niet Kampioenen op raadhuis Kinderspelen voor Campinggasten Middenstandsbank in Waddinxveen I I Mokerslagen in Moerkapelle Raad besluit vergadering sloopwerk raadhuis fi '1 ii I in Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen Controle van gasplaatjes I lllllg y 1 Sloopwerk Speelplaats „Prachtlied” - i 1 DOKTERSDIENSTEN Weekblad voor Waddinxveen DONDERDAG 18 JULI 1968 (verschijnt elke donderdag) 21e JAARGANG - Nr. 1193 MuiiuiiiiunuiuunnniiiiiMn«niMuniMMwniiMnMwiMMw«M^ ren” weer eens is bewezen. (Foto Sjaak Noteboom) ZEVENHUIZEN Op de camping Nadat het eerste heren-zevental van De Gouwe in Amersfoort door een zege op Sedna kampioen was geworden werd het op het raadhuis triomfantelijk gehuldigd. Hier zjjn ze dan met reserves: onderste rij v.l.n.r.: Leen Sol, aanvoerder Bas den Oudsten en Kees van Mourik; tweede rij: Arie Troost, Gys v.d. Lede en Huug Boonstoppel; boven ste rij: Eef Overdam, Jan Kraan en Henny v.d. Bosch. Redaktie en advertenties: Oranjelaan 9, Waddinxveen, postbus 66, telefoon (01828) 4788-4652 (van maan dag t/m vrijdag uitsluitend tussen 9-17 uur). Klachten over bezorging (alleen tussen 8.30-17.30 u.) telefoon 01828-4788. Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdag middag 12 uur. Tarieven bij contract; tekstadvertenties op aanvraag. Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. Abonnement: f 2.12 per kwartaal bij vooruitbetaling; postabonnementen f 6.15 binnen het verspreidigns- gebied en f 11.15 per half jaar voor overig Neder land, exclusief incassokosten. Vervolgens werd een grote slopers- moker binnengebracht, waarmee wet houder Van der Spek symbolisch het sein tot de afbraak gaf. Met enige welgemikte slagen sloeg hij een aan tal stenen uit de schoorsteen in de raadszaal. Hij werd daarin gevolgd door de burgemeester en door een aantal raadsleden (waaronder de he ren C. Douw, J. L. van Heukelingen, S. E. Duursma en Jac. de Knegt), die hun taak met enthousiasme verricht ten, ongeacht de vraag of ze nu voor of juist fel tegen de afbraak van het raadhuis waren geweest! Burgemeester Keijzer zei te zijn ge troffen door het feit, dat in die voor bije dagen dezelfde namen, zij het van andere personen, als nu een rol speel den. „In 1925 werd al door een zekere heer W. de Knegt gepleit voor een nieuw raadhuis. Tegenstander was toen een zekere heer M. van der Spek, die liever nog een paar jaar wilde wachten”, aldus de heer Keijzer. Het toeval wil, dat nu het huidige raadslid De Knegt juist tegen de afbraak van het radhuis is geweest en wethouder D. van der Spek (SGP) juist ervoor. Waarmee het gezegde ,,’t kan verke- Aan de Prins Clausstraat komt een speelterrein voor de jeugd. Vijfdui zend gulden werd door de raad be schikbaar gesteld voor de aankleding van het terrein met een zandbak, etc. De heer Duursma achtte de ligging van het terrein nabij de begraafplaats niet zo gelukkig, maar volgens de bur gemeester ligt het speelterrein, dat bovendien nog van een behoorlijke beplanting zal worden voorzien, ver genoeg van de begraafplaats af om geen hinder op te leveren. De heer Jac. de Knegt (Neutr. Arb. Partij) zag met dit voorstel het gras voor zijn voeten weggemaaid: hij had juist wil len klagen over het gebrek aan speel ruimte voor de jeugd. Aanleiding voor burgemeester Keijzer om schalks op te merken, dat je bij iemand, die al dertig jaar in de raad zit, aan zijn ge zicht kunt zien wat hij van plan is te berde te brengen. Een bedrag van f 1400,voteerde ide raad voor de uitbreiding van de Straatverlichting langs de Herenweg, pe verlichting zal worden aange bracht op het gedeelte ter hoogte van de voormalige vuilstortplaats. Er zal [overigens mee worden gewacht, tot- pat de weg ter plaatse is gereconstru eerd. Met het „Lied op Moerkapelle” was [de raad tevreden, alleen de heer S. E. Duursma (Alg. Belang) had wat rnoeite met het rijm, dat niet helemaal strookte met zijn dichterlijke gevoe lens. Ook had hij het graag wat mo- perner gezien. Niettemin noemde hij het een „prachtlied”. Het is de be koeling dit lied van dr. Rijnsdorp, dat knomenteel door de muziek-pedagoog [A. L. M. Scheepers te Benthuizen op rnuziek wordt gezet, ter gelegenheid Ivan de opening van het gemeentehuis [op 15 augustus a.s. voor het eerst in het openbaar ten gehore te brengen. Ten behoeve van de bouw van het bardgasstation kocht de gemeente een Stuk grond van ongeveer duizend vier kante meter. De raad verleende daar- Of men die weinig comfortabele ver gaderruimte nu zo snel mogelijk wil de verlaten, of dat men werkelijk zo welwillend was, staat niet vast, maar een feit was het dat de raadsagenda in een zeer vlot tempo werd behan deld. Van de zijde van B. en W. werd me- gedeeld, dat wordt overwogen elke maand een grofvuildienst te laten rij den in plaats van éénmaal in de twee maanden zoals nu. Door de uitbrei ding van de gemeenten Benthuizen en, Moerkapelle kan het gewone huisvuil in deze gemeenten nog maar nauwe lijks in één dag worden opgehaald. Om die reden worden de voorschrif ten