.l.o. HI-openb. u.lo IV 2-0; chr u.l.o. III-openbulo II 2-0; chru.l.o V-openb. u.l.o. IV 0-1. Eindstand poule B: 1 Chr. ulo in ch .u.l.o. III-chr. u.l.o. IV 3-0; openb. u.l.o. IV-2 pt, 4. Chr. u.l.o. IV-lpt De strijd om de derde plaats tussen chr.u.l.o. II en openb. u.l.o III ein digde in een 0-0 eindstand. Door de organisatoren werd besloten beide ploegen een derde plaats toe te wij zen. De strijd tussen chr. u.l.o. III en openb.u.l.o. II eindigde eveneens in een 0-0 stand, zodat strafworpen de beslissing om de eerste plaats moes ten brengen. Chr. u.l.o. toonde zich hierin sterker door er drie te benut ten tegen openb.u.l.o. II twee. Wethouder F.M. van Tol reikte, onder het toeziend oog van wethou der P. Lips, na afloop de bekers uit aan de winnaars. De heer J. Akker huis, die samen met de heer D. C. M. Ottevanger, deze sportdag organi seerde, dankte aan het slot de mede werkers en Be Fair. De dames en heren van "Concor dia” sloegen bij de grote taptoe aan het slot van de Sportweken een best figuur. Kijk, daar gaat er weer een de plomp in. Dat was het ri/fco, dat niet één van de deelnemers aan de kampioenschappen polstokver- springen wist te ontlopen. Tot groot vermaak van de toeschou wers. (foto Sjaak Noteboom) Wethouder Van Tol reikt hier de eerste prijs uit aan een winnares van het schoolzwemmen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 8