voor ’t meenemen van losse pak ken bij de vuilnisbak nogal precies nageleefd. Om te voorkomen, dat de bestaande regeling bij het uitgroeien van de gemeente geheel spaak zal lo pen, wordt, zoals hierboven gemeld, aan een nieuwe regeling voor de grof vuildienst gedacht. WADDINXVEEN Het Gemeen schappelijk Energiebedrijf Gouda en omstreken is dezer dagen gestart met de vervanging van die plaatjes in de gaskranen, die van ondeugdelijk ma teriaal zijn vervaardigd. Aangezien het niet van tevoren kan worden ge zegd welke toestellen met deze ver keerde plaatjes zijn uitgerust zullen de kranen huis-aan-huis moeten wor den gecontroleerd. De controleurs zijn voorzien van een legitimatiebewijs. Het Energiebedrijf wil deze gelegenheid aangrijpen om de bewoners bij het bezoek van de controleur een aantal vragen te laten stellen over het gebruik van elektri sche- en gasapparaten. Het is voor het bedrijf van groot belang, dat de be volking aan dit verbruikers-onder- zoek medewerking verleent. MOERKAPELLE Met een excuus van de zijde van burgemeester I. J. P. I Keijzer begon vorige week donderdagavond in Moerkapelle een historische raadsvergadering. Het excuus gold voor de desolate toestand van de raads zaal: zonder deuren, spaarzaam gemeubileerd en een behang, dat in flarden j van de muur hing. Het historisch aspect werd gevormd door het feit, dat het J de laatste raadsvergadering in het oude raadhuis zou zjjn. toe een krediet van veertien mille, waarvan ook afrastering, drainage en toegangspad moeten worden betaald. Op een vraag van de heer Duursma inzake een door omwonenden aan de raad gezonden brief, antwoordde bur gemeester Keijzer, dat deze nog niet door het College in behandeling kon worden genomen, en daarom ook nog niet bij de raadsstukken was gevoegd. Overigens deed de heer Keijzer de geruststellende mededeling, dat het aardgasontvangststation noch hinder noch gevaar in welke vorm dan ook voor de omwonenden zal opleveren. De raad hechtte zijn goedkeuring aan een voorstel een parkeerverbod in te stellen door het trekken van gele strepen in de Raadhuisstraat (zuid zijde) ongeveer vanaf de kleuterschool tot de parkeerhaven voor de ingang van het Dorpshuis, evenals voor de noordzijde van het Raadhuisplein vanaf de parkeerhaven voor het gemeentehuis tot de kruising Raad- huisplein-Herenweg. Genoemde par keerhavens moeten overigens nog worden aangelegd. Een en ander moet voorkomen, dat, zodra het Raadhuis plein gereed is, de parkeerhavens worden geblokkeerd. WADDINXVEEN De Nederland se Middenstandsbank N.V. zal bin nenkort een bijkantoor openen te Waddinxveen. Hiertoe is het pand Kerkweg 216 aangekocht. In verband met de snelle groei van de gemeente achtte de directie van de Middenstandsbank een vestiging te Waddinxveen, van waaruit de gestaag groeiende cliëntenkring efficiënter bediend kan worden, noodzakelijk. Aangezien het pand aan de Kerk weg enige verbouwingen zal moeten ondergaan zal het nog een aantal maanden duren voor het kantoor in gebruik kan worden genomen. De Waddinxveense vestiging zal resor- teren onder het kantoor Gouda van de NMB. Tot besluit van de vergadering wer den enkele herinneringen opgehaald. Gemeentesecretaris G. J. A. Runsink las de notulen voor van de eerste raadsvergadering in het gemeente huis, dat nu wordt afgebroken. Dat was de vergadering op 5 januari 1926, die door alle notabelen uit het dorp, alsmede door enkele burgemeesters uit buurgemeenten werd bij gewoond. tuniHiiuimiiinniuiiiiiiMiiimniiHiitnimiiimiiiiHuiiiiHiiniiiiii Zevenhuizen - J. A. Ensing, arts, Dorpsstraat 196, Zevenhuizen (tele foon 01802-204). Waddinxveen - P. van der Linde, arts, Kerkweg 214, tel. 2250. de hoofden bij elkaar gestoken en kwamen tot de conclusie dat er iets gedaan moest worden. Zo hebben zij zaterdag jl. enkele spelen voor de jeugd georganiseerd. Voor de leeftijd van 4-8 jaar was er een balonprikwedstrijd, van 8-12 jaar zaklopen en van 12-14 jaar mastklim- men. De prijzen waren afgestaan door de middenstand van Zevenhuizen. Het geheel is een succes geworden, hetgeen blijkt uit de deelneming van ongeveer tachtig jongens en meisjes. Voor de ouderen werd een bingo- avond georganiseerd. Ook dit sloeg in, er was geen plaats onbezet in „De Roerdomp”. Af et onmiskenbaar artistiek talent tekende mevrouw M. J. Sliedrecht- ill van der Laan dit gezicht op de Gouwe bij Waddinxveen met links op de voorgrond de St. Victorkerk en de Zuidkade, op de achtergrond de hefbrug. Burgemeester Van der Hooft, aan wie zij deze tekening schonk, vond de plaat - mèt ons - zo fijn, dat hij meende, dat alle Waddinxveners hem maar moesten zien. Wat dan hierbij gebeurt. De artistieke aspiraties van mevrouw Sliedrecht strekken zich naast dit pregnante tekenwerk verder uit tot het maken van wandkleden, lino leumsneden en schilderijen en tot het schrijven van korte verhalen en gedichten. In haar heeft Waddinxveen een amatrice, die met hart en ziel de kunst is toegewijd.

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 